تحصیل در دانشگاههای ایسلند

 معرفی دانشگاه های ایسلند

تحصیل در دانشگاههای ایسلند در هنگام مهاجرت به ایسلند 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به ایسلند و در نهایت اخذ اقامت ایسلند پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ تحصیل در دانشگاههای ایسلند چه شرایطی را طلب می کند؟ هزینه های تحصیل در ایسلند و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایسلند چگونه است ؟ شرایط اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند برای و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایسلند چگونه است ؟ آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاههای ایسلند وجود دارد؟

برای دانشجویانی که قصد تحصیل در ایسلند را دارند، اولین مرحله تصمیم گیری در مورد محل تحصیل است. با توجه به کم جمعیت بودن این کشور، تعداد مراکز آموزش عالی محدود است. بزرگترین دانشگاه در حال حاضر دانشگاه ایسلند است. گزینه دوم دانشگاه ریکیاویک است. هر دو دانشگاه در پایتخت قرار دارند و رشته های تحصیلی بسیاری از جمله هنر و علوم انسانی، تجارت و اقتصاد، علوم تجربی، مطالعات بهداشتی ارائه می دهند. یکی دیگر از گزینه دانشگاه آکوریری است. این دانشگاه در شهر آکوریری در شمال ایسلند واقع شده است. دانشگاه کشاورزی ایسلند و دانشگاه بیفروست  از جمله دانشگاه های دیگر است.
تحصیل در ایسلند چیزی جدیدی برای دانشجویان خارجی نیست. در واقع، حدود پنج درصد از تمام دانشجویان اینجا از مکان های بین المللی در سراسر جهان آمده اند. بیشتر دانشگاه ها از دانشجویان بین المللی استقبال می کنند، به ویژه به دلیل این که به توسعه دانش و گسترش ظرفیت کلاس درس کمک می کند. با توجه به افزایش تعداد دانشجویان بین المللی، بسیاری از رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی ارائه می شود. در مقایسه با دیگر کشورها، نظام آموزشی ایسلند با توجه به برنامه ارزیابی دانشجویان بین المللی در رتبه شانزدهم است.

ویزای دانشجویی

دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های ایسلند نیاز به ویزا دارند. شهروندان کانادایی نیاز به ویزا ندارند در صورتی که برای کمتر از سه ماه به این کشور سفر کنند. دانشجویانی که مایل به تحصیل در این کشور باشند باید به طور مستقیم به اداره مهاجرت مراجعه کنند. باید برای ویزا درخواست رسمی داد. این کار نیازمند ارائه درخواست اجازه اقامت، گذرنامه معتبر، نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های ایسلند و همچنین اثبات استطاعت مالی برای حفظ سلامت و رفع نیازهای مالی در طول دوران دانشجویی در این کشور است.
توجه داشته باشید که دانشجویان متقاضی باید بیمه درمانی خود را ضمیمه درخواست ویزای دانشجویی خود نمایند. این بدان معناست که دانشجویان باید بیمه درمانی خود را از یک شرکت مجاز به فعالیت در ایسلند دریافت کنند.

درخواست برای فرصت های مطالعاتی

برای شروع این روند، دانشجویان باید درخواست خود را به طور مستقیم به دانشگاه مورد نظر خود ارائه دهند. مهلت ارائه درخواست از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. از لحاظ هزینه ها، دانشجویان دانشگاه های دولتی نیازی به پرداخت شهریه ندارند. در عوض، این دانشگاه ها از دانشجویان هزینه ثبت نام می گیرند. هزینه ثبت نام نیز متفاوت است. با این حال، اگر قصد ثبت نام در دانشگاه ایسلند را دارید که بزرگترین مقصد دانشجویان بین المللی است، هزینه ثبت نام ۶۰۰۰۰ کرونا است. این هزینه در حدود ۵۰۰ دلار است. این هزینه به صورت سالانه برای تحصیل در این دانشگاه اخذ می شود. دانش آموزان همچنین باید هزینه محل اقامت خود را پرداخت کنند که بر عهده دانشگاه نیست.

دلایل تحصیل در ایسلند

دلایل بسیاری برای تحصیل در این کشور وجود دارد. این کشور به دانشجویان امکان مطالعه یخچال های طبیعی و آتشفشان ها را از نزدیک می دهد. طولانی بودن روزها در طول ماه های تابستان نیز اغوا کننده است، چرا که فرصت انجام مطالعات تحقیقاتی مختلف را برای دانشجویان فراهم می کند. جامعه به طور کلی از دانشجویان بین المللی استقبال می کند، شب های این کشور پر جنب و جوش است، و فرهنگ آن ارزش کنجکاوی دارد.

