تحصیل رایگان در کانادا و بررسی شرایط آن

تحصیل رایگان در کانادا، شرایط تحصیل در کانادا و مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا و به طور کلی اقامت کانادا از طریق تحصیل در این کشور به طور دقیق و علمی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. اما به راستی شرایط تحصیل رایگان در کانادا چیست؟ آیا تحصیل رایگان در نظام آموزشی این کشور جایگاهی دارد؟ کانادا در بسیاری موارد به عنوان نخستین و برترین گزینه برای دانش آموزان و دانشجویان بوده است. اما این انتخاب و گزینش نیازمند بررسی اطلاعاتی دقیق تر در باب شرایط تحصیل رایگان در کانادا می باشد در این مقاله بر آن شده ایم که تحصیل رایگان در کانادا و شرایط آن را مورد تحلیل و بررسی علمی قرار دهیم و هم چنین بر این موضوع واقف گردیم که چه افرادی می توانند از تحصیل رایگان در کشور کانادا بهره مند شوند. موسسه حقوقی ملک پور با کادری مجرب از وکلا و مشاورین همراه شما در راه مهاجرت به کانادا و پاسخگوی سوالات شما درباره تحصیل رایگان در کانادا می باشد. شما عزیزان می توانید از طریق تماس با دفاتر مؤسسه MIE از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

تحصیل رایگان در کانادا 1 تحصیل رایگان در کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل رایگان در کانادا و شرایط عمومی

کانادا یک کشور مهاجر پذیر است که یکی از بهترین راه های اخذ اقامت آن از طریق تحصیل در این کشورمی باشد. چرا که دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی می توانند از طریق اقامت پس از تحصیل و در نهایت از طریق سیستم امتیاز بندی اسکیل ورکر مجوز کار در این کشور را کسب نمایند که منجر به اقامت دائم آنان خواهد شد. کانادا در قاره آمریکای شمالی واقع شده است و پایتخت آن اتاوا است. این کشور از شرق با اقیانوس اطلس، از غرب با اقیانوس آرام، از شمال با اقیانوس منجمد شمالی و از جنوب با ایالات متحده آمریکا هم مرز می باشد. کانادا حدود ۹ میلیون و ۹۸۰ هزار کیلومتر مربع مساحت دارد و جمعیت آن به طور تقریبی ۳۵ میلیون و ۶۷۵ هزار نفر می باشد. این کشور در جهان بیشترین مرز زمینی با ایالت متحده آمریکا را دارا می باشد و دومین کشور پهناور جهان محسوب می گردد. تورنتو، مونترال و ونکوور را می توان از پر جمعیت ترین شهرهای این کشور نام برد.

در بابت تحصیل رایگان در کانادا، به طور کل باید در نظر داشت که تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی نمی تواند بدون پرداخت شهریه باشد و تمام متقاضیان بین المللی برای تحصیل در این کشور باید هزینه تحصیل را پرداخت نمایند. اما تمامی شهروندان کانادایی و حتی تمام افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند می توانند از تحصیل رایگان در این کشور بهره مند گردند. نکته حائز اهمیت در نظام آموزشی کانادا اشاره به این موضوع می باشد که برای این افراد تحصیل از مهد کودک تا آخرین دوره متوسطه به صورت رایگان فراهم می باشد، اما این امکان برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی فراهم نمی باشد. تنها راه تحصیل رایگان در کانادا برای متقاضیان بین المللی، اخذ بورسیه تحصیلی می باشد، که عموماً در مقطع دکترا امکان پذیر می باشد.

در راستای تحصیل رایگان در کانادا باید وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل، موقعیت کار پس از تحصیل، مدارک مورد نیاز، دانشگاه ها، ویزای همراه و هزینه های تحصیل و زندگی مورد بررسی قرار گیرد، که در ادامه شرح داده می شود.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 تحصیل رایگان در کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

video تحصیل رایگان در کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در کانادا

audio تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا در مدارس

تحصیل رایگان در کانادا برای دانش آموزان و دانشجویان بین المللی جذابیت بسیاری دارد که از دلایل اصلی آن می توان به کیفیت آموزشی و نظام آموزشی این کشوراشاره نمود. کانادا از نظر کیفیت آموزشی رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. سیستم آموزشی در مدارس کانادا به دو دسته تقسیم می شود که عبارتند از آموزش در مدارس دولتی و آموزش در مدارس خصوصی. همانطور که واقف هستید تحصیل در مدارس دولتی به دانش آموزانی اختصاص می یابد که از ساکنین کانادا می باشند و تحصیل در مدارس خصوصی نیز مختص دانش آموزان بین المللی می باشد. قابل ذکر است که مدارس دولتی به صورت روزانه و مدارس خصوصی به شکل شبانه روزی به فعالیت خود ادامه می دهند. پس دانش آموزانی که مقیم کشور کانادا نیستند می بایست با پرداخت هزینه در مدارس شبانه روزی کانادا تحصیل نمایند. اما در نقطه مقابل آن دانش آموزانی که شهروند کانادا محسوب می شوند و یا توانسته اند اقامت دائم کانادا را به دست آورند به واسطه آن تحصیل برای آنان رایگان تلقی می گردد.

در نتیجه افرادی که خواهان تحصیل رایگان در کانادا می باشند یا باید به واسطه تحصیل یکی از والدین در این کشور وارد مدارس رایگان شوند و یا والدین با شرکت در سیستم اکسپرس انتری از طریق کار در این کشور بتوانند اقامت دائم خود را به دست آورند و پس از آن کودکان و فرزندان زیر 18 سال بتوانند از تحصیل رایگان استفاده نمایند.

به طور کلی تحصیل در مدارس کانادا برای تمام دانش آموزان بین المللی مقدور می باشد.ت حصیل در مدارس کانادا به سه مقطع خلاصه می گردد به این ترتیب که دانش آموزان در سنین بین ۴ الی ۵ سال به صورت اختیاری وارد مهد کودک می شوند و تحصیل اجباری دوره ابتدایی از ۶ سالگی آغاز می گردد و پس از سپری کردن ۶ سال دوره ابتدایی در سن ۱۲ سالگی وارد دبیرستان می شوند. دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی از مقطع دبیرستان در سن ۱۸ سالگی می توانند برای تحصیل در کالج ها یا دانشگاه ها اقدام نمایند. در ادامه به شرایط تحصیل در دانشگاه های کانادا اشاره خواهیم نمود.

تحصیل رایگان در کانادا 3 تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل در دبیرستان های کانادا

تحصیل رایگان در کانادا در مقطع کارشناسی

برخی از موسسات، کالج ها و انشگاه هایی در کانادا هستند که توسط دولت کانادا و استان های مربوطه تحت نظارت قرار می گیرد که تمام هزینه های مربوطه توسط ایالت مربوطه پرداخت می گردد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا در مقایسه با سایر کشورهای انگلیسی زبان اعم از انگلیس و یا استرالیا و حتی نسبت به آمریکا به مراتب ارزان تر می باشد. به گونه ای که هزینه تحصیل این افراد در سال کمتر از 5،000 دلار در نظر گرفته می شود. اما دانشجویان برای بهره مندی تحصیل در کانادا با کمترین هزینه می توانند بعد از گذراندن یک الی دو ترم تحصیلی در کانادا، در صورت کسب رزومه ای قوی و در صورتی که شرایط بورسیه تحصیل در کانادا را داشته باشند، اقدام به دریافت بورسیه نماید. دانشجویان بین المللی برای تحصیل درمقطع کارشناسی دانشگاه های کانادا باید حتما پذیرش تحصیلی از دانشگاه مد نظر را اخذ نمایند که بدین منظور ارایه مدرک دیپلم ۱۲ ساله، مدرک زبان انگلیسی (آیلتس ۶) و تمکن مالی جهت هزینه های دانشگاه و زندگی الزامی و ضروری می باشد. در رابطه با الزام به داشتن مدرک زبان انگلیسی قابل ذکر است که کشور کانادا تحت شرایطی فرصتی برای دانشجویان فراهم نموده است که دانشجویان پس از گذراندن دوره زبان در کالج های کشور کانادا وارد دانشگاه شوند. در بین کشور های انگلیسی زبان کشور کانادا جز کم هزینه ترین کشور ها در زمینه تحصیل می باشد. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا با توجه به رشته و دانشگاه متفاوت می باشد اما به طور کلی تحصیل در این مقطع ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد.

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی می توانند برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام نمایند و یا با همان مدرک کارشناسی برای مجوز کار اقدام نمایند. باید گفت افرادی که سابقه تحصیل در کشور کانادا داشته باشند از امتیاز قابل توجهی برای دریافت مجوز کار در این کشور برخوردار خواهند بود.

تحصیل رایگان در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا با انگیزه ارتقا تحصیلات و کسب تخصص در رشته خود گزینه مناسبی می باشد که بسیاری از افراد در پی آن هستند. چرا که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به مقطع کارشناسی کم هزینه تر خواهد بود. دوره کارشناسی ارشد در کانادا ۱ الی ۲ سال به طول می انجامد. اقامت و مجوز کار پس از فارغ التحصیلی هدف بسیاری از دانشجویان بین المللی است که در کنار ارتقا سطح تحصیلات عالی خود اندیشه اخذ اقامت این کشور را دارند.

دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارند می توانند به واسطه اقامت خود و کار کردن در کانادا و پرداخت مالیات و بیمه خود مجوز تحصیل در دانشگاه های دولتی کانادا را به دست آورند و از نظام آموزشی رایگان در این کشور بهره گیرند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی اشد در کشور کانادا علاوه بر اثبات تمکن مالی بابت هزینه های زندگی باید مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶.۵ و دیپلم ۱۲ ساله به همراه مدرک کارشناسی ارایه شود. تحصیل در کانادا در حالت عادی برای دانشجوی بین المللی هزینه در بر دارد اما فرد با توجه به شرایط ایده آل و رزومه قوی تحصیلی و کاری خویش همانند داشتن آیلتس ۷، ارایه مقالات بین المللی، داشتن توصیه نامه از اساتید برجسته و بررسی شرایط دانشگاه مقصد و در نظر گرفتن اینکه ددلاین دانشگاه ها برای ماه های ژانویه و فوریه می باشد می تواند برای کمک هزینه تحصیل در کانادا در مقطع فوق لیسانس درخواست نماید که در این صورت اگر دانشگاه او را بپذیرد می تواند برای تحصیل رایگان وارد کشور کانادا شود.

تحصیل رایگان در کانادا 4 تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا عمدتا به شکل ریسرچ و پروژه ارائه می گردد که در رشته ها و شاخه های اصلی هر رشته امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد.

معمولا با توجه به رشته تحصیلی در این مقطع، تحصیل حدود ۳ الی ۵ سال به طول می انجامد. تحصیل رایگان در کانادا در مقطع دکتری شرایطی مشابه سایر مقاطع دارد با این تفاوت که دانشجو باید بر اساس رشته تحصیلی خود استاد راهنما بیابد و با آنان در ارتباط باشد تا در صورت تایید بتواند امر پذیرش را پیگیری نماید. بنابریان متقاضیان تحصیل رایگان در کانادا می بایست همانند شهروندان و مقیمان این کشور مالیات و بیمه پرداخت نمایند تا در راستای آن بتوانند از تحصیل رایگان بهره مند گردند. اما در کنار تحصیل رایگان برخی از دانشجویان می توانند در مقطع دکتری از بورس های تحصیلی متفاوتی بهره مند شوند. دانشجویان باید در نظر داشته باشند که تحصیل در این مقطع کاملا رقابتی است بالاخص دانشجویانی که قصد دریافت کمک هزینه و یا قصد دریافت بورسیه تحصیلی را دارند باید به این نکته دقت داشته باشند.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

تحصیل رایگان در کانادا به همراه بورسیه تحصیلی

بورسیه های تحصیلی به دو نوع اسکالرشیپ و فاند تقسیم بندی می شوند که نوع اول فقط بخشی از هزینه ها و نوع دوم تمام هزینه های تحصیل و زندگی را ساپورت می نماید. این بورسیه ها از جهت مرجع پوشش دهنده یا دولتی یا دانشگاهی می باشند. از آنجایی که دانشجویان بین المللی بسیاری متقاضی بورسیه تحصیلی در کانادا می باشند این بورسیه ها محدود بوده و باید فرد دارای شرایط ویژه ای باشند که این شرایط ویژه علمی عبارتند از داشتن مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا، تاییدیه استاد دانشگاه در کشور کانادا کما اینکه سایر شرایط مشابه مد نظر دانشگاه مقصد نیز باید مورد توجه قرار گیرد. پس از اخذ پذیرش باید جهت دریافت ویزا اقدام نمود که هم مرحله پذیرش تحصیلی و هم اخذ ویزا دارای نکات حساس و ریزی می باشد که در صورت عدم توجه منتج به نتیجه نخواهد شد البته در این زمینه موسسه حقوقی ملک پور کمال مساعدت و همراهی را برای شما عزیزان ارایه می دهد. از این جهت پیشنهاد ما این است که برای دستیابی به موفقیت در این زمینه با وکلا و مشاورین متخصص و خبره مشورت نمایید. شما همچنین می توانید فرم موجود در لینک زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما شرایط شما برای دریافت بورسیه تحصیلی را به صورت رایگان بررسی نمایند.

فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه

تحصیل رایگان در کانادا و هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا

دانشگاه های کانادا هزینه های مجموعه خود را بسته به شرایط و عوامل مختلف تعیین می کنند. این عوامل شامل موارد زیر می باشد.

 • دانشجویان در چه رشته ای و در چه مقطعی به تحصیل ادامه خواهند داد.
 • آیا شما قرار است در مقطع کارشناسی کارشناسی ارشد یا دکترا تحصیل نمایید.
 • اینکه شما آیا یک دانشجوی بین المللی هستید و یا یک دانشجو که از خاک کانادا اقدام به ادامه تحصیل می نمایید.

بر اساس آخرین گزارش از کانادا شهریه های تحصیل در کانادا به طور متوسط ۳.۳ درصد برای دانشجویان داخلی در مقطع کارشناسی و ۶.۳ درصد برای دانشجویان بین المللی در همین مقطع و در سال تحصیلی ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ افزایش یافته است. به طور کل شهروندان کانادایی که قصد تحصیل در دانشگاه را دارند در نظر داشته باشند که بطور متوسط سالیانه ۶،۸۳۸ دلار در مقطع کارشناسی و ۷،۰۸۶ دلار در مقطع کارشناسی ارشد هزینه تحصیل خواهند داشت. بر اساس آخرین گزارش در کانادا هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ به طور متوسط ۲۰ هزار دلار در سال در نظر گرفته شده است البته حائز اهمیت می باشد که تحصیل در رشته های هنری و علوم انسانی به نسب ارزان تر می باشد. اما اگر قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را دارید به مراتب شهریه های تحصیل پایین تر می باشد. به گونه ای که طبق آمار تحصیل در کانادا میانگین شهریه در مقطع کارشناسی ارشد در سال ۲۰۱۸ – ۲۰۱۹ به طور متوسط ۱۶ هزار و ۴۹۷ دلار کانادا در نظر گرفته شده است. در جدول زیر به بررسی دقیق تر هزینه های تحصیل در کانادا در مقاطع تحصیلی مختلف پرداخته شده است. 

مقطع تحصیلی شهریه سالانه
مدارس شبانه روزی بین 30.000 الی 50.000 دلار
کارشناسی بین 5.500 الی 29.000 دلار
کارشناسی ارشد بین 13.000 الی 20.000 دلار
دکتری بین 10.000 الی 20.000 دلار
تمام مبالغ به دلار کانادا می باشد.

هزینه های زندگی یکی از دیگر مواردی است که همواره دانشجویان بین الملل باید قبل از ورود به کشور کانادا نسبت به آن توجه و آگاهی داشته باشند. چرا که به منظور تحصیل در هر کشوری باید هزینه های تحصیل و زندگی را به تومان در نظر گرفت. هزینه زندگی با توجه به سبک زندگی و شهر محل تحصیل و… متغیر و متفاوت می باشد. در جدول ذیل میانگین هزینه های برخی از اقلام برای زندگی در کانادا ارایه شده است.

رستوران
غذا در رستوران های ارزان قیمت 16
غذا برای دو نفر در رستوران های متوسط 65
مک دونالد 10
یک بطری 0.33 آب 1.76
یک بطری 0.33 پپسی/کوکاکولا 2.13
بازارها
1 لیتر شیر 2.34
1 کیلو گرم برنج 4.04
12 عدد تخم مرغ 3.31
1 کیلو گرم پنیر 12.63
1 کیلو گرم مرغ 13.13
1 کیلو گوشت قرمز 14.79
1 کیلو سیب 3.95
1 کیلو موز 1.70
1 کیلو پرتقال 4
1 کیلو گوجه فرنگی 3.94
1 کیلو سیب زمینی 2.73
1 کیلو پیاز 2.62
1.5 لیتر آب 2.26
حمل و نقل
بلیط یک طرفه 3.05
1 کیلومتر تاکسی 1.88
1 لیتر بنزین 1.25
هزینه های ماهیانه
برق، گرمایش، سرمایش و … برای آپارتمان 85 متری 146.78
اجاره مسکن
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 1261.62
آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 1025.39
آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر 2031.54
آپارتمان 3 خوابه در خارج از مرکز شهر 1651.07

تحصیل رایگان در کانادا و کار دانشجویی

دانشجویان بین المللی در کشور کانادا حین تحصیل اجازه کار پاره وقت خواهند داشت که از این طریق می توانند بخشی از هزینه های زندگی خویش را تامین نمایند. مجوز کار پاره وقت برای دانشجویان بین المللی برای ۲۰ ساعت در هفته می باشد. البته شایان ذکر است دانشجویان در ایام تعطیل می توانند به صورت تمام وقت به کار مشغول باشند و آنان برای کار در داخل یا خارج از دانشگاه محدودیتی نخواهند داشت. باید در نظر داشت که کار کردن به صورت پاره وقت برای دانشجویان بین المللی مستلزم کسب اجازه از دانشگاه و اداره مهاجرت کانادا می باشد که عموما با کار کردن دانشجو موافقت می گردد. دانشجویان با پرداختن به کار دانشجویی در رشته خود علاوه بر کسب درآمد تخصص رشته خود را فرا می گیرند و این نقطه عطفی برای کار بعد از فارغ التحصیلی می باشد که اقامت تحصیلی خویش را به اقامت کاری مبدل سازند.

تحصیل رایگان در کانادا 5 تحصیل رایگان در کانادا

شرایط کار ضمن تحصیل در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا و بررسی ویزای همراه

بسیاری از دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور کانادا را دارند با این دغدغه رو برو هستند که آیا ضمن مهارجت تحصیلی خود امکان به همراه داشتن خانوداه و همراهی آنان را در کنار خود خواهند داشت یا خیر و یا در کل چطور می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا اقدامات لازم را فراهم سازند.

تحصیل در کانادا این مزایا را شامل می شود که دانشجویان بین المللی بتوانند در حین تحصیل خود مجوز لازم جهت به همراه داشتن خانواده را کسب نمایند. این مسئله یکی از بهترین شرایط تحصیل در کانادا تلقی می شود.

حال منظور از همراه، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشد که اجازه دارند به صورت مستمر در کانادا حضور داشته باشند. علاوه بر این با توجه به شرایط سنی و تحصیلی همراه به شخص همراه نیز اجازه کار تمام وقت داده می شود و این در حالی است که فرد دانشجو حین تحصیل مجوز کار پاره وقت دارد.

