بورسیه تحصیلی در فرانسه

بورسیه تحصیلی در فرانسه

شرایط بورسیه تحصیلی فرانسه 2018 ، آیا مایل به داشتن بورسیه تحصیلی در دانشگاه های فرانسه هستید؟ آیا شرایط داشتن بورسیه تحصیلی در فرانسه را نمی دانید؟ آیا مایل به دانستن شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در فرانسه هستید؟ انواع بورسیه های تحصیلی فرانسه کدامند ، ما شما را در این خصوص راهنمایی می کنیم. دراین مقاله سعی بر این داریم بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در کشور فرانسه را مورد بررسی قرار دهیم.کشور فرانسه به یکی از محبوب ترین مقاصد مطالعه برای دانشجویان بین المللی تبدیل شده است. با این حال هزینه مطالعه و زندگی در فرانسه همیشه مقرون به صرفه نیست. اگر چه شهریه سالانه در دانشگاه های دولتی کم است و سالیانه نزدیک به  € ۲۰۰- € ۶۰۰ است، اما همین هزینه در دانشگا ههای خصوصی بالا است و سالیانه نزدیک به ۱۰۰۰۰ یورو هزینه دانشگاه در این کشور است. و هزینه زندگی در فرانسه در حدود €  ۱۰۰۰۰ در سال است. که خوشبختانه، تعدادی بورسیه تحصیلی در فرانسه برای دانشجویان بین المللی ارایه شده است که سعی ما در این مقاله این است که چند بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در فرانسه را برای شما عزیزان ذکر کرده و اطلاعات کلی در مورد گرفتن بورس تحصیلی در فرانسه را در اختیار شما بگذاریم.

video بورسیه تحصیلی در فرانسه
video بورسیه تحصیلی در فرانسه
video بورسیه تحصیلی در فرانسه
video بورسیه تحصیلی در فرانسه
video بورسیه تحصیلی در فرانسه

بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی اتحادیه اروپا / دولت فرانسه

بورسیه ایفل تعالی

برنامه کمک هزینه تحصیلی ایفل توسط وزارت امور خارجه فرانسه به عنوان یک ابزار توسعه یافته می باشد تا به موسسات آموزش عالی فرانسه برای جذب بهترین دانشجویان خارجی برای رشته های کارشناسی ارشد و دکترا کمک کند. ایفل بورس تحصیلی برای دانشجویان در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری ی باشد که برای دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد پرداخت کمک هزینه ۱٫۱۸۱ € است و بورس تحصیلی در دوره های دکترا پرداخت کمک هزینه ۱۴۰۰ € است. علاوه بر این، برنامه هزینه های مختلف از جمله سفر وبازگشت به کشور، بیمه درمانی و فعالیت های فرهنگی نیز شامل این نوع بورس می شود. همچنین دارندگان این بورس تحصیلی ممکن است واجد شرایط برای کمک هزینه محل اقامت نیز باشند. این نوع بورس تحصیلی برنامه شهریه را پوشش نمی دهد.

بورسیه کارشناسی ارشد ایل-دو-فرانسه

بورس تحصیلی منطقه ایل-دو-فرانس برای دانشجویان خارجی که تازه وارد هستند و مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ها در منطقه پاریس (ایل -دو-فرانسه) می باشند وجود دارد. این نوع بورس تحصیلی شامل کمک هزینه ۱۰،۵۰۰ € به مدت ۱۰ ماه و محل اقامت در سیته دانشگاههای در پاریس می باشد.

برنامه بورس تحصیلی اراسموس موندوس در فرانسه

دانشگاه های فرانسه در تعدادی از برنامه های آموزشی که توسط اراسموس موندوس بودجه آن درنظر گرفته می شود شرکت می کند. که این برنامه های آموزشی برای دوره های کارشناسی ارشد و دکتری است. به منظور آشنایی بیشتر با مشاوران حقوقی موسسه حقوقی ملک پورتماس بفرمایید.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب بورسیه فرانسه

audio بورسیه تحصیلی در فرانسه

بورس های تحصیلی دانشگاه فرانسه برای دانشجویان بین المللی

اکول نرمال سوپریور انتخاب بین المللی

هر ساله، ENS سازماندهی انتخاب بین المللی اجازه می دهد که تعدادی از دانشجویان بین المللی انتخاب شوند و یک دوره دو یا سه ساله تحت پوشش قرار بگیرند که این حمایت توسط ENS  به صورت دستمزد ماهانه حدود ۱۰۰۰ یورو و بهره مندی از محل اقامت در محوطه دانشگاه می باشد که این بورس هرسال به ۳۰نفر از دانشجویان بین المللی تعلق می گیرید.

بورس تحصیلی اکول پلی تکنیک بنیاد تعالی و برنامه حمایت مالی

بنیاد École Polytechnique برنامه کمک هزینه تحصیلی تعالی به طور خاص طراحی کرده است برای ارائه به دانش آموزان           با استعداد و با انگیزه بین المللی فرصت مناسبی برای مطالعه به این دسته از افراد داده شود.که این برنامه توسط بنیاد    Polytechnicien Ingénieur ارائه می شود که یک برنامه پشتیبانی مالی برای دانشجویان بین المللی است که متشکل از یک کمک مالی با وام دانشجویی اضافی با نرخ بهره صفر درصد تضمین شده توسط بنیاد است. و بازپرداخت آن بعد از فارغ التحصیلی دانش آموزان آغاز می شود.

آمپر بورسیه تعالی در ENS لیون

ENS لیون و شرکای آن برنامه کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی بسیار عالی برای ثبت نام در برنامه های کارشناسی ارشد  ارایه داده اند. که علوم انتخابی برای این نوع بورس عبارت است از: هنر و علوم انسانی و اجتماعی (به استثنای کارشناسی ارشد حرفه ای در آموزش) از طریق بورس های تحصیلی آمپر تعالی.

این بورس به مدت ۱۲ ماه است که در هر ماه € ۱۰۰۰ از هزینه های تحصیل شخص را پوشش می دهد و همچنین لازم به ذکر است که این مدت ۱۲ ماهه با توجه یه شرایطی که در نظر گرفته می شود تجدید پذیر است.

بورسیه دانشگاه لیون برای مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه کارشناسی ارشد دانشگاه لیون برای دانشجویان بین المللی که سابقه داشتن یک سطح بالای آکادمیک و مایل به پیوستن به یکی از برنامه های کارشناسی ارشد باشند ارائه شده است. جوایز این بورس تحصیلی € ۴۰۰ – ۸۰۰ € در هر ماه است.

بورسیه موسسه گرنوبل فناوری

موسسه گرونوبل از بنیاد فناوری برنامه بورس تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به دنبال کردن یک برنامه استاد بین المللی در گرنوبل INP هستند پشتیبانی می کند. مقدار این کمک مالی ۵۰۰۰ یورو در هر ترم است.

بورس های تحصیلی امیل Boutmy در دانشگاه علوم پو

بورس امیل Boutmy : ایجاد کنندگان این بورس پس از بنیانگذاری علوم پو به منظور جذب بهترین دانشجویان بین المللی از خارج از اتحادیه اروپا این نوع بورس را در نظر گرفته اند. بورس های تحصیلی می تواند به اشکال مختلف اعم از € ۵،۰۰۰ تا ۱۶،۰۰۰ € به مدت ۲ سال برای مطالعه دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد یا € ۳،۰۰۰ تا ۱۲،۳۰۰ € به مدت ۳ سال برای مطالعه دانشجویان در مقطع کارشناسی است.

بورسیه MBA پاریس HEC

HEC پاریس کمک هزینه تحصیلی سخاوتمندانه ای به دانشجویان بین المللی از کشورهای مختلف ارایه میدهد. بورس های تحصیلی HEC به دسته های مختلف تقسیم می شوند: مبتنی بر شایستگی شخص، مبتنی بر نیاز دانشجو و یا بر اساس معیارهای خاص. میزان کمک هزینه تحصیلی از € ۶،۰۰۰ تا ۲۴،۰۰۰ € متفاوت است.

بورسیه INSEAD MBA

بورسیه INSEAD در تعداد محدودی برای دانشجویان بین المللی ارایه می شود و رقابت قابل ملاحظه ای برای این نوع بورس وجود دارد. این بورسیه ها تحت معیارهای مختلف اعطا می شود و به دو دسته عمده تقسیم می شود: نیاز با پایه قوی یا بدون نیاز (بر اساس شایستگی، ملیت، جنسیت، پس زمینه حرفه ای، توانایی رهبری، حوزه مطالعات قبلی و غیره). ارزش بورس های تحصیلی از ۵۰۰۰ $ تا ۲۵۰۰۰ $ است.

 

اگر شما متقاضی تحصیل در کشور فرانسه هستید و قصد استفاده از بورسیه تحصیلی در فرانسه را دارید شما عزیزان می توانید با کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان اخذ نمایید.

Rating: 5
43 پاسخ
 1. محدثه گفته:

  سلام من تازه کنکور دادم
  و رشته ام انسانی هست
  میخواستم بدونم
  واسه ی رشته ی حقوق هم بورسیه ای در فرانسه هست یا خیر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با توجه به وجود دانشگاه هایی مانند سوربون، این امکان وجود خواهد داشت ولی اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. مهسا گفته:

  با سلام-من کارشناس نقاشی هستم و میخواستم بورسیه ی فرانسه یا کشور های اروپایی رو بگیرم-برای مقطع ارشد-و چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی در تهران و مشهد داشتم-ممنون میشم منو راهنمایی کنید-از نظر مالی شرایط خوبی ندارم و مجبورم که بورسیه بگیرم و حتما میخوام برای ارشد در خارج از ایران درس بخونم – لطفا اگه مشاوره ی حضوری دارید ادرس رو برای من ایمیل کنید -ممنون میشم

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید رزومه خود را برای ما ارسال کنید تا برای بورسیه مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی روزمه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. فرزانه گفته:

  سلام
  من فارغ التحصیل هستم از رشته تجربی ، قصد بورسیه پزشکی فرانسه رو دارم
  امسال میخوام کنکور بدم و با توجه به سطح علمی و وضعیتم میدونم که میتونم به یه رتبه ی خوب دست پیدا کنم
  با توجه به این شرایط در حال حاضر باید چیکار کنم؟ باید بعد از اعلام نتایج کنکور اقدام کنم؟ از کجا باید شروع کنم اصلا؟
  از الان روی زبان فرانسه کار کنم یا انگلیسی رو به یه حد عالی برسونم؟
  ممنونم ازتون

  Rating: 4
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز همان طور که ذکر شد اخذ بورسیه تحصیلی نیازمند داشتن رزومه تحصیلی قوی و یافتن سوپروایزر می باشد. اما خواندن زبان فرانسه می تواند به تحصیل رایگان شما در فرانسه کمک نماید. جهتد کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 4. علی گفته:

  سلام من دانش آموز سال اخر دبیرستان هستم میخواستم بدونم بهترین راه برای گرفتن بورس در فرانسه برای پزشکی چیه؟ اگه لازم به یاد گیری فرانسه هم باشه اونقدری انگیزه دارم یه خودمو تو دو ماه حد اقل به سطح B2 برسونم
  چه. شرایطی لازمه ؟
  حتی اگه نیاز باشه معدلم رو ۲۰ میارم

  پاسخ
 5. نیلا عباسی گفته:

  سلام خسته نباشید بنده دانشجوی کارشناسی ادبیات فرانسه هستم میخواستم ببینم برای بورسیه از الان چه پیگیری هایی رو باید انحام بدم که کمک کننده باشه برای اخذ بورسه بهتر و تحصیلی رایگان و چه چیزهایی تو رزومه بنده می تونه به این امر کمک کند ؟؟

  با تشکر فراوان از کمک شما

  پاسخ
 6. اتوسا سلیمانی گفته:

  سلام.
  میخواستم ببینم کسی که دیپلم تحربی داره با معدل بالا و اشنایی کامل داره با زبان فرانسه میتونه بورسیه ای بگیره ک بتونه دندونپزشکی و بخونه در فرانسه؟ میدونم ک برای دندانپزشکی باید ازمون paceداد و یک سال کلاس رفت. ایا میشه بورس بگیره ک هزینه اقامتش و تحصیلش و تامیین کنه واسه این یک سال و سالهای بعدی احیانا بعد از قبولی در کنکور؟

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام
   برای تحصیل در کشور فرانسه محدودیت سنی تا 35 سال را در نظر بگیرید برای مقطع فوق لیسانس. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی تحصیل در فرانسه با شماره ی 49196000-021 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. بهشاد گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من در حال حاضر دو سال به پایان تحصیلم در دبیرستان مونده و دارای مدرک ielts هستم و در طی این دو سال هم میتونم مدرک زبان فرانسه ام رو بگیرم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته مهندسی it چه کشوری رو پیشنهاد میکنید که بورسیه هم به ان تعلق بگیرد؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری از شما جهت امر مهاجرت داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد که کدامیک از کشورها برای شما مناسب تر می باشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کامل تر و پیدا کردن روش مناسب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. Moh.zn گفته:

  با سلام.من دانشجوی سال آخر روانشناسی هستم.مسلط به زبان انگلیسی و فرانسه هه هستم. مقاله هم دارم. ولی میانگین معدلم ۱۷.۷۰ هست.شانسی برای بورس گرفتن دارم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی دقیق قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 9. لیلا گفته:

  سلام و بسیار ممنون از راهنمایی های خوبتون. من یه سوال داشتم…آیا برای گرفتن بورسیه در مقطع دکترا مساله ی سن هم مطرح هست؟
  تشکر

  پاسخ
 10. مریم گفته:

  سلام من ترم چهار رشته شیمی هستم و میخواستم ببینم اگر بخوام برای ارشد برای فرانسه اقدام کنم, چه کارهایی باید تو این چند سال انجام بدم که راحت تر بتونم بورس شم؟!

  پاسخ
 11. نرگس گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من و همسرم هر دو کارشناسی حسابداری و سابقه کاری بالای 5 سال داریم و برای ادامه تحصیل که هزینه زیادی در بر نداشته باشه کدام کشور رو پیشنهاد میکنید ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب به علت اینکه برای رشته شما بازار کار کمتری وجود دارد بهتر است ابتدا یک دوره مرتبط با رشته تان یا mba در کانادا یا هلند بگذرانید و سپس وارد بازار کار با شانس بالاتر شوید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 12. Yasaman گفته:

  من نقاش هستم.ولی بخاطر نداشتن شرایط مناسب الان دارم رشته مامایی میخونم.ترم ۵هستم.میخواستم بدونم چطوری باید نقاشی هامو ارسال کنم به یکی از دانشکده های هنر فرانسه که بتونم برای رشته نقاشی بورسیه دریافت کنم.لطفا شماره تلفن مشاوره حقوقی را نیز بگذارید?

  پاسخ
 13. Sorour گفته:

  سلام
  من سال دوم رشته حقوقم و میخاستم واسه ارشد بین الملل یا رشته های دگ برم؛ میخاستم بدونم واسه بورس یا فاند چ رزومه ای باید داشته باشم؛ تو این دو سال جمع کنم
  مقاله هم تاثیر گذاره؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 14. Monir گفته:

  سلام
  من دانشجوی ارشد حقوق بین الملل هستم و سطح معدلم هم بالاست، برای دریافت بورسیه باید چیکار کنم؟
  میخوام مقطع دکتری رو در فرانسه ادامه بدم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای مقطع دکترا باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرماییید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید اقدام فرمایید . در واقع این روش بسته به نظر استاد راهنما می باشد. همچنین برای اخذ بورسیه باید مدرک زبان فرانسه داشته باشید و معدل بالای 19 و باید رزومه شما مورد بررسی قرار گیرد .شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 15. Fatemeh گفته:

  سلام‌ من دانشجوی رشته ی ادبیات فرانسه کارشناسی هستم میخواستم بدونم برای فاند کامل بورسیه توی این رشته چطوریه من چند بار با دانشگاه تماس داشته ام اما نتونستم جوابی بگیرم ایا باید از سفارت اقدام کنم ؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
 16. مژگان گفته:

  با سلام و احترام
  من قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد در فرانسه را دارم البته برای مستر مجدد . سواای که داشتم اینکه برای استفاده از انواع اسکالرشیپ ها قبل از گرفتن ادمیشن از دانشگاه مورد نظر هست یا باید حتما ادمیشن داشت بعد اقدام کرد؟چون ددلاین خاصی دارن هر کدوم از این آفرها و اینکه همزمان ممکن از ۲ مورد اسکالرشیپ یا فلوشیپ استفاده کرد یا خیر؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام
   جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.