پاسپورت کانادا و بررسی شرایط اخذ آن

پاسپورت کانادا، انواع روش های مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا (PR کانادا) و تبدیل اقامت کانادا به تابعیت در نوشتار پیش رو به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. امروزه در بین علاقه مندان به مهاجرت، کشور کانادا یکی از مقاصد محبوب محسوب می شود و بسیاری از افرادی که اقدام به مهاجرت به کانادا می نمایند، هدف نهایی خود را کسب پاسپورت کانادا می دانند. معمولاً برای افراد این پرسش مطرح می شود که چگونه می توانند شهروند کانادا شوند و پاسپورت کانادا را کسب نمایند؟ آیا راهی وجود دارد که بتوان بلافاصله پاسپورت کانادا را کسب نمود؟ یا اینکه برای اخذ پاسپورت کانادا باید فرآیندی چند ساله را طی نمود؟ بهترین راه مهاجرت به کانادا و دریافت پاسپورت کانادا کدام است؟ اگر شما هم تصمیم به مهاجرت به کانادا گرفته اید، احتمالا این سوالات نیز برای شما مطرح شده است. در مطلب پیش رو کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) به تمامی این سوالات پاسخ داده اند و علاوه بر آن هر آنچه را که برای اخذ پاسپورت کانادا نیاز دارید که بدانید، مطرح نموده اند. شما سروران گرامی در صورت نیاز به طرح سوال در زمینه مهاجرت به کانادا و سایر مباحث مطرح در این زمینه می توانید با کارشناسان  موسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. برای سهولت و امنیت در برقراری ارتباط با کارشناسان انواع روش های ارتباطی از جمله تماس تلفنی و تماس واتس اپ در نظر گرفته شده است. 

پاسپورت کانادا 1 پاسپورت کانادا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت کانادا و شرایط عمومی

شناخت شرایط اقلیمی و آب و هوایی و شانس کاریابی می تواند وسعت دید مناسبی برای افرادی که تمایل به اخذ پاسپورت کانادا دارند ایجاد نماید. کشور کانادا از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرین است و هر ساله تعداد زیادی از مهاجرین با به خود جلب می نماید. این کشور از بالاترین سطوح کیفیت زندگی برخوردار است و از رفاه اجتماعی بالایی برخوردار می باشد. کانادا به لحاظ شاخص زندگی بهتر که نشانگر درجه امنیت و آسایش میان کشورها می باشد، از 10 امتیاز مربوطه 9.7 امتیاز را دارا می باشد که خود نشانگر شرایط مناسب و رفاه بالای این کشور می باشد. در سال های اخیر با روند چشمگیر مهاجرت به این کشور روبرو هستیم که از دلایل عمده آن می توان به نرخ بیکاری مناسب و فرصت های تحصیلی و سهولت در اخذ اقامت و پاسپورت کانادا اشاره نمود.

لازم به ذکر است که کشور کانادا یکی از مهم ترین کشورهایی می باشد که از قاعده خاک پیروی می نماید، این قاعده به این معنی است که کودک به واسطه تولد در قلمرو این کشور می تواند پاسپورت کانادا را دریافت نماید. بسیاری کشورها نیز از قاعده خون پیروی می کنند که در آن قاعده، تابعیت از طریق پدر یا مادر به فرزند می رسد و ارتباطی با تولد در قلمرو خاک آن کشورها ندارد. در بخش های بعدی به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

کانادا در قسمت شمالی قاره آمریکا واقع شده است و از پهناورترین کشورهای جهان محسوب می شود. در اغلب نقاط این کشور به دلیل ارتفاعات و کوهستان ها آب و هوای سردی حاکم است و برخی از نواحی خالی از سکنه هستند و بیشترین تراکم جمعیت در بخش های جنوبی که هوای گرم تری دارند وجود دارد. همین سرمای هوا سبب شده است که تراکم جمعیت در این کشور کم باشد. با این حال وجود کوهستان ها در کشور کانادا جاذبه های طبیعی و بی نظیری در این کشور ایجاد کرده است که علاقه بسیاری از طبیعت دوستان را به خود جلب نموده است.

اگر شما نیز کشور کانادا را برای مهاجرت انتخاب کرده اید، در اولین گام باید روش مناسب برای اخذ اقامت کانادا را انتخاب نمایید. تمامی راه های مهاجرت و اخذ اقامت می توانند با انتخاب درست و آگاهی از قوانین تبدیل به تابعیت و پاسپورت کانادا شوند. در ادامه در 6 دسته بندی اصلی تمامی راه های اخذ پاسپورت کانادا بررسی می شود و شما می توانید با توجه به شرایط خود روش ایده آل را انتخاب نمایید. با ادامه مقاله همراه شوید و تمام آنچه را که برای اخذ پاسپورت و تابعیت کانادایی نیاز دارید، بیابید. 

در تصویر زیر اطلاعات اولیه از کشور کانادا نمایش داده شده است که می تواند به شناخت این کشور کمک کند.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 پاسپورت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب پاسپورت کانادا

video پاسپورت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب پاسپورت کانادا

audio پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا و اعتبار آن در دنیا

یکی دیگر از پارامترهایی که جهت مهاجرت و اخذ پاسپورت کانادا مورد توجه افراد می گیرد قدرت پاسپورت این کشور و اعتبار آن در سطح دنیا می باشد. شاخص های مشخصی برای ارزیابی قدرت و اعتبار پاسپورت کشور ها تنظیم گردیده است. میزان سفرهای مجاز بدون ویزا به کشورها از پارامترهای بسیار مهمی می باشد که در این ارزشیابی کاملا دخیل است. با نگاهی به رتبه بندی قدرت پاسپورت کشورها در میابیم که کشور کانادا با 164 امتیاز جایگاه چهارم را در رنکینگ جهانی (global) و جایگاه بیست و چهارم را در رنکینگ انفرادی میان کشورها (individual) دارد. این امتیاز بدان معناست که افراد با دارا بودن پاسپورت کانادا می توانند بدون محدودیت و نیاز به هرگونه ویزا به 115 کشور دنیا مهاجرت نمایند و در 49 کشور دنیا نیز امکان دریافت ویزا در زمان ورود به فرودگاه می باشد. بنابراین پاسپورت کانادا را می توان از این حیث یکی از قدرتمندترین پاسپورت های کشورهای دنیا برشمرد.

کانادا پاسپورت کانادا

در تصویر زیر نیازمندی های اخذ ویزا برای شهروندان کانادایی جهت سفر به کشورهای مختلف دنیا نمایش داده شده است. این تصویر مشخص می کند که با پاسپورت کانادا به کدام کشور ها می توان سفر کرد و برای ورود به کدام کشور ها نیاز به اخذ ویزا دارید. 

پاسپورت کانادا پاسپورت کانادا

کانادا
بدون نیاز به ویزا
ویزا در زمان ورود
ویزای الکترونیکی
ویزا در زمان ورود و ویزای الکترونیکی
اخذ ویزا قبل از اقدام به سفر

پاسپورت کانادا و روش های اخذ آن

پاسپورت کانادا از مسیرهای گوناگونی قابل اخذ و دستیابی می باشد. اما به صورت کلی می توان روش های مهاجرت به کانادا را در 6 دسته بندی کلی قرار داد. در تصویر زیر این 6 دسته بندی نمایش داده شده است. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پور تهیه و تنظیم گردیده و هرگونه کپی برداری از آن غیر قانونی می باشد. موسسه حقوقی ملک پور در تمامی مسیرهای مهاجرت به کانادا به استثنای روش پناهندگی، تا حصول نتیجه و اخذ پاسپورت کانادا شما را یاری و راهنمایی می نماید. در ادامه به تشریح نکات پیرامون راه های مختلف مهاجرت به کشور کانادا می پردازیم.

پاسپورت کانادا 3 پاسپورت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب مهاجرت به کانادا

video پاسپورت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب راه های مهاجرت به کانادا

audio پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا از طریق کار

پاسپورت کانادا می تواند از طریق اخذ ویزای کار کانادا دریافت شود. نرخ بیکاری کانادا در حال حاضر حدود 5.9 درصد می باشد که نرخ مناسبی است. ویزای کار کشور کانادا با عنوان ویزای Skilled Worker یا ویزای کار نیروی ماهر شناخته می شود. این نوع ویزای کار که زیر مجموعه برنامه Express Entry یعنی ورود سریع نیز شناخته می شود، ویزایی مبتنی بر امتیاز (point based system) می باشد که در آن پارامترهای گوناگونی در مورد فرد متقاضی اخذ ویزای کار کشور کانادا مورد تحلیل و ارزیابی قرار می گیرد.

سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، سابقه شغلی مرتبط با تحصیل و عوامل دیگری مانند انطباق پذیری با محیط (که شامل سابقه کار و تحصیل در کانادا و…) و همین طور job offer یا دعوتنامه رسمی شغلی از جمله عواملی هستند که در اخذ ویزای کار کانادا نقش دارند و به صورت مشخصی امتیازگذاری شده اند. اخذ این نوع ویزا 2 مرحله ای می باشد و در مرحله اول افراد باید حداقل 67 امتیاز لازم را کسب نمایند تا برای ورود به مرحله دوم که اصطلاحا با نام pool یا استخر مجازی شناخته می شود واجد شرایط گردند. در مرحله دوم امتیازات تا سقف 1200 امتیاز و با نحوه متفاوتی ارائه می گردد. در پایان افرادی که با کسب حداقل امتیازات لازم در مقایسه با سایر افراد واجد شرایط در رتبه مناسب تری قرار گیرند انتخاب می گردند و با کسب ویزای کار کانادا اجازه ورود به خاک این کشور را پیدا می نمایند. از مهم ترین نکات این نوع ویزا که باعث محبوبیت آن نیز گردیده ارائه اقامت دائم کانادا از همان ابتدا می باشد که شامل شخص واجد شرایط و همسر و فرزند او نیز می گردد.

برای محاسبه امتیازات خود با دقت بیشتر می توانید از جداول موجود در مقاله کار در کانادا از لینک زیر استفاده کنید. اما به صورت کلی می توان گفت که اگر شما کمتر از 45 سال سن، مدرک تحصیلی حداقل لیسانس و سابقه کار دارید، احتمالا می توانید از این روش اقدام کنید.

کار در کانادا

برای بررسی بهتر، روند تغییرات نرخ بیکاری در کشور کانادا در سال های اخیر در نمودار زیر نمایش داده شده است. پیش بینی می شود، نرخ بیکاری در کانادا در سال های آینده همچنان روندی نزولی طی کند. 

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2 پاسپورت کانادا

مؤسسه حقوقی ملک پور محصولی ویدئویی با عنوان آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا تهیه کرده است که تمامی مراحل برنامه اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر کانادا در آن شرح داده شده است. شما با تهیه این محصول می توانید بدون نیاز به وکیل و با صرف هزینه ای کمتر برای اخذ اقامت کاری کشور کانادا اقدام نمایید. این محصول ویژه را می توانید از لینک زیر تهیه نمایید. 

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

پاسپورت کانادا از طریق تحصیل

آیا پاسپورت کانادا می تواند از طریق تحصیل در کانادا اخذ شود؟ در پاسخ به این سوال باید دانست که تحصیل در هیچ کشوری نمی تواند مستقیما باعث اخذ پاسپورت گردد. کشور کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست، اما افرادی که تمایل به اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا را دارند می توانند از تحصیل به عنوان پلی برای ورود به کانادا و اخذ اقامت این کشور بهره برند. تحصیل در کشور کانادا و اخذ ویزای تحصیلی کانادا به علت نظام تحصیلی برگرفته از سیستم بریتانیایی از بهترین نظام های تحصیلی جهان شناخته می شود. همه ساله ایرانیان زیادی برای ادامه تحصیل در کشور کانادا اقدام می نمایند و از علل محبوبیت این کشور می توان بستر مناسب ادامه تحصیل و شرایط اخذ اقامت و پاسپورت کانادا پس از تحصیل می باشد. چرا که افراد پس از 3 سال می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند و پس از اخذ اقامت دائم درخواست دریافت پاسپورت کانادا را ارائه کنند.

تحصیل در کانادا در مدارس و مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انجام پذیر است. افرادی که تمایل به تحصیل در کانادا دارند باید الزامات مربوطه را نیز دارا باشند. به طور کلی هزینه های تحصیل در کانادا سالانه از 12 هزار دلار کانادا تا بیش از 20 هزار دلار کانادا متغیر می باشد. از دیگر الزامات مورد نیاز دانش زبان انگلیسی برای تحصیل در این کشور می باشد که نیازمند ارائه سطوح مشخصی از آیلتس می باشد. به طور مثال عموما دانشگاه ها در مقطع لیسانس نیازمند ارائه آیلتس 6، در مقطع فوق لیسانس آیلتس 6.5 و در مقطع دکتری آیلتس 7 یا بالاتر را از متقاضیان درخواست می کنند. گپ تحصیلی (یا به عبارتی دیگر مدت زمان سپری شده از اخذ آخرین مدرک تحصیلی) از دیگر موارد مورد توجه جهت تحصیل در کانادا می باشد و افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در این کشور دارند باید دقت داشته باشند که از زمان فارغ التحصیلی ایشان تا شروع مقطع تحصیلی جدید در کشور کانادا نباید عموما بیش از 4 الی 5 سال گذشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کانادا به شرح زیر می باشد.

 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • مدرک زبان
 • ریز نمرات دوره قبلی تحصیلی به همراه دیپلم
 • اثبات تمکن مالی کافی
 • اسناد محل اقامت معین در کانادا
 • رزومه کاری و تحصیلی

معمولاً امکان همراهی خانواده برای متقاضیان تحصیل در کانادا دارای اهمیت می باشد. خوشبختانه در قوانین کانادا ویزای همراه در همه مقاطع تحصیلی، حتی مدرسه، اعطا می شود. دانش آموزانی که در مدارس کانادا به تحصیل می پردازند می توانند یکی از والدین را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند. البته در این حالت اجازه کار برای همراه وجود ندارد و آثار اقامتی نیز برای وی در پی ندارد.

در مقاطع دانشگاهی نیز متقاضیان می توانند برای خانواده خود ویزای همراه دریافت کنند. البته در این مقاطع چون دانشجو به سن قانونی رسیده است دیگر وابسته والدین محسوب نمی شود و همراهان وی شامل همسر و فرزندان کمتر از 18 سال می باشد. همسر فرد در صورتی که حداقل های مورد نیاز را داشته باشد می تواند ویزای OWP یا مجوز کار آزادانه دریافت کند. متقاضی اصلی نیز اجازه کار پاره وقت در کشور کانادا دارد. 

تحصیل رایگان در کانادا

پاسپورت کانادا 4 1 پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کانادا یکی دیگر از راه های اخذ پاسپورت کانادا می باشد و افراد سالانه با نیت های گوناگونی نظیر کسب سود و تجارت و یا اخذ اقامت و پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری تمایل دارند برای چنین پروسه ای اقدام نمایند، سرمایه گذاری در کانادا در ایالات مختلف با قوانین متفاوتی انجام پذیر است و بنا به سیاست های توسعه اقتصادی کانادا تنظیم گردیده است. به طور مثال سرمایه گذاری در ایالات کبک، ساسکاچوان، منیتوبا و بریتیش کلمبیا انجام پذیر می باشد که به شرح این موارد می پردازیم:

 • پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

  قوانین مربوط به سرمایه گذاری در ایالت کبک برای سال 2020 با تغییراتی مواجه شده است. پیش تر سرمایه گذاری در این ایالت با مبلغ 800 هزار دلار کانادا انجام می شد و در این شیوه سرمایه گذاری تمام سرمایه پس از 5 سال به شخص عودت می یافت. بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری سهمیه های ارائه شده جهت سرمایه گذاری در این ایالت را خریداری می کنند و با مبلغ 210 هزار دلار کانادا به افراد متقاضی می فروشند، در واقع به واسطه این شیوه سرمایه گذاری، شخص پول خود را اهدا می کند و در مقابل اقامت دائم کانادا را به دست می آورد. افراد معمولا یک سال پس از اخذ اقامت دائم می توانند درخواست پاسپورت کانادا را ارائه نمایند. در قوانین جدید تمامی شرایط مانند پیشین است اما مبلغ سرمایه گذاری تغییر یافته است. در قوانین جدید سرمایه گذاری در ایالت کبک شما باید نشان دهید که مبلغ 2 میلیون دلار پشتوانه مالی دارید و از این مبلغ، 1.2 میلیون دلار به عنوان قرض به مدت 5 سال در اختیار دولت کانادا قرار دهید. موسسات مالی هنوز هم سهمیه ها را خریداری می کنند و این موسسات با دریافت مبلغ 360 هزار دلار به جای شما مبلغ 1.2 میلیون دلار را می پردازند. 

 • پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری در ساسکاچوان و منیتوبا

  اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی ساسکاچوان و منتویا نیاز به سرمایه ای بالغ بر  100 هزار دلار کانادا دارد، که این وجه به عنوان ودیعه به دولت کانادا پرداخت می شود و ضمانتی برای سرمایه گذاری در این ایالات می باشد. افراد در مرحله دوم 100 هزار دلار کانادا مجددا در این ایالات اقدام به سرمایه گذاری با ایجاد کسب و کار می نمایند و در صورتی که شخص به سرمایه گذاری در مرحله دوم اقدام نکند، مبلغ ودیعه پرداخت شده ابتدایی قابل عودت نمی باشد. این شیوه یکی دیگر از روش های اخذ اقامت دائم و پاسپورت کانادا می باشد که پروسه زمانی آن تا اخذ اقامت دائم ممکن است بین 3 الی 5 سال باشد.

 • پاسپورت کانادا از طریق اقامت کار شرکت

  اقامت کار شرکت روشی ابداعی از مؤسسه MIE می باشد که برخی از کشور های برتر دنیا قابل اجرا می باشد. یکی از کشورهایی که شما می توانید از طریق کار شرکت در آن اقامت بگیرید، کشور کانادا است. در این روش نیز شما می توانید اقامت دائم و پاسپورت کانادا را کسب نمایید. در روش اقامت کار شرکت، شما باید در کشور کانادا شرکتی را به ثبت برسانید که حداقل 51 درصد از سهام آن به نام شما باشد. اما توجه داشته باشید که شما از طریق ثبت شرکت به تنهایی موفق به اخذ اقامت کانادا نخواهید شد، بلکه شما باید در این شرکت مشغول به کار شوید. در واقع ثبت شرکت و کار در شرکت به صورت همزمان منجر به اخذ اقامت شما خواهد شد. جزئیات بیشتر در رابطه با این روش را می توانید در مقاله اقامت کار شرکت مطالعه کنید. 

 • پاسپورت کانادا از طریق سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

  سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کمبیا نیازمند سرمایه حداقلی بالغ بر 360 هزار دلار کانادا می باشد. افرادی که برای این نوع سرمایه گذاری اقدام می نمایند باید طرح تجاری مناسبی ارائه نمایند که پیش از این در این ایالت وجود نداشته است. از مزایای این سرمایه گذاری این است که دو خانواده با هم نیز می توانند برای چنین پروسه ای اقدام نمایند و اقامت و پاسپورت کانادا را از این طریق به دست آورند. همان طور که ذکر شد این شیوه سرمایه گذاری نیز مانند سایر طرق سرمایه گذاری در کانادا بسیار زمان بر می باشد و توصیه نمی گردد.

  امکان انجام سرمایه گذاری با مبلغ 100 هزار دلار نیز در مناطق خاصی در این ایالت وجود دارد که جزئیات آن را می توانید در لینک زیر مطالعه کنید.

سرمایه گذاری صد هزار دلاری در کانادا

پاسپورت کانادا از طریق تولد

کشورهای دنیا برای ارائه تابعیت و پاسپورت به کودک متولد شده از دو قاعده کلی پیروی می کنند: قاعده خون و قاعده خاک. قاعده خون بدین معنی است که فرزند متولد شده فارغ از محل زادگاه اصالت و تابعیت خود را مستقیما از پدر یا مادر خود دریافت می نماید. کشورهای اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دنیا از این قاعده پیروی می نمایند.

قاعده دوم قاعده خاک می باشد که بدین معنی است که افراد به واسطه تولد در قلمرو کشورهای تبعیت کننده از این سیستم، می توانند تابعیت آن کشور را دریافت نمایند، فارغ از اینکه پدر یا مادر این ایشان شهروند آن کشور باشد. حدود 30 کشور در دنیا این قاعده را به عنوان الگوی رفتار حقوقی خود در قبال تولد فرزند قرار داده اند که معروف ترین آنها کشورهای ایالات متحده آمریکا، کانادا و برزیل می باشد. بنابراین کشور کانادا از جمله کشورهایی می باشد که از این قاعده پیروی می نماید اما به لحاظ آثار اقامتی برای پدر و مادر یا اخذ پاسپورت کانادا برای ایشان پروسه پیچیده ای دارد و صرفا با رسیدن کودک به سن 18 سالگی، او می تواند نقش اسپانسر و حامی پدر و مادر خود را برای ورود به خاک کانادا ایفا نماید. به طور کلی اخذ پاسپورت کانادا از طریق تولد فرزند را نمی توان گزینه ای مناسب برای مهاجرت به کانادا تلقی نمود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت کانادا از طریق تولد فرزند از قرار زیر می باشد.

 • گواهی تولد و بیمارستان
 • مدرک هویتی
 • حکم تاییدیه دادگاه
 • اثبات تمکن مالی برای تامین معیشت فرزند

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت کانادا
اخذ تابعیت کانادا از طریق تولد

پاسپورت کانادا 3 1 پاسپورت کانادا

پاسپورت کانادا از طریق ازدواج

ازدواج با شهروند سایر کشورها می تواند پیامدهایی مانند اقامت و تابعیت برای افراد داشته باشد. ازدواج با یک شهروند کانادایی نیز می تواند منجر به اخذ پاسپورت گردد. افرادی که تمایل به ازدواج و اخذ اقامت و پاسپورت کانادا از طریق ازدواج را دارند باید قواعد حقوقی لازم و آثار نکاح در این کشور را به خوبی بدانند و سپس به چنین اقدامی مبادرت ورزند. بسیاری از افراد به سوری و غیر واقعی اقدام به مهاجرت از طریق ازدواج می نمایند که در صورت اثبات ممکن است از آن کشور دیپورت و اخراج شوند. به طور کلی افرادی که تمایل به اخذ پاسپورت کانادا از طریق ازدواج را دارند پس ازدواج با شهروند کانادایی اقامت موقت دریافت می نمایند که پس از 3 سال می تواند تبدیل به اقامت دائم و سپس پاسپورت و تابعیت کانادا شود. از الزامات این ازدواج اثبات تمکن مالی کافی برای تامین معیشت همسر می باشد و در واقع اسپانسر باید ثابت نماید هزینه های زندگی همسر تا 3 سال قابل تامین است. او باید مقیم دائم و یا تبعه کانادا باشد. طرفین باید حداقل 18 سال سن داشته باشد. اسپانسر باید در خاک کانادا سکونت داشته باشد و اسپانسر شونده نیز باید تعهد نماید که پس از ازدواج تمایل به زندگی در کنار همسر خود در کانادا می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

پاسپورت کانادا از طریق پناهندگی

اخذ پاسپورت کانادا از شیوه پناهندگی نیز امکان پذیر می باشد. افراد پناهجو افرادی هستند که طبق کنواسیون پناهندگی شرایط پناهجویی را داشته باشند. پناهجو فردی می باشد که به دلایل همچون نژاد، مذهب و یا عقیده ، از بازگشت به کشور مبدا خود ترس جان دارد. افرادی که از ایران برای چنین پروسه ای اقدام می کنند عموما متوسل به دروغ می شوند و در نهایت در صورتی که تایید شوند نیز در شرایط سخت کمپ زندگی خواهند نمود و در ابتدا از حق تحصیل و کار برخوردار نیستند. جامعه و دولت به چشم هزینه و سربار به این افراد نگاه می کنند و در عمل زندگی شرافت مندانه ای را تجربه نخواهند کرد. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی چه در زمینه مشاوره ای و چه در زمینه فرایند اجرایی پناهندگی ارائه نمی دهد و توصیه می شود با توجه به خطرات فراوان پناهندگی از طرق قانونی مهاجرت که در این مقاله به آن های اشاره شد اقدام نمایید، چرا که مسیر زندگی آینده شما در گرو انتخاب درست امروز شما می باشد.

پاسپورت کانادا و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت کانادا 4 پاسپورت کانادا

اخذ پاسپورت کانادا نیاز به دارا بودن آگاهی لازم می باشد و افرادی که فاقد تجربه کافی در زمینه جمع آوری مدارک و ارائه آن به سفارت می باشند ممکن است دچار مشکلات عدیده ای شوند. استفاده از وکیل مهاجرت می تواند مشکلات شما را در زمینه اخذ ویزا برطرف نموده و از ریسک های موجود بکاهد. موسسه حقوقی ملک پور (موسسه مشاوره ای MIE) با 15 سال سابقه شغلی در زمینه امور مهاجرت و با بهره مندی از مشاورین زبده و وکلای صدیق و توانمند می تواند شما را در زمینه اخذ پاسپورت کانادا راهنمایی نموده و تا حصول نتیجه یاری نماید.

پاسپورت کانادا و سخن پایانی

پاسپورت کانادا و شرایط اخذ اقامت و تابعیت در این مقاله به صورت جامع مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که ذکر شد پروسه های زمانی متفاوتی در زمینه اخذ پاسپورت کانادا وجود دارند. افرادی که تمایل به مهاجرت و اخذ پاسپورت کانادا دارند پیش از هرچیز باید شرایط سن، تحصیلات و سرمایه و سایر پارامترها در مورد ایشان مورد تحلیل و بررسی قرار گیرد تا بهترین مسیر مهاجرت به این کشور را از میان راه های موجود انتخاب نمایند. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE می تواند شما را در زمینه اخذ پاسپورت کانادا و سایر کشورها همراهی نماید. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان در این زمینه بهره مند شوید. بخش دیدگاه ها نیز برای پاسخ گویی به پرسش های شما در نظر گرفته شده است و کارشناسان موسسه در زمانی کوتاه پاسخ گوی شما خواهند بود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  سلام خسته نباشید ؟
  آیا از طریق تحصیل اقدام کنم می تونم در نهایت پاسپورت کانادا رو بگیرم؟
  شرایط ش چی هست؟
  آیا دکتری در کانادا کار محسوب میشه ؟ یعنی بعدش می تونم برای پاسپورت اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما باید پس از پایان تحصیل در کانادا مشغول به کار شوید و از طریق برنامه اکسپرس اینتری اقامت دائم کانادا را به دست آورید. 3 سال پس از اقامت دائم می توانید برای پاسپورت کانادا در خواست دهید.

   پاسخ
 2. گلی گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  من و همسرم داروساز هستیم. من 32 سالمه همسرم 35 ساله یک فرزند 2 ساله داریم. مدرک زبان نداریم ولی تسلط خوبی داریم. کلا بودجمون هم 2 میلیارد میشه. به چه طریقی می تونیم برای کانادا اقدام کنیم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام

   برای اینکه بتوان پاسخ دقیقی به شما داد، اطلاعات بیشتری از شما مورد نیاز است. اما احتمالا شما می توانید از طریق اسکیل ورکر، تحصیل یا کار شرکت اقامت کانادا را بگیرید. مطالعه لینک های زیر را به شما توصیه می کنم.

   malekpourmie.com/اقامت-کار-شرکت

   https://malekpourmie.com/کار-در-کانادا

   پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   در همه روش های اخذ پاسپورت کانادا شما باید حداقل 3 سال در کانادا با مجوز اقامت دائم زندگی کرده باشید. از بین روش های تحصیل، کار و سرمایه گذاری شما در روش کار از ابتدا اقامت دائم دریافت می کنید اما پروسه دریافت ویزای کار ممکن است 1 تا 2 سال به طول انجامد.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بله امکان پذیر می باشد. البته شما باید پس از تحصیل در کانادا در این کشور مشغول به کار شوید و اقامت دائم کانادا را کسب نمایید. پس از گذشت 3 سال از اخذ اقامت دائم می توانید جهت اخذ پاسپورت کانادا اقدام نمایید.

   پاسخ
 3. کرمی گفته:

  سلام و وقت بخیر
  من 32 ساله هستم فوق لیسانس مهندسی برق، 4 سال سابقه کار با بیمه، ایلتس 6 و مجرد هستم. ایا شانسی برای برنامه های اسکیل ورکر ایالتی مثل کبک یا ساسکاچوان دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار در کانادا از طریق امتیازبندی و دارای شرایط خاصی بوده و ویژه متخصصان و نیروهای کار ماهر (دارای مدرک دانشگاهی و بدون مدرک دانشگاهی داری مهارت بالای شغلی) در مشاغل مورد نیاز این کشور است که پس از قبولی در سیستم امتیاز بندی طی مراحلی ویزای کار کانادا را به دست می آوردند این ویزا نیازمند نمره زبان و سایر فاکتورهاست که از جمله آن می توان به سن زیر 40 سال اشاره نمود. همچنین پروسه درخواست تا اخذ ویزای کار کانادا نیازمند گذراندن زمان مورد نیاز تا انتخاب شدن توسط دولت کانادا می باشد.
   https://malekpour.ir/کار-در-کانادا/
   در صورتی که قصد اقدام شخصی و خبره شدن در امر مهاجرت از طریق اسکیل ورکر به کانادا هستید می توانید محصول زیر را تهیه نمایید.
   https://malekpour.ir/product/آموزش-جامع-اقامت-کاری-دولت-فدرال-کاناد

   پاسخ
 4. آذر گفته:

  سلام و وقت بخیر .
  سوالم اینه که ایا با ویرا توریستی میشه به تورونتو رفت و موند و درخواست اقامت دائم کرد ؟
  همچنین در سرایط سرمایه گذاری کبک ایا میشه تورونتو زندگی کرد و چه مدت پروسه دریافت پاسپورت طول خواهد کشید؟
  با تشکر فراوان

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کانادا ویزایی داره به نام ویزای توریستی مالتیپل که با داشتن و تمدید چند ساله اون می تونید اقامت کانادا رو اخذ کنید که البته گرفتن این ویزا آسون نیست و شرایط خاص خودش رو داره. در مورد سوال دوم عموماً می بایست در شهری که سرمایه گذاری کرده اید حضور داشته باشید و به تجارت خود سرکشی کنید ولی امکان تغییر اقامت با تایید اداره مهاجرت کانادا وجود خواهد داشت. مدت زمان اخذ پاسپورت بستگی به نوع سرمایه گذاری دارد.

   پاسخ
Rating: 5