ویزای توریستی چین

ویزای تورریستی چین در هنگام مهاجرت به چین 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای مهاجرت توریستی به چین چگونه است ؟در مقاله ویزای توریستی چین همه ی اطلاعات راجع به ویزای توریستی چین، شرایط اخذ ویزای توریستی چین، انواع ویزای توریستی چین، مدارک مورد نیاز برای ویزای توریستی چین، مدت اعتبار ویزای توریستی چین و همچنین هزینه درخواست ویزای توریستی چین ارائه می دهیم.

ویزای توریستی چین ویزای نوع L نام دارد.

این ویزا برای خارجیانی است که قصد دارند به عنوان یک توریست وارد چین شوند. ویزای توریستی چین برای شش ماه تا دو سال صادر می شود وکسانی که ویزای توریستی چین را دریافت کرده اند، اجازه ی ماندن و اقامت بیش از مدت ویزا را ندارند و در مدت مشخص شده باید از کشور خارج شوند.

برای گرفتن ویزای توریستی چین باید پیش نیاز هایی که در زیر ذکر خواهد شد را دارا باشید:

ملزومات:

۱-پاسپورت: اصل گذرنامه ی امضا شده با حداقل ۶ماه اعتبار و صفحات ویزای خالی. و یک فتوکپی از صفحه ی اطلاعات پاسپورت و اگر صفحه ای که عکس دارد، به طور جداگانه است، یک فتوکپی از صفحه ی عکس.

۲- فرم درخواست ویزا و فتوکپی آن:

یک فرم درخواست ویزا که به طور کامل پر شده و با یک عکس رنگی تازه گرفته شده ی پاسپورت که صورت به طور کامل و موها مشخص باشد، با یک پس زمینه ی روشن.

اگر به طور خانوادگی درخواست ویزای چین را می کنید، این فرم برای هر یک از اعضا باید به طور جداگانه پر شود.

(تصویر این فرم در انتهای مقاله برای شما عزیزان ارائه گشته است، همچنین شما می توانید این فرم را از سفارت چین در تهران نیز دریافت دارید.)

۳- مدرک قانونی برای ماندن یا وضعیت اقامت:

شما باید اصل و فتوکپی مدارک معتبر یا ویزای اقامت، محل اقامت، اشتغال، وضعیت تحصیل و دیگر مدارک معتبر اقامت قانونی را ارائه دهید که توسط مقامات مربوطه کشوری که هم اکنون در آن اقامت داریدتایید شده باشد.

۴- فتوکپی گذرنامه ها یا ویزا های چینی قبلی برای اتباع خارجی ای که قبلاً تبعه ی ی چین بودند و بعد تابعیت خارجی کسب کردند.

چنین شخصی اگر اولین بار است که درخواست ویزای چینی می کند، باید فتوکپی پاسپورت چینی قبلی اش را آماده کند و فتو صفحه اطلاعات آن را ارائه دهد.

و اگر ویزای چین را قبلاً به دست آورده باشد و اکنون بخواهد برای یک ویزای چین با پاسپورت خارجی جدیدی درخواست دهد که شتمل هیچکدام از ویزا های چین نمی شود، باید فتو صفحه اطلاعات پاسپورت قبلی و اگر صفحه ی عکس در صفحه ی جداگانه ای باشد، فتوکپی صفحه عکس را مانند صفحه ویزای چینی قبلی ارائه دهد.

اگر نام شما در پاسپورت فعلی و قبلی  متفاوت باشد، باید سند رسمی از تغییر نام را ارائه دهد.

۵- درصورتی که درخواست دهنده کودکی با پدر و مادر چینی باشد که در آمریکا، متولد شده است، مدارک مورد نیاز او متفاوت است.

۶- مدارکی که نشان دهنده ی برنامه ی سفر شماست، شامل بلیط رفت و برگشت هواپیما، مدارک رزرو هتل و… یا یک دعوت نامه که توسط یک نهاد مربوط یا یک شخصی که در چین است، صادر شده باشد.

دعوت نامه باید شامل موارد زیر باشد:

  • اطلاعات درخواست کننده (نام کامل، جنسیت، تاریخ تولد و …)
  • اطلاعات برنامه ریزی شده ی توریستی (تاریخ ورود و خروج، مکان هایی که می خواهید بازدید کنید و …)
  • اطلاعات مربوط به دعوت نهاد یا شخص (اشم، شماره تلفن، آدرس، تبر رسمی، امضا نماینده ی قانونی یا فرد دعوت کننده)

توجه داشته باشید که:

۱- مطابق توافق نامه ی ویزای چین و آمریکا در سال ۲۰۱۴ اتباع آمریکایی ممکن است برای ۱۰ سال واجد شرایط برای ویزای مالتی پل باشند، اعتبار پاسپورت آمریکایی باید بالاتر از یکسال باشد.

