اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج

اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج و مهاجرت از طریق ازدواج به فرانسه و قوانین 2018 مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج یکی از پر متقاضی ترین موضوعات مهاجرتی سال هستند ، یکی از طرقی که می توان به آن متوسل شد و تابعیت فرانسه و یا اقامت دایم فرانسه را اخذ نمود مهاجرت از طریق ازدواج به فرانسه است که شرایط هر یک از آن­ها بسته به اینکه متقاضی درخواست تابعیت فرانسه از طریق ازدواج و یا اخذ اقامت دایم فرانسه از طریق ازدواج  را  داشته باشد، متفاوت خواهد بود.

این مسأله که شما تابعیت کشور فرانسه و یا اقامت دائم این کشور را انتخاب میکنید، با انتخاب هر کدام از این گزینه ها، اجازه زندگی بلند مدت در فرانسه به شما داده می شود. البته تفاوت هایی بین این دو گزینه انتخابی وجود دارد که با توجه به شرایط و موقعیت شما بایستی بررسی شود که بهترین گزینه انتخابی در مورد شما چیست.

گرفتن اقامت فرانسه و پاسپورت این کشور و شهروندی فرانسه باعث می شود تا مانند یک شهروند فرانسوی ازتمامی حقوق اصلی یک تبعه فرانسه مانند : حق رای و استفاده از خدمات عمومی برخوردار باشد. همچنین از مزایای اخذ تابعیت فرانسه   به دست آوردن برخی امتیازات و حقوق برای شما در کشور های عضو اتحادیه اروپا می شود.

از جمله امتیازاتی که از طریق اخذ اقامت فرانسه در کشور های عضو اتحادیه اروپا بدست می آورید می توان به اجازه زندگی و کار و تحصیل در هر کدام از کشور های منطقه بدون نیاز به ویزا و مجوز کارکرد.در ادامه به معرفی راه های اخذ تابعیت و شهروندی فرانسه می پردازیم.

به ۴ طریق می توان از طریق ازدواج تابعیت فرانسه را تحصیل کرد.۱- چنانچه ۴ سال از ازدواج و زندگی زناشویی آن­ها گذشته باشد. ۲- چنانچه زن و شوهر در خارج از فرانسه زندگی کرده باشند، همسر متقاضی باید در اداره فرانسویان خارج از کشور ثبت نام کرده باشد. ۳- اگر زن و شوهر در خارج از فرانسه ازدواج نمایند، ازدواج انها بایستی در اداره ثبت مدنی فرانسه به ثبت برسد.۴- این مدت زمان ۴ ساله که ذکر شد می­تواند به ۵ سال نیز افزایش یابد چنانچه متقاضی نتواند با مدارک قانونی ثابت نماید که به طور مستمر برای مدت ۳ سال در فرانسه زندگی کرده­اند. و اخذ اقامت دایم فرانسه نیز به ۳ طریق: ۱- ازدواج با شخصی که اقامت موقت فرانسه را به نحوی از انحاء دارد و قصد دارد به عنوان همراه، برای همسر خود نیز جهت ورود به فرانسه اقدام کند ۲- ازدواج با شخصی که اقامت دائم فرانسه را دارد و ۳-  ازدواج با شخصی که  تابعیت فرانسه را دارا می باشد.

در این مقاله سعی بر آن است تا طرق و چگونگی و شرایط تحصیل تابعیت و یا اخذ اقامت دایم فرانسه از طریق ازدواج، مدارک لازم و هر آنچه که در این راستا شما هم میهنان عزیز بدان نیاز دارید مورد بررسی قرار گیرد. که در این راستا :  موسسه ملک پور مفتخر است با بهره مندی از مشاورین و وکلای زبده شما را در مشاوره ی مهاجرت به فرانسه و گرفتن تابعیت و اقامت این  کشور و هرگونه سوال حقوقی پیرامون این موضوع شما را  یاری رساند.

 

فرانسه- مهاجرت از طریق ازدواج به فرانسه– اخذ تابعیت فرانسه از طریق ازدواج- اخذ اقامت دایم فرانسه از طریق ازدواج

 

فرانسه کشوری زیبا با میراث فرهنگی غنی است و هرساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا از جاذبه های دیدنی و مسحورکننده­ی آن دیدن می کنند. بسیاری از گردشگرانی که از فرانسه دیدن می کنند، بعد از مدتی تصمیم به ماندن می گیرند و تمایل دارند که تابعیت یا اقامت دایم فرانسه را اخذ نمایند.

همان طور که می دانیم کشورها دو معیار سیستم خون یا خاک را برای تعیین اتباع خود مد نظر قرار می­دهند که عمدتاٌ کشورهایی که دارای نظام حقوقی civil law هستند، سیستم خون را اعمال می­نمایند و کشورهایی که دارای نظام حقوقی common law هستند، سیستم خاک را برای تعیین تابعیت افراد در نظر می­گیرند. که بر این اساس، طبق سیستم خون، تابعیت تنها از طریق رابطه­ی خونی والدین با فرزند (رابطه نسبی) به طور قهری به طفل تازه متواد شده منتقل می­شود اما بر اساس معیار خاک، هر شخصی در هر محلی که متولد می­شود تابعیت همان کشور محل تولد خود را دارا می شود و دیگر تابعیت والدین به طفل تحمیل نمی شود. نظام حقوقی مبتنی بر حقوق عرفی یا همان common law انعطاف بیشتری نسبت به مسائل مهاجرتی و اعطای تابعیت برخوردار است و نظام حقوقی مبتنی بر حقوق مکتوب یا همان civil law انعطاف کمتری نسبت به مسئله مهاجرت و اعطای تابعیت دارد.

فرانسه نیز از جمله کشورهایی است که دارای نظام حقوقی رومی-ژرمنی است و سیستم civil law بر آن حاکم است و معیار خون را برای اعطای تابعیت در نظر دارد. اما این بدین معنی نیست که به هیچ عنوان نمی توان تابعیت یا اقامت فرانسه را تحصیل کرد.

 

یکی از سوالاتی که شماری از موکلین موسسه از ما می پرسند این است که:

تابعیت فرانسه را اخذ کنیم بهتر است یا اقامت دایم فرانسه ؟

در پاسخ به این عزیزان بایستی عرض شود که زمانیکه به شما مجوز اقامت دائم کشور فرانسه داده می شود شما میتوانید به مدت ۱۰ سال در این کشور زندگی کنید و میتوانید این مجوز را تمدید کنید و این در حالی است که می توانید به طور نامحدود درفرانسه زندگی کنید و بسیاری از حقوق شهروندان فرانسوی نیز به شما اعطا می شود (به عنوان مثال در آموزش و پرورش، در محل کار، در بهداشت و درمان). اما در بسیاری از موارد مثل: رأی دادن در انتخابات و یا شرکت کردن برای اخذ یک منصب اجتماعی حقوق برابری با شهروندان فرانسوی را ندارید.

فلذا این بستگی به خود شما و شرایطتان و انتظاراتی که از آینده خود دارید بستگی دارد که ترجیح می دهید تابعیت فرانسه را داشته باشید یا اقامت داایم این کشور را اخذ نمایید.

اخذ تابعیت فرانسه از طریق ازدواج

چنانچه یک نفر قصد ازدواج با یک شخص فرانسوی را داشته باشد می تواند با طی مراحل از پیش تعیین شده و داشتن شرایطی جهت اخذ تابعیت فرانسه اقدام کند. اما صرف ازدواج با مرد یا زن فرانسوی قطعا منتهی به اخذ تابعیت نمی شود و زوجین ملزم هستند اسناد و مدارک و شواهدی را دال بر زندگی مشترک با یکدیگر ارایه نمایند. در کشور فرانسه چنانچه شخصی با ازدواج با یک شخص فرانسوی متقاضی اخذ تابعیت باشد بایستی  در خواستی مبنی بر اخذ تابعیت فرانسه ارایه نماید و تا  درخواست و پرونده ای از سوی وی ارائه نشود تابعیت به وی ارائه نخواهد شد.

 

شرایط تحصیل تابعیت فرانسوی

متقاضی ازدواج با یک تبعه فرانسوی واجد شرایط تحصیل تابعیت فرانسوی خواهد بود، چنانچه ملزومات ذیل را ثابت نماید:

 • چنانچه ۴ سال از ازدواج و زندگی زناشویی آن­ها گذشته باشد.
 • چنانچه زن و شوهر در خارج از فرانسه زندگی کرده باشند، همسر متقاضی باید در اداره فرانسویان خارج از کشور ثبت نام کرده باشد.
 • اگر زن و شوهر در خارج از فرانسه ازدواج نمایند، ازدواج انها بایستی در اداره ثبت مدنی فرانسه به ثبت برسد.

این مدت زمان ۴ ساله که ذکر شد می­تواند به ۵ سال نیز افزایش یابد چنانچه متقاضی نتواند با مدارک قانونی ثابت نماید که به طور مستمر برای مدت ۳ سال در فرانسه زندگی کرده­اند.

 

فرم CAI

فرم CAI  فرمی است که در صورتی که شما میخواهید تابعیت کشور فرانسه را از طریق ازدواج به دست بیاورید بایستی برای پذیرش و ادغام قرارداد CAI وارد سیستم مربوطه شوید و پس از مشاهده آن را امضاء نمایید. این فرم  ظرف ۱۲ ماه پس از اینکه شما آن را ارائه کردید مورد ارزیابی  قرار خواهد گرفت و بررسی می شود که شما چطور موارد موجود در فرم CAI را به کار برده­اید. به عنوان مثال سطح زبان فرانسوی شما و اینکه آیا نیازی به کلاسهای زبان دارید یا خیر، میزان شناخت شما از جامعه فرانسه و همچنین مهارت های زندگی اجتماعی در فرانسه  بررسی می شود .

 

از اول ژوئن ۲۰۰۹، کنسولگری فرانسه برای همسران اتباع فرانسوی روادیدی تحت عنوان اقامت، معادل با برگه اقامت صادر می کند که اعتبار آن یکسال است. مگر اینکه در مواردی که نیاز به صدور ویزای با مدت اعتبار کمتری یاشد.

هنگامی که ویزای اقامت به شما داده شود می توانید در طول مدت اعتبار ویزا، به کشورهای محدوده شنگن نیز سفر نمایند.

همچنین لازم به ذکر است که پس از صدور ویزای اقامت دارنده آن می بایست به هنگام ورود به فرانسه به یکی از ادارات (اداره مهاجرت و تابعیت) OFII  (در صورت داشتن ویزای اقامت معادل با برگه اقامت یکساله) و یا پرفکتور ذیصلاح برای صدور کارت اقامت (که در ظرف ۲ ماه پس از ورود بایستی درخواست شود)،  مراجعه و نسبت به ثبت ورود خود اقدام نماید.

 

مدارک لازم جهت صدور ویزا برای ازدواج با یک تبعه فرانسوی

 • یک فرم درخواست روادید کوتاه مدت که به زبان فرانسوی یا انگلیسی تکمیل، امضا و تاریخ خورده باشد.
 • یک عکس رنگی و جدید از چهره (بدون پوشش سر) در زمینه روشن (۳٫۵ در ۳٫۵ سانتیمتر) که چهره ۷۰ تا ۸۰ درصد آن باشد.
 • گذرنامه
 1. اعتبار گذرنامه باید حداقل سه ماه پس از پایان اعتبار روادید درخواستی و گذرنامه دارای حداقل ۲ صفحه مهر نخورده باشد و همراه با فتوکپی صفحه شناسایی صاحب گذرنامه ارائه شود.
 2. فتوکپی کلیه روادیدهای شنگن که تاکنون دریافت نموده اید (بر روی گذرنامه فعلی و گذرنامه های قبلی) و فتوکپی همه مهرهای ورود و خروج.
 • گواهی شهرداری محل ازدواج دال بر انتشار اعالمیه ازدواج وعدم اعلام مخالفت با ازدواج.
 • کپی کارت ملی فرانسوی یا گذرنامه بیومتریک کسی که قرار است با او ازدواج کنید.
 • اسناد مثبته تمکن مالی
 1. اسناد مثبته حرفه ای برای اشخاصی که فعال اند.
 2. سه پرینت آخر بانکی
 3. عندالزوم تعهد تاریخ خورده و امضا شده مبنی بر تقبل هزینه های زندگی همراه با اسناد مثبته تمکن مالی و وضع حرفه ای شخصی که هزینهه ای سفر و مخارج زندگی مشترک را تأمین میکند.
 • گواهی تهیه محل سکونت

اصل دعوتنامه تنظیم شده در شهرداری به انضمام کپی یا عنداللزوم رزرو هتل.

 • بیمه نامه بین المللی پزشکی و بازگشت به کشور مبدأ

این بیمه نامه بر پوشش هزینه های احتمالی بازگشت به کشور مبدأ به دلیل پزشکی، درمان پزشکی اورژانس و یا هزینه های بستری اورژانس در سرتاسر فضای شنگن تا سقف تضمین شده حداقل ۳۰۰۰۰ یورو برای تمام مدت اقامت گواهی کند ممورد نیاز است. (اشخاصی که دارای روادید کثیرالمسافره هستند موظف به ارائه بیمه نامه معتبر برای مدت اولین سفر بوده و تهیه بیمه نامه برای سفرهای بعدی بر عهده خود اوست

 • سند مثبته سفر: رزرو بلیت هواپیمای رفت و برگشت.
 • هزینه تشکیل پرونده:۶۰ یورو نقد.

لازم به ذکر است که :

 • ممکن است عندالزوم مدارکی علاوه بر مدارک ذکر شده نیز درخواست شود.
 • اصل همه مدراک باید همراه با فتوکپی همه مدراک ارائه شود. به استثنای آنهایی که مستقیماً خطاب به سفارت ارایه می شود که پس از مصاحبه مسترد خواهد شد.
 • حضور شخص درخواست کننده ضروری است.
 • دریافت ویزای کوتاه مدت به معنای دریافت کارت اقامت در فرانسه نیست. دارنده ویزای کوتاهمدت که مایل به تبدیل ویزای خود است باید به کشوری که در آنجا اقامت دارد برگردد و درخواست ویزای بلندمدت کند.

چگونگی درخواست برای فرانسوی شدن

چنانچه بررسی شود که  شما تمام شرایط لازم را برای اخذ تابعیت فرانسه دارا هستید باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • دو فتوکپی از فرم درخواست با تاریخ و امضاء؛
 • فتوکپی از شناسنامه هر دو متقاضی؛ (نامزد و متقاضی)
 • اثبات هماهنگی آدرس با نام و نام خانوادگی؛
 • گواهی تولد (ترجمه به فرانسه)؛
 • گواهی ازدواج در سه ماه گذشته؛
 • بیان قسم که هر دو زن و شوهرهستند و در کنسولگری باید به امضاء برسانند.
 • مدارک و شواهدی دال بر رابطه و یا زندگی زناشویی مانند گواهی تولد فرزندان، قرارداد وام مسکن، سند ملک و یا حساب بانکی مشترک.
 • اثبات اینکه همسر شما در زمان ازدواج هنوز یک شهروند فرانسوی بوده است؛
 • اثبات اینکه شما تسلط کافی بر زبان فرانسه دارید مانند یک دیپلم زبان فرانسه؛
 • شواهدی که نشان دهد شما سوء سابقه کیفری نداشته باشید به عنوان مثال، یک گواهی سابقه کیفری از کشور محل اقامت خود در ۱۰ سال گذشته؛
 • ممکن است از شما بخواهند گواهی اشتغال به کار و یا حمایت مالی ارائه دهید.

درخواست و مدارک شما توسط دفتر پلیس، شهردار و دیگر بخش های مختلف دولتی ارزیابی و شما توسط پلیس مصاحبه می شوید، این فرآیند ممکن است ۲ سال به طول بیانجامد.

 

اخذ اقامت دایم فرانسه ازطریق ازدواج

برای اخذ اقامت فرانسه ازطریق ازدواج سه حالت قابل فرض است :

 • ازدواج با شخصی که اقامت موقت فرانسه را به نحوی از انحاء دارد و قصد دارد به عنوان همراه، برای همسر خود نیز جهت ورود به فرانسه اقدام کند . هنگامی که شخص اقامت موقت فرانسه را خواه برای تحصیل، کار و یا…  بدست آورده باشد در این حالت این امکان برای همسر شخص مورد نظر فراهم است تا ظرف کمتر از شش ماه برای ویزای همراه اقدام کرده و ویزای وابسته به همسر خود در فرانسه را دریافت کند . به محض اینکه اقامت موقت شخص به اقامت دایم تبدیل شود و بتواند اقامت دایم را اخذ نماید و یا تابعیت فرانسه را تحصیل نماید ، برای همسر نیز اقامت یا تابعیت صادر خواهد شد . در این حالت شخص باید تمکن مالی خود مبنی بر تهیه مسکن برای دو نفر، تقبل هزینه های زندگی  و سایر مخارج  خود و همسرش در فرانسه را به سفارت و دولت این کشور اثبات نماید.
 • ازدواج با شخصی که اقامت دائم فرانسه را دارد.  چنانچه شخصی اقامت دایم فرانسه را داشته باشد و خواهان ازدواج با شخصی غیر فرانسوی باشد، در این حالت اخذ اقامت فرانسه از طریق ازدواج با توجه به شرایط شخص متقاضی و همسر وی سه الی چهار سال زمان خواهد برد .
 • ازدواج با شخصی که که تابعیت فرانسه را دارد. پروسه اخذ اقامت فرانسه از این طریق شش ماه الی یک سال زمان می برد که اخذ اقامت از این طریق مستلزم آن است که اثبات کنید که این ازدواج یک ازدواج صوری نبوده و برای این امر باید مدارک و اسناد و شواهد محکمه پسندی برای اقناع دولت فرانسه ارائه دهید. فلذا توصیه میشود تنها با شخصی که با او رابطه عاطفی دارید ازدواج کنید و مراحل اقدام به اخذ اقامت فرانسه را آغاز نمایید چرا که چنانچه دولت فرانسه از صوری بودن ازدواج اطلاع حاصل نماید پیامدهای غیر قابل جبرانی در پی خواهد داشت.

 

فرانسه از آن دسته کشورهایی است معیار خون را برای اعطای تابعیت مد نظر قرار دارد. اما از طرقی همچون ازدواج نیز می توان تابعیت یا اقامت دایم این کشور را تحصیل نمود. به ۴ طریق می توان از طریق ازدواج تابعیت فرانسه را تحصیل کرد.۱- چنانچه ۴ سال از ازدواج و زندگی زناشویی آن­ها گذشته باشد. ۲- چنانچه زن و شوهر در خارج از فرانسه زندگی کرده باشند، همسر متقاضی باید در اداره فرانسویان خارج از کشور ثبت نام کرده باشد. ۳- اگر زن و شوهر در خارج از فرانسه ازدواج نمایند، ازدواج انها بایستی در اداره ثبت مدنی فرانسه به ثبت برسد.۴- این مدت زمان ۴ ساله که ذکر شد می­تواند به ۵ سال نیز افزایش یابد چنانچه متقاضی نتواند با مدارک قانونی ثابت نماید که به طور مستمر برای مدت ۳ سال در فرانسه زندگی کرده­اند. و اخذ اقامت دایم فرانسه نیز به ۳ طریق: ۱- ازدواج با شخصی که اقامت موقت فرانسه را به نحوی از انحاء دارد و قصد دارد به عنوان همراه، برای همسر خود نیز جهت ورود به فرانسه اقدام کند ۲- ازدواج با شخصی که اقامت دائم فرانسه را دارد و ۳-  ازدواج با شخصی که  تابعیت فرانسه را دارا می باشد.

موسسه ملک پور مفتخر است با بهره مندی از مشاورین و وکلای زبده در دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران شما را در مشاوره ی مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج و گرفتن تابعیت و اقامت این کشور و هرگونه سوال حقوقی پیرامون این موضوع شما را  یاری رساند.

16 پاسخ
 1. نیلوفر گفته:

  سلام اقای ملک پور اگ بخواهم با یک اقای فرانسوی اشنا بشم و ازدواج بکنم تا از طریق ایشون اقامت دایم فرانسه رو بگیریم باید چکار کنم زبان فرانسه هم بلد نیستم میشه راهنمایی بکنید تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید

   پاسخ
 2. پریسا گفته:

  سلام جناب آقای ملک پور. من مدت 10 ماه هست که با یک آقای فرانسوی آشنا شدم و ایشون به من درخواست ازدواج دادن. ما همدیگه رو دوست داریم، به لحاظ شخصیتی باهم هماهنگیم و اهداف و برنامه های مشترک برای آینده مون داریم. چند سوال داشتم که دفاتر مشاوره در تهران پاسخی به من ندادن و گفتن مستقیما از خودتون سوال کنم. سوال اولم اینکه دعوتنامه ای که ایشون از طریق شهرداری محل سکونت شون برام میفرستن آیا باید به آدرس منزل ما باشه یا باید به سفارت فرانسه در ایران بفرستن و اونها با من تماس بگیرن؟ مسئله بعدی اینکه وقتی مدارک لازم رو از روی سایت سفارت میخوندم به موردی با عنوان «اسناد مثبته تمکن مالی» برخوردم. بنده شاغل نیستم و فیش حقوقی ندارم. اما تمام مدارک دیگه رو دارم. گویا برای درخواست ویزای ازدواج ابتدا یک ویزای کوتاه مدت صادر میکنن و بعد شخص باید با مدارک ازدواج به ایران برگرده تا ویزای بلند مدت رو بهش بدن. حالا میخوامدبدونم که بنده که شغل و فیش حقوقی ندارم چگونه میتونم مشمول دریافت ویزای کوتاه مدت بشم و اطمینان سفارت رو به خودم جلب کنم که حتما به کشورم برمیگردم. لازم به ذکره که بگم پدرم فوت کردن و من و مادرم حقوق مستمری بگیر داریم و فیش حقوقی الان به نام مادرمه. آیا میتونم اون فیش رو ارائه بدم و بگم تحت تکفل و حمایت مالی مادرم هستم. و آیا میشه مادرم فیش حقوقی رو به نام من بکنن؟ آیا این کار از نظر سفارت فرانسه پذریفتنی و قانونیه؟ آیا اکر فقط اون درصدی که سهم من از فیش حقوقی هست به نامم بشه این مبلغ کم که حدود چهارصدهزارتومن هست برای سفارت قابل قبوله؟ آیا لازمه همسر آینده من سفری به ایران بیاد و ما اینجا نامزد کنیم تا سفارت به من اطمینان کنه؟ و به طور کل بهترین پروسه برای ازدواج چیه؟ آیا ویزای نامزدی یا ویزای ازدواج؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به میزان سوالات و نیاز به توضیحات تکمیلی در این خصوص برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. بينا گفته:

  سلام من با يه اقاي ايراني اشنا شدم كه ١سال هست اقامت موقت فرانسه را دارد و در فرانسه كار ميكند و ميتواند خانه بخرد ما بايد چطور ازدواج كنيم در ايران يا فرانسه؟بهترين راه و كم هزينه ترين راه كدام است؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 4. مبينا گفته:

  سلام مدتي هست با يك اقايي كه اقامت مرقت فرانسه دارد اشنا شدم كه حدود ٢سال اونجا هست و كار ميكند شرايط خريد خانه كنوبيش دارد چطور بايد اقدام كنيم ايا اقدام براي ويزاي ازدواج از فرانسه شود راحتتر هست ؟و اين كه بايد من زبان فرانسه بلد باشم يا خير ؟تشكر

  پاسخ
 5. ونوس گفته:

  سلام .من با يه اقاى فرانسوى ازدواج كردم و الان بچه دار شدم دوقلو و كلا ٦ ماه فرانسه زندكى كردم كى مى تونم اقدام كنم واسه پاسپورت ممنون مى شم حواب بدين

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  با سلام جناب ملک پور………..بنده مدتی است با یک دختر فرانسوی اشنا شدم و یک بار هم در ترکیه همدیگرو ملاقات کردیم …..حالا تصمیم گرفتیم تا چند ماه دیگه به ایران بیاد و برای ویزای نامزدی اقدام کنیم سوال من در خصوص ویزای نامزدی اینه اول چه مدت طول میکشه تا به من ویزا داده بشه و اینکه چه چیزهایی برای ویزا نامزدی لازمه و افسر مهاجرتی چه پارامترهایی براش مهمه که به من ویزا بدن……..با توجه به اینکه گرفتن ویزای نامزدی از ویزای ازدواج اسون تره مبخاستم اول تو ایران برای ویزای نامزدی اقدام کنم و تو فرانسه برای ویزای ازدواج با تشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. می توانید پاسخ خود را در متن مقاله مربوطه یا بخش دیدگاه ها جستجو نمایید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. م.و. گفته:

  سلام. من قصد ازدواج با یک آقای غیر فرانسوی دارم که در حال حاضر اقامت موقت فرانسه رو دارند و به زودی اقامت دائم خواهند گرفت. سال گذشته من به مدت ۱۰ ماه در پاریس زندگی کردم و آنجا آشنا شدیم. قصد داشتم برای ثبت ازدواج در فرانسه اقدام کنیم، چون روند ثبت ازدواج در ایران بسیار طاقت فرساست. اما به نظر میرسه که ثبت ازدواج در فرانسه هم چندان ساده نیست. پیشنهاد شما چیست؟
  من برای یک مدرسه تابستانه آخر ماه آگوست عازم فرانسه هستم. آیا امکان ثبت ازدواج در این سفر (با ویزای کوتاه مدت) هست؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. ازدواج در این کشور شرایط خاص خود را داراست که باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. برای ویزای ازدواج باید در کشور فرانسه اقدامات لازم انجام گیرد. می توانید با مطالعه مقاله فوق از شرایط و قوانین آگاه شوید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر وین تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  سلام اقای ملک پور…….من مدتی است با دختری فرانسوی اشنا شدم و قصد ازدواج با ایشان را دارم اما اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم برای گرفتن پروسه ویزا ….قراره با دو هفته دیگه تو ترکیه همدیگر رو ببینیم نمیدونم برای ازدواج و کارهای مربوط به ویزا بهتره تو همون ترکیه اقدام کنم یا توی ایران ……اگه راهنماییم کنید خیلی ممنون میشم با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.