کارآفرینی در دانمارک

کارآفرینی در دانمارک

کارآفرینی در دانمارک و شرایط 2018 کارآفرینی در دانمارک چگونه میباشد ، آیا قصد کارآفرینی در دانمارک را دارید ؟ شرایط کارآفرینی در دانمارک چه می باشد ؟ اقدامات لازم کارآفرینی در دانمارک را نمی دانید ؟  مدارک لازم کارآفرینی در دانمارک چه می باشد ؟ اقامت از طریق کارآفرینی در دانمارک امکان پذیر می باشد ؟ الحاق خانواده در کارآفرینی در دانمارک میسر می باشد ؟ کارآفرینی در دانمارک با چه سرمایه ای امکان پذیر است ؟ آیا مدرک تحصیلی نیز در کارآفرینی در دانمارک نقش دارد ؟ کارآفرینی در دانمارک ، شرایط کارآفرینی در دانمارک ، اقدامات لازم کارآفرینی در دانمارک ، مهاجرت به دانمارک و راه های کارآفرینی در دانمارک و امثالهم را در این مقاله تشریح می نمایم . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط بگیرید .

audio کارآفرینی در دانمارک

یک کارآفرین با یک ایده نوآورانه کسب و کار، که می تواند به رشد و اشتغال جدید در دانمارک کمک کند، می تواند اجازه اقامت و کار را برای کاری مستقل در دانمارک درخواست کند. شما به عنوان یک فرد خود اشتغال باید برای اجازه اقامت و کار تحت طرح کارآفرینی در دانمارک شروع به کار کنید. این طرح همچنین می تواند توسط دو نفر که مایل به ایجاد یک شرکت با هم می باشند استفاده شود.

راه اندازی کارآفرینی در دانمارک به چه شکل می باشد ؟

راه اندازی کارآفرینی در دانمارک یک ابتکار که توسط دولت دانمارک برای کمک به کارآفرینان با استعداد بوجود آمد. این برای کسانی می باشد که می خواهند به دانمارک نقل مکان کرده و رشد نمایند . در صورت تأیید ، می توانید اجازه اقامت خود را دریافت کنید و برای مدت حداکثر ۲ سال به طور دائم کار کنید، و در صورتی که ۳ سال دیگر کارآفرینی را انجام دهید اقامت دائم را کسب نمایید .

چرا راه اندازی کارآفرینی در دانمارک انجام دهیم ؟

حضور کارآفرینان خارجی در دانمارک رشد اقتصادی، اشتغال و ارتباطات شبکه جهانی را ایجاد می کند. کارآفرینان با استعداد مضاعف در صنایع، ایجاد شغل و افزایش رقابت در بازار دانمارک می توانند آن را به یکی از اقتصادهای مدرن اروپا نزدیک تر نمایند.

چه مراکزی با راه اندازی کارآفرینی دانمارک مرتبط هستند؟

راه اندازی کارآفرینی در دانمارک در وزارت بازرگانی و توسعه و وزارت کار و اشتغال ، مرجع مربوطه در سطح دولت است، که ترکیبی از زمینه های توسعه کسب و کار با استخدام و حفظ نیروی کار می باشد . این به عنوان یک دروازه برای کارآفرینان با استعداد خارجی به فرصت های بزرگ کارآفرینی دانمارک است و مانند صندوق های سرمایه گذاری، مراکز تحقیقاتی و همچنین ابتکارات مردمی است.

