انواع ویزاهای کاری آمریکا

انواع ویزاهای کاری آمریکا و شرایط اخذ انواع ویزای کار آمریکا در سال ۲۰۱۷ را در  این مقاله آورده ایم ، جهت اشخاصی که به دنبال کسب اطلاعات در زمینه انواع ویزاهای کاری آمریکا و مهاجرت به آمریکا از طریق کار در آمریکا هستند لیست و توضیحات مربوط به همۀ ویزاهای کاری آمریکا را آورده ایم ،، ویزای کار آمریکا ، انواع ویزای کار در آمریکا، نحوه اخذ ویزای کار در کشور آمریکا، شرایط اخذ ویزای کار در کشور آمریکا ، ویزا های کار آفرینی در کشور آمریکا ، اخذ اقامت وتابعیت از طریق ویزای کار در امریکا  . ویزای H1B1  ، ویزای H1B2 ، ویزای H1B3 ، ویزای H1C ، ویزای H2A  ، ویزای H2B  ، ویزای H3 .

 

همانطور که میدانید افراد زیادی مشتاق مهاجرت به آمریکا هستند را ه های زیادی برای مهاجرت به آمریکا وجود دارد که یکی ازاین طرق مهاجرت از طریق کار میباشد. اخذ اقامت از طریق ویزای کار آمریکا همواره مورد توجه  خیلی از افراد در سرتاسر جهان شده است.ویزای کار آمریکا انواع مختلفی دارد که که مهمترین ویزای کار آمریکا H1B میباشد. ویزای کار آمریکا نیازمند شرایط ومدارک  خاصی میباشد که مادر این مقاله  انواع ویزای کار آمریکا، شرایط ومدارک مورد نیاز  ویزای کار در آمریکا را تشریح میکنیم. موسسه حقوقی  ملک پور با استفاده از وکلا ومشاوران مجرب این امکان را برای شما فراهم کرده است  ک بتوانید از طریق ویزای کار آمریکا مهاجرت نمایید.

 

مهاجرت از طریق ویزای کار آمریکا چگونه میباشد؟

آیا از طریق ویزای کار امریکا میتوان گرین کارت کشور امریکا را دریافت نمود؟

چند نوع ویزای کار در کشور امریکا وجود دارد؟

شرایط ومدارک اخذ ویزای  کار در کشور امریکا چیست؟

هزینه های اقامت از طریق ویزا کار در کشور امریکا چه مقدلر است؟

ویزاهای کار در کشور امریکا چه مدت زمان اعتبار دارد؟

ویزای کار  کشور آمریکا

ویزای کاری آمریکا یکی از متنوع ترین  وگسترده ترین  دسته های ویزای کاری میباشد.کشور آمریکا به دلیل سیاست های رقابتی که در زمینه اقتصاد جهانی دارد براساس این سیاست ها ویزا های کاری متعددی دارد. معروف ترین ویزای کاری آمریکا ویزا  H1B می باشد. برای اخذ اقامت وتابعیت در کشور امریکا از طریق ویزای H1B که ویزای کاری کشور آمریکا محسوب میشود میتوان اقدام کرد. اما متقاضیان ویزا کار در امریکا باید حتما  job offer  داشته باشند  تا بتوانند ویزای کاری امریکا را دریافت کنند. ویزای  H1b  یک نوع ویزای کاری غیر مهاجرتی است که از دسته  ویزای H  میباشد. ویزای H1B  ویزایی میباشد که باید در کشور امریکا یک کارفرما  داشت که این کارفرما  برای استخدام  وجذب نیرو  مورد نیازش از کشور های دیگر برای استخدام نیرو استفاده میکند. از این رو باید دعوت نامه ای تنظیم نماید که برای نیرو های مورد نظرش ارسال کند. ومیبایستی فرم نیروی کار انسانی را در وزارت  کار تکمیل نماید. ونیروی کار هم میتواند با داشتن این دعوت نامه  به همرا مدارک مورد نیاز به سفارت  امریکا مراجعه کند وبرای ویزای کاری اقدام نماید. پس از اینکه از طریق ویزای کار وارد کشور آمریکا شده  به او در  ابتدا ویزای ۳ ساله میدهند  که سال دیگر میتواند آن را تمدید کند پس از ۶سال میبایستی خاک امریکا را به مدت یکسال  ترک کند ودوباره برای این ویزا اقدام کند. نکته ای که مورد توجه است اینست که ویزای کار کشور امریکا به گرین کارت نیز تبدیل میشود. حداقل حقوق افرادی که از طریق ویزای H1B اقدام کرده اند  ماهیانه ۲۰۰۰ دلار میاشد وکارفرما موظف است این مبلغ را پرداخت کند. وهمین طور کارفرما باید دارای کد مالیاتی باشد وادره مهاجرت امریکا بپذیرد که کارفرما آمادگی برای پیشنهاد کاری را دارد. شخص در جستجوی کار حتما باید مدرک لیسانس در زمینه کاری  که در آن مهارت دارد داشته باشد. البته تشخیص این موضوع که فرد نیاز به مدرک خاصی دارد یانه با اداره مهاجرت امریکا میباشد.

