هزینه های تحصیل و زندگی در لیتوانی

 

هزینه ی کار و تحصیل در کشورهای مختلف با یکدیگر تفاوت دارد و ما به هزینه های تحصیل و زندگی در لیتوانی در این مقاله می پردازیم .هزینه های تحصیل و زندگی در لیتوانی با توجه به مقطعی که فرد در آن تحصیل می نماید و همچنین با توجه به سطح زندگی تفاوت دارد به همین دلیل همچنین هزینه های تحصیل و زندگی در لیتوانی در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد و موسسه حقوقی ملک پور  ، هزینه های تحصیل و زندگی در لیتوانی را برای شما توضیح می دهد.در قسمت زیر اطلاعاتی درباره ی هزینه های تحصیل و زندگی در لیتوانی به شما عزیزان ارائه می شود .(این مقاله متعلق به موسسه ی حقوقی ملک پور می باشد)

هزینه های تحصیل در لیتوانی چگونه می باشد؟

هزینه های زندگی در لیتوانی چگونه می باشد؟

کار در لیتوانی چگونه می باشد؟

هزینه های تحصیل در لیتوانی با توجه به مقاطع چگونه می باشد؟

 

 

 

 هزینه های زندگی در لیتوانی

بهتر است بدانید هزینه های زندگی در کشور لیتوانی بسیار پایین تر از هزینه های زندگی در کشور پیشرفته ای چون آمریکا می باشد و می توان گفت که حدودا ۳۸ درصد  پایین تر از کشور آمریکا می باشد . و همچنین می توان گفت به عنوان مثال حتی هزینه های اجاره  نیز بسیار پایین تر از ایالت متحده ی آمریکا می باشد که به جرات می توان گفت ۶۷ درصد پایین تر از آمریکا می باشد .

در قسمت پایین برای شما هزینه ها را به صورت جزئی و دقیق در نظر گرفته ایم تا اگر قصد مهاجرت به کشور لیتوانی را دارید از این هزینه ها استفاده نمایید و در کشور لیتوانی به راحتی بتوانید عبور و مرور نمایید .

 

آرد ، در رستوران ارزان ۶٫۰۰ €   …….

آبجو  ……..      € ۲٫۰۰

کاپوچینو ……..   € ۱٫۸۴

پپسی……….         ۱€

آب ……….   ۰٫۶۹ €

شیر( ۱ لیتر ) …….۰٫۸۳€

قرص های تازه ی نان سفید ……. ۰٫۹۵€

برنج سفید ۱ کیلوگرم …………    ۱٫۵۵€

یک شانه تخم مرغ …………       € ۱٫۵۲

پنیر محلی ۱کیلوگرم ………..      ۶٫۳۹€

فیله ی مرغ  ۱ کیلوگرم ……….       ۴٫۵۰€

گوشت قرمز ………….          ۶٫۵۰€

سیب  ۱کیلوگرم …………..      ۰٫۹۹€

پرتغال ۱کیلوگرم  …………..     € ۱٫۳۶

موز ۱ کیلوگرم …………..    € ۱٫۲۹

سیب زمینی ۱کیلوگرم …………   ۰٫۴۲€

گوجه فرنگی ۱ کیلوگرم ………..  ۱٫۴۹€

پیاز  ۱ کیلوگرم     ……………  € ۰٫۴۵

آب ۱٫۵ لیتری    ……………   €   ۰٫۶۶

سالاد      ……………..             €   ۱٫۰۴

بطری شراب…………….       ۶٫۰۰ €

بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی ……  ۰٫۹۳ €

۱ لیتر بنزین    …………….  ۱٫۵۰ €

فولکس واگن گلف …………..      € ۱۶٫۳۹۶٫۰۰

تویوتا کرولا  ……………..       ۱۷٫۳۷۱٫۸۹ €

هزینه های عمومی برق حرارت آب برای آپارتمان ۸۵ متری ……  ۱۵۶٫۶۸ €

هزینه ی تلفن در ۱ دقیقه تعرفه محلی …………  ۰٫۱۰ €

هزینه ی اینترنت ( ۱۰ مگابایت در ثانیه .داده های نامحدود )………  ۹٫۵۱€

باشگاه تناسب اندام برای یک ماه بزرگسالان ………..۴۲٫۵۷€

اجاره زمین تنیس به مدت ۱ ساعت در  اخر هفته ……….   ۱۸٫۰۵ €

سینما ۱ صندلی ………….   ۶٫۰۰  €

 

