تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی

تحصیل در آلمان، مراحل و مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی آلمان و نکات مهم مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل به صورت تخصصی و علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا تحصیل رایگان در آلمان امکان پذیر است؟ برای پذیرش در دانشگاه های آلمان چه شرایطی مورد نیاز است؟ با توجه به اینکه دانشگاه های آلمان از سطح علمی مناسبی برخوردار می باشد، تحصیل در مقاطع مختلف آلمان برای افرادی که سطح علمی دانشگاه اهمیت دارد می تواند انتخاب مناسبی باشد. دانشگاه های آلمان به دو شکل دولتی و خصوصی وجود دارند که دانشگاه های دولتی عملا شهریه ای از دانشجو دریافت نمی نمایند. در این نوشتار که به همت کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (مؤسسه MIE اتریش) نگاشته شده است، به تمامی جنبه های اصلی تحصیل در آلمان که می تواند منجر به یک مهاجرت موفقیت آمیز گردد، پرداخته شده است. شما همواره می توانید از طریق تماس با کارشناسان مؤسسه پاسخ ابهامات خود را به صورت رایگان دریابید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

تحصیل در آلمان 1 تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در آلمان و شرایط عمومی

آلمان کشوری واقع در قلب اروپای غربی است. این کشور با دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک، هلند و دریای بالتیک دارای مرز مشترک است. آلمان دارای یک محل استراتژیک در شمال اروپا و در جوار دریای بالتیک است. آلمان عضو اتحادیه اروپا (EU) می باشد. این کشور از صنعتی ترین کشور های جهان می باشد و نیاز آن به نیروی کار متخصص سبب شده است که توجه افراد زیادی  برای مهاجرت به آلمان جلب شود و در سال های اخیر افرادی زیادی از طرق مختلف از جمله کار در آلمان از طریق انواع مختلف ویزای کار آلمان، تحصیل در این کشور و سرمایه گذاری به آلمان مهاجرت کرده اند. 

به دلیل سطح علمی بالا و دانشگاه های دولتی رایگان، آلمان یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی در دنیا می باشد. دانشجویان بین المللی که در این کشور به تحصیل می پردازند با توجه به بازار کار مناسب، شانس بالایی برای کاریابی و اخذ اقامت آلمان خواهند داشت. همه این عوامل سبب گشته است که افراد زیادی آلمان را برای افزایش سطح علمی خود و سپس ورود به بازار کار اروپا انتخاب نمایند. با ادامه این نوشتار همراه شوید و هر آنچه را که برای تحصیل در کشور آلمان نیاز دارید بیاموزید.

در تصویر زیر اطلاعات عمومی در خصوص کشور آلمان ارائه شده است.

مهاجرت به آلمان 1 تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

تحصیل در مقاطع مختلف آلمان در دانشگاه ها در 3 مقطع امکان پذیر است و به طور کلی موسسات آموزش عالی آلمان سه گروه می باشند که عبارتند از دانشگاه ها، موسسات علمی کاربردی و کالج هنر، فیلم و موسیقی. همچنین دانشگاه های آلمان به دو دسته دولتی و خصوصی  تقسیم بندی می شوند که  البته اکثر دانشگاه ها دولتی می باشند. بسیاری از دانشگاه های خصوصی فنی حرفه ای می باشند که توسط دولت به رسمیت شناخته شده اند. البته دانشگاه های فنی حرفه ای هزینه تحصیلی نسبتا بالایی دارند به همین دلیل بسیاری از دانشجویان تمایل به تحصیل در دانشگاه های فدرال دارند. برای تحصیل در کشور آلمان باید مدارکی داشته باشید که بتوانید با آنان در کشور مبدأ در مقاطع بالاتر تحصیل نماید برای مثال قبولی کنکور سراسری در ایران که این مورد وثوق در اکثر کشور ها هم چون آلمان می باشد بنابراین جهت ورود به مقطع لیسانس کشور آلمان با  قبولی در کنکور سراسری می توان برای پذیرش دانشگاه های رایگان آلمان اقدام نمود. اکثر رشته های رایگان به زبان آلمانی ارائه می شوند و تعداد بسیار کمی برنامه انگلیسی رایگان وجود دارد، بنابراین از دیگر الزامات تحصیل رایگان در کشور آلمان ارائه مدرک زبان آلمانی است.

در ادامه به شرح جزئیات تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی پرداخته شده است، با ادامه این نوشتار همراه شوید و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

در این ویدئو خواهید آموخت:

انتخاب رشته در آلمان به چه صورت انجام می شود.

برای تحصیل رایگان در آلمان چه شرایطی باید داشت.

سهمیه کنکور پزشکی آلمان برای ایرانیان 

فایل صوتی این ویدئو

audio تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در باب تحصیل در آلمان

video تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

تحصیل در آلمان در مدارس

دولت مرکزی آلمان دخالت کمی در سیستم آموزش و پروش در مدارس این کشور دارد و هر ایالت به صورت مستقل در این خصوص تصمیم گیری می کند. بنابراین نحوه آموزش در مدارس در نقاط مختلف آلمان متفاوت می باشد. به صورت مشترک مدارس آلمانی علاوه بر تدریس ریاضیات، جغرافیا، علوم، تاریخ و زبان، این فرصت را به دانش آموزان می دهند که در زمینه مهارت های عملی و فنی نیز آموزش ببینند.

کلاس های درس در مدارس دولتی در آلمان معمولاً به زبان آلمانی برگزار می شود، بنابراین مهاجرینی که فرزندان کم سن دارند، معمولاً تمایل دارند فرزند خود را در این مدارس ثبت نام کنند تا بتوانند زبان محلی را آموزش ببینند. البته مدارس دو زبانه و خصوصی نیز در آلمان وجود دارد که فرزندان بسیاری از مهاجرین در این مدارس به تحصیل می پردازند. با توجه به اینکه مدارس بین المللی دارای هزینه می باشد معمولاً والدین مدارس دو زبانه دولتی را انتخاب می کنند که شهریه ای ندارند. در این مدارس علاوه بر زبان آلمانی دروسی به زبان مادری هم ارائه می شود.

مهم ترین مدارس بین المللی در برلین به همراه آدرس وبسایت رسمی آن ها در جدول زیر نمایش داده شده است.

مدارس بین المللی در شهر برلین
Phorms Berlin Mitte https://berlin-mitte.phorms.de/en/
Phorms Berlin Süd https://berlin-sued.phorms.de/en/
SIS Swiss International School http://www.swissinternationalschool.de/
Berlin Cosmopolitan School http://www.cosmopolitanschool.de
Berlin Metropolitan School http://metropolitanschool.com/home/
Berlin International School http://www.berlin-international-school.de/
John F Kennedy School, Berlin http://jfks.de
Berlin Brandenburg International School http://www.bbis.de
Charles Dickens Primary School, Berlin http://www.charles-dickens-gs.de/en/
Berlin British School http://www.berlinbritishschool.de
International School Villa Amalienhof, Berlin http://www.is-va.com

تحصیل رایگان در کشورهای آلمان و اتریش

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی

اولین مقطع دانشگاهی در آلمان مقطع کارشناسی است که دانشجویان می توانند این مقطع را در ۶ تا ۸ ترم به پایان برسانند. پس از این مقطع دانشجویان می توانند به کار حرفه ای خود بپردازند یا برای مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند. برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس کشور آلمان شما علاوه بر قبولی در دانشگاه های مورد تأیید مراجع کشور آلمان در ایران، می بایست گواهی پایان دوره مقاطع ۱۲ ساله اولیه را داشته باشد. بسته به دوره ای که در آن ثبت نام می کنید تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی نیز دارای اهمیت می باشد و با ارائه مدارک معتبر بین المللی می توانید مهارت خود در زبان را اثبات نمایید.

دانشگاه های آلمان تنوع فراوانی در رشته های دوره کارشناسی دارند و تقریباً هر رشته دلخواهی را می توان در دانشگاه ها تحصیل کرد. محبوب ترین این رشته ها شامل موارد زیر می باشد.

 • علوم مهندسی مکانیک
 • علوم کامپیوتر
 • زیست شناسی
 • اقتصاد
 • علوم زیست محیطی

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان بعد از اتمام مقطع کارشناسی می باشد که بسته به توانایی علمی اشخاص حدود 2 سال طول خواهد کشید. تعداد زیادی از دوره های کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی ارائه می شود. آلمان از جمله کشورهایی است که از بیشترین دانشگاه ها با رنک جهانی برخوردار است و تحصیل در این دانشگاه ها تقریباً بدون نیاز به پرداخت شهریه می باشد و هزینه پرداختی به دانشگاه کمتر از 100 یورو در ترم است. همه این عوامل سبب شده است که افراد زیادی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، کشور آلمان را انتخاب نمایند.

معمولاً برای درخواست پذیرش باید در دانشگاه انتخابی، رشته مورد نظر خود را یافته و از طریق وبسایت دانشگاه اپلای کنید. تاریخ مهلت ثبت درخواست در هر دانشگاه متفاوت است که در وبسایت آن ها درج می شود. توصیه می شود برای چند دانشگاه اپلای کنید تا شانس پذیرش خود را بالاتر ببرید. دانشگاه ها اغلب هزینه ای بابت بررسی درخواست شما دریافت می کنند که معمولاً کمتر از 50 یورو می باشد.

مهم ترین مدرکی که در زمان اپلای برای کارشناسی ارشد باید ارائه دهید مدرک کارشناسی شما می باشد که باید در آلمان دارای اعتبار باشد. سایر مدارک بسته به دانشگاه انتخابی متفاوت می باشد. در برخی از دانشگاه ها ممکن است ریزنمرات دیپلم شما نیز درخواست شود و یا یک مصاحبه یا آزمون ورودی ترتیب داده شود.

تحصیل در آلمان در مقطع دکترا

تحصیل دکترا در آلمان به طور معمول بین 3 تا 4 سال به طول می انجامد. برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشجویان باید ابتدا یک استاد سوپروایزر مناسب بیابند و از طریق مکاتبه نظر استاد را برای سوپروایزری تز دکترای خود جلب نمایند. مهم ترین نیازمندی برای پذیرش در مقطع دکترا ارائه مدرک فوق لیسانس معتبر در کشور آلمان می باشد. ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی نیز از دیگر الزامات اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا می باشد.

تحصیل دکترا در آلمان رایگان می باشد و شما ملزم به پرداخت شهریه نمی باشید. مهم ترین مدارک برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان شامل موارد زیر می باشد.

 • نامه تاییدیه استاد سوپروایزر
 • مدارک تحصیلی قبلی
 • تاییدیه اعتبار مدارک تحصیلی
 • توصیه نامه از دو استاد قبلی

تحصیل در آلمان 5 تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

تحصیل در آلمان به همراه بورس تحصیلی

همان طور که پیش تر اشاره شد، تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تقریباً بدون پرداخت شهریه امکان پذیر می باشد. با این حال شخص باید هزینه های زندگی در آلمان را تامین نماید. به همین دلیل برخی از دانشجویان تمایل دارند که از بورسیه تحصیلی  در آلمان استفاده نمایند. اکثر بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا اعطا می شود که مشهورترین آن ها شامل موارد زیر می باشد.

 • کمک هزینه تحصیلی

  سوپروایزر شما ممکن است برای کمک مالی حدود 1،250 یورو در هر ماه از بنیاد ملی علوم آلمانی (Studienstiftung des Deutsche Volkes) به شما اعطا کند.

 • بورس تحصیلی DAAD

  خدمات بورس تحصیلی آلمان (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) برای دانشجویان خارجی برای تحصیل در رشته دکتری در آلمان، کمک هزینه تحصیلی را به مبلغ 1،200 یورو ارائه می دهد.

 • StipendiumPlus

  توسط گروهی از 13 سازمان ارائه شده است که در هر ماه برای دانشجویان بین المللی در آلمان هزینه ای بالغ بر 1،350 یورو ارائه می دهند.

تحصیل در آلمان و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

در نظر گرفتن هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان برای انتخاب این کشور جهت تحصیل دارای اهمیت فراوان می باشد. هزینه تحصیل در مدارس آلمان حدود 16،000 یورو در سال می باشد.

همان طور که اشاره شد هزینه تحصیل در دانشگاه فدرال آلمان تقریبا رایگان می باشد و ممکن است تنها حدود 200 یورو در هر ترم به دانشگاه پرداخت کنید. با این حال دانشجویان باید قادر باشند سایر هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. به طور کلی می توان گفت که با مبلغی در حدود 800 یورو می توان یک زندگی دانشجویی معمولی در آلمان داشت. بخش زیادی از این هزینه بابت اسکان صرف می شود.

هزینه اسکان دانشجویی در آلمان
نوع اسکان هزینه در ماه (یورو)
خوابگاه 160-360
فلت اشتراکی 150-350
اجاره شخصی حداقل 400
برخی هزینه های دیگر زندگی دانشجویی در آلمان
اقلام هزینه (یورو)
غذای رستوران 10
بلیط سینما 10
تردد ماهیانه 70
خدمات رفاهی ماهیانه 214

تحصیل در آلمان و کار دانشجویی

کار دانشجویی یکی از روش های تامین هزینه های زندگی در زمان تحصیل در آلمان می باشد. دانشجویان در آلمان اجازه کار تمام وقت ندارند، اما در مقطع لیسانس و فوق لیسانس می توانند در هفته تا سقف 20 ساعت به کار پاره وقت بپردازند. مدت زمان مجاز برای کار پاره وقت برای دانشجویان مقطع دکترا 30 ساعت در هفته می باشد. با توجه به اینکه کشور آلمان به نیروی متخصص نیاز دارد، معمولاً دانشجویانی که مهارت کافی داشته باشند می توانند به راحتی در این کشور به کار بپردازند. درآمد به دست آمده از کار پاره وقت می تواند بخشی از هزینه های زندگی دانشجویان را تامین نماید. علاوه بر این تجربه به دست آمده در این زمان می تواند برای اشتغال پس از پایان تحصلات تاثیر مثبتی به همراه داشته باشد.

تحصیل در آلمان و بررسی ویزای همراه

معمولاً یکی از اصلی ترین دغدغه های متأهلینی که تمایل به تحصیل در آلمان دارند، امکان همراهی خانواده با آن ها می باشد. خوشبختانه بر اساس قانون الحاق خانواده، همسر و فرزندان با سن کمتر از 18 سال می توانند دانشجو را در کشور آلمان همراهی کنند. نکته قابل توجه در این خصوص این است که همسر متقاضی اجازه کار تمام وقت در آلمان خواهد داشت. در این بخش از نوشتار کارشناسان مؤسسه MIE اتریش، الزامات دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده را شرح نموده اند.

 • منابع مالی کافی

   شما باید منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی خود و هر یک از اعضای خانواده خود داشته باشید. این منبع باید کل مدت اقامت در آلمان را پوشش دهد و نباید به کمک های دولتی آلمان متکی باشید.

 • محل زندگی مناسب

   اگر فاقد فضای مناسب در آلمان برای زندگی خود و هر عضو خانواده باشید، قادر نخواهید بود که خانواده خود را به آلمان ببرید.

 • اسناد ازدواج

  ازدواج شما و همسرتان باید پیش از دریافت ویزای تحصیلی آلمان باشد.

 • سن مناسب

   شما و همسرتان باید حداقل 18 ساله باشید زمانی که برای ویزای همراه درخواست می کنید. اگر فرزند شما در پی پیوستن به شما در آلمان باشد، نباید بیش از 16 سال سن داشته باشد. اگر فرزند شما 16 ساله باشد، باید مهارت کافی زبان آلمانی را برای ادغام آسان تر در آلمان داشته باشد.

 • مهارت زبان

  همسر شما بدون مهارت زبان آلمانی نمی تواند درخواست ویزای همراه کند. حداقل سطح مورد نیاز A1 CEFR آلمانی می باشد. فرزندان 16-18 ساله نیز می توانند به شما ملحق شود اگر آنها حداقل مدرک زبان آلمانی C1 CEFR داشته باشند.

 • دوره اقامت

   خانواده شما زمانی می توانند به شما ملحق شوند که مجوز اقامت آلمان برای یک دوره تحصیلی حداقل 1 ساله داشته باشید.

 • وضعیت مدنی

   فرزندانی که در هنگام تحصیل در آلمان شما را همراهی می کنند نباید ازدواج کرده، طلاق گرفته یا بیوه باشند.

 • حق حضانت

   برای پیوستن فرزند، شما باید از حق حضانت وی برخوردار باشید.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

تحصیل در آلمان و معرفی دانشگاه های برتر آلمان

تحصیل در آلمان 2 تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

تاریخ تحصیلات و دانشگاه در آلمان بسیار غنی می باشد و در بسیاری از زمینه های تحقیقاتی این کشور پیشتاز است و به جرات می توان گفت که شیوه تدریس پژوهش محور از ابداعات دانشگاه های آلمان می باشد. کشور آلمان مانند انگلستان و آمریکا دارای بیشترین تعداد دانشگاه ها با رنک جهانی می باشد. در جدول زیر تعدادی از مشهورترین دانشگاه های آلمان به همراه رنک جهانی آن ها نمایش داده شده است.

20 دانشگاه برتر آلمان در سال 2019
University THE 2019 QS 2019 ARWU 2018
LMU Munich =32 62 53
Technical University of Munich =44 61 48
University of Heidelberg 47 64 47
Humboldt University of Berlin 67 121
University of Freiburg 76 =186 101-150
RWTH Aachen University =87 144 201-300
University of Tübingen 89 168 151-200
Charité – Universitätsmedizin Berlin =90
Free University of Berlin 104 130
University of Bonn =110 255 101-150
University of Göttingen =123 197 99
University of Mannheim =123 =338
Technical University of Berlin 131 147 301-400
University of Hamburg =135 =223 151-200
Karlsruhe Institute of Technology =135 116 201-300
University of Cologne =146 =306 151-200
Ulm University =149 =332
TU Dresden 151 191 151-200
University of Würzburg =159 521-530 151-200
University of Erlangen-Nuremberg 175 =299 201-300

تحصیل در آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان

برای ورود به آلمان و تحصیل در این کشور ابتدا به ویزای تحصیلی نیاز دارید. برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید مدارک مورد نیاز، که مهم ترین آن ها پذیرش تحصیلی می باشد را آماده کنید و در زمان رزرو شده به سفارت آلمان مراجعه کنید. متاسفانه یکی از مشکلات در اخذ ویزای تحصیلی آلمان رزرو زمان مراجعه به سفارت می باشد. معمولاً وقت ملاقات در سفارت برای حداقل 18 ماه بعد تنظیم می شود. اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان در لیست زیر عنوان شده است.

 • مدارک تحصیلی
 • انگیزه نامه

   توضیح دهید که چرا می خواهید در آلمان تحصیل کنید.

 • اثبات مهارت های زبان

  در صورتی که زبان تحصیل شما آلمانی است باید مدرک زبان آلمانی ارائه دهید و یا مدارک ثبت نام در کورس زبان آلمانی در کشور آلمان را نشان دهید.

 • اسناد بیمه درمانی
 • اثبات تمکن مالی

  معمولاً باید حدود 8،000 یورو در حساب بانکی خود نشان دهید. این مبلغ برای پوشش هزینه های یک سال زندگی شما در آلمان می باشد.

 • نامه تأیید پذیرش از دانشگاه

باید به این نکته توجه داشت که اشخاصی که برای دوره های زبان در آلمان اقدام می نمایند، برای اخذ مجوز اقامت نیازمند نمره امتحان DF یا DSH و برای دوره های آموزشی انگلیسی نیازمند به امتیاز تافل یا آیلتس می باشند. به دلیل اینکه زبان آموزشی در آلمان به زبان آلمانی است افراد برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های آلمان  نیازمند مدرک زبان آلمانی می باشند (البته برای رشته های آلمانی) که باید برای اثبات زبان آلمانی خود در امتحانی DSH یا DF  شرکت نمایند. البته افرادی که قصد دارند در رشته های بین الملی تحصیل نمایند نیازمند مدرک زبان آلمانی نمی باشند. همچنین اشخاصی که مدرک زبان آلمانی ندارند می توانند در یک مدت مشخص در دوره های زبان آلمانی شرکت نمایند و سپس وارد دانشگاه شوند. 

ویزای تحصیلی آلمان

تحصیل در آلمان و موقعیت کار پس از تحصیل

بیشتر دانشجویان تمایل دارند پس از پایان تحصیل خود در آلمان به کار در این کشور بپردازند. با توجه به اینکه آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان می باشد، موقعیت های شغلی فراوانی برای افراد متخصص در این کشور وجود دارد. همین امر سبب شده است که کشور آلمان از نرخ بیکاری پایینی برخوردار باشد و کاریابی برای فارغ التحصیلان ساده تر باشد. در نمودار زیر می توانید روند تغییرات نرخ بیکاری در آلمان را مشاهده کنید.

مهاجرت به آلمان 2 تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

علاوه بر نرخ بیکاری پایین که فرصت مناسبی برای اشتغال فارغ التحصیلان فراهم آورده است، دولت آلمان نیز در حمایت از فارغ التحصیلان خارجی در این کشور، به افراد این فرصت را داده است که به مدت 18 ماه پس از پایان تحصیلات خود در این کشور به جستجوی کار بپردازند. برای تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری باید بتوانید شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود بیابید. البته در این مدت 18 ماه، متقاضیان می توانند بدون محدودیت در هر شغلی به کار بپردازند.

اقامت پس از تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

بسیاری از افراد تحصیل در آلمان به عنوان یک راه مهاجرت به آلمان انتخاب می کنند. اما نکته قابل توجه در اینجا این است که تحصیل در آلمان به تنهایی برای شما آثار اقامتی نخواهد داشت و منجر به اخذ اقامت دائم یا تابعیت آلمان نمی گردد. برای اینکه بتوانید فرآیند مهاجرت خود را در آلمان تکمیل نمایید باید پس از فارغ التحصیلی نوع اقامت خود در آلمان را تغییر دهید. معمولاً افراد پس از پایان تحصیل در آلمان به کار می پردازند و ویزای کاری آلمان را دریافت می کنند. خوشبختانه این کشور برای دانشجویان بین المللی شرایط مساعدی را فراهم آورده است و شما می توانید پس از پایان تحصیل به مدت 18 ماه در این کشور اقامت داشته و به جستجوی کار بپردازید؛ البته در این مدت نیز بدون نیاز به مجوز کار می توانید به هر شغلی در این کشور بپردازید. پس از استخدام در رشته تحصیلی مرتبط با مدرک دانشگاهی خود، می توانید ویزای کار آلمان را دریافت کنید.

ویزای کاری آلمان پس از 5 سال کار و پرداخت مالیات قابل تبدیل به اقامت دائم آلمان می باشد. افراد پس از گذشت 3 سال از اقامت دائم خود می توانند درخواست تابعیت و پاسپورت آلمان را نمایند. توجه داشته باشید که افرادی که اقامت دائم آلمان را دارند از اغلب حقوق شهروندی برخوردار خواهند بود و تفاوت کمی در حق رأی، حمایتی سیاسی و اشتغال در پست های سیاسی با شهروندان آلمانی خواهند داشت.

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در آلمان

بهترین کشور برای مهاجرت با لیسانس مهندسی کامپیوتر کجاست؟

audio تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

برای تحصیل در مقطع لیسانس در رشته مهندسی در کشور آلمان چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟

audio تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

با لیسانس نفت از دانشگاه آزاد، برای تحصیل در کشور های آلمان، اتریش و هلند می توان اقدام کرد؟

audio تحصیل در مقاطع مختلف آلمان
تحصیل در آلمان و سخن پایانی

تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی به صورت رایگان می باشد و از متقاضیان فراوانی برخوردار است، از این رو در این نوشتار به بررسی جنبه های اصلی آن پرداختیم. کیفیت مناسب دانشگاه های آلمانی و اعتبار آن ها در سطح جهان نیز عامل دیگری است که سبب استقبال از تحصیل در آلمان شده است. فارغ التحصیلان در آلمان علاوه بر کسب مدرک و تخصص معتبر قادر خواهند بود در این کشور به مدت 18 ماه به جستجوی کار بپردازند و از این فرصت استفاده کرده و ویزای کار این کشور پیشرفته را به دست آورند. امید است مطالب موجود در این صفحه دید درستی از تحصیل در آلمان فراهم آورده باشید. شما همراهان همیشگی می توانید برای اخذ مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تماس بگیرید. البته شما می توانید هر گونه پرسش در خصوص تحصیل در آلمان را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید و کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان پاسخ گوی شما خواهند بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

288 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. نیلوفر گفته:

  درود
  من 28 ساله دانشجوی کارشناسی ارشد نانو تکنولوژی در دانشگاه سراسری هستم معدل کارشناسی من 15 و هیچ مقاله ای در حال حاضر ندارم ولی یک اختراع ثبت شده مشترک در زمینه دارو رسانی به روش نانو دارم با این شرایط میتوانم اقامت کشور آلمان را دریافت کنم ؟
  سپاس

  /

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام.
   شرایط تحصیل در آلمان:
   دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 2. مرضیه گفته:

