اقامت مجارستان از طریق ازدواج

 

برای اقامت مجارستان از طریق ازدواج 2018 قواعد و قوانینی وجود دارد که ما در این مقاله بخش اعظم این قواعد و قوانین را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. این مقاله توسط کارشناسان و مشاورین مؤسسه حقوقی ملکپور خدمت شما عزیزان ارائه می شود. افرادی که از خارج از خاک مجارستان به واسطه ازدواج با یک شخص مجاری وارد مجارستان می شوند باید ازدواج خود را در این کشور ثبت کنند. این ثبت در دفاتر ثبت انجام می شود. همچنین این درخواست می تواند در بخش کنسولی سفارت مجارستان انجام شود. این پروسه ممکن است 3 ماه یا بیشتر طول بکشد.

درخواست اقامت مجارستان از طریق ازدواج

شما می توانید درخواست وقت مصاحبه در سفارت مجارستان را به صورت آنلاین ثبت کنبد.

مدارک مورد نیاز

1.سند ازدواج: اگر گواهی ازدواج به زبان انگلیسی صادر شود نیاز به ترجمه ندارد اما اگر به زبان دیگر صادر شود باید ترجمه رسمی برای آن تهیه شود.

2.گواهی تولد

3.فرم درخواست تکمیل شده

4.گواهی تجرد دو طرف

5.کارت اقامت طرف مجارستانی

6.پرداخت هزینه کنسولگری

 

الزامات درخواست ویزای ازدواج مجارستان

1.حداقل سن طرفین 18 سال باشد

2.طرفین ازدواج نکرده باشند یا طلاق آنها به ثبت رسیده باشد. با ارائه گواهی تجرد ثبت درخواست ممکن است.

3.طرفین رابطه خویشاوندی نسبی با یکدیگر نداشته باشند

 

 

مزایای اقامت مجارستان از طریق ازدواج

شخص خارجی در صورت ازدواج با یک شخص مجارستان مزایای زیادی از دولت دریافت خواهد نمود. از جمله اینکه می تواند از بیمه درمانی استفاده کند و حق کار در مجارستان داشته باشد. در واقع این روش یکی از سریع ترین روشهای اخذ اقامت مجارستان است اما در سالهای اخیر به دلیل ارائه مدارک و مطالب دروغین به سفارت برای اخذ اقامت از طریق ازدواج سختگیری بیشتری از طرف سفارت ها جهت اعطای این اقامت انجام می شود. لذا توصیه اکید ما این است که در صورتی اقدام به درخواست اقامت مجارستان از طریق ازدواج نمایید که حقیقتأ قصد شما زندگی با یک شخص مجارستانی است. همچنین کشور مجارستان تابعیت دوگانه را پذیرفته است و شخص خارجی برای کسب تابعیت مجارستانی اجباری به سلب تابعیت اصلی خود ندارد. فردی که از طریق ویزای ازدواج اقامت مجارستان را دریافت می کند اجازه تحصیل نیز دارد با توجه به اینکه شهریه پایین تری در مقایسه با دانشجویان بین المللی پرداخت می کند و شرایط تحصیل وی در دانشگاههای مجارستان همانند شهروندان مجارستانی است.

 

اخذ تابعیت مجارستان

افرادی که 8 سال متوالی در مجارستان زندگی کنند و اقامت دائم این کشور را داشته باشند می توانند برای اخذ تابعیت مجارستان درخواست دهند همچنین:

فرد سابقه کیفری نداشته باشد و تحت پیگرد قانونی نباشد

اقامت فرد امنیت ملی مجارستان را به خطر نیندازد

متقاضی در مصاحبه و امتحانات مربوط به پروسه تابعیت نمره قبولی کسب کند

افرادی که شرایط زیر را داشته باشند می توانند پس از اقامت 3 سال متوالی در مجارستان درخواست تابعیت دهند:

در صورت ازدواج با شهروند مجارستانی

کودکی که در مجارستان متولد شده باشد

شخصی که پناهندگی وی به رسمیت شناخته شده است

 

شرایط شخص مجارستانی برای اعطای ویزای ازدواج

طرف مجاری باید اثبات نماید که امکان پرداخت هزینه های زندگی خود و همسر خود در مجارستان را دارد و درآمد وی برای پرداخت این هزینه ها کافیست. همچنین قرارداد کاری وی با کارفرما می بایست حداقل یکساله باشد. شخص می بایست اثبات کند تخلفی در زمان اقامت خود نداشته و مالیات وی به طور منظم پرداخت شده است. محل سکونت وی نیز حائز اهمیت است و در صورتی که شخص مجاری اثبات نماید مسکن مورد قبولی برای سکونت خود و همسرش در مجارستان فراهم نموده می شواند درخواست اقامت برای همسر خود داشته باشد.

 

جهت اخذ اقامت بلند مدت در مجارستان باید اثبات شود که زوجین چند سال متوالی زندگی مشترک داشته اند و هیچ از دلایل فوت یا طلاق باعث جدایی آنها نشده است. در واقع در ابتدای امر به زوج خارجی اقامت دائم اعطا نمی شود. برخی دانشجویان خارجی در مجارستان جهت اخذ اقامت اقدام به ازدواج در این کشور می نمایند و این راه را بهترین را اخذ اقامت دائم مجارستان می دانند اما طبق قانون دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیل فرصت کوتاهی جهت کاریابی دریافت می نمایند و در صورت استخدام اقامت کاری مجارستان را اخذ می نمایند.

در صورتی فرزند زوج در مجارستان متولد شود به دلیل اینکه مادر یا پدر نوزاد مجاری است می تواند تابعیت مجارستان را اخذ نماید. لذا قانون اعطای تابعیت در مجارستان قانون خون است و به به واسطه تولد فرزند در این کشور در صورتی که ولدین نوزاد مجارستانی نباشند تابعیت اعطا نمی شود. در صورتی که تمایل به اخذ اقامت مجارستان را دارید توجه داشته باشید که از روشهایی مثل تحصیل، کار و سرمایه گذاری نیز اقدام نمایید. در حال حاضر دانشگاههای مجارستان رتبه خوبی دارند و سالیانه تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی برای تحصیل در این دانشگاهها اقدام می نمایند. این مقاله با موضوع اقامت مجارستان از طریق ازدواج توسط کارشناسان مؤسسه حقوقی ملکپور جهت ارائه اطلاعات حقوقی خدمت شما عزیزان ارائه شد. در صورت تمایل به اخذ مشاوره میتوانید با ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.