تحصیل دندانپزشکی در کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

تحصیل دندانپزشکی در کانادا ۲۰۱۸ و اخذ پذیرش فوری تحصیل دندانپزشکی در کانادا ۲۰۱۸ چه شرایطی دارد ، میزان هزینه های تحصیل دندانپزشکی در کانادا چقدر می باشد؟آیا امکان اخذ اقامت از طریق تحصیل در کانادا وجود دارد ؟مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در کانادا چند سال می باشد؟آیا پس از مهاجرت به کانادا و تحصیل دندانپزشکی در کانادا امکان اشتغال نیز وجود دارد؟آیا با اخذ ویزای تحصیل دندانپزشکی در کانادا ، حق همراه بردن همسر وجود دارد؟

میزان حقوق و درآمد دندانپزشکان در کشور کانادا چقدر می باشد؟

 

توضیح درباره تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کانادا

audio تحصیل دندانپزشکی در کانادا

 

audio تحصیل دندانپزشکی در کانادا

 

اینها سوالاتی می باشند که در  ذهن متقاضیان تحصیل در کشور کانادا سوق پیدا خواهد کرد و توصیه می شود که از هر گونه اقدامی در باب تحصیل دندانپزشکی در کانادا با وکلا و کارشناسان بین الملل در مراکز معتبر مشاوره در سراسر کشور تماس حاصل بفرمائید.همان طور که می دانید مهاجرت از طریق تحصیل یکی از راه های مهاجرتی می باشد که در سال های اخیر متقاضیان زیادی را به خود اختصاص داده است.کشور کانادا یکی از کشور های برتر در نظام اموزشی می باشد که تواسنته است در سال های اخیر میزان بالائی متقاضی جهت تحصیل پزشکی به خود اختصاص دهد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش در این مقاله مفتخر می باشد که اطلاعاتی در باب تحصیل دندانپزشکی در کانادا را در اختیار شما قرار دهد. کشور کانادا در شمال قاره آمریکا شمالی واقع می باشد. که متشکل از دو استان و سه قلمرو است. کشور کانادا دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. بین کشور کانادا و ایالات متحده مرزی وجود دارد که بلند ترین مرز زمینی جهان محسوب می شود. زبان فرانسوی به همراه زبان انگلیسی، دو زبان رسمی در کشور کانادا محسوب می‌شوند.

تحصیل دندانپزشکی در کانادا

رشته ی دندان پزشکی زیر شاخه رشته ی پزشکی می باشد که در سال های اخیر مورد استقبال زیادی متقاضی قرار گرفته است .متقاضیان برای تحصیل دندانپزشکی در کانادا در ابتدا می بایست یک دوره Premedical  یا آمادگی برای ورود به دانشکده دندانپزشکی می باشد که مدت زمان این دوره به میزان دو یا چهار سال است.پس از اتمام این دوره متقاضی منجر به اخذ مدرک لیسانس(کارشناسی) در علوم پایه ، مانند زیست شناسی ، انسان شناسی و علوم اجتماعی است که مسلتزم ورود به دانشکده دندانپزشکی در مقطع کارشناسی است.دوره های  کارشناسی دندانپزشکی در کانادا، با قبولی متقاضی  در آزمون DAT که توسط سازمان غیر دولتی دندانپزشکی کشور کانادا ADA برگزار می شود شروع می شود  و با صدور اولین مدرک کارشناسی دندانپزشکی در رشته های جراحی دندان و یا دندانپزشکی، به انجام می رسد. متقاضیان پس از سپری کردن دوره Premedical و یا آمادگی به مدت ۲ یا ۴ سال می بایست به مدت ۴ سال تحصیل در رشته تخصصی دندانپزشکی یا جراحی دندان دکترای جراحی دندان، دکترای دندانپزشکی را سپری کنند ، سپس متقاضی باید به مدت ۳ سال تحصیلات تکمیلی و در یافتPHD دندانپزشکی و جراحی دندان را با موفقیت پشت سر بگذارد و در انتها متقاضیان باید دوره های تحصصی بالینی و فلوشیپ را سپری کنند.

یکی دیگر ار مواردی که برای متقاضیان بین المللی در باب مهاجرت مطرح می باشد میزان هزینه های تحصیل و زندگی می باشد.میزان هزنیه های تحصیل در شاخه دندان پزشکی در کشور کانادا در ایالت های مختلف کشور کانادا متیر می باشند بطور مثال در ایالت کبک در کل دوره به میزان ۴۰۰۰۰ دلار ،ایالت بریتیش کلمبیا به میزان ۲۲۰۰۰۰دلار می باشد.متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در کانادا علاوه بر هزینه های تحصیل هزینه های زندگی را نیز می بایست در نظر بگیرند که به این مبالغ افزوده می شود.میزان هزینه های زندگی با توجه به زندگی شخصی هر فرد و ایالت های مختلف کشور کانادا متغیر می باشد که به میزان ۱۰۰۰ الی ۱۵۰۰ دلار می باشد.

متقاضیان بین المللی به مدت ۲۰ ساعت در هفته اجازه کار پاره وقت را نیز دارند و متقاضیان می توانند از حق  همراه داشتن همسر در مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در کانادا برخوردار شوند.

اجازه کار پس از تحصیل دندانپزشکی در کانادا

دندانپزشکی جزء یکی از مشاغل مورد نیاز کشور کانادا می باشد و جزء رشته های نظام مند کشور کانادا محسوب می شود.امکان ورود به کانادا برای دندانپزشکانی که خارج از کانادا تحصیل نموده اند نیز وجود دارد. متقاضیان  افزون بر میزان تحصیلات و پروانه مطب در کشور دیگر، لازم می باشد  از سازمان نظام دندانپزشکی کانادا پروانه اشتغال به دندانپزشکی دریافت نماید. فارغ التحصیلان دندانپزشکی در کشور کانادا نیز، به شرط دارا بودن شرایط لازم و دریافت جواز   دندانپزشکی، احتمال کار در کشور کانادا را دارا می باشد.

مدارک موردنیاز برای اشتغال به کار دندانپزشکی در کانادا

 • دارا بودن مدرک معتبر دندانپزشکی از یکی از دانشگاههای کانادا.
 • معادل سازی مدرک دندانپزشکی و سپری نمودن آزمون کتبی و عملی در کشور کانادا (برای فارغ التحصیلان خارج از کشور کانادا.)
 • مسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه
 • سپری نمودن و قبولی در آزمون اخلاق حرفه ای قوانین پزشکی
 • عضو بودن در یکی از انجمن های دندانپزشکی استانی و عضویت در سازمان نظام دندانپزشکی فدرال

میزان حقوق دندانپزشکان در کشور کانادا

میزان گستردگی خاک کشور کانادا به نحوی می باشد که حقوق دریافتی یک دندانپزشک در کشور کانادا در ایالت های مختلف متغیر می باشد.درآمد سالانه میانگین دندانپزشک در کشورکانادا، ۳۵۰ هزار دلار است.  که با توجه به میزان مهارت و سابقه کار دندانپزشک، این درآمد بیشتر هم می شود. خدمات دندانپزشکی در کشور کانادا، حاوی، مشاوره و نظارت بر بهداشت دهان و دندان، بررسی و معاینه دندان، لثه و بافت های دهان ودندان، شناسایی آسیب و تخریب های دهان و دندان و همچنین خارج کردن دندان فاسد شده  و جراحی های دندان و فک است.

مهاجرت دندانپزشکان به کشور کانادا

متقاضیان دندانپزشکی که تمایل به مهاجرت به کشور کانادا می باشند می توانند اقدام داشته باشند به شرطی که به مدت زمان یک سال سابقه کار دندانپزشکی داشته باشند و تسلط کافی به زبان انگلیسی یا فرانسه داشته باشند. و می توانند از طریق  نیروهای متخصص فدرال FSW و از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای مهاجرت کاری به کشور کانادا اقدام نمایند. بحران نیروی متخصص در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا، هر ساله حس می شود و یکی از مشاغلی که معمولا در لیست مشاغل مورد نیاز دولت فدرال کشور کانادا اعلام می شود رشته دندانپزشکی است.

دندانپزشکان باید در کشور کانادا مراحل معادل سازی را به شرح زیر طی نمایند:

 • قبولی در آزمون آنلاین .
 • تقاضا به سازمان ملی ارزیابی دندانپزشکی در کشور کانادا و شرکت در آزمون های کتبی و عملی .
 • سنجش دانش پایه، با برگزاری آزمون با ۳۰۰ سوال در دو دفترچه .

