هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا

هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا در سال 2018دچقدر می باشد؟ هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا ۲۰۱۸ برای دانشجویان چقدر محاسبه شده است؟ برآورد هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا سالیانه چه مقدار می باشد؟ شرح جزییات هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا شامل چه مواردی می باشد؟ آیا هزینه تحصیل وزندگی در استرالیا معقول می باشد؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره مهاجرت به استرالیا و هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

کشور استرالیا با جمعیتی بالغ بر ۲۳ میلیون نفر از جمله کشور های با تراکم کم نسبت به مساحت به حساب می آید که همین امر باعث نرخ پایین بیکاری ۵ درصدی می باشد. استرالیا جزء کشورهای توسعه یافته می باشد که عمده فعالیت اقتصادی آن در بخش های بازرگانی و کشاورزی بنا شده است. طبق آخرین آمار ها در راستای برترین شهر های دنیا، شهر های ملبورن، پرت، آدلید و سیدنی دررده های دوم، چهارم، هفتم و نهم واقع شده اند که این نشان دهنده سطح رفاه و کیفیت زندگی در کشور استرالیا می باشد به همین جهت هزینه های زندگی در این کشور نیز نسبتا بالا می باشد که در صورت اشتغال با توجه به دریافت حقوق های مکفی این امر چندان قابل لمس نخواهد بود. قابل ذکر می باشد که هزینه های زندگی در استرالیا در شهرهای مختلف متفاوت می باشد برای مثال شهر بزرگی چون سیدنی دارای بیشترین هزینه زندگی و شهری چون آدلید جزء کم هزینه ترین شهرهای کشور استرالیا محسوب خواهند شد.

دانستن هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا به طور متوسط از نکات مهم جهت تامین مالی می باشد. شرح این هزینه ها مرجعی مناسب جهت تحصیل و زندگی در استرالیا می باشد. (تمامی هزینه ها به دلار استرالیا و همچنین مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده می باشد.)

هزینه های محل اقامت در کشور استرالیا:

 • هزینه های هتل و مهمانخانه ۱۵۰ دلار در هفته می باشد
 • هزینه های اجاره ای به اشتراک گذاشته شده ۲۰۰ دلار در هفته می باشد
 • هزینه های اقامت در محوطه دانشگاه از ۹۰ تا ۳۰۰ دلار در هفته می باشد
 • هزینه های اقامتگاهی از ۲۰۰ تا ۴۰۰ دلار در هفته می باشد
 • هزینه های اجاره ای از ۱۰۰ تا ۵۰۰ دلار در هفته می باشد
 • هزینه های مدارس شبانه روزی از ۱۰ هزار تا ۲۵ هزار دلار در سال می باشد

 

سایر هزینه های زندگی در کشور استرالیا:

 • هزینه های مواد غذایی و غذا خوردن از ۱۰۰ تا ۳۰۰ دلار در هفته می باشد
 • هزینه های گاز طبیعی، برق از ۳۵ تا ۱۵۰ دلار در هفته می باشد
 • هزینه های تلفن و اینترنت از ۲۰ تا ۶۰ دلار در هفته می باشد
 • هزینه های حمل و نقل عمومی از ۱۵ تا ۶۰ دلار در هفته می باشد
 • هزینه های جانبی اتومبیل پس از خرید از ۱۵۰ تا ۳۰۰ دلار می باشد
 • هزینه های سرگرمی از ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار در هفته بسته به نوع آن می باشد

 

حداقل هزینه های زندگی در کشور استرالیا:

وزارت مهاجرت و حفاظت از مرزها نیازهای مالی شما جهت اخذ ویزای دانشجویی استرالیا را تعیین می نماید. از ۱ جولای ۲۰۱۶ هزینه ۱۲ ماه زندگی به شرح زیر باشد:

 • هزینه های نفر اصلی ۲۰ هزار دلار می باشد
 • هزینه های شریک زندگی یا همسر ۷ هزار دلار می باشد
 • هزینه های کودک ۳ هزار دلار می باشد

 

هزینه تحصیل در کشور استرالیا:

هزینه های تحصیل در استرالیا به مقطع تحصیلی شما و موسسه (مدرسه، کالج، دانشگاه) که شما انتخاب می نمایید بستگی دارد.

طبق قوانین استرالیا شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی می بایست هزینه شهریه خود را قبل شروع تحصیل پرداخت نمایید. شما می توانید دوره و مقطع مورد نظر خود را در وب سایت جستجو نمایید و هزینه هایی شهریه دوره ها و جزئیات آن را ببینید. ممکن است هزینه هایی جانبی مضاعف بر شهریه دوره نیز پرداخت نمایید که این هزینه ها برای مواردی چون تجهیزات و وسایل مورد نیاز برخی از دروس و همچنین استفاده از امکانات موسسه (مدرسه، کالج، دانشگاه) می باشد.

 

لیست زیر طیف وسیعی از هزینه های دوره ها و مقاطع مختلف را به شما بیان می کند که عبارت است از:

 • هزینه های مدرسه در استرالیا از ۸ هزار تا ۳۰ هزار دلار می باشد
 • هزینه های مطالعات زبان انگلیسی بالای ۳۰۰ دلار در هفته بسته به طول دوره محاسبه می شود
 • هزینه های گواهینامه های I تا IV، دیپلم و فوق دیپلم از ۵ هزار تا ۲۵ هزار دلار می باشد
 • هزینه های مقطع کارشناسی از ۱۵ هزار تا ۳۵ هزار دلار می باشد
 • هزینه های مقطع کارشناسی ارشد از ۲۰ هزار تا ۴۰ هزار لار می باشد
 • هزینه های مقطع دکترا از ۱۵ هزار تا ۴۰ هزار دلار می باشد

 

هزینه های دوره هایی مانند دامپزشکی و پزشکی شامل موارد بالا نمی شود.

نکته: دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور استرالیا اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را دارا می باشند که این مجوز برای دانشجویان دکتری در صورت عدم دریافت بورسیه تحصیلی ۳۰ ساعت در هفته خواهد بود. پرداخت حقوق خوب در این کشور کمک هزینه مطلوبی خواهد بود که بخش عمده ای از هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا را پوشش خواهد داد.

با توجه به مقاله فوق یافتیم هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا با توجه به مدارس و دانشگاه های عالی این کشور و همچنین کیفیت خوب زندگی تقریبا بالا می باشد و پرداخت هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا  بسته به توانایی مالی اشخاص متقاضی دارد. به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا، شرح جزئیات هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا و سایر موارد اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب هزینه تحصیل و زندگی در استرالیا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای تحصیل در استرالیا و مهاجرت به استرالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.