  سلام من متولد ۷۸ هستم ۲۰ سالمه دیپلمم رو سال ۹۵ با معدل کل ۱۴/۴۴ و پیش دانشگاهی سال ۹۶ با معدل ۱۰/۱۶ گرفتم مدرک زبان المانی ندارم اما اگر مشخص بشه که با وضعیت بد معدلم امکان تحصیل در دانشگاه رایگان رو دارم میتونم بخونم و بودجم ۲۰۰ م هستش دانشگاه آزاد قبول شدم و یک ترم هم تحصیل کردم و رهاش کردم چون هدفم رشته روانشناسی هستش و اینکه کدام کشور ها تحصیل رایگان با شرایط ساده تر دارند؟ تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. معدل شما برای تحصیل رایگان پایینه. بهرحال شرایط تحصیل در آلمان به این شکله:
   دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 3. بهنام گفته:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی شیمی هستم میخواستم بدونم آیا فرصت شغلی برای این رشته در آلمان یا کانادا خوبه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. برای کار در کانادا مراحل زیر رو طی کنید:
   کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر (دارای مدرک دانشگاهی و بدون مدرک دانشگاهی داری مهارت بالای شغلی) در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان ترجیحاً بالای 6.5 و معادل آن و سابقه کار حداقل 3 ساله و مرتبط با رشته تحصیلی که قابل اثبات باشد و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا نیازمند گذراندن زمان مورد نیاز تا انتخاب شدن توسط دولت کانادا (معمولاً بالای 1 سال) می باشد.
   https://malekpourmie.com/کار-در-کانادا/
   در صورتی که قصد اقدام شخصی و خبره شدن در امر مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا هستید می توانید محصول زیر را تهیه نمایید.
   https://malekpourmie.com/product/آموزش-جامع-اقامت-کاری-دولت-فدرال-کاناد

   پاسخ
 4. پروانه گفته:

  با درود و وقت بخیر لطفا در مورد گپ تحضیلی بیشتر صحبت کنید تاثیرات مثبت و منفی ان را قید بفرمایید . سپاسگزارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   سلام
   هر چه گپ تحصیلی کمتر باشد شانس بیشتری برای دریافت ویزا دارید. برای ویزای تحصیلی آلمان معمولا گپ بیشتر از 5 سال ریسک را زیاد می کند.

   پاسخ
 5. ریحانه گفته:

  سلام خسته نباشین
  من دانشجوی رشته عمران دانشگاه ازادهستم ومعدل ام 14 است
  مدرک زبان b1 دارم ولی قصد دارم ایلتس هم شرکت کنم
  می خواستم بدونم شانسی برای پذیرش در فوق دانشگاه معتبر در المان رو دارم؟

  Rating: 4
  پاسخ
 6. مسعود گفته:

  درود بر شما ؛

  آیا با دیپلم کاردانش و کاردانی نرم افزار از دانشگاه جامع علمی کاربردی،با معدل (17/5) امکان گرفتن پذیرش برای کارشناسی از آلمان وجود داره ؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل در آلمان:
   دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 7. محمدرضا علفیان گفته:

  سلام و وقت بخیر
  من دانشجوی سال سوم دند.ن پزشکی سراسری هستم خاستم ازتون سوال کنم میتونم پس از اتمام سال چهارم درسم در ایران اقدام کنم برای ویزای تحصیلی المان و وحدهای باقی مونده دانشگاهیم رو اونجا بگذرونم؟ممنونم ازتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل پزشکی آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه

   پاسخ
 8. زهرا گفته:

  سلام من دانشجوی کارشناسی مدیریت مالی دانشگاه تهران (ترم ۶)و معدل ۱۷ هستم ایلتس ۷ و مدرک c1 زبان المانی هم دارم
  بهترین رشته مربوط به کارشناسیم برای ارشد برای المان که موقعیت شغلی خوب و پر درآمدی داشته باشه چه گرایشی است؟

  Rating: 5
  پاسخ
 9. هستی گفته:

  سلام. رشته ی پزشکی در آلمان در همه ی دانشگاهها به زبان آلمانی برگزار میشه؟اصلا امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود نداره؟زبان تحصیل در کالج ام کورس هم آلمانی هستش یا به انگلیسی هم تدریس میشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. شما حتی در صورت شروع به تحصیل به زبان انگلیسی در هر کسوری، دو ترم فرصت دارید تا زبان اون کشور رو یاد بگیرید و از ترم سوم تحصیل به زبان اون کشور هستش چونکه بدون دونستن زبان اون کشور نمیتونید طبابت موفقی داشته باشید. تحصیل دوره ام کورس و پزشکی آلمان به زبان آلمانی هست و داشتن مدرک زبان آلمانی یکی از پیش نیازهای اونه.

   پاسخ
 10. ساناز گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجو معماری ناپیوسته هستم ایا برای گرفتن ویزا مشکلی پیش میاد برای برای این ناپیوسته بودن؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای تحصیل در آلمان سن و میزان گپ تحصیلی و نمره زبان و وضعیت تحصیلی و داشتن تمکن مالی لازم برای زندگی در آلمان مهمه و نه پیوسته و ناپیوسته بودن مدرک تحصیلی.

   پاسخ
 11. حسین گفته:

  سلام.وقت بخیر.
  بنده 38 سالمه. مهندس کامپیوترم ولی مدرک تخصصی شبکه های کامپیوتری و مدارک ccna,ccnp,…. البته مربوط به موسسات ایران رو دارم وبین المللی نیست. سابقه کارم در این زمینه 6 ماه بیشتر نیست. بنظر شما بهترین روش و بهترین کشوربرای مهاجرت کدام هست و آیا با توجه به اینکه سابقه و تجربه کاری بالایی ندارم پیشنهاد میکنید ادامه تحصیل بدم در کشوری مثل آلمان یا اتریش یا با همین شرایط فعلی به ویزای کاری جاب آفر یا جاب سیکر میرسم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ ویزای کاری نیازمند داستن سابقه کاری مرتبط بالای ۳ سال هستش. برای تحصیل هم سنتون بالاست و در نتیجه ریسک ویزاتون خیلی بالاست. بهتون دوره زبان اتریش رو پیشنهاد میکنیم در صورت داشتن شرایط لازم:
   شرایط دوره زبان اتریش:
   • دوره های زبان به علاوه لیسانس یا ارشد
   • بدون نیاز به آیلتس
   • بدون نیاز به تافل
   • با اقامت و اجازه کار
   • با همراه شامل همسر و فرزندان
   • با اجازه کار همسر شما
   • اجازه تحصیل رایگان فرزندان
   • تنها باید ثایت کنید در ایران از تمکن مالی کافی برخوردار هستید و از نظر سرمایه مشکلی ندارید
   هزینه آن نیز در حدود 22 هزار یورو (12+10) و مدت آن نیز 18 ماه می باشد.

   پاسخ
 12. ابوالفضل گفته:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم امکان بورسیه در مقطع لیسانس وجود داره؟ اگر داره شرایطش چیه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   شرایط اخذ بورسیه تحصیلی:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 13. younes گفته:

  سلام
  من در رشه الکترونیک سال 11 تحصیل میکنم سال دیگه دیپلم میگیرم. چگونه باید بورسیه دبیرستان بگیرم و احتیاج به چه معدلی داره؟ چقدر هزینه برای این کار نیازه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ پذیرش از مدارس آلمان کار آسونی نیست و بهتون تحصیل رایگان در مدارس اتریش رو پیشنهاد میکنیم با شرایط زیر:
   تحصیل در مدارس اتریش رایگان هست و تنها سالیانه مبلغ کمی هزینه خدمات ازتون میگیرن در حدود ۶ تا ۷ هزار یورو در سال. در کنارش مدرسه فوتبال هم داره. در کشورهای دیگه با هزینه کم نمیتونید در مدارس فوتبال ثبت نام کنید چرا که شهریه داره. برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید.

   پاسخ
 14. حسین گفته:

  سلام
  من ۲۷ساله و لیسانس مهندسی کشاورزی گرایش علوم دامی هستم .امکانش هست دوباره از دیپلم بخوام ی رشته دیگه رو در آلمان شروع کنم؟با فرض یادگیری زبان دیگه چه شرایطی داره؟ممنونم بابت راهنمایی

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   شرایط تحصیل در آلمان:
   دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 15. مهسا گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میشه لطفا در مورد گپ سنی در مورد رشته پزشکی آلمان توضیح بدین
  من بعد از سه سال تونستم در کنکور قبولی پزشکی بیارم و سنم به بیست و یک سال رسیده
  و الان محصل این رشته ام
  برای ادامه تحصیل در این رشته در کشور آلمان چه روشی برای من وجود داره ؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل پزشکی آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه

   پاسخ
   • مهسا گفته:

    بله این شرایط رو می دونستم
    ولی برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی چه مراحلی وجود داره ؟
    من سال اول رشته پزشکی ام و بیست و یک سالمه
    می خواستم بدونم که از الان به بعد اگر بخوام برای پزشکی آلمان اقدام کنم چه مراحل و شرایطی وجود داره ؟ چیز زیادی نمیدونم

    Rating: 5
    پاسخ
 16. مهسا گفته:

  باسلام
  یه سوال در مورد شرایط معدل داشتم
  می خواستم بدونم معدل دبیرستان و پیش دانشگاهی در مقایسه با رتبه کنکور سراسری کدومشان اولویت دارند؟ من در دوره دبیرستان معدل بسیار بدی داشتم به طوری که به زور نمره قبولی گرفتم هم در معدل دیپلم هم پیش دانشگاهی ولی بعد از سه سال پشت کنکور موندن در رشته تجربی رتبه زیر هزار آوردم
  میخواستم بدونم که رتبه کنکور سراسری برای دانشگاه های خارج از کشور اهمیتی دارد یا خیر ؟ مخصوصا با این معدل دیپلم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل در آلمان:
   دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 17. سودا گفته:

  باسلام . بر فرض مثال اگر در دانشگاه سراسری ایران قبول نشیم با هر معدلی میتونیم وارد دانشگاه های خصوصی المان بشیم و هزینش تقریبا چقدر میشه و اگر بخواهیم ادامه تحصیل بدیم از چه مقطعی بریم بهتره

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   شرایط تحصیل در آلمان:
   دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.
   مقطعش تفاوتی نداره فقط نباید گپ تحصیلی بالا داشته باشید.

   پاسخ
 18. Zahra گفته:

  سلام وقت بخیر من دارای مدرک کارشناسی ارشد صنایع غذایی از دانشگاه دولتی صنعتی اصفهان هستم ۲۴ سالمه و یک مقاله isi هم دارم برای زبان آلمانی به تازگی اقدام کردم.میخوام برای تحصیل رایگان در مقطع دکترا آلمان اقدام کنم متاهل هستم و میخوام همسرم با من بیاد.چقد شانس پذیرش دارم؟؟ و اینکه برای هردومون چه مقدار پول باید تو حساب بانکی باشه؟؟میتونم مثلا حدودا ۴۸ ساعت اون مبلغ بذارم تو حسابم باشه و بانک که تایید کرد خارج کنم؟؟ی سوال دیگه من و همسرم با هم همزمان میتونیم بریم یا اول من باید برم اگه اینطور هست چند وقت بعد همسرم میتونه بیاد؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل دکتری و پست داک معمولاً هزینه ای نداره. همراهتون هم به فاصله چند ماه میتونن به آلمان برن در کنارتون باشن. من براتون در ادامه شرایط پذیرش دکتری و تحصیل در آلمان رو میفرستم:
   شرایط تحصیل دکتری:
   برای اخذ پذیرش دکتری شخصاً می بایست از طریق یافتن استاد راهنما از یکی از دانشگاه های کشور مربوطه اقدام نمایید و این امکان بستگی به داشتن شرایطی مانند رزومه تحصیلی مناسب، نداشتن گپ تحصیلی بالا، نمره زبان خوب و مواردی اینچنینی خواهد داشت. اخذ سوپروایزر توسط خودتون انجام میشه. شما میبایست با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظرتون ارتباط بگیرین و رزومه تحصیلی و علمیتون روبرای ایشون بفرستین و در صورت موفقیت در جلب نظر ایشون، بتونین پذیرش دانشگاه رو بگیرین. اسامی اساتید هر دانشگاه در سایت اون دانشگاه موجوده. ما در مرحله اخذ ویزای تحصیلی همراه شما خواهیم بود.
   شرایط تحصیل در آلمان:
   دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 19. زهره گفته:

  سلام ببخشید من لیسانس را از داشنگاه پیام نور دارم و فوق لیسانس را از دانشگاه یزد هر دو مدرک هم معدل از 17 بالاتر . 2 تا isi دارم و ایلتس در حال مطالعه هستم و مدرک زبان المانی ندارم.رشته من هواشناسی هستش و یک چیزی دیگه اینکه من وضع مالی خوبی ندارم هدفم تحصیل در امریکا بود که دانشگاه های امریکا پذیرش نمیدن و اگر پذیرش و بورسیه هم بدن فقط برای شهریه هستش ولی من هدفم تحصیل رایگان هستش
  من میخوام به من بگید که از بین کشور های اتریش . المان . ایتالیا . روسیه . فرانسه و نروژ که اغلب یا رایگان هستند یا هزینه تحصیل کمی دارند کدوم بهتره با توجه به شرایط من برای مقطع دکتری
  خیلی ممنونم من عرض کردم اوضاع مالی مساعدی ندارم برای همین این کشور ها را گفتم
  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. بر فرض تحصیل رایگان هم باز هزینه زندگی با خودتون هست و تکیه بر درامد کار دانشجویی هم سفارت بهتون ویزا نمیده‌. برای پذیرش دکتری هم خودتون می بایست با استاد راهنمای دانشگاه مدنظرتون ارتباط بگیرید و رضایتشون رو جلب کنید. درباره شرایط اخذ فاند و بورسیه هم قبلاً توضیح داده شده خدمتتون.

