تحصیل در مجارستان رایگان

تحصیل در مجارستان رایگان

تحصیل در مجارستان رایگان و ارزان جزو مواردی است که برای بسیاری از دانشجویان سوال بوده است . کشور مجارستان در اتحادیه اروپا واقع شده است و جزو اتحادیه شنگن محسوب میگردد .تحصیل در مجارستان را میتوان یکی از راه های مهاجرت به مجارستان در نظر گرفت که البته راه های بسیار زیادی برای مهاجرت به مجارستان وجود دارد که میتوانید از طریق یکی از این راه ها برای مهاجرت به این کشور زیبا اقدام نمایید.

پیشنهاد میکنیم در ابتدای امر ویدیو موجود در این بخش را که توسط استاد ملک پور دانشجوی دکتر حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین و دانشجوی حقوق تجارت بین الملل در سوئیس و وکیل پایه یک دادگستری در باب تحصیل در مجارستان را مشاهده نمایید تا اطلاعات شما در این باب افزایش پیدا نماید .

فایل تصویری استاد ملک پور در باب تحصیل در مجارستان

video تحصیل در مجارستان رایگان

مجارستان  از محبوبترین کشورهای اروپای شرقی برای مهاجرت  است . که در سالهای اخیر مقصد بسیاری از دانشجویان بین المللی بوده است . هزینه های تحصیل و زندگی پایین در مجارستان یکی از عمده دلایلی است که دانشجویان علاقمند به تحصیل در اروپا  را به مجارستان جذب می کند .

تحصیل در مجارستان رایگان نیست  . در هیچکدام از رشته ها و به هیچ زبانی امکان تحصیل رایگان در مجارستان وجود ندارد . اما هزینه های تحصیل درمجارستان بسیار ارزان است .

هزینه های زندگی در بوداپست پایتخت مجارستان از اکثر پایتختهای اروپایی پایینتر است .

امنیت بسیار بالا برای دانشجویان و داشتن کالجهای زبان متعدد با قیمتهای مناسب یکی از مهمترین دلایل مهاجرت تحصیلی به مجارستان است .

 

در ادامه به بررسی شرایط تحصیلی و رشته های  دانشگاه  بين المللي  و فني و مهندسي  بوداپست  میپردازیم :

دانشگاه بوداپست  معروفترين دانشگاه فني و مهندسي اروپاي مركزي  است . در این دانشگاه به 6 زبان زنده دنيا  ( انگليسي ، آلماني ، فرانسوي ، ايتاليائي ، روسي ، مجاري ) تدريس می گردد . این دانشگاه در سال 1782 تاسيس گردیده است  . 5 استاد معتبر در این دانشگاه     Janos Harsanyi Olah –  Gyula and George Hevesy  –  Eugene Wigner , Dennis Gabor  در فيزيك ، شيمي و اقتصاد  موفق به دریافت جايزه نوبل شده اند .

رشته ها ومقاطع تحصیلی زیر در دانشگاه بین المللی بوداپست ارائه می شود :

دانشكده معماري

دانشكده مهندسي شيمي

دانشكده مهندسي عمران

دانشكده مهندسي الكترونيك و انفورماتيك

دانشكده مهندسي مكانيك

دانشكده حمل و نقل

دانشكده علوم طبيعي و اجتماعي

دانشكده جديد علوم اقتصادي

در این دانشگاه در سه مقطع ليسانس ، فوق ليسانس ، دكترا امکان اخذ پذیرش وجو دارد .

شهريه تحصیلی در مقطع کارشناسی ساليانه 5700در حدود   يورو می باشد .

شهريه در مقطع فوق ليسانس ساليانه  در حدود 8000-6000  يورو می باشد .

دانشگاه فني و مهندسي ميشكولس که در واقع  قديمي ترين دانشگاه مهندسي اروپاي مركزي است :

رشته ها یی که در این دانشگاه تدریس می شود به شرح زیر است :

رشته هاي فني و مهندسي ، كامپيوتر ، موسيقي ، حقوق و علوم انساني  و . . . که تحصیل در این رشته ها  به زبان انگليسي تا مقطع دكترا  می باشد .

