پناهندگی آمریکا و بررسی شرایط آن

پناهندگی در آمریکا، مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی، اخذ اقامت آمریکا از طریق پناهندگی، آثار و خطرات آن و تحلیل شرایط پناهندگان آمریکا در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار می گیرد. اما پناهنده کیست و پناهنده در آمریکا چه حقوقی دارد ؟ و آیا پناهندگی در آمریکا موجب کسب اقامت و تابعیت افراد می شود یا خیر ؟ و در آخر پناهندگی در آمریکا چه خطراتی را به همراه خواهد داشت ؟ برخی از افراد همواره با سوالات بالا برخورد می کنند و ابهامات ذهنی برای آنان تداعی می شود به همین دلیل بر آن شدیم تا از جهات مختلف موضوع پناهندگی در آمریکا را مورد بحث قرار دهیم و به صورت ساده و خلاصه وار اصلی ترین و مهم ترین نکات پیرامون آن را خدمت شما عزیزان شرح دهیم. قابل ذکر است که مهاجرت به آمریکا روش های مختلفی دارد که پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود. روش غیر قانونی پناهندگی هیچ گاه مورد تائید وکلای خبره و متعهد نبوده و در ان راستا خدماتی را ارائه نمی دهند چرا که این بی راهه دارای خطرات و ریسک های فراوانی می باشد که در ادامه این مقاله به آن خواهیم پرداخت. امید است این مقاله که توسط کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است بتواند به تمام سوالات شما عزیزان پاسخ دهد و ابهامات ذهنی شما را برطرف نماید. نکته حائز اهمیت در این نوشتار که بارها به آن  اشاره شده است این می باشد که موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله صرفا جهت افزایش آگاهی شما عزیزان و کسب اطلاعات دقیق در خصوص خطرات و نکات مهم پناهندگی به سمع و نظر شما می رساند.

پناهنگی در آمریکا پناهندگی در آمریکا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پناهندگی در آمریکا و شرایط عمومی

آمریکا یک جمهوری فدرال که متشکل از 50 ایالت، یک منطقه فدرال، 5 سرزمین خود مختار و مجموعه ای از جزایر پراکنده می باشد است. این کشور مجموعاً دارای مساحتی معادل 9.8 میلیون کیلومتر و جمعیتی بالغ بر 325 میلیون نفر است. پایتخت این کشور واشینگتن دی سی و پر جمعیت ترین شهر آن نیویورک می باشد. نزدیک به 48 ایالت آمریکا واقع شده در آمریکای شمالی بین کانادا و مکزیک ، ایالت آلاسکا در شمال غربی آمریکای شمالی که بین کانادا و از شرق با تنگه برینگ و در غرب روسیه جای گرفته است. همینطور ایالت هاوایی به صورت مجمع الجزایر می باشد که در میانه اقیانوس آرام واقع شده است. آمریکا دارای 9 منطقه زمانی می باشد. قابل ذکر است که این کشور در زمره 17 کشور دارای تنوع زیستی فراوان قرار گرفته است. این کشور از 24 اکتبر 1945 عضو سازمان ملل و ناتو می باشد. اقتصاد آمریکا بر اساس کاپتالیستی، از نوع سرمایه دارای انحصاری است و حدود 20 درصد از تولید ناخالصی جهان در دست نخستین اقتصاد بزرگ جهان ( آمریکا ) می باشد.
کشور آمریکا با برخورداری از کمترین نرخ بیکاری و از نظر اقتصاد و حجم مبادلات بین المللی و به عنوان سومین صادر کننده جهان مورد توجه بسیاری از متقاضیان و مهاجران قرار گرفته است. تمام این مسائل برای افرادی که قصد پناهندگی در این کشور را دارند اغوا کننده به نظر می آید، اما باید بدانید که مهاجرت به آمریکا راه های بهتری دارد که پر خطر ترین این مسیر ها همان امر پناهندگی در آمریکا است. شاید برخی از افراد با عدم آگاهی تن به پناهندگی می دهند در حالی که می توانند با کمک مشاورین موسسه ما و بالا بردن سطح آگاهی خود می توانید راه های مناسب تری را برای مهاجرت انتخاب نمایید. متاسفانه در سال های اخیر به کرات مشاهده شده که متقاضیان با روش های مختلف و با ارائه مدارک دروغین اقدام به بحث مهاجرت از روش های غیر قانونی نموده اند بنابراین لازم دانستیم در این بخش شرایط پناهندگان را خدمتتان شرح دهیم. طبق کنواسیون ژنو پناهنده شخصی است که در کشور خود و یا کشور مبدا به دلایلی اعم از شرایط نژادی، مذهبی ، ملیت وی و تعلق او به گروه و فرقه های اجتماعی و یا به دلایل سیاسی و عقیدتی مورد آزار و اذیت قرار می گیرد.

شرایط عمومی آمریکا 1 پناهندگی در آمریکا

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب پناهندگی

video پناهندگی در آمریکا

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب پناهندگی

audio پناهندگی در آمریکا

پناهندگی در آمریکا و کنوانسیون ژنو

کنواسیون ژنو شامل چهار معاهده و سه پروتکل اصلی مبنی بر قوانین بین المللی برای درماـن بشـر دوستـانه می باشد. کنواسیون ژنو به دنبال حفاظت از جان افراد است که به تصویب 145 کشور که عضو این کنواسیون می باشند به امضا رسیده است. در قوانین کنواسیون ژنو شخص پناهنده و شرایط آن مشخص گردیده است و حقوق آنان تعیین شده است. در برابر این قانون دولت ها موظف هستند از جان آنان محافظت نمایند و این موضوع جز اصلی ترین اصول این قانون می باشد. بنابراین طبق این قانون پناهنده نباید به کشور خود بازگردد تا از خطرات احتمالی پیشگیری گردد و از معرض خطر قرار گرفتن وی جلوگیری شود. موسسه حقوقی ملک پور هیچگونه مشاوره و خدماتی در زمینه پناهندگی ندارد و این مقاله صرفا جهت بالا بردن اطلاعات و آگاهی شما دوستان و عزیزان و مضرات پناهندگی در آمریکا می باشد.

پناهندگی

پناهندگی در آمریکا و خطرات آن

در ظاهر پناهندگی در آمریکا و ورود غیر قانونی با جعل سند و یا ورود بدون ارائه اسناد و مدارک هویتی امکان پذیر می باشد و این ورود به کمک قاچاقچیان و گروه هایی که تحت این عنوان و به ظاهر در صدد کمک به افرادی که عدم آگاهی نسبت به این مسیر را دارند و با دریافت هزینه های نامتعارف با تبلیغ و سودای رساندن آنان به کشور مقصد اقدام به سفر می نمایند. در بیشتر مواقع دیده شده که قاچاقچیان به افراد به عنوان یک کالا نظاره می کنند که در آخر دست به رفتارهای ناشایست و غیر انسانی می زنند. افرادی که ناآگاهانه اقدام به مهاجرت غیر قانونی می نمایند حاضر می شوند خانواده، جان و مال خود را به دلالان مهاجرت بسپارند و در نهایت در خلل این امر با خشونت و تجاوز روبرو می شوند. بنابراین پناهندگی پر خطرترین و پر ریسک ترین روش مهاجرتی محسوب می شود.
البته کنواسیون 1951 جهت جلوگیری و ضایع نشدن حقوق بشر و پیش بینی خطرات پناهندگی که توسط سازمان ملل به تصویب رسیده است به حمایت از حقوق پناهندگان پرداخته است اما با این حال در جامعه امروزی سو ء استفاده های بسیاری از این معاهده شده است. این موضوع باعث گردیده که مسئولیت دو چندان و صد البته کاذب بر روی دوش دولت و کشورهای عضو کنواسیون ژنو ایجاد کند و این بار سنگین با دیدگاه های منفی و بسیار سختگیرانه همراه بوده است، فلذا تلاش می کنند که از حمایت های خود نسبت به مواضع دروغین جلوگیری و دریغ کنند. خطرات پناهندگی در آمریکا به قدری زیاد می باشد که واجب دانستیم که هر انسان فهیمی را از این موضوع مطلع سازیم تا از این بی راه بر حذر باشد. بنا بر اطلاعاتی که در سال 2016 اعلام گردید، حدوداً 5000 تن از افرادی که قصد داشتن به طور غیر قانونی مهاجرت نمایند در دریای مدیترانه غرق گردیدند. این میزان از تلفات و جان باختن در مسیر های مهاجرت غیر قانونی بسیار بالاست.

پناهندگی در آمریکا و کیس های پناهندگی در آمریکا

به طور کلی می توان گفت افراد و کیس های پناهندگی در آمریکا به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. این تقسیم بندی بر اساس عقاید مذهبی، دلایل اجتماعی و سیاسی، مواردی اعم از نژاد فردی و یا فعالیت های متداوم شخص در گروه های اجتماعی و یا سیاسی صورت می گیرد. در این راستا میزان موفقیت هر کدام از کیس هایی که در بالا به آن اشاره شد در سال هالی گذشته ثباتی نداشته است. در سال 2018 کاهش چشمگیری در پذیرش پناهنده در آمریکا وجود داشته است. این موضوع قابل پیش بینی بود چرا که با تدابیر رئیس جمهور حال حاضر آمریکا (ترامپ) با دیوارهایی که در مرز جنوبی آمریکا کشیده شده است و موانع جدید مهاجرتی و تدابیر شدید امنیتی باعث کاهش چشمگیر پناهندگان در این کشور شده. در این راستا و بر اساس شرایط موجود، ایالات متحده آمریکا بیش از پیش مهاجران و متقاضیانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند رد می کنند.
روسای کشور آمریکا با این رویکرد که پناهندگان به عنوان یـک تهدید امنیتـی شنـاختـه می شود در اقدامی میزان پذیرفتگان را به نیم کاهش داد و این موضوع در حالی رقم خورده که پناهتدگان در سال 2017 بالغ بر 45.000 تن بوده اندکه با سیاست های به روز توانسته اند در سال 2018 این عدد را به22.491 نفر کاهش دهند. در همین راستا اعلام گردید که میزان پناهندگان مسلمان در این کشور نسبت به سال 2017 به 90 درصد کاهش یافته است. در نمودار زیر میزان پناهندگان در آمریکا را از سال 1975 تا سال 2019 مورد بررسی قرار داده ایم که شما عزیزان به راحتی بتوانید شرایط و میزان پناهندگان در آمریکا را به تفکیک سال و تبعیت های مختلف مشاهده فرمایید:

میزان پناهندگان در آمریکا پناهندگی در آمریکا

و در سال 2019 میزان پذیرش پناهندگی در آمریکا را در نمودار زیر می توانید مشاهده فرمایید و با نمودار بالا به مقایسه نمایید. بدین شکل با پذیرش و جذب پناهنده به ایالات متحده آشنا خواهید شد:

میزان پذیرش پناهندگی در آمریکا پناهندگی در آمریکا

انواع کیس های پناهندگی

پناهندگی در آمریکا و مراحل آن

افرادی که به عنوان پناهنده وارد خاک آمریکا می شوند می توانند تا یکسال درخواست خود را مبنی بر پناهنده شدن در این کشور مطرح سازند و دلایل پناهجو شدن خود را در این کشور اعلام نمایند و باید این موضوع محرز شود که در صورت بازگشت فرد به کشورش و یا کشور مبدا مورد آزار و اذیت و بازخواست قـرار می گیرد. بنابراین متقاضیان می توانند در بدو ورود خود به خاک آمریکا درخواست خود را به اداره مهاجرت آمریکا اعلام نمایند، مسئولان مهاجرتی آمریکا که درخواست متقاضیان را پردازش می کنند و بر اساس قانون دوبلین تعیین خواهند کرد که کدام کشور مسئول پردازش درخواست متقاضیان خواهد بود و در صورتی که مشخص گردد که درخواست وی در آمریکا پردازش شده است، فرآیند بعدی پناهندگی در آمریکا پیگیری خواهد شد. معمولاً در این مرحله مصاحبه حضوری با فرد پناهجو صورت می گیرد و مدارک و دلایلی شخص متقاضی در مصاحبه حضوری مورد بررسی قرار می گیرد.
در این راستا و در صورتی که 5 ماه از اقدام متقاضی مبنی بر پناهنده بودن وی بگذرد و شخص متقاضی جوابی از پرونده خود دریافت ننماید می تواند از دولت آمریکا اجازه کار درخواست کند و در نهایت زمانی که با درخواست وی موافقت گردد و شخص موفق به دریافت پناهندگی در آمریکا شود، بعد از آن می تواند برای خانواده خود ( همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ) درخواست ورود به آمریکا نماید. فلذا پس از گذشت یک سال از حضور وی و پذیرفته شدن درخواست پناهندگی، شخص می تواند درخواست Green CARD آمریکا نماید. نکته ای که برای کشور آمریکا بسیار اهمیت دارد این است که فرد پناهنده در زمان درخواست خود و در زمان اقامت خود در خاک آمریکا قصد عزیمت به کشور خود را نداشته باشد و در این مدت به کشور خود تردد ننماید که اگر این موضوع بر اداره مهاجرت آمریکا آشکار شود، فرد مورد دادخواست قرار می گیرد چرا که این ادعا خلاف بر نظرات گذشته فرد تلقی می گردد. بنابریان در بسیاری از موارد Green CARD فرد متخلف باز گرفته می شود.

پناهندگی در آمریکا و روش های جایگزین

با توجه به مواردی که گفته شد، پناهندگی شاید آخرین و بدترین راه مهاجرت به آمریکا محسوب شود. ولی راه های قانونی دیگری نیز وجود دارند که می توانند برای مهاجرت به آمریکا و اخذ اقامت این کشور، شامل حال شما شوند که در این بخش به آنها می پردازیم:

 • روش جایگزین کار در آمریکا

  یکی از روش های جایگزین پناهندگی در آمریکا، مقوله کار و کاریابی در این کشور می باشد. دریافت ویزای کار آمریکا می تواند یکی بهترین روش های حال حاضر در بحث مهاجرت باشد، چرا که در این روش متقاضیان مهاجرت می توانند با کمترین هزینه پروسه مهاجرت خود را در پیش بگیرند. در ادامه این بخش برخی از ویزاهای کار در آمریکا را خدمتتان توضیح خواهیم داد. ویزای های کار آمریکا تایپ های متفاوتی دارد که برخی از آنها عبارتند از ویزای H1B و H1 که مستلزم دریافت پیشنهاد شغلی از سمت یک کارفرما و یا یک شرکت آمریکایی می باشد. در کنار این نوع ویزاهای کار آمریکا، ویزاهای کار دیگر در  تایپ های EB1، EB2، EB3، EB5 وجود دارد که هر کدام از این نوع ویزاها برای متخصصین و نیروهای ماهر در نظر گرفته شده است. پیشنهاد می گردد در باب ویزاهای کار آمریکا از طریق لینک زیر اطلاعات ارزشمندی را کسب نمایید.

  نرخ بیکاری آمریکا را در ذیل مشاهده می فرمایید:

  نرخ بیکاری آمریکا 1 پناهندگی در آمریکا

 • روش جایگزین تحصیل در آمریکا

  تحصیل در آمریکا یکی دیگر از روش های جایگزین پناهندگی در آمریکاست. تحصیل در این کشور مورد علاقه بسیاری از دانشجویان می باشد چرا که نظام آموزشی این کشور یکی از بهترین سیستم های آموزش در دنیا محسوب می شود. کشور آمریکا توانسته با ارائه بهترین شرایط تحصیلی و با کسب بالاترین رتبه های جهانی دانشجویان بسیاری را به خود جذب کرده است. از دیگر فواید تحصیل در آمریکا شناخته بودن و مورد تائید بودن مدارک تحصیلی این کشور در دنیا می باشد. معروف ترین ویزاهای تحصیلی در آمریکا ویزای F1 و ویزای M1 می باشد. متقاضیان بسیاری از طریق مهاجرت تحصیلی به آمریکا قصد دارند اقامت و تابعیت این کشور را به دست آورند. در این راستا دانشجویان می توانند بعد از فارغ التحصیلی کار مورد نظر خود را در این کشور پیدا کنند و از این مسیر و پس از چندین سال کار کردن و پرداخت مالیات بتوانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند. در ادامه این بخش می توانید در باره مهاجرت تحصیلی به آمریکا اطلاعات کثیری اعم از هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در این کشور را به دست آورید.