۲- متقاضی باید تضمین دهد که همه ی اطلاعات که در فرم درخواست ارائه داده، درست و صحیح است.

هرگونه اطلاعات غلط، گمراه کننده یا ناقص ممکن است منجر به رد ویزا یا جلوگیری از ورود شما به چین شود.

۳- نامه ی اطلاع رسانی ویزا و نامه ی واسطه ی رسمی ممکن است به شکل عکس، فتوکپی و یا پرینت کامپیوتر باشد.

یک متقاضی ممکن است به ارسال دعوت نامه ی رسمی احتیاج داشته باشد و اینکه سایر مدارک یا برنامه مصاحبه به افسر کنسولی را ارائه کند.

۴- افسر کنسول تصمیم خواهد گرفت که ویزای شما اعطا شود یا خیر و اعتبار و طول مدت اقامت و تعداد ورود های شما بر اساس درخواست شما را تعیین می کند.

هزینه ها، پروسه ی زمانی و در خواست:

روش درخواست:

۱- درخواست را به سفارت یا سرکنسولگری محل اقامتتان تحویل دهید. شما ممکن است درخواستتان را خودتان یا بوسیله ی یک نماینده ارائه دهید اما برای مصاحبه حضور خودتان لازم است.

۲- برای اینکه درخواستتان را ارائه دهید نیاز به وقت قبلی نیست فقط باید در ساعات اداری باشد.

۳- لطفاً توجه کنید که هیچ درخواست آنلاین، ایمیل و یا با فکس مورد قبول نیست.

۴- شما باید هزینه ی ویزا را هر زمان که درخواستتان به جریان افتاد و تایید شد، بپردازید.

پروسه زمانی:

خدمات به طور منظم: ۴روز کاری

خدمات فوری: ۲تا۳ روز کاری

خدمات خیلی فوری (هجوم آورنده): ۱روز کاری،فقط در شرایط ضروری و منوط به تایید افسر ویزا، قابل دسترس است.

توجه داشته باشید که پروسه زمانی که در بالا ذکر شد، تنها به طور متوسط اعلام شد و ممکن است برخی درخواست ها به پروسه زمانی بیشتری نیاز داشته باشد.

هزینه ها:

خدمات به طور منظم:

برای غیر اتباع آمریکا:

برای ورود یک نفر:  ۳۰ دلار

برای ورود دو نفر: ۴۵ دلار

ورود مالتی پل ۶ماهه: ۶۰ دلار

ورود مالتی پل یک ساله یا بیشتر: ۹۰ دلار

هزینه ها برای اتباع آمریکایی به شرح زیر می باشد:

برای ورود یک نفر: ۱۴۰ دلار

برای ورود دو نفر: ۱۴۰ دلار

ورود مالتی پل ۶ماه : ۱۴۰ دلار

ورود مالتی پل یک ساله یا بیشتر: ۱۴۰ دلار

خدمات فوری: هزینه اضافی ۲۰ دلاری برای هر ویزا

خدمات خیلی فوری: هزینه اضافی ۳۰ دلاری برای هر ویزا

برای آگاهی از اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به چین، لینک های زیر شما را در این امر یاری می رساند:

https://legalmalekpour.com/category/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-fa/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%86%DB%8C%D9%86/

کشور چین با نام جمهوری خلق چین شناخته می شود و در قسمت شرق آسیا واقع شده است این کشور بدون احتساب آب ها ی داخلی دارای ۶٫۹ کیلومتر مربع مساحت می باشد؛ لذا با ۱۴ کشور دنیا مرز زمینی دارد و پرجمعیت ترین کشور جهان است. همچنین ادیان مختلفی را چون بودایی، اسلام کنفسیوس و… در خود جای داده است.

آدرس سفارت چین در تهران:

خیابان پاسداران، چهارراه فرمانیه، خیابان نارنجستان هفتم، پلاک۳۲

تلفن سفارت چین: ۲۲۲۹۱۲۴۰، ۲۲۸۱۶۶۰۰

موخره:

در این مقاله با جزئیات مربوط به ویزای توریستی چین آشنا شدیم، ویزای توریستی چین ویزای مناسبی است برای کسانی که قصد بازدید از کشور زیبای چین را دارند،  چین کشوری وسیع با جمعیت بسیار زیاد وهمراه با  تنوع آب و هوایی می باشد .تابعیت در چین بر مبنای اصل خون استوار است و کشوری مهاجر فرست می باشد .این کشور هم اکنون ؛بزرگ ترین صادرکننده و دومین واردکننده بزرگ کالا است و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه تولید ناخالص داخلی است .بر اساس شرایط هم اکنون این کشور موقعیت مساعدی برای جذب انواع سرمایه گذار دارد.

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به چین از جمله مهاجرت توریستی به چین و شرایط اخذ ویزای توریستی چین و در نهایت شرایط اخذ اقامت چین به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.