پناهندگی در نروژ

پناهندگی در نروژ همواره مورد توجه بوده چرا که این کشور هر ساله مقدار زیادی پناهنده را در خود جای می دهد.پناهندگی در نروژ در سال های اخیر که جهان در تب جنگ و ناآرامی می سوزد و تقاضای برای پناهندگی در نروژ به عنوان کشوری امن افزایش یافته، دستخوش تغییراتی شده اما همچنان جزو کشورهایی ست که جذب پناهنده در آن از کمیت و کیفیت بالایی برخوردار است.

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

به طور کلی پناهندگی روش مناسبی برای اخذ اقامت یا تابعیت کشورها نیست و پناهندگی در نروژ هم ازین قائده مستثنی نیست.اگر قصد اقامت در این کشور مدرن اروپایی را دارید بهتر  است با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیربد و از راهنمایی مشاوران و وکلای برجسته این موسسه در باب راههای قانونی مهاجرت بهرمند شوید.

این مقاله در باب پناهندگی در نروژ متعلق به موسسه حقوقی ملک پور است.

پناهنده کیست؟

کسی است که مجبور به ترک کشور خود است  به منظور فرار از جنگ، آزار و اذیت، و یا بلایای طبیعی.

برای اسکان مجدد در نظر گرفته:

برای اسکان مجدد در نظر گرفته:UNHCR دسته هایی که

 • کسانی که نیاز به حمایت قانونی و فیزیکی دارندو
 • قربانیان شکنجه و خشونت
 • کسانی که به کمک های پزشکی نیاز دارند
 • زنان و دختران در معرض خطر(جنگ)
 • موارد الحاق به خانواده
 • کودکان و نوجوانان در معرض خطر

اولوویت پذیرش:

اضطراری:در عرض ۷ روز بین تسلیم و اسکان

فوری:در ظرف ۶ هفته بین تسلیم و اسکان مجدد

عادی:در عرض ۱۲ ماه بین تسلیم و اسکان مجد

 

فایل صوتی آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین )در باب پناهندگی در نروژ

 

audio پناهندگی در نروژ

برنامه اسکان مجدد نروژ

هیچ پایه و اساس قانونی خاصی برای اسکان مجدد پناهندگان در نروژ وجود ندارد.طبق ماده ۳۵ قانون مهاجرت این کشور معیارهای عمومی برای شناخت پناهندگان و اسکان آنها دارد.

معیارها

معیارهای اصلی:

یک پناهنده باید طبق کنوانسیون ۱۹۵۱ سازمان ملل متحد در مورد وضعیت پناهندگان،به رسمیت شناخته شود.

معیارهای تکمیلی:

شهرداری باید ظرفیت داشته باشد ت امکانات و خدمات مناسب به پناهندگان ارایه دهد.

نروژ ۶۰% از سهمیه اسکان مجدد را به زنان و دختران اختصاص داده است و اولویت هم با زنان و دختران در معرض خطر (جنگ)است.

ممکن است متقاضیان تنها بر اساس ملاحضات بشردوستانه در نظر گرفته شوند.

ظزفیت را برای ارائه امکانات و خدمات در نظر می گیرند.برای مثال UDI و IMDI در هنگام انتخاب پناهندگان برای اسکان مجدد

ظرفیت برای اسکان پناهندگان کم تحرک مانند کاربران صندل چرخ دار و افراد مسن/پناهجویانی که به درمان های تخصصی که به سابقه شکنجه شان برمیگردد نیاز دارند.

در دسترس بودن این امکانات به عنوان بخشی از روند انتخاب و تصمیم گیری در نظر گرفته می شود.

درخواست می دهند که پناهندگان خاص قبل از اینکه در موردشان تصمیم گیری شود تحت معاینات پزشکی UDI و UNHCR قرار گیرند.

طبیعتا مواردی که درمان مناسب آنها در نروژ نباشد رد می شوند.

شناسایی و انتخاب

پارلمان نروژ در هر سال تعداد پناهندگان،ملیت و مناطقی که از آنها انتخاب صورت می گیرد را تصویب می کند.وزارت دادگستری و برنامه ریزی اضطراری این که سهمیه ها چگونه اختصاص یابد را از طریق مشورت با وزارت کودکان،برابری و شمول اجتماعی و وزارت امور خارجه پیشنهاد می دهد.

این تخصیص ها بر اساس اطلاعات و پیشنهادهات ارائه شده توسط اداره مهاجرت نروژ و مشورت با اداره اتحاد و گوناگونی اعمال شده است.

نروژ تنها کشور اروپایی است که از طریق  جلسات مختلف سازمان های غیردولتی را تشویق به دادن مشاوره به دولت در زمان برنامه ریزی برای سهمیه بندی سالانه و انتخاب پناهندگان می کند.

اداره کل اتباع خارجه مسول تصمیم گیری نهایی برای اسکان،تشریفات،شناسایی پناهنده و صدور ویزاست.

در سهمیه بندی اولویت با کسانی ست که کمیساریای عالی پناهندگان معرفی می کند اما ممکن است در جایی که نروژ توافقنامه اسکان مجدد امضا کرده است سفارت نروژ یا سایر سازمان های بین المللی و دادگاه جنایی افراد را شناسایی کنند و اگر در جایی  نباشد افرادی که سازمان های غیردولتی شناسایی کردند اولویت خواهند داشت مانند کمیته هلسینکی   UNHRC

انتخاب می شوند.IDMI در نروژ هرساله حدود ۸۷۰ پناهنده از طریق اداره کل اتباع خارجه و

اتخاب می شوند.UNHCR حدود ۲۵۰ پناهنده براساس سوابق ارسالی از طریق

نمایندگان شهرداری ها به تازگی به عنوان ناظر در برخی از این ماموریت ها برای انتخاب شرکت می کنند.

متوسط زمان لازم برای تصمیم گیری در مورد ورود پناهندگان از طریق سیستم انتخاب ۴ماه و نیم طول مس کشد.

در عرض ۴۸ ساعت از تصمیم IDMI در خصوص موارد اضطراری در عرض ۴۸ ساعت از تسلیم تصمیم گیری می کند و UDI

شهرداری هایی مناسب برای این موارد پیدا می کند.UDI

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب پناهندگی در نروژ

audio پناهندگی در نروژ

وضعیت پناهندگی،اقامت دایم و شهروندی:

تععین وضعیت پناهندگان در بدو ورود به نروژ انجام می شود.در مورد پناهجویانی که از طرق فرآیند انتخاب برگزیده می شوند تعیین وضعیت پناهندگان قبل از خروج از کشور در کشور مبدا (گریزگاه) کامل می شود.

تمام پناهندگان مستقر  یا در بدو ورود یا قبل از خروج از کشورشان( گریزگاه) اجازه اقامت ۳ ساله دریافت مس کنند.

پناهندگان مستقر می توانند پس از ۳ سال اقامت قانونی در نروژ تقاضای اقامت دائم کنند ابته باید شواهدی مبنی بر تکمیل  “دوره های آشنایی با نروژ” ارائه دهند.افراد با اجازه اقامت دائم قادر به اقامت در خارج از نروژ برای حداکثر ۲ سال هستند بدون اینکه حقوقی که به موجب  اقامت در نروژ دارند به خطز بیاقتد.

پناهندگان مستقر می توانند بعد از ۷ سال اقامت قانونی در نروژ برای شهروند شدن تقاضا نمایند.متقاضیان شهروندی باید مهارت خود را در زبان نروژی یا سایر زبان های سامی نشان دهند و در صورت موفقیت باید شهروندی سابق خود را نفی و اکار کنند.

الحاق به خانواده

ممکن است پناهندگان مستقر برای اعضای نزدیک خانواده شان- یعنی همسر،شریک زندگی بدون ازدواج یا دیگر اعضای خانواده اش که حداقل ۲ سال با هم زندگی کرده باشند و فرزندان زیر ۱۸ سالش -تقاضا دهد که به او در نروژ ملحق شوند.سایر اعضای خانواده ممکن است اجازه اقامت در نروژ را دریافت کنند که این درخواست ها به طور مورد به مورد رسیدگی می شود.اگر پناهنده یک سال بهد از ورود به نروژ برای الحاق به خانواده ا درخواست نماید باید ثابت کند درآمدش کفاف نیازهای اعضای خانواده را می دهد.

قبل از عزیمت:

را برای توسعه و اجرای فرهنگ نروژی منعقد کرده.این برنامه آشناییIOM آشنایی با فرهنگ: دولت نروژ از سال ۲۰۰۳ قرارداد

با فرهنگ برای بزرگسالان(۱۶ و بالای ۱۶ سال) ۴ روز و برای کودکان (۸ تا ۱۵ سال) ۲ روز است.جلسات آموزشی شاگرد محور هستند و بر مشارکت مستقیم پناهندگان در فعالیت هایی شامل مطالعات موردی،حل مسئله،بازی و بحث تاکید دارد.ویدئو کلیپ ها و سخنرانی ها در هر موضوعی بسیار استادانه طراحی شده اند و شرکت کنندگان به کتب مرجع هم دسترسی دارند.

برنامه ها توسط مربی دو فرهنگه ارائه می شود که دارای پس زمینه فرهنگی ای مشابه فرهنگ پناهندگان است.استفاده از مربی دوزبانه باعث می شود نیاز به مترجمنباشد و ارتباط مستقیم تر باشد.

پذیرش

زمانی که شهرداری با میزبانی مهاجران موافقت می کند مسئولیت دریافت پناهندگان در هنگام ورود به  نروز با اوست.اینکه پناهندگان ظرف ۶ ماه از ورود اسکان داده شوند اجباری ست.پناهندگان به محض ورود به مسکن های از پیش برنامه ریزی شده در کشور مزبان فرستاده می شوند.

سیاست اسکان دادن

اداره اتحاد و تنوع مسئول قراردادن پناهندگان در شهرهاست.مشارکت شهرداری ها در دریافت پناهنده داوطلبانه است.هرساله  مبنی بر پذیرفتن پناهنده دیافت می کنند و کسانی که موافق با انجام این کار هستند اطلاعات IDMI شهرداری ها تقاضاهایی از

لازم در خصوص مکان هایی که باید تامین کنند و ظرفیتی که می توانند برای نیازهای خاص بعضی از پناهندگان فراهم کنند   دریافت می نمایند.IMDI توسط

معمولا پناهندگانی با قومیت یا اقلیت مشابه را در یک شهر یا شهرهای هم جوار قرار می دهد تا باعث ترقی توسعه شبکهIMDI

های اجتماعی،کاهش انزوا و کمک به شهرداری ها برای ادغام بهتر پناهجویان شود.

کودکان بدون همراه در چند شهر خاص که تجربه زیادی در کار با این گروه دارند اسکان داده می شوند.

مقامات محلی و شهرداری ها کمک هزیته ای از دولت برای مواجهه با هزینه های پناهندگان دریافت می کنند.این کمک هزینه بای یک دوره ۴-۵ ساله حدود ۷۷۴۰۵ یورو  برای هر بزرگسال و ۷۴۸۹۵ یورو برای هر کودک است.

ادغام خدمات و پشتیبانی

شهرداری ها موظف به معرفی مهاجران و پناهندگانی که از طریق یکپارچه سازی خدمات به دست می آورند هستند.

این خدمات شامل:بهداشت و درمان،آموزش و پرورش کودکان،مسکن مناسب،آموزش حرفه ای اشتغال است.بعضی از عناصر این خدمات در قالب برنامه های مقدمانی فردی که همه پناهندگان بین سنین ۱۸ و ۵۵ سال موظف به پیروی از آنها هستند و شهرداری ها هم در ظرف ۳ ماه از ورود پناهندگان باید ان را فراهم آورند ارائه می شود.این برنامه ها شامل:آموزش زبان نروژی ،مهارت های لازم برای ورود به بازار کار،راهتمایی های شغلی،اقدامات لازم برای ادامه تحصیل و مطالعات اجتماعی در بان مادری مهاجر.

طول دوره برنامه مقدماتی در حالت عادی ۲ سال است اگرچه شهرداری می تواند اگر برای یک پناهنده خاص سودمند است تا ۳ سال افزابش دهد.

برای به دست آوردن اقامت دائم در نروژ پناهنده باید برنامه را در عرض ۳ سال تمام کند که شامل ۵۵۰ساعت آموزش زبان و ۵۰ ساعت مطالعات اجتماعی و فرهنگی ست.اگر پناهنده نیاز به حمایت زبانی بیشتری داشته باشد شهرداری ها می توانند ساعت های ازائه را به ۲۴۰۰ ساعت افزایش دهند

پناهندگان در صورت مشارکت مداوم در برنامه های مقدماتی کمک هزینه دریافت می کنند.

نقاط قوت و ضعف

نقطه قوت:

برنامه اسکان مجدد نروز یکی از بزرگترین سهمیه بندی ها را در اروپا داراست.اسکان در شهرها با همکاری قوی بین مقامات مرکزی و محلی صورت می گیرد.

نقاط ضعف:

شهرداری ها در حال تجربه چالش هایی در پیدا کردن مسکن برای افراد مجرد هستند.شهرداری های نروژ پناهندگان مستقر زیادی با نیازهای جدی پزشکی و اجتماعی  دارند.دریافت پناهندگانی با این مشخصات حجم زیادی از خدمات تخصصی را ایجاد کرده که در برخی موارد تاثیر منفی بر ظرفیت خدمات محلی گذاشته.

قوانین

نروز به طور فزاینده ای در اسکان مجدد پناهندگان فعال است.داین سیاست در سال های اخیر کمی دستخوش تغییر شده با این حال تقریبا به ۳۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۶ اعطای پناهندگی کرد

.برخی از قوانین نروژ در  خصوص پناهندگی عبارتند از:

اگر شما از کشوری باشید که می توانید از مقامات کشور خودتان کمک دریافت کنید درخواست پناهندگی تان ظرف ۴۸ ساعت رد می شود.

اگر شما از ارمنستان،بنگلادش،گرجستان،بلاروس،هند،نپال،روسیه و یا کوزوو هستید درخواست پناهندگی تان در ظرف ۳ هفته بررسی می شود.

اگر قبل از ورود به نروژ در کشور اروپایی دیگری بوده اید به همان جا فرستاده می شوید به این روش دوبلین می گویند که به این معنی ست که کشوری که به آن برگردانده می شوید مسئول رسیدگی به پرونده شماست در نتیجه اداه کل اتباع خارجه با شما مصاحبه نمی کند.

به تقاضای شما رسیدگی می کند میUDI دیگر متقاضیان روند طبیعی را طی می کنند.این به این معنی ست که تا زمانی که

توانید در نروژ  بمانید و به طور عادی در عرض چند ماه پاسخ تان را دریافت کنید.

پرونده شما را بررسی و در عرض زمان UDI اگر مرتکب جرمی شدید و نیاز به حمایت و حفاظت در برابر کشورتان ندارید

کوتاهی رد می کند.

– اگر در نروژ نیستید نمی توانید برای حفاظت(پناهندگی)درخواست دهید.

برای اینکه پناهنده شوید باید:

تماس بگیرید.UNHCR با دفتر محلی از طریق

آنها در ابتدا بررسی می کنند که آیا شما پناهنده هستید یا نه؟ امکان بزگشت به کشورتان را دارید یا باید در کشوری که در حال حاضر در آن هستید بمانید؟

تقاضای  شما را به اداره اتباع خارجه می دهد و آنها بررسی می کنند که آیا می توانیدUNHCR اگر هیچ یک از این دو راه نباشد

در نروژ  بمانید یا خیر؟

بفرستید.UDI شما نمی توانید تقاضا نامه خود را به طور مستقیم به

 

-اگر در نروژ هستید می توانید درخواست حفاظت(پناهندگی) دهید

برای اینکه پناهنده شوید باید:

در نروژ یا در مرز آن باشید تنها استثنا پناهندگان اسکان مجدد هستند

شما متعهد به راستگویی به مقام نروژی هستید و الا مجازات می شوید.

باید برای حفاظت نزد پلیس بروید سپس به یک مرکز برای ورود فرستاده می شوید.

پلیس با شما صحبت می کند تا فرم درخواستتان را ثبت کند و اداره اتباع خارجه با شما مصاحبه می کند که چرا برای حفاظت درخواست دادید.شما در زمان مصاحبه و ثبت نام مترجم دارید که او موظف به رازداری ست.

سیستم ثبت نام و حفاظت پلیس

درخواست شما را ثبت می کند.ANKOMSTSENTER OSTFOLD پلیس در

پلیس اثر انگشت شما را می گیرد و با شما صحبت می کند.

باید نام،نشانی و سن تان را بگویید.

باید پاسپورت و هر مدرکی که باعث شناسایی شما می شود را ارایه دهید.

باید نام ،نشانی . سن اقوام نزدیکتان را بگویید.

پلیس ممکن است سوالات دیگری هم بپرسد مثل اینکه چرا نیاز به محافظت دارید؟

بساری از متقاضیان برای مصاحبه جزیی تر به اسلو فرستاده می شوند.

 

ANKOMSTSENTER OSTFOLD

می مانید. ANKOMSTSENTER OSTFOLD شما قبل از انتقال به مرکز پذیرش پناهندگان به مدت ۱تا۲ روز در

در یکی از بیمارتان های نزدیک تست سل می دهید که البته مسئولیت رفت و برگشت به بیمارستان  با خودشان است.

یا همان سازمان نروژی پناهجویان اطلاعات لازم را دز خصوص حقوق و تکالیف شما به عنوان پناهجو در اختیارتانNOAS

می گذارد.

به مرکز پدیرش پناهجویان منتقل می شوید و در این زمان اداره اتباع زمان ANKOMSTSENTER OSTFOLD بعد از اتمام

مصاحبه پناهجویان رااطلاع می دهد.

-کودکان بدون همراهی که برای حفاظت درخواست می دهند:

اگر شما زیر ۱۸ سال هستید و برای حفاظت بدون همراه درخواست داده اید این حق را دارید که یک نماینده داشته باشید هممچنین می توانید یک وکیل منصوب کنید.

باید بررسی سن انجام دهید

بروید.REFSTAD بعد از اینکه در اسلو ثبت نام کردید می توانید به مرکز عبور

 

در این جا سعی شد چکیده ای از نهادها،قوانین و مراحل پناهندگی در نروژ بیان شود اما پناهندگی در نروژ مانند بسیاری از کشورها دارای قوانین دقیق و مفصلی ست به همین دلیل توصیه می شود برای اطلاع از این قوانین و جزئیات آن از کمک وکیل مهاجرت بهره بجویید و در صورت تمایل به مشاوره در باب راههای قانونی مهاجرت به نروژ با دفتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید تا از بهترین راهنمایی ها برای مهاجرت به این کشور برخوردار شوید.

 

 

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

61 پاسخ
 1. مهدی گفته:

  سلام ممنون از همه گفته هاتون

  من یه پسر 22ساله هستم دیپلم عکاسی دارم من نزدیک 6سال که با دختری هستم که خوانوادش هر کار کدیم قبول نردن ما دو تا ازدواج کنیم این جا ازدواج کنیم بریم تا چند سال میتونیم ان جا بمکنیم ؟
  اصلا بریم میزارن بمکنیم بعد 48ساعت برمون نمی گردونن

  Rating: 5
  پاسخ
 2. فرهاد گفته:

  سلام من 2016 با نروژ امدم و ترک خاک و جواب کنفی گرفتم و بخاطراینکه پنج نفر خواهر و برادر در نروژ دارم تو کمپ زندگی میکنم چهار سالی میشه. سازمان udi بخاطری گه فقط سنم رو زیره سن گفتم بالا سن کشیده و مدرک داره.وحق ندارم تا پنج سال وارد شینگن بشم .وحالا چهار ساله که تو کمپ یکی از شهرای نروژ بسر میبرم هیچ اقدامی طی این چهار سال دیگه انجام ندادم .از چراهی میتوانم دوباره اقدام کنم مثلا ، از چه طریقی جواب میده ؟
  خسته شدم 😞

  Rating: 5
  پاسخ
  • M.heidari گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات مشاوره ای یا اجرایی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد.

   پاسخ
 3. حبیب گفته:

  سلام اقای دکتر،من 41 سالمه لیسانس کشاورزی دارم البته الان 18 ساله دندانساز تجربی هستم و کلی certificate کاری دارم متاهل و دارای فرزند 9 ماهه هستم شرایط کار سخته و نیاز به خروج از کشور دارم خانومم کاردانی کامپیوتر داره میشه بفرمایید به چه شرایطی میشه از ایران بیرون زد

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. مهاجرت موفق مستلزم داشتن سرمایه و شرایطی دیگر می باشد. پیشنهاد می شود جهت بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 4. کیوان حیدری گفته:

  سلام خسته نباشید من ۳۹ سالمه مدرک کارشناسی آرشد. مدیریت اجرایی و لیسانس مدیریت صنعتی دارم دارای ۱۴ سال سابقه ی کار .مسلط به زبان انگلیسی ام میخواستم از راه قانونی وکار اقامت کشور نروژ رو بگیرم چه اقداماتی باید انجام بدم.آیا امیدی هست

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام، برای کار در نروژ ابتدا باید یک کارفرما پیدا کنید و پیشنهاد کار بگیرید. ممکن است گزینه های کاری دیگری نیز برای شما وجود داشته باشد، برای پاسخ دقیق به پرسش شما شرایط شما باید بررسی شود و اطلاعات بیشتری مورد نیاز است. می توانید با شماره 02149196000 تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

   پاسخ
 5. مریم گفته:

  سلام آقای دکتر مرسی از تمام توضیحاتی ک محبت کردید.
  من یک دختر ۲۷ساله هستم. سابقه کار پشتیبانی بانکی و شرکتی دارم مدرک بیزینس مارکتینگ ندارم ولی تجربه کاریش رو دارم. از سوی دیگر لیسانس علوم سلکلی و مولکولی و همچنین مدرک بین المللی حسابداری با اسکور بالا دارم. برای فوق الیسانس بیزینس مارکتینگ میخوام اقدام کنم و آیلتس هم بگیرم بعد از ایران برم.و البته سرمایه برای مهاجرت هم ندارم. آیا با توجه ب سن من این ک ایران ۳سال دیگه صبر کنم و مدارک زبان و مدیریت رو بگیرم بعد اقدام ب رفتن کنم یا اینکه الان اقدام ب رفتن کنم و اونجا ب دنبال دریافت این مسائل برم… و از چ راهی برای رفتن باید اقدام کنم با توجه ب این شرایط.؟!
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام، شما شرایط تحصیل در چند کشور اروپایی مانند دانمارک و هلند را دارید. توصیه می کنم برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط شما با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگاه بهره مند گردید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 6. سید فردین اسعدی گفته:

  سلام خسته نباشین.من استعداد زیادی دارم ولی شرایطم جوری نیست که بتونم تو ایران ایندمو بسازم.من طراحی و گچ بری انجام میدم.در حال حاظر نگهبانم.هر شکلی شده میخوام از ایران برم دنبال کار ..۲۱ سالمه و از ۱۱ سالگی فقط کار میکنم و نمیرسم ب هیچی و مشکلات خانوادگی خیلی زیادی دارم

  پاسخ
 7. سعید گفته:

  سلام دوستان عزیز با سلام من 26 سالمه 5 ساله که ازدواج کردم مدرک ارایشگری دارم و مقدار پولی دارم 200 تومان هست ایا از چه طریقی میتوانم به نوروژ برم لطفا کمکم کنید…

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به چند پاسخی بودن سوال و عدم اطلاع دقیق از شرایط شما یشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02149196000 دفتر موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 8. حامد کریمی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من 3 سال سابقه بیمه کار در نجاری در دوران دانشجویی و بعد از سربازی در حدود 2 سال شاغل در زمینه خط لوله انتقال گاز بودم در عسلویه ، مدرک مهندسی نفت حفاری دارم و 25 سال سنم هست
  میخوام بدونم پیشنهاد شما برای من کدوم راه مهاجرت به نروژ هست
  و نمره ای الس مهم تره یا زبان نروژی یا کلا میشه اونجا کار اپلای کرد با میزان زبان متوسط
  با تشکر

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. طبیعتا برای کار در هر کشوری دانستن زبان آن کشور در اولویت و ارجحیت قرار دارد و شانس جستجوی کار را افزایش می دهد. به منظور کار در نروژ می بایست از یک کارفرمای نروژی پیشنهاد کار داشته باشید. همچنین امکان مهاجرت به نروژ از راه های دیگر هم برایتان امکان پذیر خواهد بود. به منظور اطلاع از شرایط شما و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 9. eli گفته:

  سلام من هیچ کسیو ندارم تنهام دلم میخواد از ایران برم تنها کشوری هم که مورد علاقمه نروژ هست 27سال سن دارم هیچ مدرک تحصیلی ندارم شرکت ندارم شغل ندارم کلا بیکارم دخترم هستم با چند ملیون میتونم پاسپورت نروژ برا اقامت بگیرم

  پاسخ
 10. m68roohbakhsh گفته:

  باسلام به دکترعزیز ،زهراموسوی هستم ،قصد رفتن به کشورهای اسکاندیناوی دارم همراه همسرم ، من کاردانی حقوق ثبت دارم ،همسرم یکماهه از کارش بیکارشده قرارداد کاری نبستند خواهش میکنم برای ما کاری کنید کل دارایی ما 70میلیون ،،،البته نظر شما برای ما مهمه حال کشوری که شرایط مارو پذیرا باشه وشما برامون کاری کنید یک عمر مدیونتون میشم درضمن همسرم زبان انگلیسی محاوره ای مسلطند ،،،با تشکر از شما

  پاسخ
 11. زهرا گفته:

  سلام
  ببخشید من دخترافغانستانی هستم که میخواهم به کشور نروژ مهاجرت کنم میتوانید راهنمایی کنید ۱۸ساله هستم..

  پاسخ
    • m.n گفته:

     با عرض سلام دوست گرامی
     راهی که قانونی بری شما وجود دارد به نظر میرسد مهاجرت از طریق تحصیل در نروژ است.این لینک پاسخگوی تمامی سوالات شما در خصوص تحصیل در نروژ است.

     پاسخ
 12. arman.dr گفته:

  سلام .خسته نباشید استاد گرامی.یک سوال داشتم از خدمتون .بنده در ایران در رشته پزشکی (عمومی)در دانشگاه سراسری تحصیل میکنم و حدود 5 سال بعد فارغ التحصیل میشوم و میخواستم ببینم که آیا میشود برای ادامه تحصیل در حوزه تخصص و زندگی به نروژ برم؟ بودجه زیادی ندارم . واینکه بنطر شما ارزش داره و درامد پزشکان خوبه اونجا یا خیر؟با سپاس فراوان

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 13. hossein گفته:

  سلام.من یک بار از ایران به صورت قاچاق وارد ترکیه شدم و لب مرز من را دستگیر کردند و به کمپ بردند.در این حین از من اثر انگشت و عکس گرفتند.میخواستم بدونم اگر به کشوری اروپایی بروم این اثر انگشت وعکس انجا مشخص میشود یا خیر؟؟.ایا من رو ب ترکیه بر میگردانند یا نه؟اگر ب ترکیه دیپورت کردن منو نگه میدارن یا باز دیپورت ب ایران میشوم.با تشکر

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و احترام. بزرگوار در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود. همچنین برای پاسخ گویی به این سوالات نیاز به اطلاعات جامع تری است. اگر قصد دارید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 14. Mohse.s گفته:

  سلام . فایل صوتی مربوط به مهاجرت از راه پناهندگی را گوش دادم . من قصد مهاجرت به نروژ دارم راه قانونیش چی هستش؟۳۰ ساله هستم مجرد .فارغ التحصیل مهندسی شیمی . سابقه بیمه ای ندارم. کارم آزاده .

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به شش دسته تقسیم میشوند: سرمایه گذاری – ثبت شرکت – ازدواج با تبعه خارجی – ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی. شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
   • امیر گفته:

    درود جناب ملک پور
    من و همسرم چند ماهیست ازدواج کردیم و هردو شاغل هستیم و تقریبا تحصیل کرده .
    چند وقته تصمیم گرفتیم به اروپا مهاجرت کنیم .
    اولویت ما نروژ سوئد و سوئیس هستش . ضمنا پول ویزای سرمایه گزاری رو هم نداریم .?

    پاسخ
    • ghazaleh salehi گفته:

     با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به شش دسته تقسیم میشوند سرمایه گذاری – ثبت شرکت – ازدواج با تبعه خارجی – ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی. شما میتوانید از طریق تحصیل و یا ویزای کار و یا ثبت شرکت در اروپا اقدام نمایید اما جهت اینکه باید در مورد هزینه ها و سایر مسایل مشاوره انجام گیرد پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

     پاسخ
 15. جوادحسینی گفته:

  باسلام من مسرهافغانستانی 16ساله هستم ومیخواهم پناهنده کشورنروژبشم ومن درایران میتونم درخواست پناهندگی بدهم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و احترام در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود . اما اگر میخواهید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 16. Narges گفته:

  سلام من در تاریخ 5/sep/2017 در خواست الحاق به همسر دادم و در تاریخ 20/2/2018 برای مصاحبه رفتم ولی الان چند ماه میگذره ولی هنوز پاسخی دریافت نکردم ، به نظر شما چقد طول میکشه تا به من پاسخ دهند؟ با تشکر

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 17. شهریار گفته:

  درود و سپاس فراوان
  من جوان ۲۹ ساله جوشکار شبکه پلی اتیلن اداره گاز هستم
  میخواهم برای ادامه زندگی و شغل پناهنده نروژ بشوم
  میتوانم یا نه ممنون از راهنمایتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 18. عماد گفته:

  سلام من ۲۷ سال دارم و مجرد دارای مدرک مهندسی نفت از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶.۵ خواستم راهنماییم کنید که چه راههایی برای رفتن و گرفتن اقامت در نروژ هست.با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما میتوانید از طریق تحصیل و یا ویزای کار و یا ثبت شرکت در اروپا اقدام نمایید اما جهت اینکه باید در مورد هزینه ها و سایر مسایل مشاوره انجام گیرد پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 19. سید رامین گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما استاد عزیز
  استاد توی این دنیای تاریک شما مثل یک شمع میتوانید با علم خودتان ما را روشن کنید
  از تون تمنا و خواهش میکنم
  چطور میتوانیم برای یه زندگی بهتر به اروپا و کلا کشور های بهتر مهاجرت کنیم
  خواهش میکنم در این رابطه یک برنامه را ضبط کنید و ما را مطلع سازید
  من جوان ۲۴ ساله هستم و کارشناسی با معدل بالا دارم
  با تشکر

  پاسخ
 20. Edris گفته:

  سلام من استاد کار mdfمیباشم بامدارک فنی حرفه ای که میخواهم همراه خانواده ام بیام به نروژ اما نمی دونم چه جوری اصلا کار من به درد اونجا می خوره یا نه لطفا رهنماییم کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 21. سوال گفته:

  با سلام
  من پزشک عمومی هستم میخواهم به همراه پدر و ماور و برادرم که مهندس مکانیک هست به نروژ مهاجرت کنم.البته بعد از گرفتن تخصصم.
  میشه راهنمایی م کنید
  از شما متشکرم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض احترام پزشک عمومی نیاز به معادل سازی مدرک دارد. جهت اینکه روشی وجود داشته باشد که به صورت خانوادگی بتوانید مهاجرت نمایید باید با کارشناسان مشاوره نمایید تا شرایط شما بررسی شود.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 22. ناشناس گفته:

  سلام من یک نظامی هستم ایا شرایط شغلی من میتونه سبب گرفتن پناهندگی بشه. ممنون میشم جوابم و بدید

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 23. پرویزچوگلی گفته:

  سلام جناب خسته نباشید….من خواستار پناهندگی در یکی از کشورهای جز شنگن میباشم. ..ورزشکارم در سطح حرفه ای…مدارکم بین المللیه…احکام قهرمانی بین المللی زیادی دارم….وووو…لطفا راهنمایی کنید..ممنون

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 24. رویا گفته:

  سلام ببخشید من قصدمهاجرت به نروژ دارم.تحصیلی برادکترا.فقط نمیدونم ازهمون اول کارمیتونم همسروفرزندم راباخود ببرم؟وقدمای اول بایدچکارکنم؟تحصیل کاملا رایگان وحق کاردرحین تحصیل داره که باخیال راحت مهاجرت کنم؟وشرایط پناهندگی؟ممنون میشم جوابموبدین

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. شانس بردن همراه از ابتدا اندک می باشد و بهتر است پس از نفر اصلی برای الحاق همراه اقدام گردد. برای اقدام اخذ اطلاعات کامل در این خصوص الزامی است که پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 25. رضا گفته:

  سلام اقای ملک پور من دانش اموز هستم دوره دبیرستان و ۱۷ سال سن دارم و زبان انگلیسی هم در حد عالی است خانواده هم پشتم هست و مخالفتی نداره میخواستم بدونم برای تحصیل در دانشگاه های نروژ چه چیزایی لازم است ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
 26. طوفان گفته:

  با عرض سلام خدمت آقای دکترملک پور
  من حدودا ٣٠ ساله در دبی و در یک اورگان ایرانی کار میکنم ، متاسفانه نه خودم و نه همسرم تحصیلات دانشگاهی نداریم ،یک پسر دارم ١٣ ساله که دارای معلولیت شنوایی ۵٠ تا ۶٠ درصدی اکه البته از سمعک استفاده میکنه،دنبال معقول ترین راه برای فرستادن زن وفرزندم به اروپا هستم که البته کشور بلژیک و یا هلند رو ترجیح میدم، ویک بار تنهای به بلژیک سفر کردم و اونجا فامیل دارم،بعد از برگشت سعی کردم برای خانم وپسرم اقدام کنم برن که البته ریجکت شد،،دنبال راهی مناسب هستم که همسر و پسرم رو بفرستم ،راهی مطمئن و بدون ریسک،خودم فکر میکنم اگ بتونم شرایط تحصیل رو برای همسرم مهیا کنم بهتر باشه،ولی شنیدم برای دوره کارشناسی محدودیت سنی وجود داره وحتما باید ایلس داشته باشه،همسرم ٣٧سال داره و در مدرسه معلم kg یا همون پیش دبستانیه،آیا راهی هست که بتونم همسر و غرزندم رو بفرستم وبعد که جاگیر شدن به آنها بپیوندم
  اگ راهی برای من هست ،خواهشأ راهنمایی کنید

  پاسخ
   • صحرا گفته:

    سلام
    من ٤١ سال دارم و تحصيلات من فوق ديپلم زبان انگليسي هست يك خانم مجرد هستم اگر بخوام أقامت نروژ بگيرم چه بايد انجام بدم
    ممنون

    پاسخ
    • n hashemee گفته:

     با سلام و عرض ادب خدمت شما بزرگوار امکان اخذ ویزای تحصیلی و کاری فقط به خاطر ایتم سن شما مقدور نمیباشد مگر در موارد خاص . بنابراین افرادی با رزومه شما میتوانند از روش هایی نظیر ثبت شرکت و کارافرینی به اقامت آن کشور دست یابند لذا در صورت تمایل برای کسب اطلاعات در این مورد پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

     پاسخ
 27. بهروز گفته:

  سلام جناب آقای ملک پور میخواستم بدونم اقامت از راه های قانونی چقدر هزینه دارد آیا روش قانونی راه حل خوبی است چون من سرمایه زیادی ندارم , ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما باید برای انتخاب بهترین روش مورد بررسی قرار گیرد. در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 28. mie editor2 گفته:

  با سلام. ما در امر پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداریم و این روش را توصیه نمی کنیم.

  پاسخ
 29. mie editor2 گفته:

  سلام میخواستم بپرسم که همسر من نروژ هست و درخواست پناهدگی ما از طریق ازدواج ثبت شده و از مصاحبه خودم یک سال چهار ماه گذشته ویک ماه پیش هم از همسرم به مدت پنج ساعت مصاحبه گرفتن و گفتن بعد از این مصاحبه جواب درخواست ما رو خواهند داد چقدر طول میکشه بعد از مصاحبه جواب رو بدهند اخه سوئد بعد از دو تا سه هفته بعد از مصاحبه اخر جواب رو میدن کشور نروژ چه مدت رو در بر میگیره

  پاسخ