هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی

هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی

هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی در هنگام تحصیل در کره جنوبی و شرایط اخذ اقامت کره جنوبی چگونه است ؟ شرایط گرفتن وکیل مهاجرت را می دانید ؟ یکی از مهم ترین مسائلی که برای مهاجرت به کره جنوبی 2018 و اخذ اقامت کره جنوبی مطرح می شود هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی است. افرادی که مایل به مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی هستند هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی را به دقت بررسی می کنند و برای گذران زندگی در کره جنوبی هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی را پیش از سفر پیش بینی می نمایند

در تماس با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور از آنها اطلاعات لازم و کافی را در زمینه ی هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی اخذ نمایید و همچنین میتوانید به وبسایت های اصلی دولت مربوطه مراجعه نمایید.

راهنمای دانشجویان جهت زندگی در کره جنوبی

کره جنوبی از لحاظ جغرافیایی در مرکز آسیای شرقی قرار دارد و نقش مهمی را در رشد مستمر اقتصاد و فناوری منطقه ایفا کرده است. این کشور که به صنایع تکنولوژی پیشرفته و موفقیت بین­المللی شرکت­هایی نظیر سامسونگ، هیوندای، کیا و ال­جی معروف است، تاریخی غنی و طیف وسیعی از ویژگی­های جغرافیایی دارد. به عنوان یک دانشجوی پزشکی در کره جنوبی فرصت زندگی و تحصیل در زندگی کلان شهرهایی نظیر سئول را خواهید داشد که بزرگ­ترین شبکه­ی مترو جهان و پرسرعت­ترین اینترنت را داراست و در عین حال می­توانید از مکان­های زیبای میراث جهانی نظیر جزیره آتشفشانی ججو یا بقایای معماری حفظ شده در گیونگی پایتخت پادشاهی باستانی سیلا دیدن کنید.

هزینه­های زندگی و مسکن

سکونت در خوابگاه دانشگاه در کره جنوبی معمولاً مقرون به صرفه­ترین گزینه برای دانشجویان خواهد بود. دولت هزینه­ها را تقریباً از ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار در هر ترم تخمین می­زند و این هزینه­ها با توجه به تعداد افرادی که از یک اتاق مشترک استفاده می­کنند و ارائه­ی خدمات دیگر مانند تهیه­ی غذا متفاوت خواهد بود.

خوابگاه خصوصی دانشجویی نیز در بیشتر نقاط دانشگاه موجود خواهد بود. هزینه­های این خوابگاه به طور قابل توجهی گران­تر از خوابگاه­های خود دانشگاه است. اجاره­ها در مناطق گران­تر تا ۱۸۰۰۰ دلار در هر ترم افزایش می­یابد و ممکن است برخی صاحبخانه­ها مبلغی به عنوان پیش­پرداخت یا رهن نیز دریافت کنند.

یک نوع جایگزین مسکن خصوصی Hasuk Jip است که یک جور پانسیون بشمار می­آید. هزینه­ی این پانسیون­ها ماهانه تقریباً ۷۵۰ دلار است ولی کرایه­ها و امکانات ارائه شده­ی هر پانسیون ممکن است بسیار متفاوت باشد.

دانشگاه شما باید بتواند اطلاعاتی را در مورد برنامه­های خود دانشگاه و همچنین هزینه­ها و کیفیت پانسیون­ها و سایر گزینه­های خصوصی در اختیار شما قرار دهد.

جهت دریافت خوابگاه از خود دانشگاه مستلزم هستید که خیلی زود با بخش مربوطه­ی دانشگاه تماس حاصل کرده و ثابت کنید که از لحاظ مالی قادر به پرداخت هزینه­های خوابگاه خصوصی نیستید.

هزینه­ های کلی زندگی

زندگی در بیشتر نقاط کره جنوبی نسبتاً گران است، هرچند قیمت­ها در سئول به طور قابل توجهی بیشتر از سایر مناطق این کشور است.

بیشتر دانشگاه­ها غذاهای مقرون به صرفه­ای را در محوطه خود فراهم کرده و برای دانشجویان سرو می­کنند و یک وعده­ی غذایی دانشجویی حدود ۵۰/۲ دلار هزینه در بر دارد.

به طور کلی آشپزخانه­های سنتی کره جنوبی ارزان­تر از رستوران­های غربی است ولی هر دو تا حدودی مقرون به صرفه هستند.

دولت کره جنوبی هزینه غذای دانشجویی را ماهانه ۳۰۰ دلار تخمین می­زند.

هزینه­ی دسترسی به خدمات اینترنت پرسرعت معمولاً ماهانه حدود ۳۰ دلار است.

بانکداری

بانکداری شخصی در کره جنوبی در دسترس دانشجویان قرار دارد و معمولاً رایگان است.

جهت باز کردن یک حساب بانکی مستلزم هستید که گذرنامه­ و اسناد و مدارک اقامت خود را نیز همراه داشته باشید. مانند بسیاری از دستگاه­های ATM کسب­وکارهای بزرگ­تر معمولاً کارت­های اعتباری بین­المللی و دبیت کارت­ها (debit cards) را می­پذیرند.

اشتغال

همین که برای یک ترم (شش ماه) ثبت­نام شوید می­توانید به صورت پاره وقت و حدود ۲۰ ساعت در هفته مشغول به کار شوید. یک معرفی­نامه از سوی دانشگاه و همراه داشتن ویزای دانشجویی جهت درخواست کار مورد نیاز خواهد بود. جهت دریافت راهنمایی لازم در مورد فرصت­های اشتغال محلی و اسناد و مدارک لازم باید با مؤسسه مشاور خود تماس حاصل نمایید.

سفر و حمل و نقل

کره جنوبی دارای فرودگاه­های داخلی و بین­المللی بسیاری است. بزرگ­ترین فرودگاه بین­المللی این کشور اینچئون (Incheon) است و در فاصله­ی نه چندان دور از شهر سئول قرار دارد. جهت سفر داخلی می­توانید از خدمات قطار پرسرعت، بسیار پیشرفته­ و جهانی این کشور بهره ببرید و همچنین خطوط اتوبوس، مسیرهای کشتی و مترو بسیاری نیز وجود دارد. حمل و نقل عمومی در کره جنوبی بسیار مقرون به صرفه است؛ بنابراین در هر نقطه­ای از کره جنوبی که تحصیل کنید می­توانید به راحتی در سراسر این کشور سفر کنید.

حقایق مهم در مورد کشور کره :

 • کره جنوبی حدود ۵۰ میلیون تن جمعیت دارد و تقریباً نیمی از آن در شهر بزرگ سئول (پایتخت) ساکن هستند.
 • دولت این کشور دموکراسی لیبرال است و رئیس­جمهور و مجلس شورای ملی انتخاب می­شوند.
 • آب و هوایی فصلی و تا حدودی نیمه گرمسیری دارد و یک دوره­ی موسمی در فصل تابستان، پاییزی گرم و کاهش قابل توجه دما در طول ماه­های زمستان.
 • کره جنوبی یکی از مقاصد گردشگری است که هر روز بر محبوبیت آن افزوده می­شود و تعداد بازدیدکنندگان سالانه تقریباً ۱۰% افزایش می­یابد.
 • واحد پول Won کره جنوبی است و تقریباً برابر است با ۰۰۱/۰ دلار.
 • ادیان مختلف شامل مسیحیت و بودا در کره جنوبی رایج است ولی این کشور هیچ معینی ندارد و بیشتر جمعیت آن عادت به بیان اعتقادات مذهبی ندارند.
 • زبان رسمی کره­ای است. انگلیسی نیز در بیشتر کره جنوبی صحبت می­شود و از سال­های نخست تحصیل در مدارس تدریس می­شود.

