بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد

بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد

بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد جهت مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل یا طرق دیگر موضوع مهمی است که باید حتما پیس از اقدام به مهاجرت صورت گیرد.لذا پیشنهاد میکنیم این مقاله را که با موضوع بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد ،تنظیم شده است را تا انتها دنبال نمایید. .شما عزیزان  اگر می خواهید در خصوص بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد اطلاعات مفیدی داشته باشید می توانید از طریق کارشناسان و وکلای رسمی و حقوقدانان با تجربه در امور مهاجرت  در موسسه حقوقی ملک پور ، مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید.

فایل های موسسه mie در باب مهاجرت به سوئد

video بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد

 

audio بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد

برنامه ریزی بودجه بخش مهمی از روند آماده شدن برای تحصیل در سوئد است. در اینجا یک مرور کلی از هزینه های مختلفی که باید در بودجه خود مد نظر داشته باشید، ارائه شده است.

در سوئد، ارز مورد استفاده، کرون سوئد (SEK) است. در اینجا هزینه ها را بر حسب SEK ارائه داده ایم؛ بر اساس سایت xe.com در زمینه تبدیل نرخ ارز، در اوت 2018 ارزش کرون سوئد به صورت زیر است:

1 یورو = در حدود 10.4 کرون

1 دلار = در حدود 9.1 کرون

بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد از نظر هزینه درخواست تحصیل و شهریه تحصیلی:

هزینه های درخواست و تحصیل از دانشجویانی که شهروند یک کشور عضو اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا / نوردیک یا سوئیس نیستند و در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می کنند، اخذ می شود.

هزینه درخواست 900 کرون است. این هزینه به عنوان بخشی از روند درخواست آنلاین شما در سایت Universityadmissions.se پرداخت می شود.

هزینه های تحصیل در سوئد بسته به رشته تحصیلی متفاوت است، اگرچه متوسط هزینه ها ​​برای دوره کارشناسی ارشد 129000 دلار در سال است، در حالی که دوره های کارشناسی معمولاً ارزان تر هستند.

طیف استاندارد هزینه های تحصیل برای رشته های مختلف در زیر ارائه شده است که البته مقدار دقیق آن ممکن است متفاوت باشد.

علوم اجتماعی و علوم انسانی از 80،000 کرون  تا  110،000 کرون در سال است.

رشته های فنی و علوم طبیعی از 120،000 کرون تا 145،000 کرون در سال است.

معماری و طراحی از 000،19 کرون تا 000،270 کرون در سال است.

میانگین هزینه های زندگی در سوئد

میانگین بودجه دانشجویان ماهانه حدود 8000 کرون در ماه است. البته هزینه های شما بسته به محل زندگی شما و اولویت های شخصی شما متفاوت خواهد بود.

بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد از نظر هزینه ی اتحادیه های دانشجویی

دانشجویان معمولاً برای عضویت در اتحادیه دانشجویان محلی باید هزینه اندکی پرداخت کنند. این کار به شما امکان دسترسی به فعالیت های مختلف دانشجویی و تخفیف های دانشجویی را می دهد. هزینه عضویت از 50 تا 350 یورو در هر ترم، بسته به نوع اتحادیه متفاوت است. اتحادیه دانشجویان مربوطه می تواند اطلاعاتی را درباره هزینه ها و مزایای عضویت به شما ارائه دهد.

 بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد از نظر کتاب های درسی

به طور متوسط، انتظار می رود در حدود 750 کرون در ماه برای خرید کتاب های درسی صرف کنید. در برخی از رشته ها، مانند حقوق و علوم طبیعی، این مبلغ احتمالاً بالاتر است. بسیاری از اتحادیه های دانشجویی، کتاب های درسی دست دوم برای فروش می گذارند که دانشجویان می توانند به راحتی خریداری کنند؛ همچنین دانشجویان می توانند در محوطه دانشگاه برای فروش نسخه های استفاده شده از کتاب های درسی سال های گذشته خود آگهی بدهند. وب سایت هایی هم برای خرید کتاب های درسی دست دوم وجود دارد.

 

هزینه های زندگی در سوئد بستگی به شیوه زندگی شخصی و محل زندگی شما متفاوت است. در اینجا یک بودجه ماهانه ماهانه است:

 

غذا  2000 کرون
مسکن 3700 یورو
سفرهای محلی 550 کرون
تلفن / اینترنت 300 کرون
سرگرمی / اوقات فراغت، غیره 450 تا 1000 کرون
مجموع 8000 کرون (حدود 850 تا 1000 دلار)

به خاطر داشته باشید که هنگام درخواست اجازه اقامت برای تحصیل در سوئد، شما بایستی به اداره مهاجرت سوئد ثابت کنید که می توانید طی تحصیل هزینه های زندگی خود را تامین کنید. برای پرداخت شهریه تحصیلی خود توصیه می شود اطلاعات لازم در مورد دریافت بورس تحصیلی را بررسی کنید، البته در صورتی که به کمک مالی نیاز دارید.

هزینه مواد غذایی، رفتن به رستوران و گشت و گذار در سوئد می تواند گران باشد و چیزی است که باید در هنگام برنامه ریزی بودجه خود به آن توجه کنید. دانشجویان معمولاً غذای خود را می پزند و باقی مانده آن را برای وعده های بعدی نگه می دارند. بسیاری از فروشگاه های مواد غذایی در سوئد تخفیف دانشجویی دارند.

دانشجویانی که نیاز به اخذ اجازه اقامت دارند، طبق قانون، باید نشان دهند که آنها حداقل 99090 کرون در هر ماه برای تحصیل بودجه دارند.

دانشجویانی که برای دریافت وام های دانشجویی کامل و کمک های مالی دولت سوئد مورد تایید قرار گرفته اند، در حدود 9000 تا 10000 کرون در هر ماه دریافت می کنند. بسیاری از دانشجویان بین المللی با توجه به شیوه زندگی خود، با بودجه ای در حدود 8،190 کرون در ماه به علاوه مبلغ وامی که دانشگاه های سوئدی ارائه می دهند، زندگی می کنند.

 بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد از نظر تخفیف های دانشجویی

هنگامی که عضو Studentlund شوید، یک Studentkort دریافت می کنید که (با همراه داشتن کارت شناسایی خود) می توانید از تخفیف های ویژه در کافه ها، رستوران ها و خرید بلیط های سفر (به عنوان مثال Skanetrafiken و SJ) و همچنین در استفاده از رایانه ها، تلفن های همراه، مد و خرید کتاب ها و غیره، در مغازه ها و در صورت خرید آنلاین بهره مند شوید.

میانگین هزینه های زندگی به یورو در شهرهای دانشجویی در سوئد به شرح زیر است:

گوتنبرگ و استکهلم 1250 یورو در ماه
لینچوپینگ و لند  حدود 850 یورو در ماه
اوپسالا  بین 750 و 1200 یورو در ماه

بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد ازنظر هزینه های محل اقامت

یکی از مهمترین هزینه های دانشجویان اجاره مسکن است. به همین دلیل است که 40٪ از هزینه های ماهانه دانشجویان صرف اجاره محل اقامت می شود. این هزینه به شرح زیر است:

دانشجویانی که تنها زندگی می کنند: 500 یورو / ماه

دانشجویانی که با همسر / فرزندان خود زندگی می کنند: 600 یورو / ماه

دانشجویانی که در خوابگاه دانشجویی زندگی می کنند: 365 یورو در ماه

اقامت در خوابگاه های دانشجویی ممکن است تا حدی مشکل باشد، زیرا تنها 28 درصد دانشجویانی که سالانه در یک دانشگاه سوئدی ثبت نام می کنند، برای زندگی در خوابگاه توسط دانشگاه ها پذیرش می شوند. براساس یک مطالعه جدید اروپایی، از مجموع تعداد دانشجویانی که در محوطه دانشگاه اتاق دارند، 71 درصد از آنها از شرایط آنجا راضی هستند. این خوابگاه ها همچنین شرایط خوبی برای اقامت دارند، زیرا میانگین رضایت دانشجویان بین المللی 60٪ است.

غذا خوردن در یک رستوران سوئدی به طور متوسط ​​8 تا 10 یورو هزینه خواهد داشت. یک وعده غذای سه قسمتی برای دو نفر در یک رستوران معمولی حدود 45 تا 65 یورو هزینه دارد. یک نوشیدنی سبک در یک بار با دوستانتان در سراسر کشور برای شما 6 یورو هزینه دارد.

بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد ازنظر هزینه حمل و نقل عمومی

در سوئد، حمل و نقل عمومی به شدت در میان دانشجویان محبوب است، زیرا تقریباً 40 درصد از آنها برای رفتن به دانشگاه و مکان های مورد نظرشان در شهر از آن استفاده می کنند. هزینه حمل و نقل عمومی برای دانشجویان حدود 40 تا 55 یورو در ماه است.

شما همچنین می توانید از دوچرخه برای رفت و آمد استفاده کنید و برای آن هزینه ای حدود 110 یورو پرداخت کنید. از همه دانشجویان در سوئد، 27٪ آنها دوچرخه دارند.

بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد ازنظر هزینه های اضافی

کتابها، مجلات پژوهشی و سایر منابع: 80 یورو در ماه

فعالیت های اجتماعی: حداقل 70 یورو در ماه

بیمه درمانی: نرخ ها از 30 یورو در ماه شروع می شود.

اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در خصوص بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد داشته باشید همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و با مشاوره ی تخصصی در امور مهاجرت و بررسی هزینه های زندگی و تحصیلی در سوئد اطلاعات مفیدی را دریافت نمایید.

Rating: 5
6 پاسخ
 1. مریم جعفری گفته:

  /سلام.من متاهل هستم 40 سال دارم، مدرک تحصیلی ام کارشناسی ارشد تئاتر دانشگاه تهران معدل 17/76صدم و 11 سال سابقه کار و همچنین 5کتاب در مورد تئاتر دارم . قصد دارم زبان سویدی بخونم و یا کورس انگلیسی رو برای بدست اوردن نمره 7 ایلتس در این کشوردنبال کنم زیرا آیلتس 5 دارم واگر بشه خیلی خوبه برای دکتری اقدام کنم. ضمنا در صورت فراهم شدنشرایط همزمان با همسرم قصد دارم برم .البته اگر فرصت کاری باشه هم موافقیم که بریم

  Rating: 5
  پاسخ
 2. محمد رفیعی گفته:

  با سلام و احترام
  ضمن سپاس فراوان. بنده ۳۴ سالمه مجردم لیسانس و ارشد حسابداری با معدل ۱۷.۴۵ و ۱۷.۳۰ و از دانشگاه تهران و بهشتی دارم. ۶ سال سابقه کار دارم. یک مقاله خارجی دارم. آیلتس ۷.۵ و جیمت۷۰۰. برای فاند کامل از اتریش یا سایر کشورها برای دکتری چقدر شانس دارم.
  پیشاپیش از پاسختون ممنونم

  Rating: 5
  پاسخ
 3. محمد حسین ترهنده گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم قبل از مطرح کردن سوالم ازتون بابت وقت و انرژی ای که برای من و امثال من صرف میکنید تشکر کنم و از خدا براتون سلامتی روز افزون طلب کنم.
  من کارشناس رادیولوژی هستم که سال 93 از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با معدل 16.5 فارغ التحصیل شدم و چهار سال هم سابقه کار دارم. مجرد هم هستم. تو یکی از سایت ها دیدم که سال 2016 تکنولوژیست رادیولوژی جز مشاغل مورد نیاز کشور سوئد بوده. میخواستم بدونم شانسی برای پیدا کردن کار تو کشور سوئد(و اگر نشد تو کشورهای دیگه) دارم یا نه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز اگر سن خود را هم می گفتید ببهتر می شد راهنمایی کرد. اما با توجه به شرایطی که توضیح دادید و سوالتون باید گفت جهت دریافت ویزای کاری سوئد شما باید حتما از یک کارفرما در کشور سوئد درخواست کار داشته باشید. در این صورت می تونید برای کار در این کشور اقدام نمایید. اما با توجه به رشته شما، دانشگاهتون و سابقه کاری که دارید می توانید برای کار در کشورهای دیگر و یا تحصیل در کشورهای دیگر مانند اتریش، آلمان، کانادا و … اقدام نمایید. پیشنهاد من به شما این هست که برای بررسی کامل شرایط خود با موسسه تماس حاصل نمایید تا مشاورین موسسه شرایط شما را به صورت راسگان بررسی کرده و تمامی شانس هایی که دارید را برای شما توضییح دهند. امیدوارم که موفق باشید.
   شماره موسسه 02149196000

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.