هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند

هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند 2018 چقدر است ، درآمد کار دانشجویی در فنلاند چقدر است ، ایا کشور فنلاند کشور مناسبی از حیطه رفاه اجتماعی میباشد؟‌ ایا از هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند خبر دارید؟  ایا هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند رایگان است؟ ایا تغییراتی در هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند ایجاد شده است؟ ایا از هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند اطلاع دارید؟ ایا از هزینه خوابگاه در کشور فنلاند مطلع هستید؟ ایا میدانید هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند چه مواردی را در بر میگیرد؟ ایا فنلاند کشور مناسبی برای تحصیل و زندگی میباشد؟ ایا امکان کار حین تحصیل در کشور فنلاند وجود دارد؟‌ ایا محدودیتی برای کار دانشجویان در کشور فنلاند وجود ندارد؟

موسسه حقوقی ملک پور سال ها در زمینه مشاوره ی انواع مهاجرت های کاری ، تحصیلی ، سرمایه گذاری و … پژوهش نموده  و همواره با استفاده از کارشناسان و وکلای زبده جهت راهنمایی و مشاوره به پویندگان و پرسشگران در این زمینه اماده به خدمت میباشد.

تحصیل در فنلاند

فنلاند کشوری مناسب برای تحصیل در رشته های گوناگون میباشد. هم اکنون دانشجویان فراوانی از کشورهای گوناگون جهان در حال تحصیل در این کشور میباشند. از جمله دانشگاه های معروف در فنلاند میتوان به دانشگاه هلسینکی و دانشگاه آبو اشاره نمود.بیش از ۳۰۰ رشته در کشور فنلاند به زبان انگلیسی ارائه میگردد.

فنلاند جزوکشورهای اروپایی است که درحال حاضر تحصیل را برای دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در این کشور دارند بطور رایگان مهیا میسازد البته لازم به ذکر است که برخی رشته ها در تعدادی از دانشگاه های فنلاند از دانشجویان شهریه دریافت میکنند اما بیشتر دانشگاه های فنلاند در بیشتر رشته ها برای دانشجویان بصورت رایگان اند.

در کشور فنلاند اتحادیه هایی وجود دارد با عنوان اتحادیه دانشجویی که دانشجویان با پیوستن به اتحادیه دانشجویی محلی خود یک کارت دانشجویی با مزایای بسیاراز جمله تخفیف در رستوران ها ،حمل و نقل عمومی و بسیاری از جاهای دیگر دریافت میکنند. به عنوان یک دانشجو هزینه عضویت در اتحادیه دانشجویی سالانه ۸۰ الی ۱۰۰ یورو میباشد.

بنا بر تغییرات صورت گرفته در کشور فنلاند تحصیل در این کشور از پاییز ۲۰۱۷ رایگان نمیباشد.

کمک هزینه تحصیلی

به دلیل رایگان بودن تحصیل در فنلاند تقریبا هیچگونه کمک هزینه ای در دانشگاه های کشور فنلاند وجود ندارد. با این وجود در برخی از دانشگاه ها به بعضی از دانشجویان خاص در مقطع دکتری که از لحاظ علمی در رتبه خوبی قرار دارند کمک هزینه تحصیلی داده میشود .در مقطع دکتری علاوه بر کمک هزینه ای که دانشجو دریافت میکند، کلاسهایی برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس وجود دارد که دانشجویان دکتری میتوانند با تدریس در آن کلاسها مبلغی دریافت کنند.

هزینه زندگی در فنلاند

فنلاند از نظر اقتصادی در رتبه ۱۵ جهانی قرار دارد و کشوری است با حقوق ماهیانه بسیار بالا برای شهروندان که بیشترین مالیات را نیز در اروپا داراست. هزینه زندگی در شهرهای فنلاند نسبتا بالا و متفاوت است به طور مثال هزینه زندگی در شهرهای شمالی فنلاند به علت شرایط اب و هوایی و سرمای شدید بیشتراز شهرهای مرکزی و جنوبی میباشد. هزینه های زندگی در فنلاند برای دانشجویان به صورت میانگین بین ۶۰۰  تا ۹۰۰ یورو در ماه می باشد ، البته این هزینه به محل تحصیل شما در فنلاند نیز بستگی دارد.به مراتب هزینه های زندگی، خوابگاه ، بیمه ، رفت و امد و … درمنطقه شهری هلسینکی و شهرستانهای بزرگتر بالاتر از شهرستانهای کوچکتر میباشد.

به طور جزئی تر هزینه زندگی در فنلاند به صورت زیر است

مسکن : ۱۸۰ – ۳۰۰  یورو

خوراک :  ۱۵۰ – ۲۵۰  یورو

سایر هزینه ها : ۲۰۰  یورو

مجموع هزینه ها به طور میانگین : ۶۰۰ – ۹۰۰ یورو

شما به عنوان دانشجو میتوانید از تخفیف های دانشجویی شامل رستوران ، کافی شاپ و حمل و نقل عمومی بهره مند شوید.هم چنین دانشجویان برای کمتر شدن هزینه زندگی و مقرون به صرفه بودن میتوانند از خانه های دانشجویی که وسایل رفاهی مشترک دارند استفاده کنند.

هم چنین شما می توانید بخشی از هزینه ی زندگی خود را از طریق کار نیمه وقت تامین نمایید. البته یافتن شغل پاره وقت نیازمند تسلط به زبان فنلاندی یا سوئدی میباشد که در صورت عدم تسلط بسیار دشوار است.بهتر است هنگام ورود به کشور فنلاند برای تحصیل هزینه ی زندگی خود را برای یک سال داشته باشید.

دانشجویان کشور فنلاند در مقطع کارشناسی مجوز کار در بازه ی ۱۰ ساعته بصورت هفتگی و در مقطع کارشناسی ارشد مجوز کار در بازه ی ۲۰ ساعته به صورت هفتگی و در مقطع دکتری مجوز کار در بازه ی ۳۰ ساعته بصورت هفتگی را دارا میباشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت می باشد که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .در کشوری نظیر فنلاند ارجحیت برای گرفتن کار با کسانی است که تسلط خوبی بر روی زبان فنلاندی دارند.

 

در صورت مکفی نبودن اطلاعات مذکور در زمینه هزینه تحصیل و زندگی در فنلاند میتوانید با دفتر مرکزی موسسه در وین و یا دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در ایران تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید. شما  می توانید از طریق تلفن با مشاورین و وکلای با تجربه موسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان دریافت نمایید و همچنین می توانید به صورت حضوری از مشاوره وکلای موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.