شرایط پناهندگی در کشور هلند

شرایط پناهندگی در کشور هلند

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

شرایط پناهندگی در کشور هلند 2018 چیست؟چگونه در کشور هلند پناهنده شوید؟چه تعداد پناهنده در کشور هلند هستند؟هزینه های پناهندگی در کشور هلند چه مقدار است و وکیل مهاجرت چه کاری میتواند انجام دهد؟ پناهندگی در کشور هلند در سال 2018 و چگونگی پناهندگی در کشور هلند . اخذ ویزای پناهندگی در کشور هلند . در خواست پناهندگی در کشور هلند . شرایط زندگی پناهندگان در کشور هلند پس از مهاجرت به هلند . پناهندگان عضو اتحادیه اروپا در کشور هلند را توضیح خواهیم داد ، با ما باشید..

فایل صحبتهای مهم ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین)در باب پناهندگی در هلند و خطرات آن :

audio پناهندگی در هلند
audio پناهندگی در هلند

طبق اطلاعاتی که قبلا موسسه حقوقی ملک در اختیار شما عزیزان قرار داده است راه های متعددی برای مهاجرت به کشور های دیگر وجود دارد از جمله اخذ ویزا های تحصیلی . کاری . سرمایه گذاری و … وجود دارد که یکی از ریسکی ترین روش ها برای مهاجرت روش پناهندگی است که در این موضوع موسسه حقوقی ملک پور هیچ اقدامی را صورت نمیدهد.

 

پناهندگی در هلند:

سازمان پناهندگی در هلند برای افرادی که در معرض خطر هستند و اینکه اگر به کشور خود بازگردند به خطر می افتند برنامه ی پناهی را ترتیب داده است . با این حال روشهای خاصی برای تعیین اینکه انها یک پناه جوی واقعی هستند یا خیر وجود دارد تا در صورت لزوم از پناهنده ها حفاظت شود.

کشور هلند در مورد افرادی که در کشور خود در معرض خطر هستند این تعهد را به انجام کارهایی در معاهدات بین المللی دارد به ویژه :

 • کنوانسیون ژنو در مورد پناهندگان میگوید که هر پناهنده حق دارد از او حفاظت شود.
 • کنوانسیون اروپایی حقوق بشر میگوید هیچکس از پناهندگان نباید مورد شکنجه . رفتار غیر انسانی و یا مجازات شود .

در خواست پناهندگی:

اتباع خارجی که قصد پناهنده شدن در کشور هلند را دارند باید ابتدا به سازمان مهاجرت و اعطای تابعیت IND واقع در ter Apel  گزارش دهند.

بعد از گزارش پناهندگی خود مرحله ی شناسایی و ثبت نام است. سپس پناهنده منتقل داده میشود به مرکز پذیرش و بر روی برنامه ی پناهندگی او کار میشود.

 

زمان استراحت و اماده سازی :

پناه جویان حداقل ۶ روز جهت ریکاوری و اماده سازی پس از سفر خود به کشور هلند  فرصت دارند . سپس روند پناهندگی این افراد پس از ایین دوره ۶ روزه اغاز میشود . در این هنگام  یعنی در زمان استراحت و اماده سازی یه پناه جویان اطالاعاتی در مورد پناهندگی ان کشور داده میشود  همچمین از یک وکیل کمک گرفته میشود جهت انجام امور پناه جو و نیز وجود پزشک در طول پروسه ی پناهندگی.

 

مصاحبه:

مصاحبه ی ویژه ای برای پناه جویان فاهم ماید که در این مصاحبه پناه  جو در کشور هلند توضیح میدهد که در کشور خودش چه چیزی را تجربه کرده است و چرا کور خود را ترک کرده است . برای پناهندگان در کشور هلند مترجمی تدارک میبینند . در مصاحبه پناه جوی در کشور هلند می تواند روی کمک وکیل یا نماینده شورای پناهندگان حساب کند . کشور هلند در این مصاحبه به پناه جویان اجازه می دهد ازادانه سخن بگویندهمچنین اجازه می دهد که در صورت لزوم IND  نیز سوالاتی بپرسد.

 

ارزیابی IND  :

 • حساب پناهجو (حقیقی و اعتبار )
 • وضعیت امنیتی کشور مبدا پناهجو

 

اجازه اقامت پناهندگی یا بازگشت پناهجو از کشور هلند :

اگر IND  تشخیص دهد که پناهجو نیاز به حفاظت دارد به او اجازه میدهد که در کشور هلند بماند.

اگر IND  تشخیص دهد که پناهجو نیاز به حفاظت ندارد به او اجازه ی پناهندگی در کشور هلند را نمی دهند و باید به کشور مبدا خود بازگردد. همچنین افرادی که رد میشوند از پناهندگی در کشور هلند ممکن است به دادگاه منطقه فرستاده شوند برای بررسی تصمیم IND و تا زمانی که بررسی کامل نشده است میتوانند در کشور هلند  بمانند.

پناهجویانی که در کشور هایی در لیست اتحادیه اروپا هستند هنگامی که جهت پناهندگی در کشور هلند وارد خاک هلند میشوند به ان ها اجازهی استراحت و ریکاوری نمی دهند و مستقیما وارد مرحله ی مصاحبه میشوند. ان ها نیز باید شرایط ترک کشور خود به منظور پناهندگی در کشور هلند را با دلایلی قانع کننده تر از پناهجویان غیر اروپایی ثایت کنند.همچنین این مصاحبه در حضور وکیل صورت نمیگیرد و پس از مصاحبه پناهجو می تواند وکیل بگیرد و اضافه توضیحات را به IND گزارش دهد.اگر این توضیخات مورد قبول IND نبود باید کشور هلند را ترک کند .

فایل های صوتی توضیحات آقای  ملک پور(فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب پناهندگی در هلند

audio پناهندگی در هلند

 

audio پناهندگی در هلند

 

موسسه حقوقی ملک پور برای شما عزیزان اطلاعاتی دیگر در زمینه ی پناهندگی در کشور هلند را در اختبارتان میگذارد.

 

هزینه:

پناهندگان در کشور هلند باید بیش از ۷۰۰٫۰۰ یورو در۴ سال اخیر به منظور پناهندگی در کشور هلند پرداخت کنند .در کشور هلند طبق مقرراتی که از سا ۲۰۰۸ به تصویب رسیده است پناهندگانی که در کشور هلند کار می کنند باید حد اقل ۷۵٪ از درامد حاصله از زحمات خود را صرفه هزینه های روزمره  از جمله : هزینه ی پوشش و مواد غذایی و زندگی خود کنند.

الازم به ذکر است پناهجویان کشور هلند موظف اند که اعلام کنند هرگونه پس انداز یا شی با ارزشی را که وارد کشور هلند کردند به سازمان COA که در واقع همان سازمان پناهندگان هلندی است .

اعداد و ارقام و نمودار های نشان داده شده توسط سازمان COA حاکی بر این است که  پناهندگان در مجموع ۲۲۱٫۰۰۰ یورو در سال ۲۰۱۲ و ۱۷۸٫۰۰۰ یورو در سال ۲۰۱۳ و ۱۷۷٫۰۰۰ یورو دز سال ۲۰۱۴ برای نگه داری ان ها پرداخت کرده اند و به طور موقت در سال ۲۰۱۵ ۱۳۷٫۰۰۰  یورو پرداخت شده هر چند که ممکن است افزایش یابد .

 

در حاضر نزدیک به ۴۷٫۰۰۰ پناهنده در کشور هلند وجود دارد کخ این نزدیک به دو برابر تا پایان سال ۲۰۱۴ و سه برابر سال گذشته است .

همنطور که متوجه شدید کار پناهندگی کاری بس دشوار و خطرناک است و ممکن است شما را از مسیری که برای زندگی خود انتخاب کرده اید  دور کند. موسسه حقوقی ملک پور با سابقی درخشان خود شما را در زمینه ی مهاجرت به کشور های دیگر راهنمایی میکند. پس بهتر است راه درست که میتواند تحصیل و کار در کشور هلند باشد را بر گزینید که موسسه حقوقی ملک پور شما را در این امر تنها نمیگذارد.

موسسه حقوقی ملک پور برترین موسسه در امر پروسه مهاجرت به هلند میباشد و امر مشاوره ی متقاضیان را بصورت تلفنی رایگان انجام میدهد ، در صورت نیاز به مشاوره در باب مهاجرت به هلند و راههای مهاجرت به هلند 2018 و شرایط مهاجرت به هلند در سال 2018 و شرایط مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار هلند ، مهاجرت به هلند از طریق ازدواج ، مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در هلند ، مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری ، مهاجرت به هلند از طریق ثبت شرکت ، مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی میتوانید با دفتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید.

4 پاسخ
 1. mie editor2 گفته:

  سلام. یه سوال دیگر اینکه .. یه جایی شنیدم واسه بیمار خاص میشه پناهنده گی یا اقامت گرفت.. اولا چه بیماریهای؟؟؟ کدام کشورها؟؟ من هلند را شنیدم.. بیماری که من به ان مبتلا هستم بیماری صدف یا پسوریازیس هست . با تشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  روش پناهندگی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. برای اطلاع از روش های قانونی می توانید با ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام من ۲۹ ساله گرافیست هستم و معلولیت دارم و بخاطر شرایط بد زندگی در تهران (فراهم نبودن محیط کار بدی معابر و مناسب سازی نبودن شهر میخواستم به کشور هلند پناهنده بشم البته عمو من هم سال هاس که مقیم هلند هستن میخواستم ببینم ایا شرایط پذیرفته شدن من و گرفتن اقامت برای من فراهم هست

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.