در بعضی موارد نیز مشاهده شده است که نیروی کار متقاضی در کشور امریکا  به مدرک تحصیلی برای کار مورد نظر  را ندارد که این موضوع تاثیر منفی برای نیروی کار ندارد. این در صورتی است که ثابت کند تجربه کافی و۱۲ سال تجربه کاری در رشته های  خاص داشته است. وجای خالی نداشتن مدرک تحصیلی را این گونه پر کند. وباید ثابت کند در آن شغل حرفه ای ومتخصص است. ممکن است فرد مدرک تحصیلی متناسب با  حرفه ای  که در آن متخصص است  نداشته باشد که این مشکلات را باید به وکیل مجرب بسپارد .ویزای کار کشور امریکا معمولا سالیانه صادر میشود که ماه اکتبر شرو ع میشود اما سریعترین زمان برای در خواست  ماه آپریل میباشد که در طول سال ۸۵ هزار نفر میتوانند برای گرفتن ویزا H1B اقدام کنند وموفق شوند  که ۶۵ هزار نفر  از اتبااع خارجی میباشند  و۲۰ هزار نفر دیگر افراد مقیم ایالت متحده امریکا که مدرک تحصیلیشان را از دانشگاهه ای امریکا دریافت کرده اند شخص متقاضی ویزای کاری امریکا  میتواند به مدت ۶ سال ویزای کاری H1B  دریافت میکند که در این زمان قابل تمدید است  وممکن است باعث اخذ گرین کارت امریکا هم شود اما نکته قابل توجه در مورد این ویزای کار  ندادن اجازه کار به همراه فرد متقاضی است. در صورتی که نیروی کار توسط کارفرما اخراج شد وی باید ظرف مدت  دو هفته کارفرما وشغل جدیدی پیدا کند  در غیر این صورت باید خاک امریکا را ترک کند.

ویزای H1B1  :

این ونع ویزا فقط برای اتباع کشور شیلی وسنگاپور است  برای استخدام موقتی  در مشاغل تخصصی  در ایالت متحده امریکا  می باشد که فرد کارگر باید مدرک لیسانس یا درجانت بالاتر  در رشت تخصصی خاصی را داشته باشد. ۱۴۰۰۰ تا از این ویزا ها  برای اتباع کشور شیلی  و۵۴۰۰۰ تا برای اتبع کشور سنگاپور میباشد.مدت این ویزا در ابتدا ۳سال است که قابل تمدبد است  که در کل ۶سال کل اقامت در ایالت متحده امریکا میباشد.

ویزای H1B2 :

شرایط در یافت این ویزا در ایالت متحده امریکا  این است که فرد متقاضی  باید ثایت کند  که قصد اقامت موقت  در کشور امریکارا دارد وبه جهت تحقیق  وتوسعه در یک پروژه  همکاری یا تولیدی با یک موافقت نامه  بین دولت امریکا  وکشور فرد متقاضی  که توسط وزارت دفاع  امریکا سرپرستی میشود می باشد. این ویزا دز ابتدا به مدت ۳ سال  میباشد  و۳ سال دیگر نیز قابل تمدید است.

ویزای H1B3  :

این ویزا مربوط به مدل های مد میباشد که افرادمتقاضی این ویزا  باید پیشنهاد کار از سمت یک کار فرمای امریکایی داشته باشند برای تقاضای این ویزا  labor condition application  لازم است. مدت اولیه این ویزا  ۳ ساله میباشد که به مدت ۳ سال  دیگر  نیز تمدید میشود.

ویزای H1C  :

این ونوع ویزا برای پرستارا ن حرفه ای که به دنبال کار در ایالت متحده امریکا  هستند میباشد. این ویزا فقط ۳ سال معتبر است  وقابل تمدید نمیباشد. هر ساله حدود ۵۰۰ ویزای H1c توسط دولت ایالت متحده امریکا صادر میشود.پرستاران برای اینکه واجد شرایط این ویزا باشند باید از موسسات معتبر ومعروف فارغ التحصیل شده باشند وگواهینامه مخصوص را از دولت امریکا  داشته باشند. این پرستاران برای ورود به امریکا بایددر آزمون  nclex-rn شرکت کنند.

ویزای H2A :

این ویزا برای کسانی است که قصد دارند به طور موقت  برای انجام کار کشاورزی  به ایالات متحده امریکا بیایند کشور هایی که واجد شرایط این نوع ویزا هستند  برای مثال میتوان از آرژانتین، استرالیا ،برزیل، اندونزی، مکزیک ،ترکیه و….نام برد. این ویزا از دسته ویزا های غیرمهاجرتی میباشد که عموما به صورت فصلی  است  وبنگاه های اقتصادیکشاورزی  اجازه میدهد تا بتواند  از تبعه های خارجی استفاده نمایند. دارندگان این ویزا حق زندگی وکار در ایالت متحده امریکا را دارند که معمولا برای یک دوره ۱ ساله است ولی امکان تمدیدش است دارنده این ویزا میتواند همسر وفرزندان مرد زیر ۲۱ سال  را از طریق ویزای  H4  به امریکا بیاورد که اجاز تحصیل وکار در امریکا را نیز دارند. کارگران خارجی دز این ویزا فقط میتوانند  در طول دوره کار در کشور امریکا بماند وپس از پایان  دوره کار باید کشور امریکا را ترک کنند.

ویزای H2B  :

این ویزا یک ویزا غیر مهاجرتی که مربوط به کارگران موقت غیر کشاورزی  میشود  که باید از یک کارفرمای امریکایی پیشنهاد کار داشته باشند که در زمان معین فصلی است  مثلا کار دریک پارک تابستانی  یا کار در پیست اسکی زمستان  که حداکثر مجاز این ویزا ۱ سال است با این حال ممکن است کارفرما  طول مدت این ویزا را تا ۳ سال نیز افزایش دهد. دارندگان این ویزا میتوانند همسر وفرزندان محرد زیر ۲۱ سال شان را همراه خود بیاورند  که برای آن ها ویزای H4 صادر میشود. دارندگان ویزا H4  در کشور امریکا اجازه کار نیز دارند.

ویزای H3  :

این ویزا یک نوع ویزای موقت است  که برای کاراموزی در مورد رشته های  تحصیلی افراد در کشور خودشان  در دسترس نیست  برای آموزش پزشکی وتخصصی به کشور امریکا میایند.این ویزا معمولا برای مدت  زمان برنامه  اموزشی  وبه حداکثر  ۲سال صادر میشود همسر وفرزندان مجرد زیز ۲۱ سال  میتوانند از طریق ویزای H4  اقدام کنند

ویزا O1  :این ویزا مخصوص افرادی است کهتخصص وقابلیت ویژه در رشته های هنری ، تجارت، ورزش و… دارند. این ویزا جزء دسته ویزا های غیر مهاجرتی موقت است. که برای در خواست این ویزا  باید ثابت کند در شغل خود  ورزش وهنر از سطح بالایی برخوردار است  به طور کلی باید جایزه ملی یا بین المللی در  زمینه خاصی در یافت کرده باشند. در سطح بین المللی  بیشتر ورزشکارا از این ویزا غیر مهاجرتی  استفاده میکنند. در این ویزا یک پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای امریکایی نیاز است. این ویزا هیچ محدودیتی ندارد وسالانه تعداد  زیادی از مردم  میتوانند ویزا O1 را در یافت  کنند. که تا حداکثر ۳ سال این ویزا اعتبار دارد. همسر وفرزندان مجرد زیر ۲۱ سال دارنده ویزا O1 میتوانند از طریق ویزای O2 وارد کشور امریکا  شوند اما  ،ممکن است به ان ها اجازه کار داده نشود. طبقه بندی دیگر ویزا دسته O ،O1A  و O1B است.

O1A  : این ویزا مخصوص افرادی است که توانایی فوق العاده در زمینه علوم ، آموزش وپرورش، کسب وکار ویا دو میدانی دارند.

O1B  : این ویزا مخصوص افرادیست که در زمینه هنر ، هنر های تجسمی  یا صنعت تلویزیون  تبحر خاصی دارند.

O3 : این ویزا برای همرا هان دارندگان ویزای O1  یا O2  است.

ویزای P :  این ویزا در واقع نقطه مقابل ویزای O  است  که یه نوع ویزای غیر مهاجرتی است. این نوع ویزا  به نسبت ویزا  O  سخت گیری کمتری دارد . این ویزا بیشتر مناسب هنرمندان است. دسته بندی های ویزا  p شامل :  P1, P2, P3  میباشد. استاندارد های واجد شرایط بودن  برای ویزا  P  کمنر از ویزای  O  است. بااین حال این ویزا به هنرمندان خاص وورزشکاران محدود شده است. اخذ ویزای P  ممکن است  چند ماه طول بکشد  مدت زمان اعتبار این ویزا  موقت است . در این یزا هرچه  مدت زمانبندی طولانی تر باشد مدت پذیرش  طولانی تر است  علاوه بر این اگر قرار داد برای  یکسال بسته شده باشد فرد دارنده ویزا به اندازه  یک سال اعتبار دارد  حتی اگر زمان بندی روادید  طولانی تر از یکسال باشد.

