مهاجرت کاری به کره ی جنوبی

مهاجرت کاری به کره ی جنوبی

مهاجرت کاری به کره ی جنوبی 2018 یکی از راههای مهاجرت به کره جنوبی میباشد ، در مقاله ذیل سعی بر این شده که افرادی که قصد مهاجرت به  کره ی جنوبی و کار در کره ی جنوبی را دارند نکات لازم مربوط به مهاجرت کاری به کره ی جنوبی در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد.

قطعا کسانی که قصد مهاجرت کاری به کره ی جنوبی را دارند نیازمند راهنمایی های لازم در مورد چگونگی مهاجرت کاری به این کشور و همچنین مدارک و شرایط لازم مربوط به مهاجرت کاری به کره ی جنوبی را دارند تا در کمترین زمان ممکن و همچنین به راحتی بدون هیچ ریسکی این پروسه را انجام دهند.

ما پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات صحیح و دقیق در مورد مهاجرت کاری به کره ی جنوبی با موسسه حقوقی ملکپور (همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش) ارتباط بر قرار نمایید.

مهاجرت کاری به کره ی جنوبی:

ویزای کار برای کره جنوبی A تا Z

جمهوری کره یا کره جنوبی نهفته در بخش شرقی آسیا و در جنوب شبه جزیره کره است. فردی که قصد دارد تا در طول اقامت خود  به  کشور سفر کند، برای ورود  به ویزا نیاز دارد. ویزای کار برای کره جنوبی و مهاجرت کاری به کره ی جنوبی  بسته به نوع کار و مدت زمان استخدام، انواع مختلفی دارد.

اعضای خانواده  نفر اصلی ، که مایلند در طول اقامت خود در کره جنوبی کار کنند، همچنین برای گرفتن ویزای کاری و مهاجرت کاری به کره ی جنوبی برای کسب اجازه  کار قانونی  لازم است. قبل از ورود به کره جنوبی ویزای کار دریافت کنند که  باید مورد تایید سفارت کره ی جنوبی  قرار گیرد و تنها پس از آن می توانید به صورت قانونی کار کنید.

 

انواع ویزای کار برای مهاجرت کاری به کره ی جنوبی :

C-4: ویزا برای استخدام کوتاه مدت

افرادی که مایل به انجام کار موقت کمتر از 90 روز هستند، این ویزا را دریافت می کنند. نوع کار می تواند مربوط به موسیقی، نقاشی یا هنر باشد.

E2: ویزا برای مدرس زبان خارجی

این ویزا به مدرسان زبان های خارجی در سازمان ها، شرکت های برای آموزش زبان ، موسسات آموزشی و سایر موسسات اعطا می شود. زبان ویژه باید زبان مادری مربی باشد و حداقل باید یک مدرک لیسانس برای تحصیل در آنجا داشته باشد.

E-5: ویزا برای حرفه ای ها

کاندیدایی که دارای مدرک بین المللی در حرفه خود می باشند  و مدارک آن ها  توسط دولت کره تایید شود ، این ویزا را در کره برای کار در حرفه خود دریافت می کند . برای مثال، کسانی که مایل به انجام  حرفه پزشکی، حقوق  یا معماری هستند، نیاز به این ویزا برای انجام این کار دارند.

E-1: ویزا برای آموزش  آکادمیک

برای افرادی که برای  انجام آموزش آکادمیک در سطح تحقیقاتی  در حوزه تحصیل خود در سطوح بالاتر  یا برای سخنرانی، آکادمیک نیاز به این ویزا داردند.

E-3: ویزا برای انجام تحقیق

این ویزا به کاندیدانی که مایل به انجام تحقیقات در علوم طبیعی یا تکنولوژی پیشرفته هستند، اعطا می شود.  حداقل کاندیداها دارای مدرک لیسانس می باشند و از آنها درخواست می شود که برای تدریس به زبان مادری و یا زبان اول خود تدریس کنند.

E-6: ویزا برای انجام پروژه های هنری

کاندیدانی که مایل به انجام پروژه در زمینه هنر، موسیقی، ورزش، ادبیات و مد هستند ، به این ویزا نیاز دارند.

E-4: ویزا برای حمل و نقل و  تکنولوژی

این ویزا برای افرادی است که به کره جنوبی دعوت شده اند تا تخصص فنی خود را در زمینه فناوری یا علوم طبیعی و یا در زمینه های خاصی که تخصص آنها در این کشور وجود ندارد، ارائه دهند.

E-10: ویزا برای خدمه کشتی

نامزدانی که مایل به کار در یک کشتی در کره جنوبی هستند نیاز به این ویزا دارند.

E-7: ویزا برای مشاغل خاص

کاندیدانی که مایل به انجام انواع خاصی از کار هستند نیاز به این ویزا برای انجام این کار دارند.

H-1: ویزای کار کوتاه مدت در  تعطیلات

“توافق در تعطیلات کاری” توافق میان کره جنوبی و برخی کشورهای خاص است که ویزای خاصی را برای نامزدها از این کشورها ارائه می دهد. این ویزای کار برای کره جنوبی به مردم اجازه می دهد تا کار کوتاه مدت را انجام دهند تا پول کافی برای پوشش هزینه های سفر خود در کره جنوبی به دست آورند. نامزدان استرالیایی و ژاپنی باید بین ۱۸ تا ۲۵

سالگی باشند و کانادایی ها و نیوزلندی ها باید بین 18 تا 30 ساله باشند تا این ویزا را دریافت کنند. این ویزا به شما اجازه می دهد حداکثر یک سال اقامت داشته باشید.

ویزای کار نیز شامل موارد زیر است:

 • D-7: ویزا برای انتقال افراد  درون شرکت ها  ( بر اساس شرح وظایفشان )
 • D-9: ویزا برای مدیریت تجارت
 • D-8: ویزا برای سرمایه گذاری خارجی

تمام ویزاهای فوق الذکر باید توسط کنسولگری کره ای یا سفارت کره ای که صلاحیت آن در محل اقامت نامزد مهاجرت کاری به کره ی جنوبی  است، اعطا شود. کارفرما که کاندیدای مهاجرت کاری به کره ی جنوبی را حمایت می کند، باید در مراحل ابتدایی درخواست مجوز کار در بخش بازرسی ورودی اداره مهاجرت و وزارت دادگستری را تأیید کند. سپس وزارت دادگستری با نماینده سازمان همکاری می کند و تصمیم می گیرد که آیا ویزا باید اعطا شود یا نه.

پس از تصویب یک CCVI(گواهی تأیید صدور ویزا) توسط وزارت دادگستری صادر می شود که باید توسط متقاضی در کشور خود در کنسولگری یا سفارت کره ای ارائه شود.

اسناد مورد نیاز برای دریافت ویزای کار و مهاجرت کاری به کره ی جنوبی :

اسناد مهم مورد نیاز است

 • یک پاسپورت معتبر برای حداقل یک دوره 6 ماه از تاریخ ارائه درخواست ویزا
 • یک فرم درخواست ویزای کاری کامل و امضا شده و هزینه درخواست
 •  پاسپورت
 • دو قطعه عکس
 • فرم CCVI اصلی

کپی از:موارد زیر برای استخدام نیروی کار از شرکت موجود در کره ی جنوبی مورد نیاز است
 • گواهی ثبت
 • گواهی ثبت نام تحت قانون سرمایه گذاری سرمایه گذاری خارجی یا گزارش شرکت
 • قبل گواهی پرداخت مالیات
 • بیانیه مالی از  سال های  قبل
 • جزئیات کارکنان خارجی که در حال حاضر در شرکت کار می کنند
 • نامه دعوت نامه کاری به کاندیدای مهاجرت کاری به کره جنوبی
 • نامه تضمین مالی از شرکت

متقاضی باید موارد زیر را آماده کند

 • رزومه دقیق
 • کپی مدارک تحصیلی
 • 2 عکس به  اندازه عکس پاسپورت
 • کپی صفحه ID در گذرنامه
 • شرح شغل پیشنهادی
 • قرارداد اصلی صادر شده توسط شرکت
 • گواهی بهداشت (نامزد ویزای کار  نباید دارای  بیماری های مسری باشد)

مدارک مورد نیاز برای خانواده متقاضی در صورت لزو

 • کپی از گواهی ازدواج
 • کپی از گواهی تولد کودکان
 • 2  قطعه عکس پاسپورتی
 • کپی صفحات ID در هر گذرنامه

ارسال درخواست ویزا: مراحل پیگیری

مرحله 1: دریافت گواهی تاییدیه ویزا (CCVI)

قبل از ارسال درخواست برای ویزای کاری برای مهاجرت کاری به  کره جنوبی ، متقاضی  باید CCVI را از وزارت دادگستری در کره جنوبی دریافت کند. زمان برای پردازش درخواست CCVI حدود 1 تا 4 هفته است.

مرحله 2: درخواست ویزا را ارائه کنید

هنگامی که CCVI به دست می آید، متقاضی باید فرم درخواست ویزا را تکمیل و امضا کند و فرم تکمیل شده را در کنسولگری یا سفارت کره جنوبی همراه با تمام اسناد حمایتی ارائه دهد.

مرحله 3: هزینه درخواست ویزا را ارائه دهید

اطمینان حاصل کنید که شما تمام هزینه های قابل پرداخت را پرداخت می کنید

مرحله 4: جمع آوری ویزا

پس از درخواست ویزا پردازش شده و ویزا صادر شده است، شما مطلع خواهید شد و برای جمع آوری مدارک ویزا می توانید اقدام کنید

رفتن به کره جنوبی با خانواده

اگر شما در حال برنامه ریزی برای رفتن به کره جنوبی همراه با خانواده خود هستید، همسر و فرزندان متقاضی باید برای ویزای خود، ثبت نام  و اجازه نامه همراه با متقاضی اصلی درخواست دهند.. همه اعضای خانواده که بیش از 16 سال سن دارند، در زمان ارسال درخواست ویزا بر اساس اثر انگشت است. مجوز اشتغال همچنین باید توسط همسرش به دست آید اگر که همسر  او قصد دارد در کره جنوبی  کار کند.

سیستم تأمین اجتماعی

کارکنانی که برای مدت پنج سال یا بیشتر در کره کار می کنند، باید با سیستم تأمین اجتماعی کشور ثبت نام کنند. این برای افرادی که برای مدت کمتر از پنج سال استخدام شده اند، لازم نیست. کارفرمایان معمولا این جزئیات را در قرارداد کاری شامل می شوند.

 • فرم درخواست باید بدون دقت انجام شود و اشتباه نداشته باشد.
 • کلیه اسناد حمایتی اسناد و مدارک اصل و کپی از مدارک  باید هنگام ارسال درخواست ویزا در سفارت به همراه شما باشد.

موارد زیر منجر به ریجکتی ویزا می شود:

 • اگر متقاضی مدارک جعلی را برای دریافت ویزای کاری ارسال کند .
 • متقاضی  در فرم درخواست خود، اظهارات دروغین ارسال کند

با رعایت موارد بالا متقاضی می تواند برای مهاجرت کاری به کره جنوبی اقدام نماید

امید است مطالب بالا در مورد نحوه مهاجرت کاری به کره جنوبی و شرایط اقدام ان به شما کمک کرده باشد.

ما پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات صحیح و دقیق در مورد مهاجرت کاری به کره ی جنوبی با موسسه حقوقی ملکپور (همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش) در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ارتباط بر قرار نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5
17 پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای رشته هایی مانند پزشکی شما باید ابتدا مدرک تحصیلی خود را در کشور مقصد معادل سازی کنید.

   پاسخ
 1. آرمین میرزائی گفته:

  سلام – من 17 سال سابقه کار عمرانی دارم و دارای مدرک لیسانس عمران و فوق دیپلم نقشه برداری و فوق دیپلم معماری هستم . آیا با شرایط من کاری در کره جنوبی هست ؟ آیا شرکت شما نیروی کار به کارفرمایان کره ای معرفی میکند ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام . کار در کره جنوبی ویژه متخصصین ماهر در رشته های مورد نیاز این کشور بوده و نیازمند تسلط به زبان کره ای به همراه شرایط دیگری می باشد. جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. diba گفته:

  با سلام.
  من میخواستم بدونم با داشتن مدرک لیسانس مدیریت صنعتی و تسلط به زبان انگلیسی میشه از طریق مدرس زبان ویزای کار گرفت؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورتی که پیشنهاد کار داشته باشید می توانید برای ویزای کار درخواست دهید.

   پاسخ
 3. Mohsenbeigi3809713 گفته:

  سلام اقای ملکپور عزیز چند سوال داشتم بنده دارای لیسانس IT و انیمیشن سازی و جلوه ویژه و دوربین مداربسته و سیتم های امنیتی و حفاظتی ام و مدرک فنی حرفه ای قابل ترجمه هم دارم و تخصص در دوره ccna سیسکو و ccnp r&s و شبکه خواستم ببینم برای کره جنوبی می توان اقدام کنم یا برای کار یا کاراموزی بعدشم مراکز معتبر کاریابی کره جنوبی که مورد تایید دولت کره باشد وجود دارد یا شما سراغ دارید که اقدام کنم اگه هست ادرسش را بدهین اگه هم نه که راهنمایی کنید ممنون تشکر از دکتر گل ترو خدا اگه کاریابی معتبر سراغ دارین در زمینه IT بگین انرژی منفی نمی خواهم بدم به علت داشتن کارت معافیت پذشکی نمی توانم کاری خوب پیداکنم دلیل بعد هم نداشتن پارتی

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در کره جنوبی ابتدا نیاز به یک پیشنهاد کار از طرف کارفرمای کره ای دارید. موسسه ما عموما خدمات کاریابی ارائه نمی دهد اما طی هفته آینده به مدت محدود فرم کاریابی بر روی وبسایت ما قرار می گیرد و ما با اخذ اطلاعات شما برای شما به جستجوی کار می پردازیم. توصیه می کنم کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید تا از اخبار مربوط به کاریابی مطلع شوید.

   پاسخ
 4. شهرام عبدی گفته:

  سلام من دانشجو ماشین ابزار هستم و برای کار و اقامت میخواهم به کره جنوبی برو شرایط آن چیست و هزینه آن چقدر است

  پاسخ
 5. Mohsenbeigi3809713 گفته:

  باسلام به اقای ملکی بنده دارای مدرک لیسانس itو شبکه هستم و مباحث شبکه سیسکو و انیمیشن سازی جلوه های ویژه و… محارت دارم فقط در ایران به علت داشتن معافیت پذشکی نمی توانم هیچ کاری برای خودم دست و پا کنم و دوم در ایران برایم جای ماندن نیست بود و نبود من در ایران برای کسی فرقی نمی کند و سوال اصلی من این است که در مورد پناهندگی درکره جنوبی است خواستم ببینم ایا وضعیت پناهندگان چطور است و در کجا نگهداری می شوند و کلاس اموزش زبان کره و فرهنگ ان ها را برای پناهندگان می گذارند و مهم تر اگر پناهندگی بگیرم برای خانواده ام مشکلی پیش نمی اید دردسر ایجاد نمی کند و دیگر این که شرایط و مدارک پناهندگی و هزینه اش چقدر است و می توان در دوران پناهندگی وکیل بگیرم هزینه اش چقدر است
  ببخشید پناهندگی غیر از پناهندگی سیاسی وجود دارد ترو خدا دیگه خسته شدم بیکارم در ایران هم کاری ندارم بیکارم و بعد این که علاقه زیادی به مردم کره و کره دارم اگر راهی وجود دارد من را راهنمایی کنید بابات پناهندگی شما پیشنهاد می کنید که این کار را بکنم یا نع به پناهندگان سخت می گیرن چطوره وضعشون

  پاسخ
  • M.N گفته:

   باسلام دوست گرامی موسسه حقوقی ملک پور در باب اکثر کشورها در اکثر زمینه ها (جز پناهندگی) خدمات ارائه می دهد. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین اگاهی از هزینه ها با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 6. مهدی گفته:

  جناب ملکی سلام وقت بخیر
  من لیسانس زبان انگلیسی دارم ولی عمده سابقه کار رزومه ام توی حوضه فروش و بازاریابی هستش به نظرتون امکان پیدا کردن شغل مناسب برای بنده وجود داره؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. m.s گفته:

  سلام من 37 سال دارم و مدرک کارشناسی ارشد فیزیک اتمی با معدل 17.11 ولی معدل لیسانسم در رشته فیزیک 13.16 هستش میخواستم بدونم ایا میتونم ویزای کار مرتبط با رشته تحصیلیم در کره جنوبی بگیرم یا نه؟ و محدویت سنی بورس تحصیلی مقطع دکتری چنده ؟ و ایا شانسی برای گرفتن این بورس دارم با توجه به اینکه تازه دارم مدرک زبان انگلیسی و زبان کره ای رو همزمان فرا میگیرم. در ضمن بنده مجرد و خانم هستم ایا از این نظر مشکلی پیش نمیاد

  پاسخ
  • m.s گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. رضا گفته:

  اقای ملکی سلام و وقت بخیر.من بصورت حرفه ای کار هنری کردم و در زمینه خبرنگاری.کارگردانی.مستند سازی.ایده پردازی و همچنین ساخت هواپیما های رادیوکنترلی مهارت و تخصص دارم.در حال حاضر 6500 یورو سرمایه دارم.قصدم و هدفم المان هستش چون میتوان زودتر به هدف و مقصد رسید.دوستان دیگری هم پیشنهاد کار در کره جنوبی را داده اند.لطفا راهنمایی بفرماید با توجه به تجربیات ارزشمندتون چطوری میتونم به نتیجه برسم.ممنونم از شما
  لطفا در صورت امکان پیام رو برام ایمیل کنید.

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.