اقامت از طریق کار در نیوزیلند

آیا از شرایط اقامت از طریق کار در نیوزلند اطلاع دارید ؟ آیا می دانید در صورت واجد شرایط بودن می توانید به وسیله انواع ویزای کاری نیوزیلند ، اقامت از طریق کار در نیوزلند را دریافت کنید ؟ آیا می دانید اقامت از طریق کار در نیوزلند از گزینه های جذاب برای مهاجرت به این کشور است ؟ آیا می خواهید تخصص خود را در این کشور با اخذ انواع ویزای کاری نیوزیلند ادامه دهید ؟ موسسه حقوقی ملک پور با سال ها تجربه در امور حقوقی و مهاجرتی به سوالات شما عزیزان در  مورد انواع ویزای کاری نیوزیلند و سایر امور حقوقی پاسخ می دهد
در نیوزیلند چند نوع ویزای کار وجود دارد :

ویزای افراد هنرمند

این ویزا به هنرمندانی اعطا می شود که مهارتی داشته باشند که هنر نیوزیلند این مهارت هنری را نیاز داشته باشد . این ویزا امکان مهاجرت خانواده فرد را با او به این وسیله فراهم نمی کند . این ویزا مدت مشخص و محدود دارد و با خاتمه اجرای اثر هنری مذکور پایان می یابد . اگرچه می توان آن را تمدید نمود یا به نوع دیگری از ویزا های شغلی آن را تبدیل نمود .

ویزای کار فارغ التحصیلان

این ویزا مخصوص کسانی است که به تازگی درس خود را در مقطع لیسانس یا بالاتر  از دانشگاه های نیوزیلند تمام کرده اند . این افراد پس از تحصیل باید جایی را پیدا کنند که کارفرمای مهارت آن ها را خواستار باشد . مهم نیست که شغلی که پیدا می کنند چه باشد اما باید در ارتباط با تحصیلشان باشد . این ویزا نیز مدت محدود ۲ ساله دارد . در این ویزا هم خانواده فرد همراه با او نمی توانند مهاجرت کنند و باید از طریق سایر روش ها اقدام نمایند . باید دانست که بعد ازاتمام تحصیل افراد می توانند برای مدت یک سال برای یافتن شغل مناسب اقدام کنند و از این طریق ویزای و اقامت خود را ادامه دهند .
در نیوزیلند ویزای کاری دیگری به نام Skilled Migrant وجود دارد . این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که قادر باشند اقتصاد نیوزیلند را بهبود ببخشند  . این ویزا مزایایی نظیر امکان کار و تحصیل داشته که شامل افراد خانواده فرد نیز می باشد . افراد بر اساس امتیازی که در سیستم امتیاز دهی اخذ می کنند ارزیابی می شوند حداقل امتیازی که فرد برای اخذ این ویزا نیاز دارد  ۱۶۰ امتیاز می باشد  .  همچنین حداکثر سن دراین جا باید ۵۵ سال باشد .

امتیاز شغل

اشتغال به کار در نیوزیلند به مدت ۱۲ ماه یا بیشتر    ۶۰ امتیاز
پیشنهاد کار از نیوزیلند یا اشتغال به کار کمتر از ۱۲ ماه    ۵۰ امتیاز
امتیاز اضافی
کار در زمینه های رو به رشد *    ۱۰ امتیاز
کار در زمینه رشته های long term
۱۰ امتیاز
کار در منطقه بیرون آکلند (بزرکترین شهر نیوزیلند)    ۱۰ امتیاز
پیشنهاد کاری یا استخدام همسر    ۲۰ امتیاز
سابقه کار
۲ سال    ۱۰ امتیاز
۴ سال    ۱۵ امتیاز
۶ سال    ۲۰ امتیاز
۸ سال    ۲۵ امتیاز
۱۰ سال    ۳۰ امتیاز
امتیاز اضافی (Bonus) سابقه کار در نیوزیلند
۱ سال    ۵ امتیاز
۲ سال    ۱۰ امتیاز
۳ سال یا بیشتر    ۱۵ امتیاز
امتیاز اضافی (Bonus) سابقه کار در زمینه های رو به رشد *
۲ تا ۵ سال    ۱۰ امتیاز
۶ سال یا بیشتر    ۱۵ امتیاز
امتیاز اضافی (Bonus) سابقه کار در زمینه رشته های مورد نیاز (Long term)
۲ تا ۵ سال    ۱۰ امتیاز
۶ سال یا بیشتر    ۱۵ امتیاز
تحصیلات
کارشناسی    ۵۰ امتیاز
کارشناسی ارشد    ۵۵ امتیاز
امتیاز اضافی (Bonus) تحصیلات
تحصیلات همسر    ۲۰ امتیاز
دوسال تحصیل پیوسته در نیوزیلند    ۵ امتیاز
تحصیل در نیوزیلند (کارشناسی، …)    ۵ امتیاز
تحصیلات کارشناسی ارشد و دکترا در نیوزیلند    ۱۰ امتیاز
تحصیلات در زمینه های رو به رشد*    ۱۰ امتیاز
تحصیلات در رشته های مورد نیاز (Long term)
۱۰ امتیاز
امتیاز خویشاوندی
خویشاوند نزدیک در نیوزیلند    ۱۰ امتیاز
امتیاز سن
۲۰-۲۹ سال    ۳۰ امتیاز
۳۰-۳۹ سال    ۲۵ امتیاز
۴۰-۴۴ سال    ۲۰ امتیاز
۴۵-۴۹ سال    ۱۰ امتیاز
۵۰-۵۵ سال    ۵ امتیاز

همچنین فرد متقاضی باید از نظر شکلی فرمی را که در ارتباط با زمینه مورد علاقه اوست ارائه کند . باید دانست که در روند اقدام برای این ویزا باید با دقت عمل کنید ، زیرا مثلا در صورتی که ارائه مدارک مورد نیاز اشتباهی کنید ، به راحتی ویزای شما رد می شود . در این نوع ویزا افراد واجد شرایط می توانند از همان ابتدا اقامت نیوزیلندی در یافت کرده و وارد این کشور شوند . برای اخذ اقامت دایم  کشور نیوزیلند فرد باید در این کشور ۲ سال کار کند . همچنین پس از ۵ سال زندگی در این کشور امکان اخذ تابعیت نیوزیلندی و به تعاقب آن پاسپورت نیوزیلندی وجود دارد .
نوع رایج دیگری از انواع ویزاهای شغلی ویزای مهارت های مهم و ویژه می باشد  . برای اخذ این ویزا شما باید به طریقی ، مهارت خاص خود را عرضه کرده باشید و یک کارفرمای نیوزیلندی از کار شما را مورد پذیرش قرار دهد و برای شما دعوت نامه فرستاده باشد . باید دانست که کارفرمای شما باید کاری تمام وقت را به شما پیشنهاد داده باشد . البته طبق قانون نیوزیلند در صورتی که برای شغل مذکور فردی نیوزیلندی واجد شرایط وجود داشته باشد ، کارفرما نمی تواند این شغل را به فردی خارجی دهد و شخص نیوزیلندی در اولویت قرار دارد  . مزیتی که این نوع ویزا  دارد آن است که خانواده فرد همراه او می توانند به این وسیله به نیوزیلند مهاجرت کنند . این ویزا مدتی محدود دارد و نهایتا می تواند تا ۵ سال صادر شود .
•    سن از ۲۰ تا ۵۳ سال
•    سلامت عمومی
•    عدم سوء پیشینه
•    زبان انگلیسی با نمره آیلتس آکادمیک یا جنرال  Overall حداقل ۶٫۵

