آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که چرا میل به مهاجرت به برخی کشورها آمار بالایی را به خود اختصاص می دهد؟ هدف نهایی اشخاص از مهاجرت چه می تواند باشد؟

یافتن پاسخ پرسش هایی از قبیل آنچه در بالا ذکر گردید چندان مشکل نیست.مشخص است که مهاجرت واقامت در هر کشوری موجب برخورداری از امکانات موجود در آن کشور می شود.اما تعلق این امکانات ،امتیازات و حقوق و حمایت های دولتی و رفاهی تنها با ورور به یک کشور حاصل نمی شود افراد با اخذ اقامت موقت یا دائم  یک کشور می شوند امکان بهره برداری از امکانات آن کشور را خواهند داشت.اما سطح بالاتری از این برخورداری با اخذ تابعیت آن کشور دست یافتنی خواهد بود.

 

c98e9f37bcdafe5c3db33ae4b033bdc9ceffa605 300x160 اخذ تابعیت و اقامت از طریق تولد در کشور برزیل  تصویر فوق کشورهایی را نمایش می دهد که با داشتن پاسپورت برزیل امکان رفت و آمد آزاد در آن ها امکان پذیر می باشد.                    

حالا این سوال مطرح است که راههای رسیدن به این تابعیت در کشورهای دیگر که در اینجا کشور برزیل مدنظر می باشد چیست؟ علاوه بر آن تبعه ی برزیل بودن چه مزایایی را در بر دارد ؟راههای اخذ تابعیت در برزیل چیست؟ آیا امکان اخذ تابعیت از طریق تولد در خاک برزیل وجود دارد؟کدامیک از دو سیستم خاک یا خون در اعطای تابعیت در کشور برزیل حکمفرماست؟

تابعیت یک کشور از طریق تولد و یا به طور اکتسابی حاصل  می شود.و به طور کلی کشورها در مودر تولد دو سیستم  خون و خاک را در اعطای این گونه از تابعیت مورد پذیرش خود قرار داده اند. اکثر یت کشورها هر کدام از این دو سیستم را که به عنوان اصل پذیرفته اندسیستم  دیگر را به عنوان قاعد ه فرعی در نظر گرفته اند.

سیستم خون برای  اعطای تابعیت،تابعیت پدر ومادر که البته در بعضی کشورها تنها تابعیت پدر مطرح است را ملاک قرارداده.یعنی پدر و مادر هر تابعیتی داشته  باشند با تولد فرزندانشان به آنها هم تسری پیدا می کند.

در کشورهای دیگر که اصل خاک  در اعطا و تعیین تابعیت به عنوان اصل مورد پذیرش قرار گرفته و برزیل از آن جمله است شخص با تولد در آن کشور (برزیل) تابعیت آن کشور را کسب می کند البته بر این اصل استثنایی نیز وارد است و آن اینکه فرزاندان اشخاص خارجی که واسطه ی پست سیاسی پدر و مادرانشان(فرزندان افراد دیپلماتیک) در خاک برزیل به دنیا می آیند از این قاعده مستثنی هستند و تبعه ی برزیل محسوب نمی شوند.

تولد فرزند در برزیل این امکان را به پدر و مادر وی می دهد که محض تولد فرزندشان در خاک آن کشور اقامت یکساله کشور برزیل را دریافت نمایندو برادر و خواهر فرزند متولد در برزیل هم از این امکان بی بهره نخواهند بود.با گذشت یکسال از اقامت ،خانواده ی فرزند متولد در برزیل نیز تابعیت آن کشور را دریافت می نمایند.

برزیل که کشوری واقع شرق آمریکای جنوبی است تحت لقای حکومت جمهوری فدراتیو قرار دارد و وسعتی بالغ بر ۸۵۱۱۹۶۵ کیلومتر دارا می باشد .از زیبایی های کشور برزیل مو توان به تنوع بسیار زیاداکوسیستمس آن کشور اشاره کرد همچنان طولانی ترین رود جهان (آمازون) در آن واقع است.

برزیل دارای معادن،کشاورزی و تولید ناخالص داخلی فراوانی است که این امر باعث شده آن کشور به عنوان قدرت  اقتصادی آن منطقه شناخته شود.

جاذبه های گردشگری این کشور نیز بسیار متنوع و غنی است و در واقع یکی از کشورهای قطب گردشگری به حساب می آید.حال تاثیر این  عوامل بر یک تبعه چه می تواند باشد؟ این امکانات شامل حال مقیم و تبعه ی کشور برزیل نیز می شود و اشاره به غنی بودن امکان شغلی ،تفریحی و رفاهی در آن کشور دارد.

هر میزان یک کشور قدرتمند تر باشد حمایت های رفاهی بالاتری از تبعه ی خود خئاهد داشت.برای مثال امتیازاتی که یک تبعه برزیلی دریافت می کند عبارت از حق تحصیل رایگان در دانشگاههای معتبر ،برخورداری از وام با بهره های بسیار کم و امکان ورود به کشورهای دیگر بدون نیاز به اخذ پاسپورت و…. می باشد.یعنی با داشتن پاسپورت برزیل، یک برزیلی تا سال ۲۰۱۴ امکان ورود به ۱۴۶ کشور جهان را داشت که این تعداد در سال ۲۰۱۶ به ۱۵۳ کشور رسید .

یک شخص برزیلی می تواند به راحتی برای بار اول ویزای ۵ ساله ی آمریکا را دریافت نموده در واقع اقامت موقت ۵ ساله خواهد داشت.

همچنین بنا بر قراردادهای فی مابین کشور برزیل و کشور پرتغال اتباع کشور برزیل امکان و حق اشتغال در کشور پرتغال را دارا هستند.

کشور برزیل در زمره ی کشورهایی قرار دارد حد بالایی از حمایت های دیپلماتیک از تبعه خود را ارائه می دهند.

 

پس با توجه به آنچه بیان شد تایعیت برزیل محاسن فراوانی دارد که در مقایسه با کشورهای همسطح انتخاب برتری خواهد بود و سهل الوصول بودن اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در خاک آن کشور نسبت به سایر طرق اخذ اقامت و تابعیت بیشتر نمایان خواهد شد.

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