اقامت پس از تحصیل در کانادا و بررسی شرایط آن

اقامت پس از تحصیل در کانادا، راه های اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا پس از تحصیل در این کشور و نکات انتخاب دوره و محل تحصیل پیش از اقدام در این نوشتار با رویکردی تخصصی و علمی بررسی می گردد. کشور کانادا همیشه برای دانشجویان بین المللی از جذابیت بالایی برخوردار بوده است و سوالاتی که معمولاً ذهن متقاضیان را در گیر می کند این است که آیا امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا وجود دارد؟ و آیا برای اخذ اقامت پس از تحصیل باید در دوره های خاصی تحصیل نمود؟ در این مقاله که به همت کارشناسان مؤسسه MIE اتریش تهیه شده است، به پاسخ گویی به این سوالات و همه مسائل پیرامون اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا پرداخته شده است. شما عزیزان همچنین می توانید برای پاسخ گویی به سوالات خود با مؤسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید.

اقامت پس از تحصیل در کانادا 4 اقامت پس از تحصیل در کانادا

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت پس از تحصیل در کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا از جمله مهاجر پذیر ترین کشورهای جهان می باشد که هر ساله مقصد مهاجرتی بسیاری از افراد از سراسر دنیا می باشد. روش های متنوعی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که روش تحصیل در کانادا یکی از محبوب ترین روش ها می باشد. علت این امر را می توان علاوه بر رفاه اجتماعی بالا در کانادا، کیفیت آموزشی بالا و دانشگاه های سطح بالای کانادایی دانست. اما زمانی که بحث تحصیل در کانادا پیش می آید موضوعی که دغدغه بسیاری از متقاضیان است، اقامت پس از تحصیل در کانادا می باشد. خوشبختانه کشور کانادا برنامه هایی برای اقامت پس از تحصیل ارائه می دهد و دانشجویان می توانند پس از پایان تحصیلات خود اقامت خود را در این کشور تمدید نمایند و حتی به اقامت دائم و تابعیت کانادا دست یابند. برای آشنایی بیشتر با کشور کانادا در تصویر زیر اطلاعات اولیه از این کشور نمایش داده شده است. با ادامه مقاله همراه شوید و از همه راه های کسب اقامت پس از تحصیل در کانادا آگاه شوید.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 اقامت پس از تحصیل در کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با اقامت پس از تحصیل در کانادا

video اقامت پس از تحصیل در کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در رابطه با اقامت پس از تحصیل در کانادا

audio اقامت پس از تحصیل در کانادا

اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق کار

یکی از معمول ترین و محبوب ترین روش ها برای کسب اقامت پس از تحصیل در کانادا، یافتن کار در این کشور می باشد. به گونه ای که حتی بسیاری از افراد از ابتدا با هدف کار در کانادا اقدام به تحصیل در این کشور می نمایند. رفاه اجتماعی بالا و موقعیت های شغلی مناسب برای متخصصان، از مهم ترین دلایل مهاجرین برای تمایل به کار و تحصیل در این کشور می باشد. خوشبختانه اگر شما به تحصیل در کانادا بپردازید، پس از پایان تحصیلات این امکان برای شما فراهم است که در کانادا بمانید و به جستجوی کار بپردازید.

 PGWP (Post Graduate Work Permit) یا اقامت کاری پس از تحصیل در کانادا این امکان را به شما خواهد داد که پس از فارغ التحصیلی در کانادا، در این کشور به کار بپردازید. توجه داشته باشید که تنها به صرف تحصیل در کانادا نمی توانید از اقامت کاری پس از تحصیل بهره برید، بلکه برای استفاده از PGWP، دوره تحصیلی شما و محل تحصیل شما (دانشگاه، کالج یا مؤسسه آموزشی) دارای اهمیت می باشد و باید مورد تایید قرار گیرد. بنابراین پیش از اقدام برای پذیرش حتما شرایط دوره و موسسه آموزشی را برای دریافت PGWP بسنجید.