با توجه به رکود اقتصادی جهانی ، در نیوزیلند ، همچنان شرایط استخدام به قوت خود باقی است. و همچنان تقاضا برای مهاجرت کاری بالا است و هر ساله پذیرش مهاجران در سطح بالایی برخوردار است . البته دولت پیش بینی میکند این امار در سال ۲۰۱۸ کمی کاهش یابد.
بسیاری از فرصت های شغلی در صنایع پزشکی و مهندسی ها و مهارتهای عمومی وجود دارد.لیست کارهای موجود و تقاضاهای کاری و نوع ویزاها و…هرساله بطور مفصل یا به ایمیل شما فرستاده میشود یا از طریق اداره مهاجرت بر روی سایت قابل پیگیری میباشد.برای داشتن این اطلاعات نمیخواهد هزینه ای را متحمل شوید.این لیست شامل مهارتهایی میشود که کشور نیوزلند در آن کمبود دارد.در این برنامه شما میتوانید با مطالعه  مشاغل و نیاز ها و با توجه به مدرک تحصیلی و مهارتهایتان تمام انچه که از مدارک لازم هستند بطور موثق و قانونی بفرستید .

دولت با شناسایی حوزه های نیاز به کار و ارتباط با کارفرمایان هرساله به ارایه امار و اطلاعات و تطبیق درخواست شما با نوع کارهای موجود میپردازد که شما میتوانید با امتیازهای کسب شده بعد از دادن ازمون مربوطه در سایت و امتیازهایی که از مدارک تحصیلی و سابقه کار و زبان انگلیسی و…بدست اورده اید در لیست انتخابی یا انتظار دولت جهت در یافت ویزا و اشتغال قرار بگیرید تا انتخاب شده و مراحل بعدی را سپری کنید.
با توجه با مطالب ارائه شده می توان گفت مهاجرت به نیوزیلند از طریق اقامت از طریق کار در نیوزلند گزینه ای مناسب برای ورود به این کشور می باشد . همچنین طرق مختلف اخذ  انواع ویزای کاری نیوزیلند انتخاب های بیشتری را در مقابل متقاضی قرار داده است . در صورت هرگونه سوال یا ابهام در مورد اقامت از طریق کار در نیوزلند و یا سایر امور حقوقی و مهاجرتی می توانید با موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

نگارنده: سالار پیوسته

Rating: 5
20 پاسخ
 1. محمد گفته:

  سلام
  من ۴۳ ساله هستم و یک دختر ۶ساله دارم. مدرک دیپلم فنی و حرفه ای تعمیر وسایل سردکننده با سابقه ۸ سال کار دارم.من و همسرم مدرک زبان آیلتس داریم. همسرم فوق لیسانس تربیت بدنی با سابقه کاری ۱۰ سال هست.
  میخواستم ازتون راهنمایی بخوام که بااین شرایط میتونم برای ویزای کاری نیوزیلند درخواست بدم ؟ چند درصد احتمال این هست که بتونم کار پیدا کنم؟ ممنونم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز برای اینکه بتوانید ویزای کار نیوزلند را دریافت کنید باید امتیازات لازم برای اخذ این ویزا را کسب نمایید. در لینک زیر شرایط امتیازبندی موجود می باشد و می توانید امتیازات خود را محاسبه نمایید.

   https://malekpourmie.com/اقامت-نیوزلند-2

   پاسخ
 2. مسعود نصراله نژاد گفته:

  سلام
  بنده ۵۲ سال سن دارم ،دارای مدرک فوق دیپلم ماشین افزارم درحال تحصیل دررشته مهندسی فناوری هستم ،سابقه ۲۰سال
  درکار فنی و مدیریت فنی در کار خانجات تولید صنایع غذایی و صنایع خوراک دام و طیور مشغول بوده ودر حال حاضر هم مشغول بکار
  قصد مهاجرت به نیوزلند، از طریق کار رو دارم،دارای مدارک تراشکار نقشه کشی صنعتی ،فرزکار،سرویس نگهداری لیفتراک،دوره pm،دورهای تعمیرات و تجهیزات بخار از نماینده شرکت اسپیراکس سارکو انگلستان، و همچنین سرتیفیکیت دور آموزشی شرکت اسکا اف سوئد رو هم دارم
  اگر راهنمایی کنید که از کجا باید شروع کنم ممنون میشم

  Rating: 5
  پاسخ
 3. حساس گفته:

  سلام . من کارشناسی ارشد رشته marine biology از رشته های مورد نیاز نیوزلند از دانشگاه دولتی رو دارم و 10 سال سابقه کاری دارم . همسرم کارشناس حسابداری و 17 سال سابقه کارمند دولت رو داره . ولی با کار دوم که نجاری مبل سازیه میخواد اقدام کنه و 12 سال گواهی کار تجربی داره . دوتا فرزند 12 ساله و 3 ساله دارم . هردومون 40 سالمونه و سطح زبانمون درحد خوبه ولی هنوز آزمون ندادیم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. پاسخ به این موارد نیازمند داشتن اطلاعات جامع از شما می باشد. اطلاعاتی که ارائه داده اید جهت ارائه مشاوره به شما کافی نیست. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. محسن گفته:

  بنده 23 ساله دارای مدرک لیسانس مهندسی عمران همچنین دارای مدرک ciw برنامه نویسی وب و لایسنس برنامه نویسی تحت وب از موسسه w3schools هستم . با توجه به سابقه ی 2 ساله در زمینه ی وب و SEO و مدرک تافل با نمره ی 80. برای اقدام به اخذ ویزا برای کشور نیوزلند مهاجرت کاری یا مهاجرت مهارت مناسب تر است ؟ و شانس بنده برای اخذ این دو ویزا چقدر میدانید حدودا؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. آرمین گفته:

  عرض سلام و خسته نباشید به شما استاد بزرگوار
  بنده ۲۱ سالمه و میخام به نیوزلند مهاجرت کنم ولی نمیدونم چیکار کنم مدرک آرایشگری هم دارم مدرک تحصیلی دیپلم دارم لطفا کمک کنین
  ممنون…

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   برای اخد ویزای کار شما باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید و مطابق با رشته تحصیلی خود سابقه کار و تخصص . همچنین مدرک زبان ، داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید و همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتر بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. برای اخذ ویزای کار کشور نیوزلند باید از این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید. برای اطلاع از راه های ورود به کشور نیوزلند پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  با سلام و احترام، بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد کامپیوتر هستم و۲۹ سال سن دارم. همسرم دکترای دامپزشکی و ۳۵ سال سن دارد. و قصئ مهاجرت به نیوزلند را داریم. آیا امکان مهاجرت از طریق ویزای کاری برای ما امکان پذیر است؟ هر دوی ما سابقه کار در ایران را داریم. همسرم حدود ۷ سال و من ۲ سال سابقه کاری داریم. اگر امکان مهاجرت از طریق کار هست چه مراحلی را باید طی کنیم؟

  پاسخ
 8. mie editor2 گفته:

  با سلام و احترام. می توانید امتیازات خود را با توجه به این مقاله محاسبه نمایید. در صورت داشتن ۱۶۰ امتیاز می توانید برای این ویزا اقدام کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر با دفاتر ما در وین و ایران تماس بگیرید.

  پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  سلام با تشکر از شما میخواستم بپرسم رشته فیزیک نه شاخه مدیکال فیزیک اگه جاب افر نداشته باشه و امتیازش ۱۶۰ باشه میتونه از طریق اسکیل مایگرت کتگوری اقدام کنه برای ویزای نیوزلند؟

  پاسخ
 10. بهار.ملکی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر ملک پور عزیز
  من و همسرم تصمیم داریم به همراه فرزند سه سالمان مهاجرت کنیم. ترجیح میدهیم اقامت دائم بگیریم و بعد مهاجرت کنیم اما نمیدانیم که شرایطش رو داریم یا خیر. و اگر نداریم بهترین روش مهاجرتی برای ما که نهایتا به گرفتن اقامت ختم شود چیست؟
  همسر بنده ۳۴ ساله دارای دیپلم مکانیک فنی حرفه ای هستند و به تازگی فوق دیپلم ماشین افزار از دانشگاه علمی کاربردی گرفته اند و مشغول به گذراندن دوره زبان انگلیسی هستند. سابقه کاری اصلی ایشون ۱۳ سال در قسمت مونتاژ تولید در شرکت سایپا دیزل است.تجربه های کاری دیگری همچون تابلو سازی، روکوبی مبلمان و تراشکاری دارند که تنها در دوره تراشکاری مدتی هم بیمه شدند. بنده ۳۳ ساله و دارای مدرک کارشناسی طراحی صنعتی(هنر) از دانشگاه سراسری الزهرای تهران هستم که حدود ده سال پیش با معدل نزدیک ۱۷ گرفتم. رتبه کنکور خوبی هم داشتم، ۲۵۱ بود. حدود دو سال بعد از فارغ التحصیلی به مدت ۲۰ ماه به عنوان طراح بسته بندی در شرکت تجهیزات پزشکی سها مشغول شدم و بعد هم به طور کامل از بیمه بیکاری خود استفاده کردم و روی هم رفته سه سال سابقه پرداخت بیمه که سابقه کاری محسوب میشود را دارم.بعد از بچه دار شدنم کار نکردم.دوره زبانی نگذروندم اما همسرم تعلیمات دوره خودش رو به من هم انتقال خواهد داد. در حال حاضر کل سرمایه ما تقریبا ۷۰ میلیون تومان است.
  با توجه به شرایط ما شما چه کشورها و چه شیوه هایی رو برای مهاجرت به ما پیشنهاد میدهید؟ جز گرفتن مدرک زبان آیا گذراندن دوره های خاص دیگه ای رو به ما پیشنهاد میدهید؟
  واقعا به راهنماییتون احتیاج داریم. چندین بار سوال طرح کردم و خیلی هم تماس گرفتم اما جوابی نداشتم.
  متشکر بابت راهنماییتون.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   شرایط اولیه شما ظاهرا مناسب به نظر می آید . شما میتوانید اقدام نمایید ولی شرایط برای همسر شما برای کشور هلند یا انگلستان مناسب به نظر می آید . بهتر است با دفتر مرکزی MIE تماس حاصل نمایید با تشکر

   پاسخ
 11. مشاور حقوقی گفته:

  سلام و وقت بخیر. بنده ۳۴ سال سن دارم. در حال حاضر مدرک دیپلم ریاضی فیزیک، و در حال دریافت مدرک کاردانی مکانیک خودرو از دانشگاه علمی کاربردی میثاق هستم. قصد محاجرت به نیوزلند و در وحله اول اشتغال رو دارم. متاهل هستم و یه فرزند دارم، اما می تونم بصورت موقت از همسرم جدا بشم.در خواست دارم راهنمایی بفرمایین که به چه صورت می تونم اقدام کنم ؟!

  پاسخ
 12. حمید رضا گفته:

  سلام و وقت بخیر. بنده ۳۴ سال سن دارم. در حال حاضر مدرک دیپلم ریاضی فیزیک، و در حال دریافت مدرک کاردانی مکانیک خودرو از دانشگاه علمی کاربردی میثاق هستم. قصد محاجرت به نیوزلند و در وحله اول اشتغال رو دارم. متاهل هستم و یه فرزند دارم، اما می تونم بصورت موقت از همسرم جدا بشم.درضمینه ساخت کابینت mdf تجربه کار دارم، البته این کار رو سالهاپیش انجام می دادم و خیلی وقته ازش دورم. ولی گیرایی بالایی در کار دارم. و اینکه علاقه دارم در ضمینه مشاغلی که در کشور نیوزلند احتیاج به نیروی کار داره آموزش ببینم و در صورت امکان فعالیت داشته باشم در خواست دارم راهنمایی بفرمایین که به چه صورت می تونم اقدام کنم ؟!

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.