پاسپورت اسلواکی و بررسی شرایط آن

 • پاسپورت اسلواکی و شرایط عمومی
 • پاسپورت اسلواکی و اعتبار آن
 • پاسپورت اسلواکی و روش های اخذ پاسپورت
 • اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق کار
 • اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل
 • اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق تولد
 • اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق ازدواج
 • اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق پناهندگی
 • پاسپورت اسلواکی و نکات مهم در باب اسلواکی
 • پاسپورت اسلواکی و وکیل معتبر برای امور مهم
پاسپورت اسلواکی پاسپورت اسلواکی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پاسپورت اسلواکی و مقدمه ای بر آن

پاسپورت اسلواکی، مهاجرت به اسلواکی و شرایط اخذ پاسپورت و نکات مهم و اساسی در مورد پاسپورت اسلواکی در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. در مورد مهاجرت به اسلواکی و پاسپورت و تابعیت اسلواکی ممکن است سوالاتی برای شما پیش آید، از جمله اینکه اخذ پاسپورت کشور اسلواکی چه شرایطی دارد؟ چه مواردی منجر به اخذ پاسپورت اسلواکی می گردد؟ از آن جایی که مهاجرت به اسلواکی و اخذ پاسپورت اسلواکی نیازمند دانش حقوقی و اطلاعات دقیق است، پیشنهاد می شود که از یک وکیل مهاجرت در این زمینه مشورت بگیرید. امیدواریم که با مطالعه این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما برطرف گردد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور ، همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب مهاجرت به اسلواکی

video پاسپورت اسلواکی

پاسپورت اسلواکی و شرایط عمومی

پاسپورت اسلواکی و شرایط عمومی این کشور از نکات مهمی است که در تصمیم گیری شما موثر خواهد بود. جمهوری اسلواکی کشوری است در اروپای مرکزی است و پایتخت این کشور براتیسلاوا است. اسلواکی کشوری با مساحت حدود 49 هزار کیلومتر و دارای جمعیت 5435 نفر می باشد. اسلواکی جزو اتحادیه اروپا و در حوزه شنگن است. واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن زبان اسلوواک است. از لحاظ موقعیت جغرافیایی این کشور از غرب با جمهوری چک و اتریش، از شمال با لهستان، از شرق با اوکراین و از جنوب هم مرز مجارستان می باشد. اخذ پاسپورت اسلواکی یعنی شما می توانید تابعیت این کشور را دریافت کنید، و این امر از راه های گوناگونی امکان پذیر خواهد بود.

 شما می توانید از طرق مختلفی اقامت اسلواکی را دریافت نمایید. پاسپورت هر کشوری برای تبعه آن کشور امتیازاتی را در برخواهد داشت. یک اصل مهم در زمینه اخذ تابعیت کشورها اعطای تابعیت بر اساس اصل خاک و اصل خون است. طبق قوانین بین المللی منظور از اصل خون یا سیستم خون عبارتست از اینکه تابعیت از پدر یا مادر به فرزند منتقل می شود و اعطای تابعیت مبتنی بر نژاد یا خون است. در مقابل این اصل، سیستم خاک یا اصل خاک وجود دارد که انعطاف بیشتری نسبت به اصل خون دارد. بر طبق سیستم خاک اعطای تابعیت مبتنی بر خاک کشوری است که فرزند متولد می شود بدون توجه به تابعیت والدین، فرزند می تواند تابعیت آن کشور را به دست آورد. ما در این مقاله با بررسی راه های اخذ اقامت اسلواکی، چگونگی منجر شدن به اخذ پاسپورت و تابعیت این کشور و سایر نکات اساسی در ارتباط با پاسپورت اسلواکی را بررسی می نماییم. ضمنا شما می توانید مقالات ما را در سایت موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط با مهاجرت به اسلواکی مطالعه نمایید.

پاسپورت اسلواکی و اعتبار آن

اخذ پاسپورت اسلواکی و اعتبار آن از این جهت مهم است که شما مطلع باشید با گرفتن پاسپورت اسلواکی چه امتیازاتی خواهید داشت و از اعتبار این پاسپورت امکان سفر به چند کشور را بدست می آورید. از لحاظ سطح زندگی اسلواکی هفتمین کشور ارزان اتحادیه اروپاست و از لحاظ امنیت هم کشور امنی است. این کشور جزو یکی از جوانترین کشورهای مستقل  اروپا محسوب می شود.

