پاسپورت گرانادا و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت گرانادا و شرایط عمومی
 • پاسپورت گرانادا و اعتبار آن
 • پاسپورت گرانادا و روش های اخذ پاسپورت
 • پاسپورت گرانادا از طریق کار
 • پاسپورت گرانادا از طریق تحصیل
 • پاسپورت گرانادا از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت گرانادا از طریق تولد
 • پاسپورت گرانادا از طریق ازدواج
 • پاسپورت گرانادا از طریق پناهندگی
 • پاسپورت گرانادا و نکات مهم در باب گرانادا
 • پاسپورت گرانادا و وکیل معتبر برای امور مهم
 • پاسپورت گرانادا و و راه های جایگزین
پاسپورت گرانادا پاسپورت گرانادا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت گرانادا و مقدمه ای بر آن

پاسپورت گرانادا، راه های اخذ تابعیت گرانادا و مهاجرت به گرانادا در این مقاله مورد بررسی علمی و تخصصی قرار خواهد گرفت. به تمامی نکات مرتبط با اخذ تابعیت و پاسپورت گرانادا بصورت ساده و خلاصه پرداخته خواهد شد. آیا پاسپورت گرانادا پاسپورت معتبری به حساب می آید؟ روش های اخذ پاسپورت گرانادا چیست؟ یکی از بهترین مزایای اخذ اقامت گرانادا این است که با اهدای پول به میزان پنجاه هزار دلار می توانید پاسپورت گرانادا و اقامت گرانادا را بدست بیاورید. اخذ تابعیت گرانادا برای شما امکان سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورهای جهان را فراهم خواهم آورد. شما همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و درباره این موضوع و موضوعات دیگر مرتبط با مهاجرت مشاوره رایگان و تخصصی دریافت نمایید.

پاسپورت گرانادا و شرایط عمومی

به منظور اخذ تابعیت و پاسپورت گرانادا، ابتدا دانستن تفاوت اقامت و پاسپورت ضروری به نظر می رسد. فرد دارنده اقامت گرانادا، در اصل در این کشور حق سکونت دارد ولی از تمامی حقوق شهروندی بجز حق رای و استخدام در ادارات دولتی برخوردار خواهد بود. این حقوق شامل کار، تحصیل، افتتاح حساب بانکی و مواردی از این قبلی می باشد. همچنین بسته به نوع کشور و قوانین آن، فرد دارنده پاسپورت می بایست مدتی از سال را بدون وقفه در آن کشور حضور داشته باشد.

کشور گرانادا (Grenada )  شامل سه جزیره گرانادا، کاریکائو، و پتیت مارتینیک (مارتینیک کوچک) است که در بخش انتهایی به جزایر ویندوارد ختم می شود، می باشد. گرانادا برای سالیان دراز استعمار شده بود ، ابتدا توسط فرانسوی‌ها و سپس توسط بریتانیا. جزایر گرانادا هنوز آثاری از این استعمار اروپایی را در فرهنگ، معماری و نام‌ گذاری سو احل خود حفظ کرده است . اکنون نیز این کشور جزو مستعمرات بریتانیای کبیر به شما می آید. پایتخت گرانادا شهر سنت جورج  واقع در ساحل غربی این کشور است که مقر دولت و مرکز تجاری اصلی این کشور به شمار می رود . کشور گرانادا بین ترینیداد و توباگو از سمت جنوب و سنت وینسنت و گرانادین در شمال دریای کاراییب واقع شده و از جنوب در همسایگی جزایر ویندوارد قرار دارد . از جمله دیگر همسایگان گرانادا می توان به ونزوئلا و باربادوس اشاره نمود.

گرانادا (Grenada )  دارای ۱۲ مایل ( ۱۸ کیلومتر ) عرض و ۲۱ مایل مربع ( ۳۴ کیلومتر مربع ) طول و مساحتی به میزان ۱۲۰ مایل مربع ( ۳۴ کیلومتر مربع ) می باشد. جزیره پتیت مارتینیک واقع در این کشور نیز ۱۳ هکتار ( ۱۹۴ هکتار ) وسعت دارد .گرانادا جمعیتی معادل 107.317 کیلومتر مربع می باشد. واحد پولی این کشور دلار کارائیب شرقی و دین رسمی آن مسیحی است. از زبان های رسمی کشور گرانادا می توان به انگلیسی با لهجه گرانادایی و فرانسوی با لهجه گرانادایی اشاره نمود.

در رابطه با اخذ تابعیت و پاسپورت گرانادا می بایست به این موضوع اشاره نمود که کشورهای جهان از لحاظ اعطای تابعیت به دو گروه پیرو اصل خاک و پیرو اصل خون اشاره نمود. کشورهای اصل خاک مانند کانادا و برزیل به کودکانی که در کشورهایشان متولد شوند تابعیت اعطا می کند ولی سایر کشورهای تابع اصل خون مانند ایران، آلمان، اتریش و امثالهم تنها در شرایطی به فرزند متولد شده در خاک این کشورها تابعیت اعطا می کند که یکی از والدین آن فرزند تابعیت و شهروندی آن کشور را دارا باشد. که گرانادا در این زمینه از اصل خاک پیروی می کند.  ازجمله مزایای اخذ تابعیت گرانادا می توان به پذیرش تابعیت دوگانه در این کشور اشاره نمود.

در ادامه به شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت گرانادا خواهیم پرداخت.

پاسپورت گرانادا و اعتبار آن

به منظور مهاجرت به یک کشور، دانستن اعتبار پاسپورت آن کشور و میزان کشورهایی که با داشتن پاسپورت آن کشور بدون ویزا می توان به آنها سفر کرد خالی از لطف نیست. پاسپورت گرانادا از لحاظ اعتبار در رتبه 29 جهانی قرار گرفته است. با داشتن پاسپورت این کشور می توان به 96 کشور جهان بدون ویزا سفر نموده و ویزای 32 کشور را در بدو ورود به خاک آن کشورها دریافت نمود. هرچند به منظور سفر به 70 کشور می بایست از طریق سفارت های آن کشورها اقدام نمود.

در شکل زیر رتبه اعتبار پاسپورت گرانادا نشان داده شده است:

2 6 پاسپورت گرانادا

پاسپورت گرانادا و روش های اخذ پاسپورت

راه های مختلفی برای اخذ تابعیت و پاسپورت گرانادا وجود دارد. از جمله این راه ها می توان به کار، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج اشاره نمود. در مورد تولد مهمترین مساله تابع اصل خاک و یا تابع اصل خون بودن آن کشور است، به این منظور که به منظور اخذ تابعیت و پاسپورت گرانادا برای کودک، صرف تولد فرزند در این کشور کفایت می کند. در مورد ازدواج نیز ذکر این نکته ضروریست که ازدواج با شهروندان (دارندگان پاسپورت و تابعیت) گرانادایی منجر به اخذ اقامت و در ادامه تابعیت برای تبعه غیر گرانادایی خواهد شد. سایر راه های اخذ تابعیت و پاسپورت گرانادا در ادامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

پاسپورت گرانادا از طریق کار

کار در گرانادا مستلزم داشتن پیشنهاد کاری یا job offer از کارفرمایی در این کشور می باشد. تمامی فرادی که قصد راه اندازی و اداره ی یک کسب و کار در گرانادا و یا پیدا کردن کار با درآمد خوب را در گرانادا دارند می بایست برای ویزای کار گرانادا درخواست بدهند. اقتصاد گرانادا بسیار کوچک است و فرصت‌های بسیار محدودی برای کار در این جزیره وجود دارد . اگر می‌خواهید در گرانادا کار کنید ، ابتدا باید مجوز کار را از وزارت کار این کشور به اخذ نمایید . به منظور جستجوی سریع کار در این کشور و در نتیجه اخذ ویزای کار گراندا، استفاده از موسسات کاریابی در گرانادا پیشنهاد می شود.

از جمله این سایت های کاریابی بین المللی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Caribbean Jobs
 • Overseas Jobs
 • Linkedin

از جمله مشاغل مورد نیاز در گرانادا می توان به مدرس زبان انگلیسی، کشاورزی، جنگلبانی و مدیر فروش و پرستاری اشاره کرد.

افراد به این منظور می باست فرم های مربوط به درخواست ویزای کار گرانادا را از طریق سایت وزارت کار این کشور بدست آورده و پس از تکمیل، ارسال کنند. اعتبار ویزای کار گرانادا یکساله است و در پایان مهلت یکساله باید مجددا تمدید شود. زمان صدور ویزای کار گرانادا بین ۳ تا ۵ هفته به طول می انجامد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار گرانادا شامل موارد زیر می باشد:

 • فرم درخواست اجازه ی کار که توسط کارفرما و به نیابت از متقاضی امضا شده است
 • گواهی سو پیشینه
 • شماره تماس متقاضی
 • کپی تایید شده توسط وزارت خارجه از مدارک تحصیلی متقاضی
 • 4 عکس پاسپورتی پشت نویسی شده توسط متقاضی
 • گواهی ثبت برای کسب و کارهای ایجاد شده
 • مهر کمپانی متقاضی نیروی کار
 • نامه توجیهی که توسط کارفرما برای وزارت کار گرانادا نوشته شده است
 • گواهی تایید شخص متقاضی توسط کارفرمای قبلی یا در صورت عدم دسترسی به کارفرمای قبلی توسط یک شخص معتبر

برای تمید این ویزا به صورت سالیانه نیز به مدارکی مانند شماره تماس و نامه توجیهی از کارفرمای قبلی و مهر کمپانی متقاضی و چهار عدد عکس در اندازه پاسپورتی نیاز می باشد.وزارت کار گرانادا مجاز است هر نوع مدارک دیگری را که مورد نیاز شخیص بدهد از فرد متقاضی دریافت نماید.

پاسپورت گرانادا از طریق تحصیل

در ابتدا افراد متقاضی تحصیل در گرانادا می بایست به این نکته توجه داشته باشند که صرف تحصیل در این کشور منجر به اخذ تابعیت و پاسپورت گرانادا نخواهد شد، بلکه به این منظور می بایست پس از پایان تحصیلات دانشگاهی در این کشور  پس از جستجوی کار و تبدیل ویزای تحصیلی به کاری و در ادامه  پس از چند بار تمدید این این ویزا، ابتدا نسبت به اخذ اقامت دائم و سپس تابعیت گرانادا اقدام نمود.  

کشور گرانادا به دلیل محدودیت وسعت و منابع، دارای تعدد داشنگاه نبوده و تنها دانشگاه در دسترس برای دانشجویان خارجی به منظور تحصیل در این کشور، داشنگاه سنت جورج می باشد. افرادی که به دنبال کسب اقامت تحصیلی گرانادا در دانشگاه سنت جورج هستند می بایست  قبل از ورود به گرانادا درخواست ویزای تحصیلی خود را به سفارت خانه های این کشور ارسال نمایند. درخواست ویزای این افراد بررسی می شود و در صورت موافقت با درخواست آنها هنگامی که به گرانادا رسیدند ویزای آنها برایشان صادر می شود که به آنها امکان اقامت در گرانادا تا زمان بلیط برگشتشان یا پایان یک ترم تحصیلی را می دهد.

تحصیل در گرانادا در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و تحصیل به همراه بورس تحصیلی برای متقاضیان تحصیل در این کشور امکان پذیر خواهد بود. برای درخواست ویزای تحصیلی گرانادا برای دانشگاه سنت جورج باید مدارک زیر را فراهم نمود:

 • دلیل سفر به گرانادا
 • پاسپورت معتبر که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد
 • دلیل سفر به گرانادا
 • تاریخ انقضای پاسپورت به همراه تاریخ صدور و شماره پاسپورت و مدت اقامت
 • نسخه اسکن شده از مشخصات بیومتریک پاسپورت
 • نامه ی پذیرش از دانشگاه
 • نامه دانشگاه محل پذیرش به اداره مهاجرت گرانادا
 • دو قطعه عکس در اندازه پاسپورتی

هزینه ی صدور ویزا برای یک بار ورود ۴۵ دلار آمریکا و برای چند بار ورود ۹۰ دلار آمریکا می باشد.

اگر دانشجو همراه داشته باشد همراه ایشان هم باید کپی نامه پذیرش دانشگاه سنت جورج  و کپی نامه دانشگاه سنت جورج به اداره مهاجرت در صورت نیاز و پاسپورت با اعتبار ۶ ماه و مشخصات مربوط به آن را به ایمیل یا فکس وزارت خارجه گراناد یا اداره مهاجرت گرانادا ارایه نماید.

در صورتی که پس از پایان دوره تحصیل قصد تمدید اقامت را داشته باشید باید به همراه یک گواهی نمرات مناسب از دانشگاه به اداره ی مهاجرت گرانادا بروید و اقامت خود را تمدید نمایید .

همراهان شما هم برای تمدید اقامت به یک کپی از گواهی نمرات مناسب  شما به همراه  ۲۵ دلار گراندا را به اداره مهاجرت گرانادا تحویل دهند.

پاسپورت گرانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های مهاجرت به گرانادا و اخذ پاسپورت این کشورف سرمایه گذاری در گرانادا است. پاسپورت گرانادا را می توانید از راه سرمایه گذاری در بخش اقتصادی یا در بخش املاک بدست بیاورید. با  اخذ پاسپورت گرانادا شما امکان کار و زندگی در این کشور را خواهید داشت. برنامه سرمایه گذاری در گرانادا CBI  نام دارد که  با دعوت از فرد متقاضی و خانواده ی او و شرکای تجاری فرد صورت می گیرد و تمام این افراد توسط دولت گرانادا  در یک فرآیند خیلی دقیق می بایست تایید شوند. گراناادا یکی از با ارزشترین و پرسود ترین برنامه های شهروندی حوزه کاراییب را ارایه داده است. درادامه گزینه های سرمایه گذاری در گرانادا را بررسی می کنیم. هر دو گزینه ای که در ادامه خواهند آمد نرخ سود سرمایه دو درصد را برای ۴ سال اول به متقاضی ضمانت می دهند. لازم به ذکر است حداقل سن مورد پذیرش برای متقاضی این طرح ها، 18 سال تمام می باشد.

پاسپورت گرانادا از طریق تولد

تابعیت و پاسپورت گرانادا از طریق تولد فرزند در این کشور امکان پذیر خواهد بود.  به طور کلی ، هر شخصی که از سال ۱۹۷۴ به بعد در گرانادا متولد شده شهروندی گرانادا را در بدو تولد به دست می‌آورد . تنها استثنا برای کودکانی است که از والدین دیپلمات متولد می‌شوند . همانطور که پیشتر گفته شد، کشور گرانادا از اصل خاک پیروی می کند، به این معنی که تولد فرزند در این کشور منجر به اخذ تابعیت برای وی خواهد بود هرچند که اخذ اقامت و تابعیت برای والدین از این راه دشوار بوده و مستلزم اخذ موافقت مسئولان کشور گرانادا می باشد. از جمله مدارک مورد نیاز برای این نوع تابعیت می توان به گواهی تولد فرزند در گرانادا، پاسپورت والدین، سند ازدواج  سایر مدارک هویتی اشاره نمود.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت گرانادا

پاسپورت گرانادا از طریق ازدواج

ازدواج در گرانادا تحت شرایطی منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور خواهد شد. به منظور اخذ ویزای ازدواج گرانادا و در نتیجه اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور، یکی از زوجین می بایست شهروند گرانادا بوده و تابعیت این کشور را اخذ نموده باشد. اعطای اقامت دائم و تابعیت از این طریق شرایطی دارد که از جمله آنها می توان به اثبات وجود علاقه بین طرفین، اثبات سابقه دیدار طرفین،  اثبات تمکن مالی زوج تبعه گرانادا برای تشکیل زندگی، اثبات تجرد و یا ارائه سند طلاق، ارائه مدارک هویتی و شناسایی از سوی زوجین  اشاره نمود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج در گرانادا:

 • گذرنامه معتبر
 • شناسنامه
 • سند طلاق در صورت وجود
 • اثبات وضعیت تجرد از طریق تاییدیه از مرجع مذهبی
 • سند تغییر نام در صورت وجود
 • گواهی فوت همسر در صورت وجود
 • رضایت نامه والدین برای افراد زیر ۲۱ سال
 • ترجمه همه مدارک به زبان انگلیسی
 • هزینه ویزا به مبلغ 27 دلار

پاسپورت گرانادا از طریق پناهندگی

پناهندگی گرانادا یکی از راه های اخذ تابعیت این کشور می باشد. در ابتدا باید به این نکته اشاره نمود که موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این مطالب صرفاً به منظور آگاهی بخشی از خطرات و عواقب پناهندگی نگاشته شده است. برطبق کنوانسیون ژنو، پناهنده یا پناهجو به کسی گفته می شود که بنا به دلایل سیاسی، مذهبی، قومی، عقیده ای و یا موارد مشابه امکان زندگی آزادانه در کشور خود را نداشته و در معرض تهدید، شکنجه و یا مرگ قرار گرفته باشد. کشور پناهنده پذیر بر طبق این کنوانسیون موظف است در اسرع وقت به پرونده پناههجو رسیدگی کرده و در صورت موافقت با کیس پناهجو، حداقل امکانات زندگی را برای وی فراهم سازد.

کشور گرانادا به دلیل محدودیت وسعت، منابع و ثروت، کشور پناهنده پذیری به شمار نیامده و شرایط سختی را برای پناهجویان فراهم آورده است. از جمله این شرایط می توان به زندگی در کمپ های کثیف و مختلط، جدایی اعضای خانواده از هم تا زمان رسیدگی نهایی به پرونده و همچنین دشواری استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی اشاره نمود. همچنین پناهجو در صورت ردی درخواست پناهندگی با خطر مرگ و زندان در کشور خود مواجه خواهد بود.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت گرانادا و نکات مهم در باب گرانادا

به منظور مهاجرت به یک کشور و اخذ تابعیت آن کشور، دانستن مزایای مهاجرت به آن کشور ضروری به نظر می رسد. افرادی که برای پاسپورت گرانادا اقدام می کنند از مزایایی همچون پرداخت کمترین هزینه های بررسی پرونده و عدم نیاز به حضور در گراناد قبل یا بعد از اعطای  پاسپورت  گرانادا و سرمایه گذاری در یک کشور با ثبات و شناخته شده ی بین المللی برخوردار می گردند. بررسی درخواست پاسپورت گرانادا فرایندی محرمانه است و هیچگونه اطلاعاتی با سایر کشورها مگر در موارد کنترل های ضروری ضروری که بخشی از فرایند بررسی درخواست پاسپورت گرانادا می باشد در این خصوص مبادله نخواهد شد. این فرایند توسط نمایندگی های مجاز و تحت حمایت دولت گرانادا انجام خواهد شد. افرادی که شهروندی و پاسپورت گراناد را بدست می آورند از تمام حقوق اتباع گرانادیی شمال حق کار و زندگی در گرانادا و حقوق اعضای اتحادیه کشورهای حوزه کاراییب بهره مند خواهد گشت.

گرانادا هیچ گونه درامد خارجی یا مالیات بر سود سرمایه یا ثرت یا ارثیه یا اموال اهدایی ندارد همچنین هیچ محدودیتی برای بازپرداخت سود سرمایه و سرمایه گذاری  وجود ندارد. سرمایه همچنین مشوق های زیادی برای گذاری وجود دارد که از جمله ی آنها می توان به مشوق های مالیاتی شرکت های بزرگ و معافیت کامل از تعرفه های وارداتی و تخقیق های مالیاتی و حتی مشوق برای صادرات می گردند. ارز رایج گرانادا که دلار کاراییب شرقی می باشد نرخ برابری پایداری با دلار آمریکا دارد و در حوزه ی دریای کاراییب هم تجارت معاف از مالیات می باشد. 

پاسپورت گرانادا و وکیل معتبر برای امور مهم

به منظور اخذ اقامت و تابعیت یک کشور، دانستن نکات حقوقی در رابطه با قوانین آن کشور الزامیست، چرا که عدم اطلاع از قوانین و شرایط زندگی در آن کشور ریسک هدر رفتن سرمایه و زمان را به برای متقاضی به همراه خواهد داشت. لذا پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدامی در این زمینه با حقوقدانان و کارشناسان خبره امر مهاجرت مشورت نمایید. موسسه حقوقی ملک پور با سابقه 15 ساله در امر مهاجرت و با داشتن کادری مجرب و متخصص آماده اطلاع رسانی و ارائه مشاوره در زمینه تابعیت و پاسپورت گرانادا به شما عزیزان می باشد.

پاسپورت گرانادا و و راه های جایگزین

بی شک کشور گرانادا علیرغم مزایای بیان شده، دارای معایبی از جمله وسعت کم، دوری از کشورهای طراط اول جهان و عدم وجود دورنمای درخشان سرمایه گذاری می باشد. لذا می توان با سرمایه ای در همین حدود برای اخذ تابعیت در سایر کشورهای جهان که از لحاظ فاصله با ایران، دورنمای اقتصادی و آینده سرمایه گذاری دارای وضعیت بهتری هستند اقدام نموده و از مزایای آن بهرهمند شد.  از جمله این کشورها می توان به پرتغال، اسپانیا و مالتا اشاره نمود. 

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در پرتغال
پاسپورت گرانادا و سخن پایانی

پاسپورت گرانادا و شرایط اخذ تابعیت و شهروندی این کشور مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که در مقاله اشاره شد، بهترین روش اخذ تابعیت و اقامت دائم و پاسپورت گرانادا، سرمایه گذاری در این کشور می باشد، چرا که اقامت تضمینی برای متقاضی و خانواده اش بدون شرط حضور و لغو تابعیت قبلی به همراه امکان سفر به 96 کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا را به همراه خواهد آورد. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پاسپورت گرانادا و یا سایر موضوعات مرتبط ، سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و یا از طریق تماس با کارشناسان مستقر در دفاتر موسسه حقوقی ملکپور، از مشاوره رایگان و تخصصی بهره مند شوید.