شهريه  تحصیل در مقطع ليسانس ساليانه در حدود  5000 يورو می باشد .

كالج بين المللي بوداپست که در واقع  معتبرترين كالج  علوم پزشكي در  اروپاي مركزي است :

در این کالج  دوره هاي  پری مدیکال رشته هاي علوم پزشكي و  دوره پیش دانشگاهی علوم فني و مهندسي و علوم انساني تدریس می شود و دانش آموزان اجازه دارند بعد ا ز فارغ التحصیلی در تمامی دانشگاههای مجارستان تحصیل نمایند .

شهريه تحصیلی در این کالج سالیانه  در حدود 5900  يورومی باشد  .

دانشگاه  پزشكي سملوایز :

در دانشگاه سملوایز رشته هاي پزشكي ، دندانپزشكي ، داروسازي ، فيزيوتزاپي ، تربيت بدني و … به  دو زبان  انگليسي و آلماني تا مقطع دكترا تدریس می گردد.

شهريه رشته هاي تربيت بدني و علوم ورزش در این دانشگاه سالیانه در حدود 6900-4900 يورو می باشد .

شهريه رشته پزشكي دراین دانشگاه در حدود  9500 يورو می باشد .

شهريه رشته دندانپزشكي  در این دانشگاه ساليانه تقریبا  950 يورو گرانتر از رشته پزشكي است  .

برای تحصیل پزشکی در این دانشگاه  قبولي در  دوره پری مدیکال در یکی از کالجها معتبر بوداپست ضروری است .

study تحصیل در مجارستان رایگان

دانشگاه علوم پزشكي آلبرت سنت جورجي در سگت :

در این دانشگاه رشته هاي پزشكي ، داروسازي و پيش دانشگاهي به زبان انگليسي در تمامی مقاطع ليسانس ، فوق ليسانس ، دكترا  ودر تمامي رشته ها تدریس می شود .

 

دانشگاه علوم پزشكي پچ :

در این دانشگاه رشته های پزشكي و دوره پری مدیکال و پيش دانشگاهي پزشكي به زبان انگليسي و  همچنین  رشته های هنرهاي نمايشي و موسيقي تدریس می شود .

شهريه دوره پيش دانشگاهي و پری مدیکال سالیانه در حدود  4400 يورو است .

شهريه ساليانه  رشته های پزشکی در حدود 7700   يورو است .

 

دانشگاه اتوش لورند  :

در این دانشگاه  رشته روانشناسي و زيست شناسي و ادبيات به زبان انگليسي تدریس می

شهريه ساليانه  در این دانشگاه در حدود 6650-5620  يورو است .

دانشگاه دامپزشكي سنت اشتوان :

در این دانشگاه رشته های دامپزشكي به زبان انگليسي تدریس می شود .

هزینه های دوره پری مدیکال سالیانه در حدود  5900 یورو می باشد .

كالج مك دانيل بوداپست  :

در این دانشگاه رشته هاي اقتصاد ، مديريت بازرگاني ، علوم سياسي ، علوم سياسي و اقتصاد ، ارتباطات و . . .به زبان انگليسي تا مقطع ليسانس تدریس می شود .

شهريه در  این دانشگاه تا مقطع ليسانس ساليانه در حدود  6900  يورو است .

شهريه دوره پيش دانشگاهي سالیانه در حدود  5900 يورو است .

كالج سوينبرن بوداپست که در واقع  شعبه دانشگاه سوينبرن استراليا است :

در این دانشگاه  کلیه رشته های مديريت توريسم و مديريت اطلاعات(آي تي) حسابرسي و . . .به زبان انگليسي تا مقطع ليسانس تدریس می شود .

شهريه  تحصیل در این کالج در مقطع ليسانس ساليانه 6000 در حدود 5000  يورو است .

کالج چمپلين بوداپست که در واقع شعبه دانشگاه ورمونت آمريكا است  :

در این کالج کلیه رشته هاي مديريت ، نت ورك و مخابرات ، مديريت هتل و رستوران و . . . به زبان انگليسي و فقط تا مقطع ليسانس تدریس می شود .

شهريه تحصیل در این کالج در مقطع ليسانس ساليانه 6000در حدود 5000  يورو است .

