تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد

تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد در سال 2018 رایگان خواهد بود یا خیر ، شرایط 2018 تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد چیست ، مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد چیست ،  یکی از بهترین کشورها برای ادامه تحصیل کشور سوئد است چرا که دارای پیشینه علمی قوی و دانشگاه های بسیار معتبر است و کشور سوئد یکی از امنترین کشورهای دنیاست. شرایط بورسه تحصیل به سوئد چیست؟ آیا میتوان در حین تحصیل در سوئد کار هم کرد؟ آیا بعد از تحصیل در سوئد امکان اقامت وجود دارد؟برای رسیدن به پاسخ سوالات درمورد مهاجرت به سوئد خود با ما همراه باشید.

audio تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد
audio تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد
audio تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد

 

سوئد در شمال اروپا  واقع شده ودارای آب و هوای سردی است کوه های پوشیده از جنگل تابستانها کوتاه وگرم و  زمستانهای سرد و طولانی از ویژگیهای آب و هوای این کشور سوئد  است.

بیش از نیمی از مساحت  کشور  سوئد از جنگل پوشیده شده به همین دلیل صنایع چوب و ساخت ماشین آلات مرتبط با آن فراوان است.سیستم آموزشی سوئد به گونه ای است که شما را تشویق به ایده پردازی میکند.سوئد یکی از بزرگترین کشورهای جهان در ثبت اختراعات میباشد و سالانه هزاران اختراع جهانی در سوئد ثبت میگردد.

تحصیل در مقطع دبیرستان

مدارک لازم که شامل مدارک سوابق تحصیلی ، مدارک دال بر تسلط به زبان انگلیسی ( یا سوئدی ) ، توصیه نامه از دبیرستان سابق و مدارک شناسایی به همراه گواهی اثبات استطاعت مالی از یکی از بانک های ایرانی میباشد

هزینه های تحصیل در کالج های سوئد تقریبا مشابه هزینه ی تحصیل در کالج های امریکا انگلیس و کانادا می باشد و این هزینه مبلغی در حدود سالیانه ۱۳ تا ۱۵ هزار یورو که شامل هزینه های زندگی و تحصیل است ، می باشد.

سوئد یکی از کشورهایی است که بیشترین مالیات را در اروپا دارا میباشد  . هزینه های زندگی در سوئد برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰  تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن ، غذا ،  رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع دکترا در کشور سوئد می باشد

دانشگاههای سوئد

سوئد خانه ی بیش از ۳۵ دانشگاه و دانشکده است. بسیاری از این موسسات تحقیقاتی جامع بزرگ هستند، در حالی که دیگر دانشکده ها در اندازه کوچکتر متمرکز شده است.

تحصیل در مقطع لیسانس

بسیاری از رشته های تحصیلی در کشور سوئد به زان انگلیسی ارائه می شود و سوئد یکی از معدود کشورهای غیر انگلیسی زبان است که در مقطع لیسانی کورس های بسیار زیادی را به زبان انگلیسی ارائه مینماید .

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور سوئد بین ۱۰ تا ۱۲ هزار یورو متغییر است ولیکن دانشجویان مقطع لیسانس در سوئد می توانند به میزان ۱۰ ساعت در هفته به کار دانشجویی مشغول باشند . درآمد هر ساعت کاری دانشجویی به صورت میانگین ۸ تا ۱۰ یورو میباشد که این هزینه به صورت ماهانه می تواند هزینه های زندگی دانشجو را که شامل غذا ، مسکن و هزینه های رفت و آمد را پوشش دهد .

طول دوره تحصیلات در مقطع لیسانس در دانشگاه های کشور سوئد همانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا ، بین ۳ تا ۴ سال می باشد.

کشور سوئد شرایط بسیار مناسبی برای افرادی که در این کشور فارغ التحصیل می شوند محیا می سازد و ایشان را قادر می سازد که بلافاصله پس از اتمام تحصیل در مقاطع تحصیلی شانس بالایی در راستای یافتن شغلی بسیار مناسب را احراز کند .

تحصیل در مقطع فوق لیساتس

با توجه به رتبه بسیار مناسب چند دانشگاه معتبر سوئد نظیر استکهلم ،چالمرز،گوتنبرگ،  لوند ،اویسالا  کی تی اچ در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان با توجه به اینکه نوع دولت سوئد سوسیالیستی است از شرایط بسیار مناسبی در زمینه های اقتصادی و بخصوص آینده شغلی برخوردار است ، این کشور همواره مورد توجه بسیاری از متقاضی اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع فوق لیسانس قرار گرفته است. کشور سوئد همچنین تحصیلات در مقطع دکترا را به صورت شغل احتساب می نماید و برای دانشجویان این مقطع حقوقی ماهیاته ، حداقل به میزان ۲۳۰۰ دلار معین میگردد بنابراین شانس افرادی که مدرک فوق لسیانس خود را از دانشگاه سوئد دریافت کرده اند بسیار بیشتر از رقبای خود می باشد پس کشور سوئد می تواند مقصد بسیار مناسبی جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس برای میباشند .

طول دوره تحصیلات در مقطع فوق لیسانس در کشور سوئد در همه رشته ها بین ۱ تا ۲ سال می باشد .

هزینه های تحصیل در هر سال به صورت سالیانه بین ۱۰ تا ۱۲ یورو می باشد . دانشجویانی که از شرایط ویژه ای نظیر داشتن مقاله ی بین المللی ، معدل بالا و رشته – دانشگاه های مناسب برخوردار باشند ، شانس اخذ بورسیه های تحصیلی را نیز دارا میباشند .

به بیشتر دانشجویان مقطع فوق لیسانس در کشور سوئد مجوز ۲۰ ساعت کار دانشجویی با حقوق حداقل ۷ تا ۸ یورو به ازای هر ساعت اعطا میگردد که این درآمد می تواند هزینه های زندگی ایشان را به صورت کامل پوشش دهد .

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس کشور سوئد همانند دیگر کشور های جهان می باشد که شامل مدارک سوابق تحصیلی ، مدارک دال بر تسلط به زبان انگلیسی ( یا سوئدی ) ، توصیه نامه از اساتید سابق و مدارک شناسایی به همراه گواهی اثبات استطاعت مالی از یکی از بانک های ایرانی میباشد .

تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در این  مقطع به ۲صورت است یکی از طریق بورسیه تحصیلی و دیگری تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه دانشگاه را شخصا پرداخت میکند صورت میگیرد.تحصیل در شرایطی که دانشجو مستلزم به پرداخت هزینه در دانشگاههای کشور سوئد می باشد، همانند اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس کشور سوئد می باشد ولیکن در این مطلب شرایط لازم جهت اخذ فرصت تحصیل در مقطع دکترا به همراه اخذ بورسیه تحصیلی می پردازیم.

با توجه به این نکته که کشور سوئد برای افرادی که در مقطع دکترا در این کشور مشغول به تحصیل هستند،حقوقی ماهیانه به میزان تقریبا ۲  هزار دلار را مدنظر قرار می دهند ، فلذا دانشجویان ایرانی رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه دکترا در کشور سوئد در پیش دارند.

در جهت اخذ بورسیه ی تحصیل مقطع دکترا در کشور سوئد فرد متقاضی می بایست پارامترهای ذیل را احراز نمائد:

۱)در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر

۲)اخد مدرک دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی  (حداقل آیلتس  ۶٫۵)

۳)داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی ، کتاب و …

۴)داشتن همه و یا تعدادی از آیتم های ذکر شده،می توان در راستای افزایش شانس فرد در جهت اخذ پذیرش نقش بسزایی ایفا نماید.

دانشجویان مقطع دکترا کشور سوئد مجوز کار در محدوده ای ۳۰ ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد

هزینه زندگی در سوئد

سوئد یکی از کشورهایی است که بیشترین مالیات را در اروپا دارا میباشد  . هزینه های زندگی در سوئد برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰  تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن ، غذا ،  رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آن ها در زمان تحصیل و در مقطع دکترا در کشور سوئد می باشد

یکی از مهمترین مزایای تحصیل در سوئد اجازه کار تمام وقت همزمان با تحصیل میباشد که دانشجویان بدون  محدودیت زمانی همزمان با تحصیل میتوانند کار کنند.

میتوانند متقاضیان تحصیل در سوئد بعد از اتمام تحصیل خود میتوانند درخواست اقامت کاری نمایند و بعد از ۳ تا ۵ سال کارکردن اقامت دائم سوئد را دریافت نمایند

فرزندانی که بعنوان همراه وارد سوئد میشند میتوانند از مزایای تحصیل رایگان همانند یک شهروند سوئدی برخوردار گردند

امکان ادامه تحصیل همسر بصورت رایگان بعد از یک ترم تحصیلی در سوئد برای تمامی دانشجویان وجود دارد.

دولت سوئد سالانه میلیونها دلار هزینه بابت بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی در اختیار دانشگاهها قرا ر میدهد که دانشگاهها این را به متقاضیان ادامه تحصیل در سوئد ارائه میکنند

سوئد  یک محل عالی برای شروع کار شما است ، شرکت های بین المللی زیادی در سراسر کشور یافت می شود. در محل کار در سوئد ، به شمادر مورد پیدا کردن یک موقعیت در سوئد پس از فارغ التحصیلی مشاوره داده می شود.