۱ جفت شلوار جین لوییس ………….. ۶۷٫۳۶€

۱ دست لباس تابستانی در فروشگاههای زنجیره ای ………   ۳۷٫۳۵€

۱جفت کفش نایک ……………     ۷۸٫۰۰€

۱ جفت کفش چرم مردانه …………    ۹۲٫۹۷€

آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر …………. ۳۹۱٫۴۹€

آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر …………   ۲۵۰٫۸۷€

البته می توان گفت هزینه های زندگی با توجه به زندگی افراد بسیار تفاوت دارد و افراد می توانند در هزینه های زندگی خود صرفه جویی کرده و میزان هزینه ی زندگی خود را به  حداقل برسانند . در کشور لیتوانی نیز به همین گونه می باشد مانند سایر کشورهای حوزه ی اروپایی هزینه ها با توجه به کیفیت زندگی افراد بسیار متفاوت می باشد و بستگی به این دارد که این افراد آیا مسکنی خریده اند یا اجاره می نمایند یا اینکه ایا افراد به تنهایی مهاجرت می نمایند یا اینکه با خانواده قصد مهاجرت دارند یا اینکه این خانواده چند نفره می باشند و آیا دارای فرزند می باشند یا نه و حتی اینکه خانه ای که اجاره می نمایند چند خوابه می باشد یا اینکه اصلا افراد دانشجو می باشند و بدون همراه فقط برای تحصیل مهاجرت می نمایند در اینصورت حتی می توانند در خوابگاههای موجود در دانشگاه بمانند و هزینه ی کمتری را نسبت به اجاره ی منزل بپردازند . در قسمت ذیل به توضیح تحضیل و هزینه های تحصیل در کشور لیتوانی ومی پردازیم .

 

 

هزینه های تحصیل در لیتوانی

هزینه های تحصیل در کشور لیتوانی با توجه به تحصیل در مقاطع مختلف تفاوت دارد که در قسمت ذیل به طور کامل توضیح داده می شود :

بهتر است بدانید در کشور لیتوانی نیز مانند اکثر کشورهای اتحادیه ی اروپا تحصیل از سن شش سالگی آغاز می شود و این تحصیلات تا سن ۱۶ سالگی اجباری می باشد بهتر است بدانید در کشور لیتوانی افراد می توانند پس از سن ده سالگی به کالج راه یابند یا حتی می توانند پس از سن دوازده سالگی نیز به کالج راه یابند. ( این مقاله متعلق به موسسه ی حقوقی ملک پور می باشد )

بهتر است بدانید اخذ پذیرش تحصیلی در تمامی مقاطع از کشور لیتوانی نیازی به مدرک تافل و آیلتس ندارد . می توان گفت هزینه ی کامل دانشجو به طور متوسط ماهیانه  با تمام هزینه ی شهریه ی دانشگاه و غیره به ۶۰۰ یورو در دانشگاه می رسد .

همچنین شما می توانید خوابگاههای مدرن و مجهز را به تمامی امکانات  از کشور لیتوانی با حداقل مبلغ ماهیانه به میزان ۸۰ یورو  که شامل ۸۰ یورو می باشد .

همچنین افراد می توانند به عنوان دانشجو به کار در هفته به مدت ۲۰ ساعت بپردازند .

 

می توان گفت در نهایت افراد باید تمامی هزینه های موجود برای تحصیل و زندگی در کشور لیتوانی را در نظر گرفته و بعد به تحصیل و زندگی در این کشور بپردازند و همچنین باید حتما این را در نظر بگیرند که کشور لیتوانی از کشورهای اروپایی و پیشرفته می باشد موسسه ی حقوقی ملک پور برای شما عزیزان کلیه ی اطلاعات مورد نظر را برای شما ارائه می دهد. همچنین می توانید بر ای کسب اطلاعات بیشتر به ادرس سایت  https://www.iranmohajerat.ir/%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-2/ مراجعه فرمایید.

 

 

 

منابع

 

 

https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Lithuania

 

 

سید علیرضاواقفی

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