هزینه تحصیل و زندگی در لهستان

آیا مایل به تحصیل در لهستان هستید؟ آیا از هزینه تحصیل وزندگی در لهستان آگاهی دارید ؟هزینه اقامت در لهستان چگونه است؟ هزینه تحصیل در لهستان به چه میزان می باشد؟

در این مقاله تمامی هزینه تحصیل و زندگی در لهستان عنوان شده است و سعی بر آن شده تا هزینه تحصیل در لهستان و هزینه زندگی در لهستان و هزینه اقامت در لهستان قید شود تا شما دانشجویان گرامی بتوانید اطلاعات کافی و جامعی از هزینه تحصیل و زندگی در لهستان را کسب نمایید. برای تحصیل در لهستان و آگاهی از روند پذیرش در دانشگا های لهستان و به همچنین هزینه تحصیل و زندگی در لهستان به شما توصیه می شود با وکیل دادگستری و وکیل مهاجرت مشاوره داشته باشید تا بتوانید در دانشگاه های اروپایی به تحصیل خود ادامه دهید .موسسه حقوقی ملک پور با مشاورین و وکلای مجرب خود در زمینه مهاجرت وحقوق بین الملل و حقوق داخلی آماده ارائه خد مات به شما سروران گرامی هستند . در صورت هرگونه راهنمایی می توانید به صورت رایگان با  مشاورین تلفنی موسسه حقوقی ملک پور و دفاتر همکار تماس حاصل قرمایید .

لهستان به عنوان تقاطع فرهنگی و جغرافیایی شرقو غرب اروپا است .دولت لهستان بیش از ۱۰۰۰ سال پیش وجود داشته است .امروزه کشور لهستان یکی از بزرگترین کشورهای اروپای شرقی ویکی از پر جمعیت ترین کشورهای عضو اتحاده اروپا است .

در باب هزینه تحصیل و زندگی در لهستان، قدمت سیستم آموزش و پرورش لهستان به قرون وسطی برمی گردد.برای مثال دانشگاه Jagiellon   در قرن ۱۴ تاسیس شده است .و امروزه یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در اروپا است .بیش از ۴۰۰ دوره زبان به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی لهستان ارائه می شود.لهستان چندین دانشگاه شناخته شده و معروف دارد از جمله دانشگاه ورشو و  Jagiellonian را می توان نام برد .دانشگاه ورشو دررشته های فناوری رنکینک های بین المللی دارد در مقایسه با دانشگاه تکنولوژی ماساچوست امریکا عملکرد بسیار عالی داشته است .تعداد موسسات آموزش عالی در لهستان تا کنون بیش از ده سال گذشته چهار برابر شده است .در حالی که تعداد دانشجویان پنج برابر شده است .دانشجویان بین المللی که تحصیل در لهستان را انتخاب می کنند فرصتی برای دریافت آموزش با کیفیت بالا در محیطی رو به رشد را پیدا می کنند.

دانشگاه  های پزشکی لهستان ،در حال طراحی برای افزایش تعداد دانشجویان بین المللی هستند.بسیاری از دانشجویان بین المللی که قادر به تحصیل در رشته های پزشکی در کشور خود نیستند می توانند تحصیل در لهستان را انتخاب کنند .اگر چه این دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می شود اما دانشجویان می توانند مهارت های زبان لهستانی را تا پایان دوره تحصیل خود یاد بگیرند. همه دانشگاه های پیشرفته در لهستان برنامه هایی با کیفیت بالا در رشته های پزشکی ،علوم انسانی ،مهندسی ،کسب و کار ،و اقتصاد به زبان انگلیسی ارائه می دهند .

هزینه تحصیل در کشور لهستان

سیستم آموزش و پرورش در لهستان  برای مهاجرینی که به زبان لهستانی تسلط دارند رایگان است .اما برای والدینی که به لهستان مهاجرت کرده باید فرزندان خود را به مدارس بین المللی بفرستند که در این مدارس کودکان می توانند به زبان انگلیسی  تمام دروس تحصیلی خود را در آنجا ادامه بدهند .بیشتر مدارس بین المللی در شهرهای ورشو یا کراکوف پیدا می شود و این نوع آموزش و پرورش برای مهاجرین ارزان نیست .شهریه این مدارس حدود ۶۵۰۰۰ زلوتی  در هرسال برآورد شده است.البته هزینه های اضافه تر مانند سفرهای مدرسه ،کتاب و لباس مدرسه امکان دارد وجود داشته باشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های لهستان

تحصیلات تمام وقت در موسسات آموزش عالی لهستان  به زبا ن لهستانی برای دانشجویانی که لهستانی هستند یا اینکه از شهروندان اتحاده اروپا هستند ،رایگان می باشد .اما دانشجویان بین المللی خارج از اتحاده اروپا مکلف به پرداخت شهریه هستند.

میانگین شهریه پرداختی برای دانشجویان خارجی :

  • برای سالهای اول و دوم و سالهای طولانی تر دوره های کارشناسی ۲۰۰۰ یورو در سال می باشد.
  • برای دوره های کار آموزی مقاطع دکترا ،کارشناسی ارشد ،و کارشناسی ارشد در رشته های پزشکی و همچنین رشته های علوم و هنر ۳۰۰۰ یورو در سال می باشد
  • برای دوره های حرفه ای و تخصص و دوره های کار آموزی ۳۰۰۰ یورو در سال می باشد.
  • برای دوره های زبان لهستانی برای تحصیل در دانشگاه لهستان ۲۰۰۰ یورو در سال می باشد.

