تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی

تحصیل در آلمان، مراحل و مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی آلمان و نکات مهم مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل به صورت تخصصی و علمی مورد بررسی قرار می گیرد. آیا تحصیل رایگان در آلمان امکان پذیر است؟ برای پذیرش در دانشگاه های آلمان چه شرایطی مورد نیاز است؟ با توجه به اینکه دانشگاه های آلمان از سطح علمی مناسبی برخوردار می باشد، تحصیل در مقاطع مختلف آلمان برای افرادی که سطح علمی دانشگاه اهمیت دارد می تواند انتخاب مناسبی باشد. دانشگاه های آلمان به دو شکل دولتی و خصوصی وجود دارند که دانشگاه های دولتی عملا شهریه ای از دانشجو دریافت نمی نمایند. در این نوشتار که به همت کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (مؤسسه MIE اتریش) نگاشته شده است، به تمامی جنبه های اصلی تحصیل در آلمان که می تواند منجر به یک مهاجرت موفقیت آمیز گردد، پرداخته شده است. شما همواره می توانید از طریق تماس با کارشناسان مؤسسه پاسخ ابهامات خود را به صورت رایگان دریابید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

تحصیل در آلمان 1 تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در آلمان و شرایط عمومی

آلمان کشوری واقع در قلب اروپای غربی است. این کشور با دانمارک، لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک، هلند و دریای بالتیک دارای مرز مشترک است. آلمان دارای یک محل استراتژیک در شمال اروپا و در جوار دریای بالتیک است. آلمان عضو اتحادیه اروپا (EU) می باشد. این کشور از صنعتی ترین کشور های جهان می باشد و نیاز آن به نیروی کار متخصص سبب شده است که توجه افراد زیادی را برای مهاجرت جلب نماید.

به دلیل سطح علمی بالا و دانشگاه های دولتی رایگان، آلمان یکی از مقاصد مهاجرت تحصیلی در دنیا می باشد. دانشجویان بین المللی که در این کشور به تحصیل می پردازند با توجه به بازار کار مناسب، شانس بالایی برای کاریابی و اخذ اقامت آلمان خواهند داشت. همه این عوامل سبب گشته است که افراد زیادی آلمان را برای افزایش سطح علمی خود و سپس ورود به بازار کار اروپا انتخاب نمایند. 

در تصویر زیر اطلاعات عمومی در خصوص کشور آلمان ارائه شده است.

مهاجرت به آلمان 1 تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

تحصیل در مقاطع مختلف آلمان در دانشگاه ها در 3 مقطع امکان پذیر است و به طور کلی موسسات آموزش عالی آلمان سه گروه می باشند که عبارتند از دانشگاه ها، موسسات علمی کاربردی و کالج هنر، فیلم و موسیقی. همچنین دانشگاه های آلمان به دو دسته دولتی و خصوصی  تقسیم بندی می شوند که  البته اکثر دانشگاه ها دولتی می باشند. بسیاری از دانشگاه های خصوصی فنی حرفه ای می باشند که توسط دولت به رسمیت شناخته شده اند. البته دانشگاه های فنی حرفه ای هزینه تحصیلی نسبتا بالایی دارند به همین دلیل بسیاری از دانشجویان تمایل به تحصیل در دانشگاه های فدرال دارند. برای تحصیل در کشور آلمان باید مدارکی داشته باشید که بتوانید با آنان در کشور مبدأ در مقاطع بالاتر تحصیل نماید برای مثال قبولی کنکور سراسری در ایران که این مورد وثوق در اکثر کشور ها هم چون آلمان می باشد بنابراین جهت ورود به مقطع لیسانس کشور آلمان با  قبولی در کنکور سراسری می توان برای پذیرش دانشگاه های رایگان آلمان اقدام نمود. اکثر رشته های رایگان به زبان آلمانی ارائه می شوند و تعداد بسیار کمی برنامه انگلیسی رایگان وجود دارد، بنابراین از دیگر الزامات تحصیل رایگان در کشور آلمان ارائه مدرک زبان آلمانی است.

در ادامه به شرح جزئیات تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی پرداخته شده است، با ادامه این نوشتار همراه شوید و اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

در این ویدئو خواهید آموخت:

انتخاب رشته در آلمان به چه صورت انجام می شود.

برای تحصیل رایگان در آلمان چه شرایطی باید داشت.

سهمیه کنکور پزشکی آلمان برای ایرانیان 

فایل صوتی این ویدئو

audio تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در باب تحصیل در آلمان

video تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

تحصیل در آلمان در مدارس

دولت مرکزی آلمان دخالت کمی در سیستم آموزش و پروش در مدارس این کشور دارد و هر ایالت به صورت مستقل در این خصوص تصمیم گیری می کند. بنابراین نحوه آموزش در مدارس در نقاط مختلف آلمان متفاوت می باشد. به صورت مشترک مدارس آلمانی علاوه بر تدریس ریاضیات، جغرافیا، علوم، تاریخ و زبان، این فرصت را به دانش آموزان می دهند که در زمینه مهارت های عملی و فنی نیز آموزش ببینند.

کلاس های درس در مدارس دولتی در آلمان معمولاً به زبان آلمانی برگزار می شود، بنابراین مهاجرینی که فرزندان کم سن دارند، معمولاً تمایل دارند فرزند خود را در این مدارس ثبت نام کنند تا بتوانند زبان محلی را آموزش ببینند. البته مدارس دو زبانه و خصوصی نیز در آلمان وجود دارد که فرزندان بسیاری از مهاجرین در این مدارس به تحصیل می پردازند. با توجه به اینکه مدارس بین المللی دارای هزینه می باشد معمولاً والدین مدارس دو زبانه دولتی را انتخاب می کنند که شهریه ای ندارند. در این مدارس علاوه بر زبان آلمانی دروسی به زبان مادری هم ارائه می شود.

مهم ترین مدارس بین المللی در برلین به همراه آدرس وبسایت رسمی آن ها در جدول زیر نمایش داده شده است.

مدارس بین المللی در شهر برلین
Phorms Berlin Mitte https://berlin-mitte.phorms.de/en/
Phorms Berlin Süd https://berlin-sued.phorms.de/en/
SIS Swiss International School http://www.swissinternationalschool.de/
Berlin Cosmopolitan School http://www.cosmopolitanschool.de
Berlin Metropolitan School http://metropolitanschool.com/home/
Berlin International School http://www.berlin-international-school.de/
John F Kennedy School, Berlin http://jfks.de
Berlin Brandenburg International School http://www.bbis.de
Charles Dickens Primary School, Berlin http://www.charles-dickens-gs.de/en/
Berlin British School http://www.berlinbritishschool.de
International School Villa Amalienhof, Berlin http://www.is-va.com

تحصیل رایگان در کشورهای آلمان و اتریش

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی

اولین مقطع دانشگاهی در آلمان مقطع کارشناسی است که دانشجویان می توانند این مقطع را در ۶ تا ۸ ترم به پایان برسانند. پس از این مقطع دانشجویان می توانند به کار حرفه ای خود بپردازند یا برای مقطع فوق لیسانس اقدام نمایند. برای اخذ پذیرش در مقطع لیسانس کشور آلمان شما علاوه بر قبولی در دانشگاه های مورد تأیید مراجع کشور آلمان در ایران، می بایست گواهی پایان دوره مقاطع ۱۲ ساله اولیه را داشته باشد. بسته به دوره ای که در آن ثبت نام می کنید تسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی نیز دارای اهمیت می باشد و با ارائه مدارک معتبر بین المللی می توانید مهارت خود در زبان را اثبات نمایید.

دانشگاه های آلمان تنوع فراوانی در رشته های دوره کارشناسی دارند و تقریباً هر رشته دلخواهی را می توان در دانشگاه ها تحصیل کرد. محبوب ترین این رشته ها شامل موارد زیر می باشد.

 • علوم مهندسی مکانیک
 • علوم کامپیوتر
 • زیست شناسی
 • اقتصاد
 • علوم زیست محیطی

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان بعد از اتمام مقطع کارشناسی می باشد که بسته به توانایی علمی اشخاص حدود 2 سال طول خواهد کشید. تعداد زیادی از دوره های کارشناسی ارشد در آلمان به زبان انگلیسی ارائه می شود. آلمان از جمله کشورهایی است که از بیشترین دانشگاه ها با رنک جهانی برخوردار است و تحصیل در این دانشگاه ها تقریباً بدون نیاز به پرداخت شهریه می باشد و هزینه پرداختی به دانشگاه کمتر از 100 یورو در ترم است. همه این عوامل سبب شده است که افراد زیادی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، کشور آلمان را انتخاب نمایند.

معمولاً برای درخواست پذیرش باید در دانشگاه انتخابی، رشته مورد نظر خود را یافته و از طریق وبسایت دانشگاه اپلای کنید. تاریخ مهلت ثبت درخواست در هر دانشگاه متفاوت است که در وبسایت آن ها درج می شود. توصیه می شود برای چند دانشگاه اپلای کنید تا شانس پذیرش خود را بالاتر ببرید. دانشگاه ها اغلب هزینه ای بابت بررسی درخواست شما دریافت می کنند که معمولاً کمتر از 50 یورو می باشد.

مهم ترین مدرکی که در زمان اپلای برای کارشناسی ارشد باید ارائه دهید مدرک کارشناسی شما می باشد که باید در آلمان دارای اعتبار باشد. سایر مدارک بسته به دانشگاه انتخابی متفاوت می باشد. در برخی از دانشگاه ها ممکن است ریزنمرات دیپلم شما نیز درخواست شود و یا یک مصاحبه یا آزمون ورودی ترتیب داده شود.

تحصیل در آلمان در مقطع دکترا

تحصیل دکترا در آلمان به طور معمول بین 3 تا 4 سال به طول می انجامد. برای اخذ پذیرش تحصیلی دانشجویان باید ابتدا یک استاد سوپروایزر مناسب بیابند و از طریق مکاتبه نظر استاد را برای سوپروایزری تز دکترای خود جلب نمایند. مهم ترین نیازمندی برای پذیرش در مقطع دکترا ارائه مدرک فوق لیسانس معتبر در کشور آلمان می باشد. ارائه مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی نیز از دیگر الزامات اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا می باشد.

تحصیل دکترا در آلمان رایگان می باشد و شما ملزم به پرداخت شهریه نمی باشید. مهم ترین مدارک برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های آلمان شامل موارد زیر می باشد.

 • نامه تاییدیه استاد سوپروایزر
 • مدارک تحصیلی قبلی
 • تاییدیه اعتبار مدارک تحصیلی
 • توصیه نامه از دو استاد قبلی

تحصیل در آلمان 5 تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

تحصیل در آلمان به همراه بورس تحصیلی

همان طور که پیش تر اشاره شد، تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان تقریباً بدون پرداخت شهریه امکان پذیر می باشد. با این حال شخص باید هزینه های زندگی در آلمان را تامین نماید. به همین دلیل برخی از دانشجویان تمایل دارند که از بورسیه تحصیلی  در آلمان استفاده نمایند. اکثر بورسیه های تحصیلی در مقطع دکترا اعطا می شود که مشهورترین آن ها شامل موارد زیر می باشد.

