اقامت بعد از تحصیل در کانادا

اقامت بعد از تحصیل در کانادا

اقامت بعد از تحصیل در کانادا و شرایط ۲۰۱۸ اقامت بعد از تحصیل در کانادا چیست ، آیا  اشتغال و اقامت در کانادا بعد از تحصیل امکان پذیر است ؟  راههای رسیدن به اقامت بعد از تحصیل در کانادا چیست؟آیا اشتغال همزمان با تحصیل در کانادا موجب اخذ اقامت کانادا می شود؟  آیا امکان اشتغال برای همراهان وجود دارد؟ آیا اشتغال فارغ التحصیلان در کانادا که آنان را به اقامت برساند از قوانین خاصی پیروی می نماید؟ اهمیت اقامت بعد از تحصیل در کانادا چیست؟ آیا اقامت بعد از تحصیل در کانادا اهمیت دارد؟ اهمیت اقامت در کانادا پس از مهاجرت به کانادا چیست؟ تفاوت اقامت بعد از تحصیل در کانادا در آن کشور با سایر طرق چیست؟

video اقامت بعد از تحصیل در کانادا

امر طبیعی در مهاجرت های تحصیلی و کاری هرچند که از ابتدا مدت زمان خاصی برای آن متصور است و ویزا های مربوط به آنها به طور مدت دارصادر می گردد، میل مهاجر به دائمی بودن جابجایی وی و استقرار در شرایط فعلی و حتی المقدور ارتقا ی همان سطح از زندگی است یعنی اقامت بعد از تحصیل به خصوص در کشور کانادا بسیار مورد توجه ومحل تحقیق است .

اشتغال به کار تمام وقت در کشور مقصد و پرداخت مالیات های مربوطه که منجر به اقامت دائم می شود معمولا در اکثریت کشورها  همچنین کانادا درصدی از حقوق دریافتی و یا درآمد اکتسابی بر اساس میزان ساعات کاری است ، موجب رسیدن شخص فارغ التحصیل و یا شخصی که با ویزاهای کاری ورود کرده اند می شود.اهمیت اشتغال به طور تمام وقت به قدری است که می تواند موجب تغییر نوع ویزای اشخاص شود . لازم به ذکر است که انواع ویزا ها قابلیت تغییر به  نوعی دیگر از ویزا را دارد اما ویزاهای توریستی از استثنائات این امر است

.

درحالتی که شخص با ویزاهای تحصیلی در کشور ی ,در اینجا کانادا اقامت داشته در قبال برخورداری از امکانات رفاهی  و سطوح پیشرفته تحصیلی هزینه های زیادی را متحمل شده است و قطعا برای اجرای آمو خته های خود بستری فراهم را نیاز دارد که مسلما جهت نیل به این مقصود استقرار در همان کشور و بهره مندی از همان تسهیلات نیاز است پس اقامت بعد از تحصیل در کانادا مسئله ای قابل بررسی است .

در خلاصه ی آ نچه آورده شد گفتنی است که  راههای رسیدن به اقامت دائم بعد ار تحصیلات در کشور کانادا  راههای مرسوم و موجود قانونی اخذ اقامت در اکثریت کشورهاست  از قبیل استمرار حضور در کشوربه عنوان سرمایه گذار و ایجادفرصت شغلی  برای سایر مقیمان و یا اتباع ان کشور ، اشتغال به کار تمام وقت و پرداخت مالیات و به نوعی حضور مثبت در اجتماع و در نهایت  ازدواج با تبعه کانادا و یا صاحب فرزند شدن در خاک آن کشور

در روش سرمایه گذاری ، امکان این نوع فعالیت در استان های مختلقی از جمله منیتوبا امکان پذیر است  که لازمه واجد الشرایط بودن برای این امر برخورداری از امتیازاتی از قبیل شرایط سنی داشتن سابقه ی مدیریتی در پست های مهم ، تسلط بر یکی از دو زبان انگلیسی و یا فرانسه و همچنین داشتن تحصیلات دانشگاهی است و… پس یکی از چشم اندازهای شغلی می تواند استقرار شخص فارغ التحصیل پس از کسب تجربه ی کاری در این کشور کار آفرینی با تکیه بر دست آوردهای علمی خود در مقاطع بالای تجصیلی در کشور کاناداست.

ازدواج با تبعه کانادا نیز می تواند موجبات رسیدن به اقامت دائم را فراهم آورد از طریق ازدواج رسمی و زندگی مشترک با تبعه در خانه مشترک به مدت حداقل۲ سال. در این راستا صاحب فرزند شدن در خاک کشور کانادا و باقی ماندن در کشور کانادا بعد از تولد فرزند می تواند این پروسه را سرعت بخشد.

طریقه دیگر اخذ اقامت همانطور که در بالا آورده شد اشتغال به کار تمام وقت است .به منظور اشتغال پس از فارغ التحصیلی می بایست شخص متقاضی جواز کار را تحت جواز کار فارغ التحصیلان دریافت نماید.

به دانشجویانی که  از کانادا فارغ اتحصیل شده اند اجازه می دهد که تجربه با ارزش کار در کانادا را به دست آورد و این  PGWPP 

به دست آوردن کار باعث رسیدن شخص به اقامت دائم می شود.

