تحصیل در سوئیس و بررسی شرایط آن

 • تحصیل در سوئیس و شرایط عمومی
 • تحصیل در سوئیس در مقطع دبستان
 • تحصیل در سوئیس در مقطع دبیرستان
 • تحصیل در سوئیس در مقطع لیسانس
 • تحصیل در سوئیس در مقطع فوق لیسانس
 • تحصیل در سوئیس در مقطع دکترا
 • تحصیل در سوئیس به همراه بورس تحصیلی
 • تحصیل در سوئیس و معرفی دانشگاه های این کشور
 • تحصیل در سوئیس و هزینه های تحصیلی
 • تحصیل در سوئیس و مدارک و شرایط مورد نیاز
تحصیل در سوئیس تحصیل در سوئیس

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل در سوئیس و مقدمه ای بر آن

تحصیل در سوئیس و مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل و نکات مهم آن در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. تمامی نکات مهم و اصلی درباره تحصیل در سوئیس در این مقاله بررسی خواهد شد. ما در این مقاله به طور کلی راه های اخذ ویزای تحصیلی سوئیس را بررسی کرده و به طور گسترده در خصوص تحصیل در سوئیس و شرایط اخذ ویزای تحصیلی سوئیس مباحثی را مطرح کرده و در انتها پیشنهادات خود را ارائه می کنیم. شما همواره می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور در تمامی زمینه های مرتبط با مهاجرت مشاوره تخصصی داشته باشید.

کشور سوئیس کشوری فدرالی و کنفدراسیونی واقع در حوزه شنگن، واقع در اروپای غربی به پایتختی برن، دارای جمعیتی برابر با 8.5 میلیون نفر و وسعتی معادل 41 هزار و 285 کیلومتر مربع می باشد. زبان های رسمی این کشور آلمانی، فرانسوی و ایتالیایی و واحد پولی آن فرانک سوئیس می باشند. دین رسمی این کشور مسیحی می باشد. از جمله شهرهای مهم سوئیس می توان به زوریخ، ژنو و لوزان و بازل اشاره کرد.

مقاله مرتبط

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با تحصیل در سوئیس

video تحصیل در سوئیس

تحصیل در سوئیس و شرایط عمومی آن

تحصیل در سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیل دارای شرایط خاصی است. به منظور اخذ ویزای تحصیلی سوئیس ابتدا می بایست اجازه ورود خود را از اداره مهاجرت سوئیس دریافت کنید. نظام آموزشی بر اساس اعلامیه بولونیا (نظام آموزشی مشترک اروپا) می باشد و شامل مقاطع مختلف تحصیلی از پیش دبستانی تا دکترا می باشد که با نام های Kindergarten  (پیش دبستانی)، Volksschule (دبستان)، Berufslehre (کارآموزی یا هنرستان)، Gymnasium (دبیرستان)، (Universität) دانشگاه و Fachhochschuled   (دانشگاه علمی کاربردی) شناخته می شوند.

تحصیل در دوره پیش دبستانی اختیاری بوده و از سنین 5 تا 6 سال، دبستان اجباری و از 7 تا 15 سال شامل دو گروه Primarschule و Oberstufenschule، دبیرستان اختیاری و شامل دوره های 4.5 و 6.5 ساله دارای دو گروه Gymnasium (دبیرستان) و Berufslehre  (کارآموزی)، و دانشگاه شامل دو گروه Universität  (دانشگاه) و Fachhochschulen  (دانشگاه فنی و حرفه ای) می باشد. تحصیل در مدارس سوئیس رایگان می باشد و دانشگاه های دولتی سوئیس شامل 9 دانشگاه استانی و 2 دانشگاه فدرال مخصوص رشته های فنی می باشد. همچنین تعداد زیادی دانشگاه فنی و حرفه ای استانی در سوئیس وجود دارند.

از جمله امتیازات تحصیل در سوئیس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • وجود دانشگاه های با کیفیت
 • رفاه و خدمات اجتماعی سطح بالا
 • وضعیت اقتصادی بسیار با ثبات
 • عضویت در پیمان شنگن و امکان تردد آسان بدون روادید در این حوزه
 • امکان کار پاره وقت حین تحصیل

تحصیل در سوئیس در مقطع دبستان

تحصیل در سوئیس در مقطع دبستان 8 ساله بوده و سنین 7 تا 15 سال را شامل می شود. این دوره به دو گروه تک معلمی 6 ساله به نام Primarschule و دو معلمه 6 ساله شامل 3 گروه 2 ساله به نام Oberstufenschule می باشد که به ترتیب skunddarschule, Realschule و Oberschule نام دارند. در پایان این دوره مدرک پایان تحصیلات دوره دبستان به دانش آموزان جهت ورود به مقطع دبیرستان اعطا می شود.

تحصیل در سوئیس در مقطع دبیرستان

تحصیل در سوئیس در مقطع دبیرستان 4.5 تا 6.5 سال به طول انجامیده و به دو گروه  Gymnasium (دبیرستان) و Berufslehre (کار آموزی یا هنرستان) تقسیم بندی می شود. تحصیل در مقطع دبیرستان در گروه Gymnasium (دبیرستان) به چندین نوع مدرسه با نام های NG (زبان های معاصر)، MUNG (مدرسه ریاضی و علوم)، SG (تربیت بدنی) و MG (مدرسه هنر) تقسیم بندی شده و در پایان مدرکی تحت عنوان EM و یا دیپلم فدرال جهت ورود به دوره دانشگاه به متقاضیان اعطا خواهد شد.

تحصیل در مقطع دبیرستان در دوره Berufslehre  (کار آموزی یا هنرستان) به 2 دوره 4 ساله تقسیم شده و به دانش آموزان این دوره مهارت هایی از مکانیکی و نانوایی گرفته تا منشی و کتابداری آموزش داده می شود. تحصیل در دوره هنرستان دارای کار حین تحصیل بوده و کلاس ها از یک تا دو روز در هفته برگزار می شوند. در پایان دوره به هنرجویان مدرک فنی به همراه دیپلم M ویژه مدارس جهت ورود به بازار کار و دانشگاه های فنی و حرفه ای اعطا خواهد شد.

همچنین دوره ای تحت عنوان Fachmittelschule یا پیش دانشگاهی برای متقاضیان ورود به دانشگاه های تربیت معلم و دبیری وجود دارند که به مدت 1 سال آموزش های اولیه در این مورد را ارائه می دهند.

تحصیل در سوئیس در مقطع لیسانس

تحصیل در سوئیس در مقطع لیسانس نیازمند داشتن مدرک دیپلم معتبر می باشد. تحصیل در دوره تحصیلات تکمیلی در سوئیس براساس فرآیند و اعلامیه بولونیا (نظام آموزشی واحد اروپا) می باشد. دوره لیسانس در سوئیس 3 ساله بوده و در انتهای دوره به دانشجو مدرک لیسانس مورد تایید وزارت علوم سوئیس اعطا می گردد. امکان کار دانشجویی به مدت 10 ساعت در هفته برای دانشجو وجود خواهد داشت.

تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان آلمانی، ایتالیایی و فرانسه تدریس می شود. مدرک کارشناسی اولین مدرک دانشگاهی است که در یک دانشگاه یا دیگر موسسات آموزش عالی می توان به دست آورد. به طور عمده به دانشجویان دانشگاه در زمینه های علوم طبیعی، علوم انسانی، علوم کسب و کار، علوم مهندسی، ریاضیات و انفورماتیک ارائه می گردد.

تحصیل در سوئیس در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در سوئیس در مقطع فوق لیسانس نیازمند داشتن مدرک لیسانس معتبر و قبولی در همان رشته و مقطع می باشد. تحصیل در دوره تحصیلات تکمیلی در سوئیس براساس فرآیند و اعلامیه بولونیا (نظام آموزشی واحد اروپا) می باشد. دوره فوق لیسانس در سوئیس 1.5 تا 2 ساله بوده و نیازمند قبولی در همان مقطع و رشته می باشد. در انتهای دوره به دانشجو مدرک فوق لیسانس مورد تایید وزارت علوم سوئیس اعطا می گردد. امکان کار دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته برای دانشجو وجود خواهد داشت.

مقطع کارشناسی ارشد یک و نیم یا دو سال به طول می انجامد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی متداول است. برخی از زمینه های مشترک مطالعه برای کارشناسی ارشد در سوئیس شامل امور بین المللی، اقتصاد، مهندسی، علوم کامپیوتر، بازرگانی، ارتباطات و کسب و کار بین المللی است.

تحصیل مهندسی در سوئیس
تحصیل پزشکی در سوئیس
تحصیل داروسازی در سوئیس

تحصیل در سوئیس در مقطع دکترا

تحصیل در سوئیس در مقطع دکترا نیازمند داشتن مدرک فوق لیسانس معتبر و قبولی در همان رشته و مقطع می باشد. تحصیل در مقطع دکترا عموماً به صورت بورسیه بوده و یا دارای شهریه ای بسیار پایین می باشد و به صورت علمی و تحقیقاتی ارائه می شود. گرفتن پذیرش در این دوره نیازمند داشتن سوپروایزر و رزومه علمی، تحقیقاتی وکاری قوی می باشد. تحصیل در دوره تحصیلات تکمیلی در سوئیس براساس فرآیند و اعلامیه بولونیا (نظام آموزشی واحد اروپا) می باشد. دوره دکترا در سوئیس 3 تا 4 ساله بوده و نیازمند قبولی در همان مقطع و رشته می باشد. در انتهای دوره به دانشجو مدرک دکترای مورد تایید وزارت علوم سوئیس اعطا می گردد. امکان کار دانشجویی به مدت 20 ساعت در هفته برای دانشجو وجود خواهد داشت.

پس از اتمام موفقیت آمیز در مقطع ارشد می توان برای شروع کار بر روی پایان نامه به منظور تحصیل در مقطع دکتری اقدام نمود. بررسی مدارک در مقطع دکتری از اول فوریه شروع می شود و تا ۱۵ فوریه به طول می انجامد. ممکن است مدرک تحصیلی شما از دانشگاه با رتبه بالا باشد ولی بعد از بررسی مدارک برای دکتری نتوانید پذیرش را از دانشگاه دریافت کنید. تحصیل دکترا در رشته های کامپیوتر، برق و مکانیک بیشترین داوطلب را دارد و در نتیجه پروسه طولانی تری نسبت به بقیه رشته ها خواهد داشت. 

تحصیل در سوئیس به همراه بورس تحصیلی

تحصیل در سوئیس از طریق بورسیه تحصیلی به دو نوع بورسیه نخبگان برای دانشجویان بین المللی و بورسیه پژوهشی دکترا توسط 10 دانشگاه غیر فنی و چند دانشگاه فنی سوئیس در دوره دکترا ارائه می شود و شامل تمامی هزینه های تحصیلی بعلاوه کمک هزینه زندگی می باشد. اخذ این بورسیه دشوار بوده و ویژه دانشجویان دارای رزومه تحصیلی و تحقیاتی بسیار قوی می باشد و عموماً مراحل پذیرش توسط دانشجو و با گرفتن سوپروایزر صورت می پذیرد. این بورسیه شامل ماهیانه 1920 فرانک سوئیس کمک هزینه بعلاوه 300 فرانک ماهیانه کمک هزینه مسکن و کارت حمل و نقل 1.5 ساله می باشد. این دوره ها 3 ساله بوده و ویژه متولدین 31 دسامبر 1983 به بعد می باشد.

اسامی  دانشگاه هایی که خدمات بورسیه به دانشگاه های بین المللی ارائه می دهند به شرح زیر می باشد:

دانشگاه های غیر فنی دانشگاه های فنی
بازل EPFL
برن ETHZ
فرایبورگ IHEID
ژنو
لوزان
لوکرن
نوشاتل
سنت گالن
زوریخ
دلاسویزرا ایتالیانا

مهلت اقدام برای این بورسیه از 2 آگوست تا 15 نوامبر هر سال می باشد.

تحصیل در سوئیس و معرفی دانشگاه های این کشور

تحصیل در سوئیس در دانشگاه های غیر فنی و فنی این کشور امکانپذیر می باشد. دانشگاه های سوئیس دارای سطح علمی بالایی بوده و از نظام آموزشی اروپا پیروی می کنند.

دانشگاه های کشور سوئیس به دو گروه دانشگاه (University) ارائه شده توسط کانتین ها (استان های فدرال)  و دانشگاه فنی و حرفه ای (University of Applied Sciences) تقسیم بندی می شوند. ورود به دانشگاه های فنی و حرفه ای از طریق دوره Berufslehre (کار آموزی یا هنرستان) امکان پذیر می باشد. این دانشگاه ها از نظام آموزشی کار حین تحصیل و یا حرفه محور پیروی می کنند و دانشجو تنها 1 تا 2 روز از هفته را به حضور در دانشگاه اختصاص می دهد و باقی سه روز آموزشی را به کار می پردازد. این دوره ها 6 ساله بوده و عموماً توسط دانشگاه های دولتی فدرال ارائه می شوند.

از جمله رشته های پرطرفدار در سوئیس می توان به حقوق، علوم سیاسی، علوم اقتصادی، رشته های فنی و مهندسی مانند مکانیک و برق اشاره کرد.

در ادامه به معرفی دانشگاه های این کشور خواهیم پرداخت:

 • دانشگاه بازل University of Basel
 • دانشگاه برن University of Bern
 • دانشگاه فرایبورگ University of Fribourg
 • دانشگاه ژنو University of Geneva
 • دانشگاه لوزان University of Lausanne
 • دانشگاه لوکرن University of Lucrene
 • دانشگاه نوشاتل University of Neuchâtel
 • دانشگاه سنت گالن University of St. Gallen
 • دانشگاه زوریخ University of Zurich
 • دانشگاه دلاسویزرا ایتالیانا Università della Svizzera italiana
 • دانشگاه EPFL Swiss Federal Institute of Technology Lausanne (EPFL)
 • دانشگاه ETHZ Swiss Federal Institute of Technology Zurich (ETHZ)
 • دانشگاه IHEID Graduate Institute of International and Development Studies (IHEID)
 • دانشگاه فنی و حرفه ای سوئیس غربی University of Applied Sciences Western Switzerland
 • دانشگاه فنی و حرفه ای برن Bern University of Applied Sciences
 • دانشگاه فنی و حرفه ای سوئیس شرقی University of applied Sciences Eastern Switzerland
 • دانشگاه فنی و حرفه ای و هنر سوئیس جنوبی University of Applied Sciences and Arts of Southern Switzerland
 • دانشگاه تربیت مدرس Universities of teacher education

تحصیل در سوئیس و هزینه های تحصیل

تحصیل در سوئیس در سه نوع دانشگاه های دولتی، خصوصی و بورسیه امکان پذیر می باشد. تحصیل در سوئیس در مقاطع مختلف تحصیلی مستلزم شهریه بوده و این شهریه بسته به نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی و رشته متغیر می باشد.

تحصیل در سوئیس در مدارس بین المللی عموماً به صورت خصوصی بوده و هزینه ای در حدود 58000 یورو برای دانش آموز در بر خواهد داشت. این هزینه برای تحصیل در سوئیس در مقطع لیسانس در دانشگاه های دولتی بین المللی سالیانه بین 800 تا 1300 یورو خواهد بود. همچنین تحصیل در سوئیس در مقطع تحصیلی فوق لیسانس هزینه ای در حدود 1600 یورو سالیانه برای دانشجو در بر خواهد داشت. تحصیل در سوئیس در دوره دکترا عموماً به صورت بورسیه بوده و کمک هزینه ای نیز بسته به نوع دانشگاه محل تحصیل و رشته تحصیلی به دانشجو اعطا می گردد. همچنین دانشجویان این دوره موظف به انجام کار تحقیقاتی با حقوق در حین تحصیل خواهند بود.

همچنین تحصیل در دانشگاه های خصوصی در سوئیس هزینه ای بین 1500 تا 16000 یورو در سال در بر خواهد داشت.

هزینه زندگی در سوئیس برای یک نفر در ماه بسته به سبک زندگی از 650 تا 2500 یورو متغیر خواهد بود.

همچنین هزینه اجاره مسکن در سوئیس ماهیانه بین 450 تا 1000 یورو خواهد بود. لازم به ذکر است هزینه بیمه دانشجو بین 250 تا 330 یورو خواهد بود.

تحصیل در سوئیس و مدارک و شرایط مورد نیاز

به منظور تحصیل در سوئیس و اخذ ویزای تحصیلی سوئیس داشتن و ارائه مدارک مورد نیاز جزو الزامات می باشد که در ادامه به فهرست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی سوئیس یا ویزای نوع D خواهیم پرداخت:

 • فرم درخواست ویزا
 • عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر به میزان حداقل 90 روز
 • انگیزش نامه
 • پروپوزال تحقیقاتی
 • تاییدیه داشتن سوپروایزر
 • 2 عدد توصیه نامه از دو استاد مختلف دانشگاه محل تحصیل در مقطع قبلی
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • رسید پرداخت شهریه دانشگاه
 • رسید میزان تمکن مالی به صورت سپرده در بانک جهت دوران تحصیل

برای همه دانش آموزانی که بیش از سه ماه قصد اقامت در سوئیس دارند، بیمه درمانی اجباری است، اما برای دانش آموزان اتحادیه اروپا مراقبت های اولیه پزشکی با استفاده از کارت بیمه درمانی اروپا در دسترس است. سوئیس یک کشور بسیار امن برای زندگی در نظر گرفته شده و جرم و جنایت خشونت آمیز در سوئیس نادر است. اگر چه جنایات تفنگ پایین است، سوئیس یکی از بالاترین نرخ سرانه مالکیت اسلحه در جهان دارد. 

 • شرایط اخذ ویزای جستجوی کار پس از تحصیل و ویزای همراه

  امکان دریافت ویزای جستجوی کار پس از تحصیل با اعتبار 6 ماه برای فارغ التحصیلان بین المللی دانشگاه های سوئیس وجود خواهد داشت.

  بردن همراه از طریق ویزای تحصیلی سوئیس تنها با داشتن مجوز اقامت دائم سوئیس با نام C امکان پذیر خواهد بود که پس از 10 سال زندگی در این کشور قابل دریافت خواهد بود. در نتیجه تنها می توان از طریق دریافت ویزای کوتاه مدت B سوئیس بدون امکان کار با اعتبار نهایت 1 سال اقدام به زندگی در کنار دانشجو نمود.

اقامت پس از تحصیل در کشور سوییس
تحصیل دکترا در سوئیس
هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس
تحصیل در سوئیس و سخن پایانی

تحصیل در سوئیس و تمامی موارد مرتبط با آن در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت. شرایط تحصیل در سوئیس و اخذ ویزای تحصیلی سوئیس نیازمند دقت فراوان بوده و لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای تحصیلی سوئیس و اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیل و همچنین راه های مهاجرت به سوئیس و سایر مقالات مرتبط با سوئیس می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل کرده و در خصوص تحصیل در سوئیس به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید. شما می توانید سوالات خود را در مورد تحصیل در سوئیس و مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح کرده و یا از ویدئوهای موسسه در این زمینه استفاده کنید تا در سریع ترین زمان ممکن به پاسخ آن برسید.

law تحصیل در سوئیس
34 پاسخ
 1. مجید گفته:

  باسلام بنده دارای کارشناسی ارشدازدانشگاه ازادعلوم پزشکی تهران هستم میخواستم براادامه تحصیل بورسیه بگیرم ازسوئیس دررزومه بنده آیاچون مدرکم ازادهست تاثیر میذاره چون دولتی نبوده منظورم شانس براپذیرش هست یا بمقالهisiونمره زبان خیلی اهمیت میدن ممنون بابت راهنمایتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 2. مجید گفته:

  باسلام بنده مدرک کارشناسی ارشدمو از دانشگاه ازادعلوم پزشکی تهران گرفتم و میخواستم برابورسیه دکترا سوئیس اقدام کنم دررزومه بنده دانشگاهم چون ازاد هست تاثیر داره مثلادولتی بودشانس بیشترمیشدیاربطی ب دانشگاه نداره و ب مقالاتisiو مدرک زبان بیشتراهمیت میدن ممنون از راهنمایتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 3. رضا گفته:

  سلام من دارای دیپلم با معدل ۱۹.۵ و آیتلس با نمره ۸ هستم شانس من در اخذ بورسیه تحصیلی یکی از بهترین دانشگاه های اروپا چقدر است؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. رضا گفته:

  سلام من دارای دیپلم با معدل ۱۹.۵ هستم و نمره آیتلس من هشت هست بنده ۱۸ ساله هستم آیا می تونم بورسیه تحصیلی از یکی از بهترین دانشگاه ها را در سراسر جهان مخصوصا در سوئیس بگیرم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی به ندرت اعطا می شود و باید رزومه ای بسیار قوی ارائه داد. اغلب مواقع افراد ابتدا چند ترم به تحصیل در دانشگاه مورد نظر می پردازند و پس از اثبات توانایی های خود برای دریافت بورسیه درخواست می دهند.
   تحصیل و زندگی در سوئیس نسبت به سایر کشورهای اروپایی گران تر می باشد. دانشگاه های آلمان و اتریش امکان تحصیل رایگان را فراهم آورده اند که می تواند گزینه مناسبی باشد.

   پاسخ
 5. mahdi_mohammad2013 گفته:

  سلام خسته نباشید من 18 شالمه و در مقطع دبیرستان در رشته تجربی در مدرسه تیزهوشان درس میخونم. من علاقه زیادی دارم تا برای تحصیل حتی در پیش دانشگاهی به سوئیس برم ولی شرایط مالیم در حدی نیست که بتونم به صورت آزاد برم.آیا راهی هست که با هزینه کم بتونم برم؟
  خیلی منون از سایت خوبتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز تحصیل در سوییس دارای هزینه است. پیشنهاد می شود برای کشورهای دیگری که هزینه های نسبتا کمتری دارند اقدام نمایید. برای بررسی شرایط خود یا موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. schabnamghambari گفته:

  با سلام
  من فارغ التحصيل هنر و ارتباطات هستم در مقطع ليسانس از دانشگاه پيزا و الان هنوز در ايتاليا هستم و مى خواهم براى كارشناسى ارشد براى كشور سوئيس اقدام كنم
  ممكن هست شرايطش رو توضيح بديد؟

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با عرض سلام و ادب خدمت شما دوست گرامی

   در مورد فوق لیسانس در کشور سوئیس می توانید در دانشگاه های مختلف به زبان انگلیسی تحصیل نمایید.
   پیشنهاد می شود با توجه به زمانی که داخل ایتالیا هستید بسیار حائز اهمیت است که چه تایمی برای پذیرش اقدام کنید .
   پیشنهاد می شود در صورت نیاز جهت مشاوره رایگان و بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 7. مجید گفته:

  سلام. من فارغ التحصیل ارشد رشته ی شیمی فیزیک با معدل 19.25 هستم. به زودی وارد دوره ی دکتری میشم. می خواستم ببینم امکان داره من ترم 3 یا 4 دکتری انصراف بدم از دانشگاه داخل و برای سوویس اپلای کنم؟ با در نظر گرفتن اینکه پذیرشمم گرفته باشم و خسارت انصراف از دانشگاه رو هم پرداخت کرده باشم. بیشتر برای مشکل سربازی میپرسم و سفارت… ممنون

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. سمیه گفته:

  سلام.خانمی 37ساله هستم و یک فرزند هشت ساله دارم.امسال بعد از 17سال در کنکور شرکت کرده ام و به احتمال زیاد پیام نور مشهد رو میارم .مدرک پیش دانشگاهی رو با معدل 13دارن .اگر بخوام برای اقامت تحصیلی سوئیس در رشته زبان و یا هر رشته که مربوط به انسانی بشه اقدام کنم ایا نتیجه میگیرم؟بعد از چند سال اقامت دائم داده میشه؟چقدر زمان میبره تا بشه همسر و فرزندم هم ویزا بگیرن؟ایا با کار کردن خودم و همسرم میتونیم از عهده مسائل مالی بر بیاییم.چون از لحاظ مالی چندان ساپورت نیسیتیم؟

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری از جمله سن شما و همسر و فرزندانتان و …. و میزان سرمایه شما جهت امر مهاجرت داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد که کدامیک از روشهای تحصیل ، کار و یا سرمایه گذاری برای شما مناسب تر می باشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 9. صدف گفته:

  با سلام
  من لیسانس زیست شناسی سلولی مولکولی گرایش میکروبیولوژی دانشگاه آزاد دارم . چهل و یک سال سن دارم
  برای ادامه تحصیل رشته ژنتیک میتونم اپلای کنم یا خیر ؟ ترجیحا کجا؟
  و کلا باید چه شرایطی دارا باشم؟
  ممنون

  پاسخ
 10. اسدی گفته:

  با سلام و عرض ادب
  من لیسانس تربیت بدنی هستم و برای ارشد میخوام اموزش زبان انگلیسی بخونم.و قراره برای ایلس اقدام کنم،ایا در دانشگاه های خوووب سوییس رشته زبان انگلیسی وجود دارد؟با تشکر

  پاسخ
 11. امييرضا گفته:

  سلام من يك ترم مونده فوق ديپلم مديريت بگيرم از دانشگاه علمي و كاربردي .
  زبان انگليسي هم دارم مي خونم مي خواستم ببينم شرايطش هست كه من هم بتونم برم سوئيس؟
  ممنون ميشم راهنماييم كنيد

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 12. هادی گفته:

  با عرض سلام و احترام
  بابت موسسه با کیفیت و منظم شما در وحله اول بسیار سپاس گذارم و اقدامات دوستان از این موسسه و رضایت انها نشان دهنده ی کیفیت کار شما می باشد.
  دوست عزیزو استاد گرامی بنده در اینجا میخوام شرایطی رو بنویسم که خواشمند است راهنمایی لازم را به اینجانب برسانید
  بنده فارغ التحصیل ارشد برق قدرت می باشم و میخواستم برای مقطع دکترا اقدام کنم
  لطفا روزمه رو بررسی اولیه کنید
  لیسانس قدرت با معدل 12/79 دانشگاه ازاد
  ارشد قدرت با معدل 16 دانشگاه ازاد
  3 مقاله معتبر isi
  1 تالیف کتاب
  مدرک ایلتس 6/5

  برای فاند چقدر شانس خواهم داشت؟
  خواهشا جواب روتین ندهید و بر اساس شرایط و تجربه ای که دارین پاسخ دهید

  علاوه بر این رزومه چه چیزی نیاز است که برای فاند خیالم راحت باشه؟

  باتشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب معدل شما باید بالاتر باشد برای این امر زو همچنین با توجه به رشته تان اگر شما سابقه کاری مرتبط داشته باشید میتوانید برای ویزای کاری المان نیز اقدام نمایید .

   پاسخ
 13. Majid گفته:

  با سلام و احترام
  من با مدرک کارشناسی حسابداری از دانشگاه پیام نور میتونم شانسی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور سوئیس داشته باشم؟
  همچنین مدرک آیلتس هم دارم
  با تشکر

  پاسخ
 14. مجید گفته:

  سلام من 25سال دارم و متاهل و یک نوزاد. 3ترم تا پایان لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و قصد دارم زبان المانی هم بخونم .ممنون میشم راجب تحصیل در مقطع ارشد و دکتری و اینکه اجازه بردن همراه دارم مختصر توضیحی مرحمت فرمایید.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل برای شما وجود دارد ولی متاسفانه از ابتدا امکان بردن همراه وجود ندارد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 15. Ehsan گفته:

  با عرض سلام مي خواستم بدون با ديپلم تجربي 18/46مي تونم رشته پزشكي يا دندان رو تو يكي از دانشگاه هاي سوئيس بخونم. سن 19(مدرك پيش دانشگاهي هم دارم)

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله شما شرایط تحصیل در سوئیس و کانادا و انگلستان و استرالیا و نیوزلند را دارید .
   همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 16. امیررضا گفته:

  سلام.من مدرک کارشناسی مهندسی عمران دارم و میخوام برای ارشد،رشته مدیریت ساخت (از گرایش های عمران) در سوییس ادامه تحصیل بدم.شرایط به چه صورت هست؟آیا این رسته رو دارن؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورت داشتن مدرک زبان و شرایط سنی مطلوب این امکان برای شما وجود دارد. برای بررسی شرایط پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 17. شهرزاد گفته:

  سلام وقتتون بخیر من ۲۳ سال دارم و به تازگی مدرک کاردانی معماری خودم رو گرفتم ، میخاستم در مورد شرایط و مراحل تحصیل در رشته پزشکی در سوئیس بدونم و اینکه هزینه های دانشگاه و زندگی در اونجا به چه صورت است؟ و آیا امکان گرفتن بورسیه با گرفتن نمرات بالا در ترم های بعدی وجود داره؟ و اینکه شرایط کاری برای دانشجو های خارجی در اونجا به چه صورت است و میشه هزینه تحصیلی رو تامین کرد؟ و اینکه دوست دارم پیشنهاد شمارو با توجه به شرایطی که ذکر کردم برای انتخاب مقصد بدونم . ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   امکان تحصیل در دانشگاه های سوئیس وجود دارد ولی هزینه های هر دانشگاه با دانشگاه های دیگر متفاوت است . امکان دریافت بورسیه هم وجود دارد ولی باید مدارک به صورت کامل ارائه گردد تا شانس دریافت بورسیه بالاتر برود . میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دریافت بورسیه برای سوئیس و یا تحصیل در سوئیس با دفتر اصلی MIE اتریش تماس حاصل نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5