تحصیل رایگان در کانادا و معرفی دانشگاه های برتر کانادا

کشور کانادا سیستم آموزشی شناخته شده ای در سطح جهان دارد و بسیاری از دانشگاه های آن توانسته اند در رتبه بندی جهانی بین 300 دانشگاه برتر جهان قرار گیرند. افرادی که تمایل دارند از طریق دریافت بورسیه تحصیلی به تحصیل رایگان در کانادا بپردازند می توانند در صورت داشتن رزومه مناسب برای این دانشگاه ها اقدام نمایند و با توجه به اینکه بودجه مناسبی به این دانشگاه ها اعطا می شود، بورسیه های تحصیلی مناسبی نیز ارائه می دهند. در تصویر زیر چند دانشگاه برتر کانادا به همراه رتبه جهانی آن ها نمایش داده شده است.

طبق رتبه بندی موسسه QS بیش از 15 دانشگاه در کانادا جز 300 دانشگاه برتر دنیا شناخته شده است. که در این بخش برخی از آنان را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

تحصیل در کانادا 1 تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی کانادا

همانطور که پیش از این ذکر شد امر تحصیل رایگان و دریافت بورسیه تحصیلی بسیار حساس می باشد به همین جهت باید با اطلاعات کافی و با مشورت وکلا و مشاوران متخصص در این راه گام برداشت و مدارک مورد نیاز به صورت دقیق ارایه شود. در این بخش به مدارک مورد نیاز جهت تحصیل رایگان در کانادا خواهیم پرداخت.

 • مدارک تحصیلی همراه با ترجمه
 • ریز نمرات همراه با ترجمه
 • عکس
 • کد پستی و آدرس دانشجو
 • انگیزه نامه یا SOP
 • توصیه نامه
 • مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • ارایه مقالات بین المللی و ISI
 • داشتن استاد راهنما و سوپروایزر (در مقطع دکترا)

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کانادا را دارند باید ۳ الی ۶ ماه پیش از شروع ترم تحصیلی اقدام به دریافت پذیرش نمایند تا بتوانند ویزای تحصیلی خویش را اخذ نمایند. دانشجویان ایرانی نیز باید درخواست خود را به صورت آنلاین اعلام نمایند و برای ثبت اطلاعات بایومتریک از کشور های مجاور ایران اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می باشد.

 • نامه پذیرش
 • پاسپورت
 • تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی

تحصیل رایگان در کانادا و موقعیت کار پس از تحصیل

تحصیل در کشور کانادا و ارتقا سطح تحصیلات، ورود به بازار کار در رشته و تخصص خویش و تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری از اهداف اغلب دانشجویان بین الملل می باشد. بدین ترتیب طبق قوانین مهاجرتی دانشجویان بین المللی حداقل تا ۶ ماه پس از فارغ التحصیلی اجازه جست و جوی کار در کانادا را خواهند داشت که در صورت یافتن کار، به صورت تمام وقت خواهد بود.

به طور کلی اگر فردی تحصیلاتش را در کانادا به پایان رسانده باشد و قصد دارد اقامت تحصیلی اش را به اقامت کاری تبدیل نماید این امکان برای وی وجود دارد. اخذ اقامت کاری پس از فارغ التحصیلی به این ترتیب است که فرد باید برای PGWPP (POST GRAGUATION WORK PERMIT PROGRAM) اقدام نماید. این اجازه کار معمولا به طول دوره تحصیل دانشجو در کانادا بستگی دارد که حداکثر تا ۳ سال می تواند به طول انجامد.

نکات مورد نیاز جهت اقدام برای برنامه PGWPP به شرح زیر می باشد.

 • فرد باید به صورت تمام وقت در کانادا تحصیل کرده باشد.
 • طول دوره تحصیل باید حداقل ۸ ماه باشد.
 • فرد هنگام اقدام حداقل ۱۸ سال داشته باشد.
 • ویزای تحصیلی معتبر باشد.
 • شخص طی ۹۰ روز پس از دریافت نامه تاییدیه فارغ التحصیلی می تواند برای این برنامه اقدام کند.

در نمودار زیر تغییرات نرخ بیکاری در کانادا در سال های اخیر نمایش داده شده است که می تواند شرایط کلی بازار کار در کشور کانادا را نشان دهد. در سال های اخیر نرخ بیکاری در کشور کانادا رو به کاهش بوده است و پیش بینی می شود که با توجه به رشد موقعیت های شغلی در کشور کانادا، این نرخ همچنان روندی نزولی را طی نماید. 

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2 تحصیل رایگان در کانادا

تحصیل رایگان در کانادا و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

تحصیل رایگان در کانادا به تنهایی منجر به کسب اقامت و تابعیت در این کشور نخواهد شد. لیکن متقاضیانی که قصد تحصیل رایگان در دانشگاه ها و موسسات دولتی کانادا را دارند، می توانند بعد از فارغ التحصیلی در بازه زمانی که دولت و اداره مهاجرت کانادا برای دانشجویان بین المللی تعیین کرده است در کانادا اقامت گزینند و در این زمان به دنبال کار مناسب خود بگردند. بنابراین فارغ التحصیلان با این مجوز می توانند به دنبال کار بگردند و با کسب یک کار تمام وقت، در صورتی که درآمد آنان بتواند تمام هزینه های زندگی آنان را تامین کند و با پرداخت هزینه های مالیات و بیمه خود و عمل نمودن به تمام وظایف خود به عنوان مقیم در کشور کانادا و رعایت حقوق شهروندی خود می توانند بعد از سه سال کار مدوام درخواست اقامت دائم نمایند. قانون کسب اقامت دائم در کانادا بدین شکل می باشد که متقاضیان می بایست از بین ۵ سال حداقل ۳ سال آن را در کانادا حضور داشته باشند و با فعالیت و کار مدوام و پرداخت مالیات بتوانند اقامت دائم خود را به دست اوردند.

تحصیل رایگان در کانادا و سخن پایانی

تحصیل رایگان در کانادا، شرایط برخورداری از تحصیل رایگان برای دانشجویان بین المللی و تحصیل رایگان در مقاطع مختلف تحصیلی در کانادا در این نوشتار مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. کشور کانادا به سبب کیفیت بالای زندگی و شرایط تحصیلی خوب و به عنوان یکی از کشورهای مهاجر پذیر توانسته افراد بسیاری را به خود جذب کند و از این بابت مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفته است. به همین علت بر آن شدیم تا پیرامون مسائل مهم کانادا و شرایط تحصیل در کانادا و همچنین بورسیه های تحصیلی مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما مخاطبین همیشگی ما باشد. در این نوشتار شرایط عمومی تحصیل رایگان در کانادا، اقامت پس از تحصیل، هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی، اجازه همراه و اخذ ویزای تحصیلی کانادا مورد بحث قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم به تمامی سوالات شما در باب تحصیل رایگان در کانادا پاسخ گفته باشیم، اما با این حال در صورت نیاز به کسب اطلاعات جامع تر می توانید با کارشناسان مجرب ما در امور حقوق بین الملل تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همینطور می توانید در انتهای این مقاله در قسمت دیدگاه و پرسش ها نظرات خود را بیان نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

law تحصیل رایگان در کانادا
189 پاسخ
 1. کیانا گفته:

  سلام من ۲۱ سالمه
  دیپلم تجربی با معدل ۱۸/۷۳ دارم ولی معدل پیش دانشگاهیم ۱۲/۵۰ هست
  میخواستم ببینم میتونم با این معدل ویزای تحصیلی کانادا را بگیرم
  زبانم داره کامل میشه و معدل سالهای اولو دومو سوم دبیرستان همه بالای ۱۹،۱۸ هست

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. امکان تحصیل در کشورهای خارجی بستگی به سن، میزان گپ تحصیلی، وضعیت علمی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل، داشتن مدرک زبان با نمره مورد نیاز و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما تماس گرفته و با ارائه این اطلاعات مشاوره رایگان داشته باشید.

   پاسخ
 2. صدرا گفته:

  سلام من 16 سالمه و سه سال در تیزهوشان درس خوانده‌ام و دارم وارد سال چهارم میشوم و در المپیاد هم مدال گرفتم آیا امکان بورسیه هست؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 3. دریا گفته:

  با سلام من لیسانسمو امسال گرفتم با معدل 19 در رشته ی ژنتیک از دانشگاه ازاد واحد علوم پزشکی تهران یک پروژه در مورد سرطان هم انجام دادم و مدرک ایلتس هم 8 هست هم چنین دو سال سابقه کار با بیمه دارم و 22 سال سن دارم و چند دوره کار اموزی در بیمارستان ها و ازمایشگاه های معتبر گذراندم ایا می توانم برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس کمک هزینه تحصیلی دریافت کنم

  Rating: 5
  پاسخ
 4. محمد حسین گفته:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید اگه دیپلم را از کانادا با معدل 18 19 بتوان گرفت ایا امکانش هست که دانشگاه در حد رایگان باشد

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   بله اگر در کانادا دیپلم خود را اخذ نموده باشید این امکان برای شما وجود دارد که از تحصیل ارزان در کانادا بهره مند شوید

   پاسخ
 5. azam گفته:

  سلام من لیسانس کامپیوتر نرم افزار هستم . سال 1391 فارغ تحصیل شدم . الان 30 سال دارم . برای ادامه تحصیل آیا میتونم اقدام کنم ؟؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   گپ تحصیلی شما بیشتر از 6 سال می باشد برای کشورهای اروپایی شانس دارید اما برای کانادا کمی مشکل است البته به شرایط سنی شما و پشتوانه مالی شما هم بستگی دارد

   پاسخ
 6. سارا گفته:

  سلام خسته نباشید.من لیسانس زیست شناسی عمومی از دانشگاه دولتی دارم.میخواستم بدونم برای تحصیل رایگان در ارشد در کشور کانادا چه شرایطی رو داشته باشم درحال حاضر 27سال سن دارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دانشگاه های کانادا رایگان نیستند بنابراین شما باید بورسیه دریافت کنید که متاسفانه در مقطع کارشناسی ارشد به ندرت اعطا می شود. معمولا افراد بدون بورسیه پذیرش می گیرند و پس از چند ترم اگر عملکرد خوبی در دانشگاه داشته باشند می توانند درخواست کمک هزینه نمایند.

   پاسخ
 7. سمیرا گفته:

  سلام
  من سی و شش سال دارم و یک دختر پنجساله هم دارم و دارای کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی هستم و همچنین مدرک CELTA دارم .
  سوال من اینست آیا من میتوانم جهت اخذ ویزای تحصیلی از همان مقطع ابتدایی برای دخترم اقدام کنم و آیا میتوانم برای تحصیل و یا کار در حین تحصیل دخترم اقدام نمایم ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای تحصیل و کار حین تحصیل فرزندان 5 ساله اقدام نمایید؟؟
   اگر منظور شما اخذ ویزای تحصیلی برای فرزندتان است این امکان از سن 13 سالگی به بالا برای ایشان امکان پذیر خواهد بود و شما نیز می توانید درخواست ویزای گاردین یا همراه را داشته باشید.
   کار حین تحصیل نیز ویژه افراد بالای سن قانونی است و برای شما نیز نیازمند اخذ مجوز از اداره مهاجرت کانادا می باشد.

   پاسخ
  • سمیرا گفته:

   سلام و روزتون بخیر
   من سی و شش سالمه و دارای مدرک فوق لیسانس آموزش زبان و همچنین مدرک سلتا هستم و چهار سال سابقه تدریس خصوصی دارم و همسرم هم طراح داخلی هست
   آیا به نظر شما برای ویزای تحصیلی اقدام کنم بهتره برای کانادا و یا ویزای کار ؟ آیا ویزای بلو کارد شامل کانادا هم میشه ؟ اگر برای تحصیل اقدام کنم رایگان هست ؟ و اگر بخوام برای ویزای کاری اقدام کنم چقدر زمان بر هست و آیلتس چند نیاز داره ؟ کل پروسه گرفتن ویزا چقدر طول میکشه؟ چطور میتونم مشاوره تخصصی از شما بگیرم من ساکن اصفهان هستم.

   Rating: 5
   پاسخ
   • MIE.Malekpour1 گفته:

    با سلام
    ویزای کار کانادا به صورت امتیاز بندی است که شما باید امتیازات خود را محاسبه کنید و اگر امتیاز لازم را کسب کنید می توانید برای آن اقدام کنید. پروسه اسکیل ورکر ممکن است نزدیک 2 سال به طول انجامد و هر چه نمره آیلتس بالاتری داشته باشید امتیاز بیشتری می گیرید معمولا باید نمره ای بالاتر از 7 داشته باشید تا امتیاز بیاورید. در مقاله زیر می توانید جداول امتیازبندی را استفاده کنید.

    https://malekpour.ir/امتیاز-بندی-مهاجرت-به-کانادا

    اگر گپ تحصیلی زیادی نداشته باشید برای تحصیل در کانادا نیز می توانید اقدام کنید اما با توجه به شرایط سنی شما ممکن است ریسک داشته باشد.
    بلوکارد برای کار در اروپا ست.
    تحصیل در کانادا رایگان نیست ولی کشورهای اروپایی مثل آلمان و اتریش تحصیل رایگان دارند و محدودیت سنی نیز ندارند.
    کشورهای آلمان و اتریش ویزای جستجوی کار نیز ارائه می دهند.

    برای دریافت مشاوره تخصصی با دفاتر تماس بگیرید. مشاوره های ما به صورت آنلاین برگزار می شود و محدودیت مکانی وجود ندارد.

    پاسخ
 8. Roohollahtaheri6 گفته:

  سلام
  من اگر دیپلم تجربی با معدل 19.5 یا بالاتر
  و آیلتس آکادمیک 7 داشته باشم
  و گپ تحصیلی نداشته باشم
  میتونم بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی دانشگاه تورانتو رو بگیرم؟
  درمورد کار؛ آیا کار با حقوق مناسب برای تامین هزینه زندگی دانشجویی در کانادا گیر میاد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 9. روح الله گفته:

  سلام و تشکر از سایت مفیدتون
  اگر من دیپلم تجربی با معدل بالاتر از 19.5
  و آیلتس آکادمیک 7 داشته باشم
  و بلافاصله بعد از دیپلم اقدام کنم ( گپ تحصیلی نداشته باشم )
  میتونم بورسیه ی دانشگاه تورنتو رو بگیرم
  یا حتی فقط کمک هزینه ی تحصیلی این دانشگاه رو ؟
  درمورد کار چطور؟کار به راحتی در کانادا گیر میاد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. کار دانشجویی تنها بخشی از هزینه تحصیل و زندگی شما را پوشش می دهد.
   فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 10. Zahra گفته:

  سلام من یه دانش اموز سال سوم راهنماییم از بچگی زبان میخودنم و چند وقت دیگه میخوام برای ایلتس امتحان بدم میخواستم بدونم اگه تا اخرای سال دهم ایلتسمو بگیرم میتونم درخواست بورسیه کنم؟ اخه خیلی شنیدم با مدرک ایلتس میشه بورسیه گرفت اگه میشه کمکم کنید معدلمم بالاست فقط میخوام بدونم میشه یا نمیشه

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 11. علیرضا گفته:

  با سلام من 18 سالمه و تا آخر این ماه مدرک دیپلممو با بالاترین معدل میگیرم . میخواستم ببینم آیا میشه در کانادا رشته پرستاری رو رایگان خوند و یا اگر وجود نداره کم ترین هزینه برای این رشته رو کدوم دانشگاه داره و حداقل با چند هزار دلار سرمایه باید جلو اومد و آیا دولت کانادا مهاجران 18 ساله رو خوب ساپورت میکنه یا نه؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل رایگان در دانشگاه های کانادا امکان پذیر نمی باشد و هزینه های تحصیل بسته به شهر، دانشگاه و رشته بسیار متغیر است. حداقل 25 تا 30 هزار دلار سرمایه در سال اول می تواند مناسب باشد.

   پاسخ
 12. داود گفته:

  سلام
  من 25 سالمه و کارشناسی مدیریت فناوری اطالاعات هستم تقریبا تموم کردم 2 ماهه دیگه تقریبا تموم میشه معدلم پایین هستش حدود 13 یا 14 میتونم سالانه حدود 6000 دلار خرج دانشگاه کنم زبانم بد نیست متوسط به بالا هستم میتونم زود یاد بگیرم ولی مدرک IELTS ندارم
  کلاس های انگلیسی قبل ورود به دانشگاه در کانادا هست چطوریه؟
  اجازه کار چطور هست در حین تحصیل چطور؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا معمولا بیش از 10 هزار دلار در سال می باشد. امکان اخذ پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان نیز وجود دارد و شما می توانید ابتدا در دوره زبان شرکت کرده و سپس وارد دانشگاه شوید. در زمان تحصیل امکان کار پاره وقت نیز خواهید داشت.

   پاسخ
 13. ‌hadissadeghi گفته:

  با سلام حدیث هستم .۱۶ساله.امسال هنوز نگرفتم اما معدل پارسال۱۸.۹۰شدم .مدرک زبان خارجه ندارم .ایا میتونم در کانادا ادامه تحصیل رایگان بدم؟!
  خسته نباشید ،ممنون از وقتتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل در مدارس کانادا رایگان نمی باشد. تنها در مقاطع بالاتر از لیسانس ممکن است بتوانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید.

   پاسخ
 14. قویدل گفته:

  سلام خانم 33 ساله و مجرد هستم, کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم, خواستم ببینم چقدر شانس پذیرش در یکی از دانشگاههای کانادا در رشته زبان یا روانشناسی رو دارم؟ البته رایگان

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. دانشگاه های کانادا رایگان نیستند و احتمال دریافت بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد بسیار کم است و بیشتر بورسیه ها در مقطع دکترا اعطا می شود. شما می توانید شانس خود را در دانشگاه های رایگان آلمان یا اتریش امتحان کنید.

   پاسخ
   • قویدل گفته:

    عذر میخوام, متاسفانه رشته مترجمی رو ندیدم توی لیست دانشگاه ها که اپلای کنم, میتونم با مدرک دیپلم تقاضای پذیرش در آلمان یا کشور دیگه ای داشته باشم؟

    Rating: 4
    پاسخ
    • shahram shahidi گفته:

     سلام. ابتدا می بایست گپ تحصیلی و سایر شرایط شما بررسی شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

     شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
     https://malekpour.ir/contact-us/

     پاسخ
 15. Shila گفته:

  با سلام و عرض ادب.ببخشيد من ١٧ سال دارم و مدرك آيلتس ٧.٥ دارم.رشتمم انسانيه.امسال ديپلم ميگيرم.معدل سال يازدهمم ١٩.٨٠ شده.ميخواستم ببينم من بعد از گرفتن ديپلم بدون گرفتن ليسانس در اسران،ميتونم براي رسته خقوق به كلنادا برم.از لحاظ مالي هم مشكلي نيست.ممنون🙏🏽

  Rating: 4
  پاسخ
 16. Sara گفته:

  با سلام خسته نباشید
  من 23 ساله هستم و مدرک زبان آیلتس 6.5 دارم دیپلم تجربی با معدل 19 و پیش دانشگاهی تجربی با معدل 14.60 دارم امسال دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی هر دو با معدل بالا ی 19.80 گرفتم آیا ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی که امسال دریافت کردم گپ تحصیلی رو پر میکنه؟ تشکر فراوان

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. گپ تحصیلی در پرونده شما می تواند تاثیر منفی داشته باشد اما با توجه به اینکه سن کمی دارید و رزومه تحصیلی مناسبی نیز دارید این تاثیر زیاد نمی باشد و شانس خوبی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا دارید.

