کار در ژاپن

در  اینجا روش های کار در ژاپن را معرفی میکنیم  :

آیا راههای مهاجرت به ژاپن از طریق کار را میدانید؟

به نظر شما با کار در ژاپن میتوان به اقامت رسید؟

آیا ویزای کار ژاپن هم مانند دیگر کشورها است؟

به نظر شما فکر میکنید با ویزای کار ژاپن میشود به اقامت رسید؟

 

بازار کار

شانس افراد برای گرفتن یک کار چیست؟ کارگران خارجی که در کشور ژاپن به دنبال کار میگردند و گزینه های خود را پیدا می کنند به دو دسته تقسیم می شوند : که دو موقعیت دارد , کارگر غیر ماهر و کارگران ماهر و دارای مهارت های خاص مانند معلمان زبان , کسب و کار بین المللی و متخصصان فن آوری .

کشور ژاپن ازحیث صنعت و و فن آوری یکی از بزرگترین قطب های اقتصاد جهان می باشد .

 

برای اخذ ویزای کاری در کشور ژاپن باید فرد از سطح بالای توانایی  برخوردار باشد و همچنین تسلط به زبان ژاپنی میتواند یکی از ارکان باشد, فرد میتواند اگر زبان ژاپنی کم بداند یا اصلا نداند با دانش زبان انگلیسی ورود کند .

شما میتوانید جهت اطلاعات بیشتر با موسسات حقوقی ملک پور  تماس حاصل نمایید .

کار در کشور ژاپن میتواند دارای موقعیت های زیادی باشد حتی اشخاصی که در انگلستان مشغول به کار باشند پس از چند سال میتوانند به کشور ژاپن  ورود پیدا کنند .

 

کار های مورد نیاز کشور ژاپن :

صنایع عمده : الکترونیک , رباتیک , وسایل نقیه موتوری , ارتباطات , پردازش مواد غذایی , مواد شیمی , کشتی ها , فولاد و ماشین آلات

از دلایل رشد کشور ژاپن در کارها میشود : نانوتکلولوژی , بیوتکنولوژی  و بازاریابی دیجیتال را نام برد.

از کمبود مشاغل در کشور ژاپن : افراد خاص میتوانند با درخواست ویزای کار به این کشور ورود کنند . از جمله مشاغلی که کشور ژاپن به آنها نیاز دارد میشود اساتید , هنرمندان , سرمایه گذاران ,کسب و کار , خدمات حقوقی , حسابداری , خدمات پزشکی , محقق ,مهندس , متخصص در علوم انسانی را نام برد .

کشور ژاپن مهد بسیاری از شرکت های بزرگ دنیا بوده : میتسوبیشی , تویوتا موتور , نیسان , هوندا , هیتاچی و کانن .

شما دوستان و علاقمندان در زمینه مشاوره امور مهاجرتی میتوانید با دفاتر همکار موسسه حقوقیملک پور در ارتباط باشید .

 

 

در این قسمت اطلاعاتی از ساعات کار در کشور ژاپن ارائه میگردد :

در کشور ژاپن فرد میتواند در یک هفته ۴۰ ساعت کار کند و ۵ روز هم مرخصی دریافت نماید ولی تمایل تمامی کارکنان این است که مدت بیشتری مشغول به کار شوند .

تعطیلات کاریی در کشور ژاپن بدین شرح است: مرخصی استحقاقی حدودا ۵/۱۸ روز در سال به همراه ۱۵ روز تعطیلات عمومی .

ترخ مالیات : میزان مالیات پرداختی در کشور ژاپن به مدت زمان زندگی فرد در این کشور و میزان درآمد او بستگی دارد . نرخ مالیات از ۵% تا ۴۵% بسته به نوع کار و درآمد بستگی دارد برای بررسی مالیات شخص دولت از طریق HMRC مالیات فرد را بررسی میکنند و نتیجه حاصله را اعلام مینمایند .

