بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان و بررسی آن

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان و بهترین روش برای مهاجرت، موضوع اصلی این نوشتار است که جنبه های اساسی آن با رویکردی علمی بررسی می شود. از مهم ترین سوالاتی که برای علاقه مندان به مهاجرت مطرح می شود این است که بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کجاست؟ و به طور کلی بهترین روش برای مهاجرت چیست؟ نمی توان به همه افراد یک پاسخ واحد برای این پرسش داد، چرا که انتخاب بهترین کشور و بهترین روش برای مهاجرت باید با توجه به شرایط هر فرد صورت پذیرد. ممکن کشوری برای گروهی از افراد بهترین انتخاب باشد در حالی که همان کشور برای گروهی دیگر بدترین انتخاب ممکن باشد. از این رو آگاهی از تمامی روش ها و بررسی جوانب آن ها برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان دارای اهمیت می باشد. مؤسسه حقوقی ملک پور بیش از 15 سال در زمینه مهاجرت فعالیت داشته است و از تجارب زیادی در این حوزه برخوردار است. کارشناسان مؤسسه تلاش نموده اند که در این نوشتار تمام آنچه را که برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت مورد نیاز است بررسی نمایند. با ادامه این نوشتار همراه شوید و بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان بشناسید.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 3 1 بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان و شرایط عمومی

برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان، بسیار مهم است که از چه منابعی برای تحقیقات خود استفاده می نمایید و بر اساس کلام چه کسانی مسیر مهاجرت خود را مشخص می کنید. از افراد متخصص در زمینه مهاجرت مشورت بگیرید و به افرادی که از طریق رانت و رابطه وارد حرفه مهاجرت شده اند اعتماد نکنید. برای انتخاب مؤسسه مهاجرتی حتما سوابق کار و تعداد ویزاهای دریافتی آن را بررسی کنید و از تخصص آن ها اطمینان حاصل نمایید.

وقتی که به تازگی مهاجرت کرده اید، در چند ماه ابتدایی مهاجرت طبیعی است که احساس سردرگمی داشته باشید چرا که شما وارد دنیای متفاوتی شده اید، اما نمی توان از همان ابتدا به این نتیجه رسید که تصمیم اشتباهی گرفته اید.

گاهی ممکن است نیاز باشد که شما برای مهاجرت صبر کنید و ابتدا شرایط و زیر ساخت ها را آماده نمایید. با بهبود شرایط مالی، تحصیلی، سابقه کار و سایر فاکتور های تاثیرگذار در فرآیند مهاجرت می توانید موفقیت بیشتری داشته باشید.

برخی از کشور برای سفر های چند ماهه مناسب هستند اما نمی توانند برای مهاجرت و زندگی گزینه مناسبی باشند. در اولین گام برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت کشورهای سطح پایین را حذف کنید. اگر قصد مهاجرت دارید به آینده دور بیندیشید و برای منافع طولانی مدت برنامه ریزی کنید. به کشوری مهاجرت کنید که مدتی بعد مجدداً مجبور به مهاجرت از آن کشور نیز نباشید. کشورهایی مانند ترکیه، فیلیپین، هند و مالزی از این دسته می باشند. از سوی دیگر کشورهایی مانند سوئیس، اتریش، هلند، آمریکا و کانادا از جمله کشورهایی هستند که شرایط ایده آلی برای زندگی دارند و می توانند انتخاب مناسبی برای مهاجرت باشند.

گام بعدی این است که مثبت فکر کنید و به خودتان ایمان داشته باشید. در گام بعدی چند مورد از بهترین کشورها را انتخاب کنید و آن ها را با هم مقایسه نمایید. شما در این مرحله بر اساس سلایق و شرایط فردی خود ممکن است برخی از کشورها را گزینه مناسبی برای خود ندانید و برخی دیگر را مناسب شرایط خود تشخیص دهید. عوامل زیادی می توانند در این تصمیم گیری تاثیرگذار باشند که در ادامه به اختصار به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 6 بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

video بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

audio بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان
آیا مهاجرت کنیم یا مهاجرت نکنیم؟