   پاسخ
 17. نیکی گفته:

  سلام روز بخیر من 33 سالمه و مجرد هستم و فوق لیسانس از دانشگاه سراسری آیا میتونم بورس دکترا از دانشگاه های کانادا رو بگیرم البته رایگان؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در کانادا با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 18. ساره گفته:

  با سلام من 24سالمه دبیر تربیت بدنی با معدل 16.93لیسانس قصد بورسیه ارشد خارج از کشور رو دارم میخواستم بدونم چه کشور هایی برای رشته ی من در سطح بالا قرار دارند آیا بورسیه ارشد دارند؟ب جز مدرک آیلتس باید چه اقدامات دیگه ای انجام بدم؟آیا ویزای کار راحت تره؟در کل چه اقدامی پر سود تره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه تحصیلی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، نمره زبان بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 19. Behnam گفته:

  سلام،عذر میخوام من لیسانس برق قدرت دارم از دانشگاه ازاد با معدل حدود ۱۴،تو رشته خودم تخصص های زیادی گرفتم ولی متاسفانه سابقه کار ندارم میخواستم بدونم ایا شرایطی برای تحصیل رایگان یا با هزینه کم وجود داره؟ ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در اروپا با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان آیلتس بالای 7 و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 20. بهاران گفته:

  سلام.
  خانمی هستم ۳۲ ساله و دارای مدرک کارشناسی کتابداری و اطلاع رسانی و کارشناسی ارشد کارآفرینی گرایش کسب و کار الکترونیک.
  در حال حاضر هم برای آیلتس میخونم.می‌خوام بدونم امکان اینکه برای دکتری تو کشور کانادا بورسیه بشم وجود داره یا نه؟
  و اگر بله همسرم می‌تونه همراه من بیاد یا نه؟
  ممنون

  Rating: 4
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز اخذ بورسیه در این مقطع معمولا بسیار سخت می باشد. اگر تمایل به تحصیل با هزینه های کم دارید می توانید در کشورهای متعددی تحصیل بفرمایید که ذکر تمام آن ها و توضیحات مربوطه در این بخش امکان پذیر نمی باشد.
   لذا برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 21. بهرنگ گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته زمین شناسی تکتونیک هستم. یه مقاله هم در موسسه فیزیک انگلستان IOP دارم. اول اینکه می خواستم ببینم برای چه کشوری می تونم برای دکترا اقدام کنم از بین استرالیا کانادا نیوزلند واسم اصلا فرغی نداره فقط قصدم رفتنه.
  دوم اینکه من در حال حاضر زمین شناس سر چاهی شرکت ملی حفاری ایران هستم از سال 2011 تا کنون و 7سال سابقه کار در راستای تحصیلم دارم همچنین شرکت اکتشافی ژئو الکتریک هم کار کردم.

  من چطوری میتونم موفق بشم از ایران برم به اون سه کشور که گفتم و یا اینکه هر کشور سطح بالای اروپایی.. واسمم فرقی نداره کار یا ادامه تحصیل (اگر کاری باشه که چه بهتر)
  لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز تحصیل در مقطع سوپروایزر نیازمند مدرک زبان آیلتس مناسب و تایید سوپروایزر دارد. کشورهای انگلیسی زبانی که نامبرده اید گزینه های خوبی برای ادامه تحصیل می باشند. اما مهاجرت تحصیلی پارامترهای مختلفی داردبو شما می توانید جهت بررسی بیشتر و دقیقتر شرایط خود و کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 22. محمد گفته:

  سلام
  من ۲۸سالمه ،کارشناسی برق_قدرت گرفتم.چندسالی پیمانکارشرکت توزیع،شهرداری،شرکت نفت،شهرداری و…بوده ام
  هم اکنون به عنوان کارشناس فنی دریکی ازشرکت های خصوصی مشغول به کارهستم.فعلا مدرک زبان ندارم ولی بشدت دارم دنبالش میکنم و زبانم خوبه
  میخواستم بپرسم آیا شانسی برای تحصیل رایگان برای من وجود داره ؟
  ممنون
  منتظر پاسخ تون هستم

  Rating: 4
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز تحصیل رایگان در کانادا همان طور که در مقاله مطالعه فرمودید منوط به اخذ اقامت دائم این کشور می باشد لذا باید شرایط حضرتعالی برای این پروسه مورد بررسی کامل قرار گیرد. لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 23. امیرحسین امیدی گفته:

  سلام خسته نباشید من18سال دارم واز سربازی معاف شدم تورشته تجربی درس خونده ام ومعدل کتبی نهاییم سال سومم هم18.96ِ.من پشت کنکور هستم منتهی میخواستم برای ورود به کالج وبعد درس خوندن تو رشته پزشکی وگرفتن اقامت دائم به کانادا مهاجرت کنم واگه بشه مادرمم هم با خودم بیارم که ایشون هم بتونه اقامت دائم بگیره آیا میتونم؟لطفا راهنماییم کنید.باتشکر

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخذ اقامت دائم کانادا تنها از طریق تحصیل ممکن نخواهد بود و نیاز به داشتن کار پس از تحصیل یه منظور تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری کانادا خواهد داشت که پس از گذشت چند سال تبدیل به اقامت خواهد شد. تحصیل و کار در کانادا هیچ گونه حقی برای به همراه بردن والدین ایجاد نخواهد کرد و ویزای همراه شامل همسر و فرزندان متقاضی می شود. به منظور ارزیابی شرایطتان و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 24. arvin گفته:

  سلام
  18سال دارم و بزودی دیپلمم رو میگیرم
  تو تیزهوشان درس میخونم
  میخواستم بدونم برای کارشناسی چطور باید اقدام کنم و شرایطش چطوره

  پاسخ
 25. arman گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام.بنده 18 ساله و دارای مدرک دیپلم انسانی با معدل 18.84 و نمره ایلتس 8.5 هستم. من چند سوال داشتم.ایا من میتوانم بدون اینکه در ایران کنکور دهم و بدون اینکه در ایران دانشگاه بروم با این دیپلم مستقیما وارد دانشگاه های کانادا و در کارشناسی ادامه تحصیل دهم؟ و از نظر مالی مشکلی ندارم. لطفا سریعتر پاسخ دهید. ممنون

  پاسخ
  • negar valiyari گفته:

   با سلام بله می توانید برای کانادا و برای رشته های متفاوتی اقدام نمایید که برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 26. Bahar گفته:

  سلام من دانش اموز سال یازدهم رشته تجربب هستم میخوام برم کانادا واسه درس دوازدهم و بعدش پزشکی وکسی رو هم اونجا ندارم ولی میخوام شرایط تحصیل و خونه ام رایگان باشه و خودمم اونجا کار میکنم مشکلی نیست فقط میخوام برم واسه تحصیل و موفق شدن و شرایط مالی انچانی هم ندارم باید چیکار کنم تا برم؟؟؟

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام شرایط شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
 27. s.aghai گفته:

  سلام من فوق دیپلم it دارم 27 سالمه و مجرد. قصد دارم در کانادا در رشته شیرینی پزی ادامه تحصیل بدم. آیا امکانش هست ؟

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام شرایط شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
 28. راز جوهری گفته:

  سلام وقت بخیر ،من ارشد مکانیک از دانشگاه آزاد با معدل 16/6هستم میخواستم بدونم شانسی برای ویزای تحصیلی دکترا کانادا رو دارم واینکه همسرم اجازه کار به عنوان همراه و داره ؟

  پاسخ
 29. بهنام گفته:

  با سلام.بنده کارمند بخش دولتی و کارشناس ارشد مدیریت از علوم تحقیقات تهران و متاهل و یه فرزند دارم میتونم برا تحصیل رایگان در کانادا اقدام کنم ؟شانسی دارم؟

  پاسخ
 30. مهرک گفته:

  سلام وقت بخیر، ببخشید من پزشک عمومی هستم، قصد مهاجرت به کانادا رو دارم. مدرک پزشکی رو از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گرفتم و حدود دوسال سابقه کار دارم. آیلتس ۷دارم.متاهل هستم.
  میخواستم بپرسم بهترین راه اخذ ویزا برای من چی پیشنهاد میکنید؟
  ممنون

  پاسخ
 31. سجاد گفته:

  با عرض سلام ،من دارای نمره ی خیلی خوب در رشته ی نصب و تعمیر نگهداری آسانسور از فنی حرفه ای و همچنین کارشناسی مهندسی نفت ،برای مهاجرت به چه طریق میشه اقدام کرد و اینکه هزینه ی تحصیل کارشناسی ارشد و در این حد که گفتین ندارم،اگه پشتوانه ی مالی کم باشه کانادا اجاره ی تحصیل میده؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام خدمت شما
   میتوانید برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایید تا هزینه ها کم تر شود.
   با مدرک فنی حرفه ای باید بررسی گردد کدام کشور ها به شما اجازه ورود برای تحصیل میدهند.به طور مثال هلند و انگلیس ای اجازه دا میدهند.ولی باقی کشور ها کمی سخت تر است.

   پاسخ
 32. ایمان گفته:

  با سلام و احترام
  پسر من 17 ساله هست و میخواهیم به کانادا مهاجرت کنیم.ایا درسته تحصیلات دانشگاهی در کانادا رایگان نیست؟
  ایشون تو مدرسه تیزهوشان درس خونده و معدل کل سالهای تحصیلش 19/60 هستش.ضمنا مدرک داروخانه و نسخه خوانی داره و زبان عاالی .میشه منو راهنمایی کنید که چطور ممکنه تحصیلات دانشگاهی رایگان نباشه؟؟؟!

