اقامت بعد از تحصیل در اوکراین

آیا در مورد اقامت بعد از تحصیل در اوکراین  سوالاتی ذهن شما را به خود مشغول داشته؟ آیا در مورد شرایط  اقامت بعد از تحصیل در اوکراین می خواهید اطلاعاتی را کسب نمائید؟ ما در این مقاله سعی بر آن داریم اطلاعاتی را در خصوص اقامت بعد از تحصیل در اوکراین   ، نحوۀ اقدام برای اقامت بعد از تحصیل در اوکراین در اختیار شما قرار دهیم. اما پیشنهاد می نمائیم به منظور کسب اطلاعات جامع تر در خصوص اقامت بعد از تحصیل در اوکراین   با وکلا و حقوقدانان ارشد موسسۀ حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید تا ایشان بتوانند در مسیر صحیح اقامت بعد از تحصیل در اوکراین راهنمائی نمایند.

در این مقاله سعی بر این داریم موضوع اقامت بعد از تحصیل در اوکراین  را بررسی نماییم.

جهت اخذ مشاوره رایگان در باب چگونگی انجام فرایند اقامت بعد از تحصیل در اوکراین می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید، همپچنین از خدمات موسسه حقوقی ملک پور در کشور اوکراین  جهت مشاوره کامل در  این  باب می توانید همراهی و همیاری بگیرید.

اقامت بعد از تحصیل در کشور اوکراین نیز به مانند دیگر کشورها برای قرد متقاضی وجود دارد که این امر مستلزم رعایت و پیروی قوانین اقامتی اوکراین می باشد.اوکراین جز کشورهایی است که فرد از طریق تحصیل می تواند وارد این کشور شده و بعد از ورود به بازار کار اقدام به اخذ اقامت دائم نماید.اوکراین یکی از کشورهای عضو اتحادیه CIS می باشد و از قوانین این کشورها پیروی می کند.جمعیت این کشور در حدود ۴۶میلیون نفر، قلمرو این کشور نیز در حدود ۶۰۳٫۷۰۰کیلومتر مربع می باشد.این کشور در زمینه آموزش و پرورش توسعه گسترده ای داشت.

سیستم آموزش در اوکراین

اوکراین گام های قابل توجهی در زمینه آموزش و پرورش در جهت توسعه این بخش برداشته است. سیستم آموزش و پرورش در اوکراین از کیفیت و توسعه بسیار بالایی برخوردار می باشد.یکی از مهم ترین وظایف مقامات مرکزی دولت اوکراین اعطاء فرصتهای برابر به تمام افراد ساکن در این کشور جهت برخورداری از تحصیلات و امکانات سطح بالا می باشد. در بخش آموزش و پرورش حدود ۷درصد از متخصصان در این زمینه حدود ۱۱میلیون نفر از مردم اوکراین را آموزش می دهند.

 

در کشور اوکراین حدود ۱۸٫۴۰۰ موسسه آموزش پیش از دبستان وجود دارد. بر طبق قانون اساسی اوکراین دوره تحصیل متوسطه و دبستان به صورت کاملا رایگان در دسترس تمامی اوکراینی ها میباشد.جمعیت کودکان در بخش دبستان در اوکراین حدود ۷میلیون نفر می باشد.و همچنین حدود ۲۱٫۹۰۰ دانش آموز در دبیرستان ها و مدارس متوسطه این کشور تحصیل می کنند.مدارس خصوصی در اوکراین در حدود ۱% کل مدارس این کشور را شامل میشود که در حدود ۲۰۰ مدرسه خصوصی می باشد.

 

آموزش و پرورش: در اوکراین سیستم آموزش ابتدایی کودکان از سن ۶سال تا ۱۰ می باشد.به مانند دیگر کشورها آموزش کودکان در این کشور اجباری است.

آموزش متوسطه: دوره متوسطه در اوکراین از سن ۱۰ تا ۱۵ سال می باشد. و دروس تدریسی شامل تمامی دروس علوم پایه می باشد.

آموزش فنی حرفه ای: در صورتی که دانش آموزان در دوره متوسطه نتوانستند به صورت پیوسته وارد رشته های مهندسی و پزشکی و علوم پایه شوند می توانند به مدت ۴سال دوره آموزش فنی حرفه ای را بگذرانند.دوران دبیرستان در اوکراین شامل کالج ها و مدارس فنی حرفه ای دولتی و خصوصی می شود.

دوره پیش دانشگاهی: دوره پیش دانشگاهی در اوکراین ۲ تا ۴ ساله می باشد، این دوره در کالج ها و کالج های فنی حرفه ای می باشد.

سطوح دانشگاهی: لیسانس در اوکراین یک دوره ۴ساله می باشد.دوره فوق لیسانس ۱تا۲ساله است.و دکترا نیز دوره ۳ساله می باشد.

شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل

شرایط اخذ اقامت دائم اوکراین به مانند دیگر کشورها به این صورت است که تا زمانی که فرد وارد بازار کار نشده نمی تواند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کند.اخذ اقامت دائم اوکراین برای کسانی که در این کشور از طریق ویزای تحصیلی وارد شده اند بسیار راحتر خواهد بود زیرا که افراد دانشجو در طول دوره تحصیل خود می توانند تمامی شرایط اقامتی این کشور را بررسی نموده.در صورتی که فرد دانشجو بتواند وارد بازار کار تمام وقت اوکراین شده و اقدام به پراداخت مالیات کند به تبع پرداخت مالیات و همچنین تحصیل وی در اوکراین شرایط اقدامش فراهم خواهد شد.

شرایط کسب اقامت و شهروندی اوکراین

۱- یکی از راههایی که افراد می توانند به اقامت دائم اوکراین دست یابند خرید حق شهروندی این کشور به مبلغ ۱۰۰٫۰۰۰یورو می باشد که افراد با پراداخت این مبلغ به دولت اوکراین به اقامت دائم این کشور می رسند.

۲- دومین راه دریافت اقامت دائم اوکراین ازدواج می باشد،ازدواج اتباع خارجی با یک اوکراینی منجر به اخذ اقامت دائم این کشور خواهد شد.شرایط اعطای اقامت از طریق ازدواج هم به این صورت است که دولت اوکراین بلافاصله بعد از ازدواج فرد اقامت دائم وی را صادر نمی کند ابتدای به ساکن فرد باید ثابت نماید که واقعا با قصدش ازدواج بوده و با فرد ثالث زندگی میکند که در این صورت دولت اوکراین بعد از دو سال کارت اقامت دائم فرد را صادر میکند.

۳- ورود به بازار کار تمام وقت اوکراین یکی دیگر از راههای اخذ اقامت دائم این کشور می باشد.و یا اینکه داشتن پیشنهاد کاری از سوی کارفرما در اوکراین که بعد از طی مراحل آگهی فرد میتواند وارد بازار کار اوکراین شود. بعنوان مثال فارغ التحصیلان دوره های پزشکی می توانند با مجوز وزارت بهداشت دولت اوکراین دوره ی عملی یا Resident Medical Training را در مراکزی که با دانشگاه طرف قرارداد می باشند بگذرانند و از این طریق ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل و اقامت اخذ نمایند.

۴- اخذ اقامت پس از تحصیل در اوکراین از طریق سرمایه گزاری و ثبت  کردن شرکت
یکی از راه هایی که می تواند منجر به اخذ اقامت شود ، ثبت شرکت و سرمایه گزاری در اوکراین می باشد . در صورتی که شخصی پس از اتمام تحصیلات ، قصد به دست آوردن اقامت کشور اوکراین را داشته باشد و از تمکن مالی بسیار خوبی هم برخوردار باشد، این امکان وجود دارد که با سرمایه گزاری با مبلغ پایینی ، اقامت دائم از طریق ثبت شرکت و سرمایه گزاری در اوکراین را پس از تحصیل به دست آورد. فرد با ارائه بیزنس پلن و یا طرح توجیهی اقتصادی و تائید ان از سوی دولت اوکراین می توان اقدام نماید و پس از ثبت شرکت با کار کردن و پرداخت مالیات سالیانه می توان اقامت دائم این کشور را تحصیل نماید.

۵- اخذ اقامت پس از تحصیل در اوکراین از طریق پناهنده شدن

یکی دیگر از راه های ممکن برای دانشجویان پس از ورود به اوکراین و بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه جهت کسب اقامت این کشور، پناهندگی می باشد . متاسفانه این راه ، راهی صحیح در رسیدن و منتهی شدن به اخذ اقامت نمی باشد و مادامی که امکان اقدام از طرق قانونی وجود دارد بهتر است از این روش استفاده نشود.

در نتیجه باید خدمت شما عرض کنیم که اخذ اقامت دائم یک کشور مستلزم رعایت قوانین اقامتی آن کشور می باشد و افراد برای کسب اقامت دائم باید از طریق راه هایی که آن کشور در پیش روی افراد قرار داده اقدام نمایند.اوکراین نیز قوانین مهاجرتی و اقامتی خود را دارد و شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت بعد از تحصیل در اوکراین با مشاوران حقوقی موسسه ملکپور به صورت رایگان تماس حاصل فرمایید.

https://www.iranmohajerat.ir/%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%da%a9%d8%b1%d8%a7%db%8c%d9%86/

 

نگارنده: شهاب مرادی

 

2 پاسخ
 1. amin گفته:

  سلام و روز بخیر.
  من چند تا سوال داشتم در رابطه با دریافت تابعیت کشور اکراین.
  ۱:چند سال اقامت در اکراین باعث اخذ تابعیت این کشور میشود؟؟
  ۲:آیا با ویزای دانشجویی که مثلا ۵ سال اقامت در اکراین فراهم میشود ُ میتوان بعنوان مدت زمان زندگی در اکراین محسوب شود و از آن طریق تابعیت دریافت کرد؟؟
  ۳:آیا حین تحصیل امکان اقدام به اخذ تابعیت این کشور را کرد؟؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   اصولا زمان های تحصیل در کشور های مختلف به عنوان زمان زندگی در نظر گرفته نمیشود . زیرا شما دارای ویزا هستید و بعد از تحصیل باید بعد از مدتی مشخص به کشور خود بازگردید . لطفا با دفاتر ما در تمامی نقاط جهان تماس حاصل نمایید تا بتوانیم شرایط شما مورد بررسی قرار دهیم و پاسخ دقیق تری به شما ارائه کنیم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.