آزمون پزشکی MCAT

آزمون پزشکی MCAT

آیا یکی از اهداف شما شرکت در آزمون پزشکی MCAT کانادا  ۲۰۱۸ است؟ آیا علاقمند به مهاجرت به کانادا و تحصیل در رشته پزشکى در کانادا هستید؟ در این مقاله اطلاعات کاملی در زمینه تحصیل پزشکى در کانادا و بررسی شرایط آزمون پزشکی MCAT در کانادا و مسائل پیرامون آن میپردازیم. شرایط شرکت در آزمون پزشکی MCAT کانادا ، راه ها و مدارک لازم برای  شرکت در آزمون پزشکی MCAT   کانادا، نحوه درخواست برای اپلای کردن آزمون پزشکی MCAT کانادا ، مهاجرت تحصیلی به کانادا و اقامت دانشجویى در کانادا و هزینه شرکت در آزمون پزشکی MCAT   کانادا و معرفی مراکز معتبر کشور کانادا جهت شرکت در آزمون پزشکی MCAT کانادا ،از جمله مواردی است که در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

توضیح درباره پزشکی دندانپزشکی کانادا

 

audio آزمون پزشکی MCAT

آزمون MCAT

امکت (به انگلیسی: MCAT)، (به انگلیسی: Medical College Admission Test) یا آزمون پذیرش کالج پزشکی، یک آزمون استاندارد و چند گزینه ای است که توسط انجمن کالج های پزشکی آمریکا (AAMC)و کانادا برگزار می شود. این آزمون چند گزینه ای استاندارد، پیش شرط پذیرش تقریباً تمام مدارس پزشکی در ایالات متحده و کانادا است. سالانه بیش از ۸۰،۰۰۰ متقاضی دانشکده پزشکی آمریکا و کانادا نمرات MCAT خود را ثبت می کنند.

این آزمون در طول سالها تکامل یافته است و از سال ۲۰۱۵، اساساً یک آزمون مبتنی بر استدلال است، اگرچه دانش زیادی برای پاسخ دادن به سوالات مورد نیاز است.

در آزمون MCAT دانش متقاضیان در زمینه مفاهیم و اصول طبیعی، رفتاری و علوم اجتماعی و همچنین حل مسئله و مهارت های تفکر انتقادی که در دانشکده پزشکی مورد نیاز است، ارزیابی می شود.

متقاضیان MCAT

شرایط شرکت در MCAT :

 • قصد ثبت نام در یک دانشکده حرفه ای بهداشتی در زمینه آلوپاتیک، استیوپاتیک، پتیاتریک و دامپزشکی داشته باشید. این همچنین در مورد دانشجویان بین المللی اعمال می شود.
 • در رشته های مربوط به سلامت ثبت نام کنید که نتایج آزمون MCAT شرط پذیرش آن باشد.
 • در رشته های MBBS ثبت نام کنید یا در این زمینه مدرک داشته باشید (لیسانس پزشکی، لیسانس جراحی).

در طول ثبت نام MCAT از شما می خواهند تا هدف خود از ثبت نام در دانشکده پزشکی یا بهداشت حرفه ای را بیان کنید.

توجه: هیچ پیش نیاز دانشگاهی برای آزمون MCAT وجود ندارد. دانشجویان با پیشینه علمی و غیر علمی واجد شرایط آزمون می باشند و از فرصت یکسان برای ورود به دانشکده پزشکی برخوردارند. با این حال، دوره هایی در مقطع کارشناسی وجود دارد که به بهبود عملکرد شما در این آزمون کمک می کند. مهم است بدانیم که این دوره ها محدودیتی در انتخاب رشته های دانشگاهی ایجاد نمی کند.

زمان شرکت در آزمون MCAT

دانشجویان آینده نگر معمولا یک سال قبل از ثبت نام در دانشکده پزشکی در آزمون MCAT شرکت می کنند. به عنوان مثال، اگر قصد دارید در سال ۲۰۱۸ برای مدرسه پزشکی درخواست دهید، باید در سال ۲۰۱۷ در آزمون MCAT شرکت کنید. اگر سال ۲۰۱۹ مد نظر شماست، پس در سال ۲۰۱۸ یا قبل از آن می توانید در آزمون MCAT شرکت کنید. در حالت ایده آل، باید حداقل شش ماه قبل از تاریخ برگزاری آزمون MCAT برای آن آماده شوید.

شما می توانید تا سه بار در یک سال و حداکثر چهار بار در یک دوره دو ساله متوالی و تا هفت بار در طول عمر در آزمون MCAT شرکت کنید. بدیهی است که باید تعداد دفعات شرکت در این آزمون را به حداقل برسانیم و بنابراین لازم است به خوبی برای شرکت در آزمون MCAT آماده شوید.

آزمون MCAT شامل چه بخش هایی است

آزمون MCAT شامل چهار بخش است: (۱) اصول شیمیایی و فیزیکی سیستم های زیستی؛ (۲) مهارت های تجزیه و تحلیل بحران و استدلال (MCAT CARS)؛ (۳) اصول بیولوژیکی و بیوشیمیایی سیستم های حیاتی؛ و (۴) اصول روانشناختی، اجتماعی و زیست شناختی رفتار. در جدول زیر، چهار بخش آزمون کنونی در مقایسه با نسخه قبلی آن تحلیل شده است.

مقایسه بر اساس تعداد کل سوالات هر درس (تقریبی)

درس MCAT در سال ۲۰۱۳ تا ژانویه ۲۰۱۵ MCAT جدید (نسخه فعلی)
زیست شناسی ۳۹ بیش از ۴۵
بیوشیمی ۰ بیش از ۳۰
فیزیک ۲۶ کمتر از ۱۵
شیمی عمومی ۲۶ کمتر از ۲۰
شیمی آلی ۱۳ کمتر از ۱۱
روانشناسی ۰ بیش از ۳۸
جامعه شناسی ۰ بیش از ۱۸
استدلال شفاهی / CARS ۴۰ بیش از ۵۳
تعداد کل سوالات ۱۴۴ بیش از ۲۳۰
زمان کلی (بدون وقت استراحت) ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه ۶ ساعت و ۱۵ دقیقه

 

جدول زمانبندی آزمون MCAT

AAMC مدت برگزاری آزمون MCAT را طولانی تر طراحی کرده است؛ یعنی به مدت ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می کشد. در جدول زیر خلاصه ای از بخش های مختلف آزمون MCAT و زمان اختصاص یافته برای پاسخ به سوالات ارائه شده است.

بخش سوالات زمان
قبل از آزمون: ثبت نام کنید، کارت شناسایی معتبر ارائه دهید، از شما اثر انگشت می گیرند و در روز آزمون از شما عکس می گیرند.
توضیحات مقدماتی (اختیاری) ۱۰ دقیقه
۱٫ اصول شیمیایی و فیزیکی سیستم های زیستی ۵۹ ۹۵ دقیقه
استراحت (اختیاری) ۱۰ دقیقه
۲٫ مهارت های تجزیه و تحلیل انتقادی و استدلال ۵۳ ۹۰ دقیقه
استراحت بین امتحان / LUNCH (اختیاری) ۳۰ دقیقه
۳٫ اصول شیمی و بیوشیمی سیستم های حیاتی ۵۹ ۹۵ دقیقه
استراحت (اختیاری) ۱۰ دقیقه
۴٫ اصول روانشناسی، اجتماعی و زیستی رفتار ۵۹ ۹۵ دقیقه
سوالات بی اثر ۵ دقیقه
نظرسنجی رضایت (اختیاری) ۱۲ ۵ دقیقه
کل زمان آزمون ۶ ساعت و ۱۵ دقیقه
کل زمان حضور در جلسه (تقریبی) ۷ ساعت و ۳۳ دقیقه

 

شما می توانید از زمان استراحت اختیاری خود برای پاسخ دادن به سوالات بخش بعدی آزمون MCAT استفاده کنید، در صورتی که بخش قبلی آزمون را زودتر از زمان مورد نیاز به اتمام رسانده باشید. اما، زمان باقی مانده از بخش قبلی، به بخش بعدی آزمون اختصاص نمی یابد.

نکته: زمان کلی شامل زمان ورود به مرکز آزمون نمی شود. در سال ۲۰۱۲، ۶۵ تا ۶۷ سوال در بخش های نسخه جدید آزمون پزشکی MCAT برای مدت زمان ۹۵ و ۹۰ دقیقه برنامه ریزی شده بود که متناسب با زمان نسخه قدیمی آزمون بود. با این حال، در آزمون پزشکی MCAT فعلی، AAMC فقط ۵۹ سوال به مدت ۹۵ دقیقه اختصاص داده است. به دلیل این تغییر کوچک، در نسخه جدید آزمون MCAT زمان بیشتری برای هر سوال نسبت به نسخه قدیمی آزمون اختصاص یافته است. این بدان معنی است که به طور کلی، زمان بیشتری برای خواندن متن، بررسی گزینه ها و تصمیم گیری در مورد پاسخ درست خواهید داشت.

تغییرات MCAT

آزمون پزشکی MCAT به عنوان یک آزمون کتبی استاندارد شروع شد. در سال ۲۰۰۷، به یک آزمون کامپیوتری تبدیل شد. AAMC دوباره با هدف تناسب با تغییرات موجود در زمینه پزشکی و علمی، تغییراتی در این آزمون در آوریل سال ۲۰۱۵ اعمال نمود. آزمون پزشکی MCAT فعلی نه تنها دانش متقاضیان، بلکه شیوه و توانایی آنها در استفاده از دانش خود را نیز محک می زند.

 

مقایسه بخش های ۲ نسخه آزمون MCAT

MCAT در سال ۲۰۱۳ – ژانویه ۲۰۱۵ MCAT فعلی
تاریخ برگزاری آزمون ۲۰۱۳ – ژانویه ۲۰۱۵ ۱۷ آوریل ۲۰۱۵ – تاریخ تعیین نشده (۲۰۳۰؟)
تعداد سوالات ۱۴۴ + ۳۲ سوال آزمایشی اضافی ۲۳۰
تعداد بخش ها ۴ ۴
بخش ها (۱) علوم فیزیکی

(۲) استدلال شفاهی

(۳) علوم زیستی

(۴) بخش آزمایشی (آزمون سوالات MCAT)

(۱) اصول شیمیایی و فیزیکی سیستم های زیستی؛ (۲) مهارت های تجزیه و تحلیل و استدلال؛ (۳) اصول زیستی و بیوشیمیایی سیستم های حیاتی؛ (۴) اصول روانشناختی، اجتماعی و زیستی رفتار
زمان آزمون ۴ ساعت و ۵ دقیقه (شامل بخش آزمایشی) تقریباً ۶ ساعت و ۱۵ دقیقه
کل زمان حضور در جلسه تقریباً ۵ ساعت و ۱۰ دقیقه ۷ ساعت و ۳۰ دقیقه
میانگین زمان هر سوال استدلال شفاهی (VR): 1.5 دقیقه برای هر سوال

بخش غیر VR : 1.35 دقیقه برای هر سوال

MCAT CARS : بیش از ۱٫۷ دقیقه برای هر سوال

بخش غیر CARS : 1.6 دقیقه برای هر سوال

دروس شامل در آزمون (۱) علوم فیزیکی (۵۲ سوال مبتنی بر متن + سوالات ناپیوسته؛ ۷۰ دقیقه): فیزیک و شیمی عمومی

 

(۲) استدلال کلامی* (۴۰ سوال مبتنی بر متن؛ ۶۰ دقیقه): علوم اجتماعی، علوم انسانی، علوم طبیعی و فناوری (توجه داشته باشید که بخش «شفاهی» جدید به نام CARS در علوم طبیعی و فناوری وجود ندارد).

 

(۳) علوم زیستی (۵۲ سوال مبتنی بر متن + سوالات ناپیوسته؛ ۷۰ دقیقه): زیست شناسی و شیمی آلی (توجه داشته باشید که نسخه قدیمی MCAT شامل شیمی اروماتیک نمی شود، اما MCAT 2015 شامل آروماتیک هایی مانند فنول ها و هتروسیکل ها بود).

 

(۴) بخش آزمایشی (۳۲ سوال از دروس به صورت تصادفی انتخاب شده از MCAT جدید؛ به دانشجویانی که تلاش کافی برای حل این سؤالات داشتند یک کارت هدیه آمازون پاداش می دادند. نمره بخش آزمایشی در نمره کلی آزمون بی تاثیر است).

(۱) اصول شیمیایی و فیزیکی سیستم های زیستی {۵۹ سوال: ۱۰ متن با ۴۴ سوال مبتنی بر متن، به علاوه ۱۵ سوالات ناپیوسته (مجزا)؛ ۹۵ دقیقه}: شیمی آلی و معدنی (۴۸٪)، فیزیک (۲۵٪)، بیوشیمی (۲۵٪)، زیست شناسی (۲٪)، روش تحقیق و آمار

 

(۲) تجزیه و تحلیل بحران و مهارت های استدلال*: (۵۳ سوال: ۹ متن و تمام سوالات مبتنی بر متن است، ۹۰ دقیقه): درک، تحلیل و استدلال اخلاقی، فلسفه، مطالعات فرهنگی، بهداشت جمعیت، علوم اجتماعی و علوم انسانی

 

(۳) پایه های بیولوژیکی و بیوشیمیایی سیستم های زندگی {۵۹ سوال: ۱۰ متن با ۴۴ سوال مبتنی بر متن، به علاوه ۱۵ سوال ناپیوسته (مجزا)؛ ۹۵ دقیقه}: زیست شناسی (۶۵٪)، بیوشیمی (۲۵٪)، شیمی آلی و معدنی (۱۰٪)، مهارت های پژوهش و آمار

 

(۴) اصول روانشناختی، اجتماعی و زیست شناختی رفتار {۵۹ سوال: ۱۰ متن با ۴۴ سوال سوال مبتنی بر متن، به علاوه ۱۵ سوال ناپیوسته (مجزا)؛ ۹۵ دقیقه}: مفاهیم موجود در روانشناسی (۶۰٪)، جامعه شناسی (۳۰٪) و زیست شناسی (۱۰٪) که عوامل تعیین کننده رفتاری و اجتماعی و فرهنگی را در بر می گیرند؛ اصول روش تحقیق و آمار

 

 

تاریخ برگزاری آزمون MCAT و تاریخ انتشار نمرات

MCAT Test Dates 2017 MCAT Scores Release Dates
January 19 Thursday February 21 Tuesday
January 28 Saturday February 28 Tuesday
March 31 Friday May 2 Tuesday
April 22 Saturday May 23 Tuesday
April 28 Friday May 30 Tuesday
May 13 Saturday June 13 Tuesday
May 18 Thursday June 20 Tuesday
May 19 Friday June 20 Tuesday
June 1 Thursday July 6 Thursday
June 16 Friday July 18 Tuesday
June 17 Saturday July 18 Tuesday
June 29 Thursday August 1 Tuesday
June 30 Friday August 1 Tuesday
July 21 Friday August 22 Tuesday
July 22 Saturday Agust 22 Tuesday
July 27 Thursday August 29 Tuesday
July 28 Friday August 29 Tuesday
August 3 Thursday September 5 Tuesday
August 11 Friday September 12 Tuesday
August 18 Friday September 19 Tuesday
August 19 Saturday September 19 Tuesday
August 24 Thursday September 26 Tuesday
September 1 Friday October 3 Tuesday
September 2 Saturday October 3 Tuesday
September 9 Saturday October 10 Tuesday

 

هزینه ثبت نام MCAT

هزینه ثبت نام MCAT مبلغ ۳۱۰ دلار است در صورتی که حداقل سه هفته قبل از امتحان پرداخت شود. ۳ نوع ثبت نام وجود دارد که هزینه ثبت نام، هزینه زمانبندی مجدد، هزینه بازپرداخت وجه در صورت لغو ثبت نام و هزینه درخواست برای کمک هزینه (FAP) مختص خود را دارند. FAP برای دانشجویانی که قادر به پرداخت هزینه آزمون MCAT نیستند، طراحی شده است. قبل از ثبت نام MCAT شما باید برای FAP درخواست دهید.

نوع آخرین مهلت هزینه ثبت نام هزینه زمانبندی مجدد بازپرداخت لغو ثبت نام
طلایی ۱ ماه قبل از MCAT ۳۱۰ دلار

۱۲۰ دلار (FAP)

۸۵ دلار

۴۰ دلار (FAP)

۱۵۵ دلار

۶۰ دلار (FAP)

نقره ای ۳ تا ۴ هفته قبل از آزمون ۳۱۰ دلار

۱۲۰ دلار (FAP)

۱۴۵ دلار

۶۰ دلار (FAP)

بدون بازپرداخت

بدون بازپرداخت

برنزی ۱ تا ۲ هفته قبل از آزمون ۳۶۵ دلار

۱۷۵ دلار (FAP)

بدون زمانبندی مجدد

بدون کمک هزینه

بدون بازپرداخت

بدون بازپرداخت

 

مراکز آزمون MCAT

مراکز آزمون MCAT، هر دو در داخل و خارج از محوطه دانشگاه، در سراسر ایالات متحده و کانادا وجود دارد. علاوه بر این، مراکز زیادی برای برگزاری آزمون MCAT در مکان های بین المللی نیز وجود دارد که در جدول زیر ارائه شده است. توجه داشته باشید که روند ثبت نام در مراکز بین المللی آزمون با مراکز موجود در ایالات متحده و کانادا یکسان است. از آنجا که تاریخ و ظرفیت مراکز بین المللی محدود است، از قبل برنامه ریزی کنید.

مکان های بین المللی آزمون MCAT
کانادا چین: هنگ کنگ قبرس فرانسه آلمان
گوآم استرالیا اسرائیل ژاپن قزاقستان
لبنان مالزی پورتوریکو قطر سنگاپور
آفریقای جنوبی تایوان تایلند انگلستان جزایر ویرجین ایالات متحده

 

 

توجه داشته باشید اخیرا بسیاری از متقاضیان کانادایی نیز با توجه به ظرفیت های بسیارمحدود و رقابت بیش از حد برای ورود به دوره ها، تصمیم گرفته اند که در کشورهای دیگر از جمله اروپا رشته های گروه پزشکی را بخوانند. اگر در این خصوص نیاز به راهنمایی دارید میتوانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور(همکار موسسه ام آى ایى اتریش) تماس بگیرید. همچنین تعداد زیادی از متقاضیان از سراسر جهان برای شرکت در آزمون پزشکی MCAT  کانادا وجود دارد و ظرفیت دانشگاه ها محدود است. از این رو پذیرش تا حد زیادی بر اساس زمان ثبت درخواست ها صورت می گیرد.

بنابراین شما می توانید به طیف گسترده ای از دانشگاه هاى  پزشکی در اروپا دسترسی داشته باشید. ما همچنین فرصت تحصیل در دانشگاهای پزشکی انگلستان، مجارستان،آلمان،استرالیا و اکثر کشورهای اروپایى را فراهم کرده ایم. این یعنی اینکه شما می توانید موسسه حقوقی ملک پور(همکار موسسه ام آی ایى اتریش) را که بیشترین تناسب را با نیازها و آرمان های شما دارد را انتخاب کنید.

انتخاب دانشگاه و کالج تصمیم گیری های بزرگی هستند. کارشناسان و وکلا متخصص ما برای کمک به شما در انتخاب درست اهداف تحصیلی خودتان، مشاوره تخصصی می دهند. آنها همچنین شما را در درخواست های ورود به دانشگاه های برتر دنیا حمایت می کنند.موسسه حقوقی ملک پور(همکار موسسه ام آى ایى اتریش) با سابقۀ درخشان و قابل توجه به کمک موفقیت شما میاید.

سابقه ما در کمک به پیشرفت دانشجویان بین المللی برای تحصیل در بهترین دانشگاههاى پزشکی اروپا و سایر کشورهای مطرح  ثابت شده است. در طول ۱۲ سال گذشته، دانشجویان مادر بیش از ۵۰۰ دانشگاه از سراسر دنیا راه یافته اند. موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) به شما کمک میکند برای زندگی و مطالعه در جایی که شما علاقه دارید آماده شوید، با اعتماد به نفس تحصیلات خود را شروع کنید و مطمئن شوید که آینده موفقی در پیش رو دارید.

درصورت نیاز به انجام مشاوره در باب مهاجرت به کانادا ، تحصیل در کانادا ، کار در کانادا ، سرمایه گذاری در کانادا ، مهاجرت تحصیلی به کانادا ، اخذ پذیرش از کانادا ، اخذ بورسیه تحصیلی از کانادا ، اخذ اقامت دائم کانادا ، تحصیل پزشکی در کانادا ، و دیگر کشورها میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از امکان مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین برتر ما بهره مند گردید .

Rating: 5
19 پاسخ
 1. zahra گفته:

  سلام من متولد78هستم رشته تجربی معدل بالایی هم ندارم وامسال کنکوردارم مدرک زبان ندارم میخوام برای پزشکی امریکااقدام کنم به نظرتون شانسی هست؟ویه سوال دیگه سایتی هس که بشه سوالای ازمونmcatروپیداکردچون پیدانکردم.مرسی

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی در آمریکا نیازمند معادلسازی مدرک بوده و نیازمند داشتن وضعیت علمی مناسب به همراه سایر شرایط مورد نیاز است. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. مریم گفته:

  سلام من امسال تازه پزشکی دانشگاه تهران قبول شدم 20سالم هست میخواستم بپرسم که من اگر این چهار سال پایه رو خوب مطالعه کنم و تافلم هم بگیرم بعد چهار سال امکان شرکت تو ازمونmcatدارم که بعد برای ادامه پزشکی عمومی به ی دانشگاهی تو امریکا برم توانای مالی عالی هم ندارم اما میتونم تو این مدت مقاله بنویسم و معدل بالا کسب کنم چون گویا قبلا نمیشد شرکت کرد

  پاسخ
 3. رهگذر گفته:

  با سلام و درود
  من 27 سالمه فوق لیسانس یکی از رشته های بیولوژی در دانشکده کشاورزی. معدل ارشدم 17.5 و 3 تا مقاله ISI معتبر نیز دارم ولی میخواستم برا Ph.D برا پزشکی هاروارد اقدام کنم. زبانم خوبه و الان دارم برا تافل و GRE امتحان میدم. طی بررسی کلی که کردم فکر میکنم شرایطشو دارم . البته میخواستم شما دقیق تر بفرمائید که آیا امکانش هست؟ و یکی از شرایطشون اینه که حداقل یکسال در کالج های کانادا یا آمریکا درس خونده باشی. چطور میتونم این نیازمندی رو برطرف کنم؟ آیا باید رایزنی کرد برا یکی دو سال تحصیل در آمریکا قبل از ورود به هارواد؟ یا اینکه می توان راه دیگری پیدا کرد؟ در ضمن از لحاظ مالی هم نمیتوانم خود هزینه تحصیل را جور کنم بنابراین تنها چاره من گرفتن فول فاند است که خود هاروارد میده (البته پس از پذیرش). ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید.
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 4. مليكا گفته:

  سلام من پزشك عمومي از دانشگاه سراسري با معدل ١٧.٥ هستم و دو سال نيز سابقه كار بعنوان طرح و مدرك زبان ايلتس هفت دارم ميخواستم بدونم براي ادامه تحصيل در تخصص پزشكي كدوم كشور مناسبتره و امكان دريافت اقامت و مجوز كار بيشتره؟و اينكه ميتونم مدركمو معادل ليسانس كنم و امتحان mcat رو بدم و براي رشته پزشكي كانادا درخواست بدم ؟
  ٢٨ساله هستم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. Niloofar Boroomand گفته:

  سلام وقت به خير، در 17 سالگي ام مي تونيم اين تستو بديم؟
  و تنها براي متقاضيان رشته ي تجربي امكان پذيره يا بقيه متقاضيانم مي تونن شركت كنن؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام اگر پیش دانشگاهی داشته باشید میتوانید اقدام نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. N گفته:

  با سلام من الان ٢١ سالمه و زبانمم أصلاً خوب نيست واسه خوندن پزشكي تو آمريكا ميخوام اقدام كنم به نظرتون بايد اول چيكار كنم؟لطفاً بهم جواب بديد منتظرتونم مرسي ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام جهت تحصیل در امریکا شما نیازمند مدرک IELTS میباشید . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. مریم گفته:

  سلام عرض میکنم
  من فوق لیسانس رشته شیمی هستم میخواستم واسه رشته پزشکی اقدام منم
  میخواستم من رو راهنمایی کنید
  ۲۸ سالمه

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. با توجه به شرایط سنی شما شانس اخذ ویزا از کشور کانادا برای تحصیل در رشته پزشکی با ریسک ردی ویزا همراه است. می توانید برای اخذ اطلاعات در ارتباط با تحصیل پزشکی در سایر کشورها متناسب با شرایط خود با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 8. سید علی محمد میردهقان گفته:

  سلام وقت بخیر یک سوال داشتم که میخواستم ازتون بپرسم
  من امسال کنکور دادم و ۸۹ کشور شدم و الان در رشته پزشکی دانشگاه شهید بهشتی مشغول به تحصیل هستم میخواستم علوم پایه رو در ایران بخونم و برای رزیدنتی به کانادا یا آمریکا مهاجرت کنم چه چیزهایی لازم دارم ؟ و اگه علوم پایه رو اینجا بخونم که دیگه لازم نیست اونجا دوباره بخونم ؟ و آیا نمونه سوالی از mcat وجود داره که بخونم یا نه ؟ ممنون

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   برای مهاجرت به کشور آمریکا یا کانادا راه های زیادی وجود دارد . لطفا شرایط سنی خود را نیز ذکر نمایید تا بتوانیم بررسی های دقیق تری انجام دهیم . برای دریافت نمونه سوالات آزمون Mcat میتوانید در اینترنت مشغول به جست و جو باشید . همچنین میتوانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و راهنمایی های دقیق تر با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 9. Erfan گفته:

  با عرض سلام
  جناب آقاى دکتر ملک پور بنده سوالى از شما داشتم ضمناً یک بار دیگر نیز پرسیده بودم ولى پاسخى دریافت نکردم
  من در حال تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی رشته تجربی در ایران هستم و میخواهم برای ادامه تحصیل به کانادا بروم براى تحصیل در رشته پرستاری یا هوشبری اتاق عمل و ضمناً زبان انگلیسیه بنده نیز بد نیز ولى مدرک ایلتس ندارم و سوالم این است که ١:چگونه اقدام نماییم ٢:هزینه هایش به چه شکل و چقدر است ٣:آیا میتوانم برای ایلتس در کانادا اقدام کنم ۴:آیا اصلاً میتوانم پذیرش دانشگاه را بگیرم ۵:قبل از کنکور اقدام کنم یا بعد از آن آیا مهم است؟۶: در کل به توصیه شما نیاز دارم
  با سپاس و عرض پوزش میطلبم براى طولانى بودن سوال

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.