 • روش جایگزین سرمایه گذاری در آمریکا

  اقتصاد قوی آمریکا همیشه مورد توجه سرمایه داران و سرمایه گذارن بین المللی و جهانی قرار گرفته است و بسیاری از سرمایه داران علاقه مند سرمایه گذاری در این کشور می باشند تا از این طریق بتوانند فرصت های ایده عالی را در حین سرمایه گذاری در این کشور به دست آورند. یکی از برترین نوع ویزای های سرمایه گذاری در آمریکا ویزای EB5 است. این ویزا علاقه مندان بسیاری دارد چرا که متقاضیان می توانند با استفاده از این ویزا به سرعت در بازه زمانی 12 الی 18 ماه گرین کارت این کشور را به دست آورند. حداقل میزان سرمایه گذاری در این کشور 500 هزار دلار آمریکا است. نکته حائز اهمیت در این نوع ویزا سرمایه گذاری در مناطق خاص که از سمت ایالات متحده آمریکا تعیین می شود، امکان پذیر است. از دیگر ملزومات سرمایه گذاری و کسب این ویزا ایجاد یک کسب و کار فعال در این کشور می باشد. فلذا جهت کسب اقامت دائم آمریکا از طریق این ویزا ارائه اسناد مالی به ارزش 1 میلیون دلار آمریکا می باشد.

 • روش جایگزین تولد و اخذ تابعیت آمریکا

  و در نهایت از دیگر روش های جایگزین پناهندگی در آمریکا جهت کسب اقامت و تابعیت آن، تولد در این کشور می باشد. نطام حقوقی کشور آمریکا جهت اعطای اقامت و تابعیت از طریق قانون تولد بر اساس قانون کامن لا (قانون خاک) می باشد. در این قانون ذکر شده است افرادی که در آمریکا متولد شده اند می توانند تابعیت این کشور را کسب نمایند. اما این قانون دارای نکات زیادی می باشد که به طور کلی به برخی از آنان می پردازیم:

  • کودکانی که در آمریکا متولد شده باشند و هویت وی و والدینش مشخص نباید و در صورتی که کودک سن کمتر از 5 سال داشته باشد، امکان کسب تابعیت برای وی به مراتب هموار تر است.
  • در زمان بدو تولد کودک، والدین کودک اقامت دائم آمریکا را داشته باشند. در این راستا از همان ابتدا کودک می تواند تابعیت آمریکا را به دست آورد.

  قوانین منوط به کسب تابعیت آمریکا از طریق تولد نیاز به بررسی دقیق دارد.

 • روش جایگزین ازدواج در آمریکا

  البته بسیاری از افرادی که قصد ازدواج با یک فرد امریکایی را دارند و می خواهند یک زندگی مشترک با فرد آمریکایی داشته باشند به راحتی می توانند از طریق ویزای ازدواج به این کشور مهاجرت نمایند که قطع به یقین یکی دیگر از روش های جایگرین پناهنده شدن در آمریکا، ازدواج با یک تبعه آمریکای در این کشور می باشد. قابل ذکر است که این موضوع باید از تظر حقوقی مورد بررسی قرار گیرد و وضعیت آن مشخص شود. در این راستا متقاضیانی که قصد دارند از طریق ازدواج به آمریکا مهاجرت نمایند می بایست از طریق ویزای های K1 و K3 درخواست خود را اعلام نمایند. در همین راستا مقاله ای تحت عنوان شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج تهیه و تنظیم شده است که می توانید با مراجعه به لینک مربوطه ، به راحتی آن را مطالعه کنید.

gettyimages 1072666954 پناهندگی در آمریکا

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
پناهندگی در آمریکا و سخن پایانی

پناهندگی در آمریکا ، شرایط پناهندگی در آمریکا و خطرات و تبعات آن جز موضوعاتی بود که در این مقاله مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. پناهندگی در آمریکا یکی از روش های نامتعارف مهاجرت به این کشور می باشد. چنانچه که می دانید، پناهندگی دارای خطرات فراونی است و بنابراین به شما متقاضیان به هیج وجه من الوجوه توصیه نمی گردد که از این بی راه قصد مهاجرت به آمریکا را داشته باشید. راه های قانونی و متنوع بسیاری وجود دارد اعم از تحصیل، کار، سرمایه گذاری و .. وجود دارد که شما عزیزان با بهره مندی از این روش ها بتوانید به آمریکا مهاجرت کنید. امید است در این مقاله توانسته باشیم شما متقاضیان گرامی را با شرایط و خطرات موجود در این زمینه مطلع سازیم. در نظر داشته باشید شما عزیزان جهت کسب اطلاعات تکمیلی در باب مهاجرت قانونی به قاره آمریکا می توانید با مشاوران و کارشناسان مجرب ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. همینطور می توانید در قسمت انتهایی این نوشتار، در قسمت نظرات دیدگاه خود و یا پرسش های خود را مطرح سازید و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.

54 پاسخ
 1. اشکان گفته:

  سلام
  اگر امریکا درس بخونی ، بعد از تحصیل میشه اونجا بمونی ؟! یکی از دوستام برای فوق رفته بود ، الان مجبور شده برای اینکه بمونه دکترا بگیره . چطوری میشه بعد از تحصیل آمریکا موند بدونه اینکه ادامه تحصیلات بدی ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   تحصیل به تنهایی منجر به اقامت دائم نمی شود و ادامه تحصیل فقط اقامت شما را تمدید می کند. شما باید در کشور آمریکا مشغول به کار شوید و اقامت خود را به نوع کاری تبدیل کنید.
   سرمایه گذاری و ازدواج نیز از راه های دیگر برای اخذ اقامت دائم آمریکا می باشد.

   پاسخ
 2. سینا گفته:

  کامنت ها رو داشتم میخوند متوجه شدم گفتید فقط از طریق تحصیل میشه رفت امریکا. از طریق لاتاری دیگه نمیشه رفت چون خیلی از سایت ها زدن ثبت نام لاتاری 2020 میخواستم بدونم دیگه نمیشه از طریق لاتاری رفت با سپاس

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. متاسفانه علیرغم آزاد بودن ثبت نام برای ایرانیان، کشور آمریکا در حال حاضر به قبول شدگان ایرانی لاتاری اقامت اعطا نمی کند و پرونده آنها را رد می نماید.

   پاسخ
 3. آتئیست گفته:

  سلام من ۱۸ سالمه و آلان در ارمنستان هستم و ماسمورت هم ندارم و آتئیست هستم بیش تر از ۱۲ هزار دلار هم ندارم میخام پناهنده آمریکا یا کانادا شم لطفا درصد قبولی من را هم بگویید

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و اطلاعات موجود در این وبسات صرفا جهت آگاهی افراد از خطرات این روش و معرفی راه های جایگزین می باشد.

   پاسخ
 4. Aziz گفته:

  با سلام من ۱۷ سالمه و پس از اینکه دیپلم بگیرم قصد دارم آزمون sat بدم و به آمریکا مهاجرت کنم میخواستم ببینم آیا به طور قانونی از ایران خارج شدن خرج داره(مثلا اینکه باید سربازی رو خرید یا نه؟)(یا اینکه چقدر باید وثیقه گذاشت؟)و …سر جمع تقریبا چقدر میشه؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. مهاجرت به خارج از کشور نیاز به داشتن پاسپورت خواهد داشت. موارد بیان شده را می توانید از سازمان نظام وظیفه عمومی و پلیس +10 سوال نمایید. موفق و پیروز باشید

   پاسخ
 5. هادی گفته:

  سلام من مجرد هستم و می خام در آمریکا زندگی کنم یه شغل معمولی دارم سنم هم 30 سال هست .میتونم بیام آمریکا؟ ((فقط یه جواب ناامید کننده ندین ))

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ارادت. دوست عزیز در حال حاضر تنها راه تحصیل در آمریکا برای ایرانیان باز است و سایر راه ها با توجه به تحریم های ترامپ برای ما ایرانیان مسدود شده است. جهت به اشتراک گذاشتن اطلاعات و وضعیتتان به منظور ارزیابی شرایط شما با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 6. ahmad گفته:

  سلام من ۱۷ سالمه الان در ترکیه هستم وضعیت ما چندان خوب نیست از نظر پول اینا تو ایران بودم ۸ سال درس خواندم و میخوام ادامه تحصیلم را در آمریکا ادامه بدم لطفا کمک کنید خواهشها

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. مهاجرت تحصیلی به دلیل نیاز به شهریه و پرداخت هزینه های زندگی از سوی شما، نیاز به داشتن منابع مالی خواهد داشت. همچنین متاسفانه اطلاعی از سایر شرایط و وضعیت شما در دست نداریم.در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 7. ناشناس گفته:

  سلام
  من از طریق دانشجویی به امریکا آمدم و بعدا با کیس پناهندگی گرین کارد گرفتم.
  حالا به نظر شما اگر به ایران برگردم مشکلی پیش میاد یا میفهمند؟ من بصورت قانونی از کشور خارج شدم و پاسپورت هیچ مهری ندارد.

  پاسخ
 8. دانیال گفته:

  سلام
  از وب سایت و گروه بسیار خوب و پر تلاش ملک پور سپاسگذارم
  من ارشد مهندسی الکترونیک دارم
  مدارک مربی گری و داوری ورزشی بین المللی از خود امریکا دارم
  رزومه و سابقه کار خوبی دارم
  زبانم خوبه و در شرف گرفتن ایلتس هستم
  آیا راهی هست که بتونم وارد امریکا بشم و بعد اقامت دائم بگیرم
  ممنونم

  پاسخ
 9. H.H گفته:

  سلام من با ۲ فرزند هستم یک 20 ساله و یک 13ساله میتونم با 500 میلیون به امریکا برم و زندگیم رو بچرخونم؟

  پاسخ
 10. Master x گفته:

  با سلام من 17 سال دارم
  مدرک دیپلم هنوز نگرفته ام
  آیا می توانم با روشی ارزان (حداکثر ۵۰ میلیون) به آمریکا مهاجرت کنم

  پاسخ
  • m.n گفته:

   سلام دوست عزیز
   باید شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد.قطعا به مدرک زبان و معدل و …نیاز دارید. لطفا برای اخذ مشاوره با 02149196000 تماس بگیرید.

   پاسخ
 11. Elahe گفته:

  با سلام
  دختری ۴۲ ساله دارای مدرک فوق لیسانس مامای و ۲۰ سال سابقه کاری هستم
  شرتیط برای کار یا مهاجرت ب کشور اتریش رو میخوام بدونم
  شرایط بررسی پناهندگی این کشور چطور

  پاسخ
 12. شيوا گفته:

  سلام وقت بخير
  من آرايشگر هستم، براى كانادا بخواهم اقدام بكنم با مهارت خودم و اينكه خواستم بدونم روند كارى براى مهاجرت بنده به چه صورت ميباشد. مدارك بين المللي هم دارم
  باتشكر

  پاسخ
 13. ناشناس گفته:

  با سلام و ارز ادب.
  من ورزشکار ملی پوش هستم 19سال سن دارم
  2 سال پشت سر هم بازیکن ارزشمند اسیا شدم تحصیلاتم فوق دیپلم تربیت بدنی دانشگاه تهران هست تقریبا به زبان انگلیسی هم تسلط دارم.
  میتونم با این شرایط به امریکا مهاجرت کنم؟ حالا از هر طریقی که شده؟؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته و اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد تا شرایط شما به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و احترام. بزرگوار در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود. همچنین برای پاسخ گویی به این سوالات نیاز به اطلاعات جامع تری است. اگر قصد دارید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 14. ناشناس گفته:

  سلام
  میخواستم بدونم آیا میشه با ویزای توریستی و دیدار از اقوام وارد آمریکا شوم و بعد همونجا درخواست پناهندگی بدم؟ یعنی دیگه خارج نشم ؟

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و احترام. بزرگوار در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود. همچنین برای پاسخ گویی به این سوالات نیاز به اطلاعات جامع تری است. اگر قصد دارید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 15. مسیب گفته:

  سلام وقت بخیر.

  بنده 30 سال سن دارم و تحصیلات عالیه ندارم و.مدرک فوق دیپلم کامپیوتر است.

  آیا با 60 میلیون سرمایه میشه مهاجرت کرد به یکی از کشورهای اروپایی؟ حالا به هر روشی باشه من قبول دارم (پناهندگی ، کار ، تحصیل و)

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در خصوص پناهندگی خدماتی نداریم و پیشنهاد نمیکنیم اما در خصوص طرق قانونی میتوانیم راهنمایی داشته باشیم .

   پاسخ
 16. میلاد گفته:

  سلام،میلاد هستم 19 ساله،دیپلم تجربی دارم و تخصصم در امور کامپیوتری و انلاینه. میخواستم بدونم از طریق کار،چطور میتونم ویزای امریکا رو بگیرم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 17. محمد گفته:

  سلام من 25 ساله هستم و دانشجویه علوم دامی هستم میخواستم اقامت دائم بگیرم واسه هر کشوری ک منبع درآمد داشته باشه لااقل چکار باید بکنم؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 18. پرهام گفته:

  سلام من دانشجوی کامپیوتر رشته IT هستم ترم دوم خواستم بدونم از الان تصمیم گرفتم که به آمریکا برم بهتره که تا چند سال آینده که مدرکم رو میگیرم چه مهارتهایی رو یاد بگیرم در کل داشتن مدرک کامپیوتر از دانشگاه خوب و تسلط بالا به کامپیوتر میتونه به من کمک کنه یا نه و ضمنا از لحاظ مالی با توجه به اوضاع ایران باید از الان چهکار کنم
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب این روزها با توجه به قوانین جدید شانس بالایی برای ویزای امریکا وجود ندارد و میتوانید از طریق کانادا یا سایر کشورها اقدام بفرمایید.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 19. Amir گفته:

  سلام من دیپلم زبان انگلیسی دارم و مدرک آیلتس ۷ سنم۲۲ سال هست چه راهی رو پیشنهاد میکنید برای مهاجرت به امریکا اصل راهی وجود داره؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب شما میتوانید پس از کسب شرایط لازم برای ویزای تحصیلی اقدام نمایید اما با مدرک دیپلم این امر شانس بالایی ندارد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب نیازمند اطلاعات بیشتری از شما هستیم جهت راهنمایی و مشاوره . به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 20. حامد بیگی گفته:

  حامد هستم 15 ساله من قصد مهاجرت به امریکا رو دارم مدرک تافل دارم ومسلط به کامپیوترهستم لطفا بگید چطوری میتونم به امریکا مهاجرت کنم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در خصوص مهاجرت به امریکا باید از راه تحصیل در مدارس اقدام نمایید اما شانس پایینی در این مورد دارید و ممکن است ویزای شما رد شود به علت قوانین جدید در نتیجه به شما پیشنهاد میکنیم که از طریق مدارس کانادا اقدام فرمایید و در رشته های کامپیوتر و it تحصیل فرمایید و پس از تحصیل برای امریکا اقدام نمایید و شانس بالاتری را داشته باشید .
   همچنین شرایط شما باید به صورت کامل بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 21. فرهاد گفته:

  با سلام من یه افغانی هستم از افغانستان پیام میدم.شما که وضیعیت کشور مارو میفهمین. من خیلی مشکلات دارم مشکلاتم جوری هست که اصلا نمیشه اینجا نوشت در کل میشه بگی که اصلا من هیچ امنیت جانی مالی روحی روانی و… در این کشور ندارم.شما منو راهنمایی کنید که چطور میتونم درخواست پناهندگی به آمریکا بدم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 22. ساسان گفته:

  با سلام.من دیپلم حسابداری هستم 20 سالمه زبان انگلسی رو به خوبی بلدم و مدرک جوشکاری لوله های پلی اتیلن و نصب اسانسور رو دارم در ضمن پایان خدمت ندارم به نظر شما میتونم مهاجرت کنم به امریکا با 50ملیون سرمایه؟یا اونجا میتونم در این رشته های شغلی کار پیدا کنم؟ به علت برخی از مشکلات نمیتونم اینجا بمونم خواهش میکنم راهنمایی کنید

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 23. محمد بنیامین گفته:

  با سلام من دیپلم برق صنعتی دارم . و هجده سالمه . از نظر اشتغال چون در ایران کار دیگر برای فوق لیسانس ها هم دیگر میسر نیست سنگکاری هم کمی بلدم اما نمیدونم برقکار بهتر ه یا دیگری . من برای رفتن به امریکا باید چطور و چه نکته کار هایی کار ببرم چون خودم میدونم که هزینه رفتن به امریکا را ندارم اگه هم داشته باشم به فکر ساخت ساز شرکت می افتم . از طریق کیس مذهبی میتوان مهاجرت کرد و اینکه آنها مارا میبرند . چون شندیده دهشتم از طریق کیس مذهبی شاید به کشور های دیگر مهاجرت کنید . و لین درست که برای کیس مذهبی باید پنج سال یعنی به حد مقیم شدن تو کشور در ترکیه اقامت داشته باشم .

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روشهای قانونی می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5