اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی

 • اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و موسسه معتبر MIE
 • اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس آفریقای جنوبی
 • اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی در مقطع لیسانس
 • اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی در مقطع فوق لیسانس
 • اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و دانشگاه های برتر آفریقای جنوبی
 • اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی
 • اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و هزینه های زندگی در آفریقای جنوبی
 • اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و بورسیه تحصیلی آفریقای جنوبی
 • اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و ویزای تحصیلی
 • اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و زمان اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی
اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و شرایط آن در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار خواهد گرفت. مهاجرت به آفریقای جنوبی و شرایط اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و کسب اقامت آن از طرق مختلفی انجام می گردد. ما در این مقاله مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت خلاصه و مفید در باب مهاجرت به آفریقای جنوبی و اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و دریافت اقامت آفریقای جنوبی را در اختیار شما قرار خواهیم داد .

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و موسسه معتبر MIE

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و تحصیل در آفریقای جنوبی گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل مخصوصاً برای دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند، می باشد .

هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی ایده آل می باشد و این موضوع باعث شده است دانشجویانی بسیاری علاقه مند به تحصیل در آفریقای جنوبی باشند ، برای کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی می توانید با موسسه معتبر اعزام MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان به دست آورید. 

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب تحصیل در آفریقای جنوبی

audio اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی
تحصیل در آفریقای جنوبی

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و شرایط عمومی

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی دارای شرایط و قوانینی می باشد که در این مقاله سعی داریم به بررسی و تحلیل علمی آن بپردازیم، آفریقای جنوبی مرکز اقتصادی قاره آفریقا است. دانشجویان همه فرصت های اجتماعی و علمی هیجان انگیز را در خارج از خوابگاه خود تجربه خواهند کرد، علاوه بر این، نهادهای آفریقای جنوبی همواره اکثریت “بهترین دانشگاه های آفریقا” را تشکیل می دهند. رتبه بندی دانشگاه های آفریقای جنوبی نیز این موضوع را ثابت می نماید، بنابراین، هنگام تحصیل در آفریقای جنوبی می توانید مطمئن باشید که تحصیلات عالی را در پیش گرفته اید. تحصیل در آفریقای جنوبی در تمامی مقاطع به زبان انگلیسی می باشد. تحصیل در آفریقای جنوبی و همین طور گذراندن دوره های زبان در آفریقای جنوبی یکی از جذاب ترین گزینه های دانشجویان برای ادامه تحصیل می باشد.

اعزام دانشجو به مدارس آفریقای جنوبی

اعزام دانش آموز به آفریقای جنوبی امکان پذیر می باشد، تحصیل در کشور آفریقای جنوبی رایگان نمی باشد دانش آموزان دبیرستانی که مایل به اعزام به مدارس کشور آفریقای جنوبی هستند به راحتی می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند و کسانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند می توانند برای دوره های گوناگون ثبت نام کنند.

آفریقای جنوبی برای دانش آموزانی که علاقه مند به تحصیل در حفاظت از محیط زیست، حفاظت از حیات وحش، خدمات اجتماعی، تجربه فرهنگ های منحصر به فرد و ایجاد دوستان جدید هستند، عالی می باشد.

آموزش در سیستم آموزش و پرورش آفریقای جنوبی از سن هفت سالگی (درجه 1) تا سن 15 سالگی (رده 9) اجباری است و در مجموع، سیستم آموزش و پرورش از درجه 0 به درجه 12 رسیده است .

تحصیل رایگان در آفریقای جنوبی

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی در مقطع لیسانس مورد استقلال قرار گرفته است، حال اگر می خواهید تقاضا برای پذیرش در مقطع لیسانس تمام وقت را درخواست کنید، باید موارد ذیل را فراهم کنید :

فرم درخواست کارشناسی سال 2019

 • اگر میخواهید مستقیما برای پذیرش به عنوان یک دانشجوی تمام وقت دانشگاه باشید، فرم درخواست پذیرش را پر کنید.

مراحل درخواست:

 • گزینه های دروس خود را در فرم درخواست فهرست کنید.

هزینه درخواست:

 • متقاضیان بین المللی: 146 دلار آمریکا

تحصیل در مقطع لیسانس در آفریقای جنوبی در دانشگاه ها و رشته های مختلف برای دانشجویان بین الملل فراهم است.

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی در مقطع فوق لیسانس هر ساله بیشترین متقاضی را داشته است، دریافت درخواست برای پذیرش مدرک های کارشناسی ارشد، دیپلم های کارشناسی ارشد و دکتری در فرم درخواست کارشناسی ارشد ۲۰۱۹ امکان پذیر می باشد.

 مراحل درخواست:

 • گزینه های دروس خود را در فرم درخواست فهرست نمائید.
 • اگر مایل به داشتن خوابگاه هستید، درخواست خود را اعلام نمائید

هزینه درخواست:

 • متقاضیان بین المللی: 146 دلار آمریکا

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آفریقای جنوبی به زبان انگلیسی می باشد و حتی دانشجویانی که مدرک زبان انگلیسی ندارند می توانند برای گذراندن دوره ههای زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی اقدام نمایند.

اعزام دانشجو به کشور آفریقای جنوبی و ترجمه رسمی ‏مدارک جهت دریافت پذیرش دانشگاهی:

تمامی مدارک ارسالی متقاضیان اعزام دانشجو به کشور آفریقای جنوبی در هر سطح و مقطعی اگر به زبان انگلیسی نباشند حتما باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند در غیر این صورت این مدارک از سوی هیئت بررسی فاقد صلاحیت تلقی می شوند.

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی در مقطع دکترا در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد، برای درخواست پذیرش دکترا در آفریقای جنوبی، به طور معمول نیاز به داشتن مدرک کارشناسی ارشد بین المللی دارید. بعضی از دانشگاه ها علاوه بر این نیاز به درجه کارشناسی ارشد حداقل -B را دارند.

مراحل پذیرش دکترا:

 • پیدا کردن یک سوپروایزر
  هنگام درخواست برای دکترا در آفریقای جنوبی، قبل از ارسال یک درخواست رسمی، شناسایی و ارتباط با یک سوپروایزر دانشگاهی الزامی است. دانشگاه می خواهد اطمینان حاصل کند که یک ناظر مربوط به زمینه فعالیت شما وجود دارد به طوری که شما بتوانید راهنمایی های مناسب و پشتیبانی خود را از تحقیقات تان دریافت کنید.
 • شما باید با دانشکده های مناسب تماس بگیرید و آنها شما را به سیستم آکادمی مناسب مرتبط می کنند.
 • اسناد حمایتی شامل:
  – CV شما
  – نامه ی توضیح دلیل شما برای ادامه تحصیل
  – پوپوزال / بیانیه که شامل سوال، فرضیه شما، روش پیشنهادی و آنچه که در مورد این موضوع مورد علاقه شماست را شامل می شود
  – ریز نمرات علمی و گواهی های قبلی شما
  – کپی پایان نامه کارشناسی ارشد
 • درخواست رسمی
  هنگامی که در مراحل بالا انجام شد و بخش دانشگاه یک سوپروایزر برای فعالیت های شما تعیین می کند، می توانید درخواست آنلاین رسمی را ارائه دهید.
 • هنگامی که درخواست دکترای شما توسط دانشگاه بررسی گردید، ممکن است به مصاحبه دعوت شوید. به عنوان یک دانشجوی بین المللی ممکن است این مصاحبه را از طریق تماس ویدیویی انجام بدهید.
 • مهلت درحواست دادن دکترا در آفریقای جنوبی متفاوت است. در حالی که در بعضی از مهلت های برنامه های دانشگاهی در ماه آگوست یا سپتامبر هستند، بسیاری از آنها در تمام طول سال باز هستند.

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و دانشگاه های برتر آفریقای جنوبی

برای اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی دانشجو در ابتدا می بایست اطلاعاتی از دانشگاه های این کشور داشته باشد تا بتواند دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نموده و سپس برای مهاجرت تحصیلی به آفریقای جنوبی اقدام نماید در ادامه لیستی از دانشگاه های معتبر آفریقای جنوبی را برای شما متقاضیان آورده ایم تا بتوانید با توجه به رشته تحصیلی بهترین دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب نمائید .

دانشگاه کیپ تاون   University of Cape Town 200
دانشگاه استلنبوش Stellenbosch University 423
دانشگاه وازولو ناتال University of Kwazulu-Natal 751
دانشگاه ویت واتزر اند University of Witwatersrand 381
دانشگاه پرتوریا، آفریقای جنوبی University of Pretoria, South Africa 499
دانشگاه ژوهانسبورگ University of Johannesburg 551
دانشگاه رودس، آفریقای جنوبی Rhodes University, South Africa 801  تا 1000
دانشگاه کیپ غربی University of the Western Cape 801 تا 1000

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و هزینه های تحصیل در آفریقای جنوبی

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی دارای هزینه های متفاوتی می باشد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم، فاکتورهای هزینه دانشجویی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد سال ۲۰۱۹ به صورت میانگین:

نوع دانشجو کشور مالیات بین المللی ثبت نام لیسانس فاکتور هزینه تحصیل
برای تحصیلی کشورهای غیر عضو (SADC)

لیسانس

R 3295 R5 000 هزینه  محلی برای دوره های حضور فیزیکی دو برابر می شود
کشورهای غیر عضو (SADC)

فوق لیسانس

R3 295 R 7 500 هزینه محلی برای دوره های تحقیقاتی فوق لیسانس و دکترا
R3 295 R 7 500 هزینه  محلی برای دوره های حضور فیزیکی دو برابر می شود

برای مثال، در دانشگاه Wits، گران ترین هزینه که  شامل تمام وعده های غذایی می باشند معادل  R44،000 )۲۷۸۲ پوند) است، اگر چه گزینه های ارزان تر در دسترس هستند.

اقامتگاه خصوصی برای 10 ماه  حداقل هزینه R3،500 )۲۲۱ پوند) در هر ماه هزینه می کند و توصیه می شود که بودجه ای معادل R56،000 )۳۵۴۰ پوند) برای هزینه کل سالیانه  مقررشود.

در حالت کلی، برای یک سال تحصیلی، دانشجویان مقطع تحصیلی لیسانس بین 2500 تا 4500 دلار هزینه خواهند پرداخت در حالی که دانشجویان فوق لیسانس هزینه ای بین 2700 تا 3000 دلار برای درس های خود پرداخت خواهند کرد.

اعزام دانشجو به کشور آفریقای جنوبی و تحصیل رایگان در آفریقای جنوبی:

در آفریقای جنوبی تحصیل رایگان نمی باشد ولی دانشگاه های ارزان در آفریقای جنوبی برای دانشجویان بین المللی فراوانند:

 • آفریقای جنوبی یکی از برجسته ترین کشورهای آفریقایی است در حوزه ی آموزش و پرورش می باشد. همچنین انواع گوناگونی از زبان ها را ارائه می دهد. شما می توانید یکی از ده زبان را برای تحصیل در آفریقای جنوبی انتخاب کنید. آفریقای جنوبی همچنین دارای معلمان عالی است که می توانند دانش آن ها کاملا مشخص شده است.
 • هزینه زندگی در آفریقای جنوبی نیز ارزان است (شما می توانید در آفریقای جنوبی زنده بمانید، حرف ما را باور کنید)، حتی اگر مبلغ 400 دلار در جیب داشته باشید، برای پوشش هزینه های غذا، مسافرت، مسکن و هزینه های برق کافی خواهد بود.

تحصیل در آفریقای جنوبی بدون مدرک زبان:

 • برای اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی هیچ آزمون رسمی زبان مورد نیاز نیست، اما دانشگاه ها نیاز به گواهی مهارت در زبان انگلیسی، آفریکانس یا یکی دیگر از نه زبان رسمی دیگر کشور را خواهند داشت.
 • در حالی که تحصیل به طور فراگیر به زبان انگلیسی است، دانشگاه های قدیمی Afrikaner هنوز عمدتا به زبان آفریقایی تدریس می کنند و اخیرا یکی از دانشگاه ها پیشنهاد یک دوره آموزشی اجباری به زبان Zulu را ارایه داده است.

دانشجویانی که مسلط به زبان انگلیسی نیستند می توانند برای گذراندن دوره های زبان در آفریقای جنوبی اقدام نمایند .

هزینه های تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و هزینه های زندگی در آفریقای حنوبی

یک فرد به طور متوسط حدود 50000 R )95 پوند) برای غذا در ماه نیاز دارد، که در روز به حدود R50 )3.16 پوند) می رسد.

بسیاری از دانش آموزان در خوابگاه های دانشگاهی با یک پکیج کلی برای زندگی  این دوره را سپری می کنند، بنابراین هزینه های اضافی برای فعالیت های اجتماعی کنار گذاشته می شود.

هزینه اقامت دانشجویی:

اجاره آپارتمان، ۱ خوابه: ۱۹۶ پوند – ۲۳۱ پوند در ماه

غذا، رستوران ارزان قیمت: ۴.۳۵پوند

وعده غذایی در مک دونالدز: ۲.۷۲ پوند

آبجو وارداتی (بطری ۰.۳۳ لیتر): ۱.۱۹ پوند

کاپوچینو: ۰.۹۹پوند

نوشابه:  (بطری ۰.۳۳ لیتر): ۰.۵۲پوند

آب: (بطری ۰.۳۳ لیتر): ۰.۴۳ پوند

یک قرص نان: ۰.۶۰ پوند

سیگار: ۱.۸۶ پوند

بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی: ۰.۶۵ پوند

بلیط سینما: ۲.۹۹ پوند

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و بورسیه تحصیلی آفریقای جنوبی

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و بورسیه تحصیلی آفریقای جنوبی و برنامه ی ادامه تحصیل  برای تمام مقاطع امکان پذیر است جهت ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی برای تمام افراد ساکن در این کشور  فراهم است. اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی از طریق بورس تحصیلی امکان پذیر است و دانشجویان از حمایت مالی در قالب بورس برخوردار هستند، این حمایت ها معمولاً برای دانشجویانی با معدل بالا تمام هزینه های تحصیل را پوشش می دهد و میتوان از سنین ۱۶ سال برای اعزام دانشجویان و دانش آموزان به این کشور اقدام نمود.

بورسیه تحصیلی در آفریقای جنوبی

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و پذیرش تحصیلی

برای اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی دانشجو نیاز دارد مدارکی را آماده نماید، اولین قدم برای تحصیل در آفریقای جنوبی تهیه مدارک مورد نیاز برای پذیرش می باشد که در ادامه لیست مدارک مورد نیاز برای پذیرش از دانشگاه های آفریقای جنوبی آورده شده است :

 • گذرنامه فیش پرداخت مبلغ 160 دلار آمریکا به حساب مورد نظر سفارت این کشور

 • تکمیل فرم DS-160 و آپلود عکس 3*4 به صورت آنلاین

 • ارائه نامه پذیرش SOP از دانشگاه مورد نظر

 • ارائه حساب بانکی و تمکن مالی فرد جهت پرداخت هزینه ها حین تحصیل

 • ارائه مدرک زبان با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر الزامی می باشد

 • ارائه شواهدی به افسر ویزا جهت بازگشت بعد از تحصیل به کشور مبدا

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

برای اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی دانشجو می بایست ویزای تحصیلی دریافت نماید، دانشجویان ایرانی برای گرفتن اقامت تحصیلی در آفریقای جنوبی، به ویزای دانشجویی نیاز خواهند داشت. تا بتوانند در دانشگاه منتخب خود به ادامه تحصیل بپردازند، معمولا پردازش یک درخواست ویزای تحصیلی، حداقل شش هفته طول خواهد کشید.

درخواست باید در کمیسیون عالی اداره آفریقای جنوبی، سفارت، کنسولگری در کشور محل اقامت صورت گیرد.

درخواست باید با مدارک ذیل تکمیل شوند:

 • اثبات مدرک دیپلم یا لیسانس یا فوق لیسانس توسط مقام ذی صلاح آفریقای جنوبی (SAQA)

 • کپی پاسپورت و ترجمه ی مدرک شناسایی معتبر عکس دار

 • یک کپی از ریز نمرات

 • گواهی عدم سوپیشینه

 • گواهی صحت پزشکی

 • ارائه مدرک تمکن مالی

 • پذیرش دانشگاه مورد نظر شما

 • یک نامه از هیئت تحریریه آفریقای جنوبی که شما الزامات ضروری تحصیلات در آفریقای جنوبی را دارید

 • مستندات ترجمه شده به انگلیسی

 • اثبات پرداخت هزینه درخواست

شرایط  امکان بردن همراه در حین تحصیل در آفریقای جنوبی:

 • با اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی این امکان برای مهاجرت خانواده وی نیز مهیا می باشد، همسر و فرزندان وابسته دارنده ویزای تحصیلی می توانند برای ویزای همسر یا فرزندان خود درخواست دهند. این ویزا ها می توانند تا حداکثر سه سال اعطا شوند، به هر حال اعضای خانواده همراه مجاز به راه اندازی کسب و کار، اشتغال یا تحصیل را ندارند. والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، برادران و خواهران دارنده ی ویزای تحصیلی واجد شرایط همراهی فرد به عنوان اعضای خانواده را ندارند.
 • همسر و فرزندان همراه نمی توانند وضعیت خود را از داخل آفریقای جنوبی تغییر دهند. تغییر درخواست های وضعیت باید از کشور متقاضی اقامتگاه متقاضی انجام گیرد.

اشتغال به کار در حین تحصیل در آفریقای جنوبی:

 • دارندگان ویزا تحصیلی مجاز به کار هستند، اما فقط برای حداکثر 20 ساعت در هفته و تنها در صورت تحصیل در سطح عالی. اگر متقاضی مجاز به کار درخواست ساعت بیشتر کار در هفته باشد، باید یک ویزای کار درخواست دهد. تغییر درخواست های وضعیت ممکن است از داخل آفریقای جنوبی انجام شود.
 • دارندگان ویزا تحصیلی امکان راه اندازی یک کسب و کار را ندارند.

اقامت دائم ‏آفریقای جنوبی  از طریق تحصیل در آفریقای جنوبی:

 • دارنده ویزای تحصیلی هرگز واجد شرایط اخذ اقامت دائم نیست. برای واجد شرایط بودن اقامت دائم، دارنده باید ابتدا وضعیت ویزای خود را تغییر دهد که بعد از آن می تواند برای انواع اقامت های دائم، مانند ویزای کار و یا ویزای تجاری، واجد شرایط باشد.

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و زمان اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی

برای اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی خیلی مهم است که در چه بازه زمانی دانشجو اقدام می نماید، در آفریقای جنوبی زمان ثبت نام فوریه و آگوست می باشد و در جدول زیر شروع ثبت نام آمده است .

ترم دانشگاهی تاریخ شروع تاریخ پایان
ترم اول فوریه (۳۰ سپتامبر برای ثبت نام) ژوئن
ترم دوم آگوست (۳۰ آپریل برای ثبت نام) دسامبر
سال تحصیلی مدارس ۹ ژانویه – ۰۲ آپریل – ۹ جولای ۱۵ مارچ – ۱۴ ژوئن – ۲۰ سپتامبر

توجه داشته باشید که این تاریخ ها شروع ترم می باشند و به طور کلی هر دانشگاه می تواند تاریخ شروع متفاوتی داشته باشد ولی به طور کلی شروع و خاتمه ی این ترم ها تقریبا مشابه می باشند و شما برای ثبت نام و اخذ پذیرش حداقل ۶ ماه پیش از این تاریخ می بایست اقدام به درخواست کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید.

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی و نتیجه گیری

اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی در مقاله بالا به طور مفصل مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت ، امید است که توانسته باشیم به سوالات شما در باب اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی پاسخ داده باشیم، در این مقاله در زمینه های شرایط اعزام دانشجو به آفریقای جنوبی، هزینه های تحصیل و زندگی در آفریقای جنوبی ، تحصیل در مقاطع مختلف آفریقای جنوبی، پذیرش تحصیلی در دانشگاه های آفریقای جنوبی و معرفی برخی از دانشگاه های آفریقای جنوبی پرداخت شد، درصورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران زبده ما ( موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر مشاوره ای MIE اتریش ) در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان و مجانی دریافت نمائید . همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید .