امکان کار و اقامت دایم پس از تحصیل در ژاپن

ژاپن یکی از بهترین کشورهای جهان است که دانشجویان بین المللی زیادی را به سوی خود جلب می کند.

اکثر افرادی که ژاپن را برای مهاجرت انتخاب می کنند سوالات متداولی دارند که در این مقاله سعی می کنیم به برخی از انان پاسخگو باشیم.

 

 

از جمله این سوالات اینکه ایا امکان کار و اقامت دایم پس از تحصیل در ژاپن وجود دارد،شرایط اخذ اقامت دایم ژاپن در بعد از تحصیل در ژاپن چگونه است.ایا برای اخذ اقامت دایم ژاپن بعد از تحصیل باید مدت معینی در ژاپن بود، آیا برای گرفتن اقامت دایم ژاپن پس از تحصیل باید توانایی مالی مشخصی ارایه داد، آیا ازدواج باعث اخذ اقامت دایم ژاپن می شود، آیا میزان در آمد در دریافت اقامت دایم ژاپن پس از تحصیل و کار موثر است، آیا برای کار پس از تحصیل در ژاپن باید شرایط خاصی داشت، آیا مدت زمان کار پس از تحصیل در ژاپن مدت زمان مشخصی است، برای مشغول شدن به کار بعد از تحصیل در ژاپن باید مجوز خاصی گرفت، آیا دانشجویان در انتخاب نوع کار پس از تحصیل در ژاپن آزادند، آیا انواع خاصی از کار در ژاپن وجود دارند که موجب شوند اشخاص در مدت کمتری به اقامت دایم ژاپن دست یابند، کدامیک از انواع کار در ژاپن برای دانشجویان نیاز به اخذ مجوز ندارند.

موسسه حقوقی ملکپور برترین موسسه حقوقی کشور شما را در یافتن پاسخ این سوالات یاری خواهد رساند.

ژاپن یکی از نمونه های موفقیت در چگونگی ایجاد فرصت های شغلی برای شهروندان خود می باشد.

ژاپن با پیاده سازی سیستم خاص خود در جذب نیروی کار گام های مثبت و موثری در کاهش نرخ بیکاری کشور برداشته است، متقاضیان کار در ژاپن با حمایت ها و راهنمایی های ارگان های دولتی با موقعیت های کاری مورد نیاز صنایع و ادارات و بخش های خدماتی کشور آشنا می شوند و به استخدام این ارگان ها در می آیند. سیستم استخدام نیروی کار در ژاپن بر پایه آموزش نیروی کار ساده و تربیت نیروی کار متخصص می باشد در نتیجه شرکت های ژاپنی حاضر نیستند نیروی کار خود را که منابع زیادی برای آموزش وی صرف نموده اند را به آسانی اخراج کنند و این پدیده به ندرت در ژاپن به چشم می خورد.

مشاورین شما در موسسه حقوقی ملک پوروکلای رسمی دادگستری یا مشاورین ارشد حقوقی می باشند که تحت نظارت مستقیم وکلای پایه یک دادگستری به شما  عزیزان مشاوره می دهند.

 

در دانشگاه ها دانشجویان توسط ارتباطی که دانشگا هها با صنایع این کشور برقرار می نمایند فرصت های کار در ژاپن را برای دانشجویان معرفی می نمایند، دانشجویان در حین تحصیل در ژاپن با فرصت های کا در ژاپن آشنا شده بنا بر علاقه و تخصص خود یک موقعیت شغلی در ژاپن را انتخاب کرده و بر اساس آن سال های تحصیل خود را ادامه می دهند. ژاپن همواره به نیروی کار ماهر و متخصص نیاز داشته است در نتیجه  دانشجویان خارجی پس از تحصیل در ژاپن فرصت های مناسبی برای کار در ژاپن خواهند یافت زیرا دولت از جذب نیروی کار ماهر و متخصص در ژاپن حمایت می کند. دانشجویان در زمان تحصیل در ژاپن اگر موفق به یافتن کار در ژاپن گردند می توانند اقامت دانشجویی ژاپن را به اقامت کاری ژاپن تبدیل کنند. در ژاپن ۲۷ نوع اجازه اقامت وجود دارد و نوع فعالیت شخص در ژاپن را نوع اجازه اقامت او مشخص می کند. دانشجو حین تحصیل در ژاپن باید فعالیتی را انتخاب کند که متناسب با یکی از انواع این نوع اقامت در ژاپن باشد که منجر به اخذ اقامت بلند مدت دانشجو در ژاپن می گردد.

اگر دانشجو در حین تحصیل در ژاپن موفق به یافتن کار در ژاپن نگردد به وی فرصتی ۶ ماهه جهت یافتن کار داده می شود که این مدت می تواند تا ۱ سال نیز تمدید شود، اگر دانشجو موفق به یافتن کار در این مدت شود می تواند اقامت دانشجویی خود را به اقامت کاری تبدیل نماید که تحت شرایطی می تواند منجر به اخذ اقامت دایم ژاپن گردد. اگر مایلید اقامت دانشجویی ژاپن را به اقامت کاری ژاپن تبدیل کنید باید با یک کارفرمای ژاپنی یک قرارداد کار تمام وقت داشته باشید در این صورت می بایست در خواست کار در ژاپن را به اداره مهاجرت محلی ارایه نمایید و مجوز کار در ژاپن را دریافت نماید برای دریافت مجوز کار در ژاپن کار فرما و متقاضی کار هر دو باید شرایط خاصی داشته باشند تا این مجوز صادر گردد. دانشجویان طبق قانون اجازه کار در ژاپن را ندارند مگر اینکه برای انجام کار پاره وقت از اداره مهاجرت تقاضای مجوز کار در ژاپن در دوره تحصیل نمایند. در صورت موافقت با این امر تعداد ساعات این کار محدود بوده و نباید با برنامه های درسی دانشجو تداخل داشته باشد. البته نکته جالب اینکه اگر شخص در دانشگاه کارهایی همچون دستیار استاد و همچنین پروژه های تحقیقاتی که مربوط به دانشگاه شود بیابد و در قبال آن دستمزد دریافت نماید نیاز به کسب مجوز از اداره مهاجرت ژاپن نداشته و جالب تر اینکه محدودیت زمانی برای این نوع کار وجود ندارد. البته به شرطی که با برنامه های درسی دانشجو تداخل نداشته باشد.  نکته قابل ذکراینکه گرفتن این مشاغل در دانشگاه در سال های اول دانشگاه امکان پذیر نیست. همانگونه که اشاره شد در سایر مشاغل نیاز به اخذ مجوز از اداره مهاجرت ژاپن و برای کارهای بالای ۲۸ ساعت مجوز دوم دیگری لازم است

موسسه حقوقی ملک پور کم هزینه ترین و مطمین ترین روشها برای رسیدن به هدف را در اختیار شما قرار میدهد.

 

نکته عجیب برای کار دانشجویان در ژاپن اینکه قانون انجام کارهایی که در ارتباط نزدیک با افراد ژاپنی هستند را ممنوع کرده برای مثال طبق قانون خارجیان نمیتوانند در رستوان های ژاپنی به عنوان پیش خدمت یا نظافتچی مشغول کار شوند.

طبق قانون ۱۰ سال اقامت در ژاپن منجر به اخذ اقامت دایم می گردد که در مقایسه با دیگر کشورها اخذ اقامت دایم ژاپن زمان بیشتری را نیاز خواهد داشت. در این میان یک استثنا برای مشاغلی که در گروه شغل های خاص قرار میگیرند وجود دارد اگر شما در زمره متخصصانی باشید که در حرفه خود یک فرد بسیار ماهر و حرفه ای با تخصص بالا باشید((Highly skilled professional )) بعد ازگذشت ۴ سال و ۶ ماه که حایز شرایط و صاحب این شغل شده اید می توانید اقامت دایم ژاپن را دریافت کنید. البته دریافت اقامت دایم ژاپن نیاز به دارا بودن شرایط دیگری هم هست که می توان به پرداخت کامل مالیات در سال های اقامت در ژاپن، قرار گرفتن تحت پوشش بیمه درمانی در ژاپن و دریافت حداقل در آمد سالانه که توسط دولت ژاپن معین می گردد و… اشاره کرد.

همچنین باید اشاره کرد که ازدواج با یک تبعه ژاپنی بعد از ۵ سال منجر به اخذ اقامت دایم ژاپن می گردد. با توجه به شرایط اخذ اقامت ژاپن که نسبت به سایر کشورهای تراز اول دنیا شرایط دشوارتری دارد و با توجه به زیان ژاپنی که زبان بسیار دشواری برای یادگیری می باشد، انتخاب های بهتری در میان کشورهای اروپایی برای علاقه مندان به مهاجرت به کشورهای پیشرفته وجود دارد که با مشاوره با مشاوران موسسه حقوقی ملکپور می توانید اطلاعات بیشتری در این مورد کسب نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.