نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND 2018 چگونه است؟ آیا تمایل دارید در ارتباط با نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND اطلاعات کسب نمایید؟ شرایط و نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND  چیست؟ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND شامل چه افرادی می شود؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با  نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND در برخی از کشورها پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

بستگی به رشته و دانشگاهی که شما پذیرش می گیرید نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه  FUND متفاورت خواهد بود و مقدار فاند متفاوت می باشد. با توجه به اینکه در چه شهری زندگی می کنید این فاند می تواند کل یا بخشی از هزینه های زندگی شما را پوشش دهد.

بورس تحصیلی در حقیقت به کمکی که از سوی دانشگاه ها، موسسات خیریه، مراکز علمی و یا شرکت های خارج از دانشگاه که به یک دانشجوی نخبه و مستعد در زمینه تحصیلی و تحقیقات داده می شود گفته می شود در نتیجه برای گرفتن فاند شما نیاز به ارائه یک رزومه خوب و قوی دارید به عنوان مثال شما به نمره زبان خوب و یا داشتن چندین مقاله در مجلات بین المللی نیاز دارید.

بورس تحصیلی و تحصیل به همراه فاند معمولا برای افرادی که به دنبال تحصیلات تکمیلی هستند ارائه می گردد. مهمترین فاکتور های که برای اعطای یک بورس تحصیلی در هر مقطعی در نظر می گیرند عبارتند از میزان انجام کارهای تحقیقاتی  و پژوهشی دانشجو که باید از نظر استاندارد علمی سطح بالایی داشته باشد.

فرصت های بیشماری برای دریافت انواع بورسیه در استرالیا وجود دارد. باید این نکته را مد نظر داشته باشید  که کدام دانشگاه و کدام اساتید در اخذ کمک هزینه های تحصیلی دارای بودجه تحصیلی بیشتری هستند تا بتوانید فاند بیشتری را دریافت کنید. بورس دانشجویی بیشتر در مقطع دکتری اعطا می شود. اگر دارای رزومه تحصیلی قوی و معدل بالای ۱۴ و سطح زبان انگلیسی قوی و چندین مقاله بین المللی هستید می توانید برای دریافت فاند اقدام کنید.

 

یکی از انواع بورس در کشور استرالیا اعلام بورسیه تحصیلی PhD برای مرکز نانو بیوتکنولوژی تری دیکن می باشد که در زیر به آن اشاره می کنیم:

موضوع بورسیه: نانو بیوتکنولوژی، مداخلات نانوتکنولوژی در ایمنی غذا، فناوری نانو برای کشاورزی و بیوانرژی

مقطع تحصیلی: PhD

شرایط و مدارک مورد نیاز

۱- مدرک کارشناسی ارشد در علوم فیزیکی، شیمیایی، بیوشیمی، مهندسی Bioprocess، مهندسی شیمی، علوم زیستی و میکرو بیولوژی با حداقل معدل معادل ۶۵ درصد

۲- آیلتس ۶.۵

 

ارزش بورسیه برابر با ۱۰۰ درصد پوشش هزینه شهریه می باشد.

 

بورسیه فول فاند دانشگاه ادلید در استرالیا (University of Adelaide, Australia)

فاندی که این دانشگاه می دهد شامل هزینه های شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی و بیمه می شود .

حداکثر طول دوره حضور دانشجویان در این برنامه و در این دانشگاه شامل ۲ سال برای مقطع کارشناسی و ۳ سال برای مقطع دکترا به صورت تحقیقاتی می باشد.

دد لاینی که برای گرفتن این فاند وجود دارد ۳۰ نوامبر عنوان شده است.

دپارتمان ها و دانشکده های مختلف دانشگاه ادلید در لینک www.adelaide.edu.au/department آمده است.

 

هرسال هزاران نفر از از بورس های تحصیلی و فرصت های مالی موجود در سراسر جهان استفاده می کنند، بورس های تحصیلی بین المللی، کمک هزینه های تحصیلی و وام های دانشجویی به ویژه به دانشجویان بین المللی سراسر جهان از جمله استرالیا، آسیا، آمریکا و اروپا تعلق می گیرید.

این کمک هزینه های تحصیلی مختص به رشته های خاص نمی باشد بلکه تقریبا عمومیت دارند، اما با توجه به مقاطع تحصیلی متقاضیان در کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا برای دانشجویان بین المللی بورس های تحصیلی خاصی در نظر گرفته شده است. آنچه برای متقاضیان تحصیل اهمیت ویژه ای دارد نحوه گرفتن فاند و میزان آن می باشد. اما به طور کلی شرایط اخذ بورسیه تحصیلی به دو قسمت تقسیم می شود که شامل شروط اصلی و شروط فرعی می باشد.

یکی از شروط اصلی سن مناسب و ایده آل می باشد برای مثال شخص نباید گپ یا فاصله تحصیلی داشته باشد. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس سن ایده آل برای بورس شدن ۲۴ سال و برای مقطع دکترا حدودا ۳۰ سال می باشد، از شرایط اصلی دیگر مدرک تحصیلی معتبر است، بدین معنا که شخص مدرک خود را از دانشگاه های دولتی و دارای رنک و اعتبار بالا اخذ نماید که احتمال بورس شدن را بالا می برد. داشتن معدل خوب و مناسب و همینطور در پایان داشتن مدرک زبان معتبر و مسلط بودن به زبان آن کشور و یا زبان انگلیسی است از شرایط اصلی اخذ بورسیه تحصیلی می باشد.

و اما شروط فرعی که می تواند راه را برای کسب بورسیه تحصیلی آسان تر نماید عبارتند از داشتن مقاله های گوناگون بین المللی ISI و پروپوزال ایده آل و مناسب و در آخر اگر اختراعی نیز به ثبت رسانده باشد می تواند امتیاز مثبت تلقی گردد. این گونه دانشجویان با شرایط فوق به عنوان دانشجوی مستعد دریافت بورسیه تحصیلی محسوب می شوند، گاهی بورس فقط شامل بورس تحصیلی است که فقط شامل هزینه های تحصیلی می باشد و آن را پرداخت می نماید و گاهی علاوه بر پرداخت هزینه های تحصیلی، هزینه های زندگی را نیز شامل می شود و آنها را نیز پراخت می کند که بیشتر برای مقاطع دکترا اتفاق می افتد.

تحصیل در دانشگاه های اروپا به دلیل وجود رشته های متنوع و امکانات تحصیلی ایده آل با دشواری هایی نیز همراه است که ذهن متقاضیان را تا حدودی درگیر کرده است و آن مسایل مالی است که شاید اشخاص در اتخاذ تصمیم دچار تردید شوند، اما دانشجویان می توانند در حین تحصیل مشغول به کار شوند و علاوه بر کار دانشجویی می توانند حقوق ثابتی برای تامین مخارج زندگی خود داشته باشند، در واقع بورسیه تحصیلی همان کمک هزینه ایست که دانشگاه ها و مراکز علمی یا موسسات خیریه به دانشجویان با استعداد تعلق می گیرد، این بورسیه ها در واقع بیشتر برای دوره‌ های تحصیلات تکمیلی (فوق لیسانس و دکترا) در نظر گرفته می ‌شود. باید این مسئله را در نظر گرفت که در عصر حاضر یکی از راه‌ های تامین نیروی انسانی در کشورهای توسعه یافته که معمولا با کاهش جمعیت روبرو شده اند، اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان خارجی می باشد.

 

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND در اروپا برای دانشجویان خارجی

امروزه در اروپا چندین موسسه معتبر وجود دارد که اکثز فعالیت این موسسات در راستای حمایت مالی از دانشجویان خارجی و بیگانه می باشد. این موسسات در واقع وابسته به یک حزب و یا یک گروه خاص می باشند، از جمله شرایطی که منجر به اخذ بورسیه تحصیلی به همراه فاند در کشورهای اروپایی می گردد، می توان به نمرات و معدل خوب در مقطع کارشناسی، پایان تحصیلات درموعد زمانی مقرر و همچنین شرکت در سمینارها و همایش هایی که از سوی موسسه مورد نظر برگزار می شود، اشاره نمود. علاوه بر این نامه پذیرش از استاد راهنما، بخصوص برای دانشجویان مقطع دکترا الزامی است .

در بین کشورهای اروپایی کشورهایی چون آلمان، اتریش، فرانسه، نروژ و فنلاند علاوه بر اینکه دارای نظام آموزشی رایگان هستند، امکان دریافت بورسیه تحصیلی را نیز برای دانشجویان فراهم می نمایند. در حال حاضر در کشور آلمان به جهت سطح بسیار بالای دانشگاه های این کشور و امکانات آموزشی و رفاهی، اشخاص بسیاری مایل به اخذ بورسیه تحصیلی آلمان می باشند.

 

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND  و شرایط و قوانین اصلی بورس در کشور آلمان در مقطع دکترا

از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی به همراه فاند در آلمان همانند سایر کشورهای اروپایی، می ‌توان به نمرات و معدل خوب در مقطع کارشناسی اشاره نمود. همانطور که می دانید کشور آلمان و یا هر کشور دیگری با توجه به اینکه فردی از لحاظ تحصیلی در نمره ی A  هست این امکان را ایجاد کرده است که بتوانند از طریق بورس تحصیلی وارد کشور شود و از امکانات آن کشور بهره مند شود و شرط دیگر در پذیرش بورسیه تحصیلی در کشور آلمان پایان دادن تحصیل در موعد زمانی مقرر می باشد. برای دریافت بورسیه تحصیلی به همراه فاند در مقطع دکترا دانشجویان باید ابتدا سوپروایزر مورد نظر را از طریق لینک ها و سایت های دانشگاهی پیدا نموده و بعد از مصاحبه با استاد راهنما در مورد اعطای بورسیه تحصیلی به همراه فاند اقدام نمایند.

 

مدارک لازم جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت زیر است. البته ممکن است برخی دانشگاه ها برای صدور پذیرش، مدرک دیگری را از دانشجو درخواست نمایند :

 • ترجمه مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی (حسب مورد)
 • ریز نمرات دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی (حسب مورد)
 • کپی صفحه اول پاسپورت با اعتبار بیش از ۶ ماه
 • شش قطعه عکس ۶*۴
 • مدرک زبان آلمانی (در صورت وجود)
 • مدرک زبان انگلیسی (در صورت وجود)
 • رزومه کامل
 • دو عدد توصیه نامه از اساتید قبلی (حسب مورد)
 • پروپوزال (حسب مورد)
 • بیانیه هدف (SOP: Statement of Purpose)

 

البته باید این نکته را درنظر داشت که با توجه به افزایش تعداد متقاضیان بورسیه تحصیلی به همراه فاند در کشور آلمان در حال حاضر نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND و شرایط برای دریافت بورسیه تحصیلی به همراه فاند به مراتب نسبت به سال های گذشته سخت تر شده است .

حال در بین کشورهای مورد نظر اتریش می تواند گزینه مناسبی باشد چرا که با توجه به جمعیت پایینی که دارد و جزو کشورهای مهاجرپذیر محسوب می شود، می تواند کشور ایده آل برای ادامه تحصیل و بعد از تحصیلات برای کار و زندگی انتخاب شود.

در بین کشورهای آسیایی کشور مالزی هم با توجه به شرایط ایده آلی که دارد می تواند گزینه بسیاری از دانشجویان متقاضی بورسیه تحصیلی باشد. باید این را در نظر داشت که بورسیه های تحصیلی مالزی به دو دسته تقسیم می شوند:

 • تخفیف شهریه دانشگاهی: تخفیف شهریه بیشتر برای مقطع کارشناسی لحاظ می گردد که بدین صورت می باشد که دانشجویان زمانی که یک الی دو ترم خوانده باشند اگر دارای نمرات خوب و بالا باشند می توانند در ترم های دیگر از تخفیف شهریه استفاده کنند. تخفیف شهریه از بیست درصد تا پنجاه درصد به دانشجو تعلق خواهد گرفت و این مبلغ از شهریه کل دانشجو کسر خواهد شد.
 • بورسیه تحصیلی به صورت کمک هزینه ماهیانه: این بورسیه مقطع لیسانس را شامل نمی شود و بیشتر برای تحصیلات تکیملی می باشد که دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا می توانند از این نوع کمک هزینه استفاده نمایند.

 

انواع بورسیه های تحصیلی به همراه فاند در مالزی عبارتند از :

President’s Scholarship

Merit Scholarship

Budding Scholarship

Skim Prihatin Pendidikan 1 Malaysia (SPP1M)

Peneraju Tunas Potensi

Rhizophora-MMU Cinematic Arts Scholarship Fund

Yayasan Telekom Scholarship

 

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND در کشور ایتالیا چنین است که دولت ایتالیا دانشجویان ایتالیایی و یا اشخاصی که دارای اقامت دائم ایتالیا هستند را از لحاظ مالی حمایت می کند و در همین راستا برای دانشجویان خارجی امکان اخذ بورسیه تحصیلی به همراه فاند را فراهم می نماید. در ایتالیا برخلاف اکثریت کشورها، در مقطع لیسانس نیز امکان اخذ بورسیه تحصیلی به همراه فاند وجود دارد. باید این را در نظر داشت که شما متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی در ایتالیا در هر سه مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا امکان دریافت بورسیه تحصیلی به همراه FUND وجود دارد.

عواملی که باعث می شود دانشجویان بتوانند در ایتالیا بورسیه تحصیلی به همراه فاند اخذ نمایند در ابتدای امر مدرک تحصیلی آنها می باشد باید مدارک آنها از موسسات و دانشگاه های مورد وثوق ایتالیا باشد و اگر افراد یکی از مقاطع تحصیلی خود را ایتالیا گذرانده باشند شانس خود را برای اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع بالاتر افزایش می دهند، عامل دیگر مدرک زبان محسوب می شود که افرادی که دارای مدرک زبان ایتالیایی هستند شانس بالایی برای دریافت بورسیه تحصیلی به همراه FUND دارند. مسئله مهم دیگر سن دانشجو می باشد، در ایتالیا افرادی که زیر ۱۸ سال هستند و یا سن آنها بالای۳۰ سال تمام می باشد شانسی برای دریافت بورسیه تحصیلی به همراهfund  در ایتالیا ندارند .

بورسیه مهمی که در ایتالیا برای دانشجویان ایرانی وجود دارد بورسیه DSU می باشد و فقط کافیست دانشجویان ایرانی ثابت کنند درآمدشان و یا در آمد شخصی که تحت تکفل او هستند سالیانه بالاتر ۱۰ هزار یورو نمی باشد، مختصرا این بورسیه به افرادی تعلق می گیرد که درآمد پایین داشته باشند .

 

شرایط و قوانین نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND در مقطع دکترا در اکثریت کشورها به روش زیر می باشد :

ابتدا دانشجو باید یک استاد را بعنوان سوپروایزر(استاد  راهنما) پیدا کرده باشد که با گرفتن موافقت او می تواند بورسیه تحصیلی را دریافت نماید، برای پیدا کردن سوپروایزر، ابتدا دانشجو باید پروپوزال دکترای خود را تهیه کرده و آماده ی ارائه نماید و به همراه رزومه خود برای اساتیدی که در زمینه مرتبط  کار کرده اند ارسال نماید. پس از اخذ تائید پروپوزال از طرف استاد، می توان گفت مرحله یافتن سوپروایزر را با موفقیت گذرانده است، با مکاتبه بعدی با همان استاد می تواند از جزئیات چگونگی بودجه وی جهت اعطای بورسیه تحصیلی به همراه FUND به خود اطلاع حاصل نماید و از میزان دقیق تر حمایت مالی استاد از خود اطلاع پیدا کند. البته در این مرحله ممکن است که با جواب مثبت و یا منفی استاد جهت اعطای FUND به خود مواجه گردد و حتی در این مرحله ممکن است که استاد پروژه ای دیگر را که برای آن کار بودجه در نظر گرفته شده است را به این دانشجو پیشنهاد نماید و ممکن است که دانشجو با پذیرفتن این موضوع بتواند با کار بر روی پروژه پیشنهادی استاد راهنمای خود بورسیه و کمک هزینه دریافت نماید.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND به صورت کلی، شرایط اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND، نکات نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND، نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND در کشورهای مختلف و سایر موارد، اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب نحوه اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل به همراه FUND شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای تحصیل در کشورهای اعطا کننده بورس تحصیلی  و مهاجرت به آن ها راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

Rating: 5
39 پاسخ
 1. جمالی گفته:

  با عرض سلام خدمت شما.
  من کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه ازاد بامعدل ۱۳ و کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا از,دانشگاه مالک اشتر تهران با معدل ۱۶و کارشناسی ارشد مکانیک از دانشگاه شریف با معدل ۱۷ .۲ تا مقاله isi دارم و مدرک ایلتس ۶.۵ و ۵ سال سابقه کار مرتبط زمینه تحقیقاتی در وزارت نفت .سنم ۴۰ ساله .ایا امکان گرفتن فاند در مقطع دکترا وجود داره ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 2. آیدا گنج بخش گفته:

  سلام میبخشید من میخواستم برا مقطع لیسانس رشته ی موسیقی بورس با فاند بگیرم امکانش هست راهنماییم کنید؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع مورد نظرتان بسیار دشوار می باشد به جز اینکه دانش آموز نخبه ایی بوده باشید بهترین کار برای شما این است که برای ترم اول هزینه نمایید و برای ترم های بعدی اقدام به دریافت بورسیه تحصیلی نمایید

   پاسخ
 3. Ramin گفته:

  سلام وقت تون بخير
  من با توجه به شرايطي كه در ادامه كامنت عنوان ميكنم ايا مي تونم براي گرفتن بورسيه و فاند مقطع دكتري در يكي از دانشگاه هاي امريكا و يا كانادا اقدام كنم
  ١. فارغ التحصيل ارشد مهندسي شيمي با معدل 16.71 در شهريور سال 96
  ٢. فارغ التحصيل كارشناسي مهندسي تكنولوژي صنايع شيميايي با معدل 15.23 در شهريور سال 93
  3. چاپ مقاله با نمايه isi با ايمپكت فاكتور 4 در اپريل سال 2018
  ٤. اقدام براي ازمون ايلتس براي نمره 7.5
  ٥. اقدام براي ازمون GRE
  ٦.دارنده گواهينامه فني و حرفه اي شبيه سازي فراينده هاي شيميايي
  ٧. هنوز تمكن مالي به حدونصاب نرسيده

  ممنون ميشىم راهنمايي كنيد

  پاسخ
 4. navid گفته:

  سلام. من 29 سالمه و سال 93 لیسانس مهندسی مکانیک رو از دانشگاه آزاد با معدل 14.80 گرفتم و آیلتس 6 دارم. میخواستم بدونم گپ تحصیلی شامل من میشه یا نه؟ (ضمنا کارت پایان خدمت دارم) و اینکه آیا میتونم برای تکمیل مدرک gre و کامل کردن مقاله ISI برای یکسال بعد صبر کنم و بعد اپلای کنم؟بعد اینکه اصلا شرایط فاند برای کانادا یا اروپا رو دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شما دارای 5 سال گپ تحصیلی می باشید و اخذ پذیرش برای شما نیاز به بررسی تخصصی خواهد داشت.
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 5. طوبا گفته:

  با سلام… من کارشناس ارشد مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه ازاد هستم با معدل 18.33. تا به حال نزدیک 60 کتاب ترجمه کردم. 9 مقاله در همایش های ملی و بین المللی داشتم. 10 مقاله در مجلات داخلی و خارجی که 3 تای انها علمی پزوهشی بوده اند. 4 مربیگری ورزشی و قهرمانی های ورزشی. بیمه اهل قلم. 6 مدرک فنی حرفه ای و… هستم. به زبان انگلیسی تسلط کامل دارم و زبان فرانسه را نیز در حال یادگیری هستم. به نظر شما شانس گرفتن فول فاند یا فاند از یکی از دانشگاه های معتبر اروپا یا امریکا دارم؟ و اینکه اگر بخوام کسی در زمینه اپلای دادن به من کمک کنه باید چکار کنم؟ خواهش میکنم حتما جواب بدین…ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
 6. ناهید گفته:

  سلام. من لیسانس در رشته برق دانشگاه آزاد با معدل ۱۴.۵۰ دارم و ارشدم رو دانشگاه دولتی در روانشناسی با معدل ۱۶.۵۰ گرفتم.تقریبا ۴ سال تحصیلم تموم شده. آیا من شانسی برای دکتری در کشور های اروپایی دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه تحصیلی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان آیلتس بالای 7 و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 7. پریا گفته:

  سلام ممنونم از مطالب مفیدتان
  بنده فارغ التحصیل پزشکی عمومی با معدل بالای 17 از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستم و 27 سال سن دارم. برای ادامه تحصیل در رشته مستر امکان داره که بتونم فول فاند بگیرم؟اگر راهنماییم کنین ممنون میشم.

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. شرایط سنی و علمی مناسبی دارید. ولی کشور مورد نظر خود را جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مشخص ننموده اید. هرچند که اخذ پذیرش بصورت فول فاند پیچیدگی های خاص خود را دارد و نیازمند دقت فراوان می باشد و همچنین می بایست مراحل اخذ پذیرش توسط خود دانشجو صورت بپذیرد. در صورت داستن هرگونه سوالی با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور به شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تناس حاصل نمایید تا از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

   پاسخ
 8. سارا گفته:

  سلام،ببخشید یه سوال داشتم،اگر زمانی ما فاند و دریافت کنیم و برای گرفتن ویزا ب سفارت بریم،برای ویزای تحصیلی ایا گردش حساب از ما میخوان؟و اینکه ایا گردش حساب باید از خود شخص باشه یا میتونه حساب پدر مادرش باشه؟و اینکه گردش حساب چه مدت قبلش و بررسی میکنم؟

  Rating: 4
  پاسخ
 9. رضا گفته:

  سلام خسته نباشید بنده دیپلم تجربی دارم و بنا به مشکلاتی که اون موقع داشتم نتوانستم پیش دانشگاهیمو بخوانم و بنابراین یکسره به دانشگاه رفتم واونجا کارشناسی ناپیوسته گرفتم که عنوان رشتمم مهندسی تکنولوزی نرم افزار است ولی برای بچه هایی که پیش دانشگاهی رو خوندن میشه مهندسی نرم افرار ولی برای ما این عنوان تکنولوزی بهش اضافه شده تحقیقی که کردم برای کارشناسی ارشد بخوام بیام باید حتما پیش دانشگاهیمو داشته باشم درسته این موضوع؟
  واین که اگر کارشناسی ارشد ر اینجا بخونم و بخوام برای دکترا بیام چی اون موقع هم باز لازمه مدرک پیش دانشگاهی؟

  Rating: 3
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. حتی در صورت پذیرفته نشدن مدرک تحصیلی شما با توجه به توضیحاتتان، می توانید با گذراندن دوره های یک تا دو ساله نداشتن مدرک پیش دانشگاهی را جبران نموده و به ادامه تحصیل بپردازید. در مورد سشوال دوم می بایست از طریق پیدا کردن سوپروایزر از طریق خودتان اقدام نموده و موفق به اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا شوید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 10. نگين گفته:

  سلام خسته نباشيد
  من در يكي از فايل هاي صوتي جناب آقاي ملك پور شنيدم دريافت بورس تحصيلي يا فاند براي رتبه هاي ١تا٣ كار سختي نيست
  ميشه فردي ك چنين رتبه اي در كنكور زبان گرفته براي دريافت فاند يا بورس در رشته هاي رياضي يا فيزيك درخواست بده؟
  واقعا ممنون ميشم پاسخگو باشين

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه تحصیلی علاوه بر وضعیت تحصیلی مناسب نیازمند داشتن سطح زبان بالا، پیشینه تحقیقاتی مناسب از جمله داشتن مقالات ISI، و مقدار مشخصی سرمایه اولیه جهت هزینه های زندگی می باشد. پیشنهاد می شود در صورت داشتن سوالات در این زمینه و ارزیابی شرایطتان با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ـ (۰۲۱) جهت مشاوره رایگان و تخصصی تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 11. آرمان گفته:

  سلام من ۲۶ سالمه و از دانشگاه اصفهان مهندسی مکانیک و ارشدmba دارم با معدل ۱۸ و ۱۷/۴۰ مسلط به برنامه نویسی هستم . و سابقه ی کار ۵ سال دارم و آیلتس ۷ دارم و مقاله یک isi همه دارم . چطور میتونم کانادا یا آمریکا فاند بگیرم

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام، شرایط فاند و بورسیه تحصیلی در سایت دانشگاه ها معمولا بیان می شود. برای تحصیل در مقطع دکترا نیاز به سوپروایزر دارید.

   پاسخ
 12. Mustafa گفته:

  سلام. من 18 سالمه و آیلتس 7 دارم. میخوام در کشور انگلیس تحصیل کنم و فاند بگیرم. دیپلم 12 ساله ام رو امسال میگیرم.
  میخوام تو رشته علوم کامپیوتر تحصیل کنم. رزومه تخصصی خیلی خوبی هم دارم (برای مثال، سه تا زبان برنامه نویسی رو تقریبا حرفه ای ام و پروژه های حرفه ای زیاد انجام میدم).
  معدلم هم 19.70 هست.کارت پایان خدمت سربازی هم دارم.
  کدوم دانشگاه میتونم اپلای کنم و فاند خوبی بگیرم؟ (ساپورت مالی ندارم. نهایتا 50 میلیون).
  در لندن کار دارم و درآمد حداقل ماهیانه 1000 پوند. آیا شرایط قبولی در دانشگاه های خوبی مثل آکسفورد یا کمبریج رو دارا هستم(یا مثلا کینگز لندن و دانشگاه امپریال)؟

  پاسخ
 13. جمشید حسین پناهی گفته:

  سلام خسته نباشید من جمشید حسین پناهی کارشناسی ارشد مدیریت توریسم دانشگاه علامه طباطبایی با معدل تقریبی 15.34 و کارشناسی مدیریت توریسم دانشگاه علامه طباطبایی با معدل 14.20 از دانشگاه علامه طباطبایی هستم برای دوره دکتری همین رشته در امریکا یا کانادا میخواهم اقدام کنم و فول فاند بگیرم چکار باید بکنم به نظرتون شرایطش رو دارم

  پاسخ
 14. عادل گفته:

  باعرض سلام و خسته نباشید. من دانشجوی کارشناسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان هستم. معدل دیپلم و پیش دانشگاهی افتضاحی دارم. ولی می تونم لیسانسم رو با معدل حدود 18 بگیرم. سوالم اینه که به خاطر معدل بد دیپلم و پیش دانشگاهی که دارم آیا برای ادامه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد به مشکل بر نمی خورم ؟؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   

با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید

   پاسخ
 15. ŔRRR گفته:

  با سلام خدمت جناب ملک پور و همکاران عزیزشان
  بنده لیسانس شیمی محض از دانشگاه شهید رجایی تهران رو دارم و هم اکنون استخدام رسمی آموزش و پرورش هستم.
  قصد شرکت در کنکورMBAرو دارم.به نظر شما اگر بنده بتوانم در کنکور رتبه ی خوبی رو کسب کنم و در یکی از دانشگاه های تهران،شریف،و یا تربیت مدرس در مقطع ارشد قبول شوم،
  و مدرک آیلتس رو هم بگیرم،
  آیا با کسب رتبه ی خوب در کنکورMBA و قبولی در یکی از این3 دانشگاه و همچنین سابقه ی کاریم در آموزش و پرورش،
  آیا امکانش هست در حین تحصیل در مقطع ارشد،بتوانم از یکی از دانشگاه های خوب اروپایی علل الخصوص آلمان و یا امریکا پذیرش رایگان بگیرم؟
  حدودا چند درصد امکانش هست.تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 16. frida گفته:

  من ۳۲ سال دارم ،دیپلم گرافیک از هنرستان ،درهمان سال پیش دانشگاهی ، مرمت بناهای تاریخی در موسسه آموزش عالی میراث فرهنگی در مقطع کاردانی روزانه (سراسری دولتی )تهران قبول شدم.ازآنجایی که در دانشگاه خیلی بهم خوش گذشت ۴ سال اونجا بودم ومعدلم هم ۱۳٫۵ بود. با فاصله دوساله شروع به تحصیل در رشته تکنولوژی معماری در مقطع کارشناسی در موسسه آموزش عالی علامه دهخدا در قزوین (غیرانتفاعی)کردم.با معدل ۱۵٫۵درسم رو به اتمام رسوندم.و ۵سال سابقه بیمه ای تدریس آموزش هنر کودکان دارم ،کارگاهی هم در زمینه کار هنری به مدت یک سال راه انداری کردم.هم اکنون در حین کارم، برای کنکور کارشناسی ارشد پژوهش هنردر حال آماده شدن هستم ،و به امید خدا قصد دارم با رتبه یک تا دورقمی در یکی از دانشگاه های تهران قبول شوم، وازآنجا که به رشته انتخابی خود مسلط هستم ،قطعا توان ارایه مقاله هم خواهم داشت و چون تصمیم جدی برای ادامه تحصیل گرفتم ،معدل خوبی کسب میکنم .از شما در مورد بورسیه تحصیلی دکتری سوال داشتم:۱-با توجه به مقاطع ناپیوسته ،یکی نبودن دقیق رشته هایم ومعدل کمی که در دو مقطع گذشتم داشتم ،امکان پذیرش دکتری با فاند رو در کدام یکی از کشورهای اروپایی یا اقیانوسیه میدانید؟خودم اتریش ،آلمان یا فرانسه مد نظرم است ،شماچند درصد به صورت حدودی، در این کشورها احتمال گرفتن فاند میبینید؟در صورت پذیرش میتوانم همراهی داشته باشم. درمورد اینکه چه کشورهایی برای کار در رشته مورنظرم مناسب است ، ازچه طریقی باید بفهم ؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   تمامی کشور ها امکان دریافت فاند وجود دارد ولی شرایط هر کشور و هر دانشگاه با دیگری متفاوت است . شما نیاز دارید تا شرایط خود را به صورت دقیقتر بررسی نمایید و یک جمع بندی کلی بین چند کشور انتخابی نمایید . میتوانید برای دریافت جمع بندی با دفتر مرکزی MIE اتریش یا سایر دفاتر همکار مستقل تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 17. علیزاده گفته:

  جناب آقای ملک پور
  با عرض سلام و احترام خدمت حضرتعالی و همکاران خوبتان که با راهنمایی هایتان در وهله ی اول موجبات ایجاد امید و عزت نفس و باور به خود را برای مخاطبانتان فراهم می آورید و در وهله ی دوم باعث میشوید که افراد, با آگاهیِ کامل و با آزمون و خطای کمتری قدم در راهِ مهاجرت بگذارند!حرکتِ پسندیده ی شما نزد خداوند قطعا بی پاسخ نخواهد بود که به طریق اولی` دعای خیرِ افرادی که از وجودتان منتفع گردیده اند بدرقه ی راهتان خواهد بود…
  سوالی از محضر شریفتان داشتم که در صورت پاسخ منت گذاشته و کلامتان به مثابه کلامِ عطار : چراغی ست در این راهِ پر فراز و نشیب و همرهیِ خضر است برای ترک این مرحله!
  معروض میدارم که اینجانب فارغ التحصیل رشته ی حقوق و دارای تجربه ی کاری نزد چندین تن از وکلای برتر استان گیلان برای سالیانی چند می باشم.
  با انصراف از پذیرش در گرایش حقوقِ بین الملل در دانشگاه عسلویه در سال۹۲ پرونده ی تحصیلی بنده تا اخذِ معافیتِ خدمت وظیفه ی عمومی و شرکتِ مجدد در آزمون تا همین امسال مسکوت مانده بود,لیکن بنا به وجود مسائلی شخصی و خانوادگی, ادامه ی زندگی در کشور عزیزمان بطور موقت(حداقل تا پایانِ مقطع ارشد) برایمان فراهم نیست!
  غرض اینکه اینجانب و همسر بنده تمایل به ادامه ی تحصیل در کشور ایتالیا را داریم(با توجه به بورس تحصیلی_استانی و شرایط خاص خوابگاه و سلف سرویس و هزینه ی کمِ پذیرش دانشجو این کشور”ایتالیا” و من حیث المجموع بخاطر نداشتن تمکنِ مالیِ زیاد تر از وسعمان!
  مضافا به اطلاع میرساند همسر بنده فارغ التحصیلِ کارشناسی در رشته ی معماری و مسلط به نرم افزار های تخصصی رسته و رشته ی تحصیلی خود میباشد که در برنانه ای بلند مدت قصد دارند پس از ایجاد آمادگی برای آزمون آیلتس هر دوی ما,برای اخذ مدرکی در رابطه با نرم افزارهای مهندسی نیز اقدام نمایند…
  حالیه سوال اینجاست
  برای افرادی با شرایط بنده که تخصص خاصی ندارند(رشته ی تحصیلی و تجربه ی کاری آزادشان “بطور مثال حقوق/نماینده ی وکیل میباشد) و نمیدانند که در کشوری دیگر این دانش و تجربه به کمکشان خواهد آمد یا خیر و قصدِ ادامه ی تحصیل دارند و با درنظر گرفتنِ نداشتن وسع مالی در حدِ زیاد و همچنین در نظر گرفتنِِ شرایط و رشته ی تحصیلی همسر بنده اخذِ پذیرشِ دانشگاهِ کدام کشور برای دوره ی ارشد بهتر است و با هزینه ی کمتری همراه خواهد بود…و در نهایت اقدام ما چگونه و به چه طریق و از چه زمانی باید باشد…
  بانهایتِ احترام و آرزوی بهترین ها برای شما و تمامی افرادی که در این راه هدایتگرِ ما هستند.
  ارادتمند
  علیزاده

  پاسخ
 18. حمید گفته:

  سلام ممنون از مطلب مفیدتون
  ببخشید یه سوال داشتم من ۳۳ سال دارم و لیسانس از دانشگاه معتبر در رشته مکانیک گرایش ساخت و تولید و سالهاست مشغول به کار در زمینه های مختلف مربوط به رشته خودم هستم و اطلاعات خیلی خوبی در زمینه رشته ام دارم ایا برای تحصیل در دیگر کشورها شانسی دارم؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.