اخذ تابعیت از طریق ازدواج در فرانسه

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در فرانسه

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در فرانسه ، اخذ تابعیت فرانسه از طریق ازدواج  ، اخذ پاسپورت فرانسوی از طریق ازدواج  و شرایط اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج  در سال 2018 ، آخرین قوانین مربوط به اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج  2018 و اخذ اقامت دائم فرانسه از طریق ازدواج با فرد فرانسوی ، را در این مقاله میخوانید ، آیا مایل به مهاجرت به فرانسه و اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج هستید؟ ما شما را در این مسیر راهنمایی می کنیم. آیا اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج تواند بهترین راه برای شما باشد؟ آیا با اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج می توان به اقامت دائم رسید ؟

براساس نظام حقوق بین الملل خصوصی در اکثر کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص میتواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند.کشور فرانسه از این این قاعده مستثنی نمی باشد.لذا چنانچه یک نفر با یک فرانسوی ازدواج کند می تواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند.

در حقوق کشور ایران نیز به این موضوع اشاره شده است.

برای مثال:در بند ۶ از ماده ۹۷۶ قانون مدنی قید شده هر زمان تبعه خارجی که با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی محسوب می شود.

در بعضی کشورها نظیر ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن کشور متفاوت است.

لیکن در مورد کشورفرانسه ازدواج با مرد یا زن آن قطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود.

البته در صورتی که پرونده درست ارائه شود ودارای شاکله صحیح حقوقی باشد.

لازم به ذکر است در نظام حقوقی بعضی کشورها نظیرایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت می باشد.

برای مثال: در ماده ۹۷۶ قانون مدنی ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند از نظر قانون گذار خود به خودایرانی حساب می شود.

حال آنکه ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی متضمن اخذ تابعیت نیست.

همچنین است در کشور فرانسه که ازدواج با شخص فرانسوی نیازمند در خواست برای اخذ تابعیت می باشد و تا شما در خواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گردد.

بدیهی است اطلاعات حقوقی در خصوص ازدواج وشروط ضمن عقد ازدواج و اخذ تابعیت یا اقامت درفرانسه از طریق ازدواج دارای پیچیدگی ها و اصول حقوقی خود میباشد.

شما میتوانید جهت مشاوره رایگان تلفنی در باب اخذ تابعیت از طریق ازدواج در فرانسه با مشاورین و وکلای دادگستری ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نمایید وما با افتخار شما را راهنمایی می کنیم خواهشمند هستیم توجه فرمایید موسسه حقوقی ملک پور دفتر وکالت می باشد وانتخاب زوج یا زوجه از طریق موسسه حقوقی ملک پور صورت نمی گیرد موسسه حقوقی ملک پور تنها ارائه کننده خدمات می باشد.بنابراین لطفا در خصوص امور غیر حقوقی با ما تماس نگیرید.

2 پاسخ
 1. mie editor2 گفته:

  سلام من از فرانسه تماس میگیرم سهیلا هستم من ازدواج کردم با یک مرد ایرانی که سی سال مقیم فرانسه است این افا با دروغ و نیرنگ با من ازدواج کرد و سال اول که وارد فرانسه شدم مدارکم را تحویل اداره مهاجرت فرانسه دادم و بعلت اینکه خیلی اطلاعات نداشتم کارتم را بعد یکسالو نیم گرفتم الان کارت اقامت فرانسه دارم نیاز به کمک شما دارم زبان یاد ندارم البته خیلی کم میدونم حق و حقوق خودم را نمیدونم این اقا خیلی به من دروغ گفته و چون زبان نمیدونم نیاز به کمک شما دادم ایا اون مدت که کارتم را نگرفتم محاسبه نشده ممنون میشم راهنمایی بشم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط شما باید توسط وکیل مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.