 • کمک هزینه تحصیلی

  سوپروایزر شما ممکن است برای کمک مالی حدود 1،250 یورو در هر ماه از بنیاد ملی علوم آلمانی (Studienstiftung des Deutsche Volkes) به شما اعطا کند.

 • بورس تحصیلی DAAD

  خدمات بورس تحصیلی آلمان (Deutscher Akademischer Austausch Dienst) برای دانشجویان خارجی برای تحصیل در رشته دکتری در آلمان، کمک هزینه تحصیلی را به مبلغ 1،200 یورو ارائه می دهد.

 • StipendiumPlus

  توسط گروهی از 13 سازمان ارائه شده است که در هر ماه برای دانشجویان بین المللی در آلمان هزینه ای بالغ بر 1،350 یورو ارائه می دهند.

تحصیل در آلمان و هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

در نظر گرفتن هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان برای انتخاب این کشور جهت تحصیل دارای اهمیت فراوان می باشد. هزینه تحصیل در مدارس آلمان حدود 16،000 یورو در سال می باشد.

همان طور که اشاره شد هزینه تحصیل در دانشگاه فدرال آلمان تقریبا رایگان می باشد و ممکن است تنها حدود 200 یورو در هر ترم به دانشگاه پرداخت کنید. با این حال دانشجویان باید قادر باشند سایر هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. به طور کلی می توان گفت که با مبلغی در حدود 800 یورو می توان یک زندگی دانشجویی معمولی در آلمان داشت. بخش زیادی از این هزینه بابت اسکان صرف می شود.

هزینه اسکان دانشجویی در آلمان
نوع اسکان هزینه در ماه (یورو)
خوابگاه 160-360
فلت اشتراکی 150-350
اجاره شخصی حداقل 400
برخی هزینه های دیگر زندگی دانشجویی در آلمان
اقلام هزینه (یورو)
غذای رستوران 10
بلیط سینما 10
تردد ماهیانه 70
خدمات رفاهی ماهیانه 214

تحصیل در آلمان و کار دانشجویی

کار دانشجویی یکی از روش های تامین هزینه های زندگی در زمان تحصیل در آلمان می باشد. دانشجویان در آلمان اجازه کار تمام وقت ندارند، اما در مقطع لیسانس و فوق لیسانس می توانند در هفته تا سقف 20 ساعت به کار پاره وقت بپردازند. مدت زمان مجاز برای کار پاره وقت برای دانشجویان مقطع دکترا 30 ساعت در هفته می باشد. با توجه به اینکه کشور آلمان به نیروی متخصص نیاز دارد، معمولاً دانشجویانی که مهارت کافی داشته باشند می توانند به راحتی در این کشور به کار بپردازند. درآمد به دست آمده از کار پاره وقت می تواند بخشی از هزینه های زندگی دانشجویان را تامین نماید. علاوه بر این تجربه به دست آمده در این زمان می تواند برای اشتغال پس از پایان تحصلات تاثیر مثبتی به همراه داشته باشد.

تحصیل در آلمان و بررسی ویزای همراه

معمولاً یکی از اصلی ترین دغدغه های متأهلینی که تمایل به تحصیل در آلمان دارند، امکان همراهی خانواده با آن ها می باشد. خوشبختانه بر اساس قانون الحاق خانواده، همسر و فرزندان با سن کمتر از 18 سال می توانند دانشجو را در کشور آلمان همراهی کنند. نکته قابل توجه در این خصوص این است که همسر متقاضی اجازه کار تمام وقت در آلمان خواهد داشت. در این بخش از نوشتار کارشناسان مؤسسه MIE اتریش، الزامات دریافت ویزای همراه برای اعضای خانواده را شرح نموده اند.

 • منابع مالی کافی

   شما باید منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی خود و هر یک از اعضای خانواده خود داشته باشید. این منبع باید کل مدت اقامت در آلمان را پوشش دهد و نباید به کمک های دولتی آلمان متکی باشید.

 • محل زندگی مناسب

   اگر فاقد فضای مناسب در آلمان برای زندگی خود و هر عضو خانواده باشید، قادر نخواهید بود که خانواده خود را به آلمان ببرید.

 • اسناد ازدواج

  ازدواج شما و همسرتان باید پیش از دریافت ویزای تحصیلی آلمان باشد.

 • سن مناسب

   شما و همسرتان باید حداقل 18 ساله باشید زمانی که برای ویزای همراه درخواست می کنید. اگر فرزند شما در پی پیوستن به شما در آلمان باشد، نباید بیش از 16 سال سن داشته باشد. اگر فرزند شما 16 ساله باشد، باید مهارت کافی زبان آلمانی را برای ادغام آسان تر در آلمان داشته باشد.

 • مهارت زبان

  همسر شما بدون مهارت زبان آلمانی نمی تواند درخواست ویزای همراه کند. حداقل سطح مورد نیاز A1 CEFR آلمانی می باشد. فرزندان 16-18 ساله نیز می توانند به شما ملحق شود اگر آنها حداقل مدرک زبان آلمانی C1 CEFR داشته باشند.

 • دوره اقامت

   خانواده شما زمانی می توانند به شما ملحق شوند که مجوز اقامت آلمان برای یک دوره تحصیلی حداقل 1 ساله داشته باشید.

 • وضعیت مدنی

   فرزندانی که در هنگام تحصیل در آلمان شما را همراهی می کنند نباید ازدواج کرده، طلاق گرفته یا بیوه باشند.

 • حق حضانت

   برای پیوستن فرزند، شما باید از حق حضانت وی برخوردار باشید.

مهاجرت تحصیلی به آلمان

تحصیل در آلمان و معرفی دانشگاه های برتر آلمان

تحصیل در آلمان 2 تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

تاریخ تحصیلات و دانشگاه در آلمان بسیار غنی می باشد و در بسیاری از زمینه های تحقیقاتی این کشور پیشتاز است و به جرات می توان گفت که شیوه تدریس پژوهش محور از ابداعات دانشگاه های آلمان می باشد. کشور آلمان مانند انگلستان و آمریکا دارای بیشترین تعداد دانشگاه ها با رنک جهانی می باشد. در جدول زیر تعدادی از مشهورترین دانشگاه های آلمان به همراه رنک جهانی آن ها نمایش داده شده است.

20 دانشگاه برتر آلمان در سال 2019
University THE 2019 QS 2019 ARWU 2018
LMU Munich =32 62 53
Technical University of Munich =44 61 48
University of Heidelberg 47 64 47
Humboldt University of Berlin 67 121
University of Freiburg 76 =186 101-150
RWTH Aachen University =87 144 201-300
University of Tübingen 89 168 151-200
Charité – Universitätsmedizin Berlin =90
Free University of Berlin 104 130
University of Bonn =110 255 101-150
University of Göttingen =123 197 99
University of Mannheim =123 =338
Technical University of Berlin 131 147 301-400
University of Hamburg =135 =223 151-200
Karlsruhe Institute of Technology =135 116 201-300
University of Cologne =146 =306 151-200
Ulm University =149 =332
TU Dresden 151 191 151-200
University of Würzburg =159 521-530 151-200
University of Erlangen-Nuremberg 175 =299 201-300

تحصیل در آلمان و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آلمان

برای ورود به آلمان و تحصیل در این کشور ابتدا به ویزای تحصیلی نیاز دارید. برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان باید مدارک مورد نیاز، که مهم ترین آن ها پذیرش تحصیلی می باشد را آماده کنید و در زمان رزرو شده به سفارت آلمان مراجعه کنید. متاسفانه یکی از مشکلات در اخذ ویزای تحصیلی آلمان رزرو زمان مراجعه به سفارت می باشد. معمولاً وقت ملاقات در سفارت برای حداقل 18 ماه بعد تنظیم می شود. اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان در لیست زیر عنوان شده است.

 • مدارک تحصیلی
 • انگیزه نامه

   توضیح دهید که چرا می خواهید در آلمان تحصیل کنید.

 • اثبات مهارت های زبان

  در صورتی که زبان تحصیل شما آلمانی است باید مدرک زبان آلمانی ارائه دهید و یا مدارک ثبت نام در کورس زبان آلمانی در کشور آلمان را نشان دهید.

 • اسناد بیمه درمانی
 • اثبات تمکن مالی

  معمولاً باید حدود 8،000 یورو در حساب بانکی خود نشان دهید. این مبلغ برای پوشش هزینه های یک سال زندگی شما در آلمان می باشد.

 • نامه تأیید پذیرش از دانشگاه

باید به این نکته توجه داشت که اشخاصی که برای دوره های زبان در آلمان اقدام می نمایند، برای اخذ مجوز اقامت نیازمند نمره امتحان DF یا DSH و برای دوره های آموزشی انگلیسی نیازمند به امتیاز تافل یا آیلتس می باشند. به دلیل اینکه زبان آموزشی در آلمان به زبان آلمانی است افراد برای گرفتن پذیرش در دانشگاه های آلمان  نیازمند مدرک زبان آلمانی می باشند (البته برای رشته های آلمانی) که باید برای اثبات زبان آلمانی خود در امتحانی DSH یا DF  شرکت نمایند. البته افرادی که قصد دارند در رشته های بین الملی تحصیل نمایند نیازمند مدرک زبان آلمانی نمی باشند. همچنین اشخاصی که مدرک زبان آلمانی ندارند می توانند در یک مدت مشخص در دوره های زبان آلمانی شرکت نمایند و سپس وارد دانشگاه شوند. 

ویزای تحصیلی آلمان

تحصیل در آلمان و موقعیت کار پس از تحصیل

بیشتر دانشجویان تمایل دارند پس از پایان تحصیل خود در آلمان به کار در این کشور بپردازند. با توجه به اینکه آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان می باشد، موقعیت های شغلی فراوانی برای افراد متخصص در این کشور وجود دارد. همین امر سبب شده است که کشور آلمان از نرخ بیکاری پایینی برخوردار باشد و کاریابی برای فارغ التحصیلان ساده تر باشد. در نمودار زیر می توانید روند تغییرات نرخ بیکاری در آلمان را مشاهده کنید.

مهاجرت به آلمان 2 تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

علاوه بر نرخ بیکاری پایین که فرصت مناسبی برای اشتغال فارغ التحصیلان فراهم آورده است، دولت آلمان نیز در حمایت از فارغ التحصیلان خارجی در این کشور، به افراد این فرصت را داده است که به مدت 18 ماه پس از پایان تحصیلات خود در این کشور به جستجوی کار بپردازند. برای تبدیل ویزای تحصیلی خود به ویزای کاری باید بتوانید شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود بیابید. البته در این مدت 18 ماه، متقاضیان می توانند بدون محدودیت در هر شغلی به کار بپردازند.

اقامت پس از تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

بسیاری از افراد تحصیل در آلمان به عنوان یک راه مهاجرت به آلمان انتخاب می کنند. اما نکته قابل توجه در اینجا این است که تحصیل در آلمان به تنهایی برای شما آثار اقامتی نخواهد داشت و منجر به اخذ اقامت دائم یا تابعیت آلمان نمی گردد. برای اینکه بتوانید فرآیند مهاجرت خود را در آلمان تکمیل نمایید باید پس از فارغ التحصیلی نوع اقامت خود در آلمان را تغییر دهید. معمولاً افراد پس از پایان تحصیل در آلمان به کار می پردازند و ویزای کاری آلمان را دریافت می کنند. خوشبختانه این کشور برای دانشجویان بین المللی شرایط مساعدی را فراهم آورده است و شما می توانید پس از پایان تحصیل به مدت 18 ماه در این کشور اقامت داشته و به جستجوی کار بپردازید؛ البته در این مدت نیز بدون نیاز به مجوز کار می توانید به هر شغلی در این کشور بپردازید. پس از استخدام در رشته تحصیلی مرتبط با مدرک دانشگاهی خود، می توانید ویزای کار آلمان را دریافت کنید.

ویزای کاری آلمان پس از 5 سال کار و پرداخت مالیات قابل تبدیل به اقامت دائم آلمان می باشد. افراد پس از گذشت 3 سال از اقامت دائم خود می توانند درخواست تابعیت و پاسپورت آلمان را نمایند. توجه داشته باشید که افرادی که اقامت دائم آلمان را دارند از اغلب حقوق شهروندی برخوردار خواهند بود و تفاوت کمی در حق رأی، حمایتی سیاسی و اشتغال در پست های سیاسی با شهروندان آلمانی خواهند داشت.

ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، حاصل بیش از 15 سال تجربه در امر مهاجرت می باشد که شما را با تمامی روش های مهاجرت به کشورهای برتر دنیا آشنا می سازد و می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در آلمان

بهترین کشور برای مهاجرت با لیسانس مهندسی کامپیوتر کجاست؟

audio تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

برای تحصیل در مقطع لیسانس در رشته مهندسی در کشور آلمان چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟

audio تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

با لیسانس نفت از دانشگاه آزاد، برای تحصیل در کشور های آلمان، اتریش و هلند می توان اقدام کرد؟

audio تحصیل در مقاطع مختلف آلمان
تحصیل در آلمان و سخن پایانی

تحصیل در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی به صورت رایگان می باشد و از متقاضیان فراوانی برخوردار است، از این رو در این نوشتار به بررسی جنبه های اصلی آن پرداختیم. کیفیت مناسب دانشگاه های آلمانی و اعتبار آن ها در سطح جهان نیز عامل دیگری است که سبب استقبال از تحصیل در آلمان شده است. فارغ التحصیلان در آلمان علاوه بر کسب مدرک و تخصص معتبر قادر خواهند بود در این کشور به مدت 18 ماه به جستجوی کار بپردازند و از این فرصت استفاده کرده و ویزای کار این کشور پیشرفته را به دست آورند. امید است مطالب موجود در این صفحه دید درستی از تحصیل در آلمان فراهم آورده باشید. شما همراهان همیشگی می توانید برای اخذ مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تماس بگیرید. البته شما می توانید هر گونه پرسش در خصوص تحصیل در آلمان را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید و کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان پاسخ گوی شما خواهند بود.

2 comment(s) need to be approved.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

190 پاسخ
 1. Sonia گفته:

  سلام خسته نباشيد
  من تازه B1 گرفتم و دارم B2 ميخونم . براى تحصيل توى مدارس آلمان نياز به چه مدركى هست؟ و اينكه من ميخوام برم كلن و اونجا يه مدرسه بين المللى داره واسه ارتباط ايميل زدم اما جواب نگرفتم . چيكار كنم؟ و اينكه من ٥ اكتبر پارسال نوبت تحصيلى گرفتم ، حدودا چقدر طول ميكشه نوبتم بياد و واسه تحصيل در مدارس نياز دارم از قبل پذيرش بگيرم ارائه بدم؟ به سفارت چه مداركى بايد ارائه بدم واسه اين كيس؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. هزینه تحصیل در مدارس بین المللی به دلیل شبانه روزی بودن بالاست و شامل حال بورسیه و تحصیل رایگان هم نمیشه. در صورت داشتن تمکن مالی با موسسه تماس بگیرید تا شما رو راهنمایی کنند.

   پاسخ
 2. ناشناس گفته:

  سلام من دانشجوی مکانیک خودرو در دا نشگاه ازاد درس می خونم نیمسال اول هستم میگم که ایا امکانش هست که معدل تحصیلی 16.5باشد زبان تا حدودی بلدیم و بیشتر کار مکانیکی تخصصی 8سال کار می کنم امکان پذیرش در دانشگاه المان هست برای ما ؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 3. سهیل نقی زاده گفته:

  باسلام
  من ۲۲ سال سنم هستش.دیپلم رشته ی ریاضی دارم.در مقالتون نوشتید برای خواندن رشته ای مثل پزشکی باید یکی از لیسانس های دانشگاه المان رو داشته باشیم میخواستم بدونم من میتونم یکی از رشته های لیسانس مثل زیست شناسی رو در دانشگاه های المان بخونم و بعد اقدام به رشته‌ی پزشکی کنم.امکانش هست ایا؟ اگر هستش بااین شرایط بعد از لیسانس ازمون ام کورس نیاز هستش؟
  واینکه اگه در رشته ای مثل علوم ازمایشگاه در دانشگاه های ایران قبول بشیم میتونیم اپلای کنیم و رشته ی پزشکی رو در دانشگاهای المان رایگان بخونیم شرایطش به چه شکل هستش؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل پزشکی آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه

   پاسخ
 4. ندا گفته:

  سلام من متولد بهمن ۷۸ هستم با معدل دیپلم ریاضی ۱۹.۸۲ ، مدرک زبان آلمانی ندارم اما میتونم حداقل ب۱ بگیرم. علاقه مند به تحصیل پزشکی در آلمان در یک دانشگاه رایگان با سطح بالا ، چقدر شانس گرفتن پذیرش کالج دارم و هزینه زندگی در زمان کالج رفتن در آلمان چقدره؟ میتوان بدون اینکه خانواده مجبور باشن پول بفرستن زندگی کرد ؟ در دوران دانشجویی میتوان فقط با همان کار دانشجویی هفته ای ۲۰ ساعت زندگی کرد؟ بدون نیاز به حمایت خانواده از نظر مالی؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار دانشجویی سقفش 20 ساعت هستش در اکثر کشورها و فقط بخشی از هزینه شما رو پوشش میده.
   شرایط تحصیل پزشکی آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه

   پاسخ
 5. حانی گفته:

  سلام و درود
  من 17سالمه و رشتم تجربه علاقه زیادی به تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های المان دارم زبانمم متوسطه میخوام حداکثر هزینه اقامت در المان بتونم حدودا چقدر میشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل پزشکی آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه

   پاسخ
 6. بابك گفته:

  سلام خسته نباشيد بنده ٢٩ سال سن دارم داراي مدرك زمين شناسي گرايش مهندسي امكان اينكه بخوام رشته ي ديگه اي تحصيل كنم يا ادامه بدم وجود داره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما باید در همین رشته یا رشته ای مرتبط تحصیل کنید. در شرایط خاص امکان تحصیل در رشته های مدیریت نیز وجود دارد.

   پاسخ
 7. علیرضا گفته:

  سلام
  من 33 ساله هستم و لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه دولتی دارم.8 سال هم سابقه کار مرتبط دارم.آیا امکانش وجود داره در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل بدم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. گپ تحصیلی شما برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد بالا هستش و شانس ویزاتون رو کم میکنه. در هر صورت شرایط به این صورت هستش:
   دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 8. سپهر گفته:

  به نام خدا
  اینجانب سپهر عرب
  ۱۵ سالم هست رشته ی تاسیسات مکانیکی تحصیل میکنم
  آیا میتوانم ویزای تحصیلیه آلمان رو بگیرم اخه شنیدم سخته

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   دوست عزیز سلام
   شما شرایط تحصیلی خیلی دارید .
   منتها در نظر داشته باشید که برای ورود به آلمان قبل از سن ۱۸ سالگی باید قیم داشته باشید که قیم شما باید اقامت آلمان را داشته باشد.
   در غیر اینصورت باید در مدارس شبانه روزی تحصیل کنید و هزینه آن را بپردازید.
   موفق باشید.

   پاسخ
 9. aria babaei گفته:

  سلام وقتتون بخير،ميگن كه كسايي كه تو ايران كنكور قبول نشدن مثلا برا پزشكي ميتونن يه دوره يك ساله بيان توي كالج هاي المان درس بخونن در خصوص اون رشته و بعد امتحان بدن برا دانشگاه،درسته اين ؟
  يعني بدون قبولي تو كنكور ميشه درخواست واسه همين كالج هاي يك ساله داد ؟ هزينه هاش چطوره ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل پزشکی آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه

   پاسخ
 10. روح الله گفته:

  سلام. من رشته تجربی هستم
  اگر معدل دیپلمم بالای 19 باشه و سطح B2 آلمانی رو بلد باشم میتونم از دانشگاه های دولتی آلمان پذیرش بگیرم
  یا حتما باید کنکور در ایران رو بدم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 11. روح الله گفته:

  سلام میخواستم بدونم آیا برای گفتن پذیرش دانشگاه های دولتی آلمان نیازی به کنکور دادن در ایران هست؟
  معدل دیپلمم بالای 19 و دارای مدرک b2 آلمانی هستم
  آیا نیازی به کنکور دادن هست؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 12. Sh گفته:

  سلام خسته نباشید من ۱۶ سالمه و رشته م تجربی و میخوام برای مقطع کارشناسی در دانشگاه آلمان درس بخونم.میشه بدون اینکه در ایران کنکور بدم ب دانشگاه آلمان برم؟از نظر مالی مشکلی ندارم و تا اون موقع مدرک زبان آلمانی رو هم میگیرم لطفا شرایطش رو برام توضیح بدید ممنون میشم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 13. Mrs.sh گفته:

  با سلام.خسته نباشید من ۱۶ سالمه و میخوام برای مقطع کارشناسی در دانشگاه آلمان درس بخونم. میشه بدون اینکه تو ایران کنکور بدم با معدل بالا ب دانشگاه آلمان برم؟مدرک زبان آلمانی رو تا اون موقع میگیرم و اگه شرایط رو برای رفتن به آلمان از طریق تحصیل بهم بگید ممنون میشم از نظر مالی هم مشکلی ندارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 14. ناشناس گفته:

  با سلام.خسته نباشید من ۱۶ سالمه و میخوام برای مقطع کارشناسی در دانشگاه آلمان درس بخونم.لطفا شرایطش رو بهم بگید و اینکه میتونم بدون اینکه تو ایران کنکور بدم ب دانشگاه آلمان برم؟
  از نظر مالی مشکلی ندارم و مدرک زبان آلمانی رو هم تا اون موقع میگیرم
  اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 15. Farzad گفته:

  سلام خسته نباشید .من در مطالب متوجه شدم که برای تحصیل در مقطع لیسانس باید در کنکور سراسری قبول بشیم ..خواستم بپرسم رشته من که (فنی حرفه ای:ساخت و تولید) هست و کنکور ندارد باید چه کاری انجام بدم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. طبیعتاٌ باید برای رشته های مشابه که هم در ایران و هم آلمان وجود دارند قبولی ارائه بدین. یا اینکه در دانشگاه های خصوصی آلمان تحصیل کنین و پیش نیاز بگذرونین چرا که برای تحصیل رایگان داشتن دیپلم 12 ساله نیازه.

   پاسخ
 16. Alireza Ebrahimi گفته:

  سلام. تحصیل در رشته پزشکی در اروپا کدام کشور مقرون به صرفه و رایگان است و به نظر شما از بین اینها آلمان و چین و فرانسه و جمهوری چک کدامیک بهتر است و راحتر میتوان تابعیت انجا را گرفت ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. تحصیل پزشکی در اروپا نیازمند گذراندن آزمون خاص پزشکی در اون کشور و یا گذراندن دوره های پیش پزشکی هستش و به طور مستقیم و بدون دوره و آزمون امکان پذیر نیست.
   درباره اعتبار تحصیل پزشکی نیز از میان کشورهایی که فرمودید آلمان و جمهوری چک از شرایط بهتری برخوردار هستند.
   صرف تحصیل در هیچ کشوری منجر به اخذ اقامت برای شما نمی شود و برای این منظور پس از پایان تحصیل باید ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کنید تا پس از چند سال کار بتوانید درخواست اقامت دائم بدهید.

   پاسخ
 17. Alireza Ebrahimi گفته:

  سلام. برای تحصیل پزشکی در اروپا کدام کشور از لحاظ کیفیت خوب و رایگان است ازبین آلمان و چین و فرانسه و سوئد کدامیک بهتر است و راحتر میتوان تابعیت انجا را گرفت ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. تحصیل پزشکی در اروپا نیازمند گذراندن آزمون خاص پزشکی در اون کشور و یا گذراندن دوره های پیش پزشکی هستش و به طور مستقیم و بدون دوره و آزمون امکان پذیر نیست.
   درباره اعتبار تحصیل پزشکی نیز از میان کشورهایی که فرمودید آلمان و جمهوری چک از شرایط بهتری برخوردار هستند.
   صرف تحصیل در هیچ کشوری منجر به اخذ اقامت برای شما نمی شود و برای این منظور پس از پایان تحصیل باید ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری کنید تا پس از چند سال کار بتوانید درخواست اقامت دائم بدهید.

   پاسخ
 18. سيد سياوش گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشيد
  بنده نوزده سالمه و ترم دو رشته مهندسي عمران هستم
  باتونجه با اينكه من ديپلم رياضي دارم اگه بخوام تغير رشته بدم و برم المان پرستاري بخونم بايد چكار كنم ايا ان ها با تغير رشته من موافقط ميكنن خواهشا راهنماييم كنيد

  ممنون ميشم پاسخ بديد

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط در آلمان و اتریش طبق قوانین آموزشی این کشورها نیازمند این است که در کنکور سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید و ترحیحاً از ابتدا مدرک زبان این کشور یعنی آلمانی را نیز داشته باشید. مگر اینکه در دانشگاه خصوصی اقدام به تحصیل نمایید. همچنین ممکن است نیاز به گذراندن دور های پیش پزشکی نیز داشته باشید.

   پاسخ
 19. اسماعیل گفته:

  سلام . بنده 24 سالمه و لیسانس نرم افزار دارم و معدل تقریبا 13 می خواستم بدونم میشه رشته ساخت بازی رو از اول کار یعنی لیسانس شروع کنم و ایا مربوط به این رشته دانشگاه رایگان و زبان انگلیسی هم هست ؟ اگر میشه یه توضیحی بدید . با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   آلمان از آندسته از کشورهایی است که روی گپ سنی و گپ تحصیلی حساس می باشد و با 24 سال سن امکان اخذ ویزای تحصیلی این کشور برای شما وجود ندارد

   پاسخ
 20. علی گفته:

  سلام بنده 28 سال سن دارم و لیسانس مکانیک جامدات هستم. معدل کارشناسی من 12.86 هست، ایا امکان ادامه تحصیل در آلمان برای من با این معدل وجود دارد. در حال دریافت مدرک زبان B1 هم هستم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با توجه به رقابتی بودن تحصیل در آلمان طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در این کشور ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. معدل مورد نیاز نیز دانشگاه به دانشگاه تفاوت خواهد داشت.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   تحصیل در دانشگاه های آلمان تقریبا رایگان می باشد و هزینه های زندگی نیز ارتباط مستقیمی با سبک زندگی افراد دارد که میزان آن به صورت میانگین بیان شده است.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در دانشگاه های نظامی هر کشوری ویژه شهروندان و دارندگان پاسپورت آن کشور است.
   به طور کلی با توجه به رقابتی بودن تحصیل در آلمان طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در این کشور ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 21. امبن گفته:

  عرض سلام و احترام بنده ۱۷ سالمه و دوازدهم هستم می خواستم برای دانشگاه های کانادا بورس بگیرم رزومه من این است که مدال نقره در المپیاد شیمی تمامی سال ها معدلم بالای ۱۹ بوده و تافل ۸۰ دارم و نمرات زیست و شیمیم همیشه بالا بوده و شیمیم اکثرا ۲۰ بوده می خواستم بدونم که آیا می توانم برای رشته پزشکی در المان بورس بگیرم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 22. علی گفته:

  سلام
  من دیپلم علوم تجربی دارم و دارای آیتلس با نمره ۷.۵ هستم اما علاقه به تحصیل در رشته های مهندسی دارم در صورتی که در کنکور سراسری ریاضی قبول بشم آیا می تونم در یکی از رشته های مهندسی تحصیل کنم؟
  آیا می توانم بدون تحصیل در دانشگاه های ایران از همان ابتدا در رشته خود در آلمان تحصیل کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز نیازی به قبولی در کنکور ندارید و می توانید از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرید. توصیه می کنیم رزومه خود را در اختیار کارشناسان موسسه قرار دهید تا با توجه به شرایط، شما را راهنمایی کنند.

   پاسخ
 23. عارف گفته:

  سلام خسته نباشید
  من فوق دیپلم عمران دارم ۲۳ سال هم سنمه
  شرایط برای تحصیل بنده چجوری میشه دکتر چون کارشناسی ناپیوسته در آلمان حساب نمیشه
  برای من شرایط به چ شکل میشه ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
 24. صدف گفته:

  سلام ببخشید دختر من هجده ساله هست میخواسنم بدونم برای لیسانس اگر نخواد کنکور بده و معدلشم حدود پونزده شده برای روانشناسی امکان اپلای داره؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. این موضوع بستگی به شرایط شما خواهد داشت. پاسخ به این موارد نیازمند داشتن اطلاعات جامع از شما می باشد. اطلاعاتی که ارائه داده اید جهت ارائه مشاوره به شما کافی نیست. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 25. Ms.Mel گفته:

  با سلام.
  من16سالمه قصد تحصیل درآلمان(رایگان) رو دارم .
  با توجه به کلیپ ها از قبول شدن رشته مکانیک در دانشگاه دولتی اطمینان دارم و دلم میخواد همین رشته رو در آلمان ادامه بدم و همونجا مشغول به کار شم.درحال حاضر سطح زبان انگلیسی خوبی دارم و دارم ادامه میدم و میتونم تا 3 سال دیگه خودمو برای زبان آلمانی هم آماده کنم .اما سوالم اینه که ما تو ایران یه سری کلیشه هایی داریم که یه سری رشته ها پسرونست و در واقعیت هم موقع استخدام الویت باآقایون هستش .من به عنوان یک خانم در کشور آلمان میتونم در رشته مورد علاقم کار پیدا کنم و در اون پیشرفت کنم؟
  و اینکه با توجه به تفاوت نظام های آموزشی دانش آموزانی که در ایران تحصیل کرده اند توان رقابت با دانش آموزان آلمانی رو خواهند داشت یا باید از قبل آماده بشوند؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   اگر به زبان آلمانی یا انگلیسی تسط داشته باشید در زمان تحصیل مشکلی در یادگیری نخواهید داشت و حتی برای رفع مشکل زبان نیز می توانید در کشور آلمان در کورس های زبان شرکت کنید.

   برای کار در آلمان نسبت به ایران تبعیض بسیار کمتری بین زن و مرد وجود دارد و بیشتر توانایی ها و تخصص شما دارای اهمیت می باشد. با این حال در سراسر جهان زنان هنوز با تبعیض رو به رو هستند که در کشورهای پیشرفته ای مثل آلمان این تبعیض ها حداقل می باشد و زنان شاغل به راحتی در جامعه پذیرفته شده اند.

   پاسخ
 26. Alireza گفته:

  سلام خسته نباشید، یه سوال داشتم، من 17 سالمه و مدرک زبان ندارم چون وقت سفارت میوفته یه سال دیگه من تا یه سال دیگه زبان آلمانیمو قوی میکنم آیا میتونم بدون مدرک زبان به المان برای ویزای تحصیلی مهاجرت کنم؟
  و از چند نفر دیگه پرسیدم گفتند اگه برید مجارستان و دوره های زبان آلمانی اونجا بخونید بهتره بعد وقت سفارت آلمانم در مجارستان 3 هفتس
  نظر شما چیه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram گفته:

   با سلام. با توجه به رقابتی بودن تحصیل در آلمان طبق قوانین آموزشی این کشور به منظور تحصیل در این کشور ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. در مورد سوال دوم جواب مثبت است ولی بستگی به شرایط شما خواهد داشت.
   جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 27. Sahar گفته:

  سلام وقت بخیر من مدرک لیسانسم عمرانه ولی از آموزشگاه مدرک طراحی لباس دارم و قصدم اینکه بااین مدرک اپلای کنم یکی از دانشگاه های آلمان یا امکانش هست برای لیسانس اقدام کنم و من23سالمه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. با توجه به رقابتی بودن تحصیل در آلمان و اتریش طبق قوانین آموزشی این کشورها به منظور تحصیل در این کشورها ابتدا می بایست در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید. جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 28. فاطمه گفته:

  سلام من 19 سالمه سال اول دانشگاه رشته گردشگری دانشگاه شیراز میخونم. میخواستم بدونم واسه مستر دانشگاهی وجود داره که واسه رشته گردشگری فول فاند بده؟ اگر نه، چه رشته هایی رو میتونم بورسیه بگیرم درحالیکه لیسانس من گردشگری خواهد بود؟ میشه بهم بگین چه کارایی بکنم تو این 3 سال که شانس گرفتن بورسیه رو افزایش بده؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 29. Mj گفته:

  با سلام.. من ۲۶ سالمه و لیسانس عمران دارم.. سوالم اینه که میشه دوباره برای لیسانس عمران در آلمان اپلای کنم؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. متاسفانه با توجه به شرایط سنی شما امکان تحصیل مجدد در آلمان برای شما وجود نخواهد داشت. همچنین ذکر این نکته مهم است که بدانید وقت سفارت آلمان به تنهایی دو سال می برد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 30. احمد گفته:

  سلام.ببخشید موضوع ربطی به مطالب شما نداره.فوتبالیست لیگ دسته ۱ استان.رشته تربیت بدنی.معدل دو سال اخریم ۱۸.رشته تربیت بدنی و یا اصلا تست های تیم های المانی در موردشون اطلاعات میخاستم.ویا بورسیه تربیت بدنی.شرایط این ها.در کنار تحصیل ورزش حرفه ای رو دنبال کردن.اینا سوالاتی ک مهمن واسم.ممنون

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. در رایطه با سوال اول می بایست از باشگاهی در این کشور پیشنهاد بازی داشته باشید. در زمینه سوال دوم می بایست بدانید اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان آیلتس 7 به بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 31. میلاد گفته:

  سلام
  من 20 سال سن دارم و با دیپلم الکترونیک و رزومه کاری قوی داخل رشته خودم.
  ثبت اختراع هم دارم.
  مدرک b2 زبان دارم.
  علاقه زیادی به زندگی در المان دارم.
  اگه امکانش هست راهنمایی کنید چجوری میتونم داخل المان برم دانشگاه و حدود هزینه ای که داره.
  مرسی

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز شانس اولیه شما برای تحصیل در آلمان مناسب است. پیشنهاد می کنیم به منظور ارزیابی شرایط و نحوه اقدام با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 32. امین استوار گفته:

  سلام من دیپلم ریاضی هستم دو ماه دیگه دیپلم میگیرم زبان هم یکم بلدم وضع مالی خوبی هم ندارم میخواستم رشته اشپزی یعنی اشپز بشوم در خارج بورسیه بشوم تحصیل کنم راهی وجود دارد؟

  Rating: 4
  پاسخ
 33. ناشناس گفته:

  سلام در المان کسی همراه با کار در رشته ی پزشکی می تونه خودش تمام مخارج زندگی و تحصیل رو تامین کنه؟

  Rating: 4
  پاسخ
 34. مجتبی گفته:

  سلام
  من کارشناسی ارشد معماری دارم از دانشگاه ازاد، و اسم دانشگاه من هم در لیست سایت anabin نیستش یه جا دوستان گفتن که چون دانشگاه ازاد هستین برای رشته مهندسی مشکلی نیست ولی برای رشته پزشکی حتما باید دانشگاه سراسری باشه
  من گیج شدم واقعا که میتونم واسه المان اقدام کنم یا خییر!

  Rating: 5
  پاسخ
 35. ali.gh گفته:

  سلام. من 18 سال سن دارم در رشته ریاضی با معدل 17 دیپلمم گرفتم . میخاستم بدونم برای تحصیل در آلمان میتونم بدون مدرک فوق دیپلم وارد دانشگاهای آلمان بشم ؟؟؟ کلا میخام دانشگاه رفتنو از آلمان شروع کنم مدرک b1 المانی هم دارم باید در چه مقطعی اقدام کنم ؟؟

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید در مقطع لیسانس به تحصیل رایگان در آلمان بپردازید. برای تحقق این امر باید در کنکور سراسری در ایران در رشته مورد نظر خود قبول شوید تا بتوانید در آلمان همان رشته را تحصیل کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 36. مجیدیان گفته:

  سلام ببخشید یه سوال داشتم در مورد اینکه چرا همه برای تحصیل به المان میروند که اینجوری وقت های سفارت به خاطر شلوغی دوسال شده ولی هیچ کسی برای تحصیل به فرانسه نمیره تا اونجایی که تو سایتتون خوندم هزینه زندگی در هر دو کشور تقریبا یکسانه ولی واقعا برام سواله که چرا اینجوریه؟ یه سوال دیگه فرانسه برای رشته هایی مثل دارو و دندون کالج داره مثل المان؟

  پاسخ
 37. elnaz qanavati گفته:

  سلام وقت بخیر . من دانشجوی رشته کارشناسی گردشگری هستم در دانشگاه شیراز ولی قصد تغییر رشته دارم . مدرک زبان هم ندارم . وضعیت مالی خوبیم ندارم . میخواستم بدونم از چه طریقی میتونم مهاجرت کنم به آلمان و در دانشگاه تحصیل کنم در رشته های مهندسی؟ مدرک زبانم رو هم میتونم طی یکسال بگیرم . چه راه هایی وجود داره که نیاز به هزینه زیادی نداشته باشه؟ درضمن بنده 20 سال دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر از سایت خوبتون

  پاسخ
  با سلام و احترام

  دوست عزیز جهت دريافت پاسخ سوال خود و توضيحات كامل تر به مقاله ي مربوطه در این لینک مراجعه بفرماييد.

  همچنین دوست گرامي احتراما بیشتر سوالات شما عزیزان توسط آقاي ملك پور در كانال تلگرام موسسه پاسخ داده شده است و اكنون بصورت فايل صوتي و تصويري قابل مشاهده ميباشد.

  همچنین در صورت تمایل به اخذ مشاوره بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل فرمایید.

  پاسخ
  • فاطمه گفته:

   منم رشته گردشگری دانشگاه شیراز میخونم سال اول هستم 19سالمه…آیا رشته گردشگری تو آلمان واسه کارشناسی ارشد دانشگاهی هست که فول فاند بده؟

   Rating: 5
   پاسخ
   • shahram shahidi گفته:

    سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
    https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
    شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

    https://malekpour.ir/contact-us/

    پاسخ
 38. زهره گفته:

  با سلام
  خانم سی و دو ساله هستم متاهل، لیسانس آی تی گرایش تجارت الکترونیک از دانشگاه علمی کاربردی با معدل ۱۷، از آنجایی که احتمالا با این شرایط احتمال تحصیل رایگان درمقطع ارشد در آلمان نیست، لطفا متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی را بفرمایید. با تشکر

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست گرامی هزینه ها بسته به نوع دانشگاه و شرایط شما متغیر خواهد بود. از این رو پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری از جمله سن، سطح دانش زبان و …… داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد که شانس شما به چه میزانی می باشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 39. فهیمه گفته:

  سلام
  من مدرک دیپلم فنی حرفه ای کامپیوتر دارم، لیسانس مهندسی نرم افزار تز دانشگاه علمی کاربردی، و ارشد مشاوره خانواده از دانشگاه سراسری
  همه هم معدل بالای هجده
  ایا میتونم از اول شروع به خوندن تو دوره لیسانس کنم(با توجه به اینکه مدرک پیش دانشگاهی ندارم)
  و سوال دوم، میتونم ارشد روانشناسی بالینی کودک بخونم( عین ایران با رشته لیسانسم غیر مرتبط شرکت کنم)
  ممنون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 40. امیر سام گفته:

  با سلام خدمت شما امیدوارم که وقتتون بخیر باشه
  بنده دانشجوی رشته رادیولوژی ام و بیست سالمه من تا به حال دو ترم خوندم و در هر دو معدل ام بالای ۱۷بوده و مجموعا ۳۹ واحد رو گذاراندم دانشگاه من دولتی است و مایلم که در آلمان به تحصیل در پزشکی بگذارنم معدل پیش ام ۱۸/۵ و دیپلم تجربی ۱۸/۸۹ بوده است میخواستم بدونم آیا امکانش هست که بدون آزمون ورودی وارد دانشگاه پزشکی شد یا باید دوران کالج رو بگذارنم و امتحان ورودی بدم ؟

  مدرک زبانم هم B2 هست و از نظر پاسپورت و سایر موارد مشکلی ندارم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.
   پاسخ
 41. عاطفه گفته:

  سلام من دانشجوی ریاضی دانشگاه تهران با معدل حدود ۱۳.۵ هستم آیا امکان اینکه بتونم آلمان پذیرش بگیرم هست و چند درصده؟ کلاس آلمانی هم میرم فک میکنم بتونم تمومش کنم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 42. برزین گفته:

  سلام، خیلی ممنون از زحماتتون!
  من میخوام در آینده و برای دانشگاه به آلمان مهاجرت کنم ولی الان باید تعیین رشته در دبیرستان انجام بدم! میخوام بدونم که اگر من رشته ی تجربیو انتخاب کنم، کارم سخت تر از ریاضی میشه؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام برای دوسال دیگر و اینده نمیتوان مشاوره صحیحی داشت زیرا ممکن است قوانین تغییر کند اما باید به زبان المانی مسلط باشید و بستگی دارد به چه رشته هایی علاقه دارید برای پزشکی باید تجربی باشید بستگی به این دارد که خودتان کدام مسیر را انتخاب میکنید .

   پاسخ
 43. محمد عباسی گفته:

  سلام
  خیلی خیلی ممنئن بابت زحمات جناب دکتر در تلگرام و ایستاگرام
  بنده24 ساله با مدرک کارشناسی عمران از دانشگاه ازاد هستم
  میخواسنم بدونم امکان پذیرش در دانشگاه های المان برای من هست
  خیلی ممنون از زحماتتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 44. Hosein گفته:

  سلام
  من ۲۲ سال سنمه و دیپلم ریاضی دارم
  خدمت سربازیمو تموم کردم میخوام بدونم الان میتونم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان اقدام کنم؟و چقدر احتمال داره این اتفاق بیوفته؟

  پاسخ
 45. علی گفته:

  سلام.برای کاریابی در المان سوال داشتم; بنده لیسانس فیلمسازی;تدوین(دانشگاه علمی و کاربردی)هستم و فوق لیسانس پژوهش هنر(دانشگاه ازاد)
  سابقه کارمم 6 سال فیلمبرداری با بیمه هست,ایا برام کار پیدا میشه؟
  وایا بنظرتون کاری اول اقدام کنم یا تحصیلی؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای رشته شما کاریابی در المان دشوار است بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 46. mmmm گفته:

  با سلام،
  امکان تغییر رشته یا گرایش برای من که کارشناسی ارشد شیمی از دانشگاه دولتی و مدرک آیلتس 7 در سن 30 سالگی را دارم وجود داره؟
  بعدا میشه برای دریافت ویزای کار برای خودم و همسرم در آلمان اقدام کرد ؟
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای کشور المان تغییر رشته دشوار میباشد و برای ویزای کار باید شرایط شما با جزییات بررسی شود تا پاسخ دقیق تری دریافت کنید .جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 47. معصومه گفته:

  سلام. ممنون بابت سایت و مطالب خوبتون. من ارشد معماری هستم. از دانشگاه دولتی با معدل 18. 34 سالمه. و ایلتس 6.5 دارم. می خوام بدونم چه راهی پیشنهاد میدین که من سریعتر پذیرش تحصیلی بگیرم؟ میشه برای فوق ام بی ای در آلمان اقدام کنم؟بدون مدرک زبان المانی؟پارسال برای دکترا خودم اقدام کردم متاسفانه نتونستم پذیرم. در ضمن خانواده از همون اول میتونن همراه باشن ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای المان باید مدرک زبان المانی را اخذ نمایید و خانواده باید با پلن دیگری اقدام کنند .

   پاسخ
 48. الهام سادات گفته:

  باسلام خدمت دکتر ملک پور.‌من پیگیر صحبت های شما هستم در تلگرام و اینستاگرام. الهام هستم ۳۱ سالمه لیسانس حسابداری دارم و تازه خوندن زبان رو شروع کردم میخواستم برای ارشد در دانشگاه های رایگان المان یا کانادا اقدام کنم و میخواستم بدونم چقدر هزینه داره برای گذروندن زندگی در اونجا .ممنون از راهنماییتون.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در این مورد مقالات بسیاری در سایت موجود است مطالعه بفرمایید و یا جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 49. محسن گفته:

  با سلام و خسته نباشید.
  من ۳۰سال سن دارم.کارشناسی ناپیوسته دانشگاه ازاد رشته برق قدرت.می خواستم ببینم می توانم در آلمان تغییر گرایش بدم الکترونیک بخوانم.باید برای ارشد تغییر گرایش بدم یا برای کارشناسی میشه دروس را معادل سازی کرد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب این گونه تغییرات جهت کشور المان امری دشوار است و بهتر است انجام ندهید , پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب جهت مشاوره نیازمند اطلاعات بیشتر ودقیق تری از شما میباشیم جهت کسب اطلاعات میتوانید با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 50. Salmak گفته:

  سلام و عرض ادب. خانومی 38 ساله دارای فوق دیپلم گرافیک از دانشگاه دولتی با گپ 15 ساله و دارای سه مدرک بین المللی آرایشی و پیرایشی از سازمان فنی حرفه ای و ایلتس 4.5 میباشم و همسرم 39 ساله، کارشناس مدیریت از دانشگاه غیرانتفاعی و مدرک بین المللی ای تی(شبکه،سیسکو) و مسلط به زبان المانی و مدرکb1 میباشد. از آنجا که دوستداریم دختر 8 ساله مان در زمینه با تحصیل و آموزش در کشوری مانند انگلستان پرورش بیابد، و پول و پس انداز خیلی زیادی هم نداریم، لذا خواهشمندم ما را در زمینه با مهاجرت به انگلستان و یاسایر کشورهاراهنمایی بفرمائید،،،

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام بهترین حالت این است که همسرتان جهت ویزای کاری اقدام کنند و بتوانند پس از اخذ کار خانواده هم به ایشان ملحق شوند.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 51. Sanaz گفته:

  با سلام خدمت شما، من ۱۹ سال سنمه میخوام از طریقه شما اقدام به اپلای کنم ولی قبلش چیزی که ذهنمو مشغول کرده اینه که میخواستم بپرسم برای کارشناسی طراحی مد (fashion design) تحصیل در آلمان بهتره یا اتریش و بازاره کاره کدوم کشور برای این رشته ی خاص بهتره و درآمد و فرصت شغلی بیشتری داره؟ ممنون میشم پاسخ بدین که هرچه سریعتر اقدام کنم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب جهت تحصیل در این رشته برای کشور المان نیاز به مدرک زبان المانی دارید . و بازار کار در المان بهتر می باشد .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 52. اسماعیل گفته:

  سلام،من 27 سال سن دارم و لیسانس عمران از دانشگاه غیرانتفاعی دارم سربازی رفتم آیا امکان تحصیل در دانشگاه رایگان آلمان در مقطع لیسانس یا فوق دارم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله میتوانید پس از اخذ مدرک زبان المانی برای تحصیل اقدام فرمایید.پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 53. ..... گفته:

  سلام خسته نباشيد
  ١٩ ساله هستم مقطع كارشناسى مهندسى صنايع تحصيل ميكنم
  ميخواستم ببينم در رابطه با تحصيل در آلمان ١. اينكه امكان تغيير رشته هست؟
  ٢. اينكه آيا با مبلغ كم ميشه اين موضوع شكل بگيره؟
  بودجه زيادى ندارم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. می توانید برای تحصیل در مقطع لیسانس از ابتدا اقدام نمایید و دقت کنید که تحصیل در این کشور تقریبا رایگان است. برای بررسی شرایط این کشور پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 54. ALEXIOS ANGELOS گفته:

  با درود و سپاس فراوان
  من متولد ۱۳۶۸ هستم،دیپلم فنی کامپیوتر با معدل ۱۵ و فوق دیپلمم هم رشته کامپیوتراست،لیسانس نگرفتم الان میخوام برای کارشناسی در دانشگاهای آلمان اقدام کنم ۵ سالم شاغل بودم در ضمینه ای مرتبط با رشته تحصیلیم (رزومه دارم) مدرک زبان آلمانی در سطح B1 هم دارم چند تا سوال دارم ازتون
  – آیا برای مقطع کارشناسی محدودیت سنی وجود داره و من میتونم با سنم که ۲۸ ساله ویزا بگیرم؟
  -رشته های فنی پیش دانشگاهی نداره،لازم هست که حتما مدرک پیش دانشگاهی داشته باشم؟
  -با این شرایطم چند درصد احتمال دریافت پذیرش و ویزای وجود داره؟
  -برای ورود به دانشگاه شرط معدل الزامیه اگر کسی معدلش کم باشه راه هایی هست که بشه جبرانش کرد؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. برای ادامه تحصیل در این کشور به مدرک پیش دانشگاهی نیاز است و شرایط سنی شما برای اخذ ویزای تحصیلی با ریسک همراه است. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 55. ناشناس گفته:

  با سلام وخسته نباشید ..سوالی داشتم در مورد محدودیت سنی برای مهاجرت ..من 33 سالم هستش و فوق دیپلم تعمیر نگهداری هواپیما دارم با مدرک از هواپیمایی کشوری ..میتونم واسه لیسانس یا فوق ادامه تحصیل بدم در کشور آلمان یا اینکه نه؟؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب جهت اخذ پذیرش فوق لیسانس از المان میبایست مدرک تحصیلی شما از وزارت علوم باشد تا مهرهای مربوطه به راحتی اخذ گردد و همچنین مدرک زبان المانی نیز الزامی میباشد.

   پاسخ
 56. Azer گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای دکتر ملک پور محترم،بنده و همسرم قصد زندگی در اروپا را داریم و برای این منظور با توجه به توضیحات شما اخذ پذیرش تحصیلی را انتخاب کرده ایم

  خودم:
  ۲۶ سال سن
  متاهل
  ۳سال سابقه کار در رشته تحصیلی بدون بیمه و قرار داد و فیش حقوقی!
  آخرین مدرک تحصیلی لیسانس (کارشناسی ناپیوسته)معماری از دانشگاه آزاد با معدل ۱۴.۵۰

  همسرم:
  ۲۰ سال سن
  معدل دیپلم ۱۸
  معدل پیش دانشگاهی ۱۷
  در حال حاضر دانشجوی ترم ۳ روان شناسی دانشگاه آزاد با معدل ۱۷ در هر ترم

  کل سرمایه ما ۹۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان در حال حاضر و ۸۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان تا ۲سال آینده به دستم میرسد (البته در ایران یک خانه و لوازم زندگی باقی میماند)

  ((اینها نتایج تحقیقات بنده هست، اما در نهایت نظر کارشناسی شما برای بنده اهمیت بسیار بالایی در تصمیم گیری دارد))

  ایتالیا را به علت نبود کار و ریسک گرفتن اقامت پس از تحصیل نمیپذیرم

  آلمان را به علت اینکه همسرم دانشجوی لیسانس دانشگاه آزاد هستند و تا جایی که بنده متوجه شدم فقط از کالج میتوانند پذیرش بگیرند و و در طول ۲سال کالج اجازه کار ندارند،بنابراین به علت کمبود بودجه جهت پرداخت هزینه زندگی نمیتوانم آلمان بروم

  و در مورد اتریش نیز نمیدانم بازار کار جهت اخذ اقامت پس از تحصیل چگونه است و اینکه طبق فرمایش خودتان به علت بدنامی ایرانیان در اتریش دریافت پذیرش و ویزا مشکل شده

  از وقتی که گذاشتید سپاسگزارم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه به شرایط شما امکان اخذ ویزای کار یا ویزاهای تحصیلی برای کشورهایی نظیر کانادا، هلند، دانمارک و … وجود دارد که بسته به شرایط شما هر یک از این کشورها باید مورد بررسی قرار گیرد. ما به شما مشاوره تخصصی در این زمینه را توصیه میکنیم. در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 57. نازنین گفته:

  سلام من در حال حاضر دانشجوی سال سوم مقطع کارشناسی زبان انگلیسی در دانشگاه دولتی هستم ۲۱ساله ام وامکان دریافت مدرک آیلتس تا نمره ی هفت و هفتو نیم رو دارم میخواستم بدونم شرایط اخذ ویزای تحصیلی در مقطع ارشد در دانشگاه های فدرال رو دارم یا نه؟سپاس از شما

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. بله امکان اخذ ویزای تحصیلی برای شما وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 58. حمیدرضا محمدپور گفته:

  سلام خدمت شما و عرض خسته نباشید و تبریک سال نو
  بنده لیسانس پرستاری دارم و دارای کارت پایان خدمت،سن25سال
  لیسانس از دانشگاه دولتی گرفتم ولی متاسفانه معدل پایین حدود 14
  قصد مهاجرت شغلی به المان دارم،و یا اگه بشه مهاجرت تحصیلی و همزمان با تحصیل مشغول به کار پرستاری بشم،ممنون میشم راهنمایی کنید،تشکر فراوان

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. میزان سابقه کار مرتبط با رشته شما برای اخذ ویزای کار این کشور باید مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 59. امیر گفته:

  سلام میخواستم بدونم چجوری باید درخواست پذیرش بکنی از دانشگاه المان و آیا دانشگاه علمی کاربردی مورد تایید هست یا خیر ممنون‌ میشم زود جواب بدید.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 60. مونا گفته:

  با سلام. با توجه به طولانی بودن زمان انتظار ویزای دانشجویی و همچنین زمان بر بودن اخذ این ویزا آیا کسانی که بیش از ۳ ماه (مثلا ۷ ماه) قبل از سفر و شروع کلاسهایشان وقت مصاحبه دارند دچار مشکل خواهند شد؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 61. MiNa گفته:

  با سلام خدمت شما. من در آلمان اقامت دارم از طریق ازدواج؛ و مشغول گذراندن سطح B2 زبان آلمانی هستم. از ایران دیپلم ریاضی, دیپلم کامپیوتر, لیسانس اقتصاد بازرگانی رو دارم و در رشته طراحی معماری داخلی مشغول به تحصیل بودم و دو ترم به اتمام درسم باقی بود که به آلمان اومدم.
  و اکنون باید مسیر خودم رو تعیین کنم. من برای اینکه اول معلوم بشه که در چه سطحی از سطوح تحصیلات آلمانی قرار دارم , چکار باید کنم و از کجا شروع کنم.
  چون طبق تحقیقاتم برای رشته های مرتبط با معماری داخلی باید در سطح بالاتری از موقعیت تحصیلی قرار داشت.
  سپاسگزار خواهم بود از اینکه راهنمایی ام کنید.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 62. سودابه گفته:

  با سلام من ۲۷ سالمه لیسانس مهندسی شیمی گرایش مهندسی طراحی فرایند صنایع نفت با معدل ۱۳/۳۰از دانشگاه ازاد قوچان هستم و فارغ التحصیل مهندسی شیمی گرایش مهندسی پلیمر با معدل ۱۸/۷۴از دانشگاه ازاد شاهرود هستم یک مقاله ی ISIدارم که در الزویر چاپ شده مدرک زبان ندارم و شروع کردم به تازگی.به شدت علاقه من به ادامه تحصیل خارج از ایران هستم اما نمیدونم چطوری و از کجا شروع کنم امکان تغییر رشته دارم؟بهتر برای چه مقطعی اقدام کنم.مدارک ورزشی هم دارم مثلا مربی گری بین المللی TRXدارم مدرک ایروبیک و تکواندو دارم این مدارک هم مفید هست یا خیر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه به شرایط شما امکان ادامه تحصیل در رشته مرتبط با رشته تحصیلی و رشته های غیر مرتبط نظیر رشته های مدیریت و بیزینس برای شما وجود دارد. افزایش سطح زبان برای ادامه تحصیل در این کشور مورد نیاز است. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 63. عرفان گفته:

  با سلام
  بنده با معدل دیپلم ۱۸ و معدل پیش داشنگاهیه ۱۷ خواسنار تحصیل رشته های پزشکی{ترجیحا دندانپزشکی } در خارج از ایزان میباشم
  خواستم ببنم برای حصی در رشته مذکور زبان آلمانی لازم است یا زبان انگلیسی ؟
  و شنیدم یک آزمون داخلی وجود دارد . و اینه سختی این آزمون چقدر است و شانس قبولی در این آزمون چند درصد میباشد

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. برای تحصیل در کشور آلمان مدرک زبان آلمانی مورد نیاز است و نیاز به سپری نمودن آزمون ورودی می باشد. قبولی در این آزمون به خود شما وابسته است. برای اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 64. علی گفته:

  سلام و خسته نباشید به جناب ملک پور
  بنده ۲۰ سالمه و لیسانس ناپیوسته مهندسی عمران از دانشگاه سراسری دارم و معدلم ۱۴٫۵ میباشد میخواستم بدونم ویزای تحصیلی از کشور آلمان و اتریش میتوان دریافت کرد

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. بله در صورت داشتن مدرک زبان برای کشور آلمان یا دانش زبان کافی برای کشور اتریش امکان اخذ ویزای تحصیلی برای شما وجود دارد. برای اطلاع از شرایط هر یک کشورها پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 65. ندا گفته:

  سلام من ۱۸سالمه و سال چهارم تجربی هستم …اما معدل کتبی ددیپلمم ۱۲هست ولی میتونم معدل ترم دوم سال چهارمم رو بالا بگیریم …آیا با این شرایط میتونم برای کالج های آلمان و در نهایت دانشگاه هاش هاش رشته دندانپزشکی پذیرش بگیرم ؟؟؟؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. اخذ پذیرش از کشور آلمان به مدرک زبان شما، نمرات و معدل شما وابسته است. معدل شما خوب نیست و معدل کتبی سال سوم و چهارم شما باید مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 66. وحید عمران گفته:

  با سلام خدمت دکتر ملک پور و همکاران محترم.من لیسانس علوم آزمایشگاهی از دانشگاه سراسری با معدل۱۶/۱۰ مجرد و ۲۶ساله و دارای یک مقاله داخلی با یکسال و نیم سابقه کار مرتبط در بیمارستان هستم و قصد ادامه تحصیل رایگان در آلمان یا اتریش را دارم و در حال اتمام کلاسهای زبان آیلتس هستم.سوال اول بنده اینکه بنظر شما برای ادامه تحصیل در این دو کشور مذکور با ۷۰میلیون تومان سرمایه اقدام داشته باشم؟با توجه به این که حتما قصد کار حین تحصیل را دارم.سوال دوم بنده اینکه چون قصد ادامه زندگی بعد از تحصیلات در این کشورها را دارم آیا برای ارشد اقدام کنم یا برای لیسانس؟چون بلعد از اتمام تحصیل قصد کارکردن مرتبط با رشته فارغ التحصیلی را دارم . سوال سوم بنده اینکه از یکی از دفاتر همکار شما در داخل کشور شنیدم که مدت زمان حدودی برای وقت سفارت آلمان ۲۰ ماه هست؛آیا این قضیه صحت دارد؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   در حال حاضر سفارت آلمان سیستم وقت دهی آن بسیار طولانی شده است . شرایط اولیه شما مناسب به نظر میرسد ولی بهتر است با ما تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شرایط شما را بررسی نماییم و به صورت دقیق شما را راهنمایی نماییم . بعد از فارغ التحصیل شدن در آلمان یا اتریش میتوانید مشغول به کار شوید و کارت اقامت خود را دریافت نمایید

   پاسخ
 67. موسی بلالی اوصیاء گفته:

  با عرض سلام و ادب خدمت جناب آقای دکتر و همکاران گرامی
  بنده لیسانس و فوق لیسانس مهندسی مکانیک با مدرک آیلتس ۶، دارای سه مقاله ISI و دو ثبت اختراع داخلی با سن ۲۹ سال و مجرد هستم. سوالات خودم رو به چند دسته تقسیم میکنم تا شاید به سوالات خیلی از دوستان نیز پاسخ داده شود:
  نخست: چنانچه بنده از دانشگاهی پذیرش دکتری به همراه فاند (TV E-L 13 100% و یا ۶۰% و….) بگیرم و پس از حضور در آلمان و گذشت به عنوان مثال یک سال از دوره دکتری موفق به عقد قررداد کاری با شرکتی در آلمان شدم، میتوانم ویزای دانشجویی خودم را در خود آلمان (بدون نیاز به برگشت به ایران، به دلیل پروسه سخت و زمانبر سفارت آلمان در ایران) تبدیل به ویزای کاری کنم و پروسه بلو کارت را شروع کنم یا خیر؟
  دوم: آیا پروسه ذکر شده در بند بالایی برای حالت تحصیل در مقطع فوق لیسانس هم امکان پذیر است؟
  سوم: بحث دیپوزیت پول در حساب برای مقطع فوق لیسانس: بنده شنیده ام که در برخی از شهرهای آلمان نیاز به دیپوزیت پول در حسابی در آلمان نمی باشد و تنها با ارائه گردش حساب در ایران میتوان پروسه اخذ ویزا و معرفی به شهرداری آن شهر جهت اخذ اقامت قانونی در آن شهر را انجام داد. حالا سوال من اینجاست که در صورتی که این حرف درست باشد آیا آن مبلغ پول در حسابی در ایران باید بلوکه شود یا نیازی به بلوکه کردن پول در ایران نیست؟ همچنین شما فرموده بودید که گردش سه ماهه کافی ست، مبلغ گردش در سه ماه باید چه میزان به یورو باشد؟ وآیا شهرهای اشتوتگارت و اسلینگن و بطور کلی شهرهای ایالت بادن ووتنبرگ شامل این قانون میشوند؟
  چهارم: چنانچه کسی به منظور کار پیدا کردن بخواهد از طریق ویزا دانشجویی اقدام کند، آیا هیچ برتری برای این پروسه (منظور هم برای کارفرما و هم برای جوینده کار) برای ویزا جاب سیکر نسبت به ویزای دانشجویی وجود دارد و یا اینکه با هر دوی این ویزا ها میتوان براحتی با شرکتی قرارداد بست؟ این سوال را ازین باب پرسیدم چون با بررسی شرایط خودم روش اقدام تحصیلی و سپس جستجو کار در آلمان را کم ریسک تر دیدم.
  با سپاس فراوان از جنابعالی و شرمنده از اطاله کلام بنده، چون قصد بنده روشن شدن برخی سوالات برای خودم و همچنین برخی از دوستان هم مسیرم در این مسیر پر مخاطره و جذاب بوده است.
  شاد و پیروز باشید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   سلام و عرض ادب
   در کل باید به این نکته اشاره کرد که دریافت فاند از دانشگاه های آلمان دارای شرایط خاصی است زیرا هر دانشگاه با دانشگاه دیگر شرایط متفاوتی است و باید توسط خود شما بررسی گردد . تغییر ویزای دانشجویی به ویزای کاری نیز باید بررسی گردد تا بتوان پاسخ قطعی و دقیق تری به شما ارائه کرد . بهتر است با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم راهنمایی بهتری به شما ارائه دهیم .

   پاسخ
 68. مهدی گفته:

  سلام من سال نود دیپلم و سال نود و یک پیش دانشگاهی گرفتم و بعدش رفتم دانشگاه ازاد اما بعد از یک ترم چون به رشتم علاقه نداشتم انصراف دادم و بعد دوباره در یک رشته دیگر در دانشگاه ازاد ادامه تحصیل دادم که بازم به دلایلی موفق نبودم و سال نود و پنج از دانشگاه انصراف دادم و ادامه ندادم از سربازی هم معاف هستم . بعد از انصراف از دانشگاه ازاد چون معدل پیشم خوب نبود توی امتحانات بزرگسالان شرکت کردم و مدرک پیش دانشگاهی انسانی با معدل ۱۸ گرفتم. از بعد از عید هم دارم میرم کلاس زبان المانی و فعلا مدرک a2 رو دارم اما دارم ادامه میدم تا b2 رو هم بگیرم. با این شرایط من میتونم بعد از گرفتن مدرک المانی واسه مهر سال دیگه در مقطع کارشناسی حقوق واسه ادامه تحصیل در المان اقدام کنم ؟ البته منظورم واسه دانشگاه های رایگان المان هست نه اونا که مبلغ زیادی پول باید پرداخت کرد. مدرک قبولی توی کنکور هم لازم هست یا نه؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید. و اینکه موسسه شما کارای اخذ ویزای تحصیلی رو انجام میده یا فقط مشاوره میدین؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   جهت تحصیل در دانشگاه های آلمان در حال حاضر نیاز به مدرک آلمانی قبل از هر گونه اقدام وجود دارد . البته ما شرایط ویژه ای برای آموزش زبان آلمانی داریم ولی باید این موضوع را در نظر بگیرید که اگر قصد دریافت پذیرش تحصیلی برای سال بعد از کشور آلمان را دارید ممکن است تمامی قوانین تغییر پیدا نماید . میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در کشور آلمان با دفاتر مستقل در ایران یا سایر دفاتر در تمامی نقاط جهان تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 69. سعید گفته:

  سلام بنده دیپلم فنی کاردانیو کارشناساسی نرم افزار دارم واسه تحصیل برای در رشته پزشکی برم المان ممنون میشم راهنماییم کنین که باید چیکار کنم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای تحصیل در کشور آلمان نیازمند مدرک زبان آلمانی هستید که البته هر رشته نیازمند سطح خاصی است. البته برای شما شرایط ویژه ای داریم که میتوانید جهت اطلاع از آن با دفاتر ما در تمامی نقاط ایران یا دفتر مرکزی Mie تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 70. علی گفته:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من مدرک B1 زبان آلمانی دارم. مدرک رانندگی لیفتراک دارم. مدرک هتل داری دارم. اما مدرک دانشگاهی ندارم. دیپلم دبیرستان دارم. و نهایتن میتونم ۶ هزار یورو ببرم. کسی ندارم در خارج کشور. و سابقه کاری ندارم. ۲۶ ساله هستم.
  میتونم ویزای کار کشور آلمان بگیرم؟
  خواهش میکنم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   امکان دریافت ویزای کار باید برای شما بررسی گردد زیرا شما مدرک دیپلم دارید و این مورد باید بررسی گردد . میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش یا سایر دفاتر تماس حاصل بفرمایید .

   پاسخ
 71. نگین دهقانی گفته:

  سلام خسته نباشید ممنون از مطالب خوبتون
  من ۲۲ سالمه لیسانس مهندسی شهرسازی از دانشگاه سراسری با معدل ۱۷/۴۰ دارم و می خوام برای ادامه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد برم آلمان با همسرم تا دو ماه دیگه مدرک a1 میگیرم چقدر شانس دارم؟ و کی اقدام کنم؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   دانشگاه های کشور آلمان به صورت معمول نیاز به مدرک B1 به بالا دارند و در بعضی از مواقع حتی نیاز به B2 . برای شما پیشنهاد ویژه ای داریم شما میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا از این پیشنهاد مطلع گردید .

   پاسخ
 72. محمد گفته:

  سلام و عرض ارادت خدمت دکتر ملک پور عزیز ، و همکاران ایشان .
  من الان در مقطع دیپلم ،پیش تجربی هستم میخوام برای گرفتن پذیرش در کالج های کشور آلمان اقدام کنم .و بعدش هم طبیعتأ برای دانشگاه . میخواستم بدونم حداقل معدل های من باید چه حدودی باشه که بتونم اقدام کنم ? مدرک b1 آلمانی هم دارم . بعد پروسه گرفتن پذیرش حداکثر چند ماه طول خواهد کشید ? یک بار به دفاتر همکار شما مراجعه کردم گفتند که معدلم پایین هستش باید در ابتدا برای کالج های اتریش اقدام کنم بعدش برای دانشگاه در المان . چندین بار سوال پرسیدم اما جوابی نیست . ممنون میشم راهنماییم کنید با سپاس فراوان. یاعلی (ع)

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   شرایط خود را به صورت کامل ذکر نکرده اید . لطفا شرایط خود را ذکر نمایید از جمله سن و معدل خود …. میتوانید شرایط را در همین بخش ذکر نمایید یا برای دریافت مشاوره بهتر و رایگان با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 73. شیدا گفته:

  سلام.من و همسرم هر دو ۳۳سالمونه و ی بچه ۲.۵داریم.قصد مهاجرت از ایران رو داریم.در حال حاضر هم من و هم همسرم درحال تقویت زبانمون هستیم تا مدرک ایلتس بگیریم.من فارغ التحصیل فوق لیسانس فیزیک اتمی هستم پروژم در زمینه نانواپتوالکترونیک بوده و جزوهمایتهای تشویقی دولتی بوده ۴مقاله داخلی داشتم اماisiندادم هرچند الان پیگیرم که مقالهisi هم بدم.و ۶سال هم از فارغ التحصیلیم گذشته.همسرم هم کارشناسی برق داره و ۱۲سال سابقه کار در تولید تابلوبرق.میخوام بدونم بعد گرفتن مدرک زبانمون ایا ما شانسی برای مهاجرت از طریق بورس تحصیلی یا ویزای کاری داریم و اینکه اگه داریم برای چه کشورهایی؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   امکان دریافت ویزای جست و جو کار برای شما یا همسر شما وجود دارد ولی باید شرایط دقیقا بررسی گردد تا بتوان پاسخ بهتر و دقیقتری به شما ارائه نمود . شرایط دریافت بورس تحصیلی هم به این صورت است که هر دانشگاه با دانشگاه دیگر متفاوت است . شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در هر دو مورد با دفاتر ما در تمامی نقاط ایران و جهان تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 74. محمد گفته:

  سلام من سال دیگه دیپلم میگیرم میخواستم بدونم اگه بخوام بیام المان واسه ادامه تحصیل باید چقدر هزینه کنم؟؟؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   هزینه ها گوناگون است و حتی ممکن است بتوان برای شما در دانشگاه های رایگان پذیرش دریافت کرد . باید شرایط شما دقیقا بررسی گردد تا بتوان جواب دقیقتری به شما ارائه کرد . شما میتوانید شرایط خود را در اینجا ذکر نمایید یا با دفاتر ما در تمامی نقاط ایران و جهان تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 75. bita گفته:

  با سلام. من۳۱ساله دارای مدرک دیپلم با معدل ۱۷ به بالا و کارشناسی با معدل ۱۵ به بالا در رشته حسابداری و مدرک کارشناسی ارشد با معدل ۱۶ به بالا در رشته حسابداری می باشم. آیا شرایط ادامه تحصیل در آلمان را دارم؟؟؟؟ کدام روش بهترین روش است؟؟ به کالج بروم؟ مدرک کارشناسی مجدد در آلمان بگیرم؟؟؟ یا می توانم در مقطع ارشد آنجا ادامه تحصیل دهم؟؟ آیا باید حتما در رشته حسابداری در آلمان تحصیل کنم؟؟؟
  اگه امکان داره راهنمایی بفرمائید؟؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   اگر شما مایل به ادامه تحصیل در مقطع دکترا باشید باید این مورد را به اطلاع برسانیم که دریافت پذیرش در کل در مقطع دکترا دارای پیچیدگی های خاصی است که باید از قبل از هر گونه اقدام از آنها مطلع باشید . آیا مدرک زبان دارید ؟ خیر به طور کلی نیازی نیست که حتما در رشته های قبلی خود تحصیل نمایید ولی در صورت تعویض رشته ممکن است مقدار دروس پیش نیاز به شما اضافه گردد یا حتی دانشگاه تصمیم بگیرد که به طور مثال دو ترم از کارشناسی ارشد را مجددا مطالعه بفرمایید . شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما در تمامی نقاط ایران و جهان تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 76. امیر انصاری گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم آیا برای دریافت ویزای مقطع کارشناسی ارشد محدودیت سنی وجود دارد؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   با توجه به رشته درخواستی شما و موارد مختلف دیگر باید بررسی گردد تا بتوان پاسخ قطعی داد . جهت دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با دفتر مرکزی MIE یا سایر دفاتر ما در تمامی نقاط ایران و جهان تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 77. امیر حسین شوقی گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای دکتر ملک پور . من همیشه پیگیر اخبار مهاجرتی از طریق کانال شما و همکارانتون هستم. متاسفانه بعد از کلی تحقیق هنوز به نتیجه ایده ال نرسیده ایم .بنده امیر حسین شوقی لیسانس معماری از دانشگاه ازاد با معدل ۱۴ هستم میخواستم برای ارشد مدیریت به کانادا اقدام کنم شرایط پذیرش بزای ارشد از دانشگا ههای کنادا رو دقیق میخواستم بدونم . از همه مهم تر شرایط همراه (همسرم) هزینه تحصیل و زندگی و در آخر آقای دکتر یک سری کورس ها (فنی و حرفه ای )در استان کبک هستند که پذیرش انها راحت و منجر به اقات میشه اگه امکانش هست در مورد اون هم مارو اهنمایی بفرمایید .از لطف بی کران شما بی نهایت متشکرم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام برای تحصیل در کشور کانادا نیاز به این داریم که مقدار اطلاعات از شما داشته باشیم . لطفا اطلاعات خود را دراینجا ذکر نمایید یا با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 78. nima گفته:

  سلام ۲۴ سالمه ، فوق دیپلم نرم افزار کامپیوتر از دانشگاه سراسری با معدل ۱۶ . حرفه کاری عکاسی ، فیلم برداری ، کار با افترافکت و پریمیر به مدت ۶ سال است . خدمت سربازی هم رفتم . ۱ سال بطور جدی قصد رفتن و اقامت کشوری خوب رو دارم به طور جدی دفتری نیست زنگ یا حضوری نرفته باشم حتی دفتر آقای ملک پور تهران … خیلی راهنمایی دقیق و خوبی میخوام چه از طریق ویزای کار یا تحصیل البته از اونجایی که برای کار هرچقدر قوی باشیم به اونجایا نمیرسیم … ممنون میشم اگه وقت شریفتون رو به طور مستقیم بذارید…نیما از رشت

  پاسخ
 79. میلاد سلمانی گفته:

  سلام وقت بخیر من فوق دیپلم فنی و حرفه ای برق صنعتی از دانشکده روزانه هستم قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور آلمان رو دارم … و ۲۲ سالمه… شرایط ممکنه یا خیر؟ اگر هست چه کنم؟

  پاسخ
 80. parinaz گفته:

  سلام وقت بخیر. من ۱۹ سال دارم و دانشجوی رشته مامایی سراسری هستم.من میتونم برای ادامه تحصیل ب آلمان برم؟ اگه مدرک زبان آلمانی بگیرم. چقد زمان لازمه تا بتونم ب آلمان برم؟ وآیا میتونم از تحصیل رایگان بهره مند بشم همراه با خوابگاه.

  پاسخ
 81. Mahdi Ahmadi گفته:

  با سلام،یک دنیا تشکر از ملک پور وراهنمایی هاتون راجع به نحوه مهاجرت برای افغان ها و توضیحات و جواب های کامل تون.من مدرک زبان المانی b1دارم و پیش دانشگاهی را هم در ایران تحصیل کردم.۱۹ سال سن دارم و میخواستم بدانم ایا امکانش هست از طریق موسسه برای المان اقدام کنم؟ویا بورسیه تحصیلی برای کارشناسی؟در ضمن میخواستم توضیح مختصری هم در مورد پیدا کردن محل اقامت با قیمت پایین هم در المان بدهید.با تشکر.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 82. مهدی حاجیلو گفته:

  با عرض سلام و احترام
  در رابطه به تحصیل پسر شش ساله خودم در آلمان و یا هلند راهنمایی بفرمائید ممنون میشم
  مدرک تحصیلی خودم کاردانی متالورژی و همسرم مهندسی نرم افزار کامپیوتر هست
  و حدود ۱۷ سال هست که صاحب کارگاه تولیدات ام دی اف و کابینت سازی مشغولم
  ۵ کارگر بیمه شده دارم و حدودا دو سال قبل ویزای ۱۷ روزه آلمان گرفتم
  در رابطه با اشتغال خودم و تحصیل پسرم ممنون میشیم راهنمایی بفرمائید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 83. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام ، رشته من مدیریت جهانگردی هست و کارشناسی ارشد دارم ، ایا میتونم برای مستر در رشته هتلداری که درواقع مرتبط با رشته اول هست اقدام کنم و ویزای تحصیلی از کشورهای اروپایی و یا سایر کشورها بگیرم؟ با تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 84. ايوب بهرام نژاد گفته:

  با سلام میخواستم بدانم موسسه شما در رابطه با تحصیل در مقطع دبیرستان نیز فعالیت دارد چون فرزندی دارم که میخواهم به المان بفرستم جهت تحصیل در مقطع دبیرستان ممنون میشوم که راهنمایی نمایید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 85. م.جلالی گفته:

  سلام
  سوالی داشتم
  میتوان همزمان با اپلای کردن تغییر رشته هم داد؟؟
  میخوام از لیسانس علوم پایه(فیزیک) برای رشته های مهندسی اقدام کنم،امکانش هست؟؟
  دیدم از علوم پایه و مهندسی به مدیریت دانشگاه زوریخ داره
  اما از علوم پایه به مهندسی هم میشه؟ چه در المان یا کشورهای دیگه…
  با تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 86. Sama گفته:

  سلام
  وقتتون بخیر.

  من میخواستم برای ادامه تحصیل به کشور آلمان برم. رشته تحصیلی من حسابداری(کارشناسی) هست. اما متوجه شدم برای این رشته بهترین کشورها آمریکا، استرالیا و بریتانیا هست. آیا آلمان گزینه مناسبی برای تحصیل در این رشته هست؟ و اینکه بهترین دانشگاه یا دانشگاههای آلمان تو این زمینه کدام است؟

  پاسخ
 87. نسترن گفته:

  سلام من و همسرم می خواییم برای تحصیل در المان مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنیم ، می خواستم بدونم امکانش هست بااطلاعات زبان در حد a1 وارد المان شد و اونجا مدرک زبان المانی گرفت و ادامه تحصیل داد ، اگر میشه هزینه چقدر هست ؟

  پاسخ
  • MIE Writer گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در ایمیل امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم که در ساعات اداری ذکر شده در سایت با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید ، البته درصورت تماس با دفاتر شعبه یک و دو MIE وین در اتریش میتوانید از مشاوره رایگان تلفنی خود شخص جناب آقای دکتر ملک پور بصورت مستقیم بهره مند گردید.
   با احترام فراوان
   و تجدید ادب و احترام

   پاسخ
Rating: 5