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ بیمه اجتماعی

به جرات می توان گفت که بیمه اجتماعی قوی در یک کشور، می تواند از عوامل مهم برای فراهم کردن یک زندگی با آرامش و ایده آل باشد. برای بسیاری از افراد مهم است که برای تامین هزینه های درمانی دغدغه ای نداشته باشند و اگر در آینده دچار سانحه یا بیماری شوند برای تامین هزینه های درمان دچار مشکل نشوند. اگر شما هم جزء این دسته می باشید احتمالاً بهتر است کشور آمریکا را برای مهاجرت انتخاب نکنید. به ازای آن به شما پیشنهاد می کنیم که کشورهای اروپایی پیشرفته را در نظر بگیرید که از بیمه تامین اجتماعی مطلوبی برخوردارند و از لحاظ پوشش هزینه های درمان بسیار عالی عمل می کنند.

سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD)، در مقایسه ای که بین سیستم سلامت آمریکا و کشورهای ثروتمند اروپایی انجام شده است، رشد کشور آمریکا در کیفیت خدمات درمانی را کمتر عنوان کرده است. بخصوص در برخی موارد مانند میزان مرگ و میر، مرگ زودرس، مرگ در معرض مراقبت های بهداشتی و بار بیماری، ایالات متحده در مقایسه با سایر کشورها بهبود کمتری داشته است. در نمودار زیر کیفیت بیمه درمانی در کشور آمریکا با برخی از کشورهای ثروتمند دنیا مقایسه شده است.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 1 بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ نزدیکی به ایران

فاصله تا ایران ممکن است برای برخی از افراد مهم باشد و این عامل را نیز برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان در نظر بگیرند. ممکن است شما کسب و کاری در ایران دارید که از راه دور مدیریت می کنید و نمی خواهید اختلاف زمانی مانع برقراری ارتباط شما با کارمندتان یا سایر همکارانتان شود. یا اینکه برای مدیریت کار خود در ایران نیاز دارید که به صورت مرتب به ایران رفت و آمد داشته باشید. یا حتی فقط به دلیل وابستگی ها در ایران و دیدار از خانواده تمایل دارید که بتوانید با هزینه کم و سرعت بیشتر بین ایران و کشور مقصد مهاجرت خود رفت و آمد نمایید. در این صورت کشورهای اروپایی می توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند. چرا که اختلاف زمانی کمی با ایران دارند و هزینه و زمان کمتری برای رفت و آمد صرف خواهید کرد، علاوه بر این در کشوری مرفه و پیشرفته زندگی می کنید.

اما اگر مسافت برای شما اهمیتی ندارد و تنها به کیفیت زندگی در کشور مقصد اهمیت می دهید، کشورهای کانادا و آمریکا می توانند در کنار کشورهای اروپایی گزینه مناسبی برای شما باشند.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از لحاظ شرایط آب و هوایی

شرایط آب و هوایی یک کشور نیز می تواند برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان دارای اهمیت باشد. بیشتر مناطق ایران آب و هوایی چهار فصل دارند و ساکنین روزهای آفتابی زیادی را در طول سال تجربه می کنند. به همین دلیل بسیاری از ایرانیان کشورهای چهار فصل را ترجیح می دهند و در کشورهای بسیار سرد ممکن است دچار افسردگی شوند. اگر شما نیز به دنبال شهری چهار فصل برای مهاجرت هستید، شهر وین در کشور اتریش می تواند یک انتخاب ایده آل باشد. چرا که علاوه بر آب و هوای مطلوب و چهار فصل، این شهر در ده سال متوالی رتبه بهترین شهر دنیا برای زندگی را کسب نموده است.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 8 بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان تحصیل کرده