ویزای  P1 :این ویزا برای ورزشکاران بین المللی به  رسمیت شناخته شده  و ورز شکار انی که  عضو یک تیم ورزشی  میباشد است که شخص عضو تیم میتواند  به طور جداگانه یا با گروه ورزشی  برای این ویزا اقدام کند. دارندگاه ن ویزای  P1 میتواندد این ویزا را  تا ۵ سال  تمدید کنند ودر کل ،کل اقامت  این ویزا بیش از ۱۰ سال  نمیباشد.

ویزا  P2 : این  ویزا برای هنرمندان ویابازیگران است.

ویزای P3  : این ویزا برای هنرمندان وبازیگرانی است که برای انجام  عمل آموزش یا مربی گری تحت  یک برنامه فرهنگی  قصد ورود به کشور امریکا رادارند.

 

P4  : این ویزا مخصوص همراهان ویزا های فوق میباشد  که شامل همسر وفرزندان مجرد زیر۲۱ سال است .

ویزای  I : این نوع ویزا برای کارمندان  رسانه ها  اعم از گزارشگران ، روزنامه نگاران وکارکنان کشتی یا هواپیما  می باشد. این ویزا بهترین ویزا برای فیلم سازان است. کسانیکه در رسانه های خارجی کار میکنند میتواندد از طریق  ویزای I  در خواست  اقامت در امریکا را داشته باشند. در این زمینه باید پیشنهاد کار  از سمت یک کارفرمای امریکایی  داشته باشند. ویزای I  شامل همسر وفرزند فرد متقاضی  نمیشود واگر تمایل داشته باشند  باید از طریق ویزای  B2 اقدام کنند.

ویزای L :  یک نوع ویزای غیر مهاجرتی میباشد  این ویزا مخصوص کسانیست که  قصد دارند کارمندان خود را به طور موقت  به دفاتر امریکا انتقال دهند. برای گرفتن این ویزا فرد باید ثابت کند  که در یک شرکت امریکایی خارج از امریکا  حداقل یک سال  در ۳ سال گذشته  یکی از مشاغل  مدیراجرایی یا کارفرما کار کرده است. این ویزا برای جابه جایی  مدیر اجرایی و کارمندان متخصص به دفاتر واقع در  امریکا و شرکت های وابسته بسیار مناسب می باشد. این ویزا یک راه بسیار عالی  برای کسب .کار وگسترش آن  به ایالات متحده امریکا  با یک سرمایه گذاری کم  است .

ویزای  L1A  : برای مسئولان ومدیران اجرایی  است که در ابتدا  بری یک دوره ۳ ساله  است  که قابل افزایش تا حداکثر ۷ سال میباشد.

ویزای L1B :این ویزای رای کارکنان  متخص است  که این ویزا به مدت ۳ سال  صادر میشود  که تا حداکثر  ۵ سال قابل  افزایش است .  همسر وفرزندان مجرد زیر ۲۱ سال فرد متقاضی ویزای L  میتواندد از طریق ویزای L2 برای ورود به امریکا در خواست بدهند. ان ها اجازه کار در  خاک امریکا را ندارند  ول اجازه تحصیل  در مدارس و انشگا های  امریکا رادارند .

ویزای Q1 : این ویزا یک نوع ویزای غیر مهاجرتی  موقت است . متقاضی این ویزا باید حدااقل ۱۸ سال داشته باشند . متقاضی باید کارفرما  در ایالت متحده امریکا  داشته باشد  این ویزا معمولابرای ۱۵ ماه صادر میشود.این ویزا معمولا برای  مشاکرت در یک  آموزش  وبرنامه تبادل فرهنگی بین المللی است . هدف از ویزای غیر مهاجرتی Q1 تسهیل اشتراک گذاری  فرهنگ های  بن المللی است  این برنامه اشتغال گرا است  اما بخش جدا ناپذیر این برنامه  عنصر فرهنگی ست . فرد متقاضی ویزای ًQ  نمیتواند همسر وفرزند خو.د را همراه خود ببرد بنابراین همسر وفرزند او باید  از طریق ویزای دیگری وارد شوند.

 

ویزای E1 : این ویزا برای تبادلات  بازرگانی میباشد . کشور امریکا با کشور های متعددی پیمان مشترک تجاری دارد  راز این طریق شهروندان این کشر ها با ایالات متحدعه امریکا تبادلات  بازرگانی انجام میدهند. این ویزا بهترین راه  برای به دست  آوردن  اقامت دائمی امریکا  استزیرا متقاضی میتواند برای خودش کار کند. وهیچ گ.نخ محدودیتی  برای اسین ویزا  وجود ندارد. رعایت شرایط زیر برای در یافت  ویزای  E1  مهم است .

 • حدافل ۵۰ % سهام دار شرکت باشد  ویا نقش اصلی  در کشور داشته باشد.
 • بیشتر تبادلات با کشور امریکا باشدد
 • در رشته ای فعالیت داشته باشد که مورد تایید می باشد.

ویزای E2  : این ویزا برای  بازرگانانی است که قصد سرمایه گذاری  درامریکا  را دارند  برای در خواست این ویزا شرایط  زیر الزامی می باشد.

 • فرد متقاضی باید صاحب شرکت باشد
 • سرمایه گذاری قابل توجهی  در امریکا کرده باشد
 • تا زمانی که شرکتی در امریکا دارد  باید  در امریکا زندگی کند
 • ۵۰% سهام ان برای متقاضی باشد.

همسر وفرزندان  متقاضی  این ویزا ها میتواند  با احراز رابطه  ویزای E2   وE1 دریافت کنند. همسر متقاضی میتواند  در کشور امریکا  در خواست اجازه کار کند.

ویزای E3 : این ویزا مختص شهروندان کشور استرالیا می باشد که برای کار  وارائه تخصصشان  به امریکا مهاجرت میکنند. در این ویزا  داشتن مدرک کارشناسی ویا معادل آن  برای ورود به امریکا واشتغال الزامی است همسر وفرزندان مجرد زیر ۲۱ سال  میتوانند  ویزای  E3 را اخذ کنند. اما فرزندان  اجازه کار در امریکا  را ندارند اما همسر فرد میتواند  اجازه کار را دریافت کند.

ویزای EB1  : این ویزا یه نوع ویزای مهاجرتی است که منجر  به اخذ گرین کارت میشود.

مهاجرت از طریق ویزای EB1 مختص  نیروی کار  متخصص یا کسانی که  د ارای  توانایی های استثتائی هستند است که به متقاضیانی که موفق به در یافت  این ویزا شدند اقامت دائم  اعطا میشود.

این نوع ویزا هیچ محدودیت زمانی ندارد.

ویزای EB1  به سه دسته  تقسیم میشود :

دسته A یعنی کسانی که  از توانایی های استثنای برخوردار  هستند  نیازی به پیشنهاد کار از  کارفرمای امریکایی ندارند

دسته B  اساتید وپژوهشگران

دسته C  مدیران ومدیران اجرایی  چند ملیتی

این دو دسته از ویزای EB1 به پیشنهاد کار از سمت کارفرمای امریکایی احتیاج دارند.

متقاضیان ویزای EB1   باید  ۳ مورد از موارد زیر را  داشتهباشند تا بتوانند برای این ویزا اقدام کنند :

 • دریافت یک جایزه بین المللی  یا ملی  مانند جشنواره خوارزمی یا نوبل
 • عضویت در گروه یا انجمنی  که عضویت در ان  سخت باشد  مانند انجمن نخبگان
 • انتشار  وچاپ مطالب  در مجله های  حرفه ای  ومعروف  ویا رسانه  های جمعی  انبوه
 • قضاوت کردن یا داوری کردن  کار دیگران چه به صورت  تنها وچه به صورت گروهی
 • مدارک وشواهدی که نشان از کمک علمی ،هنر، دانشگاه، ورزش  ویا مربوط به کسب وکار اصلی خود داشته باشد
 • تالیف مقاله
 • به نمایش گذراندن آثار خود  در یک نمایشگاه  هنری  در بیش از چند کشور
 • مدارک وشواهدی که نشان از  نقش رهبری  یا انتقادی در یک سازمان  برجسته داشته باشد
 • اثبات حقوق یا مزد بسیار در زمینه  مهارتی خود
 • موفقیت تجاری در هنر های نمایشی

ویزای  EB2 : ویزای EB2   برای کسانی  است که در برخی  از رشته  های  حرفه ای تخصصی مانند پزشکان، مدیران کسب وکار  ومربیان که مدارک  کارشناسی ارشد ویا بالاتر  دارند است  ویزای EB2  هم سه دسته دارد دسته a برای اتباع خارجی  حرفه لیست  که مدارک کارشناسی  ارشد یا بالاتر دارند با پیشنهاد کار از یک شرکت  در ایالت متحده دسته b  برای متقاضیانی است  کع توانایی استثنایی  در زمینه هنر ، علوم یا تجارت  دارند دسته c  این ویزا برای متقاضیانی است که دارای توانایی  استثنایی هستند یا اینکه  بتوانند اثبات کنند  که اقامت دائم ان ها در راستای  منافع ملی کشور امریکا  میباشد .  متقاضیان این ویزا  باید مدرک دانشگاهی  مدرک دانشگاهی عالی  ارائه کند وهمین طور مدرکی که نشان دهد  دست کم ۵ سال سابقه کار در زمینه  تخصصی خود دارند.

ویزای EB3 مهاجرت از طریق این ویزا یکی از بهترین  روش های مهاجرت است برای کسانی که شرایط سرمایه گذلری در امریکا را ندارند  ومدرک زبان  آیلتس یا تافل ندارند. در این ویزا پس از موفقیت  به فرد متقاضی  وخانواده اش گرین کارت دائمی میدهند در این روش صدور ویزای EB3 حدود ۱۸ تا۲۴ ماه  در این ویزا  مهمترین شرط  داشتن  پیشنهاد کاری  از یک کارفرمای آمریکایی است  این ویزا نیازی به مدرک عالی دانشگاهی ندارد  ودر واقع برای کارگران حرفه ای میباشد که مدرک عالی ندارند ۳ نوع از کارگران این نوع ویزا  عبارتند از :

 • کارگران ماهر با حداقل ۲ سال سابقه کار در زمینه مهارت خود
 • کارگران حرفه ای با حداقل مدرک کارشناسی
 • کارگران ماهر پایین

ویزای EB4  :این ویزا برای مهاجران خاص مانند کارگران  مذهبی ،شهروندان عراقی و افغان  برخی از پزشکان  که چندین سال  مقیم ایالت متحده امریکا  بوده اند  برای اینکه کارگران  مذهبی  شرایط مهاجرت  به کشور امریکا را داشته باشند باید عضو یک فرقه مذهبی خاصی باشند وقبل از ورود یه ایالت متحده آمریکا  حداقل ۲سال  فعالیت مذهبی داشته باشد  ومدرک لیسانس  یامعادل آن را به کشور امریکا  ارائه دهند این کارگران مذهبی میتوانند  به عنوان کشیش  یا در سازمان های  مذهبی در امریکا  به فعالیت بپردازند.

ویزای EB5  :این ویزا برای کار آفرینان میباشد  وبیشتر مناسب افرادی است که ارزش دارایی خالص ان ها  زیاد باشد  شرایط ودر یافت این ویزا  برای متقاضیان سرمایه گذاری  در یک شرکت تجاری  در ایالت متحده امریکا  برای رشد اقتصادی  برنامه ریزی برای ایجاد ۱۰ شغل  تمام وقت برای کارگران واجد شرایط دو گزینه سرمایه گذاری  در این برنامه جود دارد

 • تشکیل شرکتی جدید در امریکا : یک سرمایه  گذاری به ارزش ۱ ملیون دلار  ویک سرمایه گذاری به ارزش  ۵۰۰ هزار دلاری در
 • مناطق محروم وروستایی امریکا کخ نرخ  بیکاری آن حداقل  ۱۵ % باشد
 • سرمایه گذاری منطقه ای ۵۰۰ هزار دلاری : که باید شغل تمام وقت برای حداقل ۱۰ فرد امریکایی  ایجاد کند
 • فرد متقاضی باید حداقل ۲۱ سال داشته باشد
 • باید سند دارایی ها وسرمایه خود را ارائه دهد ویکی از گزینه های سرمایه گذاری در کشور امریکا را انتخاب کند گرفتن گرین کارت در این ویزا ۱۸ ماه طول میکشد و۵ سال  نیزطول میکشد تا شهروند ایالت متحده امریکا شود.

ویزای R1 : این ویزا یک  ویزای غیر مهاجرتی است  که  به مبلغین مذهبی اجازه میدهد در ایالت متحده آمریکا تا ۵ سال به کارمشغول شوند  وبعد از ۵ سال برای گرین کارت اقدام کنند . شرایط این ویزا  این است که عضو یک فرقه مذهبی  به مدت ۲ سال  قبل از پذیرش باشند  همسر وفرزند مجرد زیر ۲۱ سال  متقاضی  این ویزا میتوانند از طریق ویزای R2  برای ورود به کشور امریکا  اقدام کنند. ویزای R1  ابتدا برای ۳ سال صادر میشود  ومیتوان  ان را به مدت ۲ سال دیگر تمدید کرد  وبرای یک دوره در مجموع ۵ ساله است.

 

در مجموع با توجه به  مطالب گفته شده میتوان گفت کشور امریکا متنوع ترین ومتعدد ترین ویزا های کاری را در سرتاسر جهان دارد وهمین دلیل باعث شده است که افراد زیادی تمایل به مهاجرت و اشتغال در این کشور را داشته باشند. با توجه به شرایط ومدارک متنوعی که برای هر ویزا نام برده شد افراد برای اخذ اقامت وتابعیت از طریق ویزای کار  باید این شرایط ومدارک را قبل از اقدام برای پذیرش اماده کنند. همان طور که گفته شد اکثر ویزا های کاری امریکا موقت و غیر مهاجرتی هستند افراد برای ورود مجدد باید از  امریکا خارج شده ودوباره اقدام نمایند.

 

برای اطلاع از ویزا های کاری وشرایط  ومدارک ویزا های کار کشور های  دیگر به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور  مراجعه بفرمایید.

 

در این مقاله سعی شد نکات کلی ای در باب انواع ویزاهای کاری آمریکا  ارائه گردد. در صورت نیاز به مشاوره با دفاتر وین موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

18 پاسخ
 1. maziar samiei گفته:

  با سلام و عرض خسته نباشید، من کارشناس ارشد مهندسی مکانیک هستم 26 سالم هست و در حال حاضر سرباز هستم، میخوام برای ویزای کاری کشور آمریکا اقدام کنم و نیاز به مشورت و راهنمایی دارم و با توجه به نرم افزارهای تخصصی که بلد هستم فکر میکنم از شانس بالایی برای پیدا کردن کار برخوردار باشم، ممنون میشم اگر راهنمایی شما را داشته باشم.

  پاسخ
 2. mie.editor2 گفته:

  با سلام وعرض ارادت، من آقایی هستم ۲۸ سال سن دارم و مجرد هم هستم (تا حالا هم ازدواج نکردم) دارای مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر با معدل ۱۶٫۰۲، و پاسپوت هم دارم و دیگر برنامه نویسی کامپیوتر (در حد بسیار عالی) ،کار مونتاژ فیلم هم بلد هستم ولی سایقه کار ندارم. و زبان انگلیسی آمریکای خوب است. می خواهم از طریق ویزای کار EB2 دسته اول، به امریکا مهاجرت کنم. آیا به پیشنهاد کار از طرف این کشور نیاز دارم ؟ اگر نیاز به پیشنهاد کار دارم آیا می توانم با شما قرارداد ببندم که شما یک پیشنهاد کاری (با توجه به آشنایان خودتان درامریکا) برام جور کنید؟ خواهشمندم مرا به لینک دیگری ارجاع ندهید. برام خوب توضیح دهید خیلی ممنون.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در حال حاضر اخذ ویزای کار کشور امریکا با دشواری هایی همراه است و برای کار در این کشور به پیشنهاد شغلی نیاز است که خود شما باید برای اخذ ان اقدام نمایید. برای بررسی روشهای متناسب با شرایط خود می توانید با دفتر مرکزی ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
   • ناشناس گفته:

    سلام آقای دکتر، شما فرمودید خود شما برای اخذ پیشنهاد کاری اقدام کنید من چطور اقدام کنم؟
    خیلی ممنون که به پرسش های ما جواب می دهید. سربلند باشید

    پاسخ
    • mie.editor2 گفته:

     با سلام و تشکر از بردباری شما. موسسات، شرکت ها و سایت های کاریابی این کشور گزینه خوبی برای اخذ پیشنهاد کاری می باشد همچنین در صورت داشتن ویزای توریستی این کشور می توانید در محیط به جستجوی کار بپردازید.

     پاسخ
 3. mie.editor2 گفته:

  سلام جناب اقای ملکپور من۲۴ساله دانشجوی سال پنجم دندانپزشکی در دانشگاه گرگان هستم .قصد دارم بعد اتمام(۱سال) دانشگاه به امریکا سفر کنم و اونجا مشغول به کار بشم میخوام بدونم برای اینکه مدرک منو قبول کنن و به من مجوز کار بدن چه مراحلی رو باید پشت سر بگذارم؟ خیلی ممنون

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای اخذ ویزای کار کشور آمریکا به پیشنهاد شغلی از این کشور نیاز است. متاسفانه در حال حاضر شانس اخذ ویزای کشور آمریکا اندک می باشد. برای اخذ اطلاعات متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. mie.editor2 گفته:

  با سلام وعرض ارادت، من آقایی هستم ۲۸ سال سن دارم و مجرد هم هستم (تا حالا هم ازدواج نکردم) دارای مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر با معدل ۱۶٫۰۲، و پاسپوت هم دارم و دیگر برنامه نویسی کامپیوتر (در حد بسیار عالی) ،کار مونتاژ فیلم هم بلد هستم ولی سایقه کار ندارم. و زبان انگلیسی آمریکای به صورت(14000 لغات و قواعد انگلیسی حفظم است) هم بلد هستم. مثلا یه فیلم آمریکایی نگاه می کنم 70 درصد را ازش می فهمم. می خواهم به امریکا مهاجرت کنم و نزدیک ۱۰ ساله که نیروهای امنیتی مرا مورد آزار و اذیت قرار می دهند(پرونده سیاسی دارم بخاطر مذهبی بودنم) و کسی را هم در ایران ندارم تقریبا ۱۸ ساله که خودم تنهایی زندگی می کنم البته می خواهم نام وفامیلی خودم را عوض کنم و مدارک تحصیلی ام را هم ترجمه نمایم. می خواهم از طریق ویزای کاری به این کشور(امریکا) مهاجرت کنم چه هزینه(ای کلی) را باید بابت تمام کارها به شما پرداخت نمایم تا تمامی کارهای سفارت اوکی شود و مهاجرت کنم (تا زمانیکه گرین کارت بگیرم). برام خوب توضیح دهید.خیلی ممنون.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای اخذ ویزای کار کشور آمریکا به پیشنهاد شغلی از این کشور نیاز است. متاسفانه در حال حاضر شانس اخذ ویزای کشور آمریکا اندک می باشد. برای اخذ اطلاعات متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  با سلام وعرض ارادت، من آقایی هستم ۲۸ سال سن دارم دارای مدرک فوق لیسانس در رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر با معدل ۱۶٫۰۲، و نزدیک ۱۰ ساله که نیروهای امنیتی مرا مورد آزار و اذیت قرار می دهند(پرونده سیاسی دارم بخاطر مذهبی بودنم) مجرد هم هستم وتا حالا هم ازدواج نکردم و کسی را هم در ایران ندارم تقریبا ۱۸ ساله که خودم تنهایی زندگی می کنم حال می خواهم به امریکا مهاجرت کنم و کل دارایی ام ۱۰۰ میلون است پاسپوت هم دارم و دیگر برنامه نویسی کامپیوتر (در حد بسیار عالی) ،کار مونتاژ فیلم هم بلد هستم ولی سایقه کار ندارم از چه طرقی می توانم ویزا و گرین کارت این کشور(امریکا) را بگیرم ممنون می شوم برام خوب توضیح دهید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه به شرایط موجود اخذ ویزای تحصیل یا کار در کشور آمریکا بسیار دشوار است و با ریسک همراه می باشد. سایر کشورها نظیر کانادا، انگلیس، هلند و … می تواند گزینه خوبی برای تحصیل شما باشد همچنین می توانید برای اخذ ویزای کار کشورهایی چون آلمان و اتریش اقدام نمایید. برای اخذ اطلاعات در زمینه شرایط موجود متناسب با رزومه خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  درود جناب ملک پور حسین هستم لیسانس عمران ۳۴ ساله ممنون بابت پاسخ قبلیتون میشه یه کم ساده تر بفرمایید که آیا من میتونم ویزا و اقامت آمریکا بگیرم ؟ با توجه به اینکه سرمایه کافی برای سرمایه گذاری ندارم و اینکه تو امریکا کار میدن بهم یا نه؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. بله امکان اخذ این ویزا وجود دارد اما شانس آن با توجه به سیاست های موجود اندک است. برای اخذ ویزای کار کشور آمریکا باید از این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید. برای بررسی شرایط این کشور پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  سلام جناب ملک پور ممنون بابت وقتی که در اختیار ما قرار میدین . بنده میخاستم یک راه قانونی برای مهاجرت به کشور آمریکا یا کشور دیگری مثل کانادا سوئیس سوئد برای کسی که سرمایه برای سرمایه گذاری نداره و همچنین توان مالی برای تحصیل نداره و حداکثر سرمایه اش حدود ۱۰۰۰۰ دلار هست معرفی کنید به عنوان مثال ویزای کار میشه گرفت؟ یا تحصیل و کار که بشه هزینه زندگی و تحصیل رو تامین کرد

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای اخذ ویزای کار باید شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. برای کشورهایی نظیر کانادا، سوئیس، سوئد و … باید از این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید. برای بررسی رزومه خود برای ویزاهای تحصیلی یا کاری پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. mie editor2 گفته:

  جناب ملک پور حسین هستم لیسانس عمران دارم و سرمایه اندکی دارم . قصد مهاجرت به امریکا دارم با توجه به اینکه توان سرمایه گذاری ندارم به چه نحوی میتونم اقامت بگیرم . آیا ویزای کاری به من میدن؟ کار میشه پیدا کرد ؟ به جز امریکا کدام کشور رو مناسب میدونید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما باید به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرد. در حال حاضر اخذ ویزای کار کشور آمریکا با دشواری هایی همراه است. پیشنهاد می کنیم برای بررسی کشورهای مختلف متناسب با شرایط خود با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.