   پاسخ
   • زهره گفته:

    نه منشورم از تحصیل رایگان این هستش که توی مطالب قبلی گفته بودید که برای اون افرادی که بورسیه میشن حقوق ماهی 2000 یورو در نظر میگیرن
    خب با این وجود کافیه یعنی فقط هزینه ماه اول را بدم
    ببخشید ویزایی که به من میدن چند ساله هستش؟

    Rating: 5
    پاسخ
    • MIE.Malekpour2 گفته:

     با سلام. دوست عزیز تحصیل رایگان با بورسیه متفاوت هستش و خود بورسیه شامل بورسیه عادی و نیمه فاند و فول فاند میشه. انها در صورت داشتن فول فاند هستش که نیاز به ارائه تمکن مالی به سفارت ندارین. با احتمال و فرض درآمدی سفارت بهتون ویزا نمیده.

     پاسخ
 20. محمد گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید. بنده لیسانس عمران هستم با ۳۷ سال سن. میخواستم برای ویزای تحصیلی در رشته پرستاری در کشور آلمان اقدام کنم. آیا با توجه به شرایط سنی و گپ تحصیلی امکان تحصیل در دانشگاههای دولتی هست. و اینکه اگر هست میتونم همزمان اونجا با استفاده از مدرک مهندسی کار کنم. در ضمن بنده دارای آیلتس ۶ هستم. باتشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط با آن در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند.

   پاسخ
 21. علی گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  به تازگی از شخصی شنیدم که میشه از طریق شرکت های بزرگ قالی بافی به صورت بورسیه شخص رو میفرستن آلمان و در یک دوره هفتادروزه در هانوفر تموم سیستم های قالی بافی از جمله plc – درایوها و … رو آموزش میبینه
  میخواستم ببیم شما اطلاعات دقیق تری راجع به این موضوع دارید؟

  Rating: 4
  پاسخ
 22. علیرضا گفته:

  سلام
  من کارشناسی برق رشته الکترونیک دارم
  به تازگی از یکی از دوستان شنیدم از طریق شرکت های قالی بافی میشه جهت یادگیری سیستم های قالی بافی بورسیه گرفت و در هانوفر یه دوره آموزش جامع سیستم های دستگاه های قالی بافی رو به مدت هفتاد روز گذروند
  که البته هزینه این دوره رو شرکت قالی بافی مربوطه که اون شخص رو برا آموزش میفرستن تقبل میکنن
  و اینکه باید مدرک فوق لیسانس برق هم باید داشته باشی
  میخواستم بدونم شما اطلاعات دقبق تری راجع به این موضوع دارین

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   متاسفانه اطلاعی از این موضوع نداریم.
   البته اگر بورسیه می کنند پس شما باید بعد از تمام شدن دوره به کشور برگردید و نمی توانید اقامت خود در آلمان را ادامه دهید.

   پاسخ
 23. حمید گفته:

  با سلام؛
  تو یکی از مقالات سایت خوندم که برای تحصیل در اتریش نیاز به مدرک زبان نیست و میتونیم اونجا مدرک زبان رو بگیریم، میخواستم بدونم که هزینه این کلاس های زبان چقدر میباشد و چه مدت زمانی طول می کشد که اونو یاد بگیریم؟ مرسی

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط دوره زبان اتریش:
   • دوره های زبان به علاوه لیسانس یا ارشد
   • بدون نیاز به آیلتس
   • بدون نیاز به تافل
   • با اقامت و اجازه کار
   • با همراه شامل همسر و فرزندان
   • با اجازه کار همسر شما
   • اجازه تحصیل رایگان فرزندان
   • تنها باید ثایت کنید در ایران از تمکن مالی کافی برخوردار هستید و از نظر سرمایه مشکلی ندارید
   هزینه آن نیز در حدود 22 هزار یورو (12+10) و مدت آن نیز 18 ماه می باشد.

   نپذیرفتن | پاسخ | ویرایش سریع | ویرایش |

   پاسخ
 24. آرین گفته:

  با سلام، من 18 سالمه امسال کنکور میدم و دئست دارم تو یکی از رشته های مهندسی ادامه تحصیل بدم، حالا سوالم اینجاست که به روش تحصیل در آلمان یا اتریش اقدام به اخذ ویزا بکنم بهتره؟ یا اینکه درسمو اینجا تو ایران ادامه بدم و کارشناسی و ارشدم رو بگیرم بعد برای ویزای کاری اقدام کنم؟
  ممنون میشم پاسخ بدین چون این خیلی برا من مهمه مرسی.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   شرایط تحصیل در آلمان:
   دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.
   شرایط تحصیل در اتریش:
   با توجه به رقابتی بودن تحصیل در اتریش طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در این کشور ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. همچنین ممکن است به قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های اتریش نیز نیاز داشته باشید. همچنین اتریش به شرایط سنی و گپ تحصیلی نیز حساس است.در غیر این صورت می توانید در دانشگاه های خصوصی اتریش تحصیل نمایید که البته هزینه بالایی نیز خواهد داشت.
   پیشنهاد می کنیم به منظور کاهش هزینه هایتان محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش موسسه ملک پور را از لینک زیر تهیه نمایید تا شخصاً برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی اتریش بتوانید اقدام نمایید.
   https://malekpourmie.com/product/اپلای-و-ویزای-تحصیلی-اتریش/

   پاسخ
   • آرین گفته:

    ببخشین، از لحاظ اقتصادی، اخذ ویزای کاری برای کشور های آلمان یا اتریش مقرون به صرفه تر هست یا اخذ ویزای تحصیلی؟(با فرض قبول در کنکور و تحصیل در دانشگاه های سراسری)

    Rating: 5
    پاسخ
 25. الناز نظری پور گفته:

  با سلام.وقت بخیر.من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد مشاوره هستم در دانشگاه آزاد واحد رودهن.سنم هم 25 سال هست.میخوام بدونم برای دانشگاه های آلمان از مقطع کارشناسی ارشد میتونم تو رشته ی اقتصاد شروع به تحصیل رایگان کنم؟یا حتی مقطع کارشناسی رشته ی اقتصاد؟شانس من چقدر هست برای پذیرش گرفتن؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 26. aaalizadeh4030 گفته:

  سلام
  من لیسانس مکاترونیک از دانشگاه ازاد باراجین دارم و مسلط به زبان انگلیسی و مدرک b1المانی وبا مهارت برنامه نویسی ایا امکان مهاجرت تحصیلی به المان یا کانادا برای من فراهم میشود

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. سن و گپ تحصیلی و سرمایه خودتون رو هم بفرمایید تا بتونیم راهنماییتون کنیم برای تحصیل در کانادا. شرایط تحصیل در آلمان به صورت زیر هستش:
   دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 27. monika گفته:

  با سلام ببخشید من دارای مدرک پیش دانشگاهی با معدل ۱۶ هستم و اینکه قصد وارد کالج بشم و آزمون AMAT رو بدم و نمره لازمه رو کسب کنم و وارد دانشگاه بشم تا دندان پزشکی بخونم زبانمو تا B1 خوندم و در طی گرفتن مدرک آن هستم و اینکه مدرک دستیار دندانپزشکی دارم و میخوام در آلمان کار پاره وقت هم انجام بدم احتیاج به محل سکونت و خوابگاه هم ندارم به نظر شما من به این صورت میتونم مهاجرت کنم؟ و اینکه اگه میتونم هزینه ام چقدر میشه در طی کالج بدون هزینه های دیگه؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید چون خیلی گیج شدم🥺

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل پزشکی آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه

   پاسخ
 28. میترا گفته:

  سلام من 18 سالم هست و مدرک آیلتس 8 دارم و سطح زبان المانیم b1 و میخواستم بپرسم برای ادامه تحصیل در آلمان یا انگلیس کدام رشته ها بهتر اند که و آینده شغلی بهتری دارند ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. بازار کار رشته های برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، هتلداری، mba در کشورهای اروپایی بسیار مساعد است.
   شرایط تحصیل در آلمان:
   دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 29. سجاد گفته:

  سلام
  من دیپلمم کاردانش رشته برق ساختمان و صنعتی بود وسطاش ول کردم رفتم خدمت و بعد خدمت ادامه دادم با معدل 13 تمام شد
  بعدش مشغول کار شدم چون از برق خوشم نمی اومد میخواستم تغییر رشته بدم که دو راه داشتم یا پیش دانشگاهی ریاضی می رفتم و با بچه های ریاضی کنکور شرکت می کردم و راه دوم اینکه کاردانی رشته دیپلم رو می گرفتم و برای کارشناسی رشته مورد علاقه خودمو برم. خلاصه کاردانی رو از علمی کاربردی با معدل 16/5 گرفتم و برای کارشناسی بعد انجام یه آزمون فرمالیته کنکور سراسری در رشته نرم افزار در موسسه غیر انتفاعی ادامه دادم و با معدل 16/7 در سال 93 تموم کردم. حالا با این شرایط بنظرتون شانسم چقدره برای ادامه در مقطع ارشد در آلمان پذیرش بگیرم؟ و دیگر اینکه برای تاییدیه zab اول مدارک ارسال میشه بعد که تایید کردن باید پول رو پرداخت کنم؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 30. شکیلا گفته:

  با سلام من در مشهد رشته موسیقی سال یازدهم درس می‌خوانم و قصد دارم در دانشگاه های موسیقی هنر المانی تحصیل کنم میشه لطفاً راهنماییم کنین

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 31. شکیلا گفته:

  سال یازدهم رشته موسیقی هستم و قصد تحصیل در دسته های موسیقی لمن رو دارم شرایطش چونه هستش؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 32. بهار گفته:

  سلام من کارشناس ازمایشگاه هستم با معدل ۱۴/۵ و ۴ سال سایقه کار مرتبط درحال خوندن زبان المانی هستم ایا شانس پذیرش تو دانشگاه المان و اتریش رو دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط در آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه

   پاسخ
 33. پارسا محمدوند گفته:

  با سلام
  16 سالمه معدل کل سال دهمم 19 شد اميدوارم معدلم رو بالای 19/5 برسونم و a2.1 رو در حال حاضر دارم می خونم قصد دارم در رشته های پزشکی مانند جراحی و زیبایی ادامه تحصیل بدم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل پزشکی آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه

   پاسخ
 34. مهدی سیفی گفته:

  سلام امسال ، دوازدهم هستم و رشتم علوم انسانی هستش ،ابا باید معدل دیپلم بالا باشه واین تاثیر گذار هستش در بخش های مختلف واینکه چه طور میشه بورسیه گرفت وایا تحصیل رایگان درکشورالمان حقیقت داره

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 35. حامد گفته:

  سلام

  29 سالمه و کارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر دارم با معدل 16.36
  کاردانی ICT با معدل 15
  دبیرستانم هم 4 ساله بوده.
  آیلتس 7
  فراغت از تحصیل من سال 93 بوده.
  94 و 95 سرباز بودم و بعدش کار برنامه نویسی انجام میدادم که چند ماهش بیشتر بیمه برام رد نشده
  تصمیم به ادامه تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی گرفتم
  چقدر شانس دارم؟ گپ تحصیلی من توی پروسه ویزا گرفتن مشکل ساز نحواهد شد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 36. ارام گفته:

  سلام خسته نباشید من 18 سالمه و معدل کل دیپلمم 18 هست در رشته تجربی و سطح زبانم C1 شانسی برای پذیرش در رشته پزشکی دارم در دانشگاه دولتی؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل پزشکی آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه

   پاسخ
 37. علی ی گفته:

  با عرض سلام من ایران پزشکی تیپ ۱ قبول شدم و هنوز هیچ واحدی پاس نکردم(نیمسال دوم هستم) با توجه به اینکه ۲۱ سال دارم و دیپلم ریاضی با معدل ۱۹.۸۰ دارم ، آیلتس ۸ و مدرک b2 زبان آلمانی دارم ، امکان گرفتن پذیرش رشته پزشکی دانشگاه هایدلبرگ دارم؟ فرآیندش چقدر زمان می بره؟ و اینکه خانوادم توانایی ساپورت مالی منو برای ادامه راه ندارن در این صورت امکان کار دانشجویی و تامین مخارج زندگی شخصا وجود داره (زندگی عادی و معمولی)
  و تمکن مالی ۱۰۰۰۰ یورو برای کسی با شرایط من لازمه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. با اتکا به کار دانشجویی نمیتونین ویزای دانشجویی بگیرین و سفارت هم بدون اطمینان از تمکن مالی بهتون ویزا نمیده مگه اینکه بورسیه یا فاند بتونین بگیرین از دانشگاهی تو آلمان که شرایطش برای رشته های پزشکی آسون نیست. همچنین نیاز به قبولی در آزمون معادل سازی مدرک و یا شرکت در دوره های پیش پزشکی هم خواهید داشت.

   پاسخ
 38. Ali گفته:

  باسلام درروسیه ساکن هستمحدودده ماه،ب۱زبان آلمانی دارم معدل بالای ۱۸دیپلم وپیش دانشگاهی ریاضی ،میتونم درروسیه برای اخذپذیرش کالج المان وویزای المان اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
Rating: 5