پاسپورت اسلواکی از لحاظ اعتبار در رتبه هفتم پاسپورت های جهان قرار دارد که هم رده کشورهای اسلوونی، لهستان، لیتوانی، نیوزیلند، استرالیا و لتونی قرار دارد. شما با گرفتن پاسپورت و تابعیت این کشور امکان سفر به 121 کشور بدون اخذ ویزا را خواهند داشت.

پاسپورت اسلواکی و روش های اخذ پاسپورت

پاسپورت اسلواکی و تابعیت این کشور از طرق مختلفی به دست می آید. با توجه به اعتبار مناسب پاسپورت اسلواکی راه هایی که منجر به اخذ پاسپورت اسلواکی می گردد متنوع و چندان هم کار ساده ای نیست. در ادامه ما به روش های مختلف اخذ پاسپورت و تابعیت اسلواکی اشاره خواهیم کرد که عبارتند از :

 • 1-اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق کار
 • 2-اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل
 • 3-اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری
 • 4-اخذ پاسپورت از طریق تولد
 • 5-اخذ پاسپورت از طریق ازدواج
 • 6-اخذ پاسپورت از طریق پناهندگی

هر یک از روشهای فوق الذکر شرایط خود را دارند که بعضی منجر به اخذ اقامت این کشور می گردد و برخی منجر به اخذ پاسپورت و تابیعت اسلواکی می شود که به تفصیل به بررسی آنها در ذیل خواهیم پرداخت.

پاسپورت اسلواکی از طریق کار

کار در اسلواکی از مواردی است که منجر به اخذ اقامت این کشور خواهد شد، اما باید دید که کار منجر به اخذ پاسپورت اسلواکی می گردد یا خیر. اگر قصد مهاجرت به اسلواکی از طریق کار را دارید، ابتدا باید دعوتنامه کاری یا جاب آفر داشته باشید. یعنی کارفرمایی در اسلواکی باید برای شما دعتونامه کاری ارسال نماید. البته تشریفات و روند قانونی این کار باید رعایت شود؛ کارفرما باید درخواست نیروی کار خود را به اعلام کند و در صورتی که در اسلواکی و اتحادیه اروپا شخصی متناسب با شرایط اعلامی وجود نداشت، اشخاصی خارج از اتحادیه اروپا در صورتی که واجد شرایط باشند امکان استفاده از این موقعیت کاری را خواهند داشت.

بنابراین اگر به دنبال کار در اسلواکی هستید، می بایست پس از 6 ماه آگهی که کارفرما در اسلواکی و اتحادیه اروپا منتشر می کند، درخواست کار خود را ارائه نمایید. نرخ بیکاری در اسلواکی در حدود 2 درصد می باشد که نشان دهنده وجود فرصت شغلی در این کشور است و مهمترین نکته که نباید فراموش شود آشنایی به زبان رسمی این کشور یعنی اسلوواک است، زیرا شما باید در محیط این کشور کار نمایید و دانستن زبان این کشور از الزامات این روش است.

مجوز کار غیرقابل انتقال است یعنی برای یک استخدام خاص با یک کارفرمای خاص صادر می شود و در صورتی که قصد دارید کارفرمای خود را تغییر دهید، باید مجوز کار جدید درخواست نمایید. معمولا مجوز کاری به صورت موقت و برای مدت دوسال صادر می شود که قابل تمدید نیز می باشد. در صورتی که شما به مدت 5 سال در اسلواکی کار کنید و بیمه و مالیات به دولت اسلواکی پرداخت نمایید می توانید جهت اخذ اقامت دایم اسلواکی اقدام نمایید و سپس برای اخذ تابعیت و پاسپورت اسلواکی اقدامات لازم قانونی را انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت اسلواکی از طریق کار عبارتند از :

 • فرم درخواست رسمی برای مجوز کار به زبان اسلوواک
 • کپی پاسپورت
 • آدرس محل سکونت
 • قرارداد کار
 • اثبات تمکن مالی
 • ارایه گواهی سلامت پزشکی
کار در اسلواکی

پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل

اخذ اقامت اسلواکی و پاسپورت اسلواکی از طریق تحصیل در این قسمت مورد بررسی قرار می گیرد. تحصیل راهی مناسب برای گرفتن اقامت اسلواکی است اما این نکته نیز بسیار مهم است که آیا تحصیل منجر به تابعیت و پاسپورت اسلواکی نیز می گردد یا خیر. برنامه های تحصیلی در اسلواکی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می شوند. زبان سیستم آموزشی در اسلواکی به طور کلی اسلوواک است، اما آموزش عالی در موسسات و دانشگاه های مختلف می تواند به زبان های دیگر مانند زبان انگلیسی، مجارستانی، فرانسوی، آلمانی و یا روسی باشد. تحصیل در دانشگاه هایی که به زبانی غیر از اسلوواک است نیازمند پرداخت هزینه های تحصیل می باشد که بسته به رشته و دانشگاه بین 8000 تا 13000 یورو در هر سال تحصیلی می باشد.

دوره کارشناسی در دانشگاه ها و موسسات آموزشی اسلواکی 3 تا 4 سال به طول می انجامد.

دوره کارشناسی ارشد نیز در حدود 2 تا 3 سال و مقطع دکتری نیز دوره تحصیل 3 الی 4 سال می باشد.

در صورتی که در دانشگاه هایی که سیستم آموزشی به زبان انگلیسی است برای مقطع کارشناسی آیلس 6 برای مقطع کارشناسی ارشد آیلس 6.5 و برای مقطع دکتری آیلس 7 باید ارایه دهید. دانشجویان می توانند حین تحصیل به طور پاره وقت در حدود 20 تا 30 ساعت در هفته کار کنند. در صورتی که شخص بعد از فارغ التحصیلی خود بتواند در اسلواکی موقعیت شغلی پیدا کند که اجازه کار به او داده شود، ویزای تحصیلی او به ویزای کاری تبدیل می شود و بعد از مدتی کار در اسلواکی و پرداخت بیمه و مالیات می تواند منجر به اقامت دایم و در نهایت تابیعیت و پاسپورت اسلواکی گردد.

تحصیل در اسلواکی

پاسپورت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت اسلواکی از طریق سرمایه گذاری یکی دیگر از راه های اخذ اقامت  و پاسپورت اسلواکی است. در سال 2008 -2009 ، بحران در منطقه یورو و سرمایه گذاری بین المللی، بر سرمایه گذاری خارجی اسلواکی نیز تاثیر گذاشت. با توجه به اینکه سهم بسیار بزرگی از سرمایه گذاری مستقیم خارجی اسلواکی به طور مستقیم به منطقه یورو بستگی دارد، بنابراین سلامت اقتصادی اسلواکی بستگی به اقتصاد همسایگان اروپایی خود به ویژه آلمان و فرانسه دارد. شرکت های فرانسوی و آلمانی بزرگترین سرمایه گذاران در اسلواکی در بخش های انرژی، خودرو، مخابرات و خدمات بهش مار می آیند. میزان سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اسلواکی در ماه سپتامبر 2018 به میزان 374.50 یورو افزایش یافت. سرمایه گذاری مستقیم خارجی در اسلواکی به طور متوسط 284 میلیون یور از سال 2004 تا 2018 بود که به بالاترین سطح خود نسبت به سال گذشته رسید.

1 12 پاسپورت اسلواکی

سرمایه گذاری در اسلواکی می تواند از طرق مختلفی انجام گیرد. در زیر به این موارد اشاره می کنیم :  

اقامت از طریق سرمایه گذاری در اسلواکی
ثبت شرکت در اسلواکی

پاسپورت اسلواکی از طریق تولد

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق تولد باید بر اساس اصول بین المللی خاک و یا خون بررسی شود. همان طور که قبلا هم گفتیم بر اساس اصل خاک هر فرزندی که در خاک کشوری متولد شود بدون در نظر گرفتن تابعیت پدر و مادر او، می تواند تابعیت آن کشور را اخذ نماید. و در مقابل سیستم خون بر این اصل استوار است که فرزند تابعیت خود را از پدر و مادر خود دریافت می نماید. اسلواکی نیز مانند اکثر کشورهای اروپایی اصل خون حاکم است یعنی در صورتی پاسپورت اسلواکی به فرزند اعطا می شود و تابعیت این کشور را دریافت می دارد که یکی از والدین او تابعیت اسلواکی را داشته باشند و چنین فرزندی به خودی خود تابعیت و پاسپورت اسلواکی را دریافت می دارد. اما استثنائاتی نیز بر این اصل وجود دارد از جمله اینکه اگر فرزندی از پدر و یا مادر نامعلومی در خاک اسلواکی متولد شود، می تواند تابعیت اسلواکی را دریافت نماید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت اسلواکی عبارتند از :

 • ارایه گواهی ازدواج پدر و مادر
 • ارایه گواهی تولد فرزند
 • گواهی تاریخ تولد فرزند
 • مشخص بودن محل سکونت فرزند
 • ارایه گواهی بیمه

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video پاسپورت اسلواکی

پاسپورت اسلواکی از طریق ازدواج

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق ازدواج نیز یکی دیگر از راه های اخذ تابعیت و شهروندی اسلواکی می تواند باشد. بر اساس قوانین بین المللی در اکثر کشورها زمانی که شخص خارجی که با یک تبعه و شهروند آن کشور ازدواج کند و اثبات نمایند که ازدواجشان صوری نبوده پس از طی مراحل قانونی می توانند تابعیت آن کشور را دریافت نمایند.در اسلواکی نیز اگر یک شخص خارجی با یک تبعه اسلواکیایی ازدواج کند و مدت 5 سال از زندگی مشترک آنها بگذرد، می تواند اقدام به اخذ تابعیت و پاسپورت اسلواکی نماید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت و پاسپورت اسلواکی از طریق ازدواج عبارت است از :

 • گذرنامه یا پاسپورت معتبر
 • ارایه گواهی ازدواج رسمی
 • سن بالای 18 سال
 • ارایه مشخصات محل سکونت
 • اطلاعات هویتی
اقامت و ازدواج در اسلواکی

پاسپورت اسلواکی از طریق پناهندگی

موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت و اخذ پاسپورت از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی دهد و در زمینه پناهندگی نیز هیچ گونه خدماتی ارایه نمی دهد و مطالبی که در این مقاله آورده شده، صرفا جهت افزایش اطلاعات و آگاهی شما نوشته شده است. اشخاصی که قصد پناهندگی در کشوری را دارند باید طبق قوانین و مقررات پناهندگی واجد شرایط پناهندگی باشند. طبق کنوانسیون ژنو در صورتی که به دلیل ترس از شکنجه، آزار و اذیت در مورد عقاید سیاسی، قومیت، نژاد، مذهب نمی توانند در کشور بمانند و یا ترس از بازگشت دارند، با بررسی این شرایط می توانند به عنوان پناهجو شناخته شوند.

اسلواکی، جمهوری چک، مجارستان و لهستان سیاست های پناهندگی مشابهی دارند و از سال 2015 قوانین پناهندگی را سخت تر کرده اند. روند پناهندگی در اسلواکی به این صورت است که شخص متقاضی پس از اعلام پناهندگی باید توسط مقامات ذیصلاح مورد بررسی قرار می گیرند تا قصد آنها از پناهندگی و دلایلشان مشخص شود. در صورتی که تعارضی بین گفته ها و دلایل شما وجود نداشته باشد، پرونده پناهندگی شما را در این مرحله می پذیرند و شما را به عنوان پناهجو محسوب می کنند. در این مرحله شما به کمپ های درنظر گرفته شده در اسلواکی فرستاده می شوید تا زمان دادگاه که وضعیت پناهندگی شما به طور کامل و دقیق بررسی شود. در صورتی که تمام مسایل و موارد شما در خصوص پناهندگی بررسی شود و اجازه اقامت به شما داده شود پس از 5 سال حضور در اسلواکی، می توانید برای اقامت دایم اسلواکی اقدام نمایید.

اخذ پاسپورت اسلواکی از طریق پناهندگی با توجه به سختی هایی راه به هیچ وجه به شما توصیه نمی شود. شما از این روش باید به دلایل و مستندات دروغین متوسل شوید و جان خود و خانواده تان را به خطر می اندازید و چندسال در انتظار پاسخ قطعی خواهید ماند در صورتی که می توانید با استفاده از راه های قانونی به روشی درست و صحیح مهاجرت به اسلواکی و پاسپورت اسلواکی را به دست آورید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسپورت اسلواکی و نکات مهم در باب اسلواکی

در این مقاله نکات اساسی و مهم پاسپورت اسلواکی به طور مفصل بررسی شد. جمهوری اسلواکی کشوری واقع در اروپای مرکزی، عضو اتحادیه اروپا، ناتو و سازمان تجارت جهانی است. شما با داشتن تابعیت و اخذ پاسپورت اسلواکی شهروند این کشور و یک شهروند اروپایی محسوب می شوید. بنابراین شما می توانید با این امتیاز از نظر قانونی در هر کشور عضو اتحادیه اروپا بدون اخذ ویزا رفت و آمد کنید.

تابعیت و اخذ پاسپورت اسلواکی تنها از چند روش قابل دسترسی است :

 • 1-از طریق تولد فرزند از پدر یا مادر اسلواکیایی
 • 2-اقامت دایم به مدت هشت سال بدون وقفه در این کشور داشته باشید و مسلط به زبان اسلوواک باشید، هیچ گونه جرمی نیز در این مدت مرتکب نشده باشید.
 • 3-از طریق ازدواج در صورتی که 5 سال از ازدواج شما با تبعه اسلواکی بگذرد
 • 4-تابعیت و اخذ پاسپورت اسلواکی از طرق سرمایه گذاری زمان بر می باشد و همچنین تضمینی در تمدید اقامت موقت وجود ندارد.
 • 5-شرط حضور 6 ماهه در اسلواکی جهت تمدید اقامت موقت اسلواکی حتما باید رعایت شود.

در صورتی که شما واجد شرایط برای شهروندی و اخذ پاسپورت اسلواکی باشید مدارکی را باید جهت اخذ شهروندی این کشور ارایه دهید:

 • گذرنامه یا پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی
 • تکمیل فرم درخواست
 • مدارک هویتی
 • عکس رنگی
 • ارایه آدرس محل سکونت در اسلواکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • اثبات دانش زبان اسلوواک

پاسپورت اسلواکی و وکیل معتبر برای امور مهم

پاسپورت اسلواکی و راه های اخذ این پاسپورت راه های گوناگونی دارد و اگر شما قصد مهاجرت به اسلواکی، اقامت و اخذ پاسپورت این کشور را دارید بهتر این است که با یک وکیل مهاجرت معتبر در امور بین الملل مشاوره نمایید. افرادی که واجد شرایط اخذ پاسپورت اسلواکی هستند قطعا باید با اطلاعات درست حقوقی در این مسیر گام بردارند بنابراین باید از افراد و وکلایی که در این زمینه اطلاعات معتبر و درستی دارند، بهتر است که مشورت نمایند. داشتن وکیل مهاجرت در انجام پروسه های مهاجرت، اقامت و پاسپورت اسلواکی باعث انجام روند صحیح و قانونی این کار خواهد شد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری وکلای مجرب در امور حقوق بین الملل آماده ارایه مشاوره به متقاضیان عزیز در ارتباط با راه های مهاجرت و اقامت می باشد. 

پاسپورت اسلواکی و سخن پایانی

پاسپورت اسلواکی، مهاجرت به اسلواکی و شرایط اخذ پاسپورت این کشور در این مقاله به طور مفصل و علمی مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت. راه های مهاجرت و اقامت به اسلواکی و اعبتار پاسپورت اسلواکی در این مقاله بررسی گردید. شما با داشتن این پاسپورت شهروند اتحادیه اروپا محسوب می شوید اما به دست آوردن پاسپورت اسلواکی چندان هم کار ساده ای نیست با توجه به اینکه شما نیازمند دانش و تسلط کامل زبان اسلوواک نیز هستید. امیدواریم که توانسته باشیم در این مقاله پاسخگوی سوالات شما در زمینه پاسپورت اسلواکی و چگونگی اخذ آن بوده باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.