مهاجرت

جهت تحصیل در خارج از کشور باید با موسسات معتبر تماس حاصل کنید و از مشاوره و راهنمایی آن­ها بهره ببرید. مراحل بخصوصی از سیستم مهاجرت کره جنوبی با حمایت یا نمایندگی یک تبعه مقیم می­تواند انجام شود و دانشگاه در این مورد به شما کمک خواهد کرد.

شرایط اخذ ویزا : در کره جنوبی به عنوان یک دانشجوی بین­المللی مقطع دکترا طبیعتاً به ویزای تحصیلی (Visa for Regular Educational Program D-2) نیاز خواهید داشت. در شرایط خاصی (معمولاً وقتی دوره­ی تحصیلی شما متمرکز بر آموزش فنی است یا در یک مؤسسه تحقیقاتی آکادمیک برگزار نمی­شود) ممکن است به ویزای آموزش عمومی D-4 (a Visa for General Training) نیاز شود.

چنانچه در مورد نوع ویزای خود تردید دارید، بخش بین­المللی دانشگاه ها یا مشاورین حقوقی موسسه ی حقوقی ملکپور شما را راهنمایی خواهد کرد. شما مستلزم هستید که در سفارت کره جنوبی در کشور خود درخواست ویزا بدهید.

مدارک زیر جهت اخذ ویزا لازم خواهد شد:

 • گذرنامه، دارای اعتبار به مدت زمان اقامت شما در کره جنوبی
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه روند درخواست، ۵۰ دلار برای یک ورود و ۸۰ دلار برای چند ورود و خروج
 • نامه­ی پذیرش دانشگاه که نشان می­دهد شما از توانایی مالی لازم برخوردار هستید
 • گواهی سوابق تحصیلی و مدارک مربوطه
 • گواهی مالی دال بر اینکه شما حداقل ۱۲۰۰۰ دلار (۱۳۰۰۰ دلار برای اقامت در سئول) برای تحصیل خود دارید. این گواهی می­تواند همان پرینت حساب بانکی شما یا تائیدیه­ی کمک هزینه تحصیلی یا سایر حمایت­های مالی باشد.

در برخی موارد می­توانید برای گواهی تائید صدور ویزا (Certificate for Confirmation of Visa Issuance ) درخواست بدهید و سرعت روند درخواست ویزای خود را افزایش دهید. این گواهی می­تواند به جای مدارکی نظیر نامه­ی پذیرش، سوابق تحصیلی و ضمانت مالی ارائه شود، ولی مستلزم این است که از سوی فردی در کره جنوبی حمایت شود. دفاتر مهاجرتی کره این گواهی­ها را صادر می­کنند و به مدت ۳ ماه اعتبار دارند.

ثبت­نام

در طول ۹۰ روز پس از ورود به کره جنوبی شما یا یک نماینده تائید شده از سوی دانشگاه مستلزم هستید که به دفتر مهاجرتی رجوع کرده و کارت ثبت خارجی خود را دریافت نمایید. این کارت همیشه باید همراه شما باشد. هزینه­ی صدور این کارت تقریباً ۱۰ دلار است و جهت درخواست باید یک گواهی از ثبت­نام خود در دانشگاه، گذرنامه و یک عکس گذرنامه­ای ارائه بدهید. در این مرحله باید سفارت کشور خود را در کره جنوبی از ورود خود به کره مطلع سازید.

چنانچه قصد دارید در طول تحصیل خود در کره ورود و خروج کنید، باید فرم گزارش مربوطه را از طریق دانشگاه ثبت نموده و خروج موقتی خود را اعلام نمایید. در مدت اعتبار ویزا غیاب شما نباید بیش از ۳۰ روز باشد، ولی برای سفرهای تحقیقاتی دوره دکترا یا ارائه اثر در کنفرانس­های بین­المللی استثناهایی نیز وجود دارد. در این موارد لازم است که هدف غیبت­های خود را همراه با یک نامه­ی توضیحی از طرف استاد راهنما ارائه دهید.