به طور کلی می توان گفت که اکثر دانشگاه های کانادا که به شما مدرک Degree (مدارک کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) می دهند، برای اخذ اقامت کاری پس از تحصیل، مورد تایید می باشند. برخی دوره ها در کالج ها نیز شرایط مورد نیاز را دارند؛ این دوره ها ممکن است یک ساله، دو ساله یا … باشد. به ویژه کالج های دولتی بیشتر احتمال واجد شرایط بودن را دارا می باشند و اغلب کالج های خصوصی هستند که ممکن است این شرایط را نداشته باشند.

طول دوره تحصیلی شما نیز برای اخذ اقامت کاری کانادا پس از تحصیل، دارای اهمیت می باشد. دوره تحصیلی شما باید حداقل 8 ماهه باشد، در غیر این صورت امکان اخذ PGWP وجود ندارد. اگر شما بین 8 ماه تا 2 سال در کانادا تحصیل کنید، این امکان را دارید که به میزان دوره تحصیلتان، اقامت کاری پس از تحصیل دریافت کنید. به این معنا که به عنوان مثال اگر شما 1 سال در کانادا تحصیل کردید، به مدت 1 سال دیگر نیز امکان اقامت کاری در کانادا خواهید داشت. در صورتی که مدت تحصیل شما بیش از 2 سال باشد، حداکثر 3 سال اقامت کاری پس از تحصیل به شما اعطا خواهد شد.

زمانی که تحصیل شما در کانادا به اتمام می رسد و مدرک تحصیلی به شما اعطا می شود، به مدت 6 ماه فرصت خواهید داشت تا برای اخذ اقامت کاری پس از تحصیل در کانادا درخواست دهید. بنابراین توصیه می شود به محض اتمام تحصیل برای این اقامت اقدام نمایید. در ضمن باید توجه داشته باشید که مجوز تحصیل شما باید حتما تا تاریخ اتمام تحصیلتان اعتبار داشته باشد اما اگر در این مهلت 6 ماهه اعتبار مجوز شما تمام شود، مشکلی وجود ندارد.

مدارک زیر برای اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا مورد نیاز می باشد.

 • تایید رسمی مدرک تحصیلی
 • مجوز تحصیل معتبر
 • گذرنامه
 • عکس گذرنامه
 • دیگر اسناد خاص مربوط به وضعیت شما (به عنوان مثال، معاینه پزشکی)

همان طور که ذکر شد، PGWP دارای اعتبار موقت می باشد، بنابراین شما برای اینکه بتوانید پیش از پایان اعتبار اقامت خود، اقامت دائم کانادا را کسب نمایید باید برای برنامه اکسپرس اینتری اقدام نمایید. با توجه به اینکه شما در کانادا تحصیل کرده اید، در این کشور مشغول به کار هستید و چند سال در کانادا زندگی کرده اید، امتیازات زیادی از این برنامه دریافت خواهید کرد و اخذ اقامت دائم کانادا برای شما بسیار ساده می باشد. پس از گذشت 3 سال از اخذ اقامت دائم کانادا نیز می توانید جهت دریافت تابعیت و پاسپورت کانادایی اقدام نمایید.

البته توجه داشته باشید که اگر شما شرایط دریافت PGWP را نداشته باشید، در صورتی که بتوانید پیشنهاد کار دریافت کنید و سمت شغلی و کارفرمای شما مورد تایید قرار بگیرد می توانید برای Open work permits یا Employer-specific work permits اقدام نمایید.

اسکیل ورکر کانادا Skilled Worker

اقامت پس از تحصیل در کانادا 1 اقامت پس از تحصیل در کانادا

اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق سرمایه گذاری

روشی دیگر برای اینکه بتوانید اقامت پس از تحصیل در کانادا را کسب نمایید، سرمایه گذاری در این کشور می باشد. کشور کانادا بهترین و امن ترین سیستم مالی و بانک داری را در دنیا دارا می باشد، که سبب شده است علاقه مندان زیادی برای سرمایه گذاری در این کشور وجود داشته باشد. البته برای اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری نیازی نیست که حتما در این کشور تحصیل کرده باشید، اما از این روش نیز می توانید برای تمدید اقامت خود در کانادا بهره برید. مزیت تحصیل و سپس سرمایه گذاری در کانادا این است که شما از نزدیک با کشور کانادا و شرایط بازار کار آن آشنا شده اید و حتی تخصص کانادایی به دست آورده اید، بنابراین نسبت به شخصی که از خارج از کانادا برای اقامت سرمایه گذاری اقدام می نماید، آگاهانه تر و مطمئن تر اقدام می نمایید.

هر یک از ایالات کانادا برنامه ای مخصوص به خود برای اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری دارند که شما باید با توجه به شرایط ذکر شده برای هر یک و شرایط شخصی خود، مناسب ترین روش را انتخاب نمایید. روش سرمایه گذاری صد هزار دلاری در ایالت بریتیش کلمبیا، روش سرمایه گذاری 210 هزار دلاری در ساسکاچوان و منیتوبا و سرمایه گذاری در ایالت کبک از جمله محبوب ترین روش های سرمایه گذاری در کشور کانادا می باشد. در مقاله زیر می توانید انواع روش های سرمایه گذاری در کانادا را مطالعه نمایید.

سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق تولد فرزند

پیش از بررسی این روش مهاجرت لازم است رویکرد کشورهای جهان را در رابطه با اعطای تابعیت به کودکان متولد شده در خاک آن کشور بررسی نمود. کشورهای جهان در این زمینه به دو دسته تقسیم می شوند. اغلب کشورهای جهان از اصل خون برای اعطای تابعیت به کودکان پیروی می کنند. بر اساس این قانون تابعیت کودک متولد شده بر اساس تابعیت والدین مشخص می شود. به این معنا که اگر شما فرزند خود را در خاک این کشورها به دنیا آورید و تابعیت آن کشور را نداشته باشید، فرزند شما نیز تابعیت آن کشور را کسب نخواهد نمود. اما تعداد معدودی از کشورهای مهاجر پذیر از اصل خاک پیروی می کنند. بر اساس این قانون هر کودکی که در خاک این کشورها به دنیا آید، بدون توجه به تابعیت والدین، می تواند تابعیت این کشور را کسب نماید.

احتمالا زیاد شنیده اید که افرادی برای تولد فرزند خود به کانادا می روند، دلیل این امر این است که کشور کانادا نیز از قانون خاک تبعیت می کند. اما تولد فرزند در کانادا چه آثار اقامتی برای والدین و فرزند دارد؟ در پاسخ به این سوال می توان گفت که تولد فرزند در کانادا برای والدین آثار اقامتی نخواهد داشت اما به فرزند متولد شده در خاک کانادا تابعیت اعطا می شود. بنابراین اگر شما در زمان تحصیل در کانادا فرزندی را در خاک این کشور به دنیا آورید تاثیری در اقامت پس از تحصیل در کانادا نخواهد داشت.

البته همان طور که ذکر شد، فرزند متولد شده در خاک کانادا، تابعیت کانادایی دریافت می کند و پس از اینکه به سن 18 سالگی رسید در صورتی که شرایط مورد نیاز را داشته باشد می تواند برای اقامت پدر و مادر خود نیز اسپانسر شود.

اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق ازدواج

ازدواج با شهروند کانادایی نیز می تواند سبب اقامت پس از تحصیل در کانادا باشد. در صورتی که شما در زمان حضور در کشور کانادا با فردی کانادایی ازدواج کنید می توانید اقامت و تابعیت این کشور را کسب نمایید. البته توجه داشته باشید که ازدواج شما باید حقیقی باشد و با هدف اخذ اقامت کانادا و فریب دولت کانادا صورت نگیرد. شما باید بتوانید حقیقی بودن ازدواج را اثبات نمایید و در صورت اثبات صوری بودن ازدواج جریمه هایی شامل طرفین خواهد شد.

زوجین باید حداقل 18 ساله باشند و همسر کانادایی باید توانایی مالی برای تامین زندگی دو نفر را داشته باشد. زوجین همچنین باید در یک مسکن مشترک زندگی کنند. در این صورت ابتدا به شخص خارجی اقامت موقت 3 ساله اعطا می شود و پس از گذشت 3 سال در صورتی که ازدوج همچنان پایدار باشد شخص می تواند تابعیت و پاسپورت کانادایی دریافت نماید.

اقامت پس از تحصیل در کانادا 2 اقامت پس از تحصیل در کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا

اقامت پس از تحصیل در کانادا از طریق پناهندگی

پناهندگی نیز جز روش های اخذ اقامت کانادا تلقی می شود. لازم به ذکر است که مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این بخش تنها برای افزایش آگاهی مخاطبین عزیز و هشدار در رابطه با خطر های این روش دارد. ابتدا باید تعریفی از پناهنده داشته باشیم. بر اساس کنوانسیون ژنو به شخصی پناهنده گفته می شود که در وطن خود در معرض خطر آزار و اذیت، شکنجه یا مرگ باشد. این خطرات ممکن است به دلیل دین و مذهب، نژاد، اعتقادات سیاسی، عضویت در گروه های اجتماعی و جنگ به وجود آمده باشد. در این صورت شخص می تواند به کشورهای عضو کنوانسیون ژنو درخواست پناه دهد.

البته فردی که در کشور کانادا تحصیل کرده است فرصت بسیار بهتری برای تمدید اقامت خود و اخذ اقامت دائم کانادا دارد و روش پناهندگی اصلا توصیه نمی شود. این روش های پیشتر ذکر شده است و توصیه می کنیم از طریق آن ها اقدام نمایید.

اقامت پس از تحصیل در کانادا و اخذ تابعیت کانادایی

گام آخر در مهاجرت به کانادا اخذ تابعیت کانادا می باشد. ابتدا لازم است تفاوت بین اقامت دائم و تابعیت ذکر گردد. در عمل شاید کسانی که اقامت دائم کانادا را دارند تفاوت چندانی نسبت به شهروندان کانادایی ندارند، چرا که آن ها نیز مانند شهروندان از تمامی امتیازات شهروندی و خدماتی رفاهی و اجتماعی برخوردارند. یکی از تفاوت ها برای دارندگان اقامت دائم کانادا این است که اجازه ندارند در رای گیری ها شرکت کنند و یا شغلی امنیتی یا سیاسی داشته باشند.

 همان طور که در روش های پیشین ذکر شد، در همه روش های اقامت پس از تحصیل در کانادا، شما مستقیما نمی توانید تابعیت کانادا به دست آورید و باید ابتدا اقامت دائم کانادا را کسب نموده و پس از گذشت چند سال جهت اخذ تابعیت کانادایی درخواست دهید. عموماً در اغلب روش ها شما پس از 3 سال اقامت دائم در کشور کانادا می توانید برای اخذ تابعیت و پاسپورت کانادایی درخواست دهید.

اقامت پس از تحصیل در کانادا و سخن پایانی

اقامت پس از تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی در کشور کانادا دارای اهمیت فراوانی دارد. بسیاری از افرادی که به تحصیل در کانادا می پردازند تمایل دارند که پس از پایان تحصیلات خود نیز در کشور کانادا اقامت داشته و به کار و زندگی بپردازند. خوشبخانه روش های متنوعی برای اقامت پس از تحصیل در کانادا وجود دارد، که محبوب ترین آن مجوز کار پس از تحصیل در کانادا می باشد که می تواند حتی منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا گردد. تمامی روش های اخذ اقامت پس از تحصیل در کانادا در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. امید است شما عزیزان بتوانید با مطالعه این مقاله آگاهانه در مسیر تحصیل در کانادا گام گذارید و با موفقیت مهاجرت نمایید. شما عزیزان همواره می توانید از طریق تماس با مؤسسه MIE اتریش، از خدمات مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. همچنین با طرح سوال خود در بخش دیدگاه ها و یا در بخش سوالات مهاجرت در قسمت منوی سایت، کارشناسان مؤسسه پاسخ گوی شما خواهند بود.

law اقامت پس از تحصیل در کانادا
38 پاسخ
 1. سید محمد حسینی گفته:

  سلام،وقتتون بخیر

  بنده مدرک لیسانس آموزش زبان انگلیسی رو دارم و قصد دارم برای یه دوره کم هزینه در رابطه با رشته ی خودم در کانادا اقدام کنم همچنین قصد گرفتن اقامت بعد از تحصیل رو هم دارم،ممنون میشم توو این راه منو راهنمایی کنید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید برای مقطع فوق لیسانس درخواست دهید. ممکن است بتوانید در رشته خود یا رشته های مرتبط تحصیل کنید اما این امکان نیز وجود دارد که پس از بررسی رزومه شما مشخص شود که در رشته ای دیگر شانس بالاتری برای پذیرش و همچنین کار پس از تحصیل دارید. از این رو ابتدا باید رزومه شما به صورت کامل بررسی شود تا بهترین گزینه به شما پیشنهاد شود.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. hossein گفته:

  سلام علیکم. من میخام لیسانسمو از دانشگاه ایران بگیرم.و برای فوق لیسانس اقدام کنم و رشته ام روانشناسی است .حالا میخاستم بدونم ایا با توجه به رشتم میتونم بعد دریافت فوق لیسانس توی شغلی مربوط به رشتم مشغول به کار بشم؟!

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام. توصیه می شود مقطع فوق لیسانس را در کشور مورد نظر خود برای مهاجرت تحصیل کنید زیرا رشته هایی مانند رشته تحصیلی شما تقریبا برای هر کشور بومی می باشد و شانس کاریابی برای شما در صورت تحصیل در همان کشور بالاتر می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. sepideh گفته:

  سلام و عرض ادب
  ممنونم بابت اطلاعات خوبی که در اختیار من و دوستان قرار می دهید.
  سوال بنده این است که در صورتیکه من با ویزای دانشجویی وارد خاک کانادا شده باشم میتوانم از همان بدو ورود برای برنامه اکسپرس اینتری هم اقدام نمایم و داشتن ویزای تحصیلی و هم زمان اقدام برای این برنامه مهاجرتی منافاتی باهم ندارند؟ و در صورتیکه در حین تحصیل برای این برنامه مهاجرتی پذیرفته شوم وارد پروسه اقامت دائم کانادا خواهم شد و پس از پایان تحصیلم و پایان ویزای دانشجویی هم میتوانم بدون نیاز به دریافت اجازه کار با این جواب مثبت در خاک کانادا بمانم و کار کنم؟
  با سپاس

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. کار تمام وقت و اخذ ویزای کاری تنها پس از اتمام تحصیل برای شما امکان پذیر خواهد بود. جهت بررسی شرایطتان و کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می گردد با شماره 02149196000 دفتر موسسه تماس حاصل فرمائید.

   پاسخ
 4. میثم گفته:

  با سلام سوال من درباره کالج BCIT هست من فوق لیسانس در ایران گرفتم و میخواهم در این کالج یک دوره حرفه ای بگذرونم آیا می شود Post Graduate Work Permit با مدرک این کالج گرفت؟ ممنون

  پاسخ
 5. milad گفته:

  سلام جناب ملک پور خسته نباشید شماگفتین یه خبرخوب دارین بابت اینکه کسایی که میخوان به خارج از کشور برن ولی مشکل مالی دارن این خبر خوشحال کننده رو کی میدین؟ ممنونم از راهنماییاتون

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و احترام
   دوست گرامي احتراما بیشتر سوالات شما عزیزان توسط آقاي ملك پور در كانال تلگرام موسسه پاسخ داده شده است و اكنون بصورت فايل صوتي و تصويري قابل مشاهده ميباشد.

   همچنین در صورت تمایل به اخذ مشاوره بیشتر می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. نگین گفته:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم ببینم بعد از تحصیل در کالج‌های مونترال هم میشه ویزای کار دریافت کرد یا فقط مربوط به دوره های لیسانس و.. است؟ مثلا برای دوره ۱۴ ماهه کالج در کبک، ۱۴ ماه ویزای کار صادر میشود؟
  ممنون

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار در صورتی که در مقطع Post secondary تحصیل کنید، فرصت جست و جوی کار پس از فارغ التحصیلی را خواهید داشت. البته باید اطلاعات جزیی تری از شرایط شما داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد. پیشنهاد میکنیم جهت کسب اطلاعات کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. nafisseh گفته:

  سلام جناب آقای ملک پور و ممنون از راهنمایی های خوب شما
  من یک آرشیتکت 43 ساله هستم با IELTS 6 و 18 سال سابقه کارو دو فرزند دبستانی . با توجه به اینکه سن من زیاد هست بنظرم رسید برای تحصیل در کانادا (مثلا آلبرتا که تحصیل بچه ها رایگان هست ) اقدام کنم ( اگر چه پیشنهاد شما نبود ولی چاره ای ندارم ) تا بجه ها به محیط عادت کنند و بعد اقامت بگیرم . می دونم که این امکان در نروژ هم هست . ممکنه بفرمایید کدوم برای من راحت تر هست یا اصلا ممکن هست یا خیر ؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی کشور کانادا به دلیل اعطای اقامت دائم از بدو ورود می تواند گزینۀ مناسبی برای شما و خانوادتان باشد. البته با توجه به آنچه شرح داده شد، امتیازات شما برای ویزای کاری و اقامت کانادا باید محاسبه گردد و شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت محاسبۀ امتیاز و مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. مريم آرمين گفته:

  سلام اقاي ملك پور
  پسرم ترم ٣ دندانپزشكي شيراز هست قصد داريم بعد از اتمام از تحصيل براي كار در كانادا اقدام كنيم
  لطفاً راهنمايي كنيد بايد جه ازمونهاي رو بدهد وايا موسسه شما براي اين ازمونها كلاسهاي اموزشي دارد
  وايا امريكا براي اقدام راحترهست يا كانادا
  ممنون ميشم پاسخ بدهيد

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام. بزرگوار به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش به دلیل محدودیت نوشتاری در سایت امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و یا ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان تنها در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود. از این رو برای مشاوره دقیق تر و بررسی کامل شرایط، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. زهرا گفته:

  سلام. جایی خوندم که اگر از یه سری بورسیه ها در حین تحصیل در کانادا استفاده کنید بعد از تحصیل نمیتونید ورک پرمیت بگیرید. این مساله شامل کسایی که با فاند پذیرش گرفتن هم میشه؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار در صورتی که الزامات و شرایط ویزای ورک پرمیت کانادا را مطالعه فرمایید متوجه خواهید شد که این مسئله کاملاً غلط می باشد. به بیانی دیگر بورسیه یا فاند تحصیلی ارتباطی با گرفتن ویزای ورک پرمیت نخواهد داشت.

   پاسخ
 10. حامد گفته:

  درود
  اگر من در حین تحصیل در کانادا از یک ترم مرخصی تحصیلی استفاده کنم آیا قانونی وجود داردکه اجازه کار حداکثر ۳ ساله به من داده نشود؟قصد نهاییم کسب اجازه کار و بعد اقامت است.
  قصد گرفتن ذیرش از ucanwest در ارشد MBA را دارم.
  پیشاپیش ممنون از پاسختان

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با عرض سلام و ادب. دوست گرامی میزان و اجازۀ کار شما پس از تحصیل در کانادا به نوع و میزان دورۀ تحصیلی شما بستگی خواهد داشت.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.


   پاسخ
 11. samira گفته:

  با سلام وتشکر از پاسخگوی شما. ایا اگه دو سال از مدرک کارشناسی ارشد گذشته باشه اما دراین دوسال در کار مرتبط با رشته مشغول بوده باشیم گپ غیرمجاز تلقی میشه؟

  پاسخ
 12. رضا گفته:

  باسلام و خسته نباشید خدمت دکتر ملک پور
  میخواستم بپرسم ایا با توجه به شرایطم میتونم از چه طریقی به صورت حتمی اقامت دائم بگیرم و صرفا چقدر هزینه برمیداره راهی که باید از صفر تا صد برای اقامت طی کنم لطفا راهی رو حتی المقدور بفرمایین که هزینه کم یا مقرون به صرفه ای صرف گرفتن اقامت بشه از صفر ویزا گرفتن تا صد اقامت :

  دارای مدرک کاردانی صنایع چوب و کاغذ

  دارای دوسال سابقه کاری در حیطه ساخت دکوراسیون

  دارای مدرک کارشناسی معماری

  دارای دوسال سابقه در حیطه طراحی

  شغل فعلی کار در شرکت تحقیقاتی داده تدبیر رهنما میباشد و دارای دوهفته رد شدن سابقه بیمه و ادامه دارد.

  شرکت در مسابقات شهرداری و کسب مقام دوم از سازمان زیباسازی شهرداری .
  دارای مقام های علمی و مهارتی متعدد قهرمانی در مسابقات دانشگاهی .

  دارای مقام هایی کشوری متعدد در مسابقات کشوری رشته ورزشی ووشو ، عضو تیم ملی

  گذراندن دوره های نرم افزاری حرفه ای کامپیوتر از مجتمع فنی تهران با مدرک دوزبانه و بین المللی.

  قصد در شرکت دوره های کلاس های آیلتس در چند ماه آینده

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 13. علی گفته:

  سلام خدمت آقای ملک پور.راهنمایی میفرمایید با وجود دو سال گپ و چند مقاله و ایلتس 6.5 امکان گرفتن بورسیه از کانادا امکان پذیره یا نه؟

  پاسخ
 14. پری رحیمی گفته:

  با سلام وعرض خسته نباشید خدمت جناب آقای ملک پورهمسر من ۴۲ ساله لیسانس فیژیک داره وبیشتر از بیست سال از فارغ التحصیلیش گذشته میخواستم بدونم آیا میشه ایشان از طریق تحصیل در یکی از کالج ها در تورنتو در رشته نرم افزار ویزای تحصیلی بگیره ومن وفرزندمون هم بتونیم همراهش باشیم واینکه هدف ما پس از فراغت از تحصیل ایشان اخذ اقامت کانادا هستش در ضمن آیلتس ۵ دارند ایشان ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط سنی ایشان شانس اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس اندک می باشد. برای اطلاع از روشهای متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 15. Amir گفته:

  سلام جناب دکتر ملک پور. بنده سنم ۱۸ سال و دارای مدرک فوف دیپلم کامپیوتر(نرم افزار)هستم ویزای مولتیپل ۵ ساله کانادا هم دارم و یک بار سفر کردم به تورنتو، در تورنتو قوم نزدیک دارم. قصدم تحصیل در یکی از دوره های سرتیفیکیت یا دیپلما در کالج های کانادا دارم. زبانم خوبه ولی مدرک ایلتس ندارم. می خواستم بدونم ایا پس از اتمام یکی از این دوره ها می تونم در خواست اقامت بدم؟؟؟؟ و در کدوم استان راحت تر می تونم اقامت بگیرم؟؟؟؟ مننون میشم اگه پاسخ بدین. با تشکر???

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. پس از تحصیل در کالج های کانادا می توانید اجازه کار داشته باشید و در صورت کاریابی در این کشور ویزای شما تمدید خواهد شد. در نهایت می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید. برای بررسی شرایط پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 16. علی گفته:

  سلام
  با عرض خسته نباشید
  من خیلی تلاش کردم با دفتر وین تماس بگیرم ولی بایک خط که شما اختصاص دادیداحتمال تماس خیلی پایینه و متاسفانه نمیشه تماس گرفت دفاتر همکار شما هم برای دکترا اقدام نمی کنند اگه روش دیگه ای برای تماس هست یا شماره دیگه ای اطلاع بدید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. از بابت ضعیف بودن برقراری ارتباط پیش آمده متاسفیم. در بخش ارتباط با ما می توانید شماره های تماس با دفتر وین را جستجو نمایید. با تشکر از صبوری شما

   پاسخ
 17. علی گفته:

  سلام دکتر ملک پور عزیز با تشکر از مطالب مفیدتون
  یک سوال دارم امیدوارم ما را قابل بدونید و پاسخ بدید
  بنده ۳۸سال دارم فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته منابع آب از دانشگاه تهران با معدل ۱۸/۳ در سال ۱۳۸۶ می باشم. رزومه علمی خوبی دارم شامل ۴مقاله چاپ شده در سالهای ۲۰۱۵ تا۲۰۱۷ (دوتا آی اس آی و دوتا اسکوپوس) و سه مقاله آی اس آی در دست داوری در سال ۲۰۱۷. همچنین ۱۰سال سابقه کار در زمینه رشته خودم در مهندسین مشاور. تمایل به ادامه تحصیل در مقطع ودکتری ترجیحا در کانادا استرالیا دارم. آیا با توجه به اینکه ۱۰سال از مقطع تحصیلی قبلی من گذشته امکان گرفتن پذیرش و ویزا برای من وجود داره و با وجود رزومه قابل قبول و مقالات به روز میتونم امیدوار باشم. در ضمن قصد اقامت پس از تحصیل هم دارم. اگر پیشنهاد ویژه ای مد نظر شماست خوشحال میشم در جریان قرار بگیرم. پیشاپیش ممنون

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   آیا مدرک زبان انگلیسی را دارا میباشید ؟ اگر مدرک زبان انگلیسی نداشته باشید امکان دریافت پذیرش وجود نخواهد داشت . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید تا شرایط را دقیق برای شما توضیح دهیم . با تشکر

   پاسخ
 18. اشکان گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت اقای ملک پور عزیز و همکاران محترمشون من فارغ التحصیل رشته هوافضا در مقطع کارشناسی ارشد و مکانیک در مقطع کارشناسی هستم ۳۰ سال سن دارم و متاهل هستم میخواستم بدونم آیا برای پذیرش در دانشگاه کانادا با آیلس ۵٫۵ میشه به صورت مشروط پذیرش گرفت و در انجا زبان رو کامل تر کرد با نمره بالاتری از آیلس نیازه ؟ یا هر دانشگاه شرایط مخصوص به خود رو داره و باید جستجو کنم و برای اینکه ما بعد از تحصیل تصمیم به اقامت داریم و بعد از پذیرش همسرم هم میتونه با من بیاد یا خیر لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر از لطفتون

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با توجه به دانشگاه مورد نظر باید بررسی نمود که آیا میتوان با نمره آیلتس شما پذیرش نمود یا خیر ! چند سال گپ تحصیلی دارید ؟ زیرا گپ تحصیلی بسیار برای کانادا مهم است ! با تشکر

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5