شما می توانید تقاضای خود رابرای اقامت به مدت شش ماه به جستجو برای یک کار و یا افتتاح یک شرکت به اداره وزارت امور خارجه سوئد ارائه دهید ، و اگر شما پذیرش کار دریافت نموده اید بعد از آن شما می توانید برای اجازه کار اقدام نمایید.

موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار در ایران ،  با ارائه اطلاعات ارزشمند به متقاضیان تحصیل در سوئد  سعی دارد چگونگی تحصیل در سوئد و بورسیه تحصیلی سوئد را به دانشجویان متقاضی تحصیل در سوئد ارائه کند. با ما در تماس باشید.

Rating: 4
17 پاسخ
 1. نیک سرشت گفته:

  درود و سلام
  من به دنبال مکاتبه با چند تا از دبیرستان های سوئد هستم ,برای شما این امکان وجود دارد که چند وبسایت از مدارس یا ادارات آموزش و پرورش این کشور را ارسال بفرمائید؟
  از بذل توجه شما سپاسگزارم

  Rating: 4
  پاسخ
 2. نیما گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من متولد ۸۱ هستم و چیزی نمونده تا مدرک آیلتس بالای شش و نیم بگیرم.
  میخواستم بدونم اگه فقط آیلتس داشته باشم هم امکان تحصیل رایگان برام وجود داره ؟
  و اینکه منظور از استطاعت مالی دقیقا چقدره؟

  خیلی ممنون

  پاسخ
  • t.m گفته:

   با سلام و احترام
   دوست عزیز باید شرایط تصیلی شما بررسی شود.استطاعت مالی هم برمی گرده به رشته ای که قصد تحصیل در اون رو دارید.چون شهریه ها متغیر هست.

   پاسخ
 3. m.s گفته:

  سلام و خسته نباشید. دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی گرایش مالی از دانشگاه آزاد تهران هستم. برای ادامه تحصیل در دکترا می خواهم برای کشور سوئد اقدام کنم. اینجانب نویسنده یک کتاب در زمینه رشته خودم هستم و دو مقاله ISI دارم. البته کتاب دیگری هم در دست نگارش دارم. مجرد می باشم. آیا می توانم از دانشگاه های سوئد برای دکترا پذیرش بگیرم؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب بله امکان پذیر است باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید از شرایط بورسیه استفاده نمایید . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید همچنین برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و …) مورد بررسی قرار گیرد .

   پاسخ
 4. مبینااکبری گفته:

  با سلام،من متولد ۸۱ هستم و نسبتا به زبان انگلیسی تسلط خوبی دارم میخواستم بدونم شرایط تحصیل به عنوان دانش آموز در سوئد برام بهتر هست یا درکشور دیگه ای مثل آلمان
  درود

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای تحصیل رایگان باید به زبان ان کشور مسلط باشید و در غیر اینصورت امکان تحصیل در کالج های خصوصی است که شامل هزینه بالایی میباشد . . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  با سلام. بله، امکان تحصیل در مدارس کشور سوئد برای شما وجود دارد. برای اخذ اطلاعات می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  با سلام و تشکر از راهنمایی هاتون من متولد سال ۸۰ هستم و قصد مهاجرت به سوئد را دارم به زبان سوئدی و انگلیسی تسلط نسبتا خوبی دارم و چند مدرک تخصصی در حوزه هنر دارم. میخواستم بدونم که میشه با این شرایط تنها به عنوان دانش آموز مهاجرت کنم؟

  پاسخ
 7. عاطفه گفته:

  سلام خسته نباشید خواستم بپرسم هزینه زندگی و تحصیل باهم توی سوئد در ماه بین ۶۰۰تا ۸۰۰ یورو هس یا فقط زندگی؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 8. مینا شاهمیری گفته:

  من مدرک لیسانس آسیب شناسی ومددکاری اجتماعی دارم ومیخواستم ادامه تحصیل درکشورسوئد بدم واینکه ۵۵سالمه وزبان انگلیسی درحدروزمره وساده است واینکه حقوق بازنشستگی نیزدارم امکانش است ….راهتمایی فرماییدمتشکرم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 9. اریا گفته:

  سلام خوب هستید خسته نباشید
  من می خواستم برای کالج برم سوید همه مدارک هام تکمیله ولی مشکلی که دارم مدرک زبان ندارم ولی زبانم خوبه و الانم انگلیس هستم و دارم کلاس ایلس میرم ولی وقتی که کلاسم تموم می‌شه وقت امتحان آیلتس می‌گذره و بعدش من باید مدرسه برم می‌خواستم ببینم نمی‌شه بدون مدرک درخواست ویزا داد و چقدر طول می‌کشد تا ویزا صادر شه؟

  پاسخ
 10. Aida Rezaei گفته:

  آیا درس خواندن در مدارس نمونه و تیزهوشان امتیازی در بورسیه شدن در دبیرستان های سوئد دارد؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.