اقامت مالزی و بررسی شرایط آن

اقامت مالزی و شرایط اخذ اقامت مالزی و انواع ویزای مالزی در این مقاله برای شما متقاضیان عزیز مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. با توجه به تقاضای زیاد اخذ اقامت مالزی و سوالات پیش آمده همچون چگونه اقامت مالزی را بدست بیاوریم؟ شهروندی مالزی چگونه بدست می آید؟ بهترین روش ورود به مالزی کدام است؟ ما در این مقاله سعی در آن داشتیم تا تمام سوالات شما عزیزان را پاسخ دهیم.

 • اقامت مالزی و شرایط عمومی
 • اقامت مالزی از طریق کار
 • اقامت مالزی از طریق تحصیل
 • اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت مالزی و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت مالزی از طریق ازدواج
 • اقامت مالزی از طریق پناهندگی
 • اقامت مالزی و هزینه های زندگی در مالزی
 • اقامت مالزی و اخذ تابعیت مالزی
اقامت مالزی اقامت مالزی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

اقامت مالزی و مقدمه بر آن

اقامت مالزی از جهات مختلفی قابلیت بررسی دارد. متقاضیان بهتر است قبل از هر چیزی اطلاعات کامل را در باب کسب تابعیت و اقامت مالزی بدست آورند. پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام با وکلای مهاجرت مالزی و کسب مشاوره رایگان تلفنی از مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش از نکات مهم و اساسی در باب اخذ تابعیت و اقامت مالزی اطلاع لازم را کسب نموده و سپس اقدام نمایید.

اقامت مالزی و شرایط عمومی

اقامت مالزی و اخذ تابعیت این کشور از روش های گوناگونی بدست می آید. متقاضیانی که قصد ورود به این کشور را دارند باید توجه داشته باشند که برای ورود به این کشور نیاز به بررسی تمام موارد اساسی این کشور دارند. کشور مالزی در ای جنوب شرقی قاره آسیا قرار دارد. این کشور کوالا لامپور نام دارد. از نکات بسیار جالب این کشور قرار گرفتن سازمان های دولتی و وزارت خانه ها در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) می باشد.

bمتقاضیان اخذ اقامت مالزی توجه داشته باشند که مالزی جزو کشور های سازمان همکاری اسلامی می باشد. نکته بسیار جالب این است که کشور سنگاپور در سال 1965 از مالزی جدا شده و به کشور مستقل تبدیل شده است. مالزی حدودا 30 میلیون جمعیت دارد. مردم مالزی به زبان مالزیایی (مالاییایی) صحبت می کنند. واحد پولی این کشور با نام رینگیت شناخته می شود.

اقامت مالزی از طریق کار

اقامت مالزی و ورود به بازار کاری این کشور امکان پذیر می باشد. متقاضیانی که قصد ورود به بازار کاری این کشور را دارند باید در نظر داشته باشند در صورتی اجازه کار در این کشور را خواهند داشت که دعوت نامه کار در این کشور را در اختیار داشته باشید. متقاضیان در صورتی که دارای مدارک تحصیلی حداقل لیسانس، مدرک زبان و سابقه کاری باشند می توانند با ارسال روزمه از طریق سایت های کاریابی درخواست کار در این کشور داشته باشند. از موارد بسیار مهم که باید به آن توجه داشته باشید نرخ بیکاری این کشور می باشد. با توجه به آخرین آمار  اعلام شده از سوی دولت مرکزی این کشور، نرخ بیکاری مالزی در سال 2019 برابر با  3.3%  بوده است. نکته بسیار مهم که باید به آن توجه داشته باشید این است که نرخ بیکاری مالزی در سال‌ های اخیر افزایش یافته است.

علاقمندان اخذ اقامت مالزی از طریق کار توجه داشته باشند که برای دریافت ویزای کاری این کشور می بایست دارای شرایط و حداقل هایی باشند. افرادی که قصد درخواست ویزای کار این کشور را دارند باید حداقل بیست و هفت سال سن داشته باشند و کارفرمای آنها ماهانه دستمزدی به میزان پنج هزار رینگیت به متقاضیان پرداخت نماید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

متقاضیان ویزای کاری مالزی توجه داشته باشند، در صورتی که دستمزد ماهیانه آنها تا 8.000 رینگت در ماه باشد درخواست ویزا یک هفته بعد صادر خواهد شد و احتمال صدور اقامت بلند مدت برای متقاضیان امکان پذیر می باشد. در ادامه مطلب نموداری از نرخ بیکاری این کشور در سال‌های اخیر برای شما متقاضیان عزیز قرار داده شده است.

