پناهندگی کانادا

پناهندگی کانادا

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

پناهندگی کانادا و راههای ۲۰۱۸ پناهندگی کانادا و اطلاعات مربوط به پناهندگی کانادا و روش ارائه کیس پناهندگی کانادا را از کدام منبع معتبر پیدا کنیم ، شرایط پناهندگی کانادا ۲۰۱۸ به چه ترتیب است؟  آیا اعلام پناهندگی کانادا کاریست درست؟ امکانات یک پناهنده در زمان مهاجرت به کانادا و پناهندگی کانادا چیست؟ حقوق یک پناهنده در زمان پناهندگی کانادا چیست؟ آیا پناهندگی کانادا با خانواده امکان پذیر است؟

video پناهندگی کانادا
video پناهندگی کانادا
audio پناهندگی کانادا

ما در موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام آی ای اتریش مفتخر می باشیم اطلاعات وکیل مهاجرت را در باب پناهندگی کانادا برای شما متقاضیان ذکر نمائیم.همان طور که می دانید یکی از طرق مهاجرت به کانادا ، پناهندگی کانادا می باشد که علاوه بر این که باعث به خطر افتادن ضررهای جانی می شود باعث به هدر رفتن هزینه های مالی و سود دهی به قاچاقچیان نیز می شود.اینها سوالهایی است که ما را بر آن داشت تا مقاله ای حرفه ای نگارش کنیم و در خدمت شما عزیزان قرار بدیم.

به محض برخورد واژه پناهندگی عباراتی نظیر فرد پناهنده،پناهچو و شرایط پناهندگی و پروسه پناهندگی به ذهن برخورد می کند که هدف از نگرش این مقاله اطلاعاتی در این باب می باشد.

پناهجو کیست: شهروندی است که برای فرار یا ترس از آزار و اذیت نژادی،مذهبی، قومی و ملّیتی یا برای عضویت در یک گروِه اجتماعیِ خاص یا داشتنِ عقاید سیاسی اقلیتی، توانایی به‌دست آوردن پناهگاهی امن در کشور خود را ندارد.یا کسی که دارای تابعیت و ملّیت ویژه‌ای نیست یا در بیرون از کشوری که پیشتر در آن بوده به‌سر می‌برد و به‌دلیل ترس از جان، ترجیح می‌دهد به کشوری که پیشتر در آن به‌سر می‌برده، باز نگردد.

پناهنده کیست: طبق کنوانسیون، یک پناهنده فردی است که در خارج از کشور خود قرار دارد و به دلیل ترس از آزار و اذیت به علت آنها نمی تواند یا نمی خواهد که به آن بازگردد.

بر اساس مفاد  دوبلین، نخستین کشور عضو اتحادیه اروپا که یک پناهجو به آن وارد می‌شود، مسئول رسیدگی به درخواست پناهندگی او خواهد بود.مهمترین نکته ی پناهندگی، این است که متقاضی می بایست ثابت نماید که در کشور خودتان  درخطر بوده اید

پناهجو سیاسی

پناهندگی سیاسی برپایه  ماده چهاردهم از اعلامیه حقوق بشرِ ژنو، اگر شخصی مورد تعقیب و پیگرد دولت یا یک گروه قرار گرفته باشد، حق پناهندگی را در کشور  دیگر دارد؛ بنابراین آن‌عده از افراد سیاسی که مخالف دولت یا گروهی خاص هستند و مورد پیگرد و تعقیب قرار گرفته و جانِ آن‌ها در خطر باشد، حق پناهندگی سیاسی را دارند.

پناهجو اقتصادی

کسانی که صرفاً برای یافتن شغل بهتر و به‌دست‌آوردن منافع مالی بیشتر به کشور دیگری بروند و خطر جانبی در کشور مبدأ آنان را تهدید نکند، از دسته پناهجویان اقتصادی هستند.هر چند که بیش تر این پناهنده ها رد میشوند.