درخواست کار : کسانی که درخواست ویزای کار در کشور ژاپن دارند باید این سعی را داشته باشند که قبل از سفر به این کشور اطلاعات کار مورد نظر را بدست آورند و دیگر این که کار را پیدا کنند که این امر میتوانند از طریق آگهی در وب سایت های جستجوی کار و فرم درخواست , آنلاین بررسی میشود و همچنین فرد میتواند از طریق ارتباط مستقیم با شرکت هایی که علاقمند به کار در آنها هستند در ارتباط بوده و رزومه خود را تسلیم این شرکت نماییند . رزومه در کشور ژاپن به عنوان rirekisho شناخته میشود که باید به طور معمول دو تا سه صفحه میباشد و شبیه یک UK-CV  میباشد, فرد نیاز به ارائه خلاصه جزئیات برنامه های شغلی خود در آینده دارد . فرد مینواند جهت کار فرم های rirekisho یا همان CV  را پر کند و تسلیم کارفرمایان کند تا آنها تصمیم نهایی را اتخاذ کنند , کارفرمایان ژاپنی تاکید بسیاری بر کامل پر شدن این CV  و رزومه کاری دارند . از خصوصیاتی که کارفرمایان ژاپنی را در خصوص جذب نیروی کار کمک میکند ,میشود به زبان ژاپنی و تخصص فرد  در زمینه نرم افزار و یا کار تخصصی او باشد جهت استخدام در شرکت های ژاپنی یک فرایندی وجود دارد که ممکن است فردی که میخواهد استخدام شود با سه یا چهار نفر مصاحبه شود و در انتها کارفرما و آن کشور نظر نهایی خود را صادر نماید . از دیگر لازمه های استخدام در کشور ژاپن رعایت سلسه مراتب و ادب میباشد که بسیار تاثیرگذلر است .

 

 

سابقه کار گرفتن : کار گرفتن و کار آموزی

جهت کار در یک شرکت اروپایی در کشور ژاپن میتوان طبق سوابق کاری و واجد بودن شرایط و دادن رزومه کاری ورود داشته باشید که یک برنامه آموزش اجرایی به نام ETP اعمال میشود . این طرح ترکیبی از آموزش فشرده زبان و مطالعات فرهنگی به عنوان یک کار آموز میتوان عمل کرد .

کار پاره وقت : در کشور ژاپن کار پاره وقت یا گاه به گاه میتوان انجام داد که میتوان از طریق آن درخواست ویزا داد , اگر در کشورژاپن برای تعطیلات و تفریح میروید, میتوانید درخواست ویزای کار در زمان تعطیلات بکنید که در این صورت برای گرفتن ویزای کار بلند مدت ممیتوانید توسط یک کار فرما ساپورت شود به خصوص زمانی که میخواهیم کار کوتاه مدت بکنیم و بعد از رضایت کارفرما ویزا را تغییر دهد به بلند مدت و کار تمام وقت ,کار گاه به گاه و موقت میشود آموزش زبان انگلیسی ,ترجمه ,تحصیل و کار در رستوران را نام برد . شما عزیزان میتوانید جهت اطلاع بیشتر از شرایط با موسسات همکارملک پور تماس حاصل نمایید .

 

فرصت های کار داوطلبانه : کار داوطلبانه برای داوطلبین خارج از کشور میباشد هر چند که این فرصت ها در کشور ژاپن نیاز به هزینه دارد که میتوان این فرصت ها را از طریق اتصالات توکیو و lattitude پیدا کرد .

 

اطلاعات ویزا : شهروندان بیزیتانیا میتوانند در کشور ژاپن برای مدت ۶ ماه یا کمتر بدون ویزا باقی بمانند . اگر شما قصدتان این است که برای تعطیلات به کشور ژاپن بروید میتوانید برای کمک  خرج خود درخواست ویزای تعطیلات کاری بدهید .

فرد باید بین ۱۸ تا ۳۰ باشد . و میتواند ویزای ۱ ساله کاری درخواست دهند . تعداد محدودی از این ویزا هر ساله به شهروندان بیریتانیایی اعطا میشود و اگر کارفرما از کار راضی بود و به نحو احسن کار انجام شد میتوانید درخواست ویزای کار بلند مدت کنید برای صورت گرفتن این امر فرد باید از وزارت دادگستری ژاپن موز دریافت نماید و دیگر این که نیاز به یک ضامن در کشور ژاپن [کارفرما ] لازم است .

 

هنگامی که ویزای کار برای شخص صادر میشود فرد میتواند ورود کنند این نوع ویزا در دسته بندی های مختلف می باشد که شامل : اساتید , هنرمندان , فعالیت های مذهبی , روزنامه نگاری , مدیران تجارتی , خدمات حقوقی ,خدمات درمانی , پژوهشگر , مهندسان و نیروی کار ماهر را نام برد . این نوع ویزا برای این افراد برای مدت حداکثر ۵ سال صادر میگردد فرد فرصت ۱۴ روزه دارد جهت اعمال اداریدر این  کشور که پروسه را شروع کند .

چگونه میتوان اقامت دائم اخذ کنید ؟ به منظور دریافت اقامت دائم شرایط خاصی  در کشور ژاپن حاکم است . باید فرد ۱۰ سال متوالی یا بیشتر در این کشور زندگی و کار کند باید دارای سابقه اخلاقی خوبی باشید و از نظر دارایی توانایی لازم را داشته باشید , پس از اعطای ویزا اقامت دائم صادر میشود و میتوانید بعد از آن هر کاری که خواستید را انجام دهید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 4
36 پاسخ
 1. Negar گفته:

  با سلام و خسته نباشید.
  من دانشجوی رشته ی زبان انگلیسی و در حال گرفتن مدرک زبان فرانسه هستم. با زبان ژاپنی هم آشنایی دارم.آیا فرصت شغلی مناسبی در ژاپن می تونم داشته باشم؟
  با تشکر از راهنماییتون

  Rating: 4
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز داشتن دانش زبان ژاپنی مطمئنن درصد موفقیت شما را بالا خواهد برد اما در وهله اول نیاز است که شما برای کار در ژاپن بتوانید از این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید. برای بررسی بیشتر پروونده خود با موسسه و شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 2. محمد حسین گفته:

  سلام من با یک خانم ژاپنی ازدواج کردم دوسال هم هست که در ژاپن اقامت دارم د‌یکم هستم ‌رشته رزمی قهرمان آسیا هستم در رشته UFCدر ضمن دربدر دنبال کار میگردم میخوام یک کار آبرومندامه داشته باشم البته فوق دیپلم را تمام نکرده از هندوستان امدم ژاپن الان خیلی مشکل دارم نیاز به کار فوری دارم آیا شما می‌توانند منکه در ژاپن هستم می‌توانند معرفی به کار کنید با تشکر محمد حسین از ژاپن

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. موسسه حقوقی ملک پور خدمات کاریابی ارائه نمی دهد. شما می توانید از طریق موسسات کاریابی در ژاپن اقدام کنید.

   پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای دریافت اطلاعات در زمینه کار در ژاپن می توانید از ویدئو تهیه شده در باب مهاجرت کاری به ژاپن و کار در ژاپن(موجود در شبکه های اجتماعی موسسه حقوقی ملکپور) دیدن نمائید.

   پاسخ
 3. جمال گفته:

  من و خانومم هر دو کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر هستیم و بنده سابقه 6 سال فعالیت در پروژه های نفت و گاز دارم. آیا شرایط اعزام برای ما فراهم هست؟

  پاسخ
 4. هومن گفته:

  با سلام خدمت شما بنده تکنسین فنی تاسیسات صنعتی پتروشیمی وپالایشگاه های نفت و گاز هستم و حدود 13 سال سابقه دارم آیا ویزای کار در ژاپن به من تعلق میگیره و شرایطش چطوره

  پاسخ
 5. محمود ملک پور گفته:

  با سلام
  اینجانب دارای مهارت های مکانیک خودرو سبک و سنگین .مشاور املاک.راننده پایه یک سنگین و دو و سه کامیون و کامیونت و سواری سبک میباشم.
  دارای مهارت رانندگی ماشین آلات راه سازی و مهارت در پیمانکاری ساختمان.جوشکاری و نجاری میباشم.
  لذا خواهشمندم با توجه به اوضاع وخیم بیکاری در ایران نسبت به درخواست اینجانب در اخذ ویزای بیکاری همراه با خانواده شخصی خودم دستورات لازم مبذول که جهت ادامه روند پیگیری بحضور معرفی بگردم.
  پیشاپیش از همکاری و مساعدت شما کمال امتنان و تشکر و قدردانی بعمل می آید.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. احد گفته:

  با سلام. من مدرک کاردانی مکانیک دارم و همچنین مدرک جوشکاری برق و جوشکاری ارگون. ایا ویزای کاری به من تعلق میگیره?

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   عرض ادب و احترام برای اخذ ویزای کار ژاپن شما باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید و مطابق با رشته تحصیلی خود سابقه کار کافی داشته باشید. البته امکان اخذ ویزای کاری در کشورهای دیگر با مدرک کاردانی نیز برای شما وجود دارد. از این رو پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره و بررسی بهترین گزینه ها از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. رضا گفته:

  سلام من راننده تریلی هستم دوازده سال سابقه کاری دارم به زبان انگلیسی هم مسلط هستم برای کار در کشور ژاپن میتونم اقدام کنم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.
   پاسخ
 8. سعید گفته:

  سلام‌ ایا به عنوان کارگر ساده امکان اعزام به ژاپن و کار در این کشور وجود دارد شرایط کار چگونه است و شما میتوانید کاری در این زمینه انجام دهید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب درصورتی که پیشنهاد شغلی داشته باشید میتوانید اقدام نمایید.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. بله امکان اقدام برای این رشته وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. محمد گفته:

  باسلام من شغلم گچکاری ساختمان است.آیا فرصت شغلی برای من در کشور های دیگر موجود است؟ درصورت وجود درخواست راهنمایی دارم.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط شما برای اخذ ویزاهای کاری باید مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.