سنجش دانش بالینی به مدت دو روز  طول می انجامد. بعد از سپری کردن موفقیت آمیز این ۵ مرحله، متقاضیان می توانند مجوز کار در دندانپزشکی درکشور کانادا را دریافت نماید.

مجوز کار پس از تحصیل دندانپزشکی در کانادا

یکی از مشاغل که بسیار مورد نیاز کانادا می باشد و جزء رشته های نظام مند کانادا محسوب می شود،  دندانپزشکی است.  ورود به کشور کانادا برای دندانپزشکانی که خارج از کشور کانادا تحصیل نموده اند نیز موجود می باشد.که  متقاضیان علاوه بر تحصیلات و پروانه مطب در کشور دیگر، لازم می باشد از سازمان نظام دندانپزشکی کانادا پروانه اشتغال به دندانپزشکی دریافت نمایند.

مدارک لازم برای اشتغال به کار دندانپزشکی در کشور کانادا

 • مدرک معتبر دندانپزشکی از یکی از دانشگاههای کانادا.
 • معادل سازی مدرک دندانپزشکی و گذراندن آزمون کتبی و عملی در کانادا برای فارغ التحصیلان خارج از کشور کانادا.
 • مسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه.
 • قبولی در آزمون اخلاق حرفه ای قوانین پزشکی.
 • عضویت در یکی از انجمن های دندانپزشکی استانی و در سازمان نظام دندانپزشکی فدرال.

حقوق دندانپزشکان در کانادا

با توجه به پهناوری کشور کانادا، حقوقی که دندانپزشک پس از تحصیل دندانپزشکی در کانادا دریافت می نماید، متغیر می باشد. سالیانه میانگین درآمد دندانپزشک در کشور کانادا، ۳۵۰ هزار دلار است. که باتوجه به مهارت و سابقه کار دندانپزشک، این درآمد بیشتر هم می شود. خدمات دندانپزشکی در کشور کانادا، شامل، مشاوره و نظارت بر بهداشت دهان و دندان، بررسی و معاینه دندان، لثه و بافت های دهان ودندان، شناسایی آسیب و تخریب های دهان و دندان می باشد.

مهاجرت دندانپزشکان به کشور کانادا

افرادی که از رشته ی دندانپزشکی فارغ التحصیل می شوند می توانند به شرط دارا بودن حداقل یکسال سابقه کار دندانپزشکی و تسلط کافی به یکی از زبان های انگلیسی و یا فرانسه می توانند در گروه نیروهای متخصص فدرال FSW و از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای مهاجرت کاری به کشور کانادا اقدام نمایند. محدودیت  نیروی متخصص در رشته دندانپزشکی در کشور کانادا، هر ساله حس می شود ، یکی از مشاغلی که معمولا در لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا اعلام می شود، دندانپزشکی است.

دانشگاههای ارائه دهنده رشته دندانپزشکی در کانادا

 • دانشگاه بریتیش کلمبیا با رنکینگ ۲۳
 • دانشگاه تورنتو با رنکینگ ۴۸
 • دانشگاه مانیتوبا
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه دالهاوزی
 • دانشگاه وسترن آنتاریو
 • دانشگاه مک گیل که ورود به دندانپزشکی بدون آزمون در این دادنشگاه امکان پذیر می باشد
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه لاوان و دادنشگاه ساسکاچوا

 

وکلا و کارشناسان ما در این مقاله مفتخر می باشند اطلاعاتی در باب تحصیل دندانپزشکی در کانادا در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار دهند.همان طور که در این مقاله برای شما عزیزان ذکر شده است کانادا کشوری برتر در نظام آموزشی در سطح جهانی می باشد و رشته دندانپزشکی جزء مشاغل مورد نیاز کشور کانادا می باشد .این مقاله تحصیل دندانپزشکی در کانادا توسط موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش برای شما نگارش شده است امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما متقاضیان گرامی قرار دهیم.و توصیه وکلا و کارشناسان ما به شما عزیزان این می باشد که در این زمینه با مراکز مشاوره معتبر تماس حاصل بفرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان بهرمند شوید. در صورت تمایل به مشاوره با ما با دفتر مرگزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و از امکان مشاوره تلفنی رایگان ما در مورد مهاجرت به کانادا ، تحصیل در کانادا ، اخذ پذیرش از کانادا ، کار در کانادا ، ویزای کار کانادا ، سرمایه گذاری در کانادا و … بهره مند شوید .