بیمه سلامت

شما مستلزم هستید که در یکی از دفاتر شرکت بیمه سلامت ملی برای دریافت کارت بیمه سلامت خود ثبت­نام کنید و به این منظور مدارک زیر مورد نیاز خواهد بود:

 • اسناد تائید کننده­ی اقامت شما
 • تائیدیه­ ویزا
 • وضعیت دانشجویی

با داشتن این کارت می­توانید در تمام بیمارستان­های کره جنوبی از درمان­ها و تسهیلات پزشکی استفاده کنید و هزینه­های درمان ماهانه ۲۰ دلار خواهد شد، هرچند هزینه­ها با توجه به وضعیت اشتغال متفاوت است.

توصیه می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی و شرایط اخذ اقامت تحصیلی کره جنوبی و یا هزینه های تحصیل و زندگی در کره جنوبی و شرایط تحصیل در کره جنوبی با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به کره جنوبی و در نهایت راههای اخذ اقامت کره جنوبی مشاوره رایگان بگیرید.

Rating: 5
13 پاسخ
 1. moony گفته:

  با عرض سلام . میخواستم بدونم بدون رضایت اولیا و زیر سن قانونی چه طور میشه در کره اقامت کنیم و چطور باید در این باره اقدام کنیم ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   در صورتی که زیر سن قانونی می باشید، بر اساس قانون باید حتما رضایت والدین را برای خروج از کشور داشته باشید.

   پاسخ
 2. Mary گفته:

  سلام خسته نباشید من کارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) دارم و علاقه به رشته پزشکی دارم و از اونجا که هنوز از شرایط قبولی در دانشگاه ها خبر ندارم و نمیدونم من که با زشته متفاوت بخوام رشته پزشکی رو ادامه بدم عین ایران کنکور لازمه یا شرایط دیگه و اینکه دوست دارم بدونم آیا میتونم اقامت بگیرم یا اقامت گرفتن سخته هزینه ها چقدره اگه بخوان اونجا زندگی کنم نه فقط به عنوان دانشجو… ممنون از اینکه پاسخگو هستید.

  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز بله شما باید برای قبولی در رشته پزشکی دوره های آماده سازی را بگذرانید و سپس در آزمون ورودی قبول شوید. از آنجایی که بررسی دقیق شرایط حضرتعالی نیازمند کسب اطلاعات دقیق تر از شرایط حضرتعالی می باشد لذا بهتر است با دفاتر ما تماس حاصل نموده و در این زمینه اطلاعات لازم را به دست آورده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 3. m.s گفته:

  با سلام و عرض ادب و احترام
  احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

  پاسخ
 4. maziar samiei گفته:

  سلام خسته نباشین من چندین باربا دفاترتون درایران وخارج تماس گرفتم ولی کسی جواب نداد،آقای ملک پورمن۲۴ساله هستم وباخانوادم قصدمهاجرت به کره ی جنوبی یادتون رو داریم،میشه راهنمایی کنین؟متشکرم

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. قاسم گفته:

  با سلام .
  بنده ۴۵ سال دارم وبهمراه همسرم تمایل دارم بمنظور مهاجرت و ادامه تحصیل دانشگاهی دخترم به کره مهاجرت داشته باشم . لطفا در این زمینه بنده رو راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما و فرزندتان باید به صورت کامل مورد بررسی قرار گیرد. در این ارتباط می توانید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  با سلام. امکان ادامه تحصیل در کره جنوبی برای شما وجود دارد اما ما برای تحصیل در رشته پزشکی و زیر شاخه های آن پیشنهادات بهتری برای شما داریم. برای اخذ اطلاعات می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  سلام جناب ملک پور من یک دختر ۱۸ ساله هستم ودر رشته ی تجربی قبول شدم میخواستم ببینم ایا در این رشته ادامه تحصیل در کره ی جنوبی مناسب است یا نه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.