پاسپورت چین و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت چین و شرایط عمومی
 • پاسپورت چین و اعتبار آن
 • پاسپورت چین و روش های اخذ پاسپورت
 • اخذ پاسپورت چین از طریق کار
 • پاسپورت چین از طریق تحصیل
 • پاسپورت چین از طریق سرمایه گذاری
 • پاسپورت چین از طریق تولد
 • پاسپورت چین از طرق ازدواج
 • پاسپورت چین و پناهندگی
 • پاسپورت چین و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت چین پاسپورت چین

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

پاسپورت چین و مقدمه ای بر آن

پاسپورت چین ، شرایط اخذ پاسپورت چین و مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت چین در این مقاله به صورت علمی مورد بررسی قرار گرفته است. در این مقاله سعی شده به صورت شیوا و خلاصه وار مطالبی را در رابطه با اخذ پاسپورت و تابعیت چین در اختیار شما متقاضیان قرار دهیم. اخذ پاسپورت چین از چه طریقی امکان پذیر است؟ آیا تحصیل در چین منجر به اخذ پاسپورت در این کشور می شود ؟ آیا با تولد فرزند در چین می توان پاسپورت این کشور را به دست آورد؟ همانطور که مستحضر هستید راه های گوناگونی برای مهاجرت به چین  و اخذ  اقامت و تابعیت در این کشور وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE با بهره مندی از وکلای مجرب مفتخر است که شما را در انتخاب بهترین مسیر برای کسب تابعیت و پاسپورت چین یاری نماید.

پاسپورت چین و شرایط عمومی

چین کشوری است که در شرق قاره آسیا واقع شده است. این کشور بر اساس فهرست کشورها بر پایه پر جمعیت ترین کشور های دنیا منتخب شده است. کشور چین با بیش از 1.417 میلیارد نفر پر جمعیت ترین کشور دنیا می باشد.  این کشور دارای 22 استان که توسط 4 شهر  پکن، تیانجین، شانگهای و چونگ کینگ اداره می شود. همچنین دارای 2 منطقه بسیار مهم (هنگ کنگ و ماکائو ) که خود مختار حکومت می کنند. پایتخت این کشور پکن می باشد.  چین بعد از روسیه، کانادا و آمریکا چهارمین کشور وسیع دنیا از نظر مساحت  می باشد. از هنگامی که اصلاحات اقتصادی در چین برای اقتصاد مدرن چین پایه ریزی شد باعث گردید که چین تبدیل به یکی از سریع ترین رشد های اقتصادی دنیا گردد. این کشور در حال حاظر بزرگترین صادر کننده و دومین وارد کننده کالا و دومین اقتصاد بزرگ دنیا می باشد. چین به نظر برخی از تحلیل گران نظامی و اقتصادی یک ابر قدرت بالقوه لقب گرفته است.

پاسپورت چین و اعتبار آن

ارزش پاسپورت و گذرنامه چین به تسهیلاتی اشاره می کند که یک پاسپورت می تواند برای درانده اش به ارمغان بیاورد. یکی از مزایای اعتبار و ارزش پاسپورت کشورها در معافیت ویزا برای ورود به کشو رهای دیگر می باشد. در حال حاظر شهروندان چینی و افرادی که دارای پاسپورت این کشور می باشند می توانند بدون ویزا به 28 کشور سفر نمایند و برای ورود به 47 کشور دیگر در زمان ورود نیاز به ویزا خواهند داشت.  پاسپورت چین در میان دیگر پاسپورت های جهان رتبه 75  را به خود اختصاص داده است که با کشورهایی نظیر اسواتینی هم رتبه می باشد. پاسپورت چین در قبل به مدت یک دوره 5 ساله اعتبار داشت. اما از سال 2007 به بعد گذرنامه های معمولی برای افراد بالای 16 سال به مدت 10 سال و برای افراد کمتر از 16 سال به مدت 5 سال اعتبار دارد.

1 11 پاسپورت چین

پاسپورت چین و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت چین از طرق و روش های مختلفی قابل اخذ می باشد که این روش ها عبارتند از کسب پاسپورت از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تولد، ازدواج  و پناهندگی می باشد.

طبق قانون و ماده 7 برای تبدیل شدن به یک شهروند چینی و اخذ پاسپورت این کشور باید :

 • 1- بستگان متقاضیانی که اتباع چینی می باشند.
 • 2- دلایلی برای در خواست شهروندی این کشور باید داشته باشید. دلایلی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری و ازدواج
 • 3- افرادی که در یکی از والدینش اقامت و تابعیت چین را داشته باشند.
 • 4- افرادی که در چین به دنیا آمده باشند و در صورت محرز نشدن تابعیت والدینش به کودک تابعیت این کشور اعطا شود.

اخذ پاسپورت چین از طریق کار

یکی از روشهای کسب پاسپورت چین کار کردن در این کشور می باشد و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند می توانند با کار کردن در این کشور اقامت و تابعیت خود را به دست آورند. یکی از دلایل عمده انتخاب چین برای کار کردن و مهاجرت به این کشور نرخ بیکاری آن می باشد. کشور چین با توجه به جمعیتی معادل یک میلیارد و چهارصد و هفده میلیون جمعیت دارای  4 % نرخ بیکاری می باشد.  طبق قانون کار، کارکنان موظف هستند 8 ساعت در روز کار کنند، اما می توانند به صورت اضافه کار در شرکت ها مشغول به کار شوند که این موضوع در چین یک امر طبیعی است. بنابراین افرادی که خواهان کار در چین می باشند و تمایل به کار کردن در چین هستند نیاز به ویزای کار خواهند داشت ، می توانند با ویزای z و داشتن یک دعوت نامه کاری Job Offer  از سمت یک کارفرما وارد این کشور شوند. ویزای Z  ( ویزای کار) برای کارشناسان خارجی که قصد دارند برای یک دوره زمانی بیش از یک سال کار کنند، صادر می شود.  این ویزا زمانی صادر می شود که کارفرما و متقاضی کار شرایط اولیه و شروط لازم را داشته باشند. متقاضیان باید الزامات ابتدایی را به عنوان یک متخصص خارجی دارا باشند. خارجیانی که قصد ندارند برای یک مدت زمان نسبتا طولانی در چین کار کنند مجبور به در خواست این ویزا نمی باشند. آنها می توانند برای ویزای نوع F در خواست دهند. این ویزا برای افراد خارجی که به قصد مقاصد غیر تجاری مانند تحقیقاتِ، مبادلات فرهنگی و … به چین ورود می کنند و مدت اقامت آنها به بیش از شش ماه تجاوز نمی کند در نظر گرفته شده است. کشور چین برای جویندگان کار در این کشور شرایط سنی خاصی را در نظر گرفته است، برای خانم ها محدودیت سنی 24 سال تا 55 سال و برای آقایان از 24 سال تا 65 سال.

2 9 پاسپورت چین

همانطور هم که در نمودار مشاهده می فرمایید با توجه به جمعیت چین، نرخ بیکاری در سال 2018 به 3.8 درصد کاهش یافته است و این نشان دهنده رشد اقتصادی این کشور در این بازه زمانی 2009 ـ 2019 می باشد.

نمونه ای از مجوز کار

3 3 پاسپورت چین

مهاجرت کاری به چین

پاسپورت چین از طریق تحصیل

یکی دیگر از طرق اخذ پاسپورت و تابعیت چین، تحصیل در این کشور و کسب اقامت پس از تحصیل در این کشور می باشد. چین به خاطر وجود دانشگاه های بین المللی و برخورداری از سطح علمی بالا و  اخذ بورسیه تحصیلی باعث جذب دانشجویان بین المللی به این کشور می باشد. این کشور با بیش از 300 دانشگاه و 20 هزار دوره های آموزشی، می تواند گزینه ای مناسب برای ادامه تحصیل در این کشور باشد. یکی از شرایط ورود دانشجویان به چین،  دریافت ویزای دانشجویی می باشد. و یزای تحصیلی چین به نام X Visa می باشد.

دانشجویان و متقاضیان تحصیل در این کشور می توانند بعد از اتمام تحصیل در این کشور به دنبال فرصت ها و موقعیت های شغلی خوبی باشند که امر کار کردن در کشور چین منجر به اقامت کاری خواهد شد، بنابریان متقاضیان باید بتوانند پس از تحصیل در چین با ارائه مدارک مورد نیاز بلافاصله در خواست کار دهند که در نهایت با پذیرفتن شخص به عنوان یک نیروی کار در چین، بتوانند اقامت تحصیلی خود را تبدیل به اقامت کاری نمایند. معمولا قرار داد های کاری در ابتدا یک ساله منعقد می گردد. متقاضیان در صورت کار در چین و تمدید قرار دادهای کاری خود  می توانند اقامت داِئم این کشور ار به دست آورند که در نهایت این روند تبدیل به کسب پاسپورت چین خواهد شد.

تحصیل در چین

پاسپورت چین از طریق سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت و تابعیت چین از طریق سرمایه گذاری در این کشور برای مهاجران و سرمایه گذاران امکان پذیر است. سرمایه گذاری در چین از طریق خرید سهام و ثبت شرکت امکان پذیر می باشد. سرمایه گذاری در چین می توانست برای بسیاری از سرمایه گذاران و صنعت گران مزایای بسیاری را به ارمغان آورد زیرا با تدابیری که رهبران و سیاست مداران این کشور در نظر گرفته اند قطعا در رشد اقتصادی هر شرکت، صادرات و … تاثیر بسزایی می گذارد، هرچند در حال حاضر دولت چین به سرمایه گذاران خارجی در این کشور تابعیت و پاسپورت اعطا نمی کند.

متقاضیان می توانند با ایجاد یک شرکت مشترک ( چینی – خارجی ) با ارائه یک پروژه پیشنهادی  می توانند وارد مرحله جدیدی از یک نوع سرمایه گذاری در این کشور شوند.

سرمایه گذاری در اوراق بهادار : سرمایه گذاران می توانند با سرمایه گذاری در بازار سهام  و اوراق بهادار گامی برای سرمایه گذاری در این کشور بردارند. شرکت های کارگذاری آنلاین در این کشور به راحتی قابل دسترس می باشد. پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی در این زمینه تحقیقاتی در باب بازار سهام چین و سابقه آن داشته باشید.

سرمایه گذاری بر روی ملک و مستغلات : افرادی می توانند بر روی ملک و مستغلات در چین سرمایه گذاری کنند و یا ملک بخرند در صورتی که اقامت این کشور را داشته باشند. بنابراین متقاضیان می توانند از طریق کار ای تحصیل در این کشور اقامت خود را به دست آرودند  که بعد از آن بتوانند به راحتی بر روی ملک و مستغلات سرمایه گذاری نمایند.

سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت :  در چین سرمایه گذاران می توانند از طریق ثبت شرکت به فعالیت خود در عرصه های مختلف اقدام نماییند. ثبت شرکت در چین یه 6 طریق امکان پذیر است و ثبت می گردد.

بهترین نوع ثبت شرکت برای اتباع دیگر کشورها، ثبت شرکت WFOE می باشد.  این نوع شرکت کاملا تحت نظر افراد خارجی اداره می شود بنابراین از این رو بهترین نوع ثبت شرکت برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود.

سرمایه گذاری در چین

پاسپورت چین از طریق تولد

اخذ پاسپورت چین از طریق تولد بر مبنا و اصل خون پایدار است. پاسپورت و تابعیت چین به وسیله تولد از دو طریق امکان پذیر است.  افراد و کودکانی که یکی از والدینش تابعیت کشور چین را داشته باشند می توانند از این طریق پاسپورت خود را به دست آورند. همانطور که اشاره کردیم اعطای تابعیت در چین  از اصل خون پیروی می کند اما دولت چین  به صورت فرعی کسب تابعیت از طریق خاک را پذیرفته است و این در صورتی امکان پذیر است که تابعیت والدین کودک قابل احراز نباشد که برای جلوگیری از بی تابعیتی به کودک پاسپورت و تابعیت چین اهدا می گردد. بنابراین  تابعیت از طریق خاک در چین به نوعی اکتسابی می باشد. باید خاطر نشان  کرد که چین به متقاضیان اجازه نمی دهد که از شهروندی دوگانه در این کشور بر خوردار باشند و افرادی که متقاضی کسب تابعیت و پاسپورت چین می باشند باید از شهروندی سابق خود انصراف دهند، چرا که نمی توانند تابعیت خارجی خود را حفظ کنند. همینطور طبق قوانین اعطای تابعیت در چین افرادی که خارج از چین زندگی می کنند در حالی که حداقل یکی از والدین شخص دارای ملیت چین می باشند یا یک شهروند چینی می باشند می توانند درخواست پاسپورت چین را داشته باشند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت چین

پاسپورت چین از طرق ازدواج

اخذ پاسپورت چین از طریق ازدواج  منوط به رعایت  مواردی می باشد که باعث اخذ تابعیت متقاضیان از این طریق می باشد. متقاضی کسب پاسپورت چین از طریق ازدواج باید از زمان ازدواج آنان به مدت 5 سال گذشته باشد، افرادی امکان اخذ پاسپورت چین از طریق ازدواج را خواهند  داشت  که همسرشان یک شهروند چینی باشد و وضعیت اقامت دائم او در این کشور به اثبات برسد. کسب پاسپورت چین از طریق ازدواج، مشروط به گذشت 5 سال از ازدواج متقاضی با یک تبعه چینی می باشد که در این مدت باید حداقل 9 ماه از سال را در چین ساکن باشند. متقاضی باید در این مدت اقامت قانونی داشته باشد و آن را اثبات نماید. همچنین باید منبع درآمد ثابت و پایداری را ارائه دهد و اثبات کند که از پس هزینه های خود و همسرش نیز بر می آید.

نمونه گواهی ازدواج و طلاق

4 3 پاسپورت چین

اخذ اقامت چین از طریق ازدواج

پاسپورت چین و پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور و  موسسه MIE اتریش هیچگونه خدمات مشاوره ای صورت نمی گیرد و این مقاله صرفاً در جهت بالا بردن اطلاعات و آگاهی عموم از خطرات و مضرات پناهندگی می باشد.

موسسه حقوقی ملک پور مهاجرت از طریق پناهندگی را به هیچ عنوان توصیه و پیشنهاد نمی کند، چرا که همواره این مسیر از شرایط بسیار خطرناک و ناهنجار بر خوردار است و می توان گفت باعث به خطر افتادن جان افراد می شود و در مقابل راه های جایگزین قانونی از جمله تحصیل، کار و یا سرمایه گذاری در این کشور را پیشنهاد می کند.

چین در سال 1982 به کنواسیون و پروتکل 1967 در باب وضعیت پناهندگان ملحق گردید. پناهندگی در چین  شامل 2 ماده و قانون اصلی می باشد. ماده 32 قانون اساسی چین و ماده 46 قانون ورود و خروج به کشور چین می باشد. در این قوانین ذکر شده است افراد و پناهجویانی که به دلیل سیاسی به چین اعلام پناهندگی کرده اند با شرایط وی موافقت می گردد و به تعیین وضعیت پناهندگان در کشور خود می پردازند. بنابراین پناهندگان مجاز می باشند به صورت موقت در چین اقامت داشته باشند تا به وضعیت آنان رسیدگی شود. پناهندگان برای عاری بودن از بی تابعیتی در چین از سمت دولت این کشور حق دریافت کارت شناسایی را خواهند داشت که موجب بهبود شرایط زندگی  افراد و اجازه برخورداری از حق تحصیل و کار در این کشور  می شود.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت چین و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت چین و اخذ تابعیت این کشور از طرق مختلفی امکان پذیر می باشد که سعی گردیم به طور اختصار در این مقاله به آن بپردازیم. بنابراین متقاضیان می توانند از یک وکیل مجرب در زمینه حقوق بین الملل برای اخذ پاسپورت چین در امور پرونده خود یاری بگیرند که در نتیجه پرونده آنها به صورت کاملا تخصصی مورد بررسی قرار بگیرد. اخذ تابعیت و پاسپورت چین از طریق کار یا سرمایه گذاری نیازمند اطلاعات دقیقی در باب شرایط اقتصادی و قوانین سرمایه گذاری در این کشور می باشد. در کنار این موضوع متقاضیان نیازمند مراجعه به مراکز رسمی این کشور و ثبت تقاضای خود جهت اخذ تابعیت و پاسپورت چین می باشند که در این شرایط توصیه می گردد از یک وکیل مجرب یاری بگیرند، چرا که یک وکیل می تواند کمک شایانی در روند اخذ پذیرش را برای شما متقاضیان گرامی به ارمغان آورد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE همیشه در صدد ارائه بهترین خدمات در باب امور مهاجرت به شما عزیزان می باشد.

پاسپورت چین و سخن پایانی

پاسپورت چین و روش های اخذ تابعیت این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. از آنجا که ورود به خاک چین و اخذ پاسپورت چین از طرق گوناگون برای بسیاری از افراد مورد ابهام می باشد در این جهت بر آن شدیم که در پیرامون و مسائل مهم و نکات مهم در باب اخذ پاسپورت چین مطالبی را به نگارش در آوریم که راهنمای شما مخاطبین و متقاضیان قرار گیرد. اخذ پاسپورت چین از طریق سرمایه گذاری، کار، تحصیل و … از جمله مواردی بود که در این مقاله بیان گردید. امیدواریم توانسته باشیم به سوالات شما در زمینه پاسپورت چین پاسخ داده باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی تر می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و در کوتاه ترین زمان پاسخ آنها را دریافت نمایید، و با مشاورین مجرب ما در امر حقوق بین الملل و حقوق مهاجرت تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید.