ویزای کار مجارستان

ویزای کار مجارستان  در هنگام مهاجرت به مجارستان از جمله مهاجرت کاری به مجارستان و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق کار و در نهایت اخذ اقامت مجارستان به چه صورت است ؟ آیا اتباع ایرانی می توانند ویزای کار مجارستان  را دریافت کنند ؟ در میان کشورهای اروپایی کدامیک شرایط بهتری جهت مهاجرت از طریق حرفه و تخصص و اصطلاحا ویزای کار دارند ؟ آیا پس از تحصیل می توان جهت ویزای کار مجارستان  اقدام نمود ؟ اگر شما با ویزای کار در مجارستان اقامت داشته باشید می توانید برای اقامت دائم مجارستان اقدام نمائید ؟ در ادامه نیز می توانید شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار مجارستان  را بخوانید . و یا با موسسه حقوقی ملک پور مشاوره نمایید .

اگر شما از شهروندان خارج از اتحادیه اروپا هستید و مایل به اخذ ویزای کار مجارستان  هسیتد در ارتباط با اجازه کار در مجارستان باید بدانید .

چنانچه شخصی از اتباع ایرانی بخواهد در مجارستان کار کند می بایست مجوز کار دریافت نماید ، این در حالی است که اگر شما شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا باشید نیاز به اخذ این مجوز نخواهد بود .

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار مجارستان  :

مجوز کار معتبر

توافق نامه کار

اثبات محل اقامت

پروسه مجوز کار  :

پروسه انجام اخذ مجوز نزدیک به یک ماه به طول می انجامد و در ادامه شاید متقاضی این مراحل را طی نماید

ابتدا ، تقاضا و آگهی نیروی کار لازم است.  برای انجام این کار نیاز است که ابتدا کارفرما موقعیت کاری را برای اتباع مجارستاتی درخواست دهد ، اگر نیروی کار مجارستانی برای این موقعیت پیدا نشد که نیاز هست 15 روز کاری طی گردد تا سپس بتواند برای جذب نیروی کار خارج از مجارستان اقدام نماید .

پس از گذشت پانزده روز ، کارفرما می تواند از طرف کارمند درخواست اجازه کار را درخواست کند.  مجوز کار در مجارستان بعد از 10 تا 15 روز آماده خواهد شد .

پس از اعطای مجوز کار، کارمند باید برای ویزای کاری به صورت شخصی در کنسولگری مجارستان ( Magyar Konzulátus ) در کشور خود یا کشوری که در حال حاضر در آن دارای اقامت قانونی است درخواست کند .

مجوز کار ابتدا به مدت دو سال صادر می شود و همچنین می توانند تجدید شود که در نهایت نیز می تواند پس از چند سال اقامت دائم را در پی داشته باشد .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار مجارستان  :

فرم درخواست امضا شده و تکمیل شده

یک پاسپورت معتبر که اعتبار آن برای اقامت پس از تاریخ عزیمت حداقل سه ماه معتبر باشد

دو عکس در اندازه گذرنامه که این عکس را بایدبرای مدت بیش از شش ماه قبل نباشد

هزینه اقامت در محل اقامت 60 یورو

یک کپی از قرارداد کار یا نامه ای از قصد کارفرمای احتمالی

مدارک حرفه ای و آموزش عالی

تأیید محل اقامت

بیمه مسافرتی برای حداقل سی روز اول اقامت شما

اثبات توانایی مالی برای زندگی در مجارستان

در حال حاضر اگر به عنوان یک مهاجر ، بوداپست را برای اقامت انتخاب نموده اید بوداپست در حال تبدیل شدن به یک مقصد محبوب است.  این موضوع نه تنها با توجه به کیفیت زندگی در بوداپست می باشد بلکه به واسطه فرهنگ متنوع از قومیت های مختلف و فرصت های شغلی جدید در این کشور می باشد .

با وجود نرخ بیکاری بالا در مجارستان بیشتر مهاجران ، زندگی و کار در بوداپست را به عنوان یک گزینه قابل قبول نمی بینند.  شاید یک موقعیت شغلی در مجارستان به واسطه وجود شرکت های بین المللی یافت شود وگرنه رسیدن به یک موقعیت کاری در مجارستان برای یک مهاجر آن چنان ساده نباشد .

می توان گفت کشورهایی چون مجارستان برای مهاجرت کاری یک مقصد ایده آل نباشند ، در حال حاضر جمعیت قابل توجهی مهاجر در کشور مجارستان اقامت دارند که تعداد ایرانیان نیز کم نمی باشد ، البته بسیاری از جمعیت این مهاجران را دانشجویان تشکیل می دهند .

بسیاری از دانشجویان ایرانی مجارستان را برای تحصیل انتخاب می نمایند که ما در ادامه دلایل انتخاب این کشور را برای تحصیل بررسی می کنیم .

مجارستان کشوری است که برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی در نزد ایرانیان محبوب می باشد و این بواسطه وجود بیش از پنج دانشگاه مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد .

یکی دیگر از دلایل انتخاب کشور مجارستان برای تحصیل در رشته های پزشکی ارائه برنامه های تحصیلی به زبان انگلیسی است و این در حالی است که در اکثر کشورهای اروپایی تحصیل در رشته های چهارگانه پزشکی به زبان اصلی آن کشور که انگلیسی نیست امکان پذیر است .

دانشجویان می توانند در کشورهایی نظیر مجارستان و چک با هزینه های بسیار کمتر از کشورهای انگلیسی زبان تحصیل نمایند و همچنین در ارتباط با ادامه تحصیل در کشورهای عضو شنگن به راحتی اقدام نمایند .

دانشجویان می توانند پس از تحصیل در مجارستان در صورت داشتن یک موقعیت کاری تمام وقت ویزای تحصیلی خود را در خاک این کشور به ویزای کاری تبدیل نمایند .

البته همانطور که گفته شد کشور مجارستان آن چنان موقعیت های کاری برای یک مهاجر ندارد و بهتر است دانشجویان از قبل فکری برای داشتن یک موقعیت کاری در سایر کشورهای اروپایی بکنند .

برخی دانشجویان نیز با هدف صرفا تحصیل به مجارستان می آیند و علاقه ای به اخذ اقامت در این کشور ندارند ، البته ما می توانیم پیشنهاد هایی را در کنار مجارستان با همین میزان هزینه هایی که در کشور مجارستان برای تحصیل هزینه می کنید ارائه دهیم .

همچنین اگر مایل به اخذ ویزای کار مجارستان  یا سایر کشورهای اروپایی هستید ابتدا تحقیقات خود را تکمیل نمائید در حال حاضر کشور مجارستان به واسطه نرخ بیکاری بالا نمی تواند مقصدی ایده آل برای مهجرت کاری قلمداد شود شما می توانید به سمت کشورهای طراز اول اروپا که به مراتب دارای موقعیت های کاری بهتری هستند اقدام نمائید .

در حال حاضر کشورهایی نظیر آلمان ، اتریش ، دانمارک و دیگر کشورهای ضعیف تر اروپایی در بسیاری از مهارت و تخصص ها درخواست نیروی کار دارند و این مسیر برای ایرانیان باز است که بتوانند فرصتی را جهت رسیدن به کار در یا کشورها داشته باشند .

همچنین برای ورود راحت تر به کشور مجارستان شما می توانید حتی به واسطه ی یک دوره ی یکساله در این کشور اقامت داشته باشید و این موقعیت یکساله را برای تحصیل به دست آورید ، در حال حاظر یکی از موقعیت های عالی که کشور مجارستان به ایرانیان می دهد تحصیل در دوره های زبان می باشد که این فرصت می تواند در نهایت به اخذ ویزای کار مجارستان  هم ختم شود ، این در حالی است که بسیاری از کشورهای عضو شنگن برای دوره ی زبان به ایرانیان به راحتی ویزا نمی دهند .

شما عزیزان در خصوص مهاجرت به مجارستان و راههای اخذ ویزای کار مجارستان  همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص و شرایط کار در مجارستان و یا مهاجرت کاری به مجارستان و یا مهاجرت به مجارستان از طریق کار و در نهایت اخذ اقامت مجارستان به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.