دانشگاه های ایسلند

چهار دانشگاه ایسلند جزء موسسات دولتی هستند:
•    دانشگاه کشاورزی ایسلند؛
•    دانشگاه هولار ؛
•    دانشگاه آکوریری ؛
•    دانشگاه ایسلند.

سه دانشگاه دیگر این کشور موسسات خصوصی هستند که تا حدی از حمایت مالی دولت برخوردارند:
•    دانشگاه بیفروست ؛
•    فرهنگستان هنر ایسلند؛
•    دانشگاه ریکیاویک .
دانشگاه ایسلند در سال ۱۹۱۱ بنیان نهاده شد و با بیش از ۱۳۰۰۰ دانشجو قدیمی ترین و بزرگترین موسسه آموزش عالی کشور است. این دانشگاه در میان ۲۵۰ دانشگاه برتر در جهان در سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ قرار دارد.
دانشجویان بین المللی می توانند به عنوان دانشجویان تبادلی و یا دانشجویان دوره های آموزشی کامل در دانشگاه های ایسلندی تحصیل کنند. دانشگاه ایسلند رشته های تحصیلی بسیاری ارائه می دهد، در حالی که موسسات دیگر در زمینه های تخصصی خاص فعالیت دارند.
از آنجا که تنها هفت دانشگاه در این کشور وجود دارد، شما به راحتی می توانید فهرست تمام رشته های تحصیلی در دسترس را برای یافتن مناسب ترین رشته تحصیلی برای خود جستجو کنید، به خصوص اینکه وب سایت هر دانشگاه دارای نسخه انگلیسی است.
ارزیابی تحصیلی و نمرات معمولاً در مقیاس ۰ تا ۱۰ است و امتیاز لازم برای قبولی در یک واحد تحصیلی نمره ۵ است. سال تحصیلی از ماه سپتامبر تا ماه می است و به دو ترم تحصیلی تقسیم می شود. امتحانات در پایان هر ترم برگزار می شود.

برای تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد می توانید در دانشگاه و رشته های تحصیلی زیر ادامه تحصیل دهید:
دانشگاه کشاورزی ایسلند – دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشکده منابع زمینی و حیوانات، رشته های علوم محیط زیست و آموزش شغلی و حرفه ای.
دانشگاه بیفروست – کارشناسی ارشد حقوق، تجارت و مدیریت.
دانشگاه هولار – دوره های تحصیلات تکمیلی در رشته های علوم اسب، فرهنگ آبی و زیست شناسی آبزیان، و گردشگری.
فرهنگستان هنر ایسلند – تنها دانشگاه در کشور که دوره های تحصیلات تکمیلی در زمینه هنر ارائه می دهد، از جمله رشته های معماری، طراحی، هنرهای زیبا و ترکیبی.
دانشگاه ریکیاویک – دوره های تحصیلات تکمیلی متعدد، در دانشکده اقتصاد و تجارت، علوم کامپیوتر، حقوق و علوم مهندسی.
دانشگاه آکوریری – کارشناسی ارشد در دانشکده علوم بهداشتی، تجارت و علوم انسانی و علوم اجتماعی.
دانشگاه ایسلند – بیش از ۲۰۰ رشته کارشناسی ارشد و دکترا در دانشکده های مدیریت بازرگانی، اقتصاد، حقوق، علوم سیاسی، علوم اجتماعی و انسانی، خدمات اجتماعی و دوره های تحصیلات تکمیلی میان رشته ای.
مرکز دانشگاهی غرب فیوردز  – دوره های کارشناسی ارشد در رشته های مدیریت دریایی و ساحلی.
امروزه بسیاری از دانشگاهها در ایسلند حداقل بخشی از رشته های تحصیلی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، که به منظور جذابیت بیشتر دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی است. در حال حاضر حدود ۵٪ از دانشجویان در ایسلند دانشجویان بین المللی هستند.
با توجه به امکاناتی که در باب مشاوره تحصیل در دانشگاه های معتبر و مختلف دنیا در صفحات این سایت مشاهده می فرمایید میتوانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات مفید و دقیق در باب تحصیل در ایسلند و تحصیل در دانشگاه های متنوع و دارای رنکینگ صفحات مختلف این سایت را مطالعه نموده و به شما توصیه میکنیم قبل از پرداخت هزینه های گزاف حتما مشاوره اخذ نمایید .

می توانید در خصوص تحصیل در دانشگاههای ایسلند با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص و یا راههای مهاجرت به ایسلند و یا شرایط اخذ پذیرش تحصیلی ایسلند و یا شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایسلند و یا هزینه های تحصیل در ایسلند و یا شرایط اخذ بورسیه تحصیلی ایسلند و در نهایت راههای اخذ اقامت ایسلند به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

Rating: 5
21 پاسخ
 1. سهراب جاوید گفته:

  با سلام و احترام
  بنده و همسرم هر دو لیسانس شیلات هستیم. با سابقه کار اجرایی در بخش خصوصی بعنوان مدیرعامل و رییس هییت مدیره و انجام بیش از50 پروژه های اجرایی . در امور تاسیسات و نگهداری آب استخر هم مدرک و هم سابقه کار دارم . لطفا در زمینه مهاجرت به ایسلند بنده را راهنمایی فرمایید. با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز متاسفانه ما اطلاعاتی از وضعیت و سار شرایط شما نداریم. اطلاعاتی از قبیل سن شما، همسر و فرزندانتان، میزان سرمایه شما، مدرک زبان شما و …. لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه و ارزیابی شرایطتان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه تحصیلی فرآیندی دشوار بوده و نیازمند داشتن سطح علمی بسیار بالا و تسلط بر زبان خارجی می باشد. در مقطع قبل دانشگاه در حال حاضر امکان تحصیل رایگان بصورت بورسیه فراهم نمی باشد و در صورت وجود نیز تمامی مراحل اخذ بورسیه می بایست توسط خود فرد صورت بپذیرد.

   پاسخ
 2. حامد گفته:

  سلام من لیسانس حسابداری دارم و برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد حسابداری به نظر شما از بین ایسلند،سوییس،اتریش و سوئد کدام مورد بهتره

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست بزرگوار بله این امکان برای شما وجود خواهد داشت البته باید از رشته تحصیلی و جزئیات پروندۀ شما نیز آگاه باشیم تا بتوانیم جوابی قطعی تر برای میزان شانس شما در این مورد یافت. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. فاطمه گفته:

  با سلام و وقت بخردر مقطع دکتری هم ممنون میشم اطلاعات را بفرمایید کدام دانشگاه ها بهتر هستند و اینکه در دکترا رشته بازرگانی بین الملل کدام ئانشگاه های ایسلند بهتر هستند.

  پاسخ
 4. شبنم گفته:

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیک اتمی ملکولی از دانشگاه ازاد علوم تحقیقات هستم، ایا امکان تحصیل این رشته در کشور ایسلند وجود دارد؟ کدوم دانشگاه ها؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در صورتی که مدرک زبان داشته باشید میتوانید اقدام نمایید .یشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. پریا گفته:

  سلام خسته نباشید همسرم ارشد عمران و راه ترابری هست و معلم رسمی آموزش پرورش هستند.برای ادامه تحصیل مهاجرت کنه ولی نمی دونم چه جوری اقدام کنه.و نمی خواد زیاد پول خرج کنه.لطفا کمی راهنمایی کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم نیاز به اطلاعات کاملتر و جزیی تری از شما داریم و برای اینکه بتوانیم پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 6. ابراهیم گفته:

  با سلام وادب
  من می خواستم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته شهرسازی وهمچنین برای کار به ایسلند مهاجرت کنم. البته بنده فوق لیسانس شهرسازی دارم.
  ویا آیا امکان مهاجرت کاری با فوق لیسانس در رشته شهرسازی به ایسلند هست؟ لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب تنها در صورتی که پیشنهاد شغلی داشته باشید میتوانید اقدام نمایید.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. فریدون تقی زاد گفته:

  سلام علیکم
  بنده دانشجوی دوره دکتری تخصصی فیزیولوژی در دانشگاه فردوسی مشهد هستم و فکر کنم اگر مشکل عجیب غریبی پیش نیاد تا سال بعد شهریور ماه 98 تمام کنم. آیا امکان مهاجرت کاری با دکتری به ایسلند هست؟ ضمن اینکه پایان نامه خوبی دارم. (لطفا به دلیل حساسیت اساتید نام بنده رو در پاسخ وارد نفرمایید. متشکرم.)

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 8. افسون گفته:

  سلام روز ب خیر من دوست دارم ب ایسلند مهاجرت کنم از طریق تحصیلم بشه خوبه بیشتر دلم میخواد رشته گریم سینمایی یا مامایی بخونم رشته خودم نامرتبطه کارشناسی کامپیوتر سر رشته در سه رشته ارایشگری هم دارم میشه راهنمایی کنید چه کار کنم بهتره ؟ از طریق کار آرایشگری هم دوست دارم برم در ضمن 29 ساله هستم با تشکر از زمانی که میزارید برای پاسخگویی

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما میتوانید از طریق کالجهای خصوصی در رشته گریم در این کشور تحصیل نمایید.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.