ویزای توریستی استرالیا

ویزای توریستی استرالیا  جهت بازدید کوتاه مدت از استرالیا به منظور گردش یا بازدید بستگان صادر میگردد ، شرایط 2018 اخذ ویزای توریستی استرالیا  2018 را با هم میخوانیم ، و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای توریستی استرالیا 2018 را در این مقاله آورده ایم ، در عصر حاضر افراد بی شماری به دنبال ویزای توریستی استرالیا و پناهندگی در استرالیا هستند که ما سعی داریم در مقاله فوق انواع ویزاهای کوتاه مدت استرالیا ، شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا ، پناهندگی در استرالیا، هزینه ویزای استرالیا و شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای توریستی استرالیا را برای شما متقاضیان مهاجرت به استرالیا تشریح نمائیم، انگلیسی بودن زبان مردم استرالیا یکی از دلایل عمده افراد برای اخذ ویزای توریستی استرالیا و پناهندگی در استرالیا می باشد ، افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی در استرالیا یا اخذ ویزای توریستی استرالیا را دارند ممکن است با سوالات زیر رو به رو شوند که ما سعی میکنیم با توجه به قواعد حقوق بین الملل خصوصی و قوانین مهاجرتی سفارت استرالیا به آنها پاسخ دهیم .
شرایط اخذ ویزای توریستی استرالیا چیست؟ مدارک اخذ ویزای توریستی استرالیا و پناهندگی در استرالیا چیست؟ هزینه ویزای استرالیا چقدر می باشد ؟ انواع ویزاهای کوتاه مدت و توریستی استرالیا کدامند؟ فرم درخواست ویزای توریستی استرالیا را چگونه می توان بدون هیچ مشکلی کامل نمود؟ مدارک مورد نیاز ویزای توریستی استرالیا چیست ؟ ویزای توریستی خانوادگی استرالیا به چه صورت به دست می آید ؟ نحوه و شیوه گرفتن وقت سفارت استرالیا چیست؟ آیا امکان تغییر یا تبدیل ویزای توریستی استرالیا به سایر ویزاها وجود دارد ؟
ویزای توریستی استرالیا برای اشخاصی است که تمایل دارند جهت مسافرت ، بازدید از شرکت های متعدد، ملاقات با اعضای خانواده من الجمله والدین، خواهر و برادر، فرزند، اقوام درجه یک یا برای حضور در سمینارهای مختلف یا ملاقات های کاری به استرالیا سفرکنند ، اصولا ویزاهای توریستی استرالیا قابل تغییر به ویزاهای دیگر نیست و همچنین منجر به اقامت نمی گردد .

درخواست ویزای توریستی در سفارت استرالیا در ایران به صورت آنلاین انجام می گیرد و کلیه مراحل از درخواست تا صدور ویزا به صورت آنلاین و در کمترن زمان ممکن صورت می پذیرد و دیگر نیازی به مراجعه حضوری به سفارت استرالیا در تهران نیست .

شخص ممکن است به دلایل متعددی چون تعطیلات، گشت و گذار، دلایل اجتماعی یا تفریحی به استرالیا سفر کند و به دیدار خویشاوندان، دوستان، یا بازدید برای ایجاد کسب و کار و یا سایر موارد کوتاه مدت غیر کارگری مانند درمان پزشکی یا مشاوره پزشکی بپردازند ،یا ممکن است فقط به مسیر دیگری مانند پناهندگی در استرالیا بروند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزا برای بازدید از استرالیا و یا گسترش بازدید شخص شما میتوانید به وب سایت امور کنسولی استرالیا یا وب سایت سفارت استرالیا در ایران به زبان فارسی مراجعه کنید .

ویزای بازدید از استرالیا دارای انواع مختلفی است ، نوع ویزا که ممکن است شخص بتواند دریافت کند بستگی به عوامل متعددی نظیر طول مدت اقامت شخص، پاسپورت شخص ، محل فعلی متقاضی و هدف سفر متقاضی دارد .

انواع ویزاهای کوتاه مدت استرالیا


ویزای کار و  تعطیلات ( زیر کلاس ۴۱۷ )

برای جوانان بین ۱۸ تا ۳۰ ساله که مایل به گذراندن تعطیلات و کار در استرالیا هستند برای یک سال سفر به استرالیا را فراهم می کند ، برای درخواست این ویزا ، باید یک گذرنامه معتبر از یک کشور واجد شرایط داشته باشند .

ویزای بازدید کننده ( زیر گروه ۶۰۰ )

ویزای بازدید کننده برای افرادی که واجد شرایط دریافت ویزا eVisitor یا Electronic Travel Authority نیستند طراحی شده است. این ویزا به شخص اجازه می دهد به مدت سه، شش یا ۱۲ ماه به استرالیا سفر کنند یا برای اهداف گردشگری یا راه اندازی کسب و کار به استرالیا سفر میکنند . هزینه درخواست پایه برای این ویزا بین ۱۳۵ تا ۳۴۰ دلار است .

در صورتی که درخواست ویزا رد شود، هزینه درخواست ویزای توریستی استرالیا  بازپرداخت نخواهد شد .

ویزای مسافرتی الکترونیک (زیر کلاس ۶۰۱)

این ویزا به شخص اجازه می دهد تا به مدت چندین بار برای یک سال و حداکثر سه ماه در هر بازدید به استرالیا سفر کنند . این ویزا برای صاحبان پاسپورت از تعدادی از کشورها و مناطق موجود است که در خارج از استرالیا زندگی می کنند ، هزینه درخواست ویزا برای ETA وجود ندارد، با این حال هزینه سرویس ۲۰ دلار فقط برای برنامه های آنلاین اعمال می شود .

E Visitor (زیر کلاس ۶۵۱)

این ویزا یک ویزای رایگان برای صاحبان معتبر خارج از استرالیا است که مایل به بازدید از استرالیا برای اهداف گردشگری یا کسب و کار می باشند فقط اتباع برخی از کشورهای خاص  و برخی کشورهای اروپایی می توانند از این ویزا بهره مند شوند.

این ویزا به دارندگان آن امکانات زیر را ارائه می دهد :

بازدید با اهداف گردشگری
بازدید برای صاحبان مشاغل با اهداف کسب و کار
این ویزا برای مدت سه ماه در یک دوره زمانی ۱۲ ماهه صادر میگردد
هزینه این ویزا رایگان می باشد .

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی استرالیا چیست ؟

پرکردن فرم های مربوطه ( فرم ۱۴۱۹ ، فرم ۱۴۱۸ و یا فرم ۱۴۱۵ که برای هر شخص الزامی می باشد .

پاسپورت شخص و در صورت داشتن همراه پاسپورت تمامی اعضا

برای فرزندان زیر ۱۸ سال درصورتی والدین همراه او نباشند می بایست فرم ۱۲۲۹ تکمیل گردد

فرزند زیر ۱۸ سال اگر در خاک استرالیا تحت تکفل شخصی باشد آن شخص می بایست فرم ۱۲۵۷ را تکمیل نماید

دوقطعه عکس (۴۵ میلی متر × ۳۵ میلیمتر)

شناسنامه و کارت ملی هر متقاضی

سند ازدواج (در صورت تاهل ) یا سندطلاق یا سند فوت همسر

در صورت دانشجو بودن گواهی اشتغال به تحصیل در غیر اینصورت گواهی اشتغال به کار

در صورت اشتغال در شرکت خصوصی ( تمامی مدارک شرکت اعم از کد مالیاتی ،شماره ثبت و ….)

درصورت بازنشسته بودن مدارک دال بر بازنشستگی

در صورت داشتن دعوت نامه از اقوام یا بستگان ارائه دعوت نامه و مدارک هویتی آنها و اگر از لحاظ مالی شخص را ساپورت میکنند ارائه مدارک مالی آنها و نامه از شخص دعوت کننده که دلایل سفر را مشخص میکند

پیرینت و گردش حساب بانکی

سند اموال و دارایی های شخص متقاضی

مدارکی که نشان دهنده آن باشد که شخص قصد بازگشت به کشور خود را دارد .

قوانین ویزای توریستی استرالیا قوانین بسیار ساده ای است که البته توامان رسیدن به ویزای توریستی استرالیا را بسیار دشوار می کند ، در بحث اخذ ویزای توریستی استرالیا خیلی ها بر این اعتقاد هستند که کمک گرفتن از یک مشاور یا وکیل الزامی نیست البته اگر بخواهیم به موضوع بسیار ساده نگاه کنیم ویزای توریستی استرالیا از درجه بالایی حیث اخذ ویزا برخوردار است اما طی آمار اخیر تعداد افرادی که موفق به اخذ ویزای توریستی استرالیا شدن بسیار اندک و اقل می باشد بنابراین توصیه می شود اگر شما هم متقاضی اخذ ویزای توریستی استرالیا و پناهندگی در استرالیا هستید حتما از مشاورین و وکلایی که در زمینه ویزای توریستی استرالیا و پناهندگی در استرالیا و مسائل حقوق بین الملل مطالعه داشتند و در این زمینه فعالیت های موفقی داشته اند مشورت گرفته و از توان و مشاوره آنها استفاده نمائید چراکه اگر شما یکبار برای ویزای توریستی استرالیا اقدام نمائید و در آن ناکام باشید سفارت استرالیا بسیار روی پرونده شما حساس شده و هر نوع اقدامی پس از آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد، بنابراین برای اخذ اطلاعات جامع و مکفی در باب ویزای توریستی استرالیا و پناهندگی در استرالیا ، مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی استرالیا ، تکمیل فرم های مربوطه سفارت استرالیا برای ویزای توریستی و گرفتن وقت سفارت استرالیا  میتوانید به وب سایت امور کنسولی استرالیا مراجعه نموده یا با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در وین و دفاتر همکار آن تماس گرفته و مشاوره رایگان در امور مربوط به ویزای توریستی استرالیا را به دست آورید.

11 پاسخ
 1. سحر گفته:

  سلام روز بخير
  خواهرم شهروند استرالياست و پدر و مادرم به تبعيت از خواهرم ويزاي ٣ ساله استراليا را دارند. من مي خواستم براي اولين با برم پيششون ولي درخواست ويزاي توريستيم با وجود تكميل بودن مداركم ريجكت شد.
  سوالي برام پيش اومده كه اين ريجكت شدن محدوديتي براي صدور ويزا از بقيه كشورها ايجاد ميكنه يا خير؟

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام دوست گرامی
   باید علت بررسی گردد ولی به نظر نمیرسد با توجه به توریستی بودن ویزای شما مشکلی برایتان ایجاد شود

   پاسخ
 2. فرهاد گفته:

  سلام میشه ویزای توریستی به پناهندگی تبدیل کرد برای استرالیا شرایط ویزا چجوره چه رفت چه برگشت درضمن چندتا خانواده اونجا داریم ولی فامیل در یکم نیست اگه میشه هزینه چقد میشه

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. با توجه به شرایط سنی شما به طور معمول اقدام برای ویزاهای توریستی با ریسک ردی ویزا همراه خواهد بود. باید تمامی احتمالات را به حداقل برسانید. پیشنهاد می کنیم برای قدم برداشتن مطمئن تر با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  سلام ۱۸ سالمه مشمولم ، میخواستم بپرسم اگه برای ویزای توریستی استرالیا اقدام کنم درخواستم اکسپت میشه؟ به چه شرایطی بستگی داره ؟ و اینکه حدود ۱۵۰ میل هم سرمایه دارم و اینکه اگه ریسکش زیاد باشه ، وکیل مهاجرتی بگیرم که روی پرونده کار کنه شانسی دارم؟ تاحالاهم سفر به خارج نداشتم آقای دکتر ملک‌پور ممنون که همیشه و تو هر شرایطی به سوالای ما پاسخ میدید واقعا نمیدونیم چطور زحماتتونو جبران کنیم توی تمام سایت‌ها و کانال‌ها شمارو دنبال میکنیم بازهم ممنون…

  پاسخ
 5. مشاور حقوقی گفته:

  از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
  ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
  https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
  ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
  https://goo.gl/YSG82A
  ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

  باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

  پاسخ
 6. مشاور حقوقی گفته:

  با سلام خدمت آقای دکتر ملک‌پور ، بنده ۱۷ سال سن دارم و تقریبا ۳ ماه دیگه مشمول میشم و بعد از اون حق خروج از کشور رو ندارم، میخواستم تو این مدت باقی‌مونده با ویزای توریستی وارد استرالیا بشم و برگردم، مشکلی برای هزینه‌ش و… ندارم فقط میخوام بپرسم آیا به من ویزا میدن؟ اگه امکان دریافت ویزا رو داشته باشم میتونم با شرکت شما قرارداد ببندم؟ خیلی مهمه برام خواهش میکنم راهنمایی کنید ، با تشکر

  پاسخ
 7. solaleh گفته:

  سلام وقت بخیر، ممنونم از راهنمایی های مخلصانه شما. سوالی داشتم در خصوص مهاجرت به استرالیا اینکه، من یک زن و متارکه کردم. کارشناس ارشد فناوری اطلاعات دارم.و زبان انگلیسی بلد نیستم، خواستم بدانم چطور ویزای کار می تونم بگیرم و در آینده مهاجرت، آیا شانسی دارم یا نه؟
  لطفا درباره ویزا ی پارتنر هم صحبت کنید
  ممنون میشم تو کانال تلگرام جواب رو هم بگوید
  با سپاس

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای مهاجرت به استرالیا به خصوص از طریق اسکیل ورکر داشتن حداقل های سطح زبان جزو موارد ضروری و حتمی است باز هم نیاز به بررسی شرایط مختلف و امتیاز شما در شرایط گوناگون دارد . جهت اطلاعات بیشتر مقالات وب سایت را مطالعه کرده یا به کانال تلگرام ما مراجعه کرده و فایل های صوتی مربوط به این مورد را مطالعه نمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.