مراحل ثبت یک کارآفرینی در دانمارک :

دریافت شناسه پرونده :

قبل از ارسال یک درخواست برای اجازه اقامت، شما باید یک شناسه برای بررسی اقدامات تهیه کنید ، و شما معمولا باید هزینه بررسی پرونده خود را پرداخت کنید .
ID ساخته شده برای اتصال الکترونیکی خود با هزینه پرداخت شده و ویژگی های بیومتریک شما استفاده می شود.
هزینه یک پرونده همان هزینه بررسی می باشد. این به این معنی است که هزینه بررسی درخواست شما را پوشش می دهد. در نتیجه، اگر درخواست شما لغو شود و یا اگر درخواست خود را کنسل نمودید ، هزینه باز نخواهد گشت.
مهم است که اطمینان حاصل شود که آژانس بین المللی کار و اشتغال دانمارک مبلغ صحیح را دریافت می کند. اگر هزینه بیش از حد پرداخت شود ، ممکن است بررسی پرونده شما را تاخیر ببخشد ، زیرا آژانس مجبور خواهد شد مبلغ اضافی را بازپرداخت کند. اگر شما بیش از حد مبلغی را پرداخت کنید، ممکن است پرونده شما رد شود این به این معنی است که درخواست شما بررسی نخواهد شد.
این هزینه می تواند توسط شما (متقاضی) یا شخص دیگری، مانند یک فرد یا شرکت در دانمارک پرداخت شود. در برخی موارد، متقاضی ممکن است از پرداخت هزینه اجتناب کند.
این که آیا شما یک برنامه آنلاین یا یک نسخه چاپی از نرم افزار ارسال می کنید تفاوتی نخواهد داشت ، باید ID اخذ شده را در برنامه اعلام کنید . به این ترتیب، آژانس بین المللی کار و اشتغال دانمارک می تواند بررسی کند که هزینه پرداخت شده است. درخواست شما قبل از اینکه آژانس پرداخت شما را تایید کند  بررسی نخواهد شد.

ثبت ویژگی های بیومتریک :

در ارتباط با ارسال یک درخواست برای اجازه اقامت، ویژگی های بیومتریک شما (تصویر چهره و اثر انگشت) باید روی کارت خود ثبت و ذخیره شود.اگر شما موفق به ثبت ویژگی های بیومتریک خود نشده اید ، درخواست شما رد خواهد شد. این به این معنی است که درخواست شما بررسی نخواهد شد.
این روش بسته به کجا و نحوه اعمال تغییر می کند. اگر درخواست شخصی خود را در یک محل دیپلماتیک دانمارکی که برای دریافت درخواست و ثبت مشخصات بیومتریک در مرکز شهروندی کپنهاگ یا پلیس محلی در دانمارک تایید شده است، ارائه دهید، ویژگی های بیومتریک شما در این رابطه ثبت می شود. اگر تقاضانامه خود را به یک محل دیپلماتیک نروژی یا سوئد ارسال کنید، باید به صورت شخصی مراجعه نمایید تا دو عکس از چهره ارائه کنید. اگر مجوز اقامت داده شود، پس از ورود به دانمارک، باید ویژگی های  دیگر بیومتریک خود را ثبت کنید. اگر به صورت آنلاین ، از طریق ایمیل ، پست یا از طریق شخص ثالث (مانند یک وکیل) درخواست خود را ارائه کنید، باید شخصا حاضر شوید تا ویژگی های بیومتریک خود را پس از ارسال درخواست، ثبت کنید.

ارسال درخواست خود از خارج دانمارک :