توضیحاتی درباره  قرارداد دوبلین و مشکلات اخیر در باب پناهندگی :
در مورخ ۱۵ ژوئن سال ۱۹۹۰ در شهر دوبلین قراردادی درباره شرایط پناهندگی در ۱۲ کشور عضو اتحادیه اروپا مصوب شده است  که از ۱ سپتامبر ۱۹۹۷ اجرایی شد. طبق  این قرارداد پناهجویان باید تقاضای پناهندگی خود را در اولین کشور اتحادیه اروپا که به آن وارد شوند  را تحویل دهند.  افراد حق ندارند از آن کشور عبور کرده و تقاضای پناهندگی خود را در کشوری دیگر واگذار نمایند. با تصویب این قرارداد احتمال تقاضای پناهندگی در چند کشور اروپایی نیز به شدت کاهش یافته و شرایط پناهندگی را بسیار مشکل تر می نماید.
پناهندگی کانادا:
افرادی که واجد شرایط پناهندگی کانادا می باشند نیز  می توانند درخواست پناهندگی کانادا را در یک  ورودی، در اداره ی داخلی کانادا و خدمات مرزی کانادا (CBSA) یا دفتر داخلی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) نشان دهند. مقامات CBSA یا IRCC پس از آن شرایط وی را مورد بازبین قرار دهد. پلیس  کانادا (RCMP) نقش کلیدی در حفاظت از مرز کانادا ایفا می نماید.

آخرین آمار اعلام شده توسط دولت کانادا، استان کبک در مدت زمان ۴ ماه حدود ۲۶۰۰ درخواست پناهندگی کانادا را به ثبت رسانده است و در دیگر استان های کانادا، در طول ۴ ماه حدود ۸۹۲ درخواست به درج شده است.

پناهندگان کنوانسیون در خارج از کشورپناهندگان مهاجرت معمولا توسط کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد (UNHCR) ارجاع می شوند. آنها همچنین می توانند توسط گروه های خصوصی حمایت شوند.مدافعان پناهندگی، پناهندگان کنوانسیون و افرادی که نیاز به حفاظت دارند دارای حقوق خاصی هستند و ممکن است بتوانند به خدماتی نظیر مراقبت های بهداشتی، آموزش و پشتیبانی از خدمات دسترسی یابند.

وزارت شهروندی و مهاجرت کانادا سه روند قانونی زیر را جهت اسکان مجدد پناهندگان در کانادا دنبال می‌کند و از این لحاظ پناهنده‌گان را به سه دسته تقسیم می‌کند که عبارتند از:

دسته پناهندگان کنوانسیونی خارج از کشور Convention Refugee Abroad Class
پناهندگان کنوانسیونی به افرادی اطلاق می‌شود که خارج از موطن اصلی یا کشور عادی اقامت خود به سر می‌برند و به دلیل ترس موجه از آزار و اذیت بر اساس نژاد، مذهب، عقیده سیاسی، ملیت یا عضویت در یک گروه اجتماعی معین، مانند گروه زنان یا افراد با تمایلات جنسی خاص، توانایی بازگشت به آن‌جا را ندارند. جهت قرار گرفتن در این دسته متقاضیان باید:
• خارج از کانادا باشند و قصد آمدن به این کشور را داشته باشند
• از سوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، سازمان ارجاع کننده دیگر یا گروه‌های حامی خصوصی معرفی شده باشند و
• به عنوان پناهنده مورد مساعدت دولت یا حامی خصوصی برگزیده شده باشند یا منابع مالی مورد نیاز برای خود و افراد وابسته به خود را پس از ورود به کانادا در اختیار داشته باشند.

نتیجه گیری:

با توجه به راههایی که از طریق قانونی میشود به این کشور رفت و هم ارزش اجتماعی فرد حفظ شود و اینکه فرد بتواند به راحتی به کشور خویش رفت و آمد کند توصیه میشود فرد از راههای بهتری نظیر ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در کانادا و ویزای کاری کانادا و مطمئن اقدام کنند.در حال حاضر با توجه به قوانین موجود و اینکه سفارت کانادا نگاه مثبت تری نسبت به افراد ایرانی پیدا کرده است روی ویزاهای تحصیلی کانادا توصیه میشود که فرد از طریق ویزای تحصیلی به این کشور ورود کنند.موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه ام ای ای اتریش در این مقاله مفتخر می باشد که اطلاعاتی در باب پناهندگی کانادا و مهاجرت به کانادا از این طریق را برای شما عزیزان ذکر نماید.پیشنهاد وکلا و کارشناسان ما به شما این می باشد که قبل از هرگونه اقدامی در باب پناهندگی کانادا که راهی غیر مطمئن می باشد با ما در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمائید و مشاوره تلفنی رایگان بهرمند شوید.

3 پاسخ
    • azadehnoory گفته:

      سلام دوست عزیز. چندین روش برای مهاجرت وجود دارد. اما شرایط شما از لحاظ تحصیلات و سن و درآمد و ….. باید بررسی شود تا بتوان در این مورد تصمیم گرفت. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگاه بهره مند گردید. شماره تماس ما: 02149196000

      پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.