نرخ بیکاری مالزی 1 اقامت مالزی

کار در مالزی

اقامت مالزی از طریق تحصیل

اقامت مالزی و ورود به دانشگاه های این کشور برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد. بسیاری از محصلان و دانشجویان، کشور مالزی را بنا به دلایل متعددی انتخاب می نمایند. کیفیت دانشگاه های این کشور نسبت به کشور های اروپایی ضعیف می باشد و لازم به ذکر است هزینه های این دانشگاه ها با هزینه های تحصیل در کشور های اروپایی یکسان می باشد.

کشور مالزی محیط امن و پایداری برای زندگی دارد. دانشجویان می توانند از کلاس های آمادگی زبان قبل از شروع دوره های تحصیلی استفاده نموده و سطح زبان خود را به سطح مورد نظر خود برسانند. طبق رنکینگ یونسکو (سازمان نظام آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) دانشگاه های مالزی، 11 امین کشور دارای رنکینگ معتبر برای ادامه تحصیل می باشند.

مقاطع تحصیلی در کشور مالزی برای سنین مختلف به ترتیب زیر می باشد :

 • دوره مهد کودک و پیش دبستانی : 4 تا 6 سال
 • دوره دبستان : 6 تا 11 سال
 • دوره متوسطه : 12 تا 16 سال
 • دوره پیش دانشگاهی : از 16 سال به بالا

دانشجویان بین المللی در کشور مالزی بعد از تحصیل در مالزی ممکن است بخواهند برای اخذ اقامت مالزی اقدام کنند، ولی در ابتدا باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند و پس از آن برای اخذ اقامت مالزی اقدام کنند. در ابتدا لازم به توضیح است که این پروسه در کشور مالزی در مقایسه با بعضی از کشورهای دیگر پروسه دشواری است. فارغ التحصیلان تنها در صورتی می توانند برای اخذ ویزای کار مالزی اقدام نمایند که از یک شرکت یا موسسه در کشور مالزی پیشنهاد شغلی داشته باشند و البته این شرکت باید از اداره مهاجرت مالزی اجازه نامه دریافت نماید و اگر فردی موفق به اخذ ویزای کار مالزی شود، حداکثر این ویزا تا 10 سال قابل تمدید است و ادامه تمدید پس از 10 سال تنها تحت شرایط خاصی صورت می پذیرد.

برای اخذ اقامت دائم مالزی فرد باید از 12 سال آخر، 10 سال را در کشور مالزی اقامت داشته و به زبان مالایایی که زبان رسمی این کشور می باشد تسلط نسبی داشته باشد. اخذ اقامت مالزی از طریق تحصیل روندی تقریبا دشوار محسوب می شود. دانشجویان فارغ التحصیل از کشور مالزی در صورت تمایل به تمدید ویزای خود و ماندن در این کشور و درخواست اقامت مالزی باید از اداره مهاجرت این کشور اجازه کسب کنند و به سختی می توانند ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند.

به همین دلیل بیشتر فارغ التحصیلان در کشور مالزی برای یافتن کار و اخذ ویزای کاری به کشورهای پیشرفته و مدرن و مهاجرپذیر اروپایی همچون آلمان و اتریش مهاجرت می کنند و با اخذ ویزای جست و جوی کار از این کشورها، به اروپا وارد می شوند و در صورت توانایی یافتن کار در این کشورها و پس از چند سال کار کردن می توانند به راحتی برای اخذ اقامت دائم و حتی تابعیت این کشورها اقدام نمایند و پاسپورت ارزشمند و معتبر اروپایی را اخذ نمایند.

مدارک مورد نیاز پس از اخذ پذیرش از دانشگاه یا کالج مورد نظر برای ارائه به سفارت عبارتند از:

 • یک قطعه عکس پاسپورتی با پشت زمینه سفید
 • کپی از تمامی صفحات پاسپورت
 • نامه پذیرش مقطع تحصیلی
 • اصل آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه رسمی
 • مدارک پزشکی مورد نیاز دولت مالزی

  تست های پزشکی و آزمایش خون و عکس از قفسه سینه

 • دانشجویان ایرانی برای اخذ ویزا باید به سفارت LOE ارائه کنند

  LOE نامه است که در آن واجد شرایط بودن فرد متقاضی توسط سفارت ایران در مالزی تائید شده است

 • مدرک زبان مورد نیاز

  اگر فرد موفق به ارائه مدرک زبان مورد نظر برای اخذ ویزا نشود می تواند یک دوره زبان نهایتاً 12 ماهه قبل از شروع دوره تحصیلی اش اخذ کند

مهاجرت تحصیلی به مالزی

اقامت مالزی از طریق سرمایه گذاری

اقامت مالزی و دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور امکان پذیر است. در این بخش به بررسی راه های سرمایه گذاری در این کشور که منجر به اقامت بلند مدت می شود پرداخته ایم. متقاضیان سرمایه گذاری در این کشور باید قبل از هرگونه اقدام به نکات اساسی و اصل سرمایه‌گذاری این کشور توجه لازم داشته باشند. یکی از مهم ترین نکات سرمایه گذاری در این کشور شاخص های سرمایه گذاری این کشور می باشد. رشد سرمایه گذاری در این کشور در سال 2018 معادل 4.70% اعلام شده است.