پیرو هزینه تحصیل و زندگی در لهستان؛ هزینه های شهریه در موسسات آموزش عالی دولتی و غیره دولتی توسط خود موسسه آموزش عالی لهستان  تعیین می شود .میزان شهریه ها از ۲۰۰۰ یورو تا ۶۰۰۰ یورو در سال و به نوع نهاد دانشگاهی و رشته تحصیلی بستگی دارد. شهریه رشته های مدیریتی در دانشگاه های لهستان  حدود ۸۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰۰یورو در سال می باشد.

هزینه زندگی در لهستان

لهستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی کشوری نسبتا ارزان برای تحصیل و زندگی است.هزینه زندگی تا حد زیادی بستگی به شهرهای واقع در لهستان است .اما دانشجویان بین المللی می توانند با ۳۰۰ یورو در ماه زندگی خود را در لهستان بگذرانند .هزینه های زندگی دانشجویی  در لهستان ۳۵۰ یورو تا ۵۵۰ یورو در ماه است . توجه داشته باشید دانشجویان بین المللی که اتباع کشورهای خارج از اتحاده اروپا هستند باید گواهی پوشش هزینه ها ی تحصیل در لهستان را ارائه دهند .

در چند نمونه از هزینه های زندگی روزمره در لهستان برای دانشجویان بین المللی مشخص شده است:

 

میانگین هزینه های ماهانه در لهستان

اجاره یک آپارتمان شراکتی (یا خوابگاه) ۸۰-۱۵۰ یورو
غذا ۱۰۰-۱۵۰ یورو
حمل و نقل (در شهرستانها بزرگ) ۱۵-۲۰ یورو
تلفن / تلفن همراه، اینترنت، تلویزیون ۲۰-۳۰ یورو
کتاب ۳۰-۵۰ یورو
سایر هزینه های (اوقات فراغت / سرگرمی) ۷۰-۱۰۰ یورو

 

نمونه هایی از سایر قیمت ها ی زندگی در لهستان

نان (۱ قرص نان) ۰٫۸۰ یورو
شیر (۱ لیتر) ۰٫۷۰ یورو
ناهار در غذاخوری ۳٫۰۰ یورو
قهوه در کافه ۲٫۵۰ یورو
بلیط سینما ۵٫۰۰ یورو

 

 

هزینه حمل و نقل در لهستان برای دانشجویان بین المللی

حمل و نقل میانگین هزینه
بلیط یک طرفه  (حمل و نقل محلی) ۳٫۴۰ زلوتی یا ۰٫۷۷یورو
پاس ماهانه  (قیمت به طور منظم) ۱۰۰ زلوتی  یا ۲۲٫۶۹ یورو

 

محل اقامت برای دانشجویان بین المللی در لهستان

اکثر دانشگاه های لهستان خوابگاه دانشجویی ارائه می دهند . با این حال هزینه تحصیل و زندگی در لهستان با توجه به هزینه ارزان آپارتمان در لهستان  نسبت به دیگر کشورهای اروپایی شما می توانید برای یک اتاق مشترک ۸۰ یوروتا ۱۵۰ یورو در ماه پرداخت کنید  . تقاضا برای اتاق های مشترکجهت اقامت  در لهستان بسیار زیاد است .اگر شما مایل به اقامت در خوابگاه دانشجویی هستید باید با دانشگاه مورد نظر خود در لهستان تماس گرفته و نامه پذیرش خود را دریافت کنید.هزینه آب و برق و گاز برای آپارتمان دو خوابه ۶۲۰ زلوتی است.

کار در لهستان برای کمک به هزینه تحصیل و زندگی در لهستان

دانشجویان بین المللی که از اتباع کشورهای اتحاده اروپا هستند می توانند بدون اجازه کار در لهستان کار کنند اما شهروندان خارج از اتحاده اروپا باید مجوز کار اخذ نمایند.با این حال پیدا کردن کار بدون مهارت زبان لهستانی ممکن است مشکل باشد.اما کار برای  دانشجویان بین المللی در لهستان به طور کلی دستمزد های پایینی دارد معمولا ۲ تا ۴ یورو در ساعت می باشد .به این دلیل بیشتر دانشجو یان بین المللی که در لهستان ادامه تحصیل می دهند معمولا تعطیلات تابستان را به کشور های خود باز می گردند.

در آخر امیدوارم اطلاعات عنوان شده در این مقاله جوابگوی سوالات شما سروران گرامی در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در لهستان  بوده باشد . برای تحصیل در لهستان  و آگاهی از هزینه تحصیل و زندگی در لهستان به  وکیل مهاجرت و وکیل دادگستری مراجعه فرمایید . در صورت هرگونه راهنمایی می توانید به صورت رایگان با  مشاورین تلفنی موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل قرمایید .موسسه حقوقی ملک پور با مشاوران و وکلای مجرب خود در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل آماده ارائه خدمات به شما سروران گرامی هستند.

 

 

نگارنده: بهار وفایی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.