مدارک لازم ویزای کار آمریکا

مدارک لازم ویزای کار آمریکا چیست؟ آیا با مدارک لازم ویزای کار آمریکا ۲۰۱۸ آشنایی دارید؟ آیا مایل به اخذ اطلاعات در زمینه شرایط و مدارک لازم ویزای کار آمریکا هستید؟ نکات و مدارک لازم ویزای کار آمریکا چیست؟ هزینه های اخذ ویزای کاری آمریکا چقدر است؟ مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای کار آمریکا امکان پذیر است؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره مدارک لازم ویزای کار آمریکا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با مدارک لازم ویزای کار آمریکا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره مدارک لازم ویزای کار آمریکا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

 

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب ویزا در آمریکا

audio مدارک لازم ویزای کار آمریکا

همانطور که می دانید هرکشوری برای جذب اتباع خارجی از طریق ویزای کار شرایط و مدارک خاص خود را دارد. شرایط و مدارک لازم ویزای کار آمریکا بسیار متعدد می باشد. شرایط و مدارک لازم  ویزای کار آمریکا متفاوت است و هرکدام از ویزاهای کاری شرایط و مدارک مجزا دارند. به طور کلی یک فرد خارجی برای ورود به کشور آمریکا ابتدا باید با یک ویزا غیر مهاجرتی برای اقامت موقت و یا ویزای مهاجرت برای اقامت دائم اقدام کند. در کل برای ویزای کاری آمریکا فرد باید یک پیشنهاد کار از طرف کارفرمای آمریکایی (job offer) داشته باشند.

 

شرایط و مدارک لازم ویزای کار آمریکا :

ویزای H1B: برای ویزای H1B باید فرد متقاضی از سمت کارفرمای آمریکایی پیشنهاد شغلی داشته باشد. تنظیم دعوتنامه  از سمت کارفرما، تکمیل فرم نیروی کار انسانی (I-129)، فرد متقاضی می تواند با داشتن فرم دعوتنامه به همراه مدارک مورد نیاز برای ویزای کاری اقدام نماید.

ویزا H1B1: ویزا H1B1 ویزای موقتی است. باید پیشنهاد کاری از سمت کارفرمای آمریکایی داشته باشد. برای کارگران کشور های شیلی وسنگاپور است که فرد کارگر باید مدرک لیسانس یا درجات بالاتر در رشته های تخصصی داشته باشد.

ویزای H1B3: ویزای H1B3 ویزای موقتی غیر مهاجرتی برای مدلینگ ها در صنعت مد است که احتیاج به job offer دارد. متقاضیان برای تقاضای ویزا باید labor condition application داشته باشند.

ویزای H1C: ویزای H1C ویزای موقتی غیر مهاجرتی است که برای پرستاران حرفه ای در نظر گرفته شده است. این متقاضیان باید فارغ التحصیل از موسسات  معتبر و مشهور باشند و همینطور گواهینامه مخصوص از دولت آمریکا داشته باشند و امتحان NCLEX-RN را گذرانده باشند.

ویزای EB1 ویزای مهاجرتی است که احتیاج به پیشنهاد کار از سمت کارفرمای آمریکایی ندارد و فرد متقاضی باید ده شرط گفته شده را دارا باشد.

در برخی از دسته های ویزای کار آمریکا کارفرما باید گواهی نامه صادر کند و از وزارت کار آمریکا تاییدیه بگیرد. متقاضی ویزای مهاجرتی باید فرم I-129  را قبل از درخواست پر کند که این فرم را می تواند از وب سایت  USCIS دریافت کند. هنگامی که این درخولست پذیرفته شود کارفرما باید فرم اقدام I-797 را  ارسال کند. مصاحبه با متقاضیان توسط افسران کنسولی بر اساس شرط سنی به صورت زیر است.

سن                                مصاحبه

۱۳                                به طور کلی لازم نیست

۱۴-۷۹                          مورد نیاز است (به جزء چند استثنا برای تمدید)

۸۰ وبالاتر                       لازم نیست

 

 

فرد متقاضی باید مدارک زیر را قبل از مصاحبه ی ویزا آماده کند.

  • گذرنامه برای سفر به ایالت متحده آمریکا، این پاسپورت باید حداقل ۶ ماه بعد از مدت اقامت در کشور آمریکا معتبر باشد.(به جز موارد معافیت بر اساس توافقات خاص کشوری). در صورت خانوادگی بودن پاسپورت، هر فرد نیازمند ویزا باید درخواست جداگانه ای را تسلیم نماید.
  • برای ویزای غیر مهاجرتی فرم DS-160 لازم است.
  • متقاضیان ویزای L باید فرم I-129s را پر کنند. همه متقاضیان ویزای کار آمریکا به جزء ویزای H1B, L   باید با دلایل قانع کننده  به کشور مطبوع خود  اثبات کنند که پس از پایان اقامت موقت به کشور خود باز خواهند گشت.
  • درخواست رسید پرداخت هزینه. در صورت الزام پرداخت هزینه قبل از مصاحبه.
  • عکس. در حین تکمیل فرم آنلاین DS-160 باید عکس خود را آپلود کنید. در صورت موفق نشدن آپلود، باید عکس چاپ شده خود را در فرمت شرح داده شده در بخش مقتضیات عکس همراه داشته باشید.
  • شماره رسید برای درخواست تأئید شده فرم I-129 درخواست ویزای کار غیرمهاجرتی یا یادداشت اقدام، فرم I-797 ، از USCIS.
  • متقاضیان ویزای L، اگر شامل درخواست L می گردید، باید فرم I-129S، درخواست ویزای غیر مهاجرتی بر اساس L را در مصاحبه همراه داشته باشید.

 

دارندگان ویزای کار آمریکا و مدارک لازم ویزای کار آمریکا برای تمدید ویزای خود باید فرم I-94 را به اداره مهاجرت ارائه دهند.

فرم I-129 :فرم دادخواست کارگر غیر مهاجرتی که این فرم مورد استفاده توسط کارفرمایان است. برای پر کردن فرم I-129 دلایل متعددی وجود دارد از جمله شغل جدید، ادامه اشتغال، تغییر غیرمادی، اشتغال اضافی، تغییر کارفرما. دادخواست اصطلاح فرم I-129 ممکن است بیش از ۶ ماه قبل از تاریخ شروع استخدام ثبت شود. هزینه تشکیل پرونده برای فرم I-129 حدودا ۳۲۵ دلار است  و هزینه پردازش حق بیمه ۱۲۲۵ دلار می باشد.

در نهایت می توان گفت که کشور آمریکا به علت ویزاهای متعدد کاری که دارد محل مناسبی برای اشتغال می باشد اما باید شرایط هر یک از ویزاهای کاری را در نظر داشت و آن ها را قبل از اقدام مطالعه و شرایط  آن ها را با شرایط خود تطبیق داد و پس از آن برای پذیرش ویزا ها اقدام نمود. به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره مدارک لازم ویزای کار آمریکا، شرایط و مدارک لازم ویزای کار آمریکا، نکات و مدارک لازم ویزای کار آمریکا و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک لازم ویزای کار آمریکا با موسسه مشاوره ای ام آی ای همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب مدارک لازم ویزای کار آمریکا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به آمریکا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.
اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.
 
اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.