از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، نرخ مالیات بر در آمد در مالزی است که در سالانه 24% می باشد. متقاضیان سرمایه گذاری در مالزی توجه داشته باشند که از عوامل بسیار مهم در زمینه سرمایه گذاری در مالزی شاخص اقتصادی این کشور است که در سال 2019 معادل 55 می باشد و این عدد یک شاخص بالاتر از میانگین محسوب می شود. در ادامه مطالب نموداری از شاخص فساد سرمایه گذاری در سال های اخیر قرار داده شده است.

نرخ مالیات بر درآمد مالزی اقامت مالزی

سرمایه گذاری در مالزی

اقامت مالزی و اخذ تابعیت از طریق تولد

اقامت مالزی و اخذ تابعیت این کشور امکان پذیر می باشد. علاقه مندان توجه داشته باشند که سیستم اعطای اقامت و پاسپورت در جهان از 2 روش خاک یا خون پیروی می کند. متقاضیان اخذ اقامت می توانند با تولد در خاک (هوایی، دریایی، زمینی) برخی از کشور های جهان اقامت و پاسپورت این کشورها را اخذ نمایند. امروزه تنها 30 کشور در جهان از طریق تولد به طفل اقامت و پاسپورت این کشور را می دهند. از دسته معروف ترین این کشور ها می توان به کشور هایی همچون کانادا، آمریکا، مکزیک، برزیل و… اشاره نمود.

متقاضیان اخذ اقامت مالزی توجه داشته باشند که این کشور از سیستم خون تابعیت می کند و تنها به متقاضیانی که دارای والدین مالزی و پدر و یا مادر مالزی می باشند پاسپورت و شهروندی این کشور اعطا می شود. برخی از افراد با این تفکر که با تولد در کشور های خارجی می توان در آن کشور برای خود و طفل اقامت و پاسپورت اخذ نمود، اقدام به مهاجرت به این کشور ها می نمایند که بعضاً دچار مشکلاتی می شوند.

تولد در مالزی

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video اقامت مالزی

اقامت مالزی از طریق ازدواج

اقامت مالزی از طریق ازدواج با اتباع این کشور امکان پذیر می باشد. متقاضیانی که با تبعه این کشور ازدواج می کنند، می توانند بعد از گذشت 10 سال زندگی مشترک در این کشور تقاضای اقامت دائم این کشور را داشته باشند. از نکات بسیار مهم این است که کشور مالزی 2 تابعیتی را نمی پذیرد. شما می توانید بعد از اخذ اقامت دائم درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشید. افرادی که قصد اخذ اقامت مالزی و تابعیت این کشور را دارند باید در هنگام درخواست پاسپورت مالزی شهروندی خود در کشور مبدا را باطل نمایند.

متقاضیانی که اقدام به ازدواج در این کشور می نمایند می توانند با ثبت ازدواج خود در دفاتر ثبت ازدواج مالزی و برگزاری مراسم مذهبی و سنتی، ازدواج خود در این کشور را ثبت رسمی نمایند. متقاضیان توجه داشته باشند که برای ازدواج در این کشور باید حداقل ها و شروط تعیین شده را رعایت نمایید. حداقل سن ازدواج در این کشور 21 سال می باشد. افرادی که قصد ازدواج و اخذ اقامت مالزی را دارند باید در ابتدای امر مدارک دال بر عدم سو پیشینه و مدارک تست سلامتی خود را به اداره ازدواج این کشور ارائه دهند.

اقامت از طریق ازدواج

اقامت مالزی از طریق پناهندگی

اقامت مالزی و اخذ تابعیت این کشور از طریق پناهندگی از راه های ممکن ولی نامناسب مهاجرت به مالزی می باشد. سالانه متقاضیان زیادی اقدام به پناهندگی در کشور های مهاجر پذیر می نمایند. با توجه به این که روش پناهندگی روش مهاجرتی بسیار خطرناکی می باشد و در این راستا مؤسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش هیچگونه خدماتی ارائه نمی دهد و تنها شما را از خطرات پناهندگی آگاه خواهد کرد. ما در این بخش به بررسی خطرات پناهندگی می پردازیم. پناهنده در تعریف کنوانسیون ژنو فردی است که بنا به دلایل سیاسی، دینی، قومی، اجتماعی و … در معرض شکنجه و کشته شدن قرار داشته و امکان بازگشت به کشور مبدا خود را ندارد. با توجه به این که کنوانسیون ژنو هر ساله وضعیت پناهندگان در کشور های مختلف را بررسی می نمایند، وضعیت پناهندگی در مالزی را مثبت و مناسب ارزیابی ننموده است و این کشور از نظر این کنوانسیون عموماً پناهنده پذیر محسوب نمی شود.

