اقامت پس از تحصیل در فرانسه

تحصیل در فرانسه و اقامت پس از تحصیل در فرانسه 2018 همچنان یکی از جذاب ترین  موضوعات برای دانشجویان ایرانی و کسانی که قصد مهاجرت به اروپا را دارند میباشد،از جمله موضوعاتی که ذهن تمامی دانشجویان را به خود مشغول نموده است این موضوع میباشد که آیا بعد از پایان تحصیل در فرانسه آنها اجازه اقامت درفرانسه و یا پیدا کردن کار در این کشور را دارا میباشند یا خیر ؟ ما وکلای موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله بر آن شدیم تا بتوانیم بخشی از ابهامات شما متقاضیان محترم که خواهان ادامه تحصیل در فرانسه و اقامت در فرانسه  میباشید را پاسخ و این موضوع را بررسی نماییم که افامت پس از پایان تحصیل ممکن است یا خیر و آیا این امر نیاز مند شرایط خاصی میباشد یا خیر و آیا اقامت در فرانسه قابل تمدید میباشد یا خیر؟در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی میتوانید با مشاوران برتر موسسه حقوقی ملک پور در این زمینه مشورت نمایید.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب اقامت فرانسه

audio اقامت پس از تحصیل در فرانسه

اقامت در فرانسه پس از اتمام تحصیلات خود را با مجوز Provisoire DU Séjour (اجازه اقامت موقت)

اگر شما در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه میباشید و به دنبال اخذ مدرک کارشناسی ارشد خود در فرانسه میباشید و در همین حین به دنبال این فرصت میباشید که  در فرانسه بمانید میتوانید در حالی که به دنبال اخذ مدرک کارشناسی ارشدتان میباشد، شما می توانید واجد شرایط برای یک “مجوز Séjour  Provisoire de “شوید که شما را قادر به جستجو برای  کار مینماید زمانی که مقطع کارشناسی ارشد شما به اتمام رسید.

 

مجوز Séjour Provisoire de  یا APS، نوع خاصی از اجازه اقمت دانشجویی میباشد  که شما را قادر به کار کردن برای چندین ماه پس از اتمام تحصیل و اخذ  مدرک کارشناسی ارشد یا بالاترمینماید.وقتی که شما برای APS اقدام مینمایید، شما می توانید در فرانسه در وضعیت تحصیلی خود  تا یک سال باقی بمانید.در حالی که به دنبال  یک قرارداد کار CDI  برای استخدام میباشید.

 

در طول جستجوی کار برای خود ، ویزای دانشجویی شما را قادر به کار پاره وقت (تا ۹۶۴ ساعت در سال) در هر شغلی، صرف نظر از اینکه آن را مربوط به رشته شما باشد یا خیر مینماید.این امرهمان ۲۰ ساعت در هفته کار دانشجویی میباشد.

 

چه کسی واجد شرایط APS است؟

هر دانش آموزی که حداقل مدرک کارشناسی ارشد در یک موسسه معتبر آموزش عالی در فرانسه  دریافت نموده باشد واجد شرایط برای اقدام جهت  APS  میباشد. دانشجویان رشته های مهندسی، حسابداری و پزشکی، و کسانی که دارای دکترای یا مدرک فن آوری نیز هستند نیز ئ=واجد شرایط میباشند.

 

دانش آموزان برخی از کشورها، واجد شرایط اجازه اقامت  یک سال APS نمیباشند زیرا کشورهای آنها برنامه های تبادل کار خاص با  کشور فرانسه دارا میباشند.

 

چگونه می توانم برای APS اقدام نماییم؟

اجازه اقامت APS  به زمان طولانی برای پردازش و بررسی از سوی مقام صلاحیتدار نیازمند است، بنابراین شما باید فرم درخواست را حداقل ۴ ماه قبل از انقضای  اقامت دانشجویی تکمیل و اقدام نمایید.

 

در مناطقی مانند پاریس، که در آن دانشجویان زیادی خواهان این امر میباشند. شما میبایست حداقل از  ۶ ماه پیش از پایان اقامت تحصیلیتان برای APS اقدام نمایید.

 

هنگامی که شما مدارک مورد نیاز برای این امر را در اختیارداشتید، شما باید به اداره  پلیس و یا مقام صلاحیتدار مربوطه جهت به راه اندازی فایل اقامت خود مراجعه نمایید.

 

چه مدارکی برای اقدام جهت APS مورد نیاز است؟

 

برای اینکه واجد شرایط برای مجوز Provisoire Séjour de شوید، شما باید مدارک زیر را ارائه نمایید:

 

۳ قطعه عکس گذرنامه

کارت اقامت دانشجویی که از زمان اعتبار آن بین ۴ الی ۶ ماه باقی مانده باشد.

مدرک ارشد و یا گواهی اشتغال به تحصیل

اگر شما در حال اقدام برای اجازه اقامت موقت میباشید در حالی که ۶ماه از مدت زمان کارت اقامت دانشجوییتان باقی مانده است و هنوز مدرک کارشناسی ارشد خود را دریافت ننموده اید میتوانید گواهی اشتغال به تحصیلی در سربرگ دانشگاهتان دریافت نمایید که نشانگر این امر باشد که شما در حال گذراندن واحدهای درسی خود جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد خود میباشید وبا پایان سال تحصیلی موفق به اخذ مدرک خود خواهید گشت.

 

هنگامی که مدرک خود را دریافت کردید، شما می توانید آن را به مقامات صلاحیتدار ارایه دهید تا به پرونده APS  شما اضافه شود.

آیا امکان این امر وجود دارد که  درخواست شما  برای APS رد شود؟

تا زمانی که دانشجوی فارغ التحصیل تمام اسناد و مدارک  مورد نیاز را در چارچوب زمان صحیح فراهم نماید، درخواست صدور APS نمیتواند به طور معمول توسط مقام صلاحیتدار رد گردد.

 

مقام صلاحیت دار تنها می تواند اگر آمار بیکاری در رشته  دانشجو بالا باشد در شرایط خاص از صدور APS خودداری نماید.

 

شما حق اشتغال به چه کارهایی را تحت اجازه اقامت موقت دارید؟

 

هنگامی که شما اجازه اقامت موقت کسب مینمایید، شما می توانید شروع به دنبال هر کار تمام وقت در رابطه با مدرک خود باشید. این کار میبایست دارای شرایط زیر باشد:

 

یک کار موقت CDD  ویا کار دایم CDI  باشد

پرداخت حداقل ۱٫۵ برابر درآمد سرانه کشور در سال مالی مورد نظر

ارتباط با مدرک اخذ شده و رشته آن

تطبیق حقوق با کارمندان فرانسوی همان شرکت در مقایسه با شخص شما

هنگامی که شما کاری را که واجد شرایط فوق میباشد پیدا میکنید، شما می توانید قرارداد کار خود را به مقام صلاحیتدار ظرف ۱۵ روز جهت درخواست تغییر وضعیت اقامت موقت  به اقامت یک ساله کاری  ارایه نمایید.

 

اگر شما تحت اقامت APS باشید،شرکتی که شما رار استخدام مینماید نیاز به این امر  ندارد تا ثابت کند که هیچ یک از کارکنان واجد شرایط فرانسه قابلیت تصدی این پست را ندارند، که به طور معمول برای شرکت هایی که میخواهند کارمندان خارجی را استخدام کنند این روال مورد نیاز میباشد.

 

هزینه تغییر APS

تغییر وضعیت از اقامت موقت دانشجویی دانشجو  به اقامت کاری  رایگان و به مدت یک سال معتبر است.

 

هنگامی که شما برای کار در یک شرکت استخدام شدید، شما میبایست  وضعیت اقامت خود را از APS به  شاغل حقوق بگیر ظرف ۱۵ روز  تغییر دهید.

 

در این مورد، کارفرمای شما یک مالیات به OFII پرداخت مینماید. این مالیات به ۵۵ درصد از یک ماه از حقوق و دستمزد ناخالص، تا حداکثر ۲٫۵ برابر  (حداقل درآمد سرانه )SMIC است.این مالیات تنها برای یک بار میباشدو قابل پرداخت در قرارداد های بیش از ۱ سال میباشد.

 

شما باید ۲۴۱ یورو برای اولین تمیر کاری خود پرداخت نمایید و پس از آن سالیانه شما میبایست با مبلغ ۸۷ یورو این تمبر را تمدید نمایید.

 

در پایان باید اشاره کرد با توجه به  تمام این اوصاف  و وضعیت امنیتی که در حال حاضر فرانسه با آن رودرو میباشد بسیار بهتر است به گزینه های جایگزین برای مهاجرت اقدام نمود که از شرایط اقتصادی بهتر و امنیت بالاتر برخوردار باشند. در صورت نیاز جهت اطلاعات تکمیلی با مشاوران برجسته ما در امور مهاجرتی با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس داشته باشید و از شرایط اقامت پس از تحصیل در فرانسه و یا  در اروپا  و انواع اقامت در کشور فرانسه بصورت کامل اطلاع یابید.وکلای موسسه حقوقی ملک پور بر این امر میباشند که با توجه به شرایط شما متقاضی محترم بهترین راه را برای پروسه مهاجرت به شما معرفی نمایند.

4 پاسخ
 1. مینا گفته:

  سلام وقت بخیر.من قصد دارم برای شرکت در دوره ی زبان فرانسه در کشور فرانسه اقدام کنم.۳۷ سال دارم و مدرک تحصیلی من لیسانس زبان وادبیات فرانسه هست.میخاستم ببینم ایا بعد از اتمام دوره امکان ماندن و کار کردن وجود دارد یا خیر؟ اگر موفق به رفتن بشوم ایا میتوانم همسر و دو فرزند خود را هم همراه ببرم؟ممنون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   در صورتی که کارفرما پیدا کنید میتوانید درخواست ویزای کاری بدهید . برای راهنمایی کامل و کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 2. ناشناس گفته:

  با سلام و احترام

  اگر مدرک ارشد را از یکی از دانشگاه های فرانسه دریافت کرده باشیم اما در آن زمان در فرانسه نباشیم، امکان اقدام برای ویزای APS وجود دارد یا خیر؟

  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.