  پاسخ
 33. فرشته گفته:

  سلام خسته نباشید.من کارشناسی روانشناسی دارم.سابقه کار و مقاله تو مجله های انگلیسی دارم چطور میتونم امتیاز تحصیل رایگان رو بگیرم؟؟؟

  پاسخ
 34. علی مقدسی گفته:

  سلام و عرض احترام
  بنده ۱۸ سال سن با مدرک دیپلم تجربی ۱۹ و آیلتس ۷.وضع مالی خیلی خوبی ندارم. میخواستم بدانم که آیا تحصیل رایگان یا کم هزینه در کانادا برای من وجود دارد یا شرایط اخذ بورسیه چگونه است لطفا راهنمایی کنید
  با سپاس فراوان

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و احترام. دوست عزیز برای دریافت بورسیه باید رزومه شما مورد بررسی قرار گیرد تا شما را بتوان راهنمایی دقیق نمود. جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد می توانید با کارشناسان مجرب دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 35. ابوالفضل رضایی گفته:

  سلام
  من یک پسر ۶ساله دارم خیلی دوست دارم به کانادا مهاجرت کنم اما نمی دانم چطوریه و هزینه تحصیل فرزندم چقدر میشه مشاوره بدهید سپاس
  ۰۹۱۲۱۸۶۷۷۰۳

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 36. Homayoon گفته:

  سلام خسته نباشيد من الان دارم تركيه دبيرستانمو ميخونم ساله اولم يعني تا دانشگاه دو سال وقت دارم ميخوام توي رشته اقتصاد يا بازاريابي ادامه تحصيل بدم. ميخواستم ببينم كدوم كشور بهتره و به چه سطحي از زبان احتياج داره. خيلي ممنون و خسته نباشيد.

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 37. بنیامین حاجی حسینی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباید من با دیپلم کشاورزی می خوام مهاجرت تحصیلی یکنم تا فوق لیسانسمو در کانادا بگیرم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار باید از شرایط شما همانند سن، میزان گپ تحصیلی، معدل نهایی، رشته مورد نظر و …… آگاه باشیم، تا بتوانیم راهنمایی دقیق تری داشته باشیم از این رو باید رزومه شما توسط تیم ما بررسی گردد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 38. Sara گفته:

  سلام ، خسته نباشين ، من ليسانس گرافيك دارم ، براي ادامه تحصيل ميخواستم اقدام كنم ، هم راجع به بازار كار در اين رشته و اينكه به صرفه هست ادامه تحصيل در رشته هنر يا خير
  ممنون ??

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام. بزرگوار به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش به دلیل محدودیت نوشتاری در سایت امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد. برای مشاوره دقیق تر و برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست و کامل ارائه نماییم، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و احترام. دوست عزیز برای دریافت بورسیه باید رزومه شما مورد بررسی دقیق قرار گیرد و علاوه بر معدل بالای 19 به مدرک زبان IELTS بالای 7 نیز نیاز دارد . همچنین در صورتی که اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا دشوار است، راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.در صورت تمایل جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 39. Paniz گفته:

  سلام من ویزای توریستی کانادا بمدت 5 سال دارم خواستم بدونم اگه در طول این 5 سال بخوام ویزای تحصیلی بگیرم با ویزای توریستیم مقایرتی داره یا نه

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست گرامی در صورتی که شما قبلا برای ویزا های بلند مدت برای کانادا اقدام نکرده باشید، مسئله ای ندارد. هر چند پرونده شما نیاز به اخذ مشاوره از وکیل متخصص در این امر داشته و باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 40. Miss_farahani گفته:

  سلام،وقتون بخیر.
  من ۱۹ سالمِ و دیپلم فنی حرفه ای معماری دارم یعنی پیش دانشگاهی نخوندم.خیلی دوست دارم در دانشگاه کانادا تحصیل کنم…ولی متاسفانه پوله زیادی ندارم.اول اینکه میخواستم بدونم باید پیش دانشگاهیو بخونم ایا؟
  و دوم اینکه ایا امکان تحصیل رایگان وجود داره؟
  اصلا کشوری هست که تحصیل رایگان واسه دانشجوهای بین المللی وجود داشته باشه؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست گرامی شما برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های معتبر کانادا لازم است که دوازده سال تحصیلی را در دوران مدرسه گذرانده باشید. جهت گرفتن بورسیه نیز باید واجد شرایط لازم هر دانشگاه باشید. با این وجود در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 41. علی گفته:

  سلام با تشکر از مشاوره های آموزشی استاد ملک پور و موسسه MIE سوالی که داشتم اینکه من دانشجوی رشته مهندسی تکنولوژِی نرم افزار در مقطع کارشناسی در دانشگاه فنی حرفه ای تهران دانشکده شمسی پور هستم و چون کارشناسی در من ناپیوسته است و 2 ساله، آیا دانشگاه های کانادا این دو سال رو قبول می کنند یا حتما باید کارشناسی 4 ساله داشته باشم؟ و این که اگر قبول میکنن برای دریافت بورسیه باید چه معدلی داشته باشم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 42. tina گفته:

  سلام من مدرک کارشناسی پرستاری دارم با معدل کل 15/70 از دانشگاه ازاد میخوام بدونم برای بورسیه شدن چه شرایطی لازمه؟باید آیلتس داشته باشم یا تافل؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 43. موسی گفته:

  سلام … پسرم دوازده سالشه و ضریب هوشیش۱۲۳ هست … اردیبهشت ۹۷ توی ریاضی آزمون جهانی دانشگاه واترلو در ایران رتبه سوم شد … لطفا کمکم کنید برای ادامه تحصیل پسرم بورس تحصیلی کانادا براش بگیرم … حیفه ریاضیش تو ایران تباه بشه و سطح سوادش بالا نره

  پاسخ
 44. Hani گفته:

  سلام وقتتون بخیر جناب ملکپور
  من در حال حاضر ۱۷ سال دارم و پایه یازدهم تجربی رو با معدل ۱۹.۹۷ به پایان رسوندم و در تمام دروس تخصصی نمره ی ۲۰ رو کسب کردم و مدرک زبان ایلتس و تافل هم ندارم
  میخواستم بدونم ک ایا امکانش هست ک من بتونم برای سال دوازدهم بورسیه بشم و توی کانادا ادامه ی تحصیل بدم؟
  ممنون میشم اگر ک شرایط رو لطف کنید
  در ضمن هر چی که تماس گرفتم و با اینکه مدت های طولانی در انتظار بودم کسی پاسخگو نبود
  ممنون از وقتی که میگذارید

  پاسخ
 45. Roya گفته:

  سلام.
  وقتتون بخیر.
  من دانش آموز پایه یازدهم تجربی هستم.
  میتونم برای پایه دوازدهم در دبیرستانهای کانادا یا دبیرستان های بین المللی کانادا بورس تحصیلی بشم؟!

  پاسخ
 46. یسنا گفته:

  سلام من ۱۷سالمه و سه سال اول متوسطه در نمونه دولتی درس خوندم و دو سال هم هست که در سمپاد هستم معدل سه سال اولم ۲۰بوده و آخرین معدل امسالم ۱۹/۹۳بوده و رشته تجربی هستم سال بعد کنکور دارم میخواستم بدونم در رشته پزشکی در دانشگاه تورنتو میتونم بورسیه رایگان شوم و آیلتس هم نمره قبولی میارم وضع مالی خوبی هم ندارم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 47. محمد گفته:

  ا درود فراوان
  من ارشد مدیریت مالی از دانشگاه خوارزمی ،25 ساله، 2 سال سابقه کاری مرتبط و 2 مقاله علمی پژوهشی داخلی نیز دارم و در حال آماده شدن برای آزمون آیلتس هستم.
  آیا امکان اخذ بورس تحصیلی و یا حداقل تحصیل رایگان (تامین هزینه های زندگی توسط خودم) برای مستر مجدد در دانشگاههای کانادا (ترجیحا) و یا سایر کشورهای تحت مجوز شما وجود داره؟

  با سپاس فراوان

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 48. محمد گفته:

  با درود فراوان
  من ارشد مدیریت مالی از دانشگاه خوارزم،25 سالمه، 2 سال سابقه کاری مرتبط و 2 مقاله علمی پژوهشی داخلی نیز دارم و در حال آماده شدن برای آزمون آیلتس هستم.
  آیا امکان اخذ بورس تحصیلی و یا حداقل تحصیل رایگان (تامین هزینه های زندگی توسط خودم) برای مستر مجدد در دانشگاههای کانادا (ترجیحا) و یا سایر کشورهای تحت مجوز شما وجود داره؟

  با سپاس فراوان

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام با سپاس از شما
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 49. اسکویی گفته:

  سلام
  من مجرد هستم، 27 سال سن دارم. رشته تحصیلی کارشناسی ارشدم هوش مصنوعی با معدل 16.77 هست. آیلتس 6.5 دارم
  امکان داره در کانادا به صورت رایگان برای دکتری ادامه تحصیل بدم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله میتوانید باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید از شرایط بورسیه استفاده نمایید . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 50. سما گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من۲۲ ساله ام و ترم اخر رشته علوم مهندسی برق و مخابرات هستم با معدل کل بالای ۱۶ میخواستم ببینم امکان تحصیل رایگان در دانشگاه ها ی ونکوور را دارم یا نه و اینکه مدرک زبانم ندارم ولی سعی میکنم طی ۱-۲ سال زبانم رو به حدی بالا ببرم
  و اینکه در رشته های دیگه مهندسی هم میتونم ادامه تحصیل بدم؟!

