اقامت کانادا

 • بررسی اخذ اقامت کانادا
 • بررسی اقامت کانادا و تابعیت کانادا و اعتبار پاسپورت کانادایی
 • اقامت کانادا از طریق تحصیل
 • اقامت کانادا از طریق کار
 • اقامت کانادا از طریق تولد
 • اقامت کانادا از طریق ازدواج
 • اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت کانادا از طریق پناهندگی
 • اقامت کانادا از طریق ویزای توریستی (اقامت موقت)
کانادا اقامت اقامت کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اخذ اقامت کانادا

کانادا واقع در شمال قاره امریکای شمالی است و شامل 10 استان می باشد.کانادا بعنوان دومین کشور بزرگ جهان بلندترین مرز زمینی هم با ایالت متحده امریکا دارد.کانادا در مقایسه با وسعت خود جمعیت کمی دارد. پرجمعیت‌ترین شهرها درکانادا ب تورنتو، مونترآل و ونکور هستند.کانادا دارای اب و هوای سرد بوده و از نظر منابع بسیار قوی است.اقتصاد خوب کانادا سبب جذب افراد زیادی به سمت این کشور شده. حجم زیادی از معاملات این کشور با ایلت متحده صورت میگیرد. در کانادا دو زبان اصلی وجوددارد. انگلیسی و فرانسه هردو در این کشوررایج است .اخذ اقامت کانادا دارای شرایط مختلف و روشهای مختلفی می باشد کانادا یکی ازبهترین کشورهای جهان بوده که با توجه به شرایط اقتصادی و سطح رفاه و خدمات اجتماعی یکی از انتخابهای متفاضیان مهاجرت می باشد.کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است از این رو این کشور با تعداد بسیاری از متقاضیان جهت اخذ اقامت روبرو است که در زیر انواع روشهای اخذ اقامت کانادا را مورد بررسی قرار میدهم.

بررسی اقامت کانادا و تابعیت کانادا و اعتبار پاسپورت کانادایی

پاسپورت کانادا از نظر اعتبار در رده چهارم جهان قرار داشته و افرادی که پاسپورت کانادا را دارند می توانند به 154 کشوردنیا بدون ویزا سفرکنند. البته اخذ پاسپورت کانادا در ابتدا مشروط به اخذ تابعیت این کشور می باشد.

تفاوت های تابیعیت کانادا و اقامت کانادا :

مقیم دائم :به فردی که در کشور کانادا اقامت دائم بگیرد می گویند.

مقیم دائم ( Permanent Resident) در کانادا به شخصی گفته می‌شود که شهروند کانادایی نمی باشد ولی اجازه زندگی و کار در کانادا بدون هیچ محدودیت زمانی در طول اقامتش را از سمت دولت کانادا دریافت کرده است. یک ساکن دائمی باید ۲ سال از ۵ سال را در کانادا زندگی کرده باشد تا خطر از دست دادن اقامت وی پیش نیاید.

یک فرد مقیم دائم کانادا از بسیاری از حقوق و وظایف شهروندان کانادایی برخوردار می‌باشد. اما یکسری تفاوت هایی اصلی در این میان مطرح می‌باشند که مقیمان دائمی اجازه رای دادن در انتخابات دولت فدرال کانادا، کاندیدشدن و اخذ پاسپورت کانادایی را ندارند. همچنین این افراد نمی‌توانند به نیروی مسلح کانادا ملحق شوند.

اما پس از گذشت 3 سال فرد مقیم دائم کانادا امکان اقدام برای شهروندی کانادا را خواهد داشت.

امتحان شهروندی کانادا:

جهت شرکت در این ازمون افراد باید کتابچه “Discover Canada” را که آخرین بار در سال 2011 بازنویسی شده را مطالعه نمایند.

شروط لازم برای درخواست شهروندی کانادا:

-داشتن حداقل 18سال تمام – (برای افراد زیر هجده سال پدر و مادر یا پدر خوانده و مادرخوانده قانونی یا ولی قانونی می توانند درخواست شهروندی کنند که حداقل یکی از آنها شهروند کانادا باشد یا همزمان برای شهروندی اقدام کنند. علاوه بر این فرد زیر 18سال لازم است اقامت دائم داشته باشند )

-داشتن اقامت دائم کانادا

-افراد بالای 18 سال باید در طول 4 سال گذشته ۱۰۹۵ روز در مجموع در کانادا زندگی کرده باشند.

-متقاضی باید تا حد قابل قبولی به زبان انگلیسی و یا فرانسه آشنایی داشته باشد. این آزمون برای افراد ۱۸ تا ۵۴ سال الزامی می باشد.

– عدم داشتن سابقه کیفری .

-داشتن دانش کافی در مورد کشور کانادا بر مبنای اطلاعات کتابی که برای هر متقاضی یک نسخه ارسال می شود.

audio اقامت کانادا

اقامت کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا که در رنکنیگ جهانی جایگاه بالایی را به خود اختصاص داده دارای عالیترین و معتبرترین دانشگاههای دنیا است. از دیگر مزایای تحصیل در کانادا نیز امکان گرفتن اقامت بعد از تحصیل می باشد و بعد از کسب مدرک فوق لیسانس و دکترا با گذراندن ۲ سال میتوانید پاسپورت کانادایی داشته باشید.دانشجویان در زمانهای تحصیل اجازه دارند که ۲۰ ساعت در هفته کار کنند و همچنین اگر دانشجو همراه داشته باشد این امکان برای همراه وجود دارد که به محض ورود به کانادا برای کار اقدام کند و به صورت کاملا قانونی کار کند و همسر دانشجو هم می تواند به صورت قانونی در کشور کانادا مشغول به کار شود .همچنین اگر دانشجو دارای فرزند باشد می تواند فرزند یا فرزندانش را در مدارس دولتی کانادا ثبت نام کند که هزینه آن بسیار مناسب می باشد.

 • تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا

  تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های کانادا نیاز به مدرک دیپلم با معدل حداقل 14 دارد اما پذیرش در برخی رشته های تحصیلی در دانشگاه های ممتاز دانشگاه نیاز به معدل بالای 15 دارد لذا مدرک زبان آیلتس حداقل 6 یا تافل جهت پذیرش در دانشگاه لازم میباشد. اگر دانشجویی مدرک زبان نداشته باشد باید دوره های آموزشی زبان انگلیسی را در دانشگاه بگذراند که ممکن است یک تا دو ترم زمان بردارد .

  هزینه های تحصیل مقطع لیسانس در دانشگاه های کانادا در یک سال بین 14000 تا 18000 دلار است که این مبلغ با توجه به دانشگاه ها متغیر است. در مقطع لیسانس ،دانشجویانی که معدل بالا داشته باشند می توانند کمک هزینه تحصیلی ای بین 1500 تا 9000 دلار در سال دریافت کنند.

 • تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا

  جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانسدر کانادا مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و توصیه نامه از اساتید مقطع لیسانس و همچنین مدرک زبان تافل یا آیلتس 6.5 لازم می باشد. اخذ پذیرش در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویانی که مدرک زبان ندارند در اغلب موارد اغیرممکن است.معمولا در دانشگاه های کانادا به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد کمک هزینه تحصیلی تعلق نمیگیرد البته ممکن است بعد از طی کردن سال اول تحصیلی دانشجو در دانشگاه یا در بعضی مواقع از همان سال اول به دانشجو کمک هزینه تحصیلی تعلق بگیرد.

  هزینه های تحصیل مقطع فوق لیسانس در کانادا برای هرسال بیش از 6000 تا 9000 دلار است.

 • تحصیل در مقطع دکترا در کانادا

  ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کانادا به مدرک زبان آیلتس 7 نیازدارد. سالانه به 1000 نفر از دانشجویان مقطع دکترا اقامت دائم کانادا اعطا می شود که می توانند در ارگان های دولتی کانادا نیز مشغول به کار شوند که همین امر متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کانادا را افزایش میدهد.دانشجویان این مقطع از کمک هزینه های تحصیلی نیز بهره مند خواهند شد.

  اغلب دانشگاه ها به صورت خصوصی هستند و هزینه ها تحصیل در کانادا با توجه به محل تحصیل متفاوت است اما به طور کلی هزینه ها بین 14000 تا 22000 درسال است.

 • تحصیل در کالج های کانادا

  در کالج های کانادا معمولا رشته های فنی و حرفه ای ، مهندسی تخصصی و کاربردی بصورت دوره های کوتاه مدت برگذار میگردد. برخی از رشته های تحصیلی در کالج ها تا مقطع لیسانس هم ارائه میشوند که این مقطع یا در خود کالج تکمیل می گردد یا با همکاری دانشگاه ها برگزار می شود.

  حداقل مدرک دیپلم دبیرستان و مدرک زبان آیلتس یا تافل برای تحصیل در کالج لازم است البته افرادی که مدرک زبان ندارند در ابتدا باید دوره آموزش زبان را طی کنند که شهریه سالانه ان ها بین 10000 تا 11000 دلار میباشد. شهریه تحصیل در دوره های کالج هم بین 12000 تا 14000 دلار در سال است و هزینه زندگی حدود 800 تا 1200 دلار در ماه باید محاسبه گردد.

  دانشجویانی که ویزای تحصیلی کانادا میگیرند میتوانند به صورت پاره وقت در دانشگاه ها کار کنند ویا تا 20 ساعت در هفته خارج از دانشگاه کار کنند. البته از سال دوم به بعد هم میتوانند به صورت تمام وقت کارکنند.

video اقامت کانادا

اقامت کانادا از طریق کار

 • اقامت از طریق کار در کانادا

  اقامت از طریق کار در کانادا دارای برنامه ها و شرایط مختلفی است که در زیر به ان ها اشاره شده است :

 • برنامه اکسپرس اینتری express entry

  در ژانویه سال 2015 یک روش بنام اکسپرس اینتری ( express entry) توسط دولت کانادا اجرا شد که هدف اصلی ان رفع نیاز بازار کار این کشور و حفظ رشد اقتصادی دراز مدت بود. در سال 2018 بیش از 39.700 نفر تموفق شدند توسط این طرح اقامت کانادا را اخذ کنند . این برنامه دارای یک سیستم امتیاز بندی است . بطور مثال یشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی یکی از امتیازات اصلی این طرح بشمار میرود . همچنین برای تحصیل در کانادا 15 تا 30 امتیاز به متقاضی اضافه می کند. سیستم اکسپرس انتری (EE) میتواند منتج به اقامت دائم (PR) کانادا می شود و این یکی از دلایل اصلی محبوبیت این روش شده است.

  فاکتورهایی که افراد بر اساس آن برای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه Express Entry ارزیابی می شوند:

  فاکتور امتیاز

  سطح تحصیلات : حداکثر ۲۵ امتیاز

  سابقه کار : حداکثر ۱۵ امتیاز

  سطح زبان انگلیسی و فرانسه: حداکثر ۲۸ امتیاز

  سن :حداکثر ۱۲ امتیاز

  پیشنهاد کار: حداکثر ۱۰ امتیاز

  انطباق پذیری: حداکثر ۱۰ امتیاز

  جمع: ۱۰۰ امتیاز

  امتیاز قبولی: ۶۷ امتیاز

  ————————————————————————————–
  سطح تحصیلات :

  دکترا : حداکثر ۲۵ امتیاز

  کارشناسی ارشد : حداکثر ۲۳ امتیاز

  کارشناسی : حداکثر ۲۱ امتیاز

  کاردانی: حداکثر ۱۹ امتیاز

  دیپلم: حداکثر ۵ امتیاز

  ————————————————————————————
  انطباق پذیری :

  متقاضی با ۱ سال سابقه کار در کانادا : ۱۰ امتیاز

  متقاضی قبلا در کانادا تحصیل کرده : ۵ امتیاز

  همسر متقاضی قبلا در کانادا تحصیل کرده : ۵ امتیاز

  داشتن پیشنهاد کار: ۵ امتیاز

  همسر فرد در یکی از زبان های رسمی اعلام شده سطح بالایی دارد: ۵ امتیاز

  —————————————————————————————
  سن:

  ۱۸ تا ۳۵سال : ۱۲ امتیاز

  ۳۶ سال: ۱۱ امتیاز

  —————————————————————————————

  سابقه کار:

  ۱ سال : ۹ امتیاز

  ۲ تا ۳ سال: ۱۱ امتیاز

  ۴ تا ۵ سال: ۱۳ امتیاز

  ۶ سال به بالا: ۱۵ امتیاز

  ————————————————————————————
  سطح زبان (Speaking, writing, listening, reading)

  CLB 9 :۶

  CBL 8 : ۵

  CBL 7 :۴

  ———————————————————————————-

  مراحل اقدام اکسپرس اینتری :

  مرحله اول : بررسی واجد شرایط بودن:

  در ابتدا باید از مرحله اول 67 امتیاز از مجموع 100 امتیاز کسب شود.

  کسب این 67 امتیاز به منزله تایید نهایی شما نیست این فقط لازمه ورودی به سیستم اکسپرس اینتری و قرار گرفتن در POOL می باشد.

  مرحله دوم : (محاسبه امتیاز در Pool)

  اگر از مرحله اول عبور کردید و واجد شرایط بودید و حداقل ۶۷ امتیاز را داشتید پس مجوز ورود به اکسپرس انتری را داشته و حالا باید امتیاز خود را در مرحله Pool که از ۱۲۰۰ است حساب کنید. به طور معمول اگر امتیاز بالای ۴۳۵ باشد شانس بالایی برای گرفتن دعوت نامه از فدرال (غیر استانی) وجود دارد. اما امتیاز زیر ۴۳۵ فقط برایبرای برنامه های استانی شانس خواهدداشت تا نامینیت شود و ۶۰۰ امتیاز به فرد اضافه شود.

  مرحله سوم : تهیه مدارک مورد نیاز اولیه

  اگر امتیاز لازم را کسب کردید باید برای خود پروفایل اکسپرس انتری ساخته و وارد Pool شوید ولی قبل از آن باید مدارک اولیه را اماده کرده باشید. مدارک ضروری قبل از ثبت نام شامل مواردی از قبیل مدرک آیلتس جنرال و مدرک تحصیلی ارزیابی شده است.

  مرحله چهارم :ساخت پروفایل اکسپرس انتری

  در صورت واجد شرایط بودن فرد باید در اکسپرس انتری برای خود پروفایل ساخته که وارد Pool شود.با ساخت پروفایل در واقع تمام اطلاعات اولیه که شامل مشخصات شخصی و تمام فاکتورهای امتیاز اور است در ان وارد می گردد. در پایان امتیازتان به شما اعلام میشود و وارد Pool می شوید. در این مرحله نیازی به آپلود هیچ یک از مدارک نیست.عضویت در جاب بانک در این قسمت به صورت اختیاری بوده و از ان به بعد باید منتظر دریافت دعوت نامه یا ITA خود باشید.

  مرحله پنجم: دریافت ITA – ارسال مدارک

  درصورت دریافت دعوتنامه بمدت ۶۰ روز (از ۲۶ جوئن ۲۰۱۸ از ۹۰ روز به ۶۰ روز کاهش پیدا کرد) فرد زمان دارد که مدارک خود را به صورت آنلاین ارسال کند و هزینه بررسی مدارک را پرداخت نماید. پس از ارسال مدارک و دریافت AOR حدود ۶ ماه زمان میبرد تا در صورت کامل بودن مدارک مدارک چک امنیتی با موفقیت پشت سر گذاشته شود و ویزای فرد ضادر شود.

 • برنامه کارگر ماهر استان کبک

  این سیستم برای متقاضیان کار و زندگی در استان کبک کانادا است.  افراد متقاضی باید یک پروفایل EOI آنلاین به وزارت مهاجرت کبک ارسال کنند. کبک بزرگترین استان کانادا و واقع در منطقه مرکزی کانادا میباشد و تنها استانی است که زبان اغلب آن فرانسوی است.

  در ابتدا هر فرد بالای 18 سال می تواند در بانک Expression of Interest کبک پروفایل خود را ثبت نماید. سپس بر اساس عوامل و معیارهایی زیر رتبه بندی می شود.

  نامزدهای واجد شرایط برای این برنامه براساس عوامل زیر مورد ارزیابی قرار می گیرند:

  تحصیلات :حداکثر 14 -حد اقل امتیاز :2

  دوره های تخصص : حداکثر 12 امتیاز

  سابقه کار : حداکثر 8 امتیاز

  سن : حداکثر 16 امتیاز

  سطح زبان :حداکثر 22 امتیاز

  خانواده و اقامت در کبک : حداکثر 8 امتیاز

  شرایط همسر:حداکثر 17 امتیاز

  پیشنهاد شغلی : حداکثر 14 امتیاز

  حضور فرزندان همراه : تا حداکثر 8 امتیاز

  خودکفایی مالی : 1 امتیاز

 • برنامه استانی PNP

  یکسری از استانها در کانادا برای تخصص های ماهر مورد نیاز خود کارگر ماهر می پذیرند. افرادی موفق به اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه PNP می شوند که تحصیلات کافی، مهارت زبان، تجربه کاری مرتبط و پیشنهاد کاری از استان مورد نظر خود داشته باشند. در حال حاضر استانهای زیر این برنامه را دارند:

  -آلبرتا

  -بریتیش کلمبیا

  -مانیتوبا

  -نیوبرانزویک

  -نیوفاندلند

  -نوااسکوشیا

  -انتاریو

  -ساسکاچوان

  -پرنس ادوارد

  -یوکون

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب کار کانادا

audio اقامت کانادا
لیست مشاغل مورد نیاز کانادا
اقامت کانادا از طریق کار

اقامت کانادا از طریق تولد

سیستم تولد در کانادا سیستم خاک می باشد بدین معنی که اگر کودکی در کانادا متولد شود صرف نظر از تبعیت پدر و مادر خویش  متولد شود میتواند  تابعیت  کانادا را از طریق تولد کسب نماید.

بر اساس بند 3 (1) (a) قانون مصوب سال1977 کانادا، هر شخصی که از تاریخ 15 فوریه 1977 به بعد در خاک کانادا متولد می شوند، شهروندی کانادا را در بدو تولد به دست خواهند اورد که عبارت “کانادا” شامل “آب های داخلی” و ” اراضی دریایی” کانادا نیز است، اصطلاح “آب های داخلی” شامل “فضای هوایی” واقع در بالای آب ها نیز است.

همچنین تولد در کانادا از سیستم خون هم پیروی می کند به این معنی کودکی که در کانادا از یک پدر یا مادر تبعه کانا یا مقیم قانونی کانادا متولد شود بطور خودکار تبعیت کانادا را اخذ میکند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video اقامت کانادا

اقامت کانادا از طریق ازدواج

یکی از آسان ترین روش های اخذ تابعیت کانادا از طریق ازدواج با یک شخص کانادایی و یا شخص مقیم کشور کانادا است اما باید توجه داشته باشید که امروزه دلیل سوء استفاده هایی که از این طریق انجام شده است قوانین بسیار سختگیرانه ای در این باب وضع گردیده است. لذا در حال حاضر تنها افرادی می توانند مهاجرت به کانادا را از طریق ازدواج پیش بگیرند که قصد واقعی این امر را ثابت نمایند.

همچنین در بیشتر استان های کانادا سن ازدواج 18 و در بریتیش کلمبیا 19 سالگی می باشد.

یک شخص مقیم قانونی کانادا یا ساکن دائم کانادا پس از تایید توسط IRCC می تواند همسر قانونی خود را به کانادا دعوت و از وی حمایت کند

فایل تصویری موسسه ملک پور درازدواج با فرد خارجی

video اقامت کانادا
ازدواج در کانادا

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

هم اکنون 4 دسته مهم برای مهاجرت تجاری به کانادا وجود دارد:

_ برنامه خوداشتغالی

_ ویزای سرمایه گذاری

_ ویزای کارآفرینی

_ ویزای بازدید کسب و کار

 • شرایط سرمایه گذاری

  برای شرکت در برنامه سرمایه گذاری شرایط زیر مورد نیاز است:

  _سرمایه حداقل یک میلیون و 600 هزار دلار کانادا

  _تجربه مدیریتی

  _تمایل به سرمایه گذاری به مبلغ 800 هزار دلار کانادا

  _این سرمایه گذاری توسط مؤسسات مالی کانادا انجام می پذیرد.

  این سرمایه گذاری حداقل به مدت 5 سال در کانادا باقی می ماند و پس از 5 سال 800 هزار دلار بدون سود و بهره به متقاضی باز خواهد گشت.

 • خوداشتغالی

  برای این برنامه متقاضی باید اثبات کند که تجربه کافی در رشته های ورزشی یا هنری را داراست. فرد متقاضی باید قادرباشد سهم قابل توجهی در پیشرفت فرهنگی و ورزشی کانادا اعطا کند .

  شرایط لازم برای شرکت در برنامه خوداشتغالی :

  _دارایی خالص معادل حداقل 100.000 دلار کانادا که از طریق قانونی کسب شده باشد.

  _تجربه حداقل دو سال خوداشتغالی در فعالیت های هنری، فرهنگی، تفریحی یا ورزشی از قبل.

  متقاضیان براساس شرایط آموزشی، تجربه کاری، سن، توانایی زبان انگلیسی یا زبان فرانسه و انطباق پذیری با کانادا ارزیابی می شوند.

  _متقاضیانی نیز که مایل به خرید مزرعه هستند باید حداقل 2 سال تجربه مدیریت مزرعه داشته باشند.

 • بازدید کسب و کار

  یک شخص میتواند بعنوان بازدید کننده و به طور موقت به کانادا سفر کند و هدف وی باید فعالیتهای تجاری بین المللی باشد بدون اینکه بخواهد به طور مستقیم وارد بازار کار کانادا شود. برای مثال فردی به کانادا می آید تا با مشتریان خود که مشغول کار در کانادا هستند دیدار داشته باشد. همچنین به عنوان یک بازدید کننده باید نشان دهد که:

  _قصد دارد کمتر از 6 ماه در کانادا بماند

  _قصد ندارد وارد بازار کار کانادا شود

  _محل اصلی کسب و کار و منبع درآمد فرد خارج از کاناداست

  _پول کافی برای اقامت و بازگشت خود دارد

  _خطر امنیتی یا جانی و یا سلامتی برای کانادایی ها ندارد

 • کارآفرینی

  جهت واجد شرایط بودن برای برنامه کارآفرینی فرد متقاضی باید سرمایه ای به ارزش خالص 300.000 دلارکانادا داشته و مایل به سرمایه گذاری و کارآفرینی در کانادا باشد. همچنین شرایط زیر را نیز لازم است داشته باشد:

  _حداقل 2 سال تجربه مدیریت کسب و کار در 5 سال گذشته

  _شرایط سنی، تجربه کاری، مدرک تحصیلی و توانایی زبان متقاضی و همسر قانونی وی بررسی شود

  _ایجاد کسب و کاری که در کانادا و استان معرفی شده نوآوری داشته باشد.

سرمایه گذاری در کانادا

اقامت کانادا از طریق پناهندگی

اگرچه هم به دلایل زیادی اعم از دلایل اخلاقی به هیچ وجه این مسیر برای اخذ اقامت دائم کانادا توصیه نمیشود اما در هر حال پناهندگی گزینه‌ای است که متاسفانه برخی هموطنان ما به ان می اندیشند. گزینه اعلام پناهندگی نه تنها دارا شرایط مطلوبی نیست بلکه متقاعد کردن اداره مهاجرت کانادا برای اعطا پناهندگی نیز، به چند دلیل بسیار دشوار است : نخست اینکه یکی از مواردی که متقاضی پناهندگی کانادا باید بتواند آن را ثابت کند، ناامنی و شرایط بحرانی کشور مبدا است.مورد بعدی به این تناقض باز می‌گردد که افراد در زمان درخواست ویزای توریستی کانادا با ارائه مدارکی اعلام کرده‌اند که قصد ماندن در کانادا را ندارند و از وضعیت مناسبی در کشورخود برخوردار هستند؛ چون در غیر این صورت درخواست ویزای توریستی آنها موافقت نمی‌شد، بنابراین ادعاهای بعدی در خصوص شرایط نامناسب کشور مبدا متناقض بوده و عملا شانسی برای پذیرش پناهندگی وجود نخواهد داشت.

مواردی همچون تغییر دین و جنسیت نیز به واقع ادعاهایی نخ نما و دور از شان ایرانی است که بلافاصله از سوی اداره مهاجرت کانادا رد شده و شانس دریافت اقامت دائم این کشور را شاید برای همیشه غیر ممکن سازد.

درکل پروسه پناهندگی نامطلوب بوده و در بهتر است تا زمانیکه راههای قانونی جهت اقدام وجوددارد از این راه برحذر بود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب پناهندگی

video اقامت کانادا
پناهندگی در کانادا

اقامت کانادا از طریق ویزای توریستی (اقامت موقت)

ویزای توریستی کانادا (Visitor Visa) با اهداف توریستی صادر می گردد. در حال حاضر این ویزا به شکل ویزای مولتی کانادا (Canada Multiple Visa) که در ایران با نام‌ ویزای ۵ ساله کانادا نیز شناخته شده ، صادر میشود.

ویزای مولتی کانادا به دارندگان ان اجازه میدهد تا زمان اعتبار ویزای خود در هر زمان و بدون هیچ محدودیتی وارد کانادا شده و هر بار تا ۶ ماه در این کشور بمانند. بعد از ۶ ماه باید حداقل به مدت ۶ ساعت از کانادا خارج شوند و مجددا به این کشور بازگردند تا اقامت آنها در کانادا برای ۶ ماه دیگر ممکن باشد.

سخن آخر در باب اقامت کانادا

شما متقاضیان گرامی می توانید برای امر مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا از راه های مختلف با موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور) در ارتباط باشید. موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پوربا سالها سابقه در امر مهاجرت آماده خدمت رسانی به شما متقاضیان و هموطنان گرامی می باشد . شما برای اطلاع از شرایط مختلف در مورد مهاجرت به کانادا می توانید از طریق تلفن با مشاورین و وکلای با تجربه موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشاوره رایگان دریافت نمایید و همچنین می توانید به صورت حضوری از مشاوره مشاورین موسسه مشاوره ای MIE همکار موسسه حقوقی ملک پوربهره مند گردید.

law اقامت کانادا
2 پاسخ
 1. Ebrahim گفته:

  سلام در مورد مهاجرت از طريق كار به كانادا ميخواستم بدونم اينجوريه از ي نفر كه اونجا بود بهش زنگ زدم بهم گفت اينجا كار تضميني نيست بايد بيايي دنبال كارت بگردي با بتوني پيدا كني بعد من در موردش بيشتر تحقيق كردم ي چيزي دستم گرفت من ديپلم مكانيك خودرو ام و مدرك فني ام دارم ميگيرم به من گفتن تو ميتوني تو بخش فني حرفه اي كانادا كار كني و اموزش ميبيني و اجازه كار هم به انواغ كاراموز در روز 20ساعت اجازه كار داري و ساعتي 16دلار بهت پول ميدن ميخواستم بدونم واقعا همين طور كه شنيدم هست ميتونم موفق بشم لطفا راهنماييم كنيد مرسي

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام شرایط شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.