 

دانشگاه دبرسن :

در این دانشگاه  رشته های پزشكي و دندانپزشكي و پيش دانشگاهي پزشكي به زبان انگليسي  تدریس می شود .

شهريه تحصیل دوره پری مدیکال در این کالج سالیانه در حدود 4800 دلار است .

بيمه درماني دانشجويان ، رستوران دانشگاهها ، نظام تحصيلي، هزينه هاي زندگي و مسكن ، آب و هوا در كشور مجارستان

دانشگاههای مجارستان امکانات خوبی به دانشجویان بین المللی ارائه میده و جزو امنترین کشورهای دنیا برای دانشجویان است .در این کشور  بيمه درماني دانشجويان اجباري است . اکثر دانشگاههای مجارستان مجهز به خوابگاه بوده و اکثر دانشجویان ترجیح می دهند در خوابگاه ها سکونت داشته باشند . اما برای عزیزانی که تمایل دارند در آپارتمانهای دانشجویی زندگی کنند هزینه ها به نسبت سایرکشورهای اروپایی بسیار مناسب است .

 

مدارك لازم برای  اخذ پذيرش تحصيلي از دانشگاههای مجارستان :

ترجمه ريز نمرات آخرين مدرك تحصيلي

ترجمه گواهي آخرين مدرك تحصيلي

پاسپورت معتبر

كپي شناسنامه تمام صفحات

 

دانشجويان بعد از ورود به مجارستان باید پس از ثبت نام در دانشگاه در 15 روز از تاريخ ورود نسبت به معرفي آدرس محل زندگي خود به پليس محلي و اخذ كارت اقامت خود اقدام کنند .

تحصیل در مجارستان رایگان و تحصیل در این کشور را میتوان موقعیت مناسبی برای حضور در یک کشور زیبای اروپایی دانست و این موقع برای همه ی دانشجویان در سراسر دنیا فراهم شده است . بهتر است در ابتدای امر این مورد را در نظر داشته باشید که تحصیل در مجارستان تنها یکی از راه های مهاجرت به مجارستان است و شما میتوانید از راه های دیگر مهاجرت استفاده نمایید . باز هم پیشنهاد میکنیم که ویدیو و فایل های صوتی موجود در این صفحه را به صورت کامل مشاهده نمایید تا اطلاعات بیشتری را در این باب کسب نمایید .

10 پاسخ
 1. سلیمان طاهرزاده گفته:

  سلام
  درمورد رشتهای ورزشی تحصیل میشود؟ من میتونم در این رشته تحصیل کنم؟لطفا راهنمایم کنید

  پاسخ
 2. اکبرسپه وند گفته:

  لطف نمایید درموردپذیرش مقطع دکتری مدیریت ورزشی تربیت بدنی ورشته مدیریت بازرگانی وهزینه هاش ومشکلاتش بنده راراهنمایی نمایید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. روحاله گفته:

  سلام و عرض ادب
  میخواستم بدونم برای رشته های هنری از جمله کارگردانی سینما ایا شاخه های مرتبطی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری یا فوق وجود داره و ایا میشه بورسیه گرفت؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله امکان پذیر است باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید از شرایط بورسیه استفاده نمایید . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید همچنین برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و …) مورد بررسی قرار گیرد .

   پاسخ
 4. Maryam گفته:

  درود به شما و همکاران محترمتون
  قبل از هرچیز تشکر میکنم بخاطر اینکه وقت میذارین و ایمیلها رو میخونین و به سوالات ما با صبر و حوصله پاسخ میدین و همینطور از همکارانتون که پاسخگوی سوالات ما به صورت تلفنی هستن هم تشکر میکنم ، همگی (دفتر ایران و وین) با حوصله و محترمانه جوابگو هستند، بسیار ممنونم از راهنماییهاشون.
  لطفا در رابطه با دوره های زبان آلمانی و هزینه های مربوط در مجارستان هم توضیحاتی بفرمایید و سوال بعدیه من در رابطه با هزینه خوابگاه در مجارستانه ، آیا هزینه ایی که برای دانشگاه میپردازیم شامل خوابگاه هم میشه یا اینکه هزینه ی خوابگاه جداست؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار سپاس از شما
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.