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 51. Solitaj گفته:

  با سلام و خسته نیاشید بنده ۲۹ سال سن دارم و لیسانس زبان و ادبیات فارسی و فوق دیپلم معماری رشته دوران نظری هم علوم انسانی بوده آیا امکان تحصیل رشته پزشکی برای من در کشور کانادا امکان پذیره لطفا راهنمایی کنید مرسی

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 52. ریحانه گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید من 15 سالمه و در مدرسه ی نمونه دولتی با معدل نیمسسال 19.86 هستم و هنوز پایه ی نهم هستم و در پزوهش و هنر مقام دارم .سال اینده میخواهم در رشته ی یتجربی تحصیل کنیم و می خواستم ببینم میشه با بورسیه ی رایگان در کانادا ادامه تحصیل بدم؟
  همچنین مدرک petزبان هم دارم و تا 3 ماه دیگر مدرک fce هم میگیرم همچنین سابقه تدریس در زبان را به مدت 1 سال دارم .
  اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 53. مرجان گفته:

  سلام وقت بخیر
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی مواد – سرامیک سال ۸۹ هستم بامعدل ۱۴
  تقریبا ۵ سال ونیم هم سابقه کاردارم مطابق ب رشته ام ،،
  الان میخوام ارشد بخونم میخوام بدونم میتونم بورسیه تحصیلی کانادا بشم ؟؟؟
  آیا امکانش هست!؟؟؟
  ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید
  سپاس بزرگوار???

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 54. محمد گفته:

  سلام بنده ۱۸ سال دارم و تمام طول تحصیل در تیزهوشان بودم و معدل بالایی هم دارم … میخواستم بدونم امکانش هست بعد از دریافت مدرک دانشگاهی در رشته ای مثل داروسازی یا فیزیوتراپی از دانشگاه معتبر با معدل بالا بورسیه دانشگاه معتبری در کانادا بشم و سیتیزن هم بشم و کار کنم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام . بله این امکان وجود دارد . . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 55. سیما گفته:

  سلام.
  من بیست سالمه و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی دارم .امکانش هست که بتونم به کانادا مهاجرت کنم و پزشکی بخونم البته رایگان چون من شرایط مالی خوبی ندارم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب امکان تحصیل رایگان در کانادا وجود ندارد . اما برای بلاروس اگر اقدام فرمایید هزینه پایینی خواهد داشت . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 56. محمد گفته:

  سلام خدمت شما.
  من 19 سالمه دیپلم تجربی دارم میخاستم برای ادامه تحصیل برای رشته پزشکی داخل دانشگاه کلگری کانادا ادامه تحصیل بدم. هزینه و بورسیه این دانشگاه چجوریه؟ آزمون ورودی دارن؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما امکان تحصیل در مدارس و کالجهای کانادا را داشته و میتوانید از طریق تماس با کارشناسان و بررسی شرایط اولیه اقدام نمایید.

   پاسخ
 57. Azizangiabadi گفته:

  سلام جناب ملک پور
  بنده ۱۶سالمه رشته نقشه کشی معماری میخونمو میخاستم ببینم چجوری میتونم دوره دانشگاهمو تویه کانادا بگذرونم و کارهم بکنم

  پاسخ
 58. Sim گفته:

  سلام. من فارغ التحصیل مقطع کارشناسی زبان روسی از دانشگاه شهید بهشتی هستم. میخواستم ببینم برای ارشد میتونم در دانشگاه های رایگان تحصیل کنم؟ شرایط دریافت بورسیه و زمان ثبت نام رو اگه لطف کنید بگید. ممنون

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
 59. علی مقدسی گفته:

  سلام من ۱۵ سالمه و معدلم ۲۰. میخواستم بدونم چجوری میشه برای ادامه تحصیل رایگان در کانادا اقدام کنم میشه راهنمایی کنید ممنونم از شما.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. تحصیل در کشور کانادا رایگان نبوده و دارای هزینه می باشد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 60. محمد گفته:

  سلام
  دخترم ۱۷ سالشه(متولد ۱۱ دسامبر ۲۰۰۰).سال تحصیلی بعدی وارد پیش دانشگاهی میشه(کلاس دوازدهم).میخام این دوره رو تو کانادا بگذرونه و به عبارتی دیپلمشو تو کانادا بگیره و همونجا ادامه تحصیل بده.پدر ۴۴ ساله با لیسانس کامپیوتر و مادر ۴۵ ساله با فوق دیپلم نقشه کشی.چه کاری میشه انجام داد تا حداقل در زمان تحصیل مادرش همراهش باشه و کار هم بتونن بکنن.
  با تشکر

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. امکان تحصیل برای فرزند شما در این کشور وجود دارد و همسر شما می تواند تحت عنوان ویزای توریستی در کنار ایشان باشد. متاسفانه با ویزای توریستی امکان کار برای همسر شما وجود ندارد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 61. صدف گفته:

  سلام.
  ۲۴ سالمه و دانشجوی ترم آخر مقطع کارشناسی مدیریت صنعتی، دانشگاه سراسری بین المللی امام خمینی درس میخونم، معدل ۱۶ ، من میخوام برای ارشد کانادا تحصیل کنم، و برام خیلی مهمه که از تحصیلات رایگان استفاده کنم، در حال حاضر هم دارم برای آزمون آیلتس آماده میشم، میشه راهنماییم کنید چکار کنم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
 62. حسین گفته:

  سلام
  17 سالمه و سال بعد هم دیپلم و هم ایلس(احتمالا 6.5) میگیرم ، میخواستم بدونم سال دیگ میتونم اقدام کنم برای رفتن به کانادا برای تحصیل؟ اگر میشه راجع به رشته عکاسی در تورنتو یکم بگین. احتمال اینکه بورس بشم هم میشه بگین چقدره؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. امکان تحصیل برای شما وجود دارد اما با توجه به تغییر قوانین تصمیم گیری برای سال اینده مطمئن نخواهد بود. تحصیل در رشته های هنری به طور معمول دارای آزمون ورودی می باشد و جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. پیشنهاد میکنیم با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
 63. کورش روزبهانی گفته:

  سلام بنده ۴۶ سالمه ومدت ۲۳ سال سابقه در شرکت خودروسازی داشته دارای دو فرزند و همسر هستم فرزند اول من در ۱۲ سالشه کلاس پنجم ابتدایی با مدل بالا است ودیگر اینکه بنده که تخصص جوشکاری اسمبلینگ در خودروسازی ودارای مدرک تحصیلی لیسانس مدیریت (البته معدل بنده بالا نیست در لیسانس)هستم داری رزومه ۲۳ سال کار در شرکت خودرو سازی والبته مهارتهای طراحی سه بعدی کتیا و طراحی وب طراحی تری دی مکس در رشته دکوراسیون هستم ومدارک اونها رو دارم ویا اینکه شرایط اقامت توسط دخترم برای ادامه تحصیل در دبیرستان کانادا را را دار هستم یا خیر
  لطف بنده رو راهنمایی کنید
  البته مهارت زبان انگلیسی من خوب نیست ودر حال تقویت اون هستم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ویزای کار کشور کانادا امتیازبندی بوده و برای اخذ آن باید امتیازات شما مورد بررسی قرار گیرد. شانس فرزند شما برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا مطلوب می باشد که شما نیز می توانید با ویزای توریستی در کنار ایشان باشید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در خصوص انتخاب بهترین راه متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 64. ناهید گفته:

  سلام خدمت شما و همکارانتون
  اول ازتون بخاطر راهنماییهاتون تشکر کنم.
  من سی و سه سال دارم مجردم و لیسانس نرم افزار کامپیوتر دارم. دوست دارم ادامه تحصیل بدم تو دانشگاهی بهتر از دانشگاههای ایران. در حال حاضر هم مشغول گرفتن مدرک آیلتس هستم.آیا با شرایط سنی من امکان هست در کانادا بتونم ارشد بگیرم ؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. فاصله تحصیلی و مدرک زبان شما باید مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 65. Amirhossein Haddadi گفته:

  سلام وقتتون بخیر ،بنده در حال حاضر در رشته معماری و در مقطع کاردانی(فوق دیپلم) در دانشگاه آزاد مشغول به تحصیل هستم همچنین یک مقاله ISI در زمینه معماری سبز ارائه دادم ، و همچنین در حال حاضر 19 سال سن دارم ، اما متاسفانه از شرایط مالی مطلوبی بهره نمیبرم ،می خواستم بدونم برای تحصیل بنده در کانادا در مقطع کارشناسی چه شرایطی حاکم هست و یا اصلا امکان دریافت بورسیه و تحصیل رایگان در کانادا رو دارم ؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای دریافت بورس تحصیلی باید رزومه شما (مدرک زبان، معدل و نمرات و ….) مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم می توانید بورس تحصیلی دریافت نمایید. در صورتی که سرمایه لازم برای تحصیل در این کشور را دارید می توانید برای این کشور اقدام کنید در غیر این صورت برای دریافت بورس روی تقویت رزومه خود زمان بگذارید. برای بررسی شرایط و رزومه خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 66. Pouria گفته:

  سلام
  من ١٨ سالمه ، تازه امسال قراره وارده دانشگاه بشم ، بنظرتون بعد لیسانس اقدام کنم یا قبل لیسانس ؟؟ و کدام شهر کانادا میتونم از تحصیلات رایگان بهره مند بشم ؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در حال حاضر با اخذ مدرک زبان شرایط تحصیل برای شما وجود دارد، شرایط و قوانین برای سال های آتی مشخص نیست. برای تحصیل رایگان در کشور کانادا نیازمند به اخذ بورس تحصیلی می باشید که برای دریافت آن باید رزومه قوی ارائه نمایید. برای بررسی شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 67. غزاله گفته:

  سلام من ۲۹ سالمه دیپلم کامپیوتر دارم و قصد پناهندگی به کانادا را دارم ایا بعد از پناهندگی امکان تحصیل رایگان برای من فراهم هست .با تشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 68. آرمان گفته:

  درود فراوان بر شما
  من دانشجوی زیست شناسی عمومی هستم و میخواهم در المپیاد شرکت کنم. میخواستم بدونم با داشتن مقام اول تا سوم المپیاد و عضویت در سازمان ملی نخبگان امکان تحصیل رایگان برای ارشد و دکترا در کانادا با این شرایط وجود داره؟
  سپاس از شما

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. دریافت بورس تحصیلی به رزومه شما (مدرک زبان، معدل و نمرات و ….) وابسته خواهد بود. در صورت داشتن شرایط لازم امکان اخذ بورس تحصیلی برای شما وجود دارد. برای بررسی شرایط و رزومه خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 69. مهلا گفته:

  عرض ادف
  بنده کارشناسی زیست و کارشناسی ارشد زیست مولکولی دارم اما میخام برای ارشد بیوشیمی پزشکی کانادا اقدام کنم.بنظرتون با ایلتس ۶٫۵ یا ۶ امکان تحصیل رایگان هست؟و میتونم بعد تحصیلم کانادا کار پیدا کنم و اقامت بگیرم؟سپاس ویژه از توجه شما

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. شرایط سنی شما باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط امکان تحصیل برای شما وجود دارد اما دقت نمایید که تحصیل در این کشور هزینه داشته و رایگان نمی باشد. پس از تحصیل نیز اجازه یافتن کار در این کشور را خواهید داشت. برای اخذ اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 70. اشکان گفته:

  سلام من ۳۰ سالمه از دانشگاه انصراف دادم کار ازاد داشتم و بیمه نشدم میخواستم بدونم شرایط تحصیل دارم؟ یا اینکه از طریق کار میتونم مهاجرت کنم؟ ( اگه بتونم بیمه رد کنم ۳ سال)

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. مدرک تحصیلی شما مشخص نشده است. در صورت داشتن مدرک دیپلم با شرایط سنی شما امکان ادامه تحصیل در این کشور وجود ندارد. برای ویزای کاری کانادا باید امتیازات شما مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 71. atefe گفته:

  سلام وقتتون بخیر.من مدرک لیسانس حقوق در دانشگاه ازاد دارم..میخواستم بپرسم چجوری میتونم در کانادا و یا آلمان برای ارشد اقدام کنم؟آیا آزمونی داره؟اصلا پذیرش میشم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. امکان اخذ پذیرش در رشته های مرتبط با رشته تحصیلی شما در کشور کانادا، انگلیس و اتریش وجود دارد. شرایط سنی و مدارک شما باید برای اخذ پذیرش مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 72. مرتضي گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما. دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد عمران-سازه دانشگاه سراسری می باشم، تحصیل در کانادا در دانشگاه معتبر با فاند کامل ممکنه ؟!
  ایلتس ٧ هم دارم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. شرایط سنی و مدارک شما باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم می توانید برای تحصیل در این کشور اقدام کنید. برای اخذ بورس باید رزومه خود را قوی نمایید. در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 73. امیررضا گفته:

  سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه و تو مدارس سمپاد تحصیل میکنم تا الان رتبه استانی جشنواره خوارزمی گرفتم و الان هم روی دوتا پروژه جدید پژوهشی با استاد دانشگاه تهران کار میکنم معدل قبلی هم ک گرفتم ۲۰ بوده من میتونم بورسیه بگیرم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. امکان ادامه تحصیل برای شما در این کشور وجود دارد. برای اخذ بورس تحصیلی باید نمرات و مدارک شما مورد بررسی قرار گیرد. پیشنهاد می کنیم در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 74. mie editor2 گفته:

  من یک ورزشکار عضو تیم ملی کاراته هستم.در مسابقات مهم شرکت کردم و مدالهای کشوری و استانی زیادی دارم.در المپیاد بین المللی پایا هم در زمینه برنامه نویسی رتبه ۱۳ و ۱۷ کشور رو کسب کردم.دو اختراع هم دارم ولی موفق به ساختش نمیشم تو ایران.خواستم ببینم میشه من توی یکی از کشور های امریکا یا کانادا بورسیه بشم و بتونم اختراعمو اونجا به ثبت برسونم و کاراته رو اونجا ادامه بدم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ بورسیه باید شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. در زمینه مسائل مربوط به ثبت اختراع می توانید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 75. mie editor2 گفته:

  سلام خسته نباشید.من یه دانش اموز ۱۵ ساله هستم و توی المپیاد علمی پایا رتبه ۱۳ و رتبه ۱۷ کشور رو اوردم,یک نظریه جدید در قالب مقاله نوشتم و برای یک یا دو اختراع هم برنامه ریزی کردم ولی توی ایران نمیشه اینارو به ثبت رسوند و باید حتما یه پشتیبان مالی داشته باشم برای ثبت و ساخت اختراع ها.من ۹ ساله که دارم کاراته کار میکنم و مدال های زیادی در استان و کشور دارم و عضو تیم ملی هم هستم.خواستم ببینم که با این شرایط,امکانش هست که بتونم از یکی از کشور های کانادا و امریکا بورسیه بگیرم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما برای دریافت بورس تحصیلی مطلوب است اما باید بررسی های بیشتری انجام گیرد. در حال حاضر اخذ ویزای آمریکا با دشواری هایی همراه است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 76. اریانا گفته:

  سلام من کلاس هفتمم میخواستم برای دبیرستان توی کانادا باشم همه نمره هام از کلاس اول ۲۰ هستش .
  لطفا راهنمایم کنین

  پاسخ
 77. پرتو گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت شما
  من لیسانس بیهوشی خوندم و ۲۵ ساله هستم و در حال گذراندن طرح میباشم که یک و سال و نیم دیگ تمام میشه و میخواستم بدونم آیا میتونم بعد از این مدت به صورت رایگان شروع به تحصیل در رشته ی دندوپزشکی تو یکی از دانشگاهای کانادا بکنم ؟ و اینکه به چه صورت باید اقدام کرد و چه چیزهایی نیازه ؟
  البته اینم بگم که زبانم خوبه ۷ سال سابقه تدریس دارم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام باید شرایط شما بررسی گردد زیرا یک سال و نیم آینده ممکن است قوانین تحصیل در کانادا تغییر پیدا نماید. میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 78. هما گفته:

  سلام من میخوام تغییر رشته بدم از کامپیوتر به مدیریت و میخوام رایگان تحصیل کنم در کانادا زبانم تا آخر سال میرسونم. لطفا راهنماییم کنید چطوری میتونم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   لطفا شرایط سنی خود را ذکر نمایید تا بررسی گردد و نکته ای که وجود دارد سوال شما کاملا واضح نیست . آیا در حال حاضر در رشته کامپیوتر مشغول به تحصیل هستید و میخواهید بعد از ورود به کانادا تغییر رشته دهید ؟ لطفا اطلاعات و پاسخ خود را در همین قسمت اعلام نمایید یا با دفاتر همکار مستقل در ایران یا سایر دفاتر در تمامی نقاط جهان تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 79. Parisa. Rahimi گفته:

  سلام آقای ملک پور خسته نباشید من هیجده سالمه و امسال کنکور دارم قصد دارم تحصیلات دانشگاهیم رو خارج از کشور بگذرونم میخواستم بدونم اگر رتبه ی کنکورم رتبه ی دو یا سه رقمی باشه امکان فاند از کشورهایی مثل کانادا و آلمان هست یا خیر؟ و چه چیزای دیگه ای لازمه ممنون میشم اطلاعاتتون رو در اختیارم بزارید ??

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   شرایط تحصیل رایگان در کانادا بسیار متفاوت است و ممکن است در بعضی از رشته ها فاند کامل دریافت شود و در بعضی نه . شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما در تمامی نقاط ایران و جهان تماس حاصل نمایید تا بتوانیم بهتر شما را راهنمایی نماییم .

   پاسخ
 80. مينا مظفر گفته:

  سلام خسته نباشید آقای ملک پور من ١٨ سالمه و مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی دارم امکان تحصیل رایگان یا با هزینه پایین در کانادا هست واسه شرایط من ؟؟؟ اگه امکانش هست به چه صورت و در چه رشته و مقطعی؟

  پاسخ
 81. mohsen pashazadeh گفته:

  سلام جناب ملکپور
  میخواستم لطف کنید و توضیح بدید در رابطه با رشته معماری …
  من و همسرم در حال تحصیل در مقطع لیسانس هستیم و چندین مدرک معطبر ار گذراندن سمینار ها و همایش های ملی و بین المللی داریم .. همچنین چند مقاله علمی isi و یک ثبت اختراع
  با شرح موارد مذکور آیا ما شرایط بورسیه در کشور کانادا رو داریم به همراه محلی برای سکونت و آینده شغلی….؟
  با سپاس فراوان از شما …

  پاسخ
 82. محمدجواد گفته:

  ١-با سلام خدمت شما.من واسه رشته پزشکی که بخوام برم اگه بورسیه نداشته باشم و داوطلبانه بخوام برم درس بخونم راهی هست برای تحصیل رایگان با مدرک دیپلم میخوام برم !یه اطلاعاتی در این مورد.
  ٢-و اگه راهی هست برای رفتن و کارهای اولیه اونجا چقدر خرج داره؟
  با تشکر

  پاسخ
 83. فاروق امانی گفته:

  سلام جناب اقای ملکپور.
  میتونید توضیحاتی درمورد تحصیل در کانادا در رشته MBA توضیحاتی بدید؟
  رشته MBA برای ارشد موجوده ولی برای کارشناسی نیست.بنده کنکور ریاضی دادم و خواهان تحصیل ام بی ای برای ارشد یا دکتری همراه با فاند هستم.
  ۲۳مرداد اخرین مهلت انتخاب رشتس اگه میشه سریعتر بصورت فایل صوتی در کانالتون جواب بدید ممنون.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5