به طور معمول، قبل از ورود به دانمارک باید اجازه اقامت داده شود. برخی از فرم های درخواست در یک نسخه آنلاین در دسترس هستند. ساده ترین و سریع ترین راه برای همه این است که یک درخواست آنلاین ارسال کنید. اگر شما نمیتوانید یک برنامه آنلاین ارسال کنید، می توانید درخواست را در کشور خود در یک کنسول دیپلماتیک دانمارکی (سفارت یا کنسولگری دانمارک ) یا یک سازمان برون اداری که درخواست از طرف کنسول دیپلماتیک دانمارکی دریافت دارد، ارسال کنید. اگر اقامت قانونی کشور دیگری غیر از کشور خود را برای مدت طولانی تر از سه ماه داشته باشید، می توانید درخواست خود را در یک اداره دیپلماتیک دانمارکی یا سازمان برون اداری دانمارکی در این کشور نیز ارائه دهید.
در چندین کشوری که دانمارک اداره دیپلماتیک خود را ندارد، دانمارک توافق نمایندگی را با نروژ یا سوئد مهمور نموده است . این بدان معنی است که شما می توانید درخواست خود را برای اجازه اقامت در یک اداره دیپلماتیک نروژی یا سوئدی ارسال کنید. اداره های دیپلماتیک کشورهای دیگر فقط برای درخواست ویزای بازدید کننده (برای بازدید کوتاه مدت از دانمارک) درخواست را می پذیرند. توصیه می شود قبل از اداره دیپلماتیک برای اطمینان از اینکه درخواست شما را دریافت می شود یا خیر، تماس حاصل نمایید.
در اداره دیپلماتیک فرد می تواند خواسته های بیشتری مانند کپی های ویزاهای گذشته خود را تهیه کند. علاوه بر این، اداره دیپلماتیک به طور معمول هزینه اخذ می نماید . توصیه می شود قبل از ارسال درخواست خود به اداره  دیپلماتیک هزینه را بپردازید.
اداره  دیپلماتیک درخواست شما را به آژانس بین المللی کار و اشتغال دانمارک در دانمارک منتقل خواهد کرد که در آن بررسی می شود. شما همچنین می توانید درخواست را خارج از دانمارک را به آژانس در دانمارک ارسال کنید، یا به عنوان یک فایل پی دی پی به ایمیل یا پست ارسال نماید .

اگر شما به طور قانونی در دانمارک زندگی می کنید ، می توانید درخواست خود را در دانمارک ثبت کنید و بررسی کنید.
شما در دانمارک اقامت دائمی دارید اگر از ویزای معتبر بازدید کننده یا مهاجرت بدون روادید به دانمارک سفر کرده اید یا اگر قبلا مجوز اقامت مستمر خود را دارید . در برخی موارد، پناهجویانی که در انتظار تصمیم گیری هستند و بنابراین هنوز مجوز اقامت معتبر ندارند، می توانند درخواست اجازه اقامت و کار را ارائه دهند و بررسی صورت پذیرد.

بررسی درخواست شما

مهم است که اطمینان حاصل شود که آژانس بین المللی کار و اشتغال دانمارک مبلغ درست را دریافت می کند. اگر هزینه بیش از حد پرداخت می کنید، ممکن است بررسی پرونده شما را تاخیر ببخشد ، زیرا آژانس مجبور خواهد شد مبلغ اضافی را بازپرداخت کند. اگر شما بیش از حد کمی پرداخت کنید، ممکن است پرونده شما رد شود این به این معنی است که درخواست شما پردازش نخواهد شد.
به طور معمول، برنامه ها به ترتیب آنها توسط آژانس دریافت می شوند. اگر اطلاعات و یا مستندات بیشتر مورد نیاز باشد، آژانس با متقاضی یا حامی مالی (در صورت لزوم) تماس می گیرد.
لطفا توجه داشته باشید: هیچ دلیلی برای تماس با اداره در طول پرونده شما وجود ندارد. این باعث نخواهد شد که درخواست شما سریع تر انجام شود.اگر اطلاعات جدید مربوط به مورد شما بوجود اید، می توانید آن را از طریق صفحه من یا از طریق ایمیل به آژانس ارسال کنید.

صفحه من چه می باشد ؟

اگر شما یک شماره CPR دانمارکی و NemID دارید، می توانید وضعیت پرونده خود را در صفحه من مشاهده کنید . شما می توانید ببینید که آیا آژانس درخواست شما را دریافت کرده است، اگر پرداخت شما ثبت شده است، اگر تمام اطلاعات مورد نیاز دریافت شده باشد، یا پرونده بررسی شده باشد. با این وجود شما نمی توانید نتیجه تصمیم را مشاهده نمایید.

زمان بررسی پرونده :

زمان بررسی مدارک برای انواع مختلف درخواست متفاوت می باشد و زمان مشخصی را نمیتوان برای آن در نظر گرفت  . اداره بین المللی کار واشتغال دانمارک اسکت که نتیجه را مشخص خواهد نمود.