یکی از انتخاب هایی که ایرانیان تحصیل کرده برای انتخاب بهترین کشور برای مهاجرت دارند، ادامه تحصیل در کشور مقصد به همراه بورسیه تحصیلی می باشد. در صورتی که شما از رزومه تحصیلی مناسبی برخوردارید و تمایل به ادامه تحصیل در خارج از کشور دارید می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایید. توجه داشته باشید که بورسیه تحصیل معمولاً در مقطع دکترا اعطا می شود و در مقاطع دیگر تنها در موارد استثنایی و در صورتی که رزومه ای بسیار قوی و متمایز داشته باشید می توانید بورسیه یا کمک هزینه تحصیلی بگیرید. اگر موفق دریافت فول فاند در دانشگاه های کشورهای مطرح اروپایی، کانادا یا آمریکا شوید تمامی هزینه های تحصیل و زندگی شما در خارج از کشور تامین می شود و این روش می تواند جزء روش های کم هزینه محسوب گردد. برای تحصیل به همراه بورسیه باید رزومه خود را در اختیار اساتید دانشگاه ها قرار دهید و در صورتی که استادی شما را بپذیرد می توانید در دانشگاه ثبت نام کنید. شما می توانید شخصا اقدام کنید و یا اینکه فرم موجود در لینک زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان مؤسسه شرایط شما را برای دریافت بورسیه بررسی نموده و گزینه های مناسب برای شما را بیابند.

فرم درخواست ارزیابی اخذ بورسیه

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 7 بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از طریق کار

ایرانیانی که دارای مدرک دانشگاهی هستند و در زمینه تحصیل خود تخصص و سابقه کار دارند می توانند از طریق کار در خارج از کشور نیز اقدام به مهاجرت نمایند. در اغلب کشور ها شما برای اینکه بتوانید به کار بپردازید باید ابتدا یک پیشنهاد کار داشته باشید. اما کشورهای معدودی مانند آلمان و اتریش به شما اجازه می دهند که در مدت محدود 6 ماهه وارد آن ها شده و در خاک آن کشور به جستجوی کار بپردازید. کشور کانادا نیز دارای سیستمی امتیازبندی موسوم به اسکیل ورکر می باشد، که در صورتی که بتوانید امتیازات لازم را کسب نمایید از ابتدا اقامت دائم کانادا به شما اعطا می شود. این کشورها دارای صنعتی قوی می باشند و نیاز زیادی به نیروی کار دارند. اغلب رشته های فنی و مهندسی در این کشور ها از بازار کار مناسبی برخوردار هستند و از درآمد مطلوبی نیز برخوردارند. به عنوان مثال برای تخصص آی تی در کشور آلمان و سوئد حقوقی به میزان تقریبا 4،000 یورو پرداخت می شود.

برای اینکه بتوانید از شرایط بازار کار در کشورهای مختلف در دنیا آگاه شوید می توانید نمودار زیر را که به مقایسه نرخ بیکاری در کشورهای مطرح پرداخته است بررسی نمایید.

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان 2 بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان از طریق سرمایه گذاری

اگر از توانایی مالی مناسبی برخوردارید می توانید در کشورهای پیشرفته در بیزنس هایی مانند مک دونالد یا برگر کینگ سرمایه گذاری کنید و درآمدی ثابت و عالی داشته باشید. این نوع بیزنس ها که با نام فرنچایز شناخته می شوند، می توانند با خرید رستوران های زنجیره ای انجام شوند و از آنجایی که تجارتی مانند مک دونالد و برگر کینگ بارها در مکان مختلف فعالیت کرده اند، می تواند تا حدود زیادی میزان سود آن را به صورت تضمینی پیش بینی کرد و جزء سرمایه گذاری های امن محسوب می شوند. برنامه های سرمایه گذاری متنوعی در کشورهای مختلف وجود دارد که برخی از آن ها فقط جنبه کسب سود دارند و برخی دیگر منجر به اخذ اقامت کشور مقصد نیز می گردد. شما با توجه به هدف خود از سرمایه گذاری و میزان سرمایه می توانید روش دلخواه و کشور ایده آل خود را انتخاب نمایید.

سرمایه گذاری در خارج از کشور
بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان و سخن پایانی

بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان و عوامل تاثیر گذار در انتخاب کشور برای مهاجرت مورد بررسی قرار گرفت. در واقع طرح این سوال که بهترین کشور برای مهاجرت ایرانیان کجاست، صحیح نمی باشد، پرسش صحیح این است که بهترین کشور برای مهاجرت برای من کجاست؟ چرا که بهترین کشور برای مهاجرت باید بر اساس شرایط و علایق فرد انتخاب شود و کشوری که برای یک نفر بهترین است ممکن است برای شما بهترین نباشد و بهترین کشور برای هر فرد باید با شرایط وی سنجیده شود. نکته مهم دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که مسیر مهاجرت دارای ریسک می باشد و شما از هر طریقی که اقدام نمایید نیز همیشه باید درصدی از ریسک را در نظر بگیرید. از این رو ما همیشه به موکلین در ابتدای راه ریسک های پیش رو را معرفی می کنیم. شما عزیزان همواره می توانید از طریق تماس با دفاتر مؤسسه MIE اتریش از مشاوره تلفنی رایگان در رابطه با انواع روش های مهاجرت بهره مند شوید. بخش دیدگاه ها نیز برای پاسخ گویی به پرسش های شما در نظر گرفته شده است.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 پاسخ
 1. علی گفته:

  سلام من 18 سالمه برای مهاجرت بهترین کجاست؟ و زبان انگلیسی هم مسلط هستم بهش و رشتمم ریاضیه

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط کامل خودتون رو بیان بفرمایید تا بتونیم راهنماییتون کنیم(سن، مدرک تحصیلی، شغل و سابقه کار مرتبط، میزان سرمایه،…)

   پاسخ
 2. امیر گفته:

  باسلام
  امیرهستم ۴۰ساله لیسانس برق گرایش کنترل ابزاردقیق متاهل ودارای دو فرزند با سرمایه حدود ۹۰۰میلیون ایا شانسی برای مهاجرت دارم یا خیر

  Rating: 5
  پاسخ
 3. شیوا گفته:

  من چهل ساله.دیپلم دارای بک فرزند پسر سه ساله.خانمم لیسانس زیست.خانه دار.سرمایه حدود سیصد میلیون .بهترین گزینه برای اقامت و مهاجرتم چیست.

  Rating: 5
  پاسخ
 4. محمدحسین حاتم زاده گفته:

  با سلام خدمت شما اساتید موسسه حقوقی ملک پور و به خصوص آقای ملک پور عزیز.
  بخاطر یکسری مسائل و تجربه های شخصی بنده , قبلا تصور خوبی از موسسه های حقوقی در رابطه با مهاجرت و وکلای مهاجرت نداشتم , اما خدارو شاکر ام که با موسسه حقوقی شما آشنا شدم , صداقت , درستکاری , حس خوب , اعتماد , تسلط به کار و … چیزایی هستن که میشه در شما دید آقای ملک پور.
  خداروشکر که شما هستید و میتونیم با خیالی آسوده به شما مراجعه کنیم تا راهنمایی امون کنید و انتخاب صحیحی داشته باشیم و به شکل درستی وارد پروسه ی مهاجرت بشیم.
  ” با سپاس و احترام “

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. از اینکه توانسته ایم رضایت شما هموطن گرامی را جلب نماییم بی نهایت خرسندیم و به خود می بالیم. امیدواریم بتوانیم در یاری هموطنانمان موفق و سربلند باشیم. ارادتمند شما 🌺🌺

   پاسخ
 5. رضا گفته:

  با سلام آقای ملک پور .
  نمیدونم واقعا چی باید گفت . من اعتمادی به شما نداشتم . اصلا تو نظرم شما رو یه ادم بد اخلاق میدونستم . وقتی ویدءوهاتون رو دیدم چقدر از شخصیت و نیت و حس و حال خوبتون لذت بردم . خیلی لذت بردم . امیدوارم بتونم با کمک شما بهترین انتخاب رو بکنم .

  Rating: 5
  پاسخ
  • mie.malekpour15 گفته:

   با سلام و عرض ادب؛
   ممنون که برای ما صادقانه نوشتید. ما نیز از همراهی عزیزانی چون شما انرژی دریافت می کنیم. امیدواریم بتوانیم شما را در مسیر مهاجرتتان به نحو احسن راهنمایی نماییم تا انشاا… بهترین آینده را برای خود رقم زنید.
   * مانا باشید *

   پاسخ
Rating: 5