طول دوران مجوز کار برای شخص فارغ التحصیل در کشور کانادا  بستگی به طول دوران تحصیل وی در کشور کانادا دارد.بدین صورت که اگر شخص فارغ التحصیل از دانشگاهها در کانادا به مدت ۴ سال تحصیل نموده باشد ، مجوزی مبنی بر اجازه کار ۴ ساله خواهد داشت .

اما طول دوران تحصیلی که منجر به اجازه کار در کانادا شود نباید کمتر از ۸ ماه باشد و با ۸ ماه تحصیل در کشور کانادا شخص فارغ التحصیل تا سقف ۸ ماه اجازه ی کار را خواهد داشت .

کار در کشور کانادا به عنوان یک فارغ التحصیل از کشور کانادا سهل تر خواهد بود چرا که شخص فارغ التحصیل به نوعی انطباق پذیری خود را با فرهنگ و جامعه ی کانادایی اثبات کرده است .

فارغ التحصیل از دانشگاههای کانادا که در سیستم آموزشی این کشور تحصیل کرده اند می توانند در اقتصاد این کشور با به کارگیری استانداردهای آموزش دیده شده در اقتصاد این کشور تاثیر بسزایی داشته باشند.

ناگفته نماند که اشتغال در کشور کانادا نیازمند تسلط یر زبان انگلیسی و یا فرانسه می باشد و قرابت تخصص در کار و رشته تحصیلی بسیار حائز اهمیت است .

 

ویزای تحصیلی در واقع اجازه اقامت شخص به واسطه تحصیل وی ۹۰ روز پس از پایان تحصیلاتش به اتمام می رسد و اگر شخص قصد اقامت در کشور کانادا را داشته باشد می بایست از طریق استخدام  به طور تمام وقت اقامت خود را تمدید نماید.

بعد از اتمام دوره تحصیل در کشور کانادا اگر شخص متقاضی استمرار اقامت خوددر کشور کانادا باشد می تواند نوع ویزا ی خود را در همان کشور به ویزای توریستی تغییر دهد  اما در صورت تغییر نوع ویزا به توریستی ،تبدیل آن به نوعی دیگر از قبیل کاری و یا تحصیلی نیازمند خروج از کانادا می باشد که شخص متقاضی می تواند در کنسول گری لس آنجلس درخواست ویزای تحصیلی و در کنسول گری نیویورک درخواست ویزای کاری و یا در کشور مابوع خود برای هرکدام از انواع ویزاها اقدام نماید.

برنامه ی مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا  BCPNP اجازه می دهد دانشجویانی که به تازگی  از دانشگاهها یا کالج کانادا فارغ التحصیل شده اند به طور مستقیم بتوانند درخواست اشتغال و در نهایت شهروندی نمایند.

همسر و یا همراه شخصی که در کانادا در حال تحصیل است می تواند درخواست اجازه کار در کشور کانادا را نماید این مجوز مطابق با مدت تحصیل متقاضی اصلی خواهد بودو همراه می تواند بعد از ورود و یا قبل از ورود خود به کشور درخواست خود را ارائه نماید.

پس از اتمام تحصیلات متقاضی اصلی ، همچنان همراه می تواند درخواست اجازه کار نماید در صورتی که شخص اصلی اقامت خود را به نوعی تمدید نموده باشد.این تقاضا از طریق مراجعه به سایت کنسولگری و پرداخت هزینه امکان پذیر است.

پس به طور کلی می توان عنوان نمود که اساس اخذ اقامت در کانادا یافتن شغل ثابت و تمام وقت است که این مهم برای فارغ التحصیلا ن این کشوربه خصوص فارغ التحصیلان مقطع PHD با امکان تغییر ویزای آن اشخاص و اقامت آن ها درکانادا بدون فاصله از تحصیل شان فراهم تر خواهد بود.

به هر روی مهاجرت قدمی بزرگ در زندگی هر شخص به حساب می آید و نیازمند بررسی دقیق تر و آگاهانه می باشد موکدا پیشنهاد می شود جهت تکمیل اطلاعات خود و اخذ مشاوره ی جامع با موسسات حقوقی معتبر حاصل فرمایید.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کانادا ، ، تحصیل در کانادا ، اقامت بعد از تحصیل در کانادا می توانید از مشاوره رایگان با وکلای حاذق حقوق بین الملل موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران بهره مند شوید .

 

4 پاسخ
 1. kamy گفته:

  salam vaght bekheir
  agar course 1 saleye master too canada bekhoonim badesh tebghe ghavanin 1 sal ejazeye kar hast, mikhastam bebinam ba in 2 sal too canada boodan va dashtane ielts 7.5 emkane pr shodan hast?

  پاسخ
 2. شاهرخ گفته:

  سلام
  من مونترال (کبک ) ۸ ماه کالج رو تموم کردم.
  میتونم برای کار خارج از کبک درخواست یک سال کارم رو بدم؟مثل ونکوور؟
  چون نمیتونم مدرک فرانسه که شرط پی آر هست رو بگیرم ولی با آیلتس مشکل ندارم.
  مرسی

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. در صورت یافتن شغل و تبدیل ویزا به ویزای کار شانس تمدید اقامت در این کشور را خواهید داشت. برای بررسی بیشتر پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.