با توجه به مواردی که سالانه توسط کنوانسیون ژنو بررسی می شود، 80% پناهندگان این کشور شرایط مهاجرت از طرق قانونی را داشته اند و این مسئله باعث ایجاد مشکلاتی برای آنها می شود. متقاضیان می توانند با تماس با مؤسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش و کسب مشاوره تلفنی رایگان از شرایط مهاجرت و اخذ اقامت مالزی به صورت قانونی اطلاع لازم را کسب نموده و یا ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت را از فروشگاه وبسایت ملک پور خریداری نمایند.   

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اقامت مالزی و هزینه های زندگی در مالزی

اقامت مالزی و اخذ شهروندی این کشور نیاز به بررسی هزینه های زندگی در این کشور دارد. هزینه زندگی در این کشور 8.96 درصد از ایران کمتر می باشد. متقاضیان و علاقه مندان اخذ اقامت مالزی می توانند با استفاده از جدول قرار داده شده از میانگین هزینه زندگی در این کشور مطلع شوند.

هزینه ها موارد شماره
10 رینگت هزینه رستوران ارزان برای 1 نفر 1
60 رینکت هزینه رستوران متوسط برای 2 نفر 2
10.12 رینکت یک فنجان قهوه 3
1.31 رینگت بطری آب معدنی 0.33 لیتری 4
2.30 رینگت بطری نوشابه 0.33 لیتری (کوکا/پپسی) 5
6.80 رینگت 1 لیتر شیر 6
3.26 رینگت نان سفید 500 گرم 7
5.14 رینگت بسته تخم مرغ 12 عددی 8
2.21 رینگت 1 لیتر بنزین  9
3 رینکت بلیط یکطرفه حمل و نقل 10
100 رینگت بلیط یکماهه حمل و نقل 11
1.481 رینگت اجاره آپارتمان 1 خوابه داخل از شهر 12
927 رینگت اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج از شهر 13
2.674 رینگت اجاره آپارتمان 3 خوابه داخل از شهر 14
1.624 رینگت اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج از شهر 15

هزینه زندگی در مالزی

اقامت مالزی و اخذ تابعیت مالزی

اقامت مالزی و اخذ تابعیت این کشور از روش های مختلف امکان پذیر می باشد. همان طور که پیش تر مطرح شد، با توجه به این که کشور مالزی از دسته کشور های مهاجر پذیر نمی باشد، اخذ تابعیت و اقامت مالزی امری دشوار می باشد. افرادی که در این کشور اقامت دارند باید بعد از 10 سال اقامت در این کشور درخواست اقامت دائم را داشته باشند. متقاضیان باید در این 10 سال مدارکی را دال بر حضور قانونی خود در این کشور ارائه دهند. متقاضیان اخذ اقامت مالزی باید توجه داشته باشند که عموماً 2 سال بعد از اخذ اقامت دائم می توانند درخواست تابعیت این کشور را داشته باشند.

پاسپورت مالزی
اقامت مالزی و سخن پایانی

اقامت مالزی و شرایط اخذ اقامت این کشور در این نوشتار مورد تحلیل قرار گرفت. با توجه به این که اقامت مالزی متقاضیان زیادی دارد و راه های ورود به این کشور متفاوت می باشد، علاقه مندان اخذ اقامت و شهرومندی این کشور از طرق مختلفی وارد بازار کار این کشور می شوند که می بایست قبل از این کار به تمامی جوانب آن خوب فکر کنند. متقاضیان عزیز می توانند برای اطلاع بیشتر از اقامت مالزی و کسب تابعیت این کشور مقالات و ویدئوهای رایگان ما را مشاهده نموده و قبل از هرگونه اقدام جهت اقامت مالزی از وکیل مهاجرت مالزی و مشاورین و وکلای مؤسسه حقوقی ملک پور MIE اتریش مشاوره تلفنی رایگان و تخصصی دریافت نمایید تا بهتربن روش مهاجرتی را در پیش داشته باشید. متقاضیان اخذ مهاجرت و اقامت مالزی همچنین می توانند در قسمت انتهایی مقاله در قسمت دیدگاه ها، نظرات، پرسش ها و سوالات خود را بیان نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنند.