اخذ تابعیت دانمارک از طریق تولد

اخذ تابعیت دانمارک از طریق تولد و شرایط و قوانین جدید اخذ تابعیت در کشور دانمارک از طریق تولد  2018، آیا در مورد اخذ تابعیت در کشور دانمارک از طریق تولد اطلاعاتی دارید؟ آیا با تولد فرزند شما در کشور دانمارک  تابعیت کشور دانمارک اتخاذ میشود؟ تفاوت بین اقامت و تابعیت را میدانید؟  آیا میدانید تولد فرزند در دانمارک  چه تاثیری بر روند مهاجرتی والدین در مهاجرت به دانمارک دارد؟ آیا نوزادی که در خاک کشور دانمارک  به دنیا می آید اقامت و پاسپورت کشور دانمارک  را دریافت میکند؟ آیا میدانید  دانشجویانی که در کشور دانمارک  تحصیل مینمایند بعد از به دنیا آوردن فرزند خود در کشور دانمارک  چه امتیازی در امر اخذ اقامت کسب میکنند؟ آیا با تولد فرزند در کشور دانمارک  پروسه ی اقامتی و مهاجرتی شما زمان کمتری خواهد برد؟

آیا میدانید   اخذ تابعیت در کشور دانمارک از طریق تولد یک مسئله حقوقی است؟  آیا میدانید  اخذ تابعیت در کشور دانمارک از طریق تولد نیازمند  مشورت با وکیل مهاجرت و مشاوران حقوقی مجرب دارد.  موسسه حقوقی ملک پور همانطور که میدانید یک موسسه حقوقی است  و آماده ارائه  مشاوره حقوقی در خصوص اخذ تابعیت در کشور دانمارک   است . اخذ تابعیت در کشور دانمارک  امکانپذیر است  اما شرایط و مراحل خاص خود را دارد که احتیاج به مشاوره حقوقی از الزامات آن است . موسسه حقوقی ملک پور شما را در این مسیر مشاوره و راهنمایی می نماید و برای اخذ تابعیت در کشور دانمارک   راهنماییهای لازم را ارائه می دهد تا بتوانید به پاسخ سوالات خود در زمینه اخذ تابعیت در کشور دانمارک برسید و چنانچه شرایط اخذ تابعیت در کشور دانمارک از طریق تولد  را دارا هستید می توانید با استفاده از مشاوره مشاوران حقوقی موسسه حقوقی ملک پور به  اهداف خود برسید.  

 

در ابتدا میتوان  گفت که اخذ تابعیت رابطه ای بین یک شخص حقیقی یا حقوقی و یک دولت است  که باعث به وجود آمدن وابستگی عاطفی و معنوی و مادی  شخص با آن کشور میشود و  بر پایه این وابستگی است که  شخص به یک کشور نسبت داده میشود .

یکی از وجوه  اخذ تابعیت در کشورهای مختلف،  از راه  تولد است و تابعیت   از طریق تولد به شخص داده می  شود.

اخذ تابعیت از طریق تولد به دو روش صورت میگیرد.

*  اخذ تابعیت از روش خاک

* اخذ تابعیت از روش خون

اخذ تابعیت از روش خاک : اخذ تابعیت از این طریق به این معنی است  که نوزاد  با تولد در یک کشور می تواند  تابعیت آن کشور را کسب کنداخذ تابعیت از روش خون: اخذ تابعیت از این طریق نیز به معنی این است  که رابطه نسبی با پدر و مادر به فرزند  منتقل می شود و شایان ذکر است که منظور از تابعیت از طریق خون  غالباً از طریق پدر صورت میگیرد. در  قانون مدنی کشورمان ایران نیز  تولد نوزاد  از پدر ایرانی منجر به اخذ  تابعیت  ایرانی  می شود .

در کشور دانمارک  هم  تولد منجر به اخذ تابعیت  نمی شود .

این بدین  معنی است  که در کشور دانمارک  تولد سبب اخذ تابعیت نمی شود ، پس میتوان گفت  سیستم اخذ تابعیت کشور دانمارک  خون می باشد .  و باید یه این نکته توجه داشت که سیستم  اخذ تابعیت از طریق تولد در بسیاری از کشورها   در حال تغییر کردن  است ، برای مثال در کشور انگلیس تا سال های اخیر      اخذ تابعیت از طریق خاک بود و   اگر نوزادی  در کشتی یا هواپیمای کشور انگلیس به دنیا می آمد انگلیسی محسوب می شد و تابعیت کشور انگلیس را کسب میکرد. ؛ اما  این موضوع تغییر کرد و حالا  اخذ تابعیت کشور انگلیس سیستم  خون است.

.

 تعاریف  تابعیت و  اقامت و تفاوت این دو با یکدیگر:

*تابعیت

تابعیت  در حقوق بین الملل خصوصی   به معنای عضویت یک  فرد در جامعه  تشکیل دهنده آن دولت است. به بیان دیگر تابعیت رابطه ای است  سیاسی، مادی ، عاطفی و معنوی بین شخص و کشوری که تابعیت(ملیت) آن را دارد است. در واقع تابعیت قابلیت اسقاط ندارد و کشور نمیتواند تابعیت را از شخص سلب کند چون این امر باعث بی تابعیتی شده و همانقدر که تابعیت مضاعف در بسیاری کشورها تعریف نشده و ناپسند است بی تابعیتی هم غیر قابل تعریف است تابعیت بدون شرط است و شخص میتواند پس از اخذ تابعیت(پاسپورت) یک کشور همانند یک شهروند عادی زندگی کرده و از کلیه حقوق یک شهروند عادی مانند زندگی دائم حق رای استفاده کند.

* اقامت

اقامت نیز  رابطه ای مادی است  که بی توجه به تابعیت فرد، وی  را به قسمتی از خاک یک کشور مرتبط می کند .شایان ذکر است که قابلیت اسقاط دارد و میتواند توسط دولت از شخص گرفته شود در صورت داشتن اقامت یک کشور شما نسبت به شهروندان عادی آن کشور از حقوق کمتری برخوردار هستید که البته اقامت به دو شاخه کوتاه مدت مانند اقامت تحصیلی کاری و … و اقامت بلند مدت مانند اقامت ۱۰ ساله تقسیم میشود. حق اقامت محدود است و دارای زمان معین است اما تابعیت زمان مشخصی ندارد و همیشگی است.

در چه صورت میتوان برای  اخذ تابعیت دانمارکی اقدام کرد.

اگر شخص یکی از شرایط زیر را داشته باشد میتواند برای اخذ تابعیت دانمارکی اقدام کند.

*اگر یک یا هر دو پدر و مادر ملیت دانمارکی داشته باشند ، فرزندان   به طور خودکار شهروند دانمارکی خواهند شد.

*اگر یک کودک از یک پدر دانمارکی و یک مادر خارجی باشد  ملیت دانمارکی در هنگام تولد به دست  نمی آورد، کودک به طور خودکار ملیت دانمارکی را  به دست می آورد  اگر پدر و مادر   پس از تولد کودک ازدواج کند. این امر حاکم است  حتی اگر پدر و مادر بعدا  از لحاظ  قانونی از هم جدا و یا طلاق گرفته باشند. این در شرایطی است که فرزند  زیر ۱۸ سال هنوز  ازدواج نکرده باشد.
حال اگر شما می خواهید   به یک شهروند دانمارکی  تبدیل شوید و تابعیت دانمارکی بگیرید   باید از طریق یک فرایند کاملا پیچیده جلو بروید  و یک  شرایطی را داشته باشید. به منظور اخذ تابعیت دانمارک شما باید ،   برای تعداد معینی از سال در دانمارک  زندگی کرده باشید  و اجازه اقامت دائم را در دانمارک داشته باشیداین بدین معنی است که اگر شما   اجازه اقامت دائم نداشته باشید،   باید در یکی از دفاتری که  خدمات مهاجرت انجام میدهند اقدام کنید.

در اغلب موارد شما باید  به طور مداوم برای حداقل ۹ سال در کشور دانمارک  زندگی کرده باشید تا بتوانید در کشور دانمارک  تقاضای تابعیت کنید. و  اگر شما وضعیت پناهندگی در کشور دانمارک  دارید ، شما فقط نیاز به زندگی  در کشور دانمارک  به مدت ۸ سال به طور مداوم دارید .

 

الزامات مورد نیاز برای اقامت دائم در کشور دانمارک

*    اتباع شمال اروپا
*     ازدواج با یک تبعه دانمارکی
*    هر کسی که در کودکی به کشور دانمارک  آمده و در کشور دانمارک  تحصیل کرده باشد.
*    هر کسی که   بخش قابل توجهی از آموزش عمومی   و یا آموزش های حرفه ای را در کشور دانمارک  سپری کرده است..

اجازه اقامت برای کودکان در کشور دانمارک

کودکانی که در کشور دانمارک  توسط پدر و مادر خارجی متولد میشوند می توانند  اجازه اقامت دانمارک را  تحت الزامات اصلاح شده نسبت به کودکان دیگر کسب کنند..

شرایطی که  برای اجازه اقامت کودک در کشور دانمارک  لازم است:

*  حداقل یکی از والدین کودک  دارای اجازه اقامت موقت کشور دانمارک  با امکان اقامت نامحدود و یا دارای اجازه اقامت دائم کشور دانمارک  باشند،
*   پدر و مادر ساکن در دانمارک باید حق سرپرستی کودک،را داشته باشند.

*  کودک باید در زیر   ۱۵ سال باشد و   پدر و مادر ساکن   کشور دانمارک  باشند.
هنگامی که  به کودک اجازه اقامت داده شد ، شهرداری می تواند کودک را در سیستم ثبت احوال (CPR) ثبت نام کنید.

لطفا توجه داشته باشید: اگر پدر و مادر دارنده  اجازه اقامت موقت کشور دانمارک  بر اساس کار یا تحصیل باشند ، فرم  به یک  آژانس دانمارکی ارسال شود . اگر پدر و مادر دارای اجازه اقامت دانمارکی بر اساس قوانین اتحادیه اروپا باشند ، فرم باید به اداره امور دولتی منطقه ای ارسال شود. این فرم ها نباید به خدمات مهاجرت کشور دانمارک  ارسال شود.
درخواست آنلاین و یا استفاده از فرم  برای اخذ اقامت کشور دانمارک برای نوزاد متولد شده :
شما باید  فرم  BO1 را برای  اخذ اجازه اقامت کودکی که در کشور دانمارک متولد شده است را به صورت آنلاین پر کنید

 

کارت اقامت اثبات میکند  که کودک اجازه اقامت در  کشور دانمارک  را دارد. در صورت درخواست این کارت ، ویژگی های بیومتریک کودک باید ظرف ۱۴ روز از ارائه درخواست ثبت شود.  شما میتوانید برای ثبت ویژگی های بیومتریک کودک خود  به  خدمات شهروندی اداره مهاجرت مراجعه کنید. اگر شما در خارج از منطقه کپنهاگ زندگی می کنید، شما همچنین می توانید ویژگی های بیومتریک کودک خود را  در یک ایستگاه پلیس   که قادر به ضبط ویژگی های بیومتریک است ثبت کنید.
شایان ذکر است که شما باید یک کپی از گواهی تولد کودک در  کشور دانمارک  را   زمانی که   برای اجازه اقامت برای کودک اعمال می شود همراه داشته باشید. اگر پدر و مادر کودک با هم ازدواج نکرده باشند  آن کودک را تنها پدر که اجازه اقامت دانمارکی دارد میتواند نگه دارد، یک کپی از یک فرم  مراقبت و مسئولیت توسط پدر امضا شده  باید ضمیمه شود.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که در صورتیکه کودک کشور دانمارک  را ترک کند اجازه اقامت او باطل خواهد شد و در صورت درخواست تقاضای مجدد اقامت توسط والدین یک پروسه جدید باید طی شود.این بدین معنی است که کودک برای پیوستن به خانواده خود باید روند جدیدی را طی کند در نتیجه ممکن است این روند سخت تر از گذشته اعمال شود.

این بود اطلاعات مختصری در زمینه اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور دانمارک که توسط موسسه حقوقی ملک پور در اختیار شما قرار گرفت. موسسه حقوقی ملک پور برترین ارائه دهنده  خدمات  در زمینه اخذ تابعیت در کشورهای مختلف  از طریق تولد  میباشد.ما در این مقاله در موسسه حقوقی ملک پور سعی داشتیم  تا اطلاعاتی مختصر در زمینه اخذ تابعیت در کشور دانمارک از طریق تولد   را  مطرح  کنیم چنانچه تمایل دارید اطلاعات بیشتری در   زمینه اخذ تابعیت از طریق تولد در کشور دانمارک کسب کنید میتوانید با موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید و از مشاوران موسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان تلفنی دریافت کنید. ما همواره در موسسه حقوقی ملک پور شما را در رسیدن به اهدافتان در کوتاهترین زمان و با بهترین پیشنهاد راهنمایی خواهیم کرد. هموطن عزیز بهترین ها را از ما در موسسه حقوقی ملک پور بخواهید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