اقامت موناکو

اقامت موناکو

اقامت موناکو ، مهاجرت به موناکو و روش های اخذ اقامت و تابیعت موناکو در این مقاله مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد. با توجه به سوالاتی که در مورد اقامت موناکو وجود دارد ما بر آن شدیم که مقاله جامعی در مورد آن برای شما عزیزان ارائه دهیم. سوالات ارائه شده در مورد اقامت موناکو به شرح زیر هستند.

اقامت موناکو از چه طرقی به دست می آید ؟ برای اخذ اقامت موناکو چه مدارکی مورد نیاز است ؟ آیا پس از اخذ اقامت موناکو می توان تابعیت موناکو را به دست آورد ؟ بهترین روش اخذ اقامت موناکو کدام است ؟

ما در این مقاله به بررسی شرایط اخذ اقامت کشور موناکو و روشهای قانونی مهاجرت به موناکو می پردازیم و به سوالات شما در باب شرایط اخذ اقامت موناکو و تابعیت موناکو پاسخ می دهیم . بنابر نظر متخصصین مهاجرت کشور موناکو یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت می باشد.

راههای اخذ اقامت موناکو  و مهاجرت به موناکو به شرح زیر است :

 1. اقامت موناکو از طریق کار
 2. اقامت کشور موناکو از طریق تحصیل
 3. اقامت موناکو از طریق سرمایه گذاری
 4. اقامت کشور موناکو از طریق ازدواج
 5. اقامت موناکو از طریق تولد
 6. اقامت موناکو از طریق پناهندگی

اقامت موناکو از طریق کار

کشور موناکو دارای نرخ بیکاری تقریبا کمتر از ۲  درصد است.

احتمالا شما هم در این مورد سوال دارید که میتوانید به موناکو از طریق کار مهاجرت نمایید ؟! آیا راه اخذ اقامت و تابعیت کاری شما در موناکو امکان پذیر  است ؟
باید توجه کرد که کشور موناکو دارای شرایط کاری مناسبی است اما به دلیل جمعیت کم این کشور  امکان ویزاهای جستجوی کار در این کشور وجود ندارد به همین دلیل مهاجرت کاری به این کشور کار ساده ای نخواهد بود .
مگر اینکه شما بتوانید از طریق یک کارفرما در کشور موناکو یک دعوتنامه ی معتبر کاری بگیرید و کارفرما ثابت کند که در این کشور کسی نیست که بتواند آن شغل را تصاحب نماید.
در این صورت شما میتوانید به این کشور مهاجرت کاری نمایید.

اقامت موناکو از طریق تحصیل ( شرایط اقامت موناکو از طریق تحصیل و اخذ اقامت تحصیلی در موناکو )

چنانکه میدانید کشور موناکو دارای حدودا ۳۷ هزار نفر جمعیت می باشد . که قاعدتا این جمعیت نیاز به تحصیل خواهند داشت  .International University of Monacoاین دانشگاه ٬ دانشگاه اصلی  کشور موناکو است و پذیرای دانشجویان خارجی  نیز نمی باشد  . هزینه های تحصیل در این دانشگاه بالا بوده و بین ۲۰ تا ۳۰ هزار یورو در هر سال دانشجو می باشد .

اقامت موناکو از طریق سرمایه گذاری ( اخذ اقامت موناکو از طریق سرمایه گذاری )

چنانچه شما بتوانید در کشور موناکو سرمایه گذاری نمایید و یا یک تجارت در این کشور راه بیندازید میتوانید اقامت کاری این کشور را اخذ نمایید و بعد از ۵ سال تمدید اقامت کاری خود به اقامت دایم این کشور دست یابید.
اما اگر به دنبال اقامت دایم و یا تابعیت به صورت مستقیم هستید میزان سرمایه گذاری برای شما در کشور موناکو به میزان ۱ میلیون یورو خواهد بود.
که این مبلغ باید به صورت سپرده بانکی و یا سرمایه گذاری در مستقلات باشد. به این معنی که نیمی از این مبلغ باید در حساب بانکی یک بانک موناکویی و نیمی از آن صرف خرید یک ملک شود.

اقامت موناکو از طریق ازدواج (اخذ اقامت موناکو از طریق ازدواج)

اقامت موناکو از طریق ازدواج منجر به دریافت اقامت یا تابعیت کشور موناکو میگردد البته این نوع مهاجرت دارای شرایط و و قوانین خاص خود میباشد که ما در این بخش به صورت کوتاهی به آنها اشاره خواهیم کرد .
ازدواج با تبعه هر کشوری معمولا به اخذ تابعیت می انجامد مگر در کشور هایی خاص مانند امارات و عربستان. کشور موناکو نیز  مانند تمام کشورهای اتحادیه اروپا از این قانون تبعیت میکند. در این روش ابتدا به شخص اقامت کشور موناکو  و سپس اقامت دائم موناکو و در نهایت پاسپورت موناکو  اعطا خواهد شد.

نکاه مهم در خصوص ازدواج در موناکو و مهاجرت به موناکو از طریق اردواج

 1. حتما قبل از ازدواج وضعیت اقامتی شخص مقیم موناکو را بررسی نمایید .
 2. پیش از تصمیم به ازدواج و مهاجرت از این طریق اسناد مورد نیاز را بررسی نمایید .
 3. شرایط ازدواج را قبل از ازدواج و اقامت کشور موناکو با یک حقوق دان بررسی جامع نمایید .
 4. مدارک مورد نیاز برای ازدواج در موناکو را ترجمه رسمی نمایید (تایید دادگستری ایران ) و بعد تقدیم به سفارت موناکو نمایید .
 5. مسائلی نظیر نفقه مهریه تحت تاثیر قانون موناکو و ایران در تعارض قرار میگیرد در این زمینه حتما با وکلای حقوق بین الملل  در زمینه ازدواج در موناکو مشورت نمایید .

اقامت موناکو از طریق پناهندگی

پناهندگی بعد از تصویب کنوانسیون ژنو بین کشور های عضو شکل گرفت. بعد از تصویب این کنوانسیون پس از پایان جنگ جهانی دوم کشور های عضو متعهد شدند اگر شخصی در کشور مبدا خود از لحاظ جانی ٬ مالی ٬ اعتقادی و… درمعرض خطر باشد به این شخص پناه دهند . چنانچه  یک شخص افغان که در افغانستان به دلیل وجود جنگ… در خطر است  می تواند به یکی از کشور های عضو پناه برده و از آن کشور درخواست پناهندگی نماید ٬ کشورمقصد وی  مکلف است در صورت اثبات ادعای شخص افغان به وی اجازه ی اقامت در خاک آن کشور ٬مکان زندگی٬ غذا در حد ابتدایی دهد. البته در سال های اخیر با افزایش تعداد پناهجویان از کشور های جنگ زده ٬ معمولا کشور های اروپایی به سختی درخواست پناهندگی افراد را می پذیرند . و کشور موناکو نیز به همین شکل است .
پناهندگی دارای شرایط بسیار پیچیده و مبهمی است .

 1. پناهنده شخصی است که هرگز از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار نیست .
 2. برای پناهنده امکان بازگشت به کشور مبدا خود وجود ندارد  .
 3. پناهنده مجبور است به کشور خود و کشور مقصد دروغ بگوید .
 4. مهم تر از همه اینکه پناهندگی تنها راه ممکن  برای مهاجرت نیست .  می توان برای اقامت موناکو از راه های قانونی و درست اقدام کرد  .

با وجود اینکه موسسه حقوقی ما در رابطه با کنوانسیون ژنو اطلاعات جامعی دارد و موارد و پرونده های بسیاری  رادر رابطه با پناهندگی در کشور موناکو مطالعه کرده است . اما به هیچ عنوان مایل به ارائه خدمات در زمینه پناهندگی در کشور موناکو نیست . بنابراین توصیه میکنیم که قبل از اینکه به عنوان یک پناهنده اقدام به مهاجرت به موناکو نمایید مقالات خطرات و نکات مربوط به پناهندگی موناکو را در همین وب سایت ملاحظه و مطالعه کنید .

جمع بندی موضوع اقامت موناکو

نکته مهم در رابطه با اقامت کشور موناکو

 • دقت بفرمایید صرفت تولد در کشور موناکو منحر به اعطای تابعیت به فرد متولد شده در خام موناکو نمیباشد یعنی سیستم اعطای تابعیت در موناکو از طریق سیستم خون میباشد .

توصیه میکنیم که سوالات خود را  در خصوص اقامت موناکو با مشاورین ارشد ما از طریق تلفن به صورت رایگان مطرح نمایید  .

در زیر این مقاله برای شما این امکان فراهم شده که سوالات خود را در مورد اقامت موناکو و اخذ تابعیت و اقامت موناکو مطرح نمایید و نه تنها در بعضی از مواقع ما به شما و سوالات شما به صورت مکتوب در خصوص اقامت موناکو و اخذ تابعیت موناکو پاسخ می دهیم بلکه گاها وکلا و مشاورین همکار ما پاسخ سوالات شما را به صورت فایل ویدیویی و فایل صوتی ضبط نموده و برای شما منتشر مینمایند . اگر علاقمند به مهاجرت به موناکو هستید وکلای حقوقی و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور می توانند شما را در رابطه با شرایط اخذ اقامت موناکو و مهاجرت به موناکو یاری کنند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.