دانشگاه فناوری براتیسلاوا

تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی (STU)

تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی (STU) یکی از برترین دانشگاه های اروپا است که میتوانید در آن به راحتی مشغول به تحصیل گردید . دقت نمایید تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی (STU) را میتوان یکی از راه های مهاجرت به اسلواکی 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای تحصیل در اسلواکی و یا مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی و در نهایت اخذ اقامت اسلواکی 2018 شمرد که خود نیز یکی از شاخه های راه های مهاجرت به اسلواکی به شمار می آید .

دانشگاه فناوری اسلواکی در براتیسلاوا STU یکی از بهترین دانشگاه فنی در اسلواکی است که  با توجه به طرح رتبه بندی آموزش عالی در اسلواکی این دانشگاه در رشته های مواد شیمیایی و کامپیوتر و علوم فنی در دراز مدت بهترین بوده است و در لیست جهانی رتبه بندی نیز دانشگاه فناوری براتیسلاوا بهترین دانشگاه فنی در اسلواکی و رتبه سوم در جمهوری چک و جمهوری اسلواکی را دارد.

این دانشگاه موسسه آموزش عالی مدرن در زمینه پژوهش می باشد و میراثی از آکادمی معدن ۲۵۰ ساله در بانسکا شتیاوینتسا بوده که در آن پایه های یادگیری حرفه ای و عملی تاسیس شده است گه پس از تاسیس در سال ۱۹۳۷ تاکنون بیش از ۱۳۰۰۰۰ فارغ االتحصیل داشته و طیف وسیعی از مطالعه و پژوهش را انجام داده است. با توجه به اینکه این دانشگاه یکی از موسسات  دانشگاهی پیشرو در اسلواکی و اروپا می باشد ؛ رتبه های متعدد بالا در رتبه بندی و جوایز مختلف برای کیفیت تحقیق و تدریس دریافت نموده است:

 • در رتبه بندی علمی آژانس رتبه (ARRA) در اسلواکی به طور متمادی دارای رتبه یک دانشکده های فنی گردیده است.
 • در رتبه بندی علمی دانشگاههای جهان در سال ۲۰۱۲ توانست رتبه ۱۰۱ تا ۱۵۰ را براساس موضوع علوم کامپیوتر تدریس شده در این دانشگاه بدست بیاورد.
 • در وب سنجی رتبه بندی دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۲ دانشگاه فناوری براتیسلاوا توانست رتبه ۵۰۰ را دربین دانشگاههای برتر جهان کسب نماید.
 • همچنین این دانشگاه در سال ۲۰۱۲ توانسته که برچسب ECTS را که معتبرترین گواهی اروپا می باشد را دریافت نماید و این گواهی نشان می دهد که STU در براورد استاندارد های سخت گیرانه اروپا در بحث آموزش و پرورش با دیگر دانشگاههای اروپایی قابل مقایسه است و در واقع تمام امتحانات و اعتباراتی که دانش آموزان در این دانشگاه بدست می آورند مورد تایید اروپا می باشد و در نتیجه در خارج از کشور شناخته شده و معتبر است و این جایزه اهمیت بسیاری برای جذب دانشجویان داخلی و علی الخصوص خارجی دارد.

تاریخچه دانشگاه فناوری براتیسلاوا:

تاریخچه آموزش عالی فنی از سال ۱۷۶۲ توسط بنیاد آکادمی معدن و جنگلداری در بانسکا شتیاوینستا شروع گردیده است که این آکادمی اولین موسسه ارائه آموزشهای فنی در سطح دانشگاه بود. این آکادمی سطح بالای استاندارد را برای بیش از ۱۵۰ سال حفظ نموده تا سنت تعالی آموزش عالی در اسلواکی تاسیس شد.

بعد از دوسال تلاش این آکادمی در تاسیس اولین دانشگاه؛ دانشگاه فنی MR Štefánik  در کوشیتسه تاسیس شد که در سه بخش ۱- ساخت و ساز و مهندسی حمل و نقل و ۲- بخش هیدرولیک و مهندسی فرهنگی و ۳- بخش مهندسی نقشه برداری زمین فعالیت می نمود.

تا اینکه در فوریه سال ۱۹۳۹ که مناطق جنوبی اسلواکی و شهر کوشیتسه بر اساس پیمان مونیخ و وین به مجارستان پیوست این دانشگاه به دانشگاه فنی اسلواکی (SVŠT) تغییر نام داد و پس از تغییرات مختلف و ایجاد موسسات و دانشکده های متمادی برای این دانشگاه بالاخره در اول آوریل ۱۹۹۱ طبق قانون شورای ملی اسلواکی نام این دانشگاه به دانشگاه فناوری براتیسلاوا (Slovenská technická univerzita) تغییر یافت و تایید شد.

اطلاعات بیشتر در مورد دانشگاه:

رشته هایی که این دانشگاه ارائه میدهد در زمینه های فنی و پژوهش در علوم طبیعی و علوم کامپیوتر ، ساخت و ساز ، معماری ، فن آوری مواد ، شیمی و ،فن آوری مواد غذایی می باشد. که در حال حاضر تعداد دانش آموزان دانشگاه : ۱۶ ۴۰۲  نفر است که به تفکیک در مقطع  کارشناسی: ۱۰ ۶۱۹ نفر و در مقطع  کارشناسی ارشد: ۴۴۱۹ نفر و در مقطع  دکترا: ۱ ۳۶۴  نفر حضور دارند و تعداد اعضای هیئت علمیبرای آموزش دانشجویان در این انشگاه ۴۵۰ نفر آموزشی و در مقطع پژوهشی ۱۱۷۵ نفر می باشد.

چرا دانشگاه فناوری براتیسلاوا با ارزش است:

 • در سطح بین المللی این دانشگاه توافق نامه های با ۱۰۰ دانشگاه جهان منعقد نموده و هرساله ۵۰۰ دانش آموز از این دانشگاه در برنامه های تبادل دانشجویی شرکت می کنند.
 • تیم تحقیقاتی دانشگاه نیز در پروژه های بین المللی سالانه با حدود ۵۰۰ طرح پژوهشی از طریق دریافت کمکهای مالی و صدها قرراداد تحقیقاتی در حوزه کسب و کار فعالیت می کند . به طور مثال در سال ۲۰۱۴ تیمی از دانشمندان و مهندسان این دانشگاه بر روی ۲۷۴ پروژه کار می کردند که ۲۰ پروژه آنها تحت چهارچوب برنامه  اتحادیه اروپا بود.
 • فارغ التحصیلان STU بهترین کارکنان بازار های اسلواکی با بیشترین دستمزد ها می باشند و فارغ التحصیلان این دانشگاه کمترین نرخ بیکاری را دارند چرا که حدود ۵۰ درصد از کارفرمایان در اسلواکی تمایل به همکاری با فارغ التحصیلان این دانشگاه دارند.
 • این دانشگاه هرساله حدود ۱۷۰۰۰ دانشجو در ۷ دانشکده و در ۳ مقطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا دارد.
 • این دانشگاه برنامه های یادگیری مادام العمر و یک برنامه MBA با همکاری دانشگاه فنی وین نیز ارائه می دهد.
 • دانشگاه STU با هدف حمایت از دانشمندان جوان خود و ایجاد مسیری برای آنها که بتوانند مدارج بیشتری را طی کنند و از کشور مهاجرت ننمایند سمتهای را در مقطع فوق دکترا گشوده است که البته این مدارج بیشتر در مراکزی ارائه می شود که امکانات و تجهیزات بالایی داشته باشند. البته ذکر این نکته مهم است که تحصیل در مقطع فوق دکترا اگرچه امری عادی در کشورهای اروپایی می باشد ولی در کشور اسلواکی؛ قانون این موضوع را به رسمیت نمی شناسد.
 • دانشمندان خارجی نیز می توانند از موقعیت فوق دکترا در کشوراسلواکی استفاده بنمایند و اکنون دو سمت از سمتهای فوق دکترا را در این دانشگاه پژوهشگران خارجی اشغال نموده اند و در موضوعات داروهای جدید در حال توسعه برای درمان سرطان و توصیف آلیاژهای فلزی پیچیده از خواص ترکیبهای شیمیای غیر معمول و غیر استاندارد فعالیت می نمایند.
 • برخی ازدانشکده های STU برای حفظ جوانان و دانشمندان زیر ۳۵ سال خود اقدامات جدیدی انجام داده اند از جمله:
 • تاسیس مجموعه کمک های مالی برای حمایت از پژوهش جوانان.
 • کمک مالی برای ازدواج.
 • کمک مالی برای خرید و یا ساخت و ساز آپارتمان یا خانه .
 • کمک هزینه زایمان .
 • کمک هزینه نگهداری اطفال در مهدهای کودک.

چشم انداز آینده در این دانشگاه کمک به توسعه اقتصادی و اجتماعی در منطقه و کشور اسلواکی می باشد  از اینرو با ارئه بالاترین کیفیت آموزش و پژوهش بر اساس تفکر مستقل و انتقادی ، کارآفرینی و خلاقیت در مسیرخود در تلاش است  و ماموریت این دانشگاه به عنوان یک دانشگاه پژوهش محور این است که از طریق تحقیقات علمی و روشنگری نسل جوان به توسعه آموزش  پرورش و علوم؛ فرهنگ ، بهداشت و در کل تلاش برای پیشرفت و توسعه علمی جامعه اسلواکی کمک نماید.

study in slovakia تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی

هزینه های زندگی و تحصیل در اسلواکی:

هزینه های زندگی و تحصیل در کشور اسلواکی خیلی از کشورهای اروپای غربی کمتر است و بنابراین مقصدی مقرون به صرفه برای دانش آموزان می باشد:

 • موسسات آموزش عالی در اسلواکی به دانشجویان خوابگاه ارائه می دهند با اتاقهایی مبله و دارای امکانات کامل که هزینه های اقامت در خوابگاه نیز بستگی به امکانات و مکان خوابگاه از ۶۷ یورو در ماه شروع می شود.
 • در صورتی که تمایل به استفاده از خاوبگاه ندارید ؛ هزینه اسکان و هزینه اجاره ماهانه اتاق یک و دو تخته با تمامی امکانات آب و برق بر اساس محل سکونت در داخل و یا خارج شهرستان بین ۳۰۰ تا ۸۰۰ یورو می باشد.
 • هزینه های حمل و نقل نیز تا حدود ۲۰۰ یورودر ماه تخمین زده شده است.
 • سیستم حمل و نقل نیز بیشتر قطار و بسیار مقرون به صرفه است البته اتوبوس و اتوبوسهای برقی نیز وجود دارد و شهر براتیسلاوا تراموا اغلب نقاط شهر را به هم متصل نموده است.
 • افرادی که مجوز اقامت برای تحصیل و اشتغال در اسلواکی دارند برای کار کمتر از ۱۰ ساعت درهفته نیازی به اجازه مجدد ندارند.
 • کارتهای دانشجویی و بسیاری از کارتهای بین المللی دارای مزایای بسیار برای دانشجویان می باشد که می توانند با این کارتها از تخفیف در بسیاری اماکن از جمله رستوران و کنسرت و حتی در بخش حمل و نقل استفاده نمایند. مثلا کارت جوانان اروپا کارتی است که فرد میتواند از تخفیف روی هرچیزی استفاده بنماید.

مدارک لازم برای پذیرش در دانشگاه فناوری براتیسلاوا:

 • مدارک لازم برای اثبات بودجه کافی برای هزینه زندگی و تحصیل
 • کپی گذرنامه معتبر و عکس سایز پاسپورت
 • انگیزه نامه
 • گواهینامه های آموزشی و سایر مدارک معتبر دانشگاهی
 • کپی تایید شده دیپلم بین المللی برای دوره لیسانس
 • رزومه شامل اطلاعات عمومی و سابقه کاری یا کارآموزی و جوایز و افتخارات …
 • گواهی مهارت زبان اسلواکیایی یا انگلیسی(تافل یا آیلتس)
 • دانشجویان بین المللی که مهارت زبان ندارند می توانند در دوره های آمادگی زبان شرکت نمایند.

تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی (STU) یکی از برترین دانشگاه های اتحادیه اروپا به شمار می آید که تحصیل در آن نیز برای شما امتیازات بسیاری را در بر خواهد داشت که یکی از آنها دریافت کارت اقامت اسلواکی و در نهایت مهاجرت به اسلواکی خواهد بود . بهتر است دقت نمایید که راه های بسیاری برای مهاجرت به اسلواکی وجود دارد که جهت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اسلواکی از جمله مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا شرایط تحصیل در اسلواکی و یا هزینه تحصیل و  زتدگی در کشور اسلواکی و در نهایت شرایط اخذ اقامت اسلواکی با موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان ما نهایت استفاده را بکنید .

.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.