تحصیل در کانادا رایگان

تحصیل در کانادا رایگان

تحصیل در کانادا رایگان ۲۰۱۸ فرصت ویژه ای برای متقاضیان تحصیل در کانادا ست اما آیا تحصیل در کانادا رایگان برای دانشجویان بین المللی که اقامت کانادا را ندارند امکانپذیر است؟ پاسخ به این سؤال در باب تحصیل در کانادا رایگان برای بسیاری از دانشجویان مهم است و هدف خود را با توجه به این موضوع تعیین می کنند. تحصیل در کانادا مستلزم پرداخت شهریه است و تحصیل در کانادا رایگان در صورت وجود شرایطی خاص برای دانشجویان و دانش آموزان امکانپذیر است. ما در این مقاله شرایط تحصیل در کانادا رایگان ، مدارک لازم جهت تحصیل در کانادا رایگان و پاسخ به سؤالات متقاضیان تحصیل در کانادا رایگان را به طور مفصل توضیح خواهیم داد. همچنین هزینه های تحصیل را کانادا را بیان می کنیم. این مقاله با موضوع تحصیل در کانادا رایگان توسط کارشناسان حقوقی مؤسسه حقوقی ملکپور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش) ارائه شده است.

در ویدیو های ذیل میتوانید از صحبت های آقای ملک پور ( دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین ) در باب تحصیل در کانادا بهره مند گردید :

 

video تحصیل در کانادا رایگان

 

video تحصیل در کانادا رایگان

 

فایل تصویری ویزای تحصیلی و ورک پرمیت کانادا از موکل خوبمون همراه با صحبت ایشون در مورد ما

video تحصیل در کانادا رایگان
audio تحصیل در کانادا رایگان
audio تحصیل در کانادا رایگان
audio تحصیل در کانادا رایگان

 

تحصیل در کانادا رایگان نیست اما میزان شهریه ها معقول و قابل پرداخت است. متوسط شهریه برای یک سال تحصیلی (۸ ماه) در دوره کارشناسی حدود ۱۱۹۰۰ دلار کانادا می باشد و در مقام مقایسه با شهریه دانشگاه های های یریتانیا، استرالیا، نیوزلند و آمریکا باید گفت کانادا از پایین ترین سطح شهریه برخوردار است. میزان شهریه ها در دانشگاه های دولتی آمریکا ۱/۳ برابر شهریه ها در کانادا است و میزان شهریه دانشگاه های غیر دولتی حدود دو برابر می باشد.

در مورد شرایط دانشگاهی، باید گفت که در حال حاضر، بیش از ۱۳۰ هزار دانشجوی بین المللی در کانادا مشغول به تحصیل هستند. کانادا دارای ۲۶ دانشگاه است که ۳ دانشگاه آن در لیست ۵۰ دانشگاه برتر و ۱۳ دانشگاه آن در لیست ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

نظام آموزش رایگان کانادا 

دولت کانادا نظام آموزشی رایگان را برای همه ی شهروندان کانادایی فراهم آورده است و دارندگان اقامت دائم کانادا میتوانند از مهد کودک تا پایان دوره متوسطه که به ۱۸ سالگی میرسند از نظام آموزشی رایگان کانادا استفاده کنند هر ایالت دارای آموزش و پرورش مستقل خود است به طوری که سیاست ها و نیاز های هر استان با استان دیگر متفاوت است.

مهاجرینی که در کانادا اقامت دارند و مشغول به کار هستند و مالیات و بیمه ی خود را نیز پرداخت میکنند با مجوز اداره مهاجرت کانادا میتوانند فرزندان خود را در مدارس دولتی کانادا ثبت نام کنند و از نظام آموزشی رایگان این کشور نیز مهاجرین بهرهمند شوند و همچنین مهاجرینی که کارت اقامت ندارند و یا کا نمیکنند با شرایط طبق بندی شده ایی که باید حتما مطابقت داشته باشد با شرایط فرد متقاضی با استفاده از شرایطی خاص مذکور میتوانند از از مدارس رایگان کانادا استفاده کنند.

بسیاری از کالج ها و دانشگاه های کانادا موسسات دولتی هستند که  توسط دولت کانادا و استان های مربوط اداره میشوند و بودجه ی آنها نیز توسط ایالت های مربوطه تزریق میشود برخی از آنها نیز حتی  مدارس مذهبی هستند ، برخلاف ایلات متحده کانادا یک شبکه گسترده از کالج ها و دانشگاه های خصوصی وجود ندارد و این مورد زمانی جالب میشود که با این آمار مواجه میشویم ، بیش از ۹۰۰۰ هزار آمریکایی داخل کشور کانادا تحصیل میکنند  و هزینه ی تحصیل این افراد در سال حتی کمتر از ۵۰۰۰ هزار دلار میشود و نسبت بسیار فاحشی از برای قیمت بین آمریکا و کانادا است و این عامل باعث شده است که بسیاری از افراد به نوعی کانادا را مقصد نهایی خود برای آموزش ، تحصیل ، اقامت پس از تحصیل در کانادا انتخاب شود.

و شرایط خاص دیگری که نظام آموزشی رایگان کانادا دارد برنامه ی ویژه ایی برای فقرا است که این قشر از جامعه ی کانادا از تحصیل و پیشرفت دور نمانند و این افراد و اقشار میتوانند از نظام کاملا رایگان کانادا بهره مند شوند و حتی در برخی از موارد میتوانند کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند و با مقایسه کانادا با دیگر کشور های هم رده ی خودش متوجه میشویم که این کشور از لحاظ آموزش جزء بهترین ها و از لحاظ هزینه از مقرون به صرفه ترین کشورها به حساب می آید به نحوی که ۹۵ درصد از مردم کشور کانادا نظام آموزشی رایگان را برای فرزندان خود انتخاب کرده اند و این موضوع نشان دهنده ی این اهم است که تفاوت فاحشی میان نظام آموزشی رایگان و خصوصی دولت کانادا نیست.

دلایل بسیاری وجود دارد که بسیاری از دانشجویان تحصیل در کانادا را انتخاب می کنند. برخی از این دلایل عبارتند از:

۱- کیفیت آموزشی بالا

دانشگاههای کانادا در سطح جهانی به علت کیفیت بالای سیستم آموزشی و تکنولوژی پیشرفته ایی که دارند مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشند. چهار دانشگاه این کشور در رتبه صد دانشگاه های دنیا قرار دارند : دانشگاه مک گیل ، دانشگاه تورنتو ، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه آلبرتا.

۲- مدرک تحصیلی معتبر در سراسردنیا

مدارکی که از دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا گرفته می شوند به راحتی در ایالات متحده آمریکا و سایر کشورهای مشترک المنافع معادل سازی می شوند و دارای اعتبار هستند.

۳- آموزش مقرون به صرفه

هزینه زندگی و شهریه دانشگاهها برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا در مقایسه با کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس به مراتب پایین تر است و به همین دلیل برخی از دانشجویان تحصیل در کانادا را ترجیح می دهند.

۴- جامعه ای با تنوع فرهنگی گوناگون

جامعه چند فرهنگی به دلیل مهاجرت از کشورهای مختلف یکی از ویژگی های بارز کشور کاناداست و تقریبا مردمانی از تمامی نژادها و فرهنگ ها در این کشور زندگی می کنند.

۵- جامعه ای امن و سالم

کانادا پایین ترین درصد جرم و جنایت در منطقه را دارد و با اینکه در شمال کشور آمریکا واقع شده است قوانین سختی در مورد حمل سلاح های گرم وجود دارد.

۶- زندگی در محیط های جذاب دانشجویی

محیط های دانشگاهی در کانادا علاوه بر امکانات و تجهیزات پیشرفته آموزشی دارای امکانات ورزشی ، تفریحی و هنری نیز هستند.

۷- اجازه کار در حین تحصیل

اجازه کار به دانشجویان امتیازی است که هم از نظر مالی و هم از نظر کسب تجربه کاری تحصیل در کانادا را متمایزمی کند.

۸- امکان اقامت بعد از تحصیل برای کسب تجربه کاری

امکان اقامت برای کسب تجربه کاری و حتی به دست آوردن اقامت دائم یکی از فرصت های بی نظیر برای دانشجویان علاقه مند به تحصیل در کاناداست. سالهاست که کانادا برای جذب نیروهای متخصص انواع ویزاهای اقامتی را ارائه می دهد و مسلما فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا می توانند بدون اینکه خاک کانادا را ترک کنند برا دریافت این نوع ویزاها اقدام کنند.

۹- یکی از بهترین نقاط دنیا برای زندگی

براساس سازمان ملل متحد، کانادا از سال ۱۹۹۴ در لیست ۱۰ کشور برتر جهان برای زندگی قراردارد.

۱۰- کشوری پیشرفته با تکنولوژی بالا

کانادا در امور کامپیوتری و فناوری اطلاعات ، ارتباطات از راه دور ، حمل ونقل شهری ، هوافضا ، میکروالکترونیک ، دستگاه های پزشکی ، نرم افزارهای پیشرفته ، انرژی های برق آبی وهسته ایی ، لیزر ، بیوتکنولوژی ، صنایع غذایی ، تحصیل در کانادا فرصتی بی نظیر است.

 

با توجه به نکاتی که مطرح شد تحصیل در کانادا رایگان برای دانشجویان بین المللی و افرادی که اقامت کانادا را ندارند امکانپذیر نیست مگر برای افرادی که بورسیه تحصیلی کانادا را اخذ می نمایند. لذا دانشجویان بین المللی جهت تحصیل در کانادا تا زمان اخذ اقامت دائم کانادا می بایست شهریه دانشگاه و یا کالج را پرداخت نمایند و امکان اخذ وام دانشجویی برای دانشجویان بین المللی نیست. دانشجویانی که اقامت کانادا را دارند می توانند از وام های دانشجویی بلاعوض و یا امکانات تحصیل در کانادا رایگان استفاده کنند. البته شهریه دانشگاهها و مدارس کانادا در مقایسه با کشورهای همسان خود بسیار مقرون به صرفه است و با توجه به رتبه بالای دانشگاههای کانادا مقصد بسیار خوبی برای ادامه تحصیل و در ادامه اخذ اقامت است. این مقاله با موضوع تحصیل در کانادا رایگان متعلق به مؤسسه حقوقی ملکپور (با همکاری مؤسسه MIE اتریش) می باشد.

تحصیل در کانادا رایگان در تخصص وکلای مشهور و مجرب موسسه حقوقی ملک پور بوده و میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از وکلا و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در زمینۀ شرایط تحصیل در کانادا  و چگونگی اخذ پذیرش کانادا و امکان تحصیل در کانادا رایگان مشاوره دریافت نمایید. تلفن های دفاتر وین و همچنین دفاتر همکار ما در ایران در وبسایت ما موجود میباشند. با تشکر از اینکه این مقاله را تا به انتها مطالعه فرمودید و آرزوی موفقیت برای شما عزیزان و همراهان همیشگی.

Rating: 5
14 پاسخ
 1. ملیکا گفته:

  سلام اقای ملک پور من 17سالمه دانش اموز رشته تجربی
  امکانش هست بتونم بورسیه کانادارو بگیرم برای هزینه های بالاش مشکل دارم
  چجوری میتونم بورسیه رایگان بگیرم

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. امیر گفته:

  باسلام و عرض ادب خدمت تمامی اعضای موسسه علی الخصوص جاب آقای دکتر ملک پور که با توضیحات بینظیرشان ما را در تصمیم گیری یاری می کنند.
  من 21 ساله هستم ، ترم 5 کارشناسی حسابداری دانشگاه غیرانتفاعی ، معدل کل من در حال حاضر 18.70 می باشد. دیپلم ریاضی دارم با معدل 19.40 سطح زبانم خوبه و تا چند ماه آینده سعی می کنم مدرک زبان آیلتس بگیرم.
  میخواستم بپرسم امکان تحصیل در رشته خودم به صورت بورسیه و رایگان وجود دارد و اینکه برای چه مقطعی اقدام کنم بهتر است لیسانس یا فوق لیسانس ؟
  اگر امکانش هست در همین قسمت جواب بدید چون خیلی تلاش کردم موفق نشدم تماس بگیرم
  از راهنمایی شما کمال تشکر را دارم.

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. بهار گفته:

  باسلام و عرض ادب
  من ۳۶ سالمه لیسانس زبان فارغ تحصیل ۸۳ معدل ۱۷ متاهل سه فرزند زیر ۶ سال آیلتس ۷ همسر لیسانس مکانیک آیا واجد شرایط ویزای تحصیلی کانادا هستم. لطفا پاسخ دهید سپاسگذارم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.


   پاسخ
 4. احسان گفته:

  سلام اقای دکتر ملک پور ممنون از راهنمایی های با ارزشتون .سوالی داشتم راجب تحصیل در کانادا من ۳۱ سالمه لیسانس کامپیوتر نرم افزار پارسال گرفتم با معدل ۱۴:۶۱ مدتی هست که دارم برای امتحان زبان اماده میشم برای دوره ارشد کامپیوتر بخوام اقدام کنم هزینه سالیانه چقدر هست در کانادا ایا شانسی دارم ؟ ممنون پاینده باشید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله میتوانید اقدام نمایید و هزینه سالیانه شما حدود 20.000 دلار میباشد .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  سلام و با عرض خسته نباشید، در خصوص احتمال پذیرش برای ادامه تحصیل رایگان در مقطع دکتری در کشور های اسکاندیناوی یا کانادا سوال داشتم. بنده فوق لیسانس تغذیه هستم و در رزومه خود ۲ مقاله ISI و دو سخنرانی در کنگره های بین المللی داخلی دارم. لطفا در این خصوص توضیحاتی بفرمایید. پیشاپیش مراتب تشکر را از شما دارم.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. شرایط سنی و مدرک زبان شما برای اخذ پذیرش باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط مطلوب می توانید اقدام نمایید. در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
   • ناشناس گفته:

    سلام و با تشکر فراوان بابت راهنمایی های ارزشمندتان، من ۲۹ ساله هستم و در حال حاضر به کلاس های فشرده زبان انگلیسی می روم و احتمالا تا ۵ ماه آینده مدرک آیلتس را بگیرم. لطفا در مورد کشور مناسب برای ادامه تحصیل با شرایط اینجانب راهنمایی بفرمایید. آیا رزومه بنده برای کسب پذیرش در مقطع دکتری مناسب است؟

    پاسخ
    • mie editor2 گفته:

     با سلام . در صورت اخذ مدرک زبان (آیلتس ۷ به بالا) و سطح نمرات خوب شانس ادامه تحصیل دکتری برای شما وجود دارد. برای بررسی بیشتر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

     پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  سلام آقای ملک پور.من ۱۶ سال سن دارم و دانش آموز رشته تجربی هستم.امکان پذیرش تحصیلی و گرفتن بورسیه تحصیلی در این سن وجود دارد؟چه کشوری رو پیشنهاد میکنید؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله می توانید برای کشورهایی نظیر انگلیس، کانادا، اتریش و … اقدام نمایید. برای دریافت بورس تحصیلی باید رزومه شما بررسی شود. پیشنهاد می کنیم در این زمینه با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.