شرایط برای ویزای کار آفرینی دانمارکی :

راه اندازی کار آفرینی در دانمارک ، تنها برنامه های کاربردی که از ساکنان غیر اتحادیه اروپا و EEA )منطقه اقتصادی اروپا) را می پذیرد. کسب و کار شما باید پتانسیل رشد بالا و همچنین دامنه بازار جهانی داشته باشد. این برنامه برای کسب و کارهای موقتی است و می تواند تا ۲ موسس را بپذیرد . به عنوان مثال، برنامه های کاربردی مانند کسب و کارهایی مانند رستوران ها، مغازه های خرده فروشی، کسب و کارهای کوچک و شرکت های واردات / صادرات به حساب می آیند. لطفا توجه داشته باشید که حداکثر ۵۰ اجازه اقامت و کار تحت طرح کار افرینی دانمارک در هر سال، یعنی از ۱ ژانویه تا ۳۱ دسامبر، اعطا می شود.برنامه های کاربردی راآژانس بین المللی کار و اشتغال دانمارک دریافت می کنند.

الزامات اساسی برای ویزای تجاری دانمارکی :

قبل از درخواست مجوز اقامت و کار، ایده کسب و کار خود را باید توسط هیئت کارشناسان منصوب شده توسط اداره کسب و کار دانمارک معرفی نمایید. در ایجاد کارآفرینی در دانمارک، باید در منافع شخصی و خصوصی بازار کار دانمارکی باشد. درنتیجه شما به طور معمول اجازه اقامت و اجازه کار به منظور ایجاد یک رستوران، فروشگاه خرده فروشی، کسب و کار کوچک، واردات و یا صادرات شرکت و یا مشابه را نخواهید داشت.

معیارهای انتخاب پس از اتمام بررسی ، ورود شما به عنوان یک هیئت کارشناس انتخاب شده توسط وزارت بازرگانی بررسی خواهد شد.

انتخاب بر اساس پنج معیار می باشد:

نوآوری :
آیا این ایده کسب و کار واقعا جدید است؟ آیا راه حل منحصر به فرد است؟ آیا اساسا هوشمندانه است؟

پتانسیل بازار :
آیا بازار به اندازه کافی بزرگ است؟ آیا به اندازه کافی راحت الوصول است؟ آیا این بسیار رقابتی است یا انتخابی می باشد؟

قابلیت کار گروهی :
آیا کار گروهی به نظر می رسد آنچه را که برای موفقیت این کسب و کار معرفی نموده است ؟

مقیاس پذیری :
راه اندازی دانمارک برای کسب و کارهای مقیاس پذیر است، به طور ایده آل با فناوری با دسترسی جهانی می باشد . آیا این مقیاس کسب و کار خواهد بود؟

توصیه پروژه :
با توجه به معیارهای فوق، آیا این پروژه را می پذیرید؟

شما همچنین می توانید طرح های کسب و کار خود را در وب سایت آپلود کنید.

تمکن مالی برای پذیرش موثر است ؟

برای واجد شرایط بودن برنامه، هیچ تمکن مالی لازم نیست. با این حال، هر شرکت کننده مسئول حفظ مالی خود است، همانطور که توسط یک نامه بانکی ثابت شده است.

شرایط مالی برای ویزای تجاری دانمارکی :

برای دریافت مجوز اقامت تحت طرح Start-up Denmark، باید مستنداتی را که می توانید خودتان را پشتیبانی کنید ارائه نمایید.

در نتیجه، هنگامی که درخواست خود را ارائه می دهید، باید سندی را که در اختیار می باشد ، مبلغی معادل یک سال حقوق اجتماعی بدون مالیات که بیش از ۳۰ سال سن داشته باشید ، مستند نمایید.

مبلغ سالانه DKK 130,188 برای شما (متقاضی اصلی) (۱۲ x 10,849, 2017 level) است.
شما می توانید شرایط مالی را در جدول زیر ببینید.  مقدار مورد نیاز  شما برای خود و دیگر اعضای خانواده همراه شما در زمانی که شما درخواست خود را ارسال کنید، جدول زیر نشان می دهد.
مستندات می تواند یک بیانیه بانکی به نام شما باشد. مبلغ و تاریخ صدور باید به وضوح بیان شود. این بیانیه نباید بیش از ۳۰ روز در زمان ارسال درخواست صادر شده باشد.

مقادیر سالانه (سطح ۲۰۱۷):

شما با همسر خود درخواست می کنید شما با همسر و فرزند خود شما با فرزندتان اعمال میکنید
DKK 260,376
(۱۲ x 10,849* + 12 x 10,849*)
DKK 303,180
(۱۲ x 10,849* + 12 x 14,416**)
DKK 172,992
(۱۲ x 10,849* + 42,804***)
همسر شما به تنهایی اعمال می شود همسر شما با فرزندتان اعمال می شود فرزند شما به تنهایی اعمال می شود
DKK 130,188 (12 x 10,849*) DKK 172,992 (12 x 14,416**) ۴۲,۸۰۴***

* برابری برای مزایای اجتماعی برای افراد غیر مجاز بالای  ۳۰ ساله
** مساوی با مزایای اجتماعی برای ارائه دهندگان بالای ۳۰ ساله
*** برابر تفاوت بین مزایای اجتماعی بیش از ۳۰ ساله و مزایای اجتماعی برای ارائه دهندگان تنها در سن ۳۰ سالگی

درخواست برای اجازه اقامت و کار (یا گسترش یک مجوز اقامت و کار) تحت برنامه شروع کار دانمارک (به عنوان یک کارآفرین).

شناسه پرونده و هزینه ها :

قبل از ارسال درخواست، شما یا کارفرمای خود باید یک شناسه حقوقی ایجاد کنید و معمولا هزینه ای را پرداخت کنید. شناسه سفارش باید در درخواست ذکر شود. این هزینه ، هزینه بررسی است . این بدان معنی است که هزینه بررسی درخواست شما را پوشش می دهد. در نتیجه، اگر درخواست شما بررسی شود، هزینه ای پرداخت نمی شود (صرف نظر از این که آیا شما مجوز دریافت کرده اید یا درخواست شما را رد کرده باشید).

ضبط ویژگی های بیومتریک :

در ارتباط با درخواست برای اجازه اقامت و کار ، ویژگی های بیومتریک شما (تصویر چهره و اثر انگشت) ضبط و ذخیره می شود در تراشه کارت اقامت شما نگهداری می شود. اگر شما موفق به داشتن ویژگی های بیومتریک نباشد، درخواست شما رد خواهد شد.

مدارک مورد نیاز :

در ارتباط با درخواست برای اجازه اقامت و کار تحت طرح کار آفرینی در دانمارک شما باید مستندات ذیل را ارائه نمایید :

ایده کسب و کار شما که  یک ارزیابی مثبت از هیئت کارشناسان اداره کسب و کار دانمارک دریافت کرده باشد.

ساختار مالکیت شرکت ، اگر شرکت دارای بیش از یک مالک باشد مشخص باشد .

مدرکی که نشان دهنده این باشد که شما هزینه های سال اول خود در دانمارک را میتوانید پرداخت نمایید.

فرم درخواست

فرم های درخواست ، فرم های آنلاین هستند که می توانند با استفاده از NemID تکمیل شوند. متقاضیان اولین بار که NemID ندارند نیز می توانند SD1 را با استفاده از نام کاربری و رمز عبور که داده می شود هنگام شروع برنامه، تکمیل کنند و اخد نمایند.
درخواست برای اجازه اقامت وشروع  کار تحت طرح کار آفرینی در  دانمارک .

 

آیا مدرک تحصیلی نیز در کارآفرینی در دانمارک نقش دارد ؟ کارآفرینی در دانمارک ، شرایط کارآفرینی در دانمارک ، اقدامات لازم کارآفرینی در دانمارک ، راه های کارآفرینی در دانمارک و امثاله را در این مقاله تشریح